Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Devid_81 válasza legiaap (#14399) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az az igazsag, hogy kellene valami fix, ertelmes melo.
Tudasom nem eppen ez, szamteches vagyok, de mint irtam is multkor, siman johet uj dolog az eletembe, sot azokbol a tipikus szivatos-szervizes melokbol eleg is volt amik otthon voltak. :K
Szoval en beallnek, meg legutolsosorban ilyen kapunal allo helper-nek is egy idore.

...

(#14402) Devid_81 válasza Bubee82 (#14400) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Keresgeltem a carrier reszt, de lehet csak en voltam ugyetlen, hogy nem talaltam, majd a google segitett, de a link nem mukodik a websiteon... :)

...

(#14403) Bubee82 válasza Devid_81 (#14402) üzenetére


Bubee82
őstag

Akkor pöhepsz létör :)

(#14404) Devid_81 válasza Bubee82 (#14403) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Yep this is what I'm gonna do! :)
Most ugy is holidayezik mindenki.

...

(#14405) Armando_19


Armando_19
őstag

Tudom, hogy még korán van, de hát ha:
Nyáron nem tervez valaki kocsival Haza- Vissza utat? 2 hét, vagy kicsit több távlatban?

(#14406) MPowerPH válasza Armando_19 (#14405) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én igen, de 1 hónapra megyek. El kell lőni a szabikat.

Don't Tread On Me

(#14407) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Említettetek itt fizukat, elvagyok hűlve. :U Nálunk a co-ordinator keres éves szinten 40k fölött, pedig az már magas beosztás, közvetlen ops manager alatt van. Egy pernament team leader kb. 24k-t vihet haza évente, míg egy ideiglenesen kinevezett, próbaidős kb. 18-20k-t. Az más kérdés, hogy túlórával könnyen megduplázható(vagy háromszorozható) heti szinten.
Egy kamionsofőr, aki csak a bayek körül kering, vagy esetleg pár km -re lévő depokba vagy elosztókba fuvaroz szintén 24k alappal rendelkezik. De 8 óra túlórával/ hét(több nem engedett), plusz egyéb sürgősségi pótlékokkal heti szinten 750 fölött is kaphatnak nettoban, és nyaralni járnak be. Nálam most ez a cél, könyvek már úton vannak, aztán nyáron remélhetőleg vizsga.

Don't Tread On Me

(#14408) Armando_19 válasza MPowerPH (#14406) üzenetére


Armando_19
őstag

Az is akár jó lehet nekem. Veled haza, utasszervezővel vissza, vagy fordítva.Vagy valamelyik Londonos site-on mindig hirdetnek. Csak nekem is lassan ki kell találnom, hogy hogy vegyek ki szabit. Ha van már valami elképzelésed a dátumokkal kapcsolatban, rám dobnál egy PÜ-t? És még közel is vagy hozzám... Én Manchesterben vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#14409) tildy válasza MPowerPH (#14407) üzenetére


tildy
nagyúr

PEdig nezz szet, egy kezdo infos kap brutto 24 korul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14410) MPowerPH válasza Armando_19 (#14408) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, itt vagyok egy nyúlfarknyira. :) Amint letisztul a kép ezzel kapcsolatban, dobok egy püt-t. De úgy számoltam, hogy az augusztust szeretném otthon tölteni.

tildy: Azért mondtam, hogy durca. Már ezerszer megbántam,hogy nem mentem tovább infos szakra a szakközépből, hanem váltottam közgazdaságra. Bár egyenlőre az angolom is egy kalap sz@r, pedig ha jobban beszélnék itt helyben is lennének jó lehetőségek. Addig örülök annak, ami van. :U
Addig marad a túlóra. Ma bank holiday alkalmából megyek 12-be, abból az első 4 óra 1,5x-es, az utcsó 8 pedig 2x-es fizu. Aztán macskajaj, lejárt a szerződésem, valszeg nem is lesz megújítva, így lesz kis salary cut.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14411) eddie17


eddie17
addikt

Amit most várok, hogy jelezzenek "álom" melót, 17 ezer+shift premium+benefits. Ez engem kihúzna a csávából. :)

