Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Tigerclaw válasza tildy (#13350) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én nemrég vettem egy sajttálat, amin volt pár fajta sajt. A cheddar nekem se jön be, mert elég agresszív az íze, még a mild-nek is...(sajnos itt a sajtpult háromnegyedét a cheddar teszi ki. Amit eddig kóstoltam a válogatásból, a Wensleydale, amibe áfonyát is kevertek és a borsos Red Leicester. Mindkettő nagyon jó, főleg a Wensleydale. Sosem gondoltam volna, hogy az otthoni még a mára sajnos "hulladék minőségű" trapistának mondott sajtok mennyire fognak hiányozni. A lengyel boltban meg az a baj, hogy fogalmam sincs melyik sajt milyen, így inkább legutóbb bevásároltam pár akciós sajtot, goudát, edamit, ementalit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13352) Devid_81


Devid_81
nagyúr

BuYek ide is kedves itt elok! :)

...

(#13353) eszgé100


eszgé100
őstag

Sikerekben gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek!

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13354) Zodicus


Zodicus
senior tag

B.U.É.K. !

(#13355) kobe24 válasza Tigerclaw (#13291) üzenetére


kobe24
tag

Bocsánat, hogy csak ilyen későn reagálok. Igen szóval hülyeséget írtam, megnéztem, és tényleg a legelső lapon be lehet jelölni azt a részt. Viszont a hátulján rajta van, hogyha éppen mit akarok csinálni a jogsival, akkor hova kell küldeni, plusz mennyit kell fizetni. Na itt van egy jópár dolog felsorolva, és ezt nem tudom, hogy melyik helyre kell küldeni. De erről az opcióról nem is hallottam még, hogy be lehet menni személyesen. Mindegyik városba van ilyen központjuk? Csak meg nekem is jobb lenne, ha nem kéne a személyimet is küldözgetni. Ja és persze köszönöm a választ, és B.U.É.K. mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#13356) Gabor tm


Gabor tm
tag

B.U.É.K mindenkinek! :)

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#13357) Kis Joe válasza Bondi (#13310) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Én 2 hét után dobtam ki a kártyát :D

------------------
Kb. 1 éves 15,6" toshiba eladó £150-ért valamint új garanciális 6th gen. iPod nano £70-ért

--------------------

A minimálbér (most £6.5) tartalmazza a tax-et?

--------
Szerk.: BUÉK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#13358) Tigerclaw válasza kobe24 (#13355) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha jól olvastam, akkor a Glasgow, Nottingham, Wimbledon és Swansea DVLA irodáiban van ilyen premium checking, illetve néhány postahivatalban is, de azoknál lehet hogy csak az ellenőrzés extra és a postaköltséget, postai csekket és magát a postázási időt nem lehet elkerülni, szóval ha tudsz valamelyik fenti DVLA irodában add fel, mert olcsóbb és gyorsabb is, valamint nem kell otthagyni az igazolványod.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13359) tildy


tildy
nagyúr

Ugy nez ki, a cegunk ad magannyugdijpenztari tamogatast is. 4-5-6% befizetes kozul lehet majd valasztani, es ezt a valasztott szazalekkal ok is kitoldjak. Ki is lehet belole maradni, de nem szeretnek, szerintem a maxot fogom valasztani . Van valakinek mar mnypje itt?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13360) Devid_81 válasza tildy (#13359) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajnos nincs ilyenem.
Ahol most dolgozom, ott sok mindent igertek nekunk, koztuk ezt is, meg ha majd a 3 honap letelik akkor fizuemeles is plusz ilyen olyan extra dolgok...
De nem lesz belole semmi, paran annak is orultunk, hogy egyaltalan megmaradt a munkahelyunk...
Amerikai ceg, es egy kicsit sem veszik eszre, hogy az UK kicsit mas, sebaj hivatalosan en pont ma vagy 3 honapos a cegnel, most mar legalabb "kicsit" megnyugodhatok. :U

...

(#13361) jerry311 válasza tildy (#13359) üzenetére


jerry311
nagyúr

Friends for lfe volt, aztan a cegunk kozolte, hogy Aviva lesz. Ha tovabbra is akarjuk a munkaltatoi kiegeszitest akkor jelezzuk es automatikusan valtanak. Ujra magyarorszagon ereztem magam, amikor kiderult, hogy a valtas nem minden koltseget fizetik... :(((
Az egyik lenyeges, feature hogy ha kivandorolsz angliabol, akkor adomentesen viheted a mnyp penzed is. Egyebkent meg kb. ugyanaz mint a magyar, csak talan nem fogja lenyulni az allam.

