Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) legiaap válasza Bubee82 (#14450) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na mire gondolsz?
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14452) Bubee82 válasza legiaap (#14451) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha edzeshez kell, energiakent illetve glikogen visszatoltesre, akkor a kovetkezo alternativakat javaslom (h ne feltetlenul legyel cukorbeteg):

Vitargo, waxy maize starch, amilopektin.

Ha nem ahhoz, akkor leultem a helyemre.

[ Szerkesztve ]

(#14453) legiaap válasza Bubee82 (#14452) üzenetére


legiaap
nagyúr

Maradhatsz állva
:D
Elkezdtem kondizni egy hete kb. azt gondoltam kéne valamit szednem, de a builderes topikban leültettek, hogy a kaján van a hangsúly és mivel nem igen tudom megoldani, hogy napi szinten betoljak "200 kiló" csírkemellett megannyi rizzsel így elvetettem az ötletet. Azt említettek még szőlőcukrot, de attól még cukorbeteg leszek...
Inkább csak lejárok, futok, gyúrok kicsit azt jónapot.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14454) Devid_81 válasza legiaap (#14453) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Figyi, megsugom neked az amcsi testepitok reggel kilos steak-el inditanak, napi 8 hamburgerrel, meg esti lefekeves elotti 3000-4000kcal-os ujabb steak-el.
Kozben elszurcsolnek 5000kcal feherjes tomegnovelot naponta
En probaltam ezt a sportot vegre eletemben eloszor jol csinalni etkezes szempontbol.
Napi 10 font ala nem ment a kajam ara,, masik kb 5 font per nap a feherje-kreatin-vitamin-tomegnovelo.
Es biza eljott az ido amikor azt mondtam, oke, amikor van kedvem, erom csinalom, de nem szedek semmit, csak a vitamanok maradtak, mert ugye az kell hozza, meg ugy az elethez is. :)
Draga sport ez, siman lehet szamolni havi 300 font tobbletkoltseget a "normal" elethez, etkezeshez kepest.
En csak scitec cuccokat szedtem, mert azokban megbizok, de dragak, nekem legalabbis egy keresetbol azok.
Amit tudok javasolni, feherjet szedj, mert az az alapja mindennek, testomeged *2, es mindez grammban szamolva, ez a napi adag feherje.
Adagolasa reggel felkeles utan, edzes utan (kozvetlenul), es lefekves elott.
Kb 3 honapig semmit nem kell emelle szedj, mert felesleges, noni es fejlodni fogsz mint a szel.
Majd ha elerted azt, hogy ugy erzed mar az elmult par edzes ota nem fejlodtel, onnan johet valami kreatinos termek.
Kaja, figyelj oda ne legyen benne rengeteg zsir, es ha lehet legyen napi 3-4 etkezes, de ne halalra zabalis, hanem csak ami meg jol esik.
Nem irom le mi legyem, mert neked kell megenni, neked kell szeretni.
Amit javaslok csirkehus legyen benne, lehet mellehus is, de draga, es szaraz hus.
Lehet meg pulykamell is, szinten szaraz.
Edzes elott 3 oraval ehetsz utoljara, es akkor mar csak szigoruan konnyen emesztheto kajat egyel, kb ott javasolnam a csirke mellett valamivel, rizssel, krumpli purevel, amivel le tudod nyelni.
Es semmi mas nem kell ilyenkor, csak a kaja.
Rengeteg viz kell, napi 4-5 liter, edzes kozben nem hideg vizet ihatsz, sott kell is inni, de semmi mas nem kell.

Sorolhatnam meg, van mogottem par evnyi tapasztalat, ezek csak iranyadok, nincsenek kobe vesve. :)

Szolocukrot meg kimondottan edzes utan szabadna csak szedni, de nem igen javaslom en sem.

...

(#14455) emvy válasza Devid_81 (#14454) üzenetére


emvy
nagyúr

> 3000-4000kcal-os ujabb steak-el.

