Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Devid_81 válasza tildy (#14200) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szerintem eleg kevesen jottek ugy ide, hogy huu de jo ez a taknyos ido.
Ha valaki tud angolul, akkor a kis hazankbol oly tul sok terulet nincs ami "konnyen" megkozelitheto.
Ne ertsd felre, nem kotozkodesnek irom, de valoban ez van, keves az a hely a "kozelben" ahol angolul beszelnek es meg valamelyest a penz is kozel van az elheto szinthez.
Nekem az itt elo barataim 80% ugy van vele, hogy egy darabig meg elvan, de aztan menni kell jobb helyre.
Nah pont abbol a "jobb helybol" van igen keves a kis sargolyonkon. :U

...

(#14202) tildy válasza Devid_81 (#14201) üzenetére


tildy
nagyúr

A jobb hely relativ, mindenkinek mas.
En el nem tudnam kepzelni, hogy ennel melegebb helyen huzamosabb ideig eljek. Mint irtam, ha mennek valamerre, innen mar csak eszakabbra mennek. Oda is azert, mert imadom a havat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14203) legiaap válasza Devid_81 (#14201) üzenetére


legiaap
nagyúr

Totál igazad van. Én is ezért jöttem ide. Nem volt más lehetőség.

Tildy: Hogy hogy mire számítottunk?! Hát nem fagyra meg hóra március végefelé. Az ittenek nem is emlékeznek ilyen szar időre, de még én sem mikor volt hó otthon márciusban.
Egyből a holnapután című film jutott az eszembe. Ha az jönne most, akkor nagyon szar helyen vagyunk.
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14204) tildy válasza legiaap (#14203) üzenetére


tildy
nagyúr

En emlekszem jopar otthoni marciusi hora, legalabb 3-4-re, igaz ebbol csak egy pontos evszamot tudok, 1987, hugom szuletesnapja.
A mai idojarassal ( vegre itt is szakad a ho) pedig kifjezetten elegedett vagyok:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14205) Devid_81 válasza tildy (#14202) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A havat en is szeretem, de itt meg a megnemarados falytaja esik le mindig.
Ambar most volt itt egy par napig a parkban nemi jellegu feherseg, a gyerkocok elveztek is! :K
Most meg valami havasesos trutyi esik...mar csak aert is orulok neki, mert berletem nincs, biciklim ledoglott...bolt messze...kajam nincs...szabdsagom elso napja...soroljam meg? :D

...

(#14206) eszgé100 válasza Devid_81 (#14205) üzenetére


eszgé100
őstag

legalább lesz időd biciklit szerelni. nekem is az lesz majd a program, mikor egy kicsit jobb idő lesz, már nagyon hiányzik a tekerés

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14207) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Srácok, kint minek hívják az itthon "felnőttképzési intézményeket"? Mi az angol megfelelője? Másik kérdésem pedig az lenne, hogy ott is van-e valami hasonló rendszer, mint az itthoni okj? Tehát x év tanulás után kapsz egy papírt szakmát a kezedbe.

Thank you very much. :R

[ Szerkesztve ]

(#14208) emvy válasza Coccolino_O (#14207) üzenetére


emvy
nagyúr

Adult Education?

Mit akarsz tanulni?

while (!sleep) sheep++;

(#14209) Coccolino_O válasza emvy (#14208) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Vendéglátás, szakács. Mert ha kint is lehetséges elvégezni, akkor nem maradok itthon ezért még x évet.

[ Szerkesztve ]

(#14210) tildy válasza Coccolino_O (#14207) üzenetére


tildy
nagyúr

Undergraduate kepzesek szoktak lenni

Mi ezt irtuk be okj-re:

System Administration
National Catalog of Courses - Hungary (NVQ4 equivalent),

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14211) eddie17


eddie17
addikt

Kicsit bugyuta kérdés:
Ha van egy állás, ami majdnem 100%-ban olyan mint amiben 5 évig szorgoskodtam (a környezet, a munkaeszközök stb.), akkor ez jelent plusz esélyt, hogy engem preferáljanak? Vagy nem is érdekli őket, mert Magyarországon dolgoztam benne? Találtam egy munkát, nagyon ráfeszültem. :)
Egyedül az angol lehet hátrány, hogy nem igazán acélos, de mindent megértek, és válaszolni is tudok. :)
(elvégre, eddig csak sikerült mindent elintéznem egymagam. :D )

(#14212) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Elkezdtem kamionozni. A héten megjártam Angliát és Írországot Calais-ból oda vissza Limereck-ig.
Ez a sok napsütést ti hogy bírjátok. Vagy esett és fújt vagy fújt és esett.
A közlekedéssel nem volt gond. Udvariasak és előzékenyek. csak nagyon keskenyek az utak.

