Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Sasa 111


Sasa 111
tag

Sziasztok!
Az ASRock Z790 Steel Legend WIFI- vel van valakinek tapasztalata?
Ezt a lapot néztem ki.
Köszi előre is!

(#8002) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. ezt a két alaplapot néztem ki magamnak, mi a véleményetek ezekről?

ASRock B760M PG RIPTIDE [link]
ASRock B760M PRO RS [link]

Asrock manapság jó alaplapokat gyárt?

Általános felhasználásra, programozásra és játékra(cyberpunk) használom a gépet FHDben.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#8003) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!
Olyan problemaba utkoztem, h nemtom a cpu fant vezerelni egy b550 steel legend lapon.
Biosba lefuttatom a fandetect tesztet, irja is h 29 % a minimum, szepen ad is egy gorbet, picit modositom elmentem es ugyanugy 1000rpm en megy. Belekukkantottam a manualba, h megis wtf van vele, es ezen megakadt a szemem:
[kép]

Létezik h ez fix 12V miközbe minden más rendesen vezérelhető?!

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8004) MaddeNNNN válasza mmdms (#8003) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Nálam szépen vezérli az AIO ventiket amik a cpu fan csatira vannak kötve.

Azt nézd meg, hogy milyen módban vannak vezérelve biosban. Pl ha PWM ventijeid vannak akkor PWM legyen beállítva, ha nem PWM-esek akkor DC. Plusz ugye a CPU hőmérsékletéhez legyen igazítva.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8005) mmdms válasza MaddeNNNN (#8004) üzenetére


mmdms
addikt

Igen ezekkel az alap dolgokkal tisztaban vagyok, de akkor legyszi bokjel ra hol lehet a CPU FAN 1 csatira ezt beallitani.

Minden mas csatlakozon lehet mindent amit mondtal allitani de ezt nem. Nalad lehet?!

Nekem is aio ventiket kellene vezerelnie, de ugye a cpu fan 2 a pumpahoz valo 3 A es csati, nekem ott a pumpa. A leghutesemhez 4 pocsos csati volt pwmel megy gond nelkul, ezek most 3 pocsos ventik.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8006) MaddeNNNN válasza mmdms (#8005) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ja ennél nem lehet, mert ugye ez alapból a cpu-t monitorozza és ahhoz állítja a venti fordulatot.

Viszont ránézve sztem az a gond hogy első értéknek túl alacsony hőmérsékletet adtál meg. Nekem pl. 60 fokig 40%-on mennek az AIO ventik.

Próbáld ki magasabb hőmérséklet küszöbbel. Szerintem ez lesz a gond.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8007) mmdms válasza MaddeNNNN (#8006) üzenetére


mmdms
addikt

Nem az a baja, 40-50 fokig 29% van beallitva. Nincs 40-en a proci win alatt.
Az a baj h win alatt mar nem is tudom ezt a 29%ot kimeretni vele, mindig fixen megy:

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8008) svgyula válasza mmdms (#8005) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A CPU ventilátora csak akkor vezérelhető ha megvan mind a 4pin! A 3 pin az fix fordulatú! Ott a +12V, test, és egy fordulat jelzőn ami az alaplapot "tájékoztatja". A 4 pin már tartalmaz egy fordulat szabályozó szálat is a fent említetteken kívül. Ha ez nincs akkor hiába állítasz bármit nem fog változni a fordulatszám.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8009) MaddeNNNN válasza mmdms (#8007) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Fantastic fan tuningot sose használtam így ebben nem tudok segíteni miért így mutatja. Én csak BIOS-ból állítottam. Nekem is 3 pines ventijeim vannak rajta és hibátlanul működnek. Esetleg megpróbálhatod te is szoftver nélkül csak biosból.

szerk:


svgyula -nál a megoldás. most jövök rá hogy az én AIO ventijeim PWM-esek, azért tudom őket szabályozni a cpu fan1-en.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8010) mmdms válasza svgyula (#8008) üzenetére


mmdms
addikt

Akkor jol gondoltam a rajz alapjan.
Csak azt nem ertem akkor a biosos fordulatszamdetektalaskor honnan tudja megallapitani a minimum ertekeket egy 3pines ventinek, ha nem tudja vezerelni a feszt?
Van 2db 4 pines a haz tetejen, kenytelen leszek azt rakotni mer szabadon meg ugyebar az nem lehet…

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8011) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Egy potenciálisan hülye kérdés.

