Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Balinov válasza legiaap (#13900) üzenetére


Balinov
félisten

csatlakozom, 2eve vegzett haver most jott ki, teszter melot kapott elso interju utan, es keres annyit bruttoba, mint en 16ev munkatapasztalattal a hatam mogott :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13902) kovsol válasza Balinov (#13901) üzenetére


kovsol
titán

Szám szerint ez mennyi amúgy ?
Én is szívesen kimennék, de egyelőre még gyűjtöm itthon a munkatapasztalatot multi cégnél. Az ilyen tapasztalatot gondolom kint is elfogadják.
Egy hónapot voltam kiküldetésben mondjuk már kint, tetszett kint és szívesen kipróbálnám hosszabb távon is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13903) legiaap válasza kovsol (#13902) üzenetére


legiaap
nagyúr

Kicsit lehet fura a kijelentésem, de az otthoni tapasztalatot is el kell, hogy fogadják. Az egeret otthon is ugyanúgy kell húzogatni, mint UK-ban.
:DDD

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13904) kovsol válasza legiaap (#13903) üzenetére


kovsol
titán

Én mondjuk arra gondoltam, hogy esetleg IBM, T, Lufthansa, HP stb multinál melóztál akkor azt szerintem tudják hova tegyék, de ha egy kis pici magyar cégnél akkor azt nem biztos, de lehet én gondolom ezt rosszul

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13905) Balinov válasza kovsol (#13904) üzenetére


Balinov
félisten

Szerintem jol gondolod, ha ismert multinal dolgoztal otthon, azt egybol tudjak hova tenni, ha kisebb cegnel, akkor ott mar belekothetnek.

Nekem megfelelt anno 7ev RABA-nal, meg 4ev kiscegnel szerzett tapasztalat, igaz, 3 koros felvetelin mentem igy is keresztul.

a masik kerdesedre irok egy pm-et.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13906) potkem


potkem
aktív tag

Már csak 22 nap és mi is megyünk az asszonykával.
Már meg van a repülőjegy.
Amit másfél hete vettem meg 31000ft-ért egy feladott poggyásszal.
Ma megnéztem ismét arra a járatra, most jelen pillanatban 48000ft lenne poggyász nélkül.
Vicc kategória. :DDD

Kérdésem...............
Ollót lehet e tenni a poggyászba? Ha igen melyikbe? (A feladottba, vagy a kézipoggyászba.)
Gyógyszert elvileg a kézipoggyászban lehet szállítani.
Milyen gyógyszereket érdemes kivinni?
Érdemes e valami oltást beadatni itthon?

Már ki vagyok...........
A fogászatra járok kb másfél hete.
Egy kín az egész. :W
Volt három lyukas fogam, meg elvileg egy kis fogkövem.
A TB nem támogatja a fogkő leszedést csak úgy ha 1 nap alatt az alsót, másnap a fölső fogsort tisztítják.
Tömés.............
Elmentem a semmiért egy nap, szinte csak azért hogy időpontot kapjak.
Autóval nem tudok menni mert a parkolás heroin áron van, és nincs is parkoló hely.
Na meg csúcsforgalomban a belvárosban nem is eszik keveset.
Már oda van 8db metrójegyem és nem kevés szabadidőm.
Ráadásul azt az egy fogat amit betömtek érzékeny a hidegre.

Már azon gondolkodom hogy majd kint megcsináltatom azt a két lyukas fogam.
Drága kint a fogászati ellátás?

(#13907) Balinov válasza potkem (#13906) üzenetére


Balinov
félisten

ollot feladott poggyaszba,hacsak nem akarod viszontlatni a repteri vitrinben az elkobozott targyak kozott. Fogaszatot meg csakis otthon, meg privatban is olcsobb, mint UK-ban

sok sikerT

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13908) potkem


potkem
aktív tag

Balinov- Köszönöm.

És még kérdés........
Mit érdemes vinnünk, mármint milyen ruhákat?
Mire készüljünk az időjárással kapcsolatban?

(#13909) jerry311 válasza potkem (#13908) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hideg es esos. Az elso evben tuti keves olyan nap lesz, amire azt mondod, hogy kellemes meleg volt. Aztan ahogy idomulsz az eghajlathoz eljon az ido, hogy ugy mesz ki minusz ket fokba mint otthon plusz nyolcba.

