Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) Devid_81 válasza eddie17 (#14050) üzenetére


Devid_81
nagyúr

3 mobile havi 15 fonttal feltoltod, korlatlan neted van, 300 perc beszelgetes, 3000sms, igy elkerulheted az elofizetovo valast, mert ez egy sima feltoltos csomag.
Friss embernek adhatnak epp, de kell igazolnod merre laksz es miota, kell egy bankszamlaszam, amin volt penzmozgas, es valszeg depositot vonnak majd mert friss vagy!

Szerk: hideg, hol?Londonban?Itt a tavasz! :DDD
Minuszok vannak, ma eros szellel, lattunk egy kis havat is ma...de vannak fak amik viragoznak...

[ Szerkesztve ]

...

(#14052) eddie17 válasza Devid_81 (#14051) üzenetére


eddie17
addikt

Az a baj azért gondoltam, hogy előfizetéssel mert akkor vennék hozzá valami telefont is, mivel az ami van kis egyszerű Nokia abban már van egy sim amivel hazatelefonálok mint a földönkívüli. :)
Értelmesebb telót meg Pay and Go simet egyszerre kicsit húzós lenne most. :)
Egyelőre sok mindent nem tudok igazolni... akkor marad a várakozás.
Itt eléggé hideg van most. :) -2 fok, 2 centi hó és jeges szél. :) Amúgy Falkirk-ben lakok. Tavasznak nyoma sincs egyelőre de remélem hamarosan megérkezik legalább a napközben 10 fok feletti időjárás. :)

(#14053) Devid_81 válasza eddie17 (#14052) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En ha jol tudom a minimum a Bankartya ami kell majd hozza.
De tolem kertek a tobbit amit irtam (T-Online)
Nos masfel tapasztalatabol mondom neked a 10 fok itt nem lehetetlen, egyetlen baj van mindosszesen, barmely honapban lehet :DDD
Emlekszem tavaly meloztam egy helyen, volt 2 Olasz csaj, junius kozepe lehetett es kerdeztek az angolokat telleg ez a nyar ami most van?!
Azok meg bologatva, hat mi volna juniusban?
Nah jo de akkor miert van csak 8-10 fok napkozben, es erre mondta a konyhavezer, neki ez mar meleg, mihelyt megvan a szabdsaga megy fel eszakra turazni a felesegevel, mert nem birja ezt a hoseget :DDD

...

(#14054) eddie17 válasza Devid_81 (#14053) üzenetére


eddie17
addikt

Bankkártya lesz már a héten de mindegy is nem számít, kibírom valahogy. :)
Igen ismerős a történet, igaz csak láttam, de ma például a jeges mínuszban szélviharban egy helyi lakos nagykabátban, sapkában és rövid gatyában(!) suhogott el mellettem, miközben én teljes menetfelszerelésben majd megfagytam. :D

Mod: Múlt héten meg egy másik jómadarat láttam igaz akkor kb. 5 fok lehetett de kabát, sapka, hosszú gatya ééés mezítláb szandálban. :D

[ Szerkesztve ]

(#14055) Devid_81 válasza eddie17 (#14054) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egy jo ido utan elvileg immunis leszel azokra a nem fazosokra...en meg mindig meglepodok rajtuk :D

...

(#14056) eszgé100 válasza eddie17 (#14052) üzenetére


eszgé100
őstag

előfizus telefont nem fogsz kapni a nullkilométeres bankszámlára, max rolling contractot. egy pár hónap után, mikor látják, hogy rendes előfizető vagy, akkor lehet venni külön hűségszerződéses előfizetésre egy telefont, és mikor az megvan csak le kell mondani a rolling contractot

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14057) eddie17 válasza eszgé100 (#14056) üzenetére


eddie17
addikt

Oké, írtam, nem annyira életbe vágó csak kíváncsi voltam. Várok én türelemmel. :)
De azért köszönöm a választ Neked is.

Devid_81: :D Majd idővel biztosan.

