Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) SityiSXT válasza Balinov (#13450) üzenetére


SityiSXT
őstag

Naja, 0,1% miatt ekkora hűhőt csapni... Bezzeg a Tesco! Az mert 30%-ot vállalni! :DDD

(#13452) Balinov válasza SityiSXT (#13451) üzenetére


Balinov
félisten

lehet a beszallitonak maszekban van loversenyerdekeltsege es igy tisztitottak ki a lovak vervonalat :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13453) jerry311 válasza Balinov (#13450) üzenetére


jerry311
nagyúr

Aztan vigyazkodjal. nehogy eppen a 'lokolbasz' legyen bedaralva a burgerbe... :DDD

(#13454) Balinov válasza jerry311 (#13453) üzenetére


Balinov
félisten

fasza lenne! :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13455) eszgé100 válasza Balinov (#13454) üzenetére


eszgé100
őstag

másképp fogalmazva :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13456) grabber válasza Balinov (#13454) üzenetére


grabber
addikt

Fasza volna! :D

Eszek sonkát inkább(ha tényleg az) :U

(#13457) Balinov válasza grabber (#13456) üzenetére


Balinov
félisten

huh, sonkat ne emlegesd, meg is ennek egy jo kis hazi fustoltet friss otthoni pekkenyerrel, lilahagymaval, pirosarannyal, meg leguritani melle jofajta badacsonyi vorosbort..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13458) potkem


potkem
aktív tag

Végre meg van az időpont március 14..én indulunk Banbury-be az asszonykával.
Egy hónapig ismerősnél lakunk,aztán majd külön.
Már nagyon várom olyan vagyok 32 évesen, mint egy gyerek.
Igy hogy nagyon közeli ismerős által megyünk ki dolgozni még így is félek.
Igaz én soha nem voltam munka nélkül 1 napot sem,de akkor is bennem van a félsz.
De hát itt Budapesten sincs már élet, és még munka se nagyon.
Ráadásul már darabra veszik az embert.

Szóval üdv nektek kint dolgozó magyarok. :R
Nem sokára én is csatlakozom :K

[ Szerkesztve ]

(#13459) Bondi válasza jerry311 (#13431) üzenetére


Bondi
csendes tag

Ja, hogy amit szabad PH! kedvencének, nem szabad azt kisökörnek.

Köszöntem.

(#13460) Devid_81 válasza potkem (#13458) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jerrrtek!
Ne foglalkozzatok a meloval mi az, csak legyen, ellehet viselni sok mindent, aztan majd alakul, es ketten mindig konnyebb/olcsobb az elet a szallas miatt.

...

(#13461) tildy


tildy
nagyúr

Ugy nez ki vegre mintegy 7 honap itt-tartozkodas/nemdolgozas utan Esm tesoja is talalt munkat. Szakmajaban, nulla szakmai tapasztalattal. Na, mar csak esmnek kell valami, es happy , sunshine.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13462) eszgé100 válasza tildy (#13461) üzenetére


eszgé100
őstag

grat neki

így már megint úgy tele lesztek, hogy nem tudtok majd mit kezdeni vele ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13463) tildy válasza eszgé100 (#13462) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi ugyan nem, eleg volt ez a het honap igy, ha erted mire gondolok ;] ;] ;]

Coccolino_O: igen, 7. Nem olyan reg telt be a pohar, hogy vagy nagyon surgosen allast talal, vagy megy haza. Kvazi harman eltunk az en fizumbol ( Esmnek minimalis bevetele volt, de o ugye viszi az itthoni dolgokat, foz, mos, atveszi a csomagot, stb Igaz o is allast keres, lehetoleg olyat, amiben van tapasztalata. Keretik nem velemenyezni a dolgot, nyomos okom volt ra, hoy hagytam probalkozni a dolgaiban. ) .

Szoval kicsit elegem lett a helyzetbol, kemenyebben fogtam a sracokat. Eleinte a teso lazan vette a dolgokat, aztan meg rendszeresen a szakmai tapasztalaton, vagyis inkabb annak hianyan bukott el ( leven frissdiplomas, eleteben nem dolgozott meg)).

