Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Viszlát válasza Devid_81 (#14349) üzenetére


Viszlát
addikt

Nincs az a letöltés meg prioritás, ami mellett a 30 Mb-ből ennyi marad neked, egyszerűen elképzelhetetlennek tartom.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14352) Devid_81 válasza Balinov (#14350) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Probaltam belepni de nem sikerult kisakkozzam a felhasznalo/jelszo parost.
Tudnek resetet nyomni a routernek eppen de akkor meg lehetne magyarazkodni...bar tagadni tudnek mindent ha kellene :)
Holnap mindenesetre rakerdezek,hogy estenkent nem tolti-e a filmeket vagy barmit, korlat nelkul.
Ha semmirol nem tud akkor meg megy egy complain a virginnek.
Mas is mondta,hogy elofordul korlatozas csucsidoszakban...de kozuletek meg senki nem mondta szoval jo lenne mar tudni mi a belyzet.
De ha korlat is lenne se hinnem,hogy ennyit hagynanak csak a felhasznalonak.

...

(#14353) Devid_81 válasza Viszlát (#14351) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szerintem sem tud ennyire tolteni...ettol tobb maradna ha korlatlanul engedne a torrent kliensnek szvsz.

...

(#14354) tildy válasza Devid_81 (#14345) üzenetére


tildy
nagyúr

Hany emberrel laksz egyutt?
Es ki torrentezik a hazban?!
Csak mert arra virgin anno minket ugy levagott hasonlo sebessegre, orom volt nezni.

Viszlat: altalaban estenkent elofordult volt albinkban is hasonlo. Aztan kiderult a turpissag: valaki torrentezett, amiert viszotn a szolgaltato azon nyomban buntet: alacosny savszelt kaptunk. Reggel, mikor nem ment a torrent, visszallt minden.

De , ennyit hagynak. mi is mertunk nem egyszer 1 megabit alatti sebesseget ilyen esetben. A megoldas? Az lett, hogy este 6-tol ejfelig nincs torrent, ha megis van, annak le lesz torve a keze :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14355) eszgé100 válasza legiaap (#14341) üzenetére


eszgé100
őstag

nekem nem, viszont cserébe egyáltalán nem kell megszakadnom. hétköznaponként néha összejön talán 3,5 óra effektív meló is :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14356) Devid_81 válasza tildy (#14354) üzenetére


Devid_81
nagyúr

3 an vagyunk 3 szobaban...es szinte tuti, hogy szokott tolteni a srac mert szeret filmeket nezni.
En is szoktam de legtobbszor csak ejszaka... :B
Szoval akkor megtalaltuk a turpissagot...:)

...

(#14357) Viszlát válasza tildy (#14354) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez benne lehet a pakliban, gondoltam is rá, hogy betették őket egy alacsony prioritású pool-ba, de nálam jobban nem nagyon kell torrenteznie senkinek és mégsem korlátoz a Virgin, pedig 100%, hogy terra fölött van az adatforgalmam egy hónapban. Én továbbra is valami fizikai problémára gyanakszom, kíváncsi leszek mit sikerül kideríteni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14358) eszgé100 válasza Devid_81 (#14356) üzenetére


eszgé100
őstag

Márc. 27-től van új traffic management a Virginnél. azt írják, pár hét mire rendesen beüzemelik

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14359) tildy válasza Viszlát (#14357) üzenetére


tildy
nagyúr

Kabeles vagy fiber ? Csak mert anno kabelesnel volt nekunk ez a gond.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14360) legiaap válasza Devid_81 (#14356) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nálunk is ez volt a szitu, mikor együtt laktunk másokkal. Persze tagadták. Ilyenkor örülök, hogy már nem kell közösködni senkivel sem. Abból sosem sül ki semmi jó.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14361) Armando_19


Armando_19
őstag

Helló ismét.
Kérdésem lenne
A következő keresőszavak alapján nem tudtam kibogozni, amit pontosan kerestem: NHS, Fogászat, Fogorvos

Hogy működik itt ez a fajta rendszerű fogászat? Nem egészen értem, meg mondom az őszintét.
Találtam egy ilyet . Ezek szerint bemegyek, regisztrálok egy lokál NHS-es fogorvoshoz, fizetek 50 fontot, és betömi a lukas fogamat? :) Reggel egy nem túl kellemes érzéssel ébredtem, bízom benne, hogy most ez még elmúlik/elmúlhat, de minél előbbi orvoslást igényel. Haza 1db fogtömés miatt nem nagyon szeretnék menni.

(#14362) Devid_81 válasza eszgé100 (#14358) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Fene, mondjuk oke csucsidobe korlatozzak, de azert ne ennyire, mert ez mar a hasznalhatatlan kategoria igy...de majd hatha jobb lesz!