Tegnap raktam fel egy új CPU hűtőt. Csak utólag tudtam meg hogy az AMD gyári pasztája nagyjából összehegeszti a hűtőbordát a CPU-val, szóval mikor próbáltam leszedni a hűtőt, szépen kijött a CPU a hűtővel együtt. :U Leszedtem a CPU-t óvatosan pengével, felraktam az új CPU hűtőt, minden happy.
Ma reggel kapcsolnám be a gépet, se kép, se hang, nem bootol. Nem ment az RGB világítás sem, a HDD activity led sem, a lapon a CPU és a RAM led égett. Nyomtam egy BIOS resetet, most minden működik.
Ez a nem bootolás picit megijesztett a tegnapi hűtő leszedés malőr után. Szerintetek lehet összefüggésben a kettő, vagy ne izguljak inkább, nem lett semmi komolyabb gond?
ASrock B550M Pro4, Ryzen 5 5600G, Kingston Fury Beast 2x16GB DDR4, dedikált VGA nincs.

(#8012) MaddeNNNN válasza HollyBoni (#8011) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

hűtő leszedés előtt célszerű kicsit vagy játszani a géppel vagy futtatni egy fél óra stressz tesztet a cpu-n hogy a paszta átmelegedjen és könnyebb legyen leszedni.

ha bios reset után nincs baj és működik minden akkor nagy baj nem történt. visszarakás előtt azért célszerű végignézni a lábakat a cpu-n és a tokot a lapon. ne legyen rajta paszta maradék, szösz, por bármi ami gátolhatja a kontaktot a lábakkal

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8013) Bandit21 válasza HollyBoni (#8011) üzenetére


Bandit21
addikt

De ha a lefogató a helyén fogta, akkor hogy tudtad mégis kiszedni?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#8014) HollyBoni válasza MaddeNNNN (#8012) üzenetére


HollyBoni
veterán

Legközelebb így csinálom, bár ilyen durva ráragadást még nem láttam. Hajszárítóval bőven felmelegítettem mikor kiszedtem a hűtőt a CPU-val együtt, de még úgy is nagyon nehéz volt leszedni. Annyi nyugtatott meg hogy rákerestem a hibára és láttam hogy nem csak én vagyok ilyen béna, hanem jó pár másik ember is szívott már ezzel. :))

#8013Bandit21: Ez volt az ijesztő, hogy a lefogató rá volt nyomva, de így is kijött... Nem gondoltam hogy így is el tud engedni, de úgy néz ki igen.

[ Szerkesztve ]

(#8015) Bandit21 válasza HollyBoni (#8014) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi ez új nekem.

Én nem villogtam vele de a proci cserét hűtő/paszta szempontból én is el csesztem.

Volt egy R52600 am gyári hűtovel.

A szomszédom vett egy 3600x et később de jobb hűtőt rakott rá ezért én kaptam az 1 el jobb (már réz magos és kicsit magasabb) 3600 x gyári hűtojet.

Aztán megjött az 5600 és meglepett hogy gyárilag olyan kis hűtő érkezett a dobozában mint a 2600 hoz volt.

Gondoltam rá rakom a 3600x hűtőt erre is. Igen de paszta fogyóban volt en meg türelmetlen voltam.
Persze kevés volt a paszta kb 2/3 a annak ami kellett volna.

Na jó akkor rá rakom a saját hűtojet. Azon úgyis ott a gyári paszta.
Az Istennek nem ment rá. Elfelejtem hogy a 3600x nek már van hátsó lefogatoja a 2600/5600 kis hutoinek nincs és bár elsőre a csavarok egyformák, mégis a 2600/3600 vegei csucsosak míg a 3600x csavarok laposak.

A csucsos 5600 hűtő csavar (vékonyabb volt a feje az első pár mm én) nem fogott bele a 3600 X hátsó merevito menetebe.

Akkor már úgy nézett ki hogy paszta kell és fél napig nem lesz gépem mert nyilván este ment ez az egész.

De ahogy le szedtem a gyari 5600 at láttam hogy a paszta gyakorlatilag oda ragadt a procira, a hutorol teljesen lejött.