Az, hogyne. 4000 kcal-os steak az harom kilo.

while (!sleep) sheep++;

(#14456) Devid_81 válasza emvy (#14455) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nyilvan az rengeteg, de pl ha marhahussal akarod bevinni a kreatint, akkor bizony sulyos kilokrol beszelhetunk.
Hidd el nekem, nem a "semmitol" 130-150kg-osak azok. :)
szerk: marhahusban ha jol tudom 240kcal van/100g.
link

[ Szerkesztve ]

...

(#14457) legiaap válasza Devid_81 (#14454) üzenetére


legiaap
nagyúr

Írtam privátot
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14458) eszgé100 válasza legiaap (#14453) üzenetére


eszgé100
őstag

reggeli 5 tojás+narancs+vitamin, rá két óra múlva edzés, utána közvetlen egy proteinturmix, ebéd hal+narancs, saláta, rizs, meg még annál is több hal, délután egy-két müzli szelet, estére ugyanaz, mint ebédre. már egy ideje ez megy, és azt hiszem kezdem utálni a halat :)

ez nem a legideálisabb a tömegnöveléshez, de szintentartáshoz bőven elegendő (nekem), plusz már elég sok zsírtól megszabadultam teljesítményveszés nélkül

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14459) #47053824 válasza Devid_81 (#14454) üzenetére


#47053824
törölt tag

"napi 8 hamburger"

hat persze. szerintem te valami masik csatornat nezel.

(#14460) Devid_81 válasza #47053824 (#14459) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nyilvan ironia is volt benne,de ugye az sem hiheto, hogy fel kilo salatan elnek nap mint nap mint amit beismernek.
Lessetek utana mit es mennyit esznek.

...

(#14461) #47053824 válasza Devid_81 (#14460) üzenetére


#47053824
törölt tag

Nem hallottam meg olyan beismerest, hogy fel kilo salatan elnek. Nyilt titok, hogy 3 kilo hust megesznek naponta, halbol dupla annyi, de hogy hamburgert nem esznek napi szinten, az holtbiztos. Barcsak lehetne, meg kolat inni zsemlevel, de nem lehet...

(#14462) MaciG


MaciG
addikt

Volna 3 kicsit fura kérdésem.

1. Angliában ugyebár folyamatosan változik az időjárás, ez mennyire hat ki azokra akik érzékenyek a frontra, Nekik non-stop fáj a fejük,levertek,stb?

2. A körzeti orvosoknál (GP) átlagosan mennyi a várakozási idő? Angliában is több órát kell várakozni, hogy sorra kerülj vagy van elég doki?

3. Átlagosan mennyiért lehet venni egy komplett öltönyt? (Nem a leggagyibbat, de nem is Armanit az Oxford streeten.)

BANZAII

(#14463) Petek válasza MaciG (#14462) üzenetére


Petek
tag

[link]
En a fenti linken szoktam oltonyt es kiegeszitoket venni. Jo minosegu es nagyon kedvezo ar. altalaban 250-be kerul egy 2 reszes akcios oltony, de ha feliratkozol a hirlevelre, akkor ebbol meg tovabbi kedvezmenyt lehet kapni max 20%-t.
A masik ket kerdesedre tapasztalat hianyaban nem tudom a valaszt. Habar otthon szinte egesz evben taknyos voltam feltehetoleg allergia miatt, itt azonban semmi bajom :)
Ja es meg egy dolog, nem GP, de a korhazban a balesetin itt is sokat kellett varni.

In vino veritas

(#14464) legiaap


legiaap
nagyúr

Bakker egy faszi mellettem a futópadon elégetett 1000 kalóriát.
Csak lestem. Kurva gyorsan és kurva sokáig futott.
Én meg csak ott kussoltam az én 350 kalóriámmal, amit elégettem.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14465) eddie17 válasza legiaap (#14464) üzenetére


eddie17
addikt

45-50 percnyi (7km felett) futással szoktam 550-600 kalóriát égetni, 160-170-es pulzussal. Zsírégetés céljából. :)