(#13362) melon válasza tildy (#13359) üzenetére


melon
tag

Nalunk is van ilyen, en is beleptem. Nalunk az van, hogy annyit fizetsz, amennyit akarsz, ha jol tudom, a minimum 3%, es persze itt is az van, hogy ok is megtoldjak valamennyivel. Az benne a jo, hogy az altalad vallalt resz a brutto fizudbol jon le, es teljes egeszeben rakerul a nyugdijszamladra, igy ezzel a kedvezmennyel, plusz a munkaltatoi befizetessel nagyon kedvezo feltetelekkel lehet toket halmozni. Nekem a belepes utan megvaltozott az adokodom is, gondolom a bealdozott fizu szazalekos aranyaban, errol majd papirt kuldenek az adohivatalbol.

(#13363) Bondi


Bondi
csendes tag

Valami rémlik, talán épp a vállalati hírlevélből, hogy a köv. években kötelező lesz fizetniük a munkáltatóknak, mert átalakítják az egész nyugdíjrendszert.

Őszintén szólva, én nem siettetem. Inkább befektetem ugyanazt a pénzt saját magam.
Folyton szidják az otthoni rendszert, de elfelejtik, hogy annak idején kötelező volt belépni a magánnyugdíjpénztárba pályakezdőként. Nekem is. Ha a mostani rablók nem „nyúlják le", akkor az előző rablók előbb-utóbb átverték volna az országgyűlésen, hogy külföldi (EU-s) magántőkések is részesedhessenek a nyugdíjkezelő alapokból. (Pontosabban az alkotmánybíróságon nem tudták átverni, a T. Ház azt is simán megszavazta.) Pepitában megkaptuk volna ugyanazt. Az iparral, mezőgazdasággal stb. ezt már előtte megtették. (Meg hát nyilván a mai „államok" amúgy is csak egy-egy „magánbefektetést" jelentenek, mint egyes elszólásokból is tudjuk...)

(#13364) Bondi


Bondi
csendes tag

Más: a töltött káposztát velem se dobatták ki. A miénk öklömnyi nagyságú, levet is hoztam, hogy ne száradjon ki.

Egyszer ottmaradt egy flakon tejföl is, a ***atlan *csa szekusnő kidobatta. Mondom, és ha megeszem a felét? Csak dörmögött rá. Megértem, én is utálom az embertömeget, de épp ezért nem is választottam olyan hivatást, ahol kell velük foglalkozni. Az ilyen ember tömeggyilkosi pályára menjen, ne biztonsági őrnek, szinte mindegyikük ilyen humortalan vízagy.

(#13365) Balinov válasza tildy (#13359) üzenetére


Balinov
félisten

Tildy, nekem elozo helyen, meg mostani helyen is van, hasonlo contribution scheme-vel. Szerintem ha felajanljak, mindenkepp menj bele.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13366) jerry311 válasza Bondi (#13363) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én pl ilyen szinten nem értek a pénzügyekhez, nem is követem a gazdasági híreket, tehát jobban jár(hat)ok ha megfelelô pénzügyi cég foglalkozik vele. Ha szakmába vágna, esélyes hogy magam kezelném a nyugdíj megtakarításom.

(#13367) Viszlát


Viszlát
addikt

Jelentem a töltött káposztát átengedték (három darabot), mindössze ki kellett nyitni a dobozt megtekintésre. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13368) tildy válasza Bondi (#13363) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem nulla bajom az otthoni mnypvel. Maradtam, abbol talan visszakapok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13369) Devid_81 válasza Viszlát (#13367) üzenetére


Devid_81
nagyúr

5 fontert egy gombocot atveszek! :DDD :R
Ha otthon ennyiert el lehetne adni... :)

...

(#13370) Wyco


Wyco
tag

Angoltudás fejlesztéséhez érdekes adalék Szenvedő babkukorica és dinnyefarmer! - https://backtotheukblog.wordpress.com/2013/01/02/szenvedo-babkukorica-es-dinnyefarmer/

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#13371) Georgie71 válasza legiaap (#11758) üzenetére


Georgie71
újonc

Roviden valaszolnek a kerdeseidre. Bar en nem BHX-ben (Birmingham) lakom hanem 59mi vel lejjebb de amiket kerdeztel eleg alltalanosak ezert en is tudom ra a valaszt.
Tehat
1. Angliaban nagyon szabad a piac sok a szolgaltato es eppen a szbad piac miatt irja elo a torveny (hogy szabad is maradjon) hogy szabadon megvalaszthato a (providert) szolgaltato,uzemelteto legyen az gaz, villany vagy telefon. Tehat ha valaki azzal jon neked hogy marpedig itt csak ez es ez a szolgaltato van akkor udvariassan mondneki hogy F**k off.

