Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) vicces válasza Tigerclaw (#13300) üzenetére


vicces
addikt

Újabban másnapra kész a kátyú javítás már mo.-n is. Igaz addig szetmegy pár autó gumija. De másnap már legalább megcsinálják. Valószínűleg a károsult autósok bejelentései alapján :K

:)

(#13302) Tigerclaw válasza vicces (#13301) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahol én laktam otthon ott nem a másnapi javítás a jellemző, hanem az, hogy kivárnak őszig, és akkor kátyúznak, javítanak, amikor gyakorlatilag nem lenne szabad, mert az esővíz szépen megreked a régi aszfalt és az új aszfalt között, és a téli fagy szépen fel is dobja és tavasszal ki is pereg magától. Nem tudom hogy ennyire hülyék az utakat karbantartó "szakemberek", vagy csak az hülye aki kiadja nekik esős időszakra a kátyúzást. Persze az is lehet, hogy a politika keze van a dologban és csak év végére dől el, hogy maradt-e valami kis pénz kátyúzásra vagyis pont akkor jut pénz rá, amikor nem lenne szabad kátyúzni. Van ott olyan másodrendű út két település között ahol lassan csak tankal lehet biztonságosan átjutni, de a távolsági buszoknak azt kell használni, mert a főút sokkal nagyobb kerülő.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13303) Bondi válasza Tigerclaw (#13302) üzenetére


Bondi
csendes tag

Konkrétan azért kátyúznak tél előtt, hogy jövőre is legyen munkájuk. Békés megyében legalábbis ez a helyzet.
Kátyú Rider :DD

Még egy angol érdekesség: a Tolvajkergetők e heti része is épp a londoni rendőrség „aktív" közreműködésével készült.

[ Szerkesztve ]

(#13304) Kis Joe válasza Bondi (#13268) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Az utolsó napon szó szerint minden fillérekért ment. 1 fontért vettem a 25 fontos eredeti tomtom tokokat, stb...

BMW001: Tegnap láttam pont 90 font körülről 38-ra volt leárazva egy dolce gusto kávéfőző a tesco-ban, úgy rémlik delonghi

legiaap: Vagy azok nem a mi környékeinken laknak. Nem hinném hogy Canary Warf-ban lévő fekákkal nagy gond lenne :D

tildy: Voltam fuvaros, normális olasz olyan ritka mint a normális feka :D De utálom őket... Mint a cigók

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#13305) Balinov válasza Tigerclaw (#13302) üzenetére


Balinov
félisten

van utepito ismeros, nagy magyar cegeknel voltak epitesvezetok, mielott sajat cegbe vagtak. ok azt mondtak, nyaron nem adnak nekik ilyen munkat, inkabb osszel, mikor a kozutkezelok, onkormanyzatok latjak, van-e meg apropenz elkolteni erre a keretbol. Masik ok az az,hogy szezonban inkabb a nagy, zsiros melokra fokuszalnak, az ilyen pocsolosre nem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13306) userZ


userZ
tag

Valaki esetleg járt e már úgy, hogy a reggel a ház elé kitolt kuka estére eltünt? Most hirtelen azt se tudom kihez forduljak, az ingatlan ügynökhöz, vagy a szemétszállító céghez én mint bérlő. :F

Stop the Earth, I want to get off!

(#13307) Tigerclaw válasza userZ (#13306) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hirtelen rákeresve a dologra, a Croydoni zónában ezt hozza ki:

The bin is the property of Croydon Council so when you move house, you must leave the bin at the property for the next resident. If it is damaged or is stolen, please contact us using the details below.

Szóval ott a kuka az önkormányzat tulajdona és nekik kell jelenteni, ha eltünt vagy megsérült.

Másik helyen: However if bins go missing/stolen a replacement charge of £32.50 is applicable. We do advise that individual bins are labelled or numbered as this makes it easy to identify ownership and has been proven to deter theft.