...

(#14363) eszgé100 válasza Devid_81 (#14362) üzenetére


eszgé100
őstag

A helyedben azert mindenkepp panaszkodnek egyet, hogy miota bevezettek, neked azota hasznalhatatlan. Kuldjenek szerelot vagy magyarazzak meg, hogy ez akkor hogy van?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14364) Devid_81 válasza eszgé100 (#14363) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Annyit megerdemelne a ceg...meg igy husvetkor is johetnek! :)

...

(#14365) tildy


tildy
nagyúr

Nem tudom ismeritek-e, de a camelcamelcamelen be lehet allitani,h ogy figyeljen amazonos arat, meg lehet latni, hogy mozdultak az arak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14366) Balinov


Balinov
félisten

Viszlat, megkaptad a sim kartyat mar?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14367) Viszlát válasza Balinov (#14366) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem meg, de tegnap itt nem volt posta, szerintem keddre tuti itt lrsz mar. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14368) Balinov válasza Viszlát (#14367) üzenetére


Balinov
félisten

okes, szoljal feltetlen, akkor nyugszok meg csak igazan.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14369) Balinov


Balinov
félisten

Ma voltam a belvarosban, beneztem vagy 5 kinai/paki telefonoszugarushoz, hogy ad hoch mennyit adnanak a HOS-ert...legnagyobb megdobbenesemre azt mondtak, ok nem vesznek be telefont...akkor honnan az anyambol van naluk a kirakatba meg belul n+1 hasznalt telefon a gagyitol a csucs cuccokig? azt honnet szerzik be?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14370) Armando_19 válasza Balinov (#14369) üzenetére


Armando_19
őstag

Gumtree-ről... Hirdetsz telefont, és rádírnak mindenfelé kókler nevetséges árakkal. Nekem is mikor telefont hirdetek, Saddam, Salem, Ahmed, Uhmed, és minden felé válfajai küldözgetik az emailt az alsó hangon legolcsóbb használt áron is 200 fontos telefonra, hogy 100? Vissza írsz, hogy nem, jön a válasz, 120? Ezt csinálják. Nincs más dolgok egész nap.
Cex-be menjél be, ha ilyesmit akarsz. De minden ilyen lerántás. One S-t állapottól függően 180-200ért el lehet adni, bár az Új ONE megjelenésével lehet sok lesz az X-es eladó, ilyenkor kicsit lejjebb mennek az árak.

(#14371) Balinov válasza Armando_19 (#14370) üzenetére


Balinov
félisten

gumtree, dondeal, adverts.ie, ezeket fogom nezni, CEX-t nem tom, mi, irorszagban biztos nincs. max a CPW. szoval ez a trukkjuk, mar ertem.

KB ennyire lottem en is be realisan, de ennek ellenere nem egy Desire-t , HD-t lattam simfreekent 250-270€-ert is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14372) Armando_19 válasza Balinov (#14371) üzenetére


Armando_19
őstag

Ja hogy Dublin. Aha, Szóval, ezt nyomatják, elhozza mindenki előfizu hosszabbításra az újat, és utána fillérekért oda adják a régit. Nem az van mint otthon, hogy szögre pontosan tudod, hogy mit mennyiért lehet eladni. (PH.)
De a körül van a telefonod. Szerintem hamar el is fogják vinni. Mit akarsz helyette? Nagyon jó kis telefon az. Az egyik legszebb a kijelzője.

(#14373) Balinov válasza Armando_19 (#14372) üzenetére


Balinov
félisten

mar meg One ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14374) eszgé100 válasza Balinov (#14373) üzenetére


eszgé100
őstag

az aláírásodból nem tűnik fel egyáltalán, hogy csere volt:)
egyébként ez az első droidos telefon ami bejött nekem is, szóval grat hozzá

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14375) Balinov válasza eszgé100 (#14374) üzenetére


Balinov
félisten

a bicskas internet meg a nexus 7 kozott volt a HOS, most a 1 elore kerult :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14376) eszgé100 válasza Balinov (#14375) üzenetére


eszgé100
őstag

aztán milyen? ha szabad érdeklődni...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14377) Balinov válasza eszgé100 (#14376) üzenetére


Balinov
félisten

masfel nap utan? fasza, de nagyon.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14378) Armando_19 válasza Balinov (#14377) üzenetére


Armando_19
őstag

Giga tégla a zsebben. :D Bár kinek mi. Én nem bírnék már ekkora valamit elképzelni, hogy napi használati szinten hordjam is magammal. Le tudsz ülni mikor a zsebedben van? ;]

(#14379) tildy válasza Armando_19 (#14378) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugye nem mondod, hogy a farzsebedben hordod a mobilod?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14380) Balinov válasza Armando_19 (#14378) üzenetére


Balinov
félisten

pont ez az, hogy nem giga. most pl. ugy vezettem, hogy a farmerzsebben elol volt, abszolut nem kenyelmetlen. ez az a meret, ami szerintem meg epp belefer - nalam- a hasznalhato kategoriaban, raadasul minel tobbet tapizom, annal jobban kezreall. Ha 5" lett volna, valszeg max megtapiztam volna egy boltba, de nem vettem volna meg....