Szoval nagyon remelem, 1.5 honapon velul fellelegezhetek , talal valami albit, mert nekem aztan vegkepp nem hianyzott, hogy a nyakamra uljenek meg pluszban.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13464) Coccolino_O válasza tildy (#13461) üzenetére


Coccolino_O
őstag

7 hónap? :Y

(#13465) eszgé100 válasza tildy (#13463) üzenetére


eszgé100
őstag

akkor neked is gratula, hogy eddig kitartottál :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13466) Coccolino_O válasza tildy (#13463) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"igen, 7. Nem olyan reg telt be a pohar, hogy vagy nagyon surgosen allast talal, vagy megy haza. Kvazi harman eltunk az en fizumbol ( Esmnek minimalis bevetele volt, de o ugye viszi az itthoni dolgokat, foz, mos, atveszi a csomagot, stb Igaz o is allast keres, lehetoleg olyat, amiben van tapasztalata. Keretik nem velemenyezni a dolgot, nyomos okom volt ra, hoy hagytam probalkozni a dolgaiban. ) ."

Nem vagyok sztahanovista, de azért 7 hónap meló nélkül biztos falra másztam volna.

Nem fogom véleményezni, mert nem tartozik rám. Majd ha odajutok, akkor én is beköltözök hozzátok. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13467) Csepy válasza legiaap (#13437) üzenetére


Csepy
senior tag

"Not smart" as in "not intelligent" or "not decent looking"?
Csak, mert nem mindegy.
Bár a végeredmény szempontjából... és mindezt szakállas egyénként kérdezem.

Regards: Csepy

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#13468) eszgé100 válasza Csepy (#13467) üzenetére


eszgé100
őstag

az én főnökömnek is a legutóbbi volt egy ideig a heppje. eleinte minden nap kellett borotválkozni, de aztán ahogy jobban teljesítettünk egyre jobban elnézte a 2-3 napos pofánkat is :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13469) legiaap


legiaap
nagyúr

Tegnap előtt jött rá a főnökömre, hogy nem Smart a kinézetem azt kéne borotválkoznom. Nem teljesen értem a dolgot. Mitől lesz valaki attól Smart, hogy csupasz az arca?
És ez minden angolra jellemző. Valahogy nem szeretik, ha az embernek van szőr az arcán kivéve, ha a vallásod miatt van ott.
Bár az interjún mikor felvettek ott is volt borostám, meg minden nap azt egész idáig bírta. De még a szerződésemben sincs kitétel erre, szóval kicsit morcos lettem emiatt.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13470) eszgé100 válasza legiaap (#13469) üzenetére


eszgé100
őstag

milyen jellegű munka ez?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13471) legiaap válasza eszgé100 (#13470) üzenetére


legiaap
nagyúr

linen porter

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13472) Devid_81 válasza legiaap (#13469) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha verbeli angol az eleteben nem lesz szakalla, csak valami voroses-szoke pihe.
Monnyad neki vallasbol van-volt-lesz es sz.rjon parazsat ha irigy, hogy neki nem lehet.
Mennyi ideje vagy ott?

...

(#13473) legiaap válasza Devid_81 (#13472) üzenetére


legiaap
nagyúr

3,5 hónap. Most volt egy review, ahol elmondták hogy faszán dolgozok meg vannak elégedve velem. Azt a beszélgetés végén jött szóba kb így: Ja még valami...kéne boriznod.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13474) Devid_81 válasza legiaap (#13473) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha megvan a 3 honapos szerzodesed, vagy a regi megujult automatikusan (epp mit fogalmaztak bele a szerzodesbe) akkor az eg vilagon semmit nem tudnak veled tenni ez ugyben.
Bemehetsz pank hajjal is akar! :K

...

(#13475) jerry311 válasza Devid_81 (#13474) üzenetére


jerry311
nagyúr

Persze. Be lehet menni punk hajjal is, csak aztan lehet hogy a szerzodes egymasik pontja alapjan beosztjak egy hoanyzo kollega helyett szart vakargatni fogkefevel.
Hatas-ellenhatas.

De ugy is mondhatom, hogy ilyen aprosagokon is mulik/mulhat, hogy a fonok vedi a segged vagy magadnak kell elharitani a kozeledo veszelyt.

(#13476) Devid_81 válasza jerry311 (#13475) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Persze, tudom, csak erdemes vedeni az embernek sajat s.egget, nem mindent kell hagyni szvsz.
Nalunk is probalnak mar schedule szerinti emesztest eloirni...de vannak dolgok amiket nem szabad hagyni, mert a vegen azt hiszik kutyat nevelnek.
Nem vagyok az a lazado tipus minden esetben, sokat tudok igazodni, es kell is, de mindent csak modjaval en azt mondom.

Szerk: hozzateszem nem tudom a kollega hogy nez ki az arcszorzetevel, biztos vagyok benne nem a jetire hasonlit leginkabb, szal az biztos, hogy az apoltsag az mindenekelott lenyeges, de ha valakinek van egy kis szakalla, bajsza az sztem meg nem olyan veszes. :)

[ Szerkesztve ]

...