(#14466) Armando_19


Armando_19
őstag

A BT-ről, mint netszolgáltatóról mi a vélemény? Most akarok külön Fiber-t köttetni, de az EE-nél 110 font!!!! a bekötési díj, a Virginnél 50, a SKY-nál 60, a BT-nél meg ingyen van a bekötés. nincs kedvem ennyit kiperkálni egyiknek sem. :U

(#14467) eszgé100 válasza legiaap (#14464) üzenetére


eszgé100
őstag

kezdő futkározóként én is teljesen elvagyok a 350-370 kalóriámmal.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14468) emvy válasza MaciG (#14462) üzenetére


emvy
nagyúr

1. A fronthatasok szerintem gyengebbek, mint otthon.
2. Idopontra mesz (mashogy csak extrem surgos esetben lehet), de akkor nincs varakozasi ido gyakorlatilag.
3. A TM Lewin-ben kb. 500-600 font egy normalis oltony, ez persze konfekcio, nincs szemelyre szabva. Ennel olcsobban outletekben talalsz oltonyt, akar 200-300 fontert is, en anno jol korbeneztem, es 500 font volt a hatar, ami alatt mar nem ereztem azt, hogy megeri, mert nem tunt jonak.

while (!sleep) sheep++;

(#14469) legiaap


legiaap
nagyúr

Ti hogy álltok a betegségekkel? Bassza meg mióta Birminghamba költöztünk felváltva vagyunk betegek. Egészséges cuccokat eszünk, multivitamint is szedünk. Egyszerűen nem értjük. Most per pill én vagyok a soros. Tegnap semmi bajom sem volt reggel már lázas is voltam, rókáztam is jópárszor...:'(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14470) emvy válasza legiaap (#14469) üzenetére


emvy
nagyúr

Mivel jarsz munkaba?

while (!sleep) sheep++;

(#14471) MaciG válasza emvy (#14468) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi az infót és neked is Petek. Öltönyt azért kérdeztem, mert azt így is-úgy is vennem kéne állásinterjúra (én nem szeretek farmerban menni) és ha kint is kb annyi ,mint itthon akkor fölöslegesen nem cipelem itthonról.

BANZAII

(#14472) Balinov válasza MaciG (#14471) üzenetére


Balinov
félisten

allasinterjura szvsz egy Marks & Spencer oltony is megteszi, ha nem akarsz egy felhavi UK minimalbert erre kolteni.

Nagymamam temetesere 2eve ott vettem en is, valami 129€-ert es teljesen jo minosegu, ha munka miatt fel kell vennem neha sosincs kisebbsegi erzesem, mert nem designer az oltony

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14473) emvy válasza Balinov (#14472) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha nem egy oltonyos helyrol van szo, akkor siman megteszi - ha ugyfelekkel dolgozol, akkor valoszinuleg nem (az oltonyon nagyon latszik, hogy mennyibe kerult, sajnos, es ez van, akit erdekel (engem nem)).

while (!sleep) sheep++;

(#14474) Balinov válasza emvy (#14473) üzenetére


Balinov
félisten

tudom, emvy, azert is irtam, hogy ha csak allasiterjura kell, akkor felesleges nagy penzt beleolni. Ezen nem fogunk osszevenni. (azert Primark-ost en sem ajanlanek :) )

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14475) legiaap válasza emvy (#14470) üzenetére


legiaap
nagyúr

Gyalog 15 perc séta. Természetesen rétegesen öltözködve.
;)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14476) MaciG válasza Balinov (#14472) üzenetére


MaciG
addikt

Ilyen tökéletesen megteszi. Egyszerű sofőri álláshoz fog majd kelleni interjúra, de nekem az a tapasztalatom (persze ez itthoni), hogy ilyen munkakörre jobb elegánsan (persze nem kell túlzásba vinni csak szolidan) menni mint sima utcai ruhában.