Na így már volt paszta, a 3600x hátsó merevito a helyén volt így vissza tudott menni a 3600x hutoje.

Volt kis param hogy elég lesz e így de ryzen master autó módban 4500 körül viszi és nem láttam még terhelés közbe 75 fok felett se nagyon.

Potenciálisan hülye sztori... :C

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#8016) ollie válasza Bandit21 (#8013) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ki tudja szedni simán a procit. Nekem egy Ryzen 3 3100 jött ki a hűtővel együtt a slotból, pedig rendesen le volt fogatva. De korábban volt ilyen intel processzorral is, talán LGA1200-es volt.

***

(#8017) mmdms válasza ollie (#8016) üzenetére


mmdms
addikt

Lga775 mennyivel szimpibb volt ezen a teren.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8018) HollyBoni válasza mmdms (#8017) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem tudom megoldódott e már a hibád, de én most cseréltem le a CPU ventit 4pin-ről 3pin-re, és CPU Fan1-en ugyanúgy tudom vezérelni B550 Pro4 lappal.

(#8019) mmdms válasza HollyBoni (#8018) üzenetére


mmdms
addikt

Megoldodott, egyszeruen attettem masik csatira, megse kiabal ha nem lat ventit a cpufan 1-en. Ez ritka. Meg az is hogy 7 ventibol egyet nem tud dc modba vezerelni egy lap, az is pont a cpu fan. No comment.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8020) Sub-ZeRo válasza Bandit21 (#8013) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Annó még az Athlon x2 korszakban nekem folyamatosan jöttek ki a hűtővel együtt a procik... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8021) Bandit21 válasza Sub-ZeRo (#8020) üzenetére


Bandit21
addikt

Hát én proci/ hűtő cserére kb core2duo 8200 ről q9550 ig emlékszem vissza de nem jártam így sose.
Ez alapján én is simán kivehettem volna a lefogatott procit. Mindig tanul az ember.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#8022) mmdms válasza Bandit21 (#8021) üzenetére


mmdms
addikt

ott egy fémkeretet kellett a procira hajtani és az feszítette a helyére, ilyen nem fordulhatott elő. Ezért írtam pár hszel korábban h menyivel jobb volt.
lga 775

Ez volt sztem a legjobb része az informatikának, gombokból lehetett brutál pc-ket építeni

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8023) Bandit21 válasza mmdms (#8022) üzenetére


Bandit21
addikt

Mai napig a szekrénybe van egy abit ic-7 benne a q9550 meg 2*4 ddr2.
Jó kis gép volt.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#8024) Yoshida válasza mmdms (#8022) üzenetére


Yoshida
aktív tag

én ebben a korszakban dolgoztam számtech. boltban, ne tudd meg hány elgörbült érintkezős lga775 foglalatú alaplapot próbáltak meg visszahozni gariztatni :D Valahogy a procira jobban vigyáztak az emberek, nem tudom hogy tudták a lapon az érintkezőket szétcincálni...

(#8025) mmdms válasza Yoshida (#8024) üzenetére


mmdms
addikt

Szerintem sarkaval beleejtettek a foglalatba a procit, vagy probaltak a keretrol letorolni a pasztat es akkor akadtak bele a labak a zsepibe/vagy amivel toroltek.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8026) Sub-ZeRo válasza Bandit21 (#8021) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az inteleknél nekem sem volt vele baj. Az AMD-nél igen. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8027) svgyula válasza Sub-ZeRo (#8026) üzenetére


svgyula
addikt

Ez nekem sem jelentett soha gondot, bár egyszer sem volt deformált láb egyik CPU-n sem. De elég gagyi megoldás lehet az az AMD rögzítése ha kijön a CPU a lefogatás alól! Ez az intelnél csak akkor lenne lehetséges ha kitörne a lefogatás az alaplapból.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8028) Doky586 válasza svgyula (#8027) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az biztos hogy mostanában nem fogsz deformált lábat találni egyik Intel CPU-n sem.

