Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) cudar07 válasza Márton (#2011) üzenetére


cudar07
senior tag

szia
Xfast USB is jó :)
és a Xfast - NET is jó (cfosspeed) csak más néven !!
ingyen meg főleg!!

(#2652) cudar07 válasza epityesz (#2648) üzenetére


cudar07
senior tag

szia

valami ötlet?

húzd ki a tápból a kábelt (220v )
aztán vedd ki az elemet kb 10s-ig
ez olyan BIOS reset
hátha!!
(veszteni nem vesztesz, szerintem semmit)

(#2653) cudar07 válasza joy77 (#2559) üzenetére


cudar07
senior tag

szia
Cool'n'Quiet > Enabled
ez arra jó hogy alap állapotba a procin vissz veszi a feszt és az órajelet :)
vannak profilok teljes terhelés meg energiatakarékos ...stb!

ha te akkarsz órajelet állítani akkor ezzel tudsz + venti fordulatszám ...stb:
OC Tuner ver:2.3.95
[link]

(#2654) cudar07


cudar07
senior tag

hali
van egy
asrock A75M lapom meg AMD A6-3500 (3 mag)
UCC bios-ba AUTO-ra van állítva és nem kapcsolja be a 4magot

illetve:

P1.2 bios van fennt (alap)!
valaki próbált újabbat?

THX

(#2655) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Hali, még1X megkérdem, hátha:
ASrock x48turbo twin lapon miért lehet, hogy a ramot nem hajlandó 5:6-nál nagyobb osztóra bevenni? Tökmindegy merre állítom a BIOS-t. :O
RAM: Corsair xms3 1600 ddr3.
A FSB jelenleg 350, tehát röhögve kéne futnia 1:2-re állítva. De nem és nem :W
A büdös jumper a lapon jelenleg fsb1333, még így a leghasználhatóbb.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2656) djculture válasza cudar07 (#2654) üzenetére


djculture
félisten

Milyen ucc?fm1 lapokba nincs is ucc csak turbo core tudomásom szerint..Nem működik az fm1 be a procik magjainak ki be kapcsolgatása.

[ Szerkesztve ]

(#2657) flash-


flash-
veterán

nekem olyan kerdesem lenne hogy az asrock lapokon levö appcharger funkció vajon más usbről tölthető ezkozoknel is mukodik vagy csak az apple termekeinel?
merthat asszem az a lenyeg hogy usb-n több áramot tud leadni a lap.
es nincs semmifele chip szerintem ami megmondaná hogy csak apple cuccokkal műkődjön a dolog.
vagy erről nektek mi a velemeny?
es usb 2 alatt is megy a dolog?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2658) cudar07 válasza flash- (#2657) üzenetére


cudar07
senior tag

persze működik /USB 2ment eddig a telefom
770De+ most meg a75-el is :)
mindeig erről töltöm a telefonom (samsung / android)

(#2659) joergie


joergie
őstag

Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy egyik pillanatról a másikra elszállt a mikrofon, csak alapzaj van, az is csak frontban, med ha kibe húzogatom akkor recseg ahogy kell. Fülest kipróbáltam notin, ott minden fasza. Úgy ment el, hogy semmihez nem értem hozzá a gépen, tehát egyik pillanatról a másikra, szó szerint, nyúlkálás nélkül. Tud valaki segíteni? teamspeaken használtam, drivert már újratettem, teamspeaket is, de semmi eddig.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#2660) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. Barátnőm gépébe tönkrement a Gigabyte P45-ös alaplap, szeretnék helyette valami újat, de nem túl drágát. Max. 12-13ezerért.
Fontos, hogy 4memória foglalat legyen rajta, ugyanis 4x1GB Geil Black Dragon ram menne bele. Egyetlen egy lapot találtam ami ennek megfelelne, az az Asrock P5B-DE.
Egyedüli gondom, hogy a Geil BD nincs a támogatott ramok közt a hivatalos oldal szerint.
Próbálta már valaki ilyen ramokkal az ugyanilyen lapját? Nem akarok zsákbamacskát nehogy még ramokat is kelljen cserélni.

(#2661) jamy79


jamy79
tag

Sziasztok!