(#14412) legiaap válasza MPowerPH (#14410) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na ezt én is megbántam, hogy nem billentyűzet koptatónak tanultam, azt most kockulhatnék álom fizuért.
Erre beleválasztottam a tuti szakmába azt kitörölhetem a seggem a diplomámmal.
:W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14413) tildy válasza MPowerPH (#14410) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem csak IT, de mas mernokok, vagy orvosok, de meg az apolonok is tudnak jol kapni.Mondjuk kinek mi a jo, persze.

Multkor neztem Newhamben tanar, tanarseged ajalnatokat, azok is 20-tol felfele voltak. A metrovezetok is kb 40-et kapnak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14414) Devid_81 válasza tildy (#14413) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Bizony nagyon jol keresnek es jo juttatasok is vannak a metrovezetoknek.

...

(#14415) userZ


userZ
tag

Tudnátok pár nagyobb lakás/ház bérlős oldalt ajánlani, amin Londonon kívüli hirdetések is vannak? Amiket most nézegetek: Zoopla és a Rightmove... :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#14416) eddie17 válasza userZ (#14415) üzenetére


eddie17
addikt

Lettingweb-en nézelődöm én még. Ott is vannak dögivel.

(#14417) legiaap válasza Devid_81 (#14414) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem is van juttatásom. Ingyen használhatom a konditermet, meg van 15 % kedvezményem a szállodában mindenre.
;]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14418) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sziasztok!

Velemenyem szerint 2-3 het mulva utazok haza.
Volna egy matx-es gep, egy 55cm-es lcd monitor es egy utazotaskanyi cucc (ruhak benne) aminek jonnie kene velem.
Szerintetek hogy jonnek ki olcsobban? Ha busszal cakkom pakk mennek es vinnem a cuccaim, vagy ha repulovel vinnem azokat? Ahogy neztem wizzairnel 17font egy 32kg-os poggyasz per darab.
Nektek mik a tapasztalatotok vagy mit tanacsoltok?
Helyileg Sloughban vagyok mellesleg.

Elore is koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#14419) tildy válasza mexicanraven (#14418) üzenetére


tildy
nagyúr

Busznal ket borond benne van az arban, mar ha eurolinesszal mesz. Ha szerencsed van, kit tudsz fogni 9-12 ezer forintos jegyet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14420) mexicanraven válasza tildy (#14419) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Koszonom tildy a tippet, megneztem az oldalt, 31k lenne Pestre az ut, plusz nekem meg egy vonat jegy Debrecenbe, ha a wizzairrel megyek akkor meg poggyaszostol 60font körül kijövök max.

when the sun shines, we'll shine together

(#14421) tildy válasza mexicanraven (#14420) üzenetére


tildy
nagyúr

Az eleg korrekt. Mikor mi egyszer busszal mentunk haza, akkor valami 50 ezret fizettunk, kettonknek oda-vissza, azaz 12.5k volt iranyonkent. Valoszinuleg fugg attol is mikor veszi az ember a jegyet a buszra is.
A debreceni repter amugy szerintem nagyon jo, en nagyon szeretek oda repulni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14422) mexicanraven válasza tildy (#14421) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Most vizslattam a wizzair honlapjat, a husveti csucs utan mennek, egy 1-1.5 hettel indulas elott foglalva, a jegy valami 24font korul van plusz a ket poggyasz amik 32kg-osak lehetnek, szoval ez igy eleg jol hangzik. Nekem csak odaut lesz, vissza mar nem jovok. Plusz en Debrecen mellett lakok, batyam kocsival haza tud vinni.

when the sun shines, we'll shine together

(#14423) tildy válasza mexicanraven (#14422) üzenetére


tildy
nagyúr

Vegleg hazamesz? Vagy mi tortent?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14424) Devid_81 válasza tildy (#14423) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pont ezt akartam en is kerdeznj! :)

...

