Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) djculture válasza Zebu (#3600) üzenetére


djculture
félisten

Nem mindegy hogy milyen fejhallgatót használsz, a nagy ellenállású hangszórót egyik alaplapi se komálja.
Annyit tudsz segíteni rajta hogy a realtek driverben szintet emelsz más nem a hangszin szabályozóval.

[ Szerkesztve ]

(#3602) Bende1111


Bende1111
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a ASROCK B75M-GL alaplapról?
Jöhet bármi! Akár még helyette jöhet is egy másik, árban körülbelül egyenlő legyen ez a lényeg! :D
:))

(#3603) xigris


xigris
őstag

sziasztok van egy 870 Extreme3 ​​R2.0 alaplap mit kell bekapcsolni hogy a wake on lan müködjön? :R

(#3604) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok!
Kollégámnak próbálunk egy gépet összerakni, egy ASROCK A55M-HVS lapba egy AMD Athlon II X4 641 proci és egy FSP Hexa 400W-os táp.
Áramot kap, de sehogy sem sikerül működésre bírni, néma kussban van az egész. A táp ventije sem pörög fel, a ház ledje világít bekapcsolás után.
Az alaplapon van egy 24 pólusú tápcsati, ugye oda megy a táp 20+4-es csatlakozója.
Ezenkívül a lapon van egy 8 pólusú 12V-os csati. A tápnak viszont van egy 6 és egy 4 pólusú vélhetően tápcsatlakozója. Ezt hogyan kell összehozni? Mindegyik belemegy az alaplap csatijába az utolsó 4-es ill 6-os helyre, de nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#3605) _csocso_ válasza gilfoyle (#3604) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! CSAK a 4 pólusút szabad használni hozzá, a 6 pólusú a videókarik + tápja, azt véletlenül se próbáljátok bele. A 4 pólusút viszont csak egyféleképpen lehet beledugni, azzal mennie kellene a lapnak ( feltéve, ha még él ugye).

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3606) _csocso_ válasza _csocso_ (#3605) üzenetére


_csocso_
senior tag

Még egy dolog eszembe jutott, videokari van a gépben? Mivel ebben a prociban nincs integrálva.. ( A4 A6 A8 stb., csak ezekben van integrált video )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3607) gilfoyle válasza _csocso_ (#3606) üzenetére


gilfoyle
őstag

Köszi! A lap már sztem nem él, mert rádugták a 6 pólusút is próbaképpen.
Videokarival és nélküle sem moccan meg, még a tápot sem pörgeti fel.

(#3608) _csocso_ válasza gilfoyle (#3607) üzenetére


_csocso_
senior tag

Le kell gariztatni, ha még lehet, persze nem kell elmondani mi történt.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3609) gilfoyle válasza _csocso_ (#3608) üzenetére


gilfoyle
őstag

Jah, gariztatják :)

(#3610) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Adott egy 760GM-GS3-as alaplap. Nemrég belekerült a gépbe egy HD6570es Ati kártya. Szerencsétlenségemre - és figyelmetlenségemre - egy D-Sub és egy DVI-D csatlakozó van. Sajnos a géphez eddig 2xDsub monitor csatlakozott és ezt szeretném továbbra is használni. Az Asrock oldalán olvastam, hogy használható az alaplapi VGA + a PCI-E is.

Biosban beállítottam fix memóriák az alaplapi kártyának, engedélyeztem, hogy mindkét kártya működjön egyszerre - mármint Biosban azt írta, hogy engedélyezzem, ha akarom mindkét kártyát használni -.

Windows 7 látja is a videókártyákat - 760G és - jelenleg friss install miatt - Szabvány VGA a HD6570 személyében -. Viszont az alaplapi VGAra kötött monitort az istennek se lehet bekapcsolni.

Tudna valaki ebben segíteni?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3611) zolo0525


zolo0525
tag

Sziasztok!

Van 1 ilyen lapom : Asrock 870 Extreme3
Kérdésem az lenne ,h milyen memóriát tudnátok ajánlani hozzá?olvastam a support listát,eléggé szegényes.