Most vettem egy Asrock H61M/U3S3 alaplapot, Celeron G530 procit, és 2*4GB Kingmax 1333MHz memóriát. Az a gondom, hogy a memóriák csak 1066MHz-en futnak és a BIOS-ban sem engedi az 1333MHz-es beállítást. Az AIDA64 szerint a memóriák 1333MHz-esek.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2662) djculture válasza jamy79 (#2661) üzenetére


djculture
félisten

[link]

Memory Specifications

Max Memory Size (dependent on memory type)

32 GB

Memory Types

DDR3-1066

# of Memory Channels

2

Ez a proci 1066mhz támogat ennyi a történet....Celeronok/pentiumok levannak butitva memvezérlőbe is az i3..i5..i7 képest.

[ Szerkesztve ]

(#2663) jamy79 válasza djculture (#2662) üzenetére


jamy79
tag

Akkor megnyugodtam, hogy nincs baj. 1 éven belül amúgy is tervezek a lapba valami erősebb procit. Köszi még1x. :)

(#2664) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Közeli barátom gépénak hűtését ma csendesítettem. Új FSP táp, freezer 7 pro rev 2, stb stb...
socket 775-ös Asrock lap viszont problémát okoz. A PWM -es proci hűtő venti vezérlése botrányos. :(
Gyári intel hűtőt levettem, felment a freezer 7, majd pedig irány bios.

H/W monitor résznél beállítottam az elérendő, "target" hőfokot, majd pedig a ventillátor sebességét slow-ra állítottam az elérhető 3 értékből.

Innentől a lap 1700 RPM-en üzemeltette a ventit, úgy, hogy az E2180 magjai csak 35 fokosak voltak.
Próbáltam más elérendő hőfokot (max 65fokot) beállítani, stb stb... de semmi...
A leglassabb állapotban ő 1700-on pörgeti, a 800-2500 közt forgó ventit.

Van valami ötletetek a probléma megoldásáara? Szeretném, ha nem kellene a hangját hallani, ha nem muszáj. Jó lenne szinte alapértéken járatni a ventit, mert úgyis bőven. elvinné.

üdv:

(#2665) M_o_g_y_i válasza czanga (#2664) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

PWM módban van rá esély, hogy magasabb a minimum fordulat, mintha egy sima feszültség-módban szabályzó csatlakozóra kötnéd.
Próbáld ki, hogy átteszed egy sima 3 pólusú csatira, de előtte még esetleg az elérendő hőmérsékletet emelni kéne (nem tudom, most mennyire állítottad).

szerk.: vak vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2666) czanga válasza M_o_g_y_i (#2665) üzenetére


czanga
őstag

Én arrra gondoltam, hogy pwm-en maradna, és biosban fordulatszám állítás, azaz quiet fan kikapcs. Majdpedig win7 alól speedfun-nal állítanám a fordulatszámot.

Azért jutottam erre, mert itt olvastam a target szóra keresve. :)

(#2667) M_o_g_y_i válasza czanga (#2666) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Tehát nem csendes módban van? :F :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2668) czanga válasza M_o_g_y_i (#2667) üzenetére


czanga
őstag

De, be van kapcsolva jelenleg a biosban. Szerinte a csendes az 1700 RPM. :D Érdekes amódon a Gigabyte EP43-as lapom pwm-en át 800 rpm-en pörgeti ugyanezt a hűtőt, egy E5200 felett. :))

Kipróbálom, majd, hogy mi van ha nem a bios vezérli, aztán meglássuk.

Köszi a segítséget. :R

(#2669) M_o_g_y_i válasza czanga (#2668) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Azért majd próbáld ki egy 3-as csatlakozón is, hátha arról megy rendesen. :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2670) #28702976


#28702976
törölt tag

Remélem nem baj ha belinkelem ide is, ha ez valami asrock specifikus probléma?

(#2671) M_o_g_y_i válasza #28702976 (#2670) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha jól látom másik memória nem volt próbálva, jelen esetben úgy néz ki nem az gond. (talán megérne egy próbát)
De alaplap-hibának néz ki. :U
Az alaplap más cuccokkal egyébként indul?
Be kell vinni személyesen, és meggyőzni őket az igazadról. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2672) starscream


starscream
csendes tag

Sziasztok!