(#14425) eszgé100 válasza mexicanraven (#14422) üzenetére


eszgé100
őstag

Megcsak nemreg jottel, ha jol emlekszem

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14426) Coccolino_O válasza mexicanraven (#14422) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ha publikus, akkor engem is érdekelne a döntés háttere.

(#14427) Petek válasza Armando_19 (#14405) üzenetére


Petek
tag

En junius kozepen megyek haza szabira 16 napra.

In vino veritas

(#14428) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Holnap akartam menni intezni az adovisszateristesemet, mert volt egy kis tulfizetesem.
Talatam egy ilyet neten, jol tippelek, hogy itt online ellehet intezni ezt? :U
Vagy mindenkeppen szemelyes/telefonon kell intezni ezt?
Meg soha nem csinaltam, mert amikor kijottem nem adoztam, mert adoev eleott kezdtem el dolgozni par honappal, most meg megvan az elso teljes evem, remelem van valami tulfizetesem :)

...

(#14429) jerry311 válasza Devid_81 (#14428) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az adóhivatal malmai lassan őrölnek.
Nekem tavaly simán automatikusan visszautalták egy csekk formájában.

(#14430) Devid_81 válasza jerry311 (#14429) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajna mar ez az 5-ik lakohelyem, a legutolsot szerintem nem is tudjak...
Mi van ha kikuldik es epp en mar nem lakom ott?
Nem veheti fel senki helyettem, ugye? :U

...

(#14431) engine88


engine88
aktív tag

Már a tököm televan ezzel a rent fizetéssel, havi 300 font ennek a pakisztáninak csak arra hogy lakjak valahol..

(#14432) eszgé100 válasza engine88 (#14431) üzenetére


eszgé100
őstag

Mit is kapsz ezert a 300-ert?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14433) Devid_81 válasza engine88 (#14431) üzenetére


Devid_81
nagyúr

460 egy single roomert sem jobb...de bicoval jarok, mar amikor nem sz.pat be a gep...igy osszetetben jobban jarok mint egy 300as single-el valahol kinn, es mehetnek minden reggel 6-ra az 1-es zonaba...
Keresgeltem itt a kornyeken, de egyszeruen nincs, vagy csak 10-20 fonttal lenne olcsobb, a lakotarsaim meg olyan csendesek, azt sem tudom sokszor elnek-e meg...max a neten fogjak le nekem :D

...

(#14434) engine88 válasza eszgé100 (#14432) üzenetére


engine88
aktív tag

3 szobás ház 1 szobája vidéken.

[ Szerkesztve ]

(#14435) Armando_19 válasza engine88 (#14434) üzenetére


Armando_19
őstag

Attól függ mennyire vidék, meg mi van benne. Azért nem szabad csodát várni a csak szoba bérléstől. Közösen házat bérelni, az olcsó. Laktunk 3 szobásba 5-en, 2 pár meg én. fejenként 130-ra jött ki rezsivel mindennel együtt 1 hónapra... :) most 320-at fizetek 1 szobáért én is, bár ebbe benne van minden, semmi extra fee nincs. Vadi új ház, vadi új bútorok, én vettem le az ágyamról a fóliát. kb 25nm-es a szobám, Private Angol landlord van. Szerencse kérdése. Helyileg a vidék mit jelent? Nézted a szokásos oldalakat, van e esetleg olcsóbb? spareroom, easyroommate, roomster, gumtree?

(#14436) legiaap válasza engine88 (#14434) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az nem is rossz ár.
Mi 500+rezsit fizetünk egy 1 szobás apartmanért (új építésű) az agency-nek Birminghamban.
99 a council tax, kb. 40 font a villanyom (feltöltős) víz elenyésző egy évben kétszer fizetjük, a gáz kb. olyan 40 font havonta ilyen téli időszakban, amúgy nagyon alacsony, de ezt sem havonta fizetjük.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14437) Bubee82 válasza legiaap (#14436) üzenetére


Bubee82
őstag

650+egyebert itt mar hazat tudnek berelni.

