Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Viszlát válasza tildy (#13600) üzenetére


Viszlát
addikt

Az állítás így önmagában nem igaz, mert a 800 grammos ASDA kenyér még mindig 47p. :P

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13602) Devid_81 válasza tildy (#13600) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a gond, hogy nem eszek kenyeret, szeretem de megvagyok nelkule, utoljara valamikor novemberben ettem :)

...

(#13603) #31757056 válasza Balinov (#13580) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hat ez jo kerdes, megmondom oszinten nem tudom. Raadasul nekem meg javaban garisak a cuccaim ott, D90, a 85/1.8, a 35/1.8, talan a 18-105 mar nem de lehet meg az is. Elkepzelesem sincs, hogyan gariztatom le oket baj eseten. :(
Amugy mostanaban nem vettem fotoscuccot, na jo egy Sigma 10-20-at vettem az ebay-rol hasznaltan nehany honapja. Viszont ha uj kellene, nem tudom hova mennek. Elvileg a wilkinson cameras szobajohet, nem tudom Irorszagban van-e boltjuk.

(#13604) legiaap válasza Devid_81 (#13602) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem eszel kenyeret.... :Y
Mondjuk az itteni kenyereket elnézve meg is értem.
Egyedül talán a lengyel kenyér, ami hasonlít az otthonira, de még az sem igazán.
Én szinte mindenhez kenyeret eszek. Mamám még a gyümölcsöt is azzal tolta.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13605) tildy válasza Viszlát (#13601) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem sajatmarkasra, hanem Hovisra, vagy Allinson, vagy egyeb normal kenyerekre gondolok. :U

Amugy mas termekeknel is ment fel az ar, regen siman volt 1 fontert tej a tescoban, most 1.29.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13606) Devid_81 válasza legiaap (#13604) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szeretem, otthon sokat ettem is belole.
Az a gondom bajom vele, hogy meg tudok enni egy kilot naponta, plusz melle valami "aprosag"
Vigyaznom kell, mert attol en konnyen hizok...foleg amennyit eszek :D

...

(#13607) Viszlát válasza tildy (#13605) üzenetére


Viszlát
addikt

Jólvanna, tudom, csak kötekedtem kicsit. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13608) Balinov válasza #31757056 (#13603) üzenetére


Balinov
félisten

Huh, azert a Nikon UK csak szobaall veled garidon belul, nem? Nekem anno a D5000 kithez rendes nikon warranty card-ot adtak, meg cashbackom is volt toluk, szoval szerintem elnie kell az EU-s nikon garnak oda.

Wilkinsonos nem rossz, par dolgot neztem gyorsban meg, azok az amazon.uk arnal picit olcsobbak voltak, viszont se NI-ben nincs boltjuk, se nem szallitanak UK-n kivul sajnos :(

tenyleg 35mm-estol nem valsz meg? ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13609) SityiSXT válasza tildy (#13605) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Lidlben most is 1 font a 4 pintes tej, a Tescoban pedig azota 1.29, miota kijottem. ;)

(#13610) Tigerclaw válasza tildy (#13600) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az Asda-s helybensütött tigriskenyér még 50p és azért az köröket ver a legtöbb szeletelt, zacskós kenyérre, akármilyen logo is van rajta.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13611) legiaap válasza Tigerclaw (#13610) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na jó de így általánosságban volt szó a drágulásról.
Ki a tökömnek van kedve egyik boltból a másikba rohangálni, mert ez itt olcsóbb az meg amott?!
Mert nekem nincs.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13612) Tigerclaw válasza legiaap (#13611) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze, én se mennék se Tesco-ba, se Iceland-be, vagy Lidl-be, mert nekem az Asda van közel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13613) Balinov válasza Tigerclaw (#13612) üzenetére


Balinov
félisten

Original Tesco is Cheaper Asda :DDD :C :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13614) legiaap


legiaap
nagyúr

El akarom adni a telefonom és találtam pár oldalt rá, ahol beküldöm, azt csekket küldenek ki.
Ezzel kapcsolatban kérdés, mivel még sosem volt dolgom csekkel:
- Csak simán bedobják a csekket a postaládába, vagy azért azt át kell vegyem, mivel nagy összegről van szó?
- Bár mely bankban be lehet váltani?
- Beváltáskor vonnak le valami összeget?
- Lehet úgy beváltani, hogy egyből tegyék a számlámra?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13615) Balinov válasza legiaap (#13614) üzenetére


Balinov
félisten

ugyan nem angol, de ir, szoval kb ugyanaz.