BANZAII

(#14477) emvy válasza Balinov (#14474) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, tok igazad van, h allasinterjuba felesleges onteni a penzt. (En nem is vagyok hajlando oltonyt felvenni.)

while (!sleep) sheep++;

(#14478) emvy válasza legiaap (#14475) üzenetére


emvy
nagyúr

Meglepo. En a metron szoktam elkapni mindenfelet.

while (!sleep) sheep++;

(#14479) Balinov válasza emvy (#14477) üzenetére


Balinov
félisten

az oltony nekem se a kedvenc viseletem...halistennek meloban h-cs-ig szovetnadrag, ing eleg..prentekente meg casual day van farmerrel, kondicipovel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14480) eszgé100 válasza emvy (#14477) üzenetére


eszgé100
őstag

pedig azt hittem, hogy neked öltönyös munkád van

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14481) Coccolino_O válasza eszgé100 (#14480) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Én is. :D

(#14482) legiaap


legiaap
nagyúr

Egy kis pletyka a 920 update-jéről, a Catwalk nevezetű kis masináról: Állítólag csak 132 gramm lesz.
Ma betettem ugye a 720-al összehasonlított képet, most meg ez.
Komolyan mondom kezdem azt hinni ezt a 920-at csak úgy gyorsan összecsapták.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14483) legiaap válasza legiaap (#14482) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezt miért ide írtam.
A betegségemre fogom.
Bocs... :)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14484) tildy válasza MaciG (#14462) üzenetére


tildy
nagyúr

1. En eleg fejfajos vagyok, de itt nem szokott ugy fajnia fejem, mint otthon
2. Idopontot kell kerni es akkora menni. Van mikor ket hetre adnak idopontot
3. 100-200 kozt mar kapni, de hatar a csillagos eg.

Mondjuk mi Lajosnak 25 fontert vettunk anno zakot, es iszonyat jol allt rajta:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14485) Balinov válasza tildy (#14484) üzenetére


Balinov
félisten

+ asszem epp te is irtad tildy (ha mas volt akkor Lnezest), hogy jelentosen enyhult, vagy teljesen meg is szunt az itteni klima miatt az allergia. Nalam egeszkonkretan igen. Ja, es a Claritin-t veny nelkul lehet venni over the counter

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14486) Devid_81 válasza Balinov (#14485) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szokasos tavaszi-oszi kohogesem nekem is elmult itt.
Ugy latszik allergiara jo a kilma itt :)

...

(#14487) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hali
Lenne pár kérdésem

Szóval, Angliába tervezek hogy kimennék dolgozni, mennyi pénzt kellene kivinnem magammal?

A szállás tényleg ilyen drága amiket szoktam látni? 120k 1 hónapra?

És olyan lehetőség nincs, hogy pl 1 szobát 2 fő bérelne közösen?

Mennyire nehéz a tömegközlekedés? Illetve mennyibe kerül?

Vannak magyar állás közvetítő irodák ahol adnának munkát?

És mennyit lehetne keresni ilyen gyári munkákkal? Mert láttam pl hogy a Coca Cola gyárba 9,5GBP-t fizetnek 1 órára+juttatások

Hirtelen ennyi köszönöm a válaszokat

Xbox One: bandymnc

(#14488) tildy válasza Balinov (#14485) üzenetére


tildy
nagyúr

Lajos volt nyaranta nagyon allergias a parlagfure. Megszunt neki teljesen.

bandi:
Szóval, Angliába tervezek hogy kimennék dolgozni, mennyi pénzt kellene kivinnem magammal?
Gondolom ugy jonnel, hogy nincs bitztos allas. Ha egyedul jossz , minimum 1500-2000 font.

A szállás tényleg ilyen drága amiket szoktam látni? 120k 1 hónapra?
es akkor az meg olcsonak mondhato. Siman van 400 font egy szobaberles Londonban, persze ha szerencses vagy, vagy beered olcosbbal is , lehet kapsz 300 fontert. Londonra ertem termeszetesen.

És olyan lehetőség nincs, hogy pl 1 szobát 2 fő bérelne közösen?
Van, de 250 font az is.