ONE S-nel alig 4-5mm-el hosszab. azt hasznaltam elotte

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14381) Armando_19 válasza tildy (#14379) üzenetére


Armando_19
őstag

Nem, dehogy is. Csak akkora téglával egy farmerben le se tudnék ülni szerintem. :D Vagy a telefon roppanna el, vagy a combomat zúzná meg, de szerintem inkább az előbbi. Mindenesetre egy ilyen fajta készülék konkrétan megváltoztatja a szokásaidat. Én is emlékszem, mikor az E65-ös nokia után meglett az Xperia T-m, pedig annak "csak" 4.55-ös kijelzője van. Minden mozdulatot máshogy kellett csinálni, mert éreztem, mindig, hogy ott van velem.

Mod:
Balinov: a Nexus 7 az tablet, te esetleg nem a Nexus 4-el kevered?

[ Szerkesztve ]

(#14382) legiaap


legiaap
nagyúr

Az én Lumia 920-am sem a legkisebb és legkönnyebb telefonok közé sorolható
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14383) Balinov válasza Armando_19 (#14381) üzenetére


Balinov
félisten

neem, nyugi. N7 is van, 1 is 1. meg meg HOS is,bar azt remelem mihamarabb eladni.

Nem kell valakinek? UK-ba meg elpostazom. gyarilag halozatfuggetlen, HTC__001 CID-es, minden tartozekkal

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14384) legiaap


legiaap
nagyúr

Van itt olyasvalaki, aki már töltött fel pénzt skype-ra és indított hívást magyarba UK-ből?
Azokhoz szólnának a következő kérdéseim:
1. Mennyire volt tiszta a vétel?
2. Aki magyarban fogadja a hívást, nála, mit ír ki? A rendes telefonszámom, vagy valami mást?
3. Ilyenkor is szükséges a telefonáláshoz adatkapcsolat?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14385) Viszlát válasza legiaap (#14384) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem írtad, hogy mobil vagy vezetékes számot akarsz hívni, de gondolom az előbbi. Utóbbiról tudok csak nyilatkozni, a minőség tökéletes (jobb mint telefonon és jobb mint sima skype-to-skype hívás esetén). Adatkapcsolat természetesen szükséges.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14386) jerry311 válasza legiaap (#14384) üzenetére


jerry311
nagyúr

1, Nagyon.
2, Nem a saját számod írja ki.
3, Igen, hiszen adat "hívás".

Mellesleg magyar mobilt hívni olcsóbb O2 megfelelő tarifájával mint Skype-pal. Vezetékes számra viszont tényleg Skype a legolcsóbb.

(#14387) legiaap


legiaap
nagyúr

Olyan 3/1,6 körüli mobilnet is elegendő neki, hogy a minőség jó legyen?
Meg egy 10 perc mobilszámra indított hívás mekkora adatforgalmat generál kb. ?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14388) grabber válasza legiaap (#14387) üzenetére


grabber
addikt

Igen.
Max pár Mb.

Az én telefonom sem kicsi,de imádom.Nem merül le és látok rajta sok mindent.Csak akkor kényelmetlen amikor felveszem a cípőt.

(#14389) Fortissimus válasza tildy (#14365) üzenetére


Fortissimus
őstag

ez hasznos, koszi :K

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#14390) eszgé100 válasza legiaap (#14384) üzenetére


eszgé100
őstag

én paypallal szoktam feltölteni, azt írja, hogy egy pár nap mire lebeszélhető lesz az egyenleg, de a gyakorlatban már azonnal használható.
alapesetben hívószám nélküli, de be lehet állítani a telefonszámod, hogy azt írja ki, olyankor egy ellenőrző sms-t küldenek ki a telefonodra, azt beírva 24 óra múlva lehet használni.
próbáltam már vezetékest és mobilt is hívni, néha volt csak minőségbeli probléma a lassú netem miatt, de általánosságban elmondhatom, hogy nincs vele gond

#14378 Armando_19:
felejtsd el a one direction cicanaciját, aztán akkor belefér egy akkora telefon is a zsebedbe :DDD
egyébként én sem tudnám elképzelni, hogy akkora telefonom legyen, én még csak a 3.5"-os 4S-nél járok. egyelőre megfelel, de ez az új HTC ránézésre hozta a szintet, szóval mikor szerződéshosszabbítás lesz, akkor lehet befigyel majd egy ilyen

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14391) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nah a multkor netproblema torrentezes miatt volt.
Majd vigyazunk, hogy idoben ki legyen kapcsolva mindenkienel, kulonben esti orakra ugy fest marad a hasznalhatatlan sebesseg.
Complainrol beszeltunk, de nem mindig pusztul meg ennyire a net...es lehet akkor kellene kihivni valakit amikor 1 mega kornyekere pusztul le...csak hat ezeket a cegeket ismerve nem fognak kijonni az nap...jo ha par napon belul megerkeznek.
Szoval ez ugyben nem maradtunk sokban. :U

...