(#3612) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Venti szabályozást hogy kell belőni a Z77 Pro3 lapon? Nekem most full on-on megy a gyári intel hűtővel. Nem hangos, de akár lehetne lejjebb venni a fordulatot. Viszont az automatic-ot nem teljesen értem. Level1-9ig, majd beállítom, mondjuk 50C-ra a valamit, nemtom ez mit jelenthet. innen kapcsol a beállítottra?
Mert ha így hagytam, akkor felment kb 65-ig, mire a venti sebesség elkezdett feljebb mászni.

Hogy van ez?

(#3613) djculture válasza zolo0525 (#3611) üzenetére


djculture
félisten

kingmax vagy kingston memóriákból bármelyiket kezel.

(#3614) danilla


danilla
őstag

Szép napot mindenkinek.

A segítségetek szeretném kérni!

Konfig:
i750
Asrock P55 Extreme
2x2GB Gsklill trident
ati 5850

Szituáció: próbáltam egy kis tuningot, de nem volt stabil a gép, így vissza mentem a biosba és default állapotba raktam a bios-t. Gép ujraindít és nem bootol be (pontosabban a bios se jön be, fekete képernyő).

Hiba: az alaplap visszajelző lede először b8-as kódot ír ki, majd utánna E8 és újraindul, de van amikor csak E8-at.

Ezek a hibakódok nincsenek benne a hibakód táblázatba, így most meg vagyok lőve.

Ramokat és a videokártyát kiszedtem a helyéről, picit kiporszívóztam a gépházat és vissza minden, de így se jó.

Nagyon nem lenne jó a vizsgaidőszarkra gép nélkül maradni, valaki valami ötlet?

https://twitch.tv/ddplayzone

(#3615) djculture válasza danilla (#3614) üzenetére


djculture
félisten

Lapon lévő jumperrel kellene resetelni és elvileg jó lesz, néha így se akar alapra állni a bios akkor az elemet is érdemes kiszedni.

[ Szerkesztve ]

(#3616) Logicman86


Logicman86
tag

Sziasztok !

Egy i5-3330as procihoz és KINGSTON 8192MB HyperX Predator DDR3 1866MHz CL9 KIT KHX18C9T2K2/8X ramhoz néznék lapot. Szerintetek a 3 lap közül melyiket lenne érdemes megvenni? Semmi tuningot nem akarok, a ramok csak az ára(10k) miatt lett ez. Intel sata vezérlő(SSD miatt) az alap hogy legyen. Vagy esetleg más gyártótól lenne nekem való lap? Minél olcsóbb, de azért ne legyen "gagyi".

A ramok 54mm magasak, így jó pár proci hűtő is ki van lőve, esetleg hűtőhöz is tudnátok adni 1-2 tippet?

ASRock Z77 Pro3 - 20.990Ft
ASRock Z77 Pro4 - 24.990Ft
ASRock Z77 Extreme3 - 28.500Ft

Köszi.

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#3617) djculture válasza Logicman86 (#3616) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj ezek a tuningramok általában nem szabványos feszültségen működnek és sok lap ezzel nem tud mit kezdeni mivel szabványtalanok. Ha minden jól megy ez tudja a szabvány 1333mhz-et 1,5v viszont, viszont az 1600/1833 1,65voltja szabványtalan. Intelnél erre találták ki az xmp profilt, de azzal se kevés baj van.
. Innentől a laptól függ hogy hogy kezdi hajtani jó esetben a szabványos 1333/1,5v on.
JEDEC: DDR3-1333 CL9-9-9 @1.5V
• XMP Profile #1: D3-1866 CL9-11-9 @1.65V
• XMP Profile #2: D3-1600 CL9-9-9 @1.65V

[ Szerkesztve ]

(#3618) danilla válasza djculture (#3615) üzenetére


danilla
őstag

Első körben a Clear Cmos gombbal próbálkoztam, utánna jött az elem kiszedése, de úgy se történt változás. Most megprobáltam a CLRCMOS1 jumperrel, de továbbra is fent áll a hibajelenség. (fekete képernyő, ventik pörögnek, alaplapi ledek világítanak, b8 majd E8 hibakód :O )

Elképzelhető, hogy a ramok adták meg magukat?