2. A szolgaltatokrol a legegyszerubben online tudsz infot beszerezni. Nagyon sok un. osszehasonlito oldal van a neten (compare site) ezek kozul a legnagyobbak a
http://www.gocompare.com/
http://www.moneysupermarket.com/
http://www.energyhelpline.com/
ezeken doszta talalsz szolgaltatokat, aktualis csomag ajanlatokat, aremelesi infokat stb. stb.

3. Eddigi tapasztalataim alapjan (6 ev) pl energiaban a British gas-t es az Npower-t nem ajanlom, ok a legdragabbak es most volt aremeles 10.5-11%
A coop egesz jo en most veluk vagyok nincs elefizetes akkor koszonsz el amikor akarsz, plussz meg clubkartyat is kapsz amivel kb evi £25 fontot "kereshetsz" amit levasarolhatsz a coop uzletekben.
Tv-m nincs jelenleg mert nem szeretnek tv-licence-t fizetni evi £149-ert inkabb vettem egy projectort es online nezem a musorokat (stream) de alltalaban csak az uj filmeket nezem pl
http://www.mozicsillag.com/
De ha minden keppen tvzni akarsz akkor a legjobb (szerintem) a Virgin Media mivel kb £35 fontert havonta kapsz HD csatornakat + korlatlan letoltessel 30MB sebessegu uj szaloptikas netet + hetvegen ingyenes vezetekes szam hivast az osszes belfoldi vezetekes szamokra (01,02,03,0870,0845,0800) cserebe le kell szerzodnod 18 honapra. Viszont ha koltozni akarsz ez idon bellul viheted magaddal az uj helyre csak ebben az esetben a 18 honap kezdodik elorol. Egyebbken az ilyen (boundle) szolgaltatokat is lehet osszehasonlitgatni a fentebbi (compare) website-tokon.

4. Barmikor lehet un Upgrade-elni(valtani, feljebb lepni) kisebbrol nagyobb csomagra pl csak netrol - tvre es netre. Lefele mar nehezebb a buli azt a szolgaltatok nem komaljak.

5. Alltalaban kijonnek es bekotik de alltalaban csak "Plug & Play" pl a net eseteben megkuldik a routert (modem) meg a csatlakoztato kutyuket meg egy leirast amit egy 2 eves gyerek szintjen magyaraznak el rajzokkal is. oszt neked kell ossze rakni, ami egyebbkent allt. 2-3 perc. De pl szal optikas netnel kijonnek a mukik es megcsinalljak neked valoszinu semmibe nem kerul legalabbis a Virgin-nel nem. max egy-egy kaveba a melosoknak (tipp a kave vagy tea mindig be jon, ugyelj ra hogy hagyjak abba a munkat amikor isszak es ilyenkor neha kis trukkoket arulnak el amik neha kicsit sporolni tudnak neked vagy egyeb haszonnal jar.

Hat ennyit tudtam segiteni, ha meg valami erdekell vagy kerdesed van irj batran a cots.star@gmail.com cimemre azt meg tudom nezni a telomon szoval hamarabb kapsz valaszt, na Pa es sok szerencset BHX-ben

(#13372) Wyco


Wyco
tag

Mobil-temaban javaslom ezt olvasni: https://backtotheukblog.wordpress.com/2012/12/18/angliaban-melyik-telefonszolgaltatonal-erdemes-telefont-venni/ - igaz vilagmegvalto megoldassal ott sem szolgalok, de ismeretanyagnak nem rossz.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#13373) tildy válasza Georgie71 (#13371) üzenetére


tildy
nagyúr

Kiveve, ha az ugynokseged kikoti, hogy melyik lehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13374) lakisoft


lakisoft
veterán

Nem tudja valaki mit jelent az anti-ladder?