(#14213) Devid_81 válasza SzalaiG (#14212) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Teljesen jol lehet birni,avagy sokszor sehogy! :D
Eleinte amig uj, elvagy, majd depresszio a keves napsutes miatt,majd atesel a tulso oldalra...nem zavar annyira.
Mondjuk engem tovabbra is igen lever az ido, de sokaknak csak kb az elso ev ami nehez.
Most ez a tavasz tenyleg szelsoseges.

[ Szerkesztve ]

...

(#14214) legiaap válasza Devid_81 (#14213) üzenetére


legiaap
nagyúr

Annyival kiegészíteném, hogy ilyenkor még a baj is könnyebben utolér, mert nem vagy jó moodban.
Ugye azok az apró dolgok, amik felgyűlnek benned és ki kéne adni. Ebben nagy partner lenne a tavasz.
:D
Ma pl. 15 perc sétám alatt munkába menet totál beázott a cipőm, szembevertem magam bent a melóhelyen, ebédre vacak kaját adtak, a telefonom behülyült. (6 óra alatt fogta magát és lemerült, úgy hogy hozzá sem értem) Jó lett volna egy kis napsütés, ami feltölt energiával és elűzi a bajt.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14215) eszgé100 válasza legiaap (#14214) üzenetére


eszgé100
őstag

menj el esténként gyúrni, ott kiadhatod a feszkót :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14216) Devid_81 válasza eszgé100 (#14215) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En meg edzoteremben dolgozom, de olyan idiota a nagyfonok, hogy mar a Personal Tranierek sem edzenek...pedig en is edzettem karbantarto letemre, fogok is, csak most egy kicsit tele lett a hocipom a f.szsagavial az embernek.
Szabin vagyok, ha talalok valami erdemben jobb melot akkor le is lepek innen.
A pontot az i-re az tette fel, hogy atvarialta a holidayek utan a kifizetest, negyedevenkent lesznek kifizteve, eloszor 1 evet akart, csak azt nem engedte neki a kozpont (New York)
Multkor nem talalta jonak a terem allapotat, megjegyzem egy muszakhoz 7 ember kellene, de ez a majom kirugott mindenkit, a maradek meg aki teheti inkabb beteget jelent, es a maradek maradeka, mint en meg dolgozunk 2 ember helyett, nah szoval nem volt megfelelo a terem szerinte es kijelentette nincs tobbet szunet a reggeli muszaknak.
Megvonta a hivatalosan jaro szunetet amit be kellene tartson 8 ora melonal mar regen, igy ahelyett 9 orat kell melozzunk (8 van fizetve) es igy van 1 ora szunetunk....nah O pontosan ezt akarta elvenni tolunk...azt a bizonyos nem fizetett 1 orat...
Meg ilyenek, kb regenyt irhatnek arrol mennyi minden nem stimmel ott.

...

(#14217) Devid_81 válasza legiaap (#14214) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam minden rendben, kb minden nap irhatnek ilyeneket! :DDD
Eleinte 500-as vernyomassal kezeltem a dolgokat, most mar van, hogy egy-egy "szerencses" napot atveszelek 300-assal.
Mint pl szakado esoben felutrol hazasetalni, mert a bicikli megdoglott, vagy sokadjara ugyan ott kapni defektet...mert igen ha jarnek kocsmazni en is az ut szelen tornem el az osszes uveget, mert az autosok, bicosok imadjak...stb stb.
Es akkor meg hozzateszem a szuper melohelyemet, ahol egy kb skizofren amerikai vezeto van, Angol jogokat teljesen semmibe veve tesz tonkre 50 alkalmazottat, mindent a budget-re fogva....stb. stb.

...

(#14218) eszgé100 válasza Devid_81 (#14217) üzenetére


eszgé100
őstag

azt még megkérdezhetem, hogy melyik ez a terem? nehogy véletlenül oda menjek be :DDD
nem miattad, mielőtt megsértődnél, csak nem komálom az ilyen hozzáállású vezetőket :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14219) Devid_81 válasza eszgé100 (#14218) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Equinox
Felso-kozeposztalyos terem, "gazdagok" jarnak javareszt, de tudnek meselni a kultura hianyarol. :W

...

(#14220) tildy válasza Devid_81 (#14213) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagy az se. Megint esik a ho, imadom:)

Itt a csaladban senki nem rajongoja a 30 fokoknak, 20 fok nyaron, 5-10 telen, szoval nalunk nincs gond az idojarassal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14221) Devid_81 válasza tildy (#14220) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Aaaaah, teljesen atalakultal! :D :C
Tegnap mentem a varosban, feljebb voltam az Eszaki reszen (Edgware alatt) , srac rovidnadragban, polo, de egy melleny is volt rajta, es napszemuveggel vedte magat a ho ellen! :DDD

...