(#14058) legiaap


legiaap
nagyúr

Az tényleg igaz, hogy idén csak a Sky Sport fogja közvetíteni a Forma 1-et nem a BBC?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14059) Bubee82


Bubee82
őstag

PAYG mobilnet (usb stick) melyiket érdemes választani?

(#14060) eddie17 válasza legiaap (#14058) üzenetére


eddie17
addikt

Remélem nem...
Bár most néztem, hogy itt elérhető a Virgin optikai nete így talán végre lehet normális net a lakásban. :) Majd valamikor... Így akkor tudnám "felvételről" nézni az F1-et.

(#14061) legiaap válasza Bubee82 (#14059) üzenetére


legiaap
nagyúr

A Three-nél vannak jó stick-ek ott néz körül, de inkább vegyél egy Simet The One Plan csomaggal (one month rolling contract) azt a telefonoddal, persze ha tudja oszd meg. Így lesz egy frankó telefoncsomagod, plusz neted is.
Nekem bejött, mikor használtam.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14062) eddie17


eddie17
addikt

Esetleg valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy miért vonja a pénzem akkor is amikor elméletileg ingyenes nemzetközi hívásokat indítok? Lenne 120 percem így, de még is fogy le a feltöltésem. Akkor mi ingyenes rajta? :D Ráadásul 1:17 percért levett 60 penny-t... Most néztem meg pontosan.

(#14063) #47053824


#47053824
törölt tag

Mik a lehetosegeim, ha a megrendelt termekeket a ceg 2 csomagba osztotta szet, egyutt feladta, de csak az egyik csomagot kaptam meg? Termeszetesen a kisebb ertekut es a lakotars atvette. Nem hibaztatom, nem tudhatta/nem vette eszre.

A kisszallito ceg termeszetesen a Yodel. Az hetszentseg, h rajukgyujtom a telephelyet, de ezt csak vegso esetben szeretnem. :W

(#14064) #47053824 válasza #47053824 (#14063) üzenetére


#47053824
törölt tag

Problema megoldva, elkevertek, ma hozzak ki.

(#14065) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok

TV-t ha angol webshopbol akarok, akkor az amazonon kivul milyen oldalakat erdemes nezni, amik megbizhatoak es szallitanak irorszagba?

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14066) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Egy gamer pc-t szeretnék öszeállítani. Mondanátok nekem egy megbízható, széles választékkal rendelkező webshop-ot.

(#14067) Zodicus válasza kenguru99 (#14066) üzenetére


Zodicus
senior tag

Scan Computer, Overclockers.co.uk , Aria Computer

(#14068) tildy válasza Zodicus (#14067) üzenetére


tildy
nagyúr

Overclockerst ne. Nagyon rossz az ügyfélszolgalat, garanciás ügyintézés. Lassabb volt az ssdm a normal vinyonal, úgy elküldödtek, mint a huzat. Még 500 fontot költöttünk volna ott, bukták.

Ebuyer okes volt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14069) Fortissimus válasza legiaap (#14058) üzenetére


Fortissimus
őstag

mar tavaly is igy volt, hogy a bbc csak kb a versenyek felet adta eloben.
iden 9 verseny lesz live, az ausztral nem.
a sky minden versenyt ad eloben

Tobb info

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#14070) Bubee82


Bubee82
őstag

Autóvásárláshoz kell angol jogsi vagy van egyéb feltétele? (Lakcímen kívül)

Szerk: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14071) emvy válasza Bubee82 (#14070) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem.

while (!sleep) sheep++;

(#14072) potkem


potkem
aktív tag

Végre itt vagyunk Banbury-ben.
Az első tapasztalatom, az idő nem igazán kellemes.
Budapesthez képest azért nem rossz, mert ott a hó szakadt folyamatosan.
Meg van a duble bad room 90 fontért hetente, nem tudom sírjak e vagy nevessek.
Ma még felfedezzük a várost, a többit majd meglátjuk.