(#13375) Bondi válasza jerry311 (#13366) üzenetére


Bondi
csendes tag

Én sem értek hozzá, de a hangsúly a megfelelő cégen van, egyelőre nem találtam ilyet. :) Nem is feltétlenül pénzügyi tudás kell amúgy, hanem jogi. Mert pl. iszonyatosan bosszant, hogy ha valami törvény szerint jár az embernek, az nem jár automatikusan, dehogy. Meg kell igényelni! És ha későn tudod meg, plusz utána még a szemét bürokrácia és a még szemetebb bürokraták miatt csúszik az igénylés (mert csak küldözget az OEP, a felszámolóbiztos, az anyjakínja egyik helyről a másikra), akkor visszamenőleg nem kapod meg a jussodat. Bezzeg ha az ő zsebükre megy a játék, pl. az adóhatóság úgy látja, akár 10 évre visszamenőleg is megbüntethet.

A nyugdíjt a mai formájában azért tartom masszív átverésnek, mert mire mi odakerülünk, az egekbe fogják emelni a korhatárt. Ha előbb fordulok fel, löknek valami juttatást az özvegynek és a kiskorú gyerekeknek, magyarán nagy része eltűnik a rendszerben. A magánnyugdíjat ugyanígy korlátozzák. Plusz nagyon meg kell nézni, hogy ki kezeli. És még az se elég, hiszen az említett otthoni törvény is rögtön azt kívánta megszavazni, hogy a nyugdíjkezelést a tulajdonosok hozzájárulása nélkül át lehessen játszani. Vész esetén a nyugdíjalapból ki se vehetem a pénzem, az csak másik nyugdíjalapra váltható át. Hogy készüljek fel a buktatókra évtizedek távlatából?

És akkor az a probléma csak hab a tortán, hogy a pénz a mai formájában megszűnőben van. Ha a most stabilnak látszó befektetésem nem lesz jövedelmező tíz-húsz éven belül, akkor harminc év múlva miből lesz nyugdíjam?

(#13376) jerry311 válasza Georgie71 (#13371) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, persze, azt a szolgaltatot valasztom akit akarok, kiveve ha a szolgaltato kozli, hogy az adott cimen nem szolgaltat. Ilyen is volt mar, pedig gyakorlatilag csak 3 hazzal koltoztunk arrebb.

(#13377) Zodicus


Zodicus
senior tag

Szeretnénk vonattal vagy busszal londonba látogatni és szeretném kérdezni, hogy a palotához melyik megállóvan legközelebb vagy hogy a legegyszerűbb eljutni oda?

(#13378) Balinov válasza Zodicus (#13377) üzenetére


Balinov
félisten

Ha a Victoriara mentek onnet kb negyed ora kenyelmes seta a Buckingham Palace

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13379) Zodicus válasza Balinov (#13378) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nagyjából én is ezt néztem ki és az egész kijön 33font-ból kettőnknek oda-vissza :D

(#13380) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv!

Tud-e, ismer-e valaki Angliában megbízható, szépen, igényesen dolgozó (lehetőleg Northampton és környéke) lakásfelújító brigádot?

Belső felújítás, csempézés, fürdőszoba szaniter bekötések, kis festés, polcok felszerelése, lámpák felrakása stb stb.

Lehet angol és magyar is :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#13381) Wyco


Wyco
tag

Telegraph beválasztotta az appomat az éves top10-be (a lista alján van).
Szép társaság mellé, Chrome, Sonos, Google Now, BBC....

http://www.telegraph.co.uk/technology/mobile-app-reviews/9761841/Android-apps-of-the-year-2012.html

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#13382) Balinov válasza Wyco (#13381) üzenetére


Balinov
félisten

Gratulalok! :C

Mennyire vagy benne az androidos apk-k rejtelmeibe?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13383) Wyco válasza Balinov (#13382) üzenetére


Wyco
tag

Koszi! :)

Mire vagy kivancsi?
Egyebkent ezt Basic4Android-ban irtam, nem Eclipse/Java...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#13384) SityiSXT válasza Wyco (#13381) üzenetére


SityiSXT
őstag

:R :C

(#13385) Viszlát válasza Wyco (#13381) üzenetére


Viszlát
addikt

Gratula! :) Két londoni ismerősömnek is ajánlottam mikor anno belinkelted ide, azóta is használják. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13386) Wyco válasza Viszlát (#13385) üzenetére


Wyco
tag

:) kosziiii

[az elotted lájkolónak is.]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#13387) Balinov válasza Wyco (#13383) üzenetére


Balinov
félisten

csak arra, hogy mennyire bonyolult az apk-k buheralasa, mindenesetre koszi a linket az sdk-hoz, majd kiproba

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13388) Wyco válasza Balinov (#13387) üzenetére