Na ez már nem tűnik valami szimpatikusnak (igaz, ha otthon ellopják, akkor is nekem kell újat venni)

Megint máshol: Normally, we will replace wheelie bins at least once free of charge if they are stolen or vandalised.

Ez már szimpatikusabb.

Mindenképp a helyi önkormányzat weboldalán próbálj infot találni első körben.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13308) userZ válasza Tigerclaw (#13307) üzenetére


userZ
tag

nagyon köszi, igen eljutottam a helyi önkormányzat oldalára is, de beszélek az agency-vel is, hogy ilyenkor nekem, nekik, vagy a tulajnak kell jelenteni az önkormányzat felé az eltűnést. Én úgytudom magyarhonban az önkormányzat díjmentesen pótolja, mivel az ő tulajdona. Úgylátszik, hogy akkor ez nem egységes, önkormányzata válogatja...

Stop the Earth, I want to get off!

(#13309) Tigerclaw válasza userZ (#13308) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ja igen, annak kell bejelentenie aki hivatalosan papíron a ház tulaja, vagy bérlője.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13310) Bondi válasza Kis Joe (#13228) üzenetére


Bondi
csendes tag

(Re: giffgaff)

Megjött a SIM a giffgafftől, végül is csak tegnap aktiváltuk, rátöltöttük a 12 fontos „goodybag"-et (30 napra 250 perc, korlátlan SMS és korlátlan net), működik is minden, fasza.

Ma nézem a MyAccountot, hogy egyenleg = Ł0,00.
Sajnos nem hiba, nem írja jóvá a 12 fontot, hanem a myaccount legalján ott van, hogy egyenleget ehhez külön lehet venni!

Ez így nem pálya... Az a baj, hogy a rohadékok a „goodybag" megvásárlását is úgy nevezik, hogy top-up, csak hogy ne legyen egyértelmű a működése, mielőtt meg nem tapasztalja az ember. Sz0pó...

(#13311) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Van olyan mobilszolgáltató angliában, amelyik magyarországi címre küld simkártyát?
Előre is köszi a segítséget.
:R

(#13312) Balinov


Balinov
félisten

itv-n, bbc iplayeren kivul van meg olyan ertelmes uk tv ado, amit neten lehet nezni? vegre talaltam egy jo UK vpn-t.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13313) Tigerclaw válasza Balinov (#13312) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Itt válogathatsz: http://www.filmon.com

Van iOS app is hozzá és VPN se kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13314) Balinov válasza Tigerclaw (#13313) üzenetére


Balinov
félisten

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13315) tildy válasza lakisoft (#13311) üzenetére


tildy
nagyúr

En tudok neked kuldeni, ha kell.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13316) lakisoft válasza tildy (#13315) üzenetére


lakisoft
veterán

Azt nagyon megköszönném. Vectone Mobile SIm-re lenne szükségem.

(#13317) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Van itt valaki, aki megtud velem osztani némi tapasztalatot a C+E jogsi szerzéséről UK-ban? :) Ma érdeklődtem ez ügyben... Sajnos az angolom még nem olyan erős, hogy bonyolult beszélgetésekbe beletudjak folyni, de a lényeget megértettem. Itt helyben van egy suli, ahol 2 hét alatt megvan a C+E egyben, plusz a profi vezetői kártya, az egész kb. 2500 font lenne. Annyit tudok, hogy a KRESZ itt máshogy van, de azt hogy hogy, arról fogalmam sincs. :U Azt mondta, csak különbözetit kell rakni, de elvileg nincs tanfolyam, csak beülsz, és vizsgázol. Ez így korrekt? Plusz mit takar a profi vezetői kártya? ADR mennyi lehet még pluszban, és mik a feltételei itt?
Órabérek még agency-vel is brutálisan jók kezdőként, ráadásul hiány van sofőrökből.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13318) SzalaiG válasza MPowerPH (#13317) üzenetére


SzalaiG
addikt

2hét? :Y
Nekem itthon 4hónap volt az idén + GKI kártya.
Ráadásul kint nem is sokkal drágább....
Kérlek írj, ha tudsz róla többet!