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#3619) djculture válasza danilla (#3618) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem az alaplap adta meg magát akkor. 1 rammal is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#3620) danilla válasza djculture (#3619) üzenetére


danilla
őstag

Hát az költségesebb mutatvány lesz akkor :((( . Sajnos az alkatrészeket egyesével nem tudom itthon letesztelni. Van itt a közelben egy szervíz, lehet bedobom oda, hogy legyenek oly kedvesek és nézzék át melyik HW a ludas.

Igen, egy rammal is, a ramokkal már játszadoztam mindenhogyan. Ha nem az A1 slotban van ram akkor rögtön jön a E8 hibakód, ha meg van ott ram akkor először b8 és utánna E8.

Nagyon szépen a segítséget :R

(#3621) djculture: Hát igen, akkor marad egy használt lap beszerzése. Proci + lap csere biztos nem lesz, mert nagyon nyomott áron tudnék megszabadulni a i5 750-től.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#3621) djculture válasza danilla (#3620) üzenetére


djculture
félisten

Hát igen mert 1156 lap már a világon sincs újonnan... Magyarán vagy veszel egy ilyen 1156 lapot használtan az aprón vagy proci+lap csere.

[ Szerkesztve ]

(#3622) raytrace


raytrace
csendes tag

Hi!

Én is vettem egy ASROCK Z77 PRO3-as alaplapot i53570K-s procival és gondom van a gyári inteles proci hűtő vezérlésével vagy a hűtővel? nem tudom. Leírom hátha valaki tud rá mondani valamit:

Ugye default-on a CPU fan fullon megy 2000rpm ... hát ez nekem hangos volt és elkezdtem állítgatni, a cpu fan controllt a biosban pl LEVEL 6 és 50C fok . Szépen működik is ... bekapcsolom a gépet halk a cpu fan 900-1000rpm közötti aztán ha játszom vagy csináltam CPU burnt akkor felpörög maxra (2000rpm) jól is teszi. Eddig minden OK. De miután vissza áll proci hőmérséklete idle-re ~36fok, és most jön a gagyi, onnantól ingadozik a cpu fan rpm-je . (B)Egyik pillanatban 1000rpm(/B) , aztán felmegy 1800rpm-re és így tovább tiszta idegesítő a hangja.

Esetleg nem tudjátok, hogy miért van ez ? Másnál is ilyen ?

#Overmind333 Egyébként a Chassis Fan 1, amire a házam hátsó ventijét kötöttem, nekem sem vezérli hiába állítok bármit AXTU-val vagy a biosban.

(#3623) danilla válasza djculture (#3621) üzenetére


danilla
őstag

A ram volt a ludas :R így olcsón megúsztam.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#3624) djculture válasza danilla (#3623) üzenetére


djculture
félisten

Akkor viszonylagosan mákod volt :C

[ Szerkesztve ]

(#3625) raytrace válasza raytrace (#3622) üzenetére


raytrace
csendes tag

Probléma megoldva! :D
Vettem egy ARCTIC cpu coolert és most már rendesen vezérli a CPU Fant az ASROCK Z77 PRO3-as alaplap.
Lehet, hogy a gyári inteles hűtő volt a rossz? Nem tudom. :F

(#3626) djculture válasza raytrace (#3625) üzenetére


djculture
félisten

Gyári intel az egy lyukas két fillérest se ér. Gyakori hogy gépezik az ember egy csattanás és eltört egy pöcök csak úgy.

(#3627) janika77


janika77
csendes tag

üdv.Elolvastam egy csomó mindent az új FM2-es lapokról. amit elértem.Már sorvad az agyam.Segítsetek legyetek szívesek.Ehhez: http://ipon.hu/webshop/product/amd_a10_5800k_3.80ghz_fm2_box/266426
merjem megvenni ezt: http://ipon.hu/webshop/product/asrock_fm2a85x_extreme6/296224 vagy ne?
Azért kérdem mert hallani elfüstölésröl és egyebekről.Lehet szentség törés itt ilyen írni de ha annyira nem jók az asrockok akkor veszek egy asus-t.Abból Ezt néztem ki: http://ipon.hu/webshop/product/asus_f2a85_m_pro/267602
Köszönöm az esetleges segítséget :R

(#3628) pook20 válasza janika77 (#3627) üzenetére


pook20
aktív tag

nekem eddig csak egyszer füstölt el az alaplapom pedig volt egy jo néhány :) tuningot bütykölést bírja:)

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3629) janika77 válasza pook20 (#3628) üzenetére


janika77
csendes tag

köszi a választ :R

(#3630) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok!