Mi revenue-tol, meg Social Welfare-tol kaptunk tobbszor parszaz euronyi csekket, ill. egyszer a Multitrip-tol majd' 500€-ert. Boritekban siman kipostazzak.

Banknak en a szamlavezeto bankomba mentem be, 2 opciom volt, vagy egy ugyintezo terminalon beraktam a bankkartyat, pin, csekk bevaltas opcio, csekk bedug es 1-2 banki munkanapon belul rajta van a szamladon a penz. A masik a sor kivarasa, penztar, ott megkerdeztek mindig, ra akarom-e tenni a personal acc-ra vagy cash-ban kerem. Ugy remlik, igy gyorsabban rakerult a szamlara,gyk. aznap

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13616) eszgé100 válasza legiaap (#13614) üzenetére


eszgé100
őstag

- bedobják, de csak te válthatod be
- besétálsz vele a bankodba, beolvassák, közben a kártyád bedugod a nyílásba és már rajta is lesz a számládon (lehet, hogy csak pár nap átfutási idő után lesz elérhető, de az egyenlegeden már látszódni fog)
- nem vonnak le összeget

amúgy nem egyszerűbb elpasszolni ebayen vagy személyesen bevinni inkább valahova? és hogyhogy nem volt még dolgod csekkel? tax calc után sem járt vissza, azt is csekken küldik

szerk, Balinov is kapott már :)

13617: nálunk pl tele van a belváros a sufnigsm boltokkal, meg CEX-el meg zacival, gondolom Birminghamben is így van, szerintem a csekkesek sem adnak érte sokkal többet

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13617) legiaap válasza eszgé100 (#13616) üzenetére


legiaap
nagyúr

Adóból nekem semmi sem küldtek vissza anno. Mikor meg szar volt a tax kódom, akkor meg számlára utalták a lovettát.

Bevinném én csak nem tudom hova. Ebay-em nincs, Amazont használok.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13618) Balinov válasza legiaap (#13617) üzenetére


Balinov
félisten

esetleg valami angol apros oldalon megirdetni? gumtree?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13619) lakisoft


lakisoft
veterán

Nem tudjátok magyarországról lehet intézni az angol taj kártyát meg az adószámot?

(#13620) Coccolino_O válasza lakisoft (#13619) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az felettébb érdekes lenne.

(#13621) lakisoft válasza Coccolino_O (#13620) üzenetére


lakisoft
veterán

:). Zöldséget kérdeztem?

(#13622) userZ


userZ
tag

Korábban már biztos volt téma, de: tud valaki egy IELTS online szintfelmérőt? ( ha létezik ilyen egyáltalán) :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#13623) Balinov válasza userZ (#13622) üzenetére


Balinov
félisten

felkotortam regi emaileket, ezt a kettot talaltam,

felmero1, ezt probaltam jomagam is.

meg ezt, ezt szemelyesen en nem, de asszonyka azt hiszem megcsinalta.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13624) userZ válasza Balinov (#13623) üzenetére


userZ
tag

Pont a Te válaszodat vártam, köszi :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#13625) Balinov válasza userZ (#13624) üzenetére


Balinov
félisten

tenyleg? miert is? halovan emlekfoszlanyok a multbol? :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13626) userZ válasza Balinov (#13625) üzenetére


userZ
tag

Jaja a kereső segítségével ;)

Stop the Earth, I want to get off!

(#13627) Picco válasza Balinov (#13625) üzenetére


Picco
addikt

Nyulinov segit ha baj van :)
Rwgota nem kovetem a topicot, sokaig voltam otthon csaladi okok miatt. Novemberben visszatertem en is.
Jovoheten koltozok Fulham - be, 3 honapig tartott amig talaltam ott egy szobat emberi arban, normalisnak tuno emberek kozott, de vegre sikerult :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13628) Balinov válasza Picco (#13627) üzenetére


Balinov
félisten

mint egy jo uttoro! je, Picco mester, ezer eve, melo van mar F'hamba benne?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13629) Zodicus válasza lakisoft (#13621) üzenetére


Zodicus
senior tag

National Insurance a becsületes neve és személyes interjú van.

(#13630) #47053824 válasza Tigerclaw (#13610) üzenetére


#47053824
törölt tag

En meg helyben sutom geppel, 30p alatt van egy 6-700g-os kenyer, tudom hogy mibol van, ellentetben a boltival, amit eleg meredek kenyernek hivni.