(#13319) jerry311 válasza SzalaiG (#13318) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mi vaaaan? 900k HUF-ert lettel teherauto vezeto? :Y

(#13320) SzalaiG válasza jerry311 (#13319) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nem. 600k, de az itteni viszonyok és az ottaniak....
Ott nem másfélszer annyi az órabér.... :(

C 220e; E 130e; GKI 180e; egyéb költségek pl: utazás, okmánycserék stb kb 70e.

Már csak az okmányirodából várom a jogsit aztán GO!!!!

(#13321) alibaba78


alibaba78
őstag

Ha esetleg vkit erdekel:

Vauxhall Corsa 1.3 cdti 2007-es, 5 ajtos modell elado. 68000merfolddel, £30 road tax 1 evre, 4-5 literes fogyasztas. Akit erdekel tobb kep, kuldjon privit, az ar megegyezes szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#13322) KMan


KMan
őstag

Egy autos kerdes: magyar rendszamos auto hasznalhato legalisan hosszu tavon is? Road Tax-ot gondolom fizetni kell, MOT magyar rendszammal nem megy :DDD

Ha mar volt rola szo akkor bocsesz :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#13323) KMan válasza KMan (#13322) üzenetére


KMan
őstag

Ja es a kotelezo bizotsitas? :U

Koszi a valaszokat!

Udv

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#13324) Viszlát válasza KMan (#13322) üzenetére


Viszlát
addikt

Magyarországon kell rendben tartanod az autód dolgait és akkor itt sincs gond. Senki nem fogja azt figyelni, hogy 90 naponként elhagyod-e az országot, ezt garantálom neked. Viszont olyan nem létezik, hogy magyar rendszámmal angol műszakit és biztosítást intézz a kocsidra.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13325) MPowerPH válasza SzalaiG (#13318) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, 2 hét alatt megcsinálják. Ma elvileg többet megtudok erről, ígérte a sofőr, hogy behozza a fontosabb papírokat.
Arra vigyázni kell, hogy a kelet európai jogsival nehéz munkát találni. Én pont ezért itt akarom letenni, ezzel bevállalva a kockázatot, ami a gyenge angolommal jár. Szóval lehet nekem nem két hét lesz, de ha sikerül, akkor a heti 550 netto garantált 5x8 órában. Utána pedig lehet feljebb menni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13326) vicces válasza MPowerPH (#13325) üzenetére


vicces
addikt

ez a fizetés teljesen átlagos vagy csak te fogtal ki szerencsésen egy ilyen helyet??

:)

(#13327) MPowerPH válasza vicces (#13326) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most túlórákkal se keresek ennyit, szóval még nem fogtam ki... :( Nekik ez az alap fizujuk, ennél csak több lehet, ezért szeretnék én is váltani. Plusz valszeg január végével megyek vissza mezei hand stackernek, így még kisebb lesz az alap fizum, utána pedig semmi esély újra feljebb lépni, maximum köv. ősz végén.

Don't Tread On Me

(#13328) Devid_81 válasza vicces (#13326) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem sikerul ennyit keresnem ket het alatt...mar amikor sikerul nekik nem elcsusztatni a tulorakat masik ket hetre... :W
460 a szobam havonta, es maris alig marad, de a szam lapos, soha az eletben nem volt ilyen "jo sorom" otthon, csak ugye az ember mindig tobbet akar/na.

...

(#13329) vicces válasza Devid_81 (#13328) üzenetére


vicces
addikt

a 460-ban a rezsi is benne van?
én úgy kalkuláltam, hogy 1800-2000 font körüli fizut ha nem kap az ember 1 hónap alatt akkor nem nagyon éri meg országot váltani. ilyen fizuval viszont nem rossz a 400-450 es lakbér.
ha jön a jó idő sztem én is lelépek, mert még nagyon bennem van a mehetnék. már bejártam európát kamionnal, de ez csak feltüzelt. irány london csapat lesz a sponzorom, ha működnek még később is :)

:)

(#13330) tildy válasza vicces (#13329) üzenetére


tildy
nagyúr

Sokkban fugg attol, hogy egyedul elsz vagy sem, mennyit koltesz, stb. 2 emberre , sot 3 emberre is eleg tud lenni 2000 font, ugy , hogy meg tobbnyire marad is valamennyi. De persze ez fugg attol is, ki mennyit kolt, hol vasarol, mit eszik, mert ugye van 3 fontos kenyer is, meg 1 fontos is. Vagy ha minden napa varosban kajal, vagy foz...