(#14073) emvy válasza potkem (#14072) üzenetére


emvy
nagyúr

A duble bad az ket furdoszoba egy parizsi lakasban?

while (!sleep) sheep++;

(#14074) tildy válasza potkem (#14072) üzenetére


tildy
nagyúr

Nevessel. Londonban mar harom eve is mint 130 font volt hetente.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14076) legiaap


legiaap
nagyúr

Ma kíváncsiságból beírtam a nevem a google keresőbe és a 192.com-on megjelentem, ahol látom a jelenlegi címem.
Ismeri valaki ezt az oldalt? Hogy a fenébe kerültem fel oda egyáltalán?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14077) Coccolino_O válasza D1Rect (#14075) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem tudom, eddig ez nem így volt.

Nonszensz amúgy. Ha hazajön valaki és akar intézni valami hivatalos dolgot, akkor előtte menjen el okmányirodába és csináltasson újra személyit meg lakcímkártyát jó sok pénzért.

(#14078) emvy válasza legiaap (#14076) üzenetére


emvy
nagyúr

UK electoral register online formaban. Akkor nem vagy benne, ha opt-outolsz.

while (!sleep) sheep++;

(#14079) legiaap válasza emvy (#14078) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ne teljesen világos még. Kicsit bővebben kifejtenéd?
Amúgy írtam nekik szedjék le az adataim, de sürgősen.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14080) tildy válasza legiaap (#14079) üzenetére


tildy
nagyúr

PEdig teljesen vilagosan leirta emvy. Ha valasztasi regisztracios lapot kitoltotted , akkor a 192-n is ott a neved.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14081) legiaap válasza tildy (#14080) üzenetére


legiaap
nagyúr

De milyen választási lapról beszéltek?
Nem töltöttem ki semmi lapot sem, főleg nem erre az új címemre.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14082) tildy válasza D1Rect (#14075) üzenetére


tildy
nagyúr

WTf!!!!

Elmondom: nincs tobbe ideiglenes kulfoldon tartozkodas bejelentese, koteles vagy vegleges betelepedest lejelenteni, szemelyid elveszik. KOTELEZOEN.

legiaap: electoral register. Le sem okeztad telefonon vagy neten? ugynokseged nem regisztralhatott ott? Mi pl. emlekeim szerint automatice kaptunk lapot, mikor council taxra regisztraltunk, es utana kuldtek errol is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14083) emvy válasza legiaap (#14079) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne nekik irj, hanem amikor regisztralsz a valasztokorzetedben, akkor ikszeld be, hogy nem publikusak az adataid.

while (!sleep) sheep++;

(#14084) Balinov válasza tildy (#14082) üzenetére


Balinov
félisten

hogy a 3.14csaba vehetik el a szemelyidet ,ha bejelented,hogy tartosan kulfoldon elsz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14085) Viszlát válasza tildy (#14082) üzenetére


Viszlát
addikt

Féltem én ettől, ezért csináltattam útlevelet mikor otthon voltam januárban. Elég szánalmas mondjuk, hogy az unióra kenik, köze nincs az EU-nak ehhez, újabb húzás a külföldön dolgozó magyarok ellen.

Bali: Úgy, hogy módosították a törvényt. Gyakorlati részébe megint nem gondoltak bele. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14086) emvy válasza Viszlát (#14085) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi koze van ennek az utlevel-csinaltatasnak egyebkent? (Nekem most jar le az utlevelem.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14087) Viszlát válasza emvy (#14086) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha elveszik a személyit, lakcímkártyát, akkor a jogosítványon kívül csak az útlevél marad amivel igazolni tudod magad. A magyar jogosítványt ráadásul el sem fogadják sok helyen, így marad az útlevél, csak ennyi a köze a két dolognak egymáshoz.