Van egy ASRock N68C-S UCC típusú alaplapom 1.60-as BIOS van rajta! Vetem bele egy AMD Athlon II X3 450 3.2GHz-es AM3-as processzort és a 4. magját szeretem volna aktiválni de nem sikerült! BIOS-ban engedélyeztem a ASRock UCC de a Windows továbbra is csak 3 magot lát!
Valamit be kel még állítanom vagy ez sajnos nem négy magosítható?

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#3631) djculture válasza DataTraveler (#3630) üzenetére


djculture
félisten

Max 95w procikat kezel és a 4 maggal 125w-ot fogyasztana a proci..
Persze van esély hogy hibás a benne lévő mag de azt ebben a lapban nem fogod tudni kitesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#3632) zibo73 válasza DataTraveler (#3630) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Szerintem nem 4 magosítható! Bár meglehet próbálni egy kis fesz emeléssel.Olyat vegyél ami biztos,hogy megy 4 maggal.Én is így vettem azóta semmi gondja.
Azzal a lappal meg menni kellene neki, nekem már közel egy éve ketyeg auto beállítással benne egy Phenom2 X2 555be proci 4 maggal. Akár stabilan 3.6 on! :)

(#3633) DataTraveler válasza zibo73 (#3632) üzenetére


DataTraveler
tag

YouTube több videót is megnéztem amilba ugyan ezt a processzort ugyan ebe az alaplapba feloldották a 4. magot de nekem nem akar működni! Feszültsége emelni kéne szerinted a BIOS-ba?
Pl: [link]

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#3634) djculture válasza zibo73 (#3632) üzenetére


djculture
félisten

Ja persze csak azt felejted el a te procit 80w-os 2 maggal, feloldva mérések szerint 94w, az x3 450 meg 3 maggal 95w eleve feloldva meg 125w és azt már ez a lap gyenge táp fetjei nem bírják.
Egyként könnyen kilehet deríteni hogy az e a baj, frissíteni kell biost és az új biosban már külön le lehetett tiltani is.
Egyik működő magot letiltani a másikat meg beaktiválni helyette, ha előjön így is a két mag akkor a lap nem bírja.

[ Szerkesztve ]

(#3635) zibo73 válasza DataTraveler (#3633) üzenetére


zibo73
aktív tag

Ami a videón van az a te procid? Vagy egy csak a típusa olyan nem mindegy mert nem min prociba oldható a 4.mag! Én ezért is vettem egy olyat ami előtte le volt tesztelve,hogy oldható a másik 2 mag is.
A fesszel próbálkozhatsz de 1.4v fölé ne nagyon menj meg nem tudom milyen proci hűtőd van gyárival nem nagyon kell feszt emelgetni.

(#3636) zibo73 válasza djculture (#3634) üzenetére


zibo73
aktív tag

És 3.6 on is 95w-ot eszik nem hiszem!

(#3637) DataTraveler


DataTraveler
tag

Arctic Freezer 13 CO hűtő van rajta nem a gyári!
Legújabb 1.60-as BIOS van rajta!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#3638) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!

Van egí ASRock 880GMH/USB3 alaplapon, és nem tudok életet lehelni az előlapi USB-be.
A biosban mindent enable-re állítottam.
A hátsók mennek rendesen ....

A csatlakozót nem lehet fordítva bedugni, mert egy tömbből van az egész.
A ház új.

Köszi a segítséget.

(#3639) djculture válasza Zen_Ronin (#3638) üzenetére


djculture
félisten

Nem a csatiban lévő vezetékek vannak felcserélve? Mert az gyakori...

(#3640) Tacsika válasza djculture (#3639) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Vagy az alaplapon valamelyik jumper...
Gondmentes karácsonyt!