(#13477) jerry311 válasza Devid_81 (#13476) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vannak munkakorok, ahol borotvalkozni kell.
Ha nem tetszik, nem muszaj ott dolgozni.
Nekem is borotvalkozni kell, meg pingvinruhaba oltozni, pedig ugyfelet talan havonta egyszer latok, akkor max a folyoso masik vegen.
Ez van, vagy elviseli az ember vagy keres masik melot. Mellesleg szerintem alapveto emberi igenyesseg, hogy nem akarunk egy szoros majomhoz hasonlitani...
A masik meg, ne tereld a szabalyozott belmukodessel a temat, mert a kettonek semmi koze egymashoz.

(#13478) Devid_81 válasza jerry311 (#13477) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem terelek semmit sehova, en csak mondom nalunk is vannak okossagok (f.szsagok) , de hat bevesszuk a "leszarom" tablettat ellene, mi mast lehetne.
Vannak olyan munkakorok, de valszeg az arcodba vagtak azonnal lehet vagy nem lehet, nem igy kis ido mulva mint neki, hogy hat remek minden, csak megsem.
Es mint mondottam igenyesen, kulturaltan miert ne lehetne?!

ui: NI numbert inteztem, en egy fekete csajszival inteztem, a masik asztalnal meg egy zoldre festett punk haju srac volt az ugyfeles.
Lehet utolso napja volt, nem kerdeztem, de ilyen is van, es foleg itt egy ilyen helyen, ahol a vilag minden tajarol vannak emberek, kulturak.

...

(#13479) potkem


potkem
aktív tag

Üdv.

Néhány hozzászólással előbb jeleztem hogy megyünk dolgozni hamarosan.
Igaz nagyon jó ismerőshöz megyünk, aki segít mindenben, még is lenne egy két kérdésem.

A munkához milyen papírok engedélyek, vagy regisztrációk kellenek?
Mire kell odafigyelni a munkaválasztáskor?
Hol érdemes bankszámlát nyitni?
Érdemes e útlevelet csináltatnom?
Melyik mobil szolgáltatótól érdemes előfizetést venni? (internet is kell)

A munka terén nem vagyok finnyás.
Autószerelőként végeztem, ebben is dolgoztam egy ideig.
Aztán voltam osztályos betegszállító, és még kertész is.
Na meg mellék állásban fegyveres őrséget adtam mint biztonsági.

Tudom hogy ezek a szakmák kint semmit nem érnek, de az sem érdekel ha rágót kell kaparni a járdáról.
Angolt valamikor tanultam,de az nem sok minden.
Van még másfél hónapom arra hogy 1200-1500 szót megtanuljak, és tudjak mondani valamit.
Állandóan angol hanganyagokat, mondatokat hallgatok, hogy jobban ragadjon.

Sajnos nem sok pénzel megyünk 250-280E FT-al ketten.
De még ezt is elég volt összerakni itt.
Egy kedves ismerősnél lakhatunk, egy darabig amíg talpra állunk.

Néhány fontos kérdés

A cigaretta töltés hogy megy kint?
Kapni egyáltalán dohányt és hüvelyt?
Körülbelül mennyibe fáj a dohány hüvely?

Hát igen mi itt már vesszük a szofi dohányt és a hüvelyt.
Aztán a minőségi Primus töltővel már töltjük is.
Aztán csak szívjuk! Mint itt sok minden mást ebben az országban

Nem akarok senkit kioktatni, távol áll tőlem de ha megtehetitek, csak látogatóba gyertek ebbe az országba.

A válaszokat, hozzászólásokat előre is köszönöm. :R

(#13480) tildy válasza Devid_81 (#13476) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk van / volt a sracoknak bajusz , szakall ( tobbnyire angolokkal dolgozom) , nem volt gond.
potkem:

A munkához milyen papírok engedélyek, vagy regisztrációk kellenek?
Tobbnyire eleg az NI-od, de van ahol erkolcsit is kernek. Illetve spec helyen egyeb bizonyitvany

Mire kell odafigyelni a munkaválasztáskor?

Olvasd el figyelmesena szerzodest. Illetve 2 honapjuk van irasos munkaszerzodest adni.

Hol érdemes bankszámlát nyitni?
Ezen mit ertesz? Hol adnak egyszeruen szamlat, vagy melyik bank a jo? Nekunk Llloyds van, biztos van jobb is, de rogton nyitottak nekunk. HSBC passportja fizetos, de azt meg nem hallottam, hogy valaki azt se kapta volna meg.