(#14222) eszgé100 válasza Devid_81 (#14219) üzenetére


eszgé100
őstag

A 180 fontos haviberlet ar miatt nem hiszem, hogy valaha ott futunk ossze :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14223) tildy válasza Devid_81 (#14221) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, en alapbol ilyen voltam. Sosem rajongtam az otthoni nyarakert tulsagosan. Egyedul a tel hianyzik onnet, mert horajongo vagyok. Imadoma feher tajat.
Azert ilyen idoben rovidgatyaban/poloban olni azert mar picit fura, nodehat angolok :D :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14224) Gave


Gave
addikt

Sziasztok,

Keresek lakótársakat angliai szállás bérléshez hosszútávra, remélem ez belefér a topikba.

Akit érdekel, itt egy kis összefoglaló szösszenet. :B

(#14225) Devid_81 válasza eszgé100 (#14222) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Es se medencenk,sem tenniszpalyank semmink nincs ehhez kepest.
Az osszes luxus a folyamatos takaritas,ingyen torolkozo,hutott eucalyptus torolkozo,steam room...es itt kb vege is a nagy dolgoknak.
Ha .eg atmesz az utca tuloldalara akkor a Virgin sok szerettel var sokkal olcsobban,sokkal tobb extraval hozzank kepest :D ;]

...

(#14226) potkem


potkem
aktív tag

Ma reggel erre ébredtünk.
Simán végigkaparta a jégkaparóval, mintha egy üvegfelület lett volna.
Nem tudom sírjak e vagy nevessek.
Egy biztos ilyet még nem láttam.

(#14227) Coccolino_O válasza potkem (#14226) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Hólapáttal eredményesebb lett volna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14228) legiaap


legiaap
nagyúr

Komolyan mondom namenapom alkalmából, mindjárt dobok egy angelt a snowba.
:D
Csudaszép lenne.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14229) eszgé100 válasza legiaap (#14228) üzenetére


eszgé100
őstag

Ki ne talald, hogy te is Gabor vagy :)

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14230) legiaap válasza eszgé100 (#14229) üzenetére


legiaap
nagyúr

Elég ritka név mi?
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14231) Bubee82 válasza Devid_81 (#14216) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha ennyire rossz a helyzet, miert nem lepsz le onnan?

(#14232) Devid_81 válasza Bubee82 (#14231) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Keresgelek most, kicsit bajban vagyok mert en menni akarok haza ket hetre nyar elejen es tudod uj munkahelyen nem feltetlenul szeretnenek engem ha kapasbol elhuznek...ambar itt is megvagyok love a hulye szabadsag kifizetesek miatt...

...

(#14233) Devid_81 válasza tildy (#14223) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Erdekes a nok inkabb szeretik a meleget, sot kanikulaban is inkabb fazni szoktak.
De akkor ime a kivetel! :R

...

(#14234) legiaap válasza Devid_81 (#14233) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez nálunk is így van. Párom zokniban, pizsamában rohangál meg alszik este, mikor én rajtam csak egy boxer van és még így is meg akar fagyni.
:D

Amúgy én szeretem a havat, nincs vele bajom, de pl. ennek a mostaninak sem volt sok értelme.
Egyrészt tavasz van, ilyenkor már nem akarok havat látni, másrészt meg annak nagyon nem sok értelme van, ha most meg már olvad is.
:F

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14235) Devid_81 válasza legiaap (#14234) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En sem vagyok annyira ellene, megmondom oszinten ha lenne valami domb, hegy barmi es lenne rajta sportolasra alkalmas ho en ott figyelnek, csuszkalnek, mindent csinalnek. :K
De ugye olyan hulye helyen vagyunk, hogy sem ertelmes tel nincs, sem nyar, semmi, en emiatt vagyok kiakadva erre a vacak idojarasra.

...

(#14236) tildy válasza Devid_81 (#14233) üzenetére


tildy
nagyúr

Valoszinuleg apumtol orokoltem. 20 fokban mar kisszoknyaban jarok, mezitlab, szandalban.
Iden telen pedig a hosszu szovetkabatomat sem kellett egyszer sem felvenni, mig otthon honapokig hordtam .
10 fokban tavaszi kabat , de van mikor csak szimplan pulcsi.

Muszaj, mert kulonben mar kepes vagyok 10-15 fokban is izzadni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14237) Devid_81 válasza tildy (#14236) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En ma legszivesebben magamra gyujottam volna a kabatot, csak ne fazzak annyira. :DDD
Vastag telikabat, tobb muvatta cucc van benne mint a komplett takaromban, de meg is igy meg akartam fagyni :D

...