De rengeteg gyakorlati kérdést felvet a módosítás, bankszámlával, ingatlanhitellel, autóval kapcsolatosan. Ha nincs lakcímkártyám, akkor például a bank szerint nincs magyar lakcímem, tehát nem lehet magyar bankszámlám. Ha van ingatlan a tulajdonomban, de külföldön élek, akkor jogilag hogyan létezhet ez az ellentmondás a gyakorlatban? Magyar lakcím nélkül hogyan lehet Magyarországon forgalomba helyezett autóm (megállít a rendőr, a forgalmiban benne a cím, te meg nem tudod igazolni, hogy valóban te vagy és valóban ott laksz)?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14088) Balinov válasza Viszlát (#14087) üzenetére


Balinov
félisten

pont ebben a sorrendben erint engem is, mondjuk autohitel nincs

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14089) emvy válasza Viszlát (#14087) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha kulfoldon elsz eletvitelszeruen, akkor koteles vagy atregisztralni az autod, tehat ez oke, eddig is igy volt. Attol, hogy egy ingatlan a tulajdonodban van, meg nem kell, hogy ott lakj (lehet 3 ingatlanod, es nem kell, hogy akarmelyikben lakj). Bankszamlad lehet attol meg, hogy nem otthon laksz, en sem fogom felmondani az angol bankszamlamat attol, hogy mashova koltozom.

while (!sleep) sheep++;

(#14090) Viszlát válasza emvy (#14089) üzenetére


Viszlát
addikt

Pontosan arról van szó, hogy eddig volt lehetőség arra, hogy fenntartsd az otthoni életed egy részét, most ez a lehetőség megszűnik ha törvénykövető az ember.

Nem az ottlakás a kérdés hanem a hitel, amire magyar lakcím hiányában nem vagy jogosult. Márpedig ha bejelented, hogy külföldre mentél, akkor az új helyzetben nincs magyar lakcímed. Ugyanez van a bankszámlával is, magyarországi lakcím nélkül nem tudsz számlát nyitni. Persze el lehet lavírozni a már meglévő számlával amíg nem kell valamit intézned, de ha bármilyen módosítást szeretnél eszközölni, vagy kalamajka van, lakcímkártya nélkül egyből bibi van.

Az angol dolgokat meg ne keverjük most bele, itt proof of address rendszer van, otthon meg kötelező állandó vagy ideglenes lakcím regisztráció.

(#14091) emvy: sajnos a külföldre szakadt magyarok között a többségnek otthon figyel a devizahitel, sőt, ez a fő motiváció a kijövetelre (mármint, hogy otthon dolgozva nem tudják fizetni).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14091) emvy válasza Viszlát (#14090) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, hitelem nincs, ezzel nem vagyok kepben. Egyebkent tenyleg genyo dolog az egesz.

while (!sleep) sheep++;

(#14092) tildy válasza Balinov (#14084) üzenetére


tildy
nagyúr

Pontosan igy, ahogy az altalam linkelt oldalon le van irva. Ez eddig is koztudott volt, ha nem ideiglenes, hanem vegleges letelepedest jelentettel be, akkor a szemelyit elvettek. Mit gondolsz, miert teszteltem otthon, milyen ugyet tudok intezni szemelyi nelkul? Bankszamlamra peldaul nem is engedtek szemelyi elkul befizetni penzt, ha magayr allampolgar vagyok ( akkor meg nem volt itteni jogsim , azt el szoktak azert fogadni devizakulfoldikent, befizeteskor ) .

Raadasul veglegesnel gyerek eseten gyahatosagnak is szolni kell, kornyezettanulmany, stb...

emvy: Magyarorszagona bankszamlanal magyar allampolgarkent megkovetelik, hogy lakcimkartya es szemelyit mutass be, vgay lakcimkartya+utlevelet. Mint irtam, engem elkuldtek, mert pontosan betartottak a leirtakat ( hozhatom az idevonatkozo passzust).