(#13631) Devid_81 válasza Picco (#13627) üzenetére


Devid_81
nagyúr

No, itt vagy a "kornyeken" akkor.
Fulham annyira nem ismeros, en Chiswick-Hammersmith-High Street Kensington vonalon mozgok nap mint nap tulkepp, de inkabb Te a kalapacsos-kovacs alatt vagy valahol, de minnya megnezem gugli mester mit mondd. :)

...

(#13632) Balinov válasza #47053824 (#13630) üzenetére


Balinov
félisten

ilyen kenyersutoket mi is neztunk mar tobbszor, de valahogy az mindig elriaszt,hogy ha nem izlik, akkor kiadtunk feleslegesen egy csomo penzt. Valszeg azert, mert evekkel ezelott egy ismerosnel kiprobaltuk, egy olcso teszkos suto volt a franc tudja milyen alapanyagokkal.

Te milyen keszuleket hasznalsz? Mire kell figyelni? Milyen alapanyagokat erdemes hasznalni hozza?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13633) userZ válasza Balinov (#13632) üzenetére


userZ
tag

Ez engem is érdekelne, másfél év alatt elegem lett a zacskós szeletelt vackokból, amik csak toast-ként ehetőek.

Stop the Earth, I want to get off!

(#13634) #47053824 válasza Balinov (#13632) üzenetére


#47053824
törölt tag

A legfontosabb, hogy ezeket a tesco markaju szarokat a 15-20 fontos arukkal nagy ivben el kell kerulni. Nem veszunk felul ablakos gepet, mert kiszokik a meleg rajta es nem sul meg a teteje. Ezert nem tudsz ilyen gepet venni a Panasonicnal. Ok a legjobbak. Igaz az aruk is. Nekem kb 1 ev alatt visszajott az ara.

[link]

(#13635) Picco válasza Balinov (#13628) üzenetére


Picco
addikt

Jaja, ott melozom, reszben ezert is koltozom oda, nameg a kedvenc kornyekem :)
Nemsokara, ha anyagilag rendbejovok kicsit, kezdem a szemelyi edzoit :)

Londonban vagytok mar asszonykaval? Mikor ugrunk el egy sorcsire? :)

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13636) Balinov válasza Picco (#13635) üzenetére


Balinov
félisten

hat, nem megyunk, jo nekunk meg itt egyenlore IRL-be...csak mar talalna asszonyka rendes korhazi nover melot...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13637) Picco válasza Balinov (#13636) üzenetére


Picco
addikt

Ilyen nehez talalni? Regebben is olvastam mar h keresgeltek neki valami rendeset...

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13638) Balinov válasza Picco (#13637) üzenetére


Balinov
félisten

nem egyszeru, korabban meg egy masik terv miatt el lett napolva, nameg 8 honapig sick leaven volt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13639) userZ


userZ
tag

Az utóbbi kb két-három hétben elég sokat erősödött a forint a fonttal szemben (360 -> 340), ha ez így megy tovább, lassan ideje lesz a még meglévő huf mennyiséget gbp-re váltani.

Stop the Earth, I want to get off!

(#13640) tildy válasza lakisoft (#13619) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha van angol cimed, akkor epp mar elindithatod otthonrol.

SityiXt: "A Lidlben most is 1 font a 4 pintes tej, a Tescoban pedig azota 1.29, miota kijottem." Igen, az Icelandben is 1 font, viszont 2009-ben volt a tescoban is 1 fontert 4 pintes, aztan volt 1.10, 1.18 es most 1.29.

Az asdas kenyerek meg tenyleg jok, legalabbis sajatmarkasban ott vettuk eddig a legjobbat.

Egyebkent direkt azert irtam beazonosithatoan a bolthalozatot, es a konkret markat, mert azokon ltszott a dragulas. A lenyeg, a sajatmarkas tej vagy 30%-kal , a kingsmill/hovis/allinson kenyer szinten vagy 20-30%-al dragult 2009 ( mikor kijottunk) ota. Es igen, tudom, hogy hol kapom meg a dolgokat olcsobban, es tudom, hogy pl. az iceland csak minimalisan dragult.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13641) tildy válasza tildy (#13640) üzenetére


tildy
nagyúr

Az elinditast arra ertettem, hogy felhivni oket, es idopontot kerni. Bar volt mar aki probalta telefonon, de mondtak , majd akkor inditsa el, ha mar itt van az orszagban.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13642) #31757056 válasza Balinov (#13608) üzenetére


#31757056
törölt tag

Azt irjak a jessops oldalan, hogy elvileg a gari miatt nem kell izgulni...