Mennyire nehéz a tömegközlekedés? Illetve mennyibe kerül?
Leirtuk mar parszor, draga. Fugg attol hol laksz, hogy kell-e berletet venned, meg fugg attol is Londonba jossz vagy sem. Ha igen, akkor itt talaod az arakat. [link]
Nekem az elso ket evben nem volt metroberletem, idoben egyszeruen nem erte meg az atszallasok miatt, vagy mert gyalog 15 -20 percre volt a munkahely.

Vannak magyar állás közvetítő irodák ahol adnának munkát?
Tudom, hogy egyszerubb igy, es van par olyan amelyik korrekt, de biztos igy akarsz allast talalni?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14489) bandi0000 válasza tildy (#14488) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszönöm
Igen első körben Londonba akarok menni.

És nem biztos hogy úgy akarok, mert van más lehetőség? Sajnos azért nem perfekt az angolom,szóval egyedül nehéz lenne találnom munkát.

Amúgy a haverommal akarunk kimenni ketten.
Jah és lakás terén van olyasmi hogy nem kéne több emberrel lakni? Tehát ilyen panel lakás szerű 1 szoba és fürdő konyha ?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#14490) Devid_81 válasza bandi0000 (#14489) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gyors valasz mobilrol.
Vannak itt is studio lakasok de nem akarod tudni az arat.
Mindenkeppen egyutt fogsz lakni valaki massal eleinte.

...

(#14491) tildy válasza bandi0000 (#14489) üzenetére


tildy
nagyúr

Az 800 font plusz rezsitol felfele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14492) emvy válasza eszgé100 (#14480) üzenetére


emvy
nagyúr

Fenet, tenyleg valami extrem korulmenyeknek kellene eloallni, hogy naponta oltonyt vegyek fel.

Farmer, polo. :D

(Bar most lehet, hogy inget azert fel kell majd vegyek, meglatjuk.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14493) bandi0000 válasza tildy (#14491) üzenetére


bandi0000
nagyúr

És akkor gondolom az a másik lehetőség hogy munkát találjak hogy magamtól jelentkezek igaz? Amúgy mennyi idő alatt lehetne megtanulni perfektül az angolt?

Xbox One: bandymnc

(#14494) tildy válasza bandi0000 (#14493) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem egy elet is keves hozza, hogy perfektul beszeld a brit angolt :D Viccet felreteve, ez egyenenkent mas es mas.
3.5 eve kinn vagyok, de messzi vagyok a perfekttol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14495) bandi0000 válasza tildy (#14494) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ja hát rosszul fogalmaztam :D A perfektet úgy értettem hogy legalább társalgási szint, hogy pl egy állásinterjú ne okozzon gondot.

Meg azt akartam hogy nem tudom elképzelni ezt hogy működik a lakás keresés, tehát el kellene itthonról intézni mielőtt kiérek, vagy amint kint leszek akkor keressek, vagy hogy kellene csinálni?

Xbox One: bandymnc

(#14496) Armando_19 válasza bandi0000 (#14495) üzenetére


Armando_19
őstag

Azt döntsd el, hogy először lakást szeretnél, vagy szobát.
Szobákra itt van 1-2 tipp, hogy hol keresgélj.
Roomster
Easyroommate
Gumtree

Nincs kint ismerősötök, aki le tudna nektek zsírozni valamit? (mindenkinek van Londonban egy haverja....)

(#14497) legiaap


legiaap
nagyúr

El sem hiszem fogasra akaszthatom a Helly Hensen kabát.
Süt a nap!
:))

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14498) Armando_19 válasza legiaap (#14497) üzenetére


Armando_19
őstag

Kintre teregettem tegnap, és pulóverben, napszemüvegben mentem bevásárolni. Téli dzseki a szekrénybe, a tavaszi meg a fogasra került. Remélem így is marad.

Jerry311: Nálunk 9 fok volt tegnap :)

[ Szerkesztve ]

(#14499) jerry311 válasza legiaap (#14497) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért az a 3 fok, ami ebben a napsütésben van, annyira nem villanyozott fel.

(#14500) eddie17 válasza legiaap (#14497) üzenetére


eddie17
addikt

Idefent már napok óta gyönyörű idő van. Napsütés, majd' 10 fok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.