(#14238) tildy válasza Devid_81 (#14237) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor nem is emlittem, hogy harisnya nelkul hosszu szonyaban, csizmaban, nyitott kabattal maszkaltam:D ;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14239) Devid_81 válasza tildy (#14238) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En meg nem akartam leszallni a buszrol, legszivesebben meg most is rajta ulnek...ugy faztam a buszmegallotol hazaig :DDD
En 20 foktol felfele erzem csak jol magam, alatta nem igen van elet! :N

...

(#14240) legiaap


legiaap
nagyúr

Itt biztos van aki ért hozzá ezért megkérdem.
Hogy lehet az, hogy a feltöltési sebességem egyik napról a másikra fele annyi lett? A letöltés megmaradt, de a feltöltés feleződött. És ettől tök lassúnak tűnik a netem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14241) engine88


engine88
aktív tag

Hali, nem tudom ki pesti innen, de lenne egy kérdésem.

2 hetes szabin vagyok itthon angol barátnővel. Pestre csak 1 napot tudunk tervezni 9:00-18:00ig csütörtökre.
Mit lenne érdemes megnézni ez a 9 óra alatt? Olyan helyek amik könnyen megközelíthetőek. Valószínű vennék egy BKV napi jegyet mindkettőnknek.

(#14242) MaciG válasza engine88 (#14241) üzenetére


MaciG
addikt

Én sem vagyok Pesti, de pl. ha szerettek kirándulni akkor a 60-as fogaskerekűvel fel a gyerekvasútig a Széchenyi-hegyre, majd a vasúttal el a János-hegy állomásig, onnan egy kis erdei túrával az Erzsébet-kilátó (onnan be lehet látni egész Budapestet), majd innen megint kis séta a libegőig és azzal meg le a hegyről. Én mikor barátnőmmel voltam neki nagyon tetszett. És ez nem vesz igénybe 9 órát tehát utána még el tudok menni valahova. Persze ez csak akkor élvezetes ha jó idő is van (azt nem írtad ,hogy melyik csütörtökön mennél)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#14243) potkem válasza engine88 (#14241) üzenetére


potkem
aktív tag

A vár, Citadella, és ha jár a fogaskereku azt feltétlenul.
Csak a budai oldal szép, a pesti oldal a szegényebb.

A 6x6 taxi a reptérrol elvisz benneteket Budára transzfer címen.

[link]

(#14244) tildy válasza potkem (#14243) üzenetére


tildy
nagyúr

En sosem hasznalom a taxit otthon, annyiert , amennyiert Pestre bevisz, mar 3 budapesti napijegyet kapni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14245) potkem válasza tildy (#14244) üzenetére


potkem
aktív tag

En sem szoktam.
Van is autónk, meg nem is éri meg.
Nekem is csak akkor kellett mikor jottunk ide ki.
Egyrészt mert szakadt a hó, és kb 8-10cm volt.
Na meg egy nagy poggyásszal megszenvedtunk volna.
Pedig ott volt a buszjegy a zsebunkben,de végul taxi lett belole.

(#14246) emvy válasza potkem (#14245) üzenetére


emvy
nagyúr

Varosban kozlekedesre viszont siman megerheti, ha nem egyedul mesz.

while (!sleep) sheep++;

(#14247) potkem válasza emvy (#14246) üzenetére


potkem
aktív tag

Úgy igen.
A fogászatra mi is úgy jártunk, még a kiutazásunk elott.
Autóval sok lett sok lett volna a benzin, meg a parkolás sem olcsó a belvárosban.
Na és még parkolóhelyet találni sem egyszeru.

Valaki mondja már meg hol találom meg angol laptopon a (másolom a google-ból) ü,ű,Ö,ő betuket.

(#14248) tildy válasza emvy (#14246) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg ha csak egy helyre. En ha pesten vagyok, altalaban 4-5 helyre mennem kell, az kicsit durva lenne taxival.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14249) eszgé100 válasza potkem (#14247) üzenetére


eszgé100
őstag

esetleg magyar billentyűzetkiosztás?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14250) Devid_81 válasza legiaap (#14240) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam nagyon sokszor van nyug a nettel, hol az itthoni 30/3-ast hasznalom hol a telefontron a 4G-t, de van amikor egyik sem eri er a 256kbit-et sem, pedig a terero itt ahol lakom fullos :W
Egyszeruen sokszor amikor terhelt a dolog akkor nem gyozik kiszolgalni ezt a sok millio embert szerintem.
Viszont erdekes mert a feltoltesi sebesseg nekem kozel allando sebessegu, mindig a letoltes hullik el.
Nem lehet csak idoszakos baj volt?
Azota helyreallt-e?

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.