Ha 400 az albi ugy egyebkent, akkor meg 1000 fontbol is meg tudsz elni egymagad.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13331) Devid_81 válasza vicces (#13329) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jaja ez all inclusive...de azert azt kell nezni a havi fizum majdnem feleert berlek egy honapra egy single roomot, a maradek masik felebol tudok okoskodni, biciklizek, megnezem mit veszek, de azert nem nelkulozok.
Mint ahogy tildy is mondta itt sokat mulik az, hogy egyedul vagy vagy sem, es meg par tenyezo.
Azert az 1800 Font havonta lebeghet elotted, de ne eld bele magad, sokszor egy retek minimalberes meloert meg kell kudj, hogy meglegyen, megmaradjon stb. stb.

[ Szerkesztve ]

...

(#13332) Viszlát


Viszlát
addikt

Gyakran repülőktől kérdezném: egy ismerős jön vissza és hozna magával töltött káposztát - kézipoggyászban. Megtűrik vagy kidobatják vele vajon?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13333) Balinov válasza Viszlát (#13332) üzenetére


Balinov
félisten

hat, ha 100ml alatt van, talan nem dobatjak ki vele, de egyebkent 100%,hogy kukaztatjak vele

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13334) Zodicus válasza Viszlát (#13332) üzenetére


Zodicus
senior tag

Jet2-n megtűrik, bár a bizti kapunál kinyittatták velünk :D

(#13335) Devid_81 válasza Zodicus (#13334) üzenetére


Devid_81
nagyúr

100ml felett a keziben?
Jo tudom buta kerdes, mit kezd az ember 100ml-nyi toltott kaposztaval :DDD

...

(#13336) tildy válasza Balinov (#13333) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nincs leve, csak a kaposztak, nem valoszinu, ha leve is van, valoszinuleg kidobatjak.
David_81 a level van ott gond. Max ha egyenkent elcsomagolja a kaposztakat, es ugy egyenkent kevesebb a leve , mint 1 dl, akkor talan. De en nem probalnak meg.
En pl hazisajtot nem mertem igy hozni, levet ereszt. Sima sajttal es turorudival is csak ovatosan vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13337) Balinov válasza tildy (#13336) üzenetére


Balinov
félisten

kaposzta, le nelkul??? most komolyan... :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13338) Devid_81 válasza tildy (#13336) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En ilyesmit nem mernek hozni, kb sirogorccsel allnek ott amikor kidobatjak velem! :DDD :O
Nem nagy kedvencem a toltott kaposzta, de az itteni kajakhoz kepest Oscar-Nobel es egyeb dijas :)

...

(#13339) Zodicus válasza tildy (#13336) üzenetére


Zodicus
senior tag

Két töltelék volt és lé is volt alatta rendesen. Az őr csak mosolygott és már mehettünk is. Ez tavaly ilyenkor volt.

(#13340) grabber válasza Viszlát (#13332) üzenetére


grabber
addikt

Hát én direkt kikészítettem az arcszeszt,mert otthonról hoztam ki magammal(nem találtam itt olyat amilyet szeretek),de a kézipoggyász tetejében hagytam mert siettem nem akartam feltartani a sort és meg se nézték nem szóltak semmit.
Attól függ kit fogsz és milyen passzban van.Volt pár necces dolog de nem szóltak egyszer sem.