Hat az kar, nalunk van pont egy boltjuk a jessops-tol nincs is messze, 100m-en belul. Nekem is tetszenek az araik, kulonosen a D7000 ara ment le, kicsit verdesem is most a fejem a falba, hogy miert nem vartam inkabb akkor amikor a D90-et vettem.

Ugy dontottem, hogy marad a 35-os, mert a jomultkor hosszu ido utan elokerult ujra, es jo kepeket csinaltam vele. :)

(#13643) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

azoktol kerdeznem, akik voltak az elmult 1-2 evben UK-bol kocsival otthon, vagy van olyan ismerosuk, aki megcsinalta mar ezt a karikat.

Melyik shipping line a legolcsobb? Dover - Calais vagy Dover - Dunkirk vonalon. Csalagut nem jatszik, a legolcsobb Flexi fare-val is vagy 110£ lenne, minimum.

Koszi :R
Balinov

szerk:
Cayman: talan van meg remeny a Jessops frenchise-nak, igaz csak online

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13644) Picco válasza Balinov (#13643) üzenetére


Picco
addikt

Latom elegge benne vagy a fotozasban, engem is erdekel a dolog mar jopar par eve. Szeretnek venni egy Canon 600D kitet, van otleted hogy honnan erdemes beszerezni? :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13645) Balinov válasza Picco (#13644) üzenetére


Balinov
félisten

nem annyira, mint szeretnem :B

hat,hogy a Jessops most egy jo idore kiesett en az Angol Amazon-t neznem meg elso korben. Neha currys/pcworld-ben kis ki lehet fogni emberi aron, bar az emberi ar (legalabbis a dublini arakat nezve) ezeknel kb egyenlo az amazonos normal arral.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13646) rgqjx válasza Balinov (#13643) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Mi eddig az esetek döntő többségében a dfds-el kompoztunk. Általában Dunkirket preferálom. Igaz, fél órával hosszabb a csónakban a menetidő, de időben kb annyival közelebb is van. Napközben drágább, reggel és este olcsóbb.
Volt olyan, hogy korábban értünk oda, így fel engedtek az előző kompra. Volt mikor lekésünk egyet, de nem problémáztak, mehettünk a következővel. Elég rugalmasan kezelik a dolgokat...

Célszerű egyből oda-vissza megvenni a jegyet, sokszor olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#13647) Balinov válasza rgqjx (#13646) üzenetére


Balinov
félisten

Szia rgqjx, koszi az infokat. DFDS az, amit nem neztem meg. Szimpatikusak az araik, meg latom a menetrenddel sincs gond. Kb idopontokra most neztem gyorsan mennyi, kellemes 74£ korul meg lehet uszni. Orommel latom,hogy ezek is rugalmasak, ha lekesed/korabban ersz oda.. '09-ben mi egy holland lakobusz miatt kestuk le a Seafrance Berlioz-t (most latom, mar a MyFerryLink uzemelteti), mondta Doverben a csaj a kapunal, semmi gond, latja OK a foglalas, mondta, nyugodtan hajtsunk be es mehetunk a kovetkezovel (legalabb aludtunk egy jot az elso rajthejen :)) ). Erdekes, visszafele Dunkirki-bol a Norfolkline-val jottunk, ott is lekestuk (helyszineltek epp hajnalban a kikotoi bevezeton) ott is siman mehettunk a kovetkezovel, pedig ugye francia a szemelyzet.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13648) rgqjx válasza Balinov (#13647) üzenetére


rgqjx
aktív tag

El is felejtettem, van erre egy gyűjtőoldal is.

(#13649) Balinov válasza rgqjx (#13648) üzenetére


Balinov
félisten

:W bakker, ezt nem neztem, pedig meg a hirleveluk is jon. raadasul ha 4-ig foglalok odavissza es 5 napnal tagabb utazasi idopontba akkor 20% off. ezzel is kb 80€ korul jonne ki a retur 2 felnott+szgk-ra.

Koszi hogy emlekeztettel! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13650) Balinov


Balinov
félisten

legiaap, te vettel nemreg Helly Hansen kabatot, igaz? Mennyire jo minoseg, a jelenlegi "sztar" northfacekhez, berghausokhoz,stb. kepest?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.