(#8029) svgyula válasza Doky586 (#8028) üzenetére


svgyula
addikt

Nyilván mert nincs láb :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8030) Sub-ZeRo válasza svgyula (#8027) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A foglalat volt nekik a gynege pont. Amúgy volt deformált lábas amd procim. (Athlon x2) Az utolsó darab volt annó karácsony előtt az országban de senkinek nem kellett én meg megvettem. Ki lett egyenesítve és tökéletesen üzemelt. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8031) Targis75


Targis75
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi lapok van:
https://www.asrock.com/MB/AMD/X570%20Pro4/index.asp
A proci hozzá ryzen 7 5600x Memória Kingston zeus 3200 MHz.
Oszlassatok ködöt pls. A honlap szerint 4066 MHz a támogatott viszont van az oldalon egy táblázat hogy ha 3-4 slotban van memória akkor 3200 MHz ha több slot van használva akkor még lassabb.
Hogy tudom kihasználni a memóriát ha gyorsabbat veszek mint 3200 MHz ?
Köszönöm a segítséget. :R

Bgabor

(#8032) MaddeNNNN válasza Targis75 (#8031) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ami az alaplap oldalán van az a max átviteli sebesség amit tudhat a lap.
Ami a cpu honlapján van az pedig a cpu által garantált, viszont az esetek 99%-ában el tudsz érni nagyobb átviteli sebességet, mert nem a lapod lesz a szűk keresztmetszet hanem a processzorod integrált memória vezérlője.

Általánosságban elmondható hogy 2 modullal a leg kompatibilisebbek az alaplapok és a cpu-k, de 4 modullal is működhet viszont az sokkal nagyobb terhelést fejt ki a memóriavezérlőre és nem mindegyik lap szereti.

Ha 2 modulod van akkor az A2 és a B2 slotokba rakd az alaplapon, ha 4 akkor értelem szerűen mind a 4-be rakj.

A leg ideálisabb ram a cpu-d mellé egy 3600mhz CL16-os 2x8GB vagy 2x16GB dual rank kit lenne.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8033) ollie válasza Targis75 (#8031) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3200MHz a garantált sebesség, azt támogatja hivatalosan a CPU, a felett nem biztos, hogy menni fog bármilyen memória (de amúgy nagy eséllyel fog gyorsabban is menni, de nem garantált!).
Továbbá, még a 3200MHz csak 2 memóriamodullal garantált, vagyis nem érdemes többet használni, vagyis ha bővíteni kell a memóriát, akkor le kell cserélni a modulokat nagyobbra.

Ezek a megkötések nem az alaplap, hanem a processzor memória vezérlője miatt vannak. Minden Ryzen ilyen az 5000-es sorozatból, hogy a 3200-as DDR4 sebesség garantált, és csak 2 modullal, a felett vagy fog menni, vagy nem. Szóval igen, előfordulhat az is, hogy nem fog menni a RAM 3200 felett (instabil lesz) ha egy rosszabb chipet (CPU) fogtál ki.

Van ilyen megkötés a 7000-es szériánál is amúgy, ott a DDR5-5200 a garantált.

***

(#8034) Targis75 válasza MaddeNNNN (#8032) üzenetére


Targis75
csendes tag

Köszönöm, egyenlőre 2x8 lesz majd később akkor 2x16 lesz fejlesztés
:R

Bgabor

(#8035) Targis75 válasza ollie (#8033) üzenetére


Targis75
csendes tag

Köszönöm a segítséget. :R

Bgabor

(#8036) koti199204


koti199204
tag

Sziasztok!
Egy ASRock X670E STEEL LEGEND lap kitud szolgálni egy 7950X3D procit? Van valakinek tapasztalata ezzel a lappal kapcsolatban? :R

(#8037) MaddeNNNN válasza koti199204 (#8036) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Még a B650E is ki tudja mert ugyan az a VRM van rajta mint az X670E-n.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8038) sgteam


sgteam
aktív tag

Hali egy gyors kérdés össze lett rakva egy új konfig de nem indul el valakinek valami ötlet?
alaplap: asrock Z790 riptide
ram: Fury renegade silver 2x16gb 6000mhz
proci: I7-12700K 3.6ghz
vga: rtx3870
táp: asus rog strix 1000W 80+gold
procin vízhűtő

ha össze van rakva a gép nem indul el de ha az alaplapról lehúzom az atx kábelt és egy másik tápról rádugom az atx kábelt akkor elindul, külön az asus táp kipróbálva tökéletesen indít más gépeket.... :F :F :F