(#14438) legiaap válasza Bubee82 (#14437) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az lehet de az biztos, hogy tipikus régi angol házba be nem teszem a seggem. Hőszigetelés nuku és a gatyám is rámenne a fűtésre. Laktam olyanban és még nyáron is ment a fűtés, de még az sem hozott elég melegséget.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14439) tildy válasza engine88 (#14431) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak szolok, hogy annyiert meg szerencses vagy. Sokan 500 fontot vagy tobbet is fizetnek egy szobaert.
300 font...Uhh en annyit sose fizettem,a legolcsobb is ami volt 540 volt. Most meg rezsivel van 1000 is.
Csak hogy lakjak valahol.
Felreertes ne essek, nem panaszkodom:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14440) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Mi meg egy két, dupla szobás házért+angol szinten közepes kert tóval( :D ) fizetünk 500+94 council+40 villany+30 gáz/hó. A vizet még nem tudom. Két párként lakunk itt az igaz, de ez inkább pozitív tényező. :)

Don't Tread On Me

(#14441) potkem


potkem
aktív tag

90/hét Banbury-ben.
Ketten az asszonykával egy elég nagy szoba nagy ággyal.
Rezsi internet benne van.

(#14442) userZ


userZ
tag

Általában mennyiért vállalnak költöztetést az erre hivatottak, van valakinek tapasztalata? Szétszedett ágykeret, matrac, asztal, szék, két bőrőnd és kisebbb dobozok lenne a szállítandón 5 mérföldön belül.

Stop the Earth, I want to get off!

(#14443) legiaap válasza userZ (#14442) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mi 160 fontért költöztünk Londonból Birminghamba még tavaly nyáron.
Volt benne 6-7 nagy zsák tele cuccal, megannyi doboz, meg egy matrac, plussz mi is beültünk a "kocsiba".

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14444) userZ válasza legiaap (#14443) üzenetére


userZ
tag

Na igen, ez ingencsak függ a távolságtól...nekem csak 1-2 mérfölddel arrébb kéne vinni az ágyamat. :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#14445) Devid_81 válasza userZ (#14444) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En legutoljara 40 fontert lettem koltoztetve Londonon belul, kb 10 merfold volt, 2 ember cucca, 2 hatizsak, 2 gurulos nagy borond, agynemu cuccok, meg vagy 4 zsak mindenfele lom, ami nem fert a taskakba.

...

(#14446) MPowerPH válasza userZ (#14442) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miért nem bérelsz egy kis transitot, 50 körül megúsznád, és 1 napig azt csinálsz vele, amit akarsz. Mi most úgy költöztünk el, igaz négyőnk cuccát kellett mozgatni, 2db franciaággyal, és rengeteg egyéb bútorral.

Don't Tread On Me

(#14447) legiaap


legiaap
nagyúr

Itt van olyan szőlőcukor, mint otthon? Az olyan alatt értem a zacskós édességet.
Ilyen vízben oldódó pezsgőtablettásat találtam csak eddig.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14448) Devid_81 válasza legiaap (#14447) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En sajna csak amazonrol tudnek olyat.
Lestem a Holland and Barettben, de nincs nekik, vagy csak en nem talalom a siteon.
Ha beirom glucose powder akkor jon mindenfele protein, es creatin csak ami kell az nem. :U

Szerk: nagyon fontos, ha amazonrol van/volna akkor csak olyat akarj szedni amit tutira embereknek csinalnak, es van neki sok positive feedback-je.
Nehogy atalakulj valami mas elolenyre! :D

Szerkszerk: edzeshez kell?

[ Szerkesztve ]

...

(#14449) legiaap válasza Devid_81 (#14448) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ja nekem is ilyenek jönnek elő.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14450) Bubee82 válasza legiaap (#14449) üzenetére


Bubee82
őstag

Megkerdezhetem mihez kell? Mert ha ahhoz, amihez gondolom, akkor van nala sokkal jobb alternativa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.