(#13910) legiaap válasza jerry311 (#13909) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mikor meg mi jöttünk ki 11 márciusában akkor meg eső alig volt, bezzeg mostanság megfordult a helyzet.
Egy technikai kabát azért elkél.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13911) kovsol válasza legiaap (#13910) üzenetére


kovsol
titán

Én tavaly augusztusban mentem ki. Akkor itt 38 fok volt napközben és reggel már 26-27 fok volt a reptéren.
Mikor leszállást kezdtük a repülőn bemondják, hogy kánikulára lehet számítani, 26 fok van Londonban :DDD
Másnap reggel mikor mentem melózni kabátban voltam, az angolok meg csak pislogtak, de én fáztam a 38 fok után. :D De még mindig jobb volt mint a kánikula.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13912) Devid_81 válasza kovsol (#13911) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jottel volna hamarabbm orultel volna a 26 foknak! :DDD ;]

...

(#13913) legiaap


legiaap
nagyúr

Ezt lessétek meg.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13914) Devid_81 válasza legiaap (#13913) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Huhh megneztem kik ulnek az Eye-on :DDD :Y

...

(#13915) tildy válasza legiaap (#13895) üzenetére


tildy
nagyúr

Teljesen uj kartya. Illetve ketto, mert az egyik amexes, a masik mastercard. Siman neten is megigenyelheto, nem tudom 1 eves ittletre ( ez most nem neked szol ) megadjak-e.
Mint a neveben benne van, ez hitelkartya, nem debitkartya, nem is ertem akerdesed, hogy erre johet-e a fizetes? Es nem az osszeg van rajta, ez 0-rol indul minuszba, amit mindig vissza kell toltened. Lehetoleg idore, kulonben jol mejarhatod.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13916) wildufo válasza kovsol (#13904) üzenetére


wildufo
csendes tag

En pontosan az IBM-tol jottem ki, es valoban, az osszes tobbi munkahelyemet konkretan leszartak minden interjun :) Amibol nem is volt sok, 2-3 ossz.

(#13917) legiaap válasza tildy (#13915) üzenetére


legiaap
nagyúr

És mennyi az az idő, ami alatt vissza kell tenni rá a lóvét?
Neked milyened van?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13918) Viszlát válasza wildufo (#13916) üzenetére


Viszlát
addikt

Fogadjunk, hogy nem mainframe-mel foglalkoztál az IBM-nél! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13919) tildy válasza legiaap (#13917) üzenetére


tildy
nagyúr

Lloyds Avios, mert ok voltak az egyetlenek, akik adtak. Vicces, hogy az Amex is, a sainsburys is, a post office is visszautasitott, mind a creditexpertre hivatkozott ( veluk meg lesz egy korom, bereggeltem 30 nap trialra, utolso nap irtam nekik, hogy lemondanam, erre ma mar 15 fonttal bechargoltak a szolgaltatasra) , akiknel iszont jo a creditreportom, 919 pontos.

Valoszinu arrol van szo, minden creditkartyas "szolgaltato" beszari, ha nem volt meg ilyen kartyad, es nem ok akarnak lenni az elsok. A bankom viszont megadta.

45 nap van visszafizetni, en automatice raallitottam direct debitre, azaz a teljes osszeget egyben visszafizeti a normal szamlamrol.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13920) wildufo válasza Viszlát (#13918) üzenetére


wildufo
csendes tag

Eleinte igen, 3 muszakos mainframe operator voltam, de utana sikerult atmenni egy unixos teambe.

(#13921) kovsol válasza wildufo (#13920) üzenetére


kovsol
titán

Kint is unixos melót csinálsz ? (Ha még kint vagy, mert BP van írva adatlapodra) Én is unixos csapatban melózom amúgy az IBM ben jelenleg, de voltam már SAP csapatban is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13922) wildufo válasza kovsol (#13921) üzenetére


wildufo
csendes tag

Igen, itt rendszermernok vagyok vmware meg linux temakorben (+ 2 kobor win2008), csak cisco helyett juniper van.

Most te az ERP2 departmentrol beszelsz? :D

(#13923) Devid_81 válasza tildy (#13915) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Itt vagyok mar regebben mint 1 ev, csak a rednszeres/bejelentett fizum az most mult egy ev, hogy erre a szamlamra jon.
De majd erdeklodom a Lloydsnal ezerrel :)

...