Érdemes e útlevelet csináltatnom?
Igen. Rengetegszer van, hogy el kell postaznod egy fenykepes igazolvanyt, en ilyenkor a szemelyimet kuldtem, ha nem lenne utlevelem, gondban lehetnek .

Melyik mobil szolgáltatótól érdemes előfizetést venni? (internet is kell)

Szinten tobb mindentol fugg. A three olcso ( mi mindannyian naluk vagyunk) , ellenben videken problemas lehet a terero. Vagy zsufolt helyen. Szet kell nezni, es a szokasaid alapjan ki tudod valasztani.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13481) tildy válasza potkem (#13479) üzenetére


tildy
nagyúr

A cigaretta töltés hogy megy kint?
Kapni egyáltalán dohányt és hüvelyt?
Körülbelül mennyibe fáj a dohány hüvely?

van dohany, srum, meg egyebek, de mocsok draga. Ha azt mondom mocsok draga, akkor tenyelg ertsd ugy. A dohany is, meg cigi is.
Egy 19-es doboz cigi legalabb 5 font , egy 50 grammos drum, ami otthon kb 1300 ft, az itt 5000.

Huvelyt tudsz egy fontos boltban venni, ahogy papirt is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13482) legiaap válasza Devid_81 (#13476) üzenetére


legiaap
nagyúr

Veled értek egyet teljesen. Nem úgy nézek ki természetesen, mint egy jeti. Max 5 mm szokott lenni, szóval borosta. Azt pont ezen volt felháborodva az angol fekete melótársam is. Azt mondta ő akkor sem vágja le, mert az a teste része.
És azzal is egyetértek nem mindig kell bólogatni ezeknek az angoloknak, van határ is. Lassan 2 éve kint vagyok, de most már visszaszólok, ha úgy érzem bánt a dolog. Ha ez egy melóhelyembe is kerül.

A másik fórumtárs hozzásólására reagálva pont azt akarom elérni, hogy attól, hogy az ember visel némi arcszőrt még lehet smart kinézetű.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13483) MPowerPH válasza tildy (#13481) üzenetére


MPowerPH
félisten

És van az Ukrán fekete import, kb. fele annyiba kerül, és majdnem akárhol beszerezhető.(nem dohányzok, de tudom hova kell menni, ha ilyet kérdeznek tőlem :) )

Még hogy Angliában nem esik a hó, nem fúj a szél, és nincs fagy. Nyugodtan menj ki nyári gumival, nem lesz probléma, fölösleges a télit felrakni... Persze. :((( 2 hete fagy van, most a hó is szakad, autóval sehova nem tudok elmenni. Ha el is megyek, vagy a parkolóból kivezető hosszú lejtőn nem tudnék megállni, vagy a következőn már nem tudnék felmenni. :o

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13484) jerry311 válasza MPowerPH (#13483) üzenetére


jerry311
nagyúr

Teli gumit a 7 fok alatti homerseklet miatt szerelunk fel, nem csak ha esik a ho... :U

(#13485) tildy válasza MPowerPH (#13483) üzenetére


tildy
nagyúr

Multkoraban volt rola tv musor bbc-n, elvileg ha elkapnak, hogy epp veszel, te is buntetheto vagy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13486) Devid_81 válasza MPowerPH (#13483) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Es mindezt az idot biciklin megelni.
Reggel olyan szel volt ha a tekerest abbahagytam 2mp-re a biciklivisszafele ment, majd hazafele szakado hoban, belvarosban nem igen maradt meg, de ahogy kiertem kettes zonaba ott mar a jardakon osszefuggo hotakaro van/volt, itt elottunk van vagy 6-7cm...

...

(#13487) MPowerPH válasza jerry311 (#13484) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen... Csak ugye akinek iszonyat puha keverékű 255-ös nyárija van, az ilyennel nem foglalkozik. ;) Ez a 7 fok alatti gumit cserélünk megszokás maradjon az olcsó, virsligumis autótulajdonosoknak.

tildy: Ez így is van, én is ezt tenném. Nem is adnak akárkinek pult alól. :N

Devid_81: Mi éppen költözünk, szóval részben megúsztuk, mert DO van. Ellenben mi is kerékpárral járunk munkába, mert közel is van, és az autónak sem jó a sok hidegindítás. De ilyenkor nagyon rossz élmény tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13488) jerry311 válasza MPowerPH (#13487) üzenetére