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8039) MaddeNNNN válasza sgteam (#8038) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Tápból nem csúszott ki a kábel amikor rádugod az alaplapra? Nekem ugyan ez volt mert nagyon csisszes volt az alaplapi kábel hossza és amikor bedugtam az alaplapba félig kicsúszott a tápból a kábel és nem indult.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8040) sgteam válasza MaddeNNNN (#8039) üzenetére


sgteam
aktív tag

pattintós nem tud kicsúszni... de örültem volna ha csak ez lenne a hiba :)

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8041) MaddeNNNN válasza sgteam (#8040) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

enyém is az volt mégis kijött
kábeleket esetleg táp teszterrel be tudjátok mérni

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8042) svgyula válasza sgteam (#8038) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Luzer manual 6. oldalon az 1, 2, portba mit dugtál és ott biztosan jó volt a polaritás? A VGA is igen figyelmes 12pin-es táp után hajlandó elindulni, ha az nincs akkor semmi nem fog menni!
Valamint szintén 6. oldal a 22-es kapcsoló állását sem ártana ellenőrizni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8043) sgteam válasza svgyula (#8042) üzenetére


sgteam
aktív tag

délután megyek vissza a géphez deee a jelölések szerint volt bedugva mert a tápból nem lettek kihúzva a kábelek és úgy lett kipróbálva másik gépben és működött.... a vga-nak meg elég lenne egy 650w táp a leirás szerint azért lett véve 1000w a biztonság kedvéért.. de természetesen le ellenörzök mindent még egyszer... ja és a vga 2x8 pines csatlakozás van

[ Szerkesztve ]

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8044) sgteam válasza svgyula (#8042) üzenetére


sgteam
aktív tag

Zotac rtx3070ti a vga

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8045) svgyula válasza sgteam (#8043) üzenetére


svgyula
addikt

Hááát így már más a leány fekvése! De azért a 650W táp alapból kevés lett volna!
De lesz rendesen villanyszámlád! :D Viszont ilyenkor azért számolni is érdemes, hogy mi van még csatlakoztatva, mert egy túlterhelés is simán azonnali lekapcsolást eredményez. Az xdb HDD, SSD, esetleg DVD, stb. mind rántja a tápot induláskor. Meg a RAM-ok egyenkénti próbája sem ártana!
Persze lehet alapfutásra nem kell a VGA-nak 320W elketyeg 150-200W-al is :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8046) sgteam válasza svgyula (#8045) üzenetére


sgteam
aktív tag

meg lett a probléma :) a tápon ugye bár 2 vga psu csati van meg cpu-ból is stb.... ha egy vga csatlakozóba van kábel csak és úgy van rákötve a vga-ra 1 kábelről a 2x8 pines csatlakozó akkor nem indul de ha mind kettő vga psu csatlakozó rá van dugva a tápra és a két kábelen lévő 1-1 8 pines van rádugva ( így van 2x8 pin ) akkor tökéletesen működik a gép :) kicsit fura :)

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8047) Mano66


Mano66
senior tag

Van egy Asrock B450M Pro4 alaplapom. Cseréltem benne processzort (AMD Ryzen 3 2200G ---> AMD Ryzen 5 5600G). Ez a kép fogad indításkor. Ha az "Y" nyomom semmi nem történik. Az "N"-re indul a Win.
Találkozott már valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8048) ollie válasza Mano66 (#8047) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, ez normális. Y helyett lehet, hogy a Z-t kell nyomnod, mert valszeg nem magyar billentyűzetet néz alapból.

***

(#8049) Mano66 válasza ollie (#8048) üzenetére


Mano66
senior tag

Igen!! Na erre pont nem gondoltam, hogy én magyar billentyűzetet használok és nem angolt. Így jó. :C

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8050) csakdzsó


csakdzsó
tag

Sziasztok.

Vettem egy z77 Asrock lapot és win 10-et szeretnék telepíteni.Az a kérdésem,hogy ez a deszka uefi biosa kompatibilis e ntfs-el.
A gigabite z68 ud4 nem engedte ezt a telepítést,a z77-es chipsetben bízom.
Szerintetek sikerül? :F

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.