Van egy H61M/u3s3 lapom, és a következő lenne a problémám:
A realtek hd audio manager- ben nincs olyan opció a hangszórók konfigurálásánál,hogy fejhallgató. Ami lehet nem olyan nagy probléma, csak egyszerűen nem tudom életre kelteni a mikrofont a headsetemben. Pedig a notebookomon tökéletesen működik.
Végigdugdostam már hátul mindenféle kombinációban, de egyszerűen nem ment.
Mi lehet a probléma?
Köszi előre is.

(#2673) #28702976 válasza M_o_g_y_i (#2671) üzenetére


#28702976
törölt tag

Köszi, a választ!

Megnézem másik RAM-al is de nagyon valószínűtlennek tűnik mert ha kiveszek minden ram-ot akkor is ugyan ezt csinálja + a RAM másik gépben jól működik.

Más cuccoknál megpróbáltam mindent a másik CPU-n kívül amim nincs, de ugyanezt a CPU-t másik alaplapon hetekig használtuk.

Valószínűleg személyes bemenetel lesz csak nem nagyon van erre időm.

(#2674) M_o_g_y_i válasza #28702976 (#2673) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Sajnos muszáj néha az asztalra csapni, ha eredményt akar elérni az ember. Legalább futárt küldtek érte, vagy valaki elvitte Neked? :W
Ha viszont minden működik az alaplapon kívül, akkor egyértelmű. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2675) Brekkk válasza czanga (#2664) üzenetére


Brekkk
senior tag

Pont ugyanilyen problémám volt.
Írj az Asrock support-ra, hogy a ventiszabályozás nem jó. Nekem küldtek erre a hibára egy módosított BIOS-t. Azóta tökéletes a dolog. Mindezt 2 nap alatt tették. :C
A Speedfan és egyéb progikkal sem megy az alacsonyabb fordulat. Ez BIOS szinten korlát.

[ Szerkesztve ]

(#2676) Brekkk válasza #28702976 (#2673) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nincs az egyik láb a procifoglalatban, egy hajszálnyit meghajolva?
Alaplapi VGA-val is előjön a hiba?
Nálam is volt gond a VGA val. Először fel sem ismerte.
A BIOS-ban át kelett írni, hogy PCI-e VGA az alapértelmezett, amíg ezt nem tettem meg addíg volt nekem is, hogy nem volt kép a külső VGA-ról.

(#2677) #28702976 válasza Brekkk (#2676) üzenetére


#28702976
törölt tag

Az integrált VGA-val használjuk alapból, nincs diszkrét.

A másik ami miatt fura lenne ha VGA probléma, hogy az hogy a ventillátorokat nem szabályozza le ilyenkor, nem arra utal hogy már a bios beállításokat sem tölti be?

A cpu foglalatot is megnézem majd, de tesztelték két másik cpu-val is, gondolom észrevették volna, meg nemrég vettük a gépet a cpu-val együtt, én szereltem be óvatosan, nem látom mitől hajolt volna meg.

Attól félek hogy ha még sokszor leszedegetem a hűtőt nem fogom tudni visszarakni mert elég béna műanyag rögzítése van az artic coolingnak, meg az alaplapot is mindig ki kell hozzá szedni a házból.

Ha van még valami ötletetek szívesen várom, és köszi az eddigieket!

Ha semmi nem megy visszaviszem megint, de tartok tőle hogy nem fogja tudni parancsra produkálni a hibát.

(#2678) #28702976 válasza M_o_g_y_i (#2674) üzenetére


#28702976
törölt tag

Van garanciafutár, teljesen korrektek. Megértem hogy ha náluk nem jelentkezik akkor nem nagy biznisz mindent cserélgetni, bár én úgy vettem észre hogy a gyártók általában nem kötözködnek.

(#2679) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Az Asrock lapokról alapjában véve milyen véleménnyel vagytok, megbízhatóak? Nem extrém felhasználásra venném, hanem fateréknak otthonra, a kiszemelt egy G31M-S R2.0, bele pedig egy C2D E6300.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2680) flash-


flash-
veterán

sziasztok

feltettem az ASRock XFast LAN Utility programot.
ez ugyebár a cfos.
van egy bajom vele hogy a jobb alsó sarokban az óra felett óriási helyet foglal ki,és nem tudom hogy kell skint változtatni.
cfos oldalán vannak skinek amiket letöltöttem és bemásoltam de semmi sem változott.
valószinű nemjól csinálok valamit.
le tudnátok nekem írni hogy hogy csináljam meg ennél a skin cserét?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2681) djculture válasza A_ScHuLcZ (#2679) üzenetére


djculture
félisten

Bőven jó,egy normálisabb videokártyával még játékra is.