jerry311
nagyúr

Termeszetesen, hiszen a mintazat nem szamit ugye... :U

(#13489) MPowerPH válasza jerry311 (#13488) üzenetére


MPowerPH
félisten

A mintázat havon számít... A keverék számít, mivel egy átlagos nyári gumi 0 fok környékén annyira megkeményedik, hogy teljesen elveszti a tapadását. A puha keverékű nyári gumikkal kicsit jobb a helyzet, nem tudnak úgy megkeményedni, cserébe 30k km alatt elkopnak. Ráadásban ha megvan a kívánt szélesség, akkor az tovább javít a helyzeten. Kb. egy 4 éves téli gumival hasonlítható össze egy ilyen, ha nem hóban kell vele menni.
Csöndben megjegyzem, hogy az angoloknál majdnem ismeretlen fogalom a téli gumi. A 4 évszakos a jellemző, ami se nyáron, se télen nem jó. Hóláncról szerintem az angolok 80%-a nem is hallott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13490) eszgé100 válasza MPowerPH (#13489) üzenetére


eszgé100
őstag

"A puha keverékű nyári gumikkal kicsit jobb a helyzet, nem tudnak úgy megkeményedni, cserébe 30k km alatt elkopnak."

ennek csak én nem látom értelmét?? veszel egy garnitúra téli gumit, ami 30k km helyett elég lesz 7-8 téli szezonra és cserébe biztonságosabb is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13491) Balinov válasza eszgé100 (#13490) üzenetére


Balinov
félisten

en nem ertem, teljesen jol elvagyok a Bridgestone A001 4season gumikkal az A4en

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13492) jerry311 válasza eszgé100 (#13490) üzenetére


jerry311
nagyúr

Fel nem raknék az autómra egy 7-8 éves gumit... :Y

(#13493) MPowerPH válasza eszgé100 (#13490) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ennek az az értelme, hogy nyáron a legbiztonságosabb gumik közé tartozik, és nem kell attól félnem, hogy ha egy kanyarba belesek 140-el, akkor onnan majd nem tudok kijönni. Se attól, ha 200-ról vészfékezni kell, mert egy kamion 89km/h -val hirtelen sávot váltott.
Én nyáron jöttem ki Angliába, így a téli gumis kijövetel alapból veszett ötlet volt.(meg miért jöttem volna ki azzal, mikor megvettem a 220k-s nyári garnitúrát, a téli pedig pont 6 éves volt, és csupán 205 széles) És még egyszer leírom, Angliában nem ismerik a téli gumit, szükség sem volt rá eddig. -5 -ben is ugyan úgy tudsz közlekedni, angolok sok-sok éve így csinálják. Ha pedig tükör jég van, akkor tök mind1 mi van feltéve...

Amit mondasz, az pedig badarság. A téli gumi anyagánál fogva maximum 4 évig jó(ha csak nem áztatod 'glicerinbe' minden tél után), utána annyira kiszárad és megkeményedik, hogy annyit ér, mint egy jobb nyári.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13494) eszgé100 válasza Balinov (#13491) üzenetére


eszgé100
őstag

én is teljesen jól elvagyok a Bontragerekkel a bicajomon, bár a hátsó már kicsit kopott

szerk: oké, meggyőztetek

#13495: :R

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13495) Balinov válasza eszgé100 (#13494) üzenetére


Balinov
félisten

tecsinalod jol, eszgé100 ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13496) jerry311 válasza MPowerPH (#13493) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tippelem Németországban élsz, legalábbis a leírt sebességek alapján. Ha meg nem, akkor nem értem, hogy kerülne versenypályára kamion 89-cel.
Egyébként Németországban már kötelező a téligumi, ugye?

(#13497) MPowerPH válasza jerry311 (#13496) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, Angliában élek. :) (de írtam is, meg nem véletlenül ide posztoltam) Igen, kötelező, Ausztriában még a hóláncot is kötelezővé teszik időszakosan egy-egy szakaszon.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13498) tildy válasza eszgé100 (#13490) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudjak hol tarolni. Ezt mondtak ma nekem, meg hogy kevesszer van ilyen ido. Viszont en ugy vettem eszre, mikor anno telen ment ki ex nemetbe teligumival, es majusban, 8 fokban szakado esoben jottunk ugyanazzal a gumival haza, hogy sokkal jobban tapadt, mint a nemeteke, akik mar nyarival maszkaltak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13499) MaciG


MaciG
addikt

Bár szorosan nem kapcsolódik a topikhoz, de valaki tudna nekem ajánlani valami nagy angol fórumot, ahol szinte mindenféle téma előfordul? (különösen az utazás érdekel). Olyan gondoltam, mint mondjuk az index vagy a sg fóruma.

BANZAII

(#13500) eszgé100 válasza MaciG (#13499) üzenetére


eszgé100
őstag

szerintem kérdezhetsz itt is, többségünk úgy utazott ide :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.