Ha magyar allampolgarsagod van, utlevelet hasznalnal, akkor kell lennie lakcimkartyadnak is, amit be kell mutatni. Az hogy van olyan eset, amikor ez megsem all fenn, az a bankot jopar esetben nem erdekli.
A pontos megfogalmazast hamarosan hozom, de a lenyege az , amit leirtam. Annyit mondok, gyakorlatban megtapasztaltam mit tehetek lakcimkartya nelkul.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14093) Balinov válasza Viszlát (#14090) üzenetére


Balinov
félisten

s akinek meglevo lakashitele van otthon? ezen asszem vegig kell majd magam ragni..

erdekes, kovetem ugy nagyjabol az otthoni dolgokat, de ez abszolute nem remlik

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14094) Viszlát válasza Balinov (#14093) üzenetére


Viszlát
addikt

Na hát pontosan ez az. Minden szerződésben benne van, hogy a megkötéshez szükséges feltételek ha megszűnnek a visszafizetés időtartama alatt, a bank felmondhatja és egy összegben követelheti a hátralévő tőketartozást. Emiatt aggályos ez az egész.

Kicsit továbbgondolva Angliával megoldható a dolog, pontosan azért, mert itt nincs bejelentési kötelezettség, így megoldható, hogy nem jelentkezel ki otthon, fizeted a tébéminimumot minden hónapban (több tíz-, százezer ember esetén egyébként ez elég nagy lovetta) és így megmarad az otthoni lakcímed. De azokban az országokban ahol Magyarországhoz hasonlóan adminisztrálják a lakcímet (pl németek), na ott már ciki lehet.

Tehát vagy az van, hogy nem gondolták végig ezt az egészet, vagy nagyon is tudják, hogy mire kényszerítik ezzel az embereket.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14095) Coccolino_O válasza tildy (#14082) üzenetére


Coccolino_O
őstag

És ha nem jelentem be, csak szimplán eljövök? Lesz egy szép tb tartozásom az évek során, ez biztos.

#14096: Ez csak feltételezés részemről. :)

[ Szerkesztve ]

(#14096) tildy válasza Coccolino_O (#14095) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat, te tudod. Lehet te jarsz jobban, en torvenytisztelo vagyok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14097) Bubee82


Bubee82
őstag

Na, kiértem én is a szigetre.

Én nem jelentkeztem ki. Autó és diákhitelem is van, plusz a menyasszonyomnak ingatlan is. Gondolják, hogy majd ezt így zsebből lazán kifizetem, mi? :) Még az autó csak-csak, mert azt 2-3 hónap múlva ki tudnám csengetni, de a többihez azért több idő kell.

Megmosolyogtató. Na ezért sem fognak a gyerekeim otthon felnőni. Azért mindennek van határa.

(#14098) Viszlát


Viszlát
addikt

Az uniós szabályozás szerint minden uniós polgár csak egy állandó lakcímmel rendelkezhet az EU területén.

Két órát elcsesztem az életemből, de legalább nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy ez úgy ahogy van hazugság. NINCS ilyen szabályozás az unió részéről, sőt, különbséget tesz a három hónapnál rövidebb és hosszabb tartózkodás között, arról nem is beszélve, hogy a szövegezés végig olyan, hogy a jogot a más országban élésre vitathatatlanul kijelenti, a tagállamoknak mindössze a lakcím regisztrálási kötelezettségével kapcsolatosan rendelkezhetnek.

Persze jelentősége nincs ennek a megállapításnak, a törvénymódosítás megtörtént, csak hát izé.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14099) Balinov válasza Viszlát (#14094) üzenetére


Balinov
félisten

a tebeminimumot kb 1,5eve nem szabad fizetnunk, meg akartak basz*i par 100k-val otthon, de sikerult elintezni, igy otthoni TB-nk nincs (azt hiszem, kekre valtottak a taj szamunkat)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14100) Viszlát válasza Balinov (#14099) üzenetére


Viszlát
addikt

Gondolom be vagytok jelentve ideiglenes külföldön tartózkodásra, de most ez az opció megszűnik. Vagy otthon tartózkodsz és fizeted, vagy letelepedtél külföldön és nem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.