(#13341) tildy válasza Zodicus (#13339) üzenetére


tildy
nagyúr

Fugg attol is , honnet jossz. Mi lattuk Debrecenben, hogy volt akinek ki kellett dobnia egy ket konzervet. Mondjuk lehet ha fagyasztva hozza valaki, akkor nem szolnak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13342) Viszlát


Viszlát
addikt

Köszi mindenkinek, bepróbálkozik vele, aztán meglátjuk. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13343) Zodicus válasza Viszlát (#13342) üzenetére


Zodicus
senior tag

Oszd meg majd a "végeredményt"!

(#13344) melon válasza Devid_81 (#13338) üzenetére


melon
tag

Abszolut egyetertek. Masreszt nalam a repules epp eleg maceraval jar, biztosan nem nehezitenem meg magamnak az utat eggyel tobb lehetseges problemaval. Mondjuk bennem van annyi fozesi potencial, hogy ha igazan szeretnek enni egy jo toltott kaposztat, akkor megkerdeznem anyamat, hogyan kell kesziteni pontosan, es megprobalnek kesziteni magam. Nem vagyok egy sztarsef, de kezdek belejonni a fozesbe, es szerintem nem nehez beszerezni a hozzavalokat itt sem - egyedul talan a jo minosegu fuszerpaprika lehet problemas, de azt hozni konnyebb, mint kaposztat :)

Masreszt meg pont azt elvezem, meg igy majdnem masfel ev utan is, hogy itt ezerszer tobb lehetosegem van szamomra ismeretlen es erdekes izu eteleket kiprobalni, latokort szelesiteni. Szeretem a toltott kaposztat, szeretem a halaszlet, az ujhazi tyukhuslevest, a pacalporkoltet, de nem sovargok utanuk. Ha majd Magyarorszagon jarok, akkor eszem beloluk egy jot, es ennyi.

Olvastam itt tobbszor, hogy az angol kaja milyen szar, meg hogy izetlen, stb. En azt gondolom, hogy cserebe itt annyival tobbfele elelmiszert kapni, vasarloerteken szamolva olcsobban, hogy sokkal-sokkal tobb lehetoseged van a valtozatosabb es - megkockaztatom - egeszsegesebb etrendre, mint Magyarorszagon. Hozzateszem, hogy ami angol etelt ettem, az eddig tobbnyire izlett. Ugyanakkor sokan elfelejtik, hogy itt ugyanugy elerheto az angol konyha mellett a kinai/thai/japan, a torok es egyeb kozel-keleti, az olasz, spanyol, portugal, a gorog, a karibi, a francia es meg ki tudja hany nemzet konyhajahoz szinte minden hozzavalo, es hogy ezt a boseget szerintem jonehanyan mintegy "szelektiv vaksagbol" eszre sem veszik.

(#13345) Viszlát válasza melon (#13344) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy idő után majd rájössz, hogy alapanyag és alapanyag között óriási különbségek vannak, nem csak arról szól a történet, hogy bele tudj pakolni mindent amit a recept előír. Egy itt összerakott töltött káposzta soha az életben nem lesz olyan, mint egy otthoni, disznóvágásból frissen szerzett összetevőkből főzött, ezt garantálom neked. Sőt, már a savanyú káposztának is egészen másmilyen az íze, igaz, nekem még csak egyszer sikerült találni belőle.

Egyébként nem tudom a többiek miként vannak vele, én nagyon örülök, hogy ilyen talpraesett és nyitott vagy a világra. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13346) Devid_81 válasza melon (#13344) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Teljes mertekben igazad van!
Ilyen szempontbol is egy jo hely ez, a vilag minden tajarol vannak itt emberek, es epp ezert mindenfele kulturaba (joba es kevesbe joba) belecseppenhetsz, mindenfele kajat kiprobalhatsz.
En legtobbszor inkabb csak felek kiprobalni, de ha valaki ajanl valamit akkor azt elfogadom, kiprobalom, ha tetszik akkor besorolom a kis listamban, mint eheto kaja es kesz! :)
Valoban minden van, max nem mindent tudsz megvenni egy helyrol, de pl a nagy Lengyel vagy Torok shopok (ertem itt a valoban nagy meretueket) tele vannak mindenfele nagyon jo kajaval, alapanyaggal!
Ugy igazan en sem hianyolok semmit, mindent osszelehet itt rakni magadnak, csak akarni kell, persze valoban a paprika egy sarkalatos dolog, de sztem mindenki megoldja maganak, hoz amikor jon, hoznak neki ismerosok, baratok stb.
Nekem ami itt nagyon tetszik, meg mindig meglepodok pedig mar 15 honapja vagyok itt, az az, hogy bizonyos boltok (ASDA, Tesco stb) sajat termekei nagyon jok, nem ugy mint otthon, hogy a kutya sem eszi meg...sajnos szo szerint.