(#2682) punish3r


punish3r
aktív tag

Ehhez tudnátok hozzászólni? Nincs routerem, másik géppel (xp) tökéletesen megy.

Már a jövő sem a régi...

(#2683) Mankó


Mankó
veterán

Asrock H61M/U3S3 lapom van. Kicsit állítgattam a biost, de mivel nem volt minden teljesen tiszta így nyomtam egy load defaultot.
Azóta nincs egér az uefi-ben, illetve a proci (i3-2105) órajelét 3100-ról nem veszi vissza 1600-ra. Pedig úgy emlékszem, hogy minden ugyanúgy van beállítva mint előtte.

Esetleg valakinek van ötlete, hogy mit kellene úgy állítanom, hogy jó legyen minden mint ahogy előtte is volt?

(#2684) Mankó válasza Mankó (#2683) üzenetére


Mankó
veterán

Órajel visszavétel megoldva, egér probléma még nem.

(#2685) djculture válasza Mankó (#2684) üzenetére


djculture
félisten

Legacy USB Device vagy ilyesmi menűpontot rakd enabledre.

(#2686) Mankó válasza djculture (#2685) üzenetére


Mankó
veterán

Ok, még azt is megpróbálom.

(#2687) Zo22zo


Zo22zo
csendes tag

Szia Mindenkinek!

Most regisztráltam, bár évek óta olvasom jó tanácsaitokat. Gondoltam most kérek is egyet-kettőt.

Egy régóta használt A785GXH/128M lapomra nemrég rákötöttem egy SyncMaster P2370HD monitort, HDMI kábellel.
Olyan probléma jelentkezett, hogy körben kihagy vagy 1,5 cm fekete csíkot, és a hang sem megy át. Bár a kép rendben, jó lenne teljes monitort élvezni, és elkerülni a hangkábelt is.

Gondoltam sebaj, majd DVI kábellel. Itt nagyon szépen átmegy teljes képernyővel, de rendszeresen elmegy a kép 1-1 másodpercre.

Kérdés, hogy az integrált HD4200 lenne kevés (kártya nincs), vagy a Phenom II X2 550-es processzorom, esetleg nincs beállítva valami?

Tanácsaitokat előre is köszönöm!

(#2688) djculture válasza Zo22zo (#2687) üzenetére


djculture
félisten

A csikot azt megtudod szünetetni a catalystban, a hangügyben meg kikell választani a hangtulajdonságoknál hogy a ati hdmi output legyen az ami szól.

[ Szerkesztve ]

(#2689) Mankó válasza Zo22zo (#2687) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem is ilyen monitorom van. A hdmi-vel ugyanaz a helyzet nekem is a kép terén, (hangot nem próbáltam) ott a driverben kellene állítani. Catalystnál tudtam, de már nekem is prociba integrált vga-m van. DVI-vel nálam semmi probléma.
Próbálj meg egy másik DVI kábelt is, illetve frissíts vga drivert!

(#2690) Zo22zo


Zo22zo
csendes tag

Köszönöm, holnap körbenézek a beállításokban.

Köszi a szupergyors választ!

Üdv

(#2691) kabibara27


kabibara27
tag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy egy i5 2400 proci, 8 GB ram, GIGABYTE GTX560 Ti 1Gb OC, mellé szeretnék egy alaplapot.

Szerintetek a kettő közül melyik lenne a jobb választás?

ASRock H61M/U3S3 - 2 év gar 18.5E
FOXCONN H67A-S - 3 év gar 24E

Vagy esetleg tudnátok valami időtálló lapot ajánlani, mert kb 2 évig nem szeretnék hozzányúlni.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#2692) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem.
Frissen vásárolt Asrock H61M/U3S3 lapom van i3 procival és egy Gigabyte 6770 vga-val. A hozzá kapott lemezekről az összes driver telepítve van de az eszközkezelőben van egy ismeretlen eszköz (Win7), mégpedig ez:

Intel(R) H61 Express Chipset Family LPC Interface Controller - 1C5C

Semmi ötletem, mi lehet ez, tudtok segíteni?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2693) flash- válasza Matthew (#2692) üzenetére


flash-
veterán

Az LPC (Low- Pin-Count, kevés lábú, ezáltal kevés külsõ
alkatrész igényû, vagyis olcsó, kis helyet foglaló) vezérlõ
elsõsorban a legacy-nak mondott ISA buszos kellékek
vezérlését egybefogó eszköz, mely a soros, párhuzamos,
olykor PS/2- es portokat jelenti. Hogy miért nem megy
nálad, az jó kérdés, nem szokott baja lenni...

segithet ha az asrock oldaláról töltod le a drivereket es azokat teszed fel.
es letolod az oprensszered frissiteseit

esetleg Tiltsd le az összes soros/párhuzamos portot, valamint a
flopivezérlõt (FDC controller, nem a flopitípus!) a BIOS-ban
és nézd meg, hogy akkor is jelen van-e.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2694) Matthew válasza flash- (#2693) üzenetére


Matthew
senior tag

Az Asrock honlapon ugyanazok a driverek vannak mint a CD-n. Hunork javaslatára letiltottam az alaplapi infra portot, így már jó.

Köszi a segítséget! :R

(#2695) Zo22zo


Zo22zo
csendes tag

Sziasztok!

Nagy nehezen végig játszottam a 2688 és 2689-es tanácsok vonalát.

Jelentem sikerült, bár nem pontosan tudtam, mit is csinálok. Ezért is írok róla pár sort.

A catalyst-ban nem találtam a megoldást. Viszont az updates-ban letöltette velem az AMD VISION Engine Control Centert. Abban pedig megtaláltam szépen a képigazítást.

A hangnál viszont az alaplaplappal adott VIA HD Audióban hiába erőltettem a HDMI alapértelmezettséget, sehol egy nyikkanás. Tiltottam töröltem, újratelepítettem, hiába.
Aztán bementem a BIOS-ba, és az integrált vga részlegen engedélyeztem néhány a HDMI-re utaló helyet. És lőn hang.

Vak tyúk is talál szemet, csak hát nagyon mellé is nyúlhat.

A tanulság: öregedő fejjel az SZTK-ba kérj időpontot, ne az új technikákkal viaskodj!

Köszönöm a támogatást djculture és Mankó uraknak.

(#2696) pootytang


pootytang
tag

Sziasztok! Van egy AM3-as Asrock 760GM-GS3 alaplapom és az a problémám, hogy ez az alaplap támogatja az UCC-t ( Unlock Cpu Core), amit elvileg a BIOS-ban kell bekapcsolni, azonban nekem nincs ilyen opció a BIOS-ban az OC Tweaker menü alatt. Szeretném megnézni hátha esetleg olyan processzort fogtam ki, amiben lehet tiltott magot engedélyezni. Valami ötlet, hogy tudnám ezt a funkciót bekapcsolni? Esetleg BIOS frissítéssel, amit kétlek mert alapból támogatni kellene ezt a funkciót, az alaplap dobozán is jó nagy ábrával tüntetik fel, hogy UCC-t támogat a lap... Vagy nem a BIOS-ban tudom bekapcsolni? Köszönöm a válaszokat!

(#2697) djculture válasza pootytang (#2696) üzenetére


djculture
félisten

acc /Advanced Clock Calibration/ menüpont ott van, az ugyanaz csak az amd csipszeteknél így nevezik.

[ Szerkesztve ]

(#2698) pootytang válasza djculture (#2697) üzenetére


pootytang
tag

Köszönöm a választ! Így már megtaláltam!

(#2699) kovdan


kovdan
csendes tag

Sziasztok!
Asrock H61M-U3S3 lapom van.. (i3 2120,4GB ram, hd 4850 1gb) játszok vele(nfs run) egyszer minden lefagy. Újra indítom, majd megnézem everestbe a hőfokokat, és a lapra 36-120 fok között random ugrál.. Meghülyült az everest, vagy miért van?

(#2700) Wind-Storm válasza kovdan (#2699) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez érdekes... :U
Szerintem először is tegyél fel aida64-et.
Lehet, hogy a borda rosszul érintkezik a proci hőátadó felületével vagy újrapasztázás szükséges, ezt ellenőrizd.
Venti rendesen forog?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.