Wyco
tag

Nem tudom mennyire egyszeru, nekem nem sok szerencsem volt veluk de asszem attol is fugg h mennyire védik le. Elvileg vissza lehet kodolni valamennyit, de nem tul egyszeru/vedelemfuggo...ebben lehet a gugli jobb barátod lesz...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#13389) Balinov válasza Wyco (#13388) üzenetére


Balinov
félisten

guglin tul vagyok, xda-n talaltam egy cirka 115 oldalas topikot, ami a reverse eng-rol szol, foleg app csinositasra hasznaljak, ami szinten erdekel. Most hogy mondod, valszeg igaz lesz, appja valogatja, mennyire van beepitett vedelem a buhera ellen (nem crackkelni akarok, azt le kell szogeznem)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13390) potkem


potkem
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Lehet hamarosan megyünk az asszonykával, ismerős által dolgozni.
Még olvasgatok visszafelé, de majd kérdezek is.

(#13391) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Érdekes kérdésem lenne... Szóval van az Amazon.co.uk, és van az Amazon.com. Ha én itt a .com-ról rendelek meg valamit, azt egyáltalán kiszállítják e, és ha igen, akkor milyen plusz költségekkel lehet számolni a szállításon túl? Próbálta már ezt valaki?

Don't Tread On Me

(#13392) tildy válasza MPowerPH (#13391) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyik amerikai, masik brit. Es igen, van kulonbseg a szallitasi ar kozt. Hogy kiszallitjak-e, az fugg attol, szallitanak-e ide. Van olyan dolog, amit nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13393) MPowerPH válasza tildy (#13392) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, hogy van különbség a kettő között. Azt számolgatom, hogy ha az amerikai site -ról rendelek, jóval olcsóbban megúszom, mintha innen rendelném. A címemre azt írja, hogy nem szállítanak ki, ellenben van international shipping opció. Kérdés, hogy a címemmel van e gond, vagy alapjában véve is esélytelen a dolog. Mi a helyzet a vámmal és egyéb adókkal?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13394) tildy válasza MPowerPH (#13393) üzenetére


tildy
nagyúr

A vam es ado dolgot mar leirtak itt a topikban is, bizonyos osszeg felett fizetni kell. Az, hogy szallitanak-e ide, meg tudod nezni, ha berakod a kosarba es itteni cimet valasztol. Ha azt irjak nem lehet, akkor....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13395) MPowerPH válasza tildy (#13394) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, olvastam... De ez az automatice kiszámolós dolog annyiból rossz, hogy nem tudom után ellenőrizni, mennyit kérnek majd be.(olyan 2300 font értékben rendelnék) Kiszállításnak kellene lennie, valamiért megtagadja, még az otthoni lakcímemre is... Pedig a nemzetközi szállításnál ugyan úgy fel van tüntetve mindkét ország, szállítási idővel, árjegyzékkel egybe kötve.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13396) kobe24 válasza Tigerclaw (#13358) üzenetére


kobe24
tag

Egyik sincs sajnos túl közel hozzám. Pedig azt hittem, hogyha már ekkora város manchester, akkor itt is lesz. Viszont így még mindig nem tudom, hogy hova küldjem el, de lehet elmegyek egy közeli postára, hátha segítenek.

Más: Valaki aki szállítócégnél dolgozik valamilyen formában, és válaszolna pár kérdésre, legyen szíves írjon egy privátot. Köszönöm! :)

(#13397) Zodicus


Zodicus
senior tag

Tudja vki, hogy hol lehet egy cégnek utánnanézni (cégjegyzék vagy hasonló)?
Esetleg hallottatok már a Tomee Trans & Trade nevű cégről?

(#13398) Bondi


Bondi
csendes tag

Én most hallok róla először, cégjegyzékben nincs benne (yell.com), véleményt nem találok így elsőre.

De ha már fuvarozás: novemberben említettem kalandomat az Uticél (sic!) Anglia nevű, hm, „céggel" (12943). Részletesen a Segítség, Anglia! lapjain olvasható egy hozzászólásban -- amihez azóta már mások is hozzáírtak még durvábbakat... Ócsó húsnak híg a leve.

[ Szerkesztve ]

(#13399) Zodicus válasza Bondi (#13398) üzenetére


Zodicus
senior tag

Magyar cégjegyzékben sem találom...
Igaz negatívumot se találni róla

(#13400) jerry311 válasza Zodicus (#13399) üzenetére


jerry311
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.