Szerk: Viszlat: Igen ez a masik nagy gond-hiba forras, az alapanyag megvan de senki-semmi nem garantalja, hogy olyat kapsz amit akartal...ugye itt kostolo nem sok helyen van. :)
Mennyi es mennyi dolgot vettem mar meg, oooh de jo kajat rakok ossze, hat nem...ment kukaba par cucc, mert kozel sem olyan finom mint az otthoni, megszokott iz.

[ Szerkesztve ]

...

(#13347) Balinov válasza Viszlát (#13345) üzenetére


Balinov
félisten

hat, itt meg a rizs sem ugy fo, ahogy otthon, nem? :DDD

egyebkent TK-val igazad van. Mult szombaton vettem magyarboltba piliscsabai feherboros savanyukaposztat. Meg is csinaltam, eleg jo is lett, de nem az igazi. Pedig csak a so, a daralt csonya, a rizs,meg a viz volt ir, magyar pirosarany, orolt hazi kalocsai paprika, kotanyi borsmalom, hazizsir volt keznel...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13348) tildy válasza melon (#13344) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk van jo kis hazi pirospaprika, vagy 2 nagy zacsival, aki ker annak tudok adni:)
Amugy igaz, hogy ennyifele kaja elerheto, de otthon az ember -hacsak nem bolti szoszokbol foz - szerintem hozza a Magyarorszagon bevalt recepteket, es azt kesziti.

Tegnap gombapaprikast ettunk ennek oromere:)

Amugy ha magyar boltokbol nem tudsz szerezni, akkor kinkeserves dolog trappistat talalni. Etelbe meg el-elmegy nekem a cheddar, de szendvicsre? Szoval a "Ugy igazan en sem hianyolok semmit, mindent osszelehet itt rakni magadnak," nalam nem allja meg a helyet.

Megeszema thai kajat, a mexikoit, az olaszt, mindent, de azert egy jo kis tejfolos rakottkrumpli, na az azert ott van :D
Szoval tipikusan az vagyok, aki ket vodor magyar tejfollel ( masabb az ize a litvannak/lengyelnek) , 4 szal fustolt kolbasszal, min. 2 kilo trappistaval, es hosszu hegyes eros zoldpaprikaval jon vissza egy otthoni utbol:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13349) melon válasza Viszlát (#13345) üzenetére


melon
tag

Viszlát: Nyilvanvaloan jobban szereted nalam a toltott kaposztat, es bevallom meg itt nem foztunk ilyet, csak elgondolkodtam rajta, hogy azert be lehet szerezni a hozzavalokat. Tiszta sor, hogy a disznovagasbol hozott frissen szerzett osszetevokkel nem lehet versenyezni itt. Viszont szerintem a jo savanyu kaposzta a legfontosabb osszetevoje. Hozzatennem, hogy olyan csaladbol szarmazom, ahol a savanyu kaposztat hazilag keszitettek a szuleim, es bar sosem probaltam egyedul, a keszites modjara emlekszem, es biztosan tudnek kesziteni, ha ugy hozna a szukseg - talan szep vekonyra gyalulni volna a legnehezebb, de a fuszereket itt is be lehet hozza szerezni. Talan ezert sem bajlodnek vele, hiaba szeretem, nekem eleg, ha epp Magyarorszagon jarva eszem egy jot.