(#3641) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Milyan hátrányt ad egy ssd kezelésében az, hogy asmedia vezérlős a lapom?
(és mivel mégegyszer visszaolvastam ide beírom:
Van úgy, hogyha nem a starmenüből áll le a gép, pl win 7 frissítés után, meg progi-ujraindítási kérelem után, hogy leáll a gép, de nem indul újra, csak a ventik pörögnek...
Meg az is megesik, hogy egyszer csak elkezd egy frekvencia szólni a hangszóróból, és amíg nem kap egy audió jelet meg is marad, de volt olyan hogy egy üres fehér ablak bezárása után i eltűnt...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3642) janika77


janika77
csendes tag

Sziasztok.Az mennyit számít,hogy egy alaplapnak 8+2 vagy 4+2 a tápellátása?Kérdezem ezt laikusként.Konkrétan ezekről a lapokról lenne szó: http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=FM2A85X%20Extreme6 ,http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=FM2A85X%20Extreme4

(#3643) djculture válasza janika77 (#3642) üzenetére


djculture
félisten

Tuningnál számít mert pontosabban tudja tartani terhelés esetén is a feszültséget, kisebb a drop.

[ Szerkesztve ]

(#3644) janika77


janika77
csendes tag

Köszönöm a választ :R

(#3645) netpeti98


netpeti98
addikt

Sziasztok!

Van egy ASCROCK N68 GS3 UCC alaplapom. Szerintetek megeszi a mezei 4 GB-s modulokat 2x4-es felállásban? (gondolok itt 1333 MHZ-s vagy 1600 MHZ-s modulokra) A lap elméletileg támogat össz. 8GB ramot de a leírásban a támogatott modulok listáján 4 GB-s modulok listáján mindössze egy 1066-as Samsung található. :(

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#3646) djculture válasza netpeti98 (#3645) üzenetére


djculture
félisten

Megeszi ha nem valami tuning ram. Nekem két db kingston 4 gigás ment benne

(#3647) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Kb 1 hónapja újítottam gépet azóta játék alatt változó időnként lemerevedik a kép és közben remeg is. Van amikor 4 óráig semmi aztán fél óránként megint csinálja. Van amikor meg már 1-2 óra után jelentkezik ez a hiba.
Alaplap, proci, memória, videókártya, táp lett cserélve.
Túlmelegedés sztem kizárva mert a proci játék alatt max 50, videókártya 60-65 fokos.
Próbáltam már a memória modulokat is pakolgatni a slotokban, volt h csak az egyiket raktam be vagy csak a másikat. Most megy épp a memtest86 eddig 1 óra után semmi hiba.

Másik videókártyával is csinálta.
Win7 64-et is újra raktam a samu 64GB ssd-én.

Főleg a metin2 nevű játék alatt csinálja. Más játéknál asszem 1x jelentkezett a Dishonorednél ott szimplán lemerevedett a kép, nem remegett. Farcry3, BF3 alatt még nem tapasztaltam igaz max 3 órát játszottam ezekkel, inkább a metin2 megy többet.

Próbáltam a biosban kinyomni a turbo core-t is hátha az ad akkora plussz feszt ami nem tetszik a procinak, de semmi hatás.

Majd próbálok kölcsön kérni memóriát és tápot, hátha az a baja.
De ha alaplap akkor szívás.
Ja és húzva nincs semmi!!!
Bios reset is volt.

Alaplap amúgy okozhat olyan hibát? Asrock 970 extreme 4 a lapom.

Van vmi ötletetek vagy találkoztatok már ilyen hibával?

Üdv: Gábor

(#3648) djculture válasza menyoronc (#3647) üzenetére


djculture
félisten

Táp milyen?

(#3649) menyoronc válasza djculture (#3648) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Chieftec ctg 500 80pb, az adatlapomon a többi

Üdv: Gábor

(#3650) djculture válasza menyoronc (#3649) üzenetére


djculture
félisten

Megnéztem szerintem a ram lesz a ludas. Az ilyen extra ramokkal csak a baj van. Kimérni csak úgy tudod van e gond velük hogy kikapcsolsz mindenféle energia megtakarítást hogy ne változatozzon a frekvencia amin mennek. Szerintem amúgy nem kapják meg a működésükhez szükséges feszt és ezért hibáznak. Mi a pontos típusszámuk?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.