(#13924) kovsol válasza wildufo (#13922) üzenetére


kovsol
titán

Sok ERP department van már :) Azt hiszem 6 van már összesen.

May the Force be with you!

(#13925) wildufo válasza kovsol (#13924) üzenetére


wildufo
csendes tag

Oh azt nem tudtam, az en idomben meg csak 3 volt. En az ERP2-n voltam a Media Markton.

(#13926) eddie17


eddie17
addikt

Na kiértem tegnap délután, már itt vagyok Skóciában.
Szoknom kell a környezetet meg mindent. :)
Sajnos csak mobilnet van, de majd remélem rá tudjuk beszélni a landlord-ot normális netre...

(#13927) Balinov válasza eddie17 (#13926) üzenetére


Balinov
félisten

egy nagy kalappal!

Skociaban merre?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13928) eddie17 válasza Balinov (#13927) üzenetére


eddie17
addikt

Köszönöm!
Pontosan Falkirk-ban vagyok, egy helyes kis városka Edinburgh és Glasgow között. Mindenhova el lehet jutni, munka szempontjából szerintem jó. És nem nyüzsgő, nyugis kis hely, de van minden ami kell. Eddig tetszik. :)

(#13929) Balinov válasza eddie17 (#13928) üzenetére


Balinov
félisten

az jo hely, asszem hetfon atmentunk rajta/elmentunk mellette, mikor atruccantunk Glasgow-bol Edinburgh-ba. Melod van mar vagy allaskereses ezerrel?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13930) eddie17 válasza Balinov (#13929) üzenetére


eddie17
addikt

Hétfőn kiderül hogy lesz-e ilyen kezdő alapmelóm. Kis bérért, annyiért amire a lakás+kaja elég. Aztán mellette meg megy a jobb melókeresés ezerrel. :)
Itt vagytok most Skóciában? Vagy már visszamentetek?

Plusz egy kérdés: Milyen lehetőségem van csupán személyivel meg egy lakcímmel bankszámlát kérni? Nem szívesen hordom magammal a készpénzt. Legalább egy olyan számla kellene amivel fizetni tudok+utalni a magyar számlámra ha kell. Tudom, hogy volt többször kérdés, de mindenki mást mond. :) Mert akkor elvileg a HSBC Passport számlájával nem tudok fizetni meg utalni, csak a pénzem lehet rajta. Igaz már "csak" 6 hónapos a szerződésük.

Balinov: Tudom, hogy Ír földön vagy, azért kérdeztem. De akkor már ott vagytok. Jó meglepetés, majd én is fel akarom fedezni a környéket, Edinburgh-ba meg mindenképp el akarok menni majd ha lesz rá lehetőségem. :)

[ Szerkesztve ]

(#13931) Balinov válasza eddie17 (#13930) üzenetére


Balinov
félisten

nekunk az allomashely az Dublin, csak asszonykam meglepett egy skociai hosszuhetvegevel, szulinapunk,nevnapunk, eljegyzesi evfordulonk apropopjan. Sajna csak 3 nap fert bele, de tavasszal szerintem atkompozunk Belfastbol ujbol, annyira tetszett

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13932) rgqjx válasza eddie17 (#13930) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Magyar számlára utalni olcsóbb a Moneybookers (Skrill), vagy pl. a PayPal is.
Persze biztos van még néhány hasonlóan olcsó cég, de nekem a Moneybookers bejött. Kb £280 körül van a határ, ameddig £1.8, felette pedig £3.5 az utalás költsége.

[ Szerkesztve ]

(#13933) eddie17 válasza rgqjx (#13932) üzenetére


eddie17
addikt

Persze az utalás az oké, azzal akarom én is majd. Csak itt milyen számlát nyissak, meg mire van lehetőségem még azt nem tudom. :) De kiderítem. :)

(#13934) MaciG


MaciG
addikt

Szerintetek Londonban, vagy egy "kisebb" városban (Pl.: Birmingham vagy Leeds) könnyebb a kommunikáció? Olyasmire gondolok, hogy Londonban rengeteg a ugye a bevándorló ami rengeteg féle akcentust és nyelvi sajátosságot jelent viszont ugye aki nem natív vagy profi angolos az igyekszik minél egyszerűbben kifejezni magát, viszont egy olyan városban ahol jóval több az angol ott meg gondolom "tisztábban" beszélnek, de bonyolultabb szerkezeteket is használnak. Vagy nem?