Devid_81: Nos igen, az uj dolgok kiprobalasanal megvan a veszelye, hogy olyanba futsz, ami nem tetszik. De ez a magyar dolgokkal is igy van, pl. biztos fel tudnek olyan magyar eteleket sorolni, amit ujkent probaltam anno, es nem izlett, sose eszem meg egyszer, maximum, ha nagyon gyozkodnek (mert maskepp keszitik, stb.)

Nekem csak az a furcsa, amikor angliai magyaroktol folyton errol hallani, hogy a hazai izeket folyton hianyoljak, es emellett gyakran szidjak az angol konyhat. Nem egy kivalo etelt keszitettunk mar, ami ha nem is tipikusan angol, de Magyarorszagon vagy lehetetlen lett volna alapanyagot szerezni, vagy nagyon-nagyon dragan. Csak egy pelda: erlelt ribeye steak "medium rare" szinture sutve :) Ebben az orszagban szerettuk meg, isteni eledel, Magyarorszagon nem igazan tudtam volna beszerezni hozza a hust, itt meg barhol megveheted.

tildy: Pirospaprika nekunk is van, fontos kellek, de meg egesz szaritott is van :) De amugy meg igen, izlesek es pofonok. En pl. orulok, hogy szinet sem latom a trappista sajtnak. Imadom a sajtokat, de a trappistat gyerekkorom ota nem tudom hova tenni. A cheddarert sem vagyok oda, de abbol legalabb van valasztek. Az angolok sajtjainak legtobbje pedig egyszeruen nagyon jo: double gloucester, stilton, cheshire, derby, hereford, sorolni is nehez. A brie/camembert sajtok is finomabbak szerintem itt, mint a magyar termekek, es amit meg Mo-n import sajtot vettel, azt itt is megkapod, plusz meg ezerfelet. En szendivcsben az ementalit valasztom inkabb vagy a goudat, bar az itt mar a "kontinentalis" kinalat resze. Neha hianyolom a Karavan tipusu sajtot, de aztan legyintek, es inkabb mast gondolok, es veszek gruyere-t, mert itt azt is feleannyiert kapni, mint Magyarorszagon :)

A tejfolre viszont nem annyira kifinomult az izlesem, szamomra megfelel az itt kaphato lengyel tejfol, de meg a helyi soured cream is, nekem a rakott krumplira tokeletes, de el tudom kepzelni, hogy masnak nem jo, en is gondban lennek biztos, ha nem izlene az itt kaphato :)

* * *

Biztos en vagyok nagyon kulon allatfaj, de en ugyanugy etvagygerjesztonek tartom a toltott kaposztat, mint a rakos Tom Yum pasztas kosarkakat vagy a Cavendish Square-en levo Meat Liquor etteremben kaphato Dead Hippie burgert :)

Mindenkinek Boldog Uj Evet Kivanok, es azt, hogy olyan finomat egyen-igyon egesz evben, amilyet csak szeretne!

(#13350) tildy válasza melon (#13349) üzenetére


tildy
nagyúr

Egye fene, a Leicester nagyon finom. kek vagy marvanysajtokat nem csipazom, azok kiesnek, a holland/norveg vonal jon be leginkabb, a cheddar nagyon nem. Ha lehet valasztani, akkor nalam is ementali, gouda az itt kaphatoak kozul.

Tejfol: a lengyel/litvan mar eleg kozel alla magyarhoz, de azta fajta lagyasan kremes, megse zsiros, enyhen savanykast izt nehez megtlalni naluk is. Ellenben a litvanok kefirje egy az egyben a legjobb kaukazusi kefir.

Ami nekunk nagyon bejott az a mexikoi konyha itt. Burritok, tapas. Szoval meg lehet talalni a jot, de a britek pie-ja nem lesz a kedvenceim kozt, ahogyan akaracsonyi pudingjuk sem. :D

Kicsit fuszereznek az eteleiket, tok jo lenne mind amugy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.