(#14392) Balinov válasza Devid_81 (#14391) üzenetére


Balinov
félisten

Devid_81: akkor cumi. Van eselyed elmagyarazni a lakotarsaknak, hogy hogy allitsak be a klienst? Kapcsolatok szama, max up/dl sebesseg. Esetleg egy cFosspeedet ferlakni mindenhova. Lifetime licensz-t bagoert es felrakni mindenkinek?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14393) Devid_81 válasza Balinov (#14392) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Majd elmagyarazom neki, hogy mi merre, csak eleg ritkan van mostanaban itthon. :K

...

(#14394) tildy válasza Balinov (#14392) üzenetére


tildy
nagyúr

Az szerintem nem sokat er csucsidoben, az az egyszerubb ha csucsidoben nincs torrent.

Balinov: de ha a szolgaltato a kapcsolat tipusa alapjan nezi? Oke, lehet at lehet konfiguralni a portokat, stb, de necces . Nem a sebesseget nezik ugyanis, hanem hogy van-e torrent vagy nincs. Ha van, akkor lenyomjak a sebeseget. ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14395) Balinov válasza tildy (#14394) üzenetére


Balinov
félisten

az kb mission impossible elmagyarazni Devid kollega lakotarsanak, ahogy latom.Mondjuk van torrent scheduler lehetoseg is...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14396) Armando_19 válasza Balinov (#14395) üzenetére


Armando_19
őstag

Nálunk az fut. Mindenkinél be lett állítva az ütemezés. Este 11 és reggel 7 között lehet garázdálkodni. Közben tilos. Bár mondjuk engem hál istennek ez annyira nem fog érinteni, kötik a szobámba az EE-s broadbandet, saját line. Nincs közösködés. ;]

(#14397) Devid_81 válasza Balinov (#14395) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ah majd megoldom valahogy remelem :)
Ha csak kikapcsoljuk idoben es lehet netezni csucsidoben akkor mar minden okes.
Amugy nekiszaladnek cfosspeed-el a dolgoknak is akar, de a sracnak mindene van, az osszes alma cucc ami a vilagon van, de en meg nem vagyok nagy almas, de gondolom ott is van ilyen progi vagy hasonlo...de ha nincs akkor csak magamnak adok nagy melot mire rajovok mi merre.

...

(#14398) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Van-e koztetek olyan aki a tomegkozlekedesieknel dolgozik?
Ertem ezalatt inkabb a vasut-metro--tram es egyeb sinen kozlekedo jarmuveket.
Nem neztem utana neten, gondolom megtalalnam, csak igy hirtelen olyan ember kellene aki benne van ezekben.
Kerdesem az lenne ha valaki jelentkezik (pl en) vonatvezetonek, akkor a cegnek mik az elvarasai?
Kell-e ilyen jellegu tapasztalat, vagy itt is ugy megy mint otthon, hogy (nagy) szerencsevel be lehet kerulni majd tanfolyam, majd probavezetesek, majd tied vonat?
Most mar csak olyan cegek erdekelnek akik valoban nagyok, elegem van ezekbol a par alkalmazottas cegekbol, ahol mindenki sentinelt jatszik, vagy azt akarnak jatszatni vele.
Ezenkivul jo lenne tenyleg egy olyan ceg ahol valoban van elorelepes pusztan azert mert jol dolgozol stb.
Elso korben beadom maintenance-re mivel papiron az vagyok, es megyek en szerelni is ha kell, szeretem az ilyen melot, de siman tolnam a vonatnak is padlogazzal! :)

...

(#14399) legiaap válasza Devid_81 (#14398) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem mondod, hogy te is ilyenen torod a fejed.
Szintúgy masinisztának állnék én is.
Apám is az amúgy otthon.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14400) Bubee82 válasza Devid_81 (#14398) üzenetére


Bubee82
őstag

A NatRail-nek van most egy képzési programja, lesd meg. Én is erősen gondolkodom h beadom a jelentkezésemet rá. A fizetések igen barátiak, ahogy nézegettem.

Meg az Air Traffic Controller-re is jelentkezem, amint a lehetőség adott lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.