BANZAII

(#13935) Viszlát válasza MaciG (#13934) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyrészt nem beszélnek tisztábban, másrészt az említetteknél jóval kisebb várost (falut) kell keresned, ha nem akarsz bevándorlókkal találkozni. A bonyolultságot embere válogatja, néha pont az bonyolítja a legjobban aki nem tudja jól a nyelvet, mert bizonytalan és hadovál összevissza.

A konkrét válaszom a kérdésre: nincs különbség.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13936) Devid_81 válasza Viszlát (#13935) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez pontosan igy van!
Nehez olyan helyet talalni ahol "tisztan beszelik" az angolt.
Vagy akcentus van vagy a betelepulteknek a "helyes" beszedevel kell megbirkozzon az ember. :)

...

(#13937) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Adott ez a ház. Teljesen fel lett újítva, tapéta+festés. Annyi, hogy egy gázos főzőlapot kell szerválni. Havi ktg: 650+90ct+150 a rezsi+45 a virgin net. Összesen 935, ez a téli hónapokban. Ahogy melegebb lesz, kicsivel lejjebb mászik.(900 környékére kb.)
Két párként megyünk ide, ma le lett foglalózva. Mennyire számít ez drágának angliai szinten?

Don't Tread On Me

(#13938) tildy válasza MPowerPH (#13937) üzenetére


tildy
nagyúr

Korrekt ar. Foleg a londoni viszonyokhoz kepest. Nekunk 1 szobas lakas rezsivel council taxszal egyutt 1000-re jon ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13939) userZ


userZ
tag

Most készülök először rendelni az Amazonról. Van egy olyan opció, hogy free one day delivery with a free trial of Amazon prime. Hétfőn itt is lenne a cucc, ha ezt választom és egy hónapig prime member lehetek ingyen. A kérdésem csak annyi lenne, hogy ezt a prime státuszt letudom e mondani az egy hónapon belül mindenféle költség nélkül? :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#13940) tildy válasza userZ (#13939) üzenetére


tildy
nagyúr

le:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13941) jerry311 válasza userZ (#13939) üzenetére


jerry311
nagyúr

Siman lemondhato, de nalam pl. olyan szinten leszerepeltek a probahonap alatt, hogy meg a vege elott lemondtam nehogy elfelejtsem. 5-bol 3 rendeles ugynerkezett meg mintha sima ingyenes szallitast kertem volna. :(

Amiert viszont erdemea lehet: Kindle konyvek es audible.com-os hangoskonyvek kozt van sok kedvezmenyes meg ingyenes.

(#13942) userZ válasza jerry311 (#13941) üzenetére


userZ
tag

Valóban vannak ingyenes kindle könyvek és még kindle sem kell hozzá, hisz elég a pc-s verziót feltelepíteni ha minden igaz. :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#13943) legiaap válasza userZ (#13942) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én pl 920-as Lumián szoktam ingyenes Kindle könyveket olvasni, ha olyan kedvem van.
:P

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13944) eszgé100 válasza legiaap (#13943) üzenetére


eszgé100
őstag

lecserélted a samut?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13945) kovsol válasza userZ (#13942) üzenetére


kovsol
titán

van androidra is kindle alkalmazás, de gondom WP és iOS -re is van.

May the Force be with you!

(#13946) legiaap válasza eszgé100 (#13944) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azóta, már volt egy HTC 8X is, amin már túladtam.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13947) eszgé100 válasza legiaap (#13946) üzenetére


eszgé100
őstag

csak mert nem olyan rég kérdezted, hogy hogyan tudnál megszabadulni tőle, de akkor biztos egyszerű volt :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13948) boatkiller


boatkiller
tag

Autótulajoktól kérdeznék. :)
Az MOT lejárta előtt mennyivel érdemes bejelentkezni a következőre?
A bal oldali hátsó lámpabúrámon van egy kis lyuk, így átmegy vagy kezdjek el vadászni másikra?

(#13949) Viszlát


Viszlát
addikt

CD-t, DVD-t hol veszitek, illetve honnan érdemes megrendelni?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13950) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Na jó, nem sikerült érdemleges gugli találatot elérnem (vagy csak hülyén kerestem). Vendéglátás terén mely városok játszanak (Londonon kívül)? Ha valaki tud segíteni, köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.