Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) legiaap válasza jerry311 (#14499) üzenetére


legiaap
nagyúr

Jaja, de kezdésnek jó, meg arra, hogy bőrdzsekiben menjek holnap melózni.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14502) jerry311 válasza legiaap (#14501) üzenetére


jerry311
nagyúr

Holnap? Haha... Addigra -5 is lehet. :P

(#14503) emvy


emvy
nagyúr

A mar korabban emlitett Parasound cucc ingyen elviheto, legkesobb keddig.

while (!sleep) sheep++;

(#14504) bandi0000 válasza Armando_19 (#14496) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jó-jó köszönöm, igazából van kint ismerős szóval vele beszélek majd csak azért szeretek mindent tudni, ez azért elég nagy döntés számomra.

Amúgy Dupla szobak 120 GBP/szoba/hét-től ennél az hogy dupla szoba mit takar?

És tapasztalatok szerint mennyire könnyű munkát találni? Nem tudom én érettségivel meg műszaki infó technikummal mit tudok dolgozni de végül is mind1 is csak jól fizessenek :DD

Xbox One: bandymnc

(#14505) Devid_81 válasza emvy (#14503) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Dobsz egy privit nekem ez ugyben a cimeddel?
Koszonom!
De ingyen semmi nem kell ;)

...

(#14506) tildy válasza bandi0000 (#14504) üzenetére


tildy
nagyúr

Befer egy double bed. [link]
Egyebkent nezz utana, eleg sok info elerheto wyco blogjaban ,az en blogomban is , a londoni magyarok oldalan, facebookon minden fele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14507) bandi0000 válasza tildy (#14506) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ja jó majd nézelődök még azért, tehát az akkor az a fajta hogy a szobát kell bérelni és akár ketten is bérelhetjük...

Xbox One: bandymnc

(#14508) MaciG


MaciG
addikt

Jut is eszembe a lakáskeresésről. Ha valaki olyan helyre megy ahol nincs ismerőse akkor ez úgy működhet ,mint ha kirándulni menne valaki és egyénileg szervezné? Értem ez alatt azt ,hogy itthon neten kinézi melyik kell, felveszi a kontaktot a tulajjal, majd mikor utazik ki akkor ott a háznál aláírják a szerződést, kifizeti a pénzt és okés?

BANZAII

(#14509) legiaap


legiaap
nagyúr

Kérdés: Lehet úgy venni előfizetésre telefont, hogy már van egy előfizus sim-em?
Vagy előfizetéses telefont csak új csomaggal lehet venni?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14510) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ezt most találtam, ha jól értelmezem itt 700font/hó? akkor ketten is mehetnénk ide és csak700-at kellene fizetni, vagy fejenként 700?

Xbox One: bandymnc

(#14511) Armando_19 válasza legiaap (#14509) üzenetére


Armando_19
őstag

Egy szolgáltatón belül el kell telnie 6 hónapnak, és tudsz mellé venni még 1-et, ha másik szolgáltatónál akarsz, akármikor.

(#14512) userZ


userZ
tag

Mennyi átfutási időre lehet számítani egy internet megrendeléskor? Egyik kolleganőm 5 hónap várakozási idő, számtalan ígérgetés után lemondta a megrendelt internetet a BT-től...Ez mennyire általános jelenség? Nemsokára költözök és nagy valószínűség szerint a következő helyen nem lesz net, de majd szeretnénk...de ez a munkatempó elrémisztett egy kicsit. :DDD :U :(

Stop the Earth, I want to get off!

(#14513) legiaap válasza userZ (#14512) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én a skynál 2 hónapot vártam míg jöttek bekötni
:(
Addig vegyél One month rolling contract sim-et a three-nél, tedd be a telódba és oszd meg a netet, mikor megjön a net, mond le.
Mi így csináltuk.
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14514) userZ válasza legiaap (#14513) üzenetére


userZ
tag

Az nagyon durva...csak ha belegondolok elvonási tüneteim lesznek. :) Nem tv-zek, de internet nélkül hirtelen meglőttnek érzem magam... :U

Stop the Earth, I want to get off!

(#14515) bandi0000 válasza userZ (#14514) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hogy érted azt hogy a munka tempó elriasztott? Mit dolgozol?

Xbox One: bandymnc

(#14516) Armando_19 válasza userZ (#14512) üzenetére


Armando_19
őstag

Szolgáltató függő.
A Virgin elég gyorsan köti, 1 hét, ha volt már előtte bent vonal a lakásban, 2 ha nem.
Az EE kb 3 hét, ha nem volt még előtte vonal a lakásban, ha volt, akkor 2 hét.

Ezekről tudok, hogy a többinél mi folyik, dunno. Local store-ban érdemesebb rendelni, mint neten, ezt ügye BT-nél nem teheted meg, mert nincs irodájuk. Minden netszolgáltatónál vannak a területhez tartozó kedvezmények, és akciók, ha személyesen intézed, sokkal gyorsabb is.

(#14517) userZ válasza bandi0000 (#14515) üzenetére


userZ
tag

Nekem otthoni tapasztalataim vannak csak eddig internet bekötésileg...ott eddig mindig a megrendelést követő héten már volt net. De hogy egy angol kisvárosban majdnem fél év után le kell mondani a megrendelést, mert még nem történt semmi... :Y

Armando_19: köszi, jövőhéten akkor lehet el is kezdek kicsit piackutatni.

legiaap: Muszáj lesz persze valami alternatív megoldást találni...másnem beíratkozok a helyi könyvtárba végre. :)

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#14518) Bubee82 válasza Armando_19 (#14516) üzenetére


Bubee82
őstag

A házinénim 2 hete kérte. Tegnap kötötték be. Szintén Virgin. És szintén leblattyogott a bótba és ott rendelte meg :K

[ Szerkesztve ]

(#14519) eszgé100 válasza userZ (#14517) üzenetére


eszgé100
őstag

azért az elég meredek, nem az Infinityre iratkozott fel véletlenül?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14520) Viszlát válasza userZ (#14512) üzenetére


Viszlát
addikt

Virginnél rendeltem online dec 13-án, 18-án már ment is a net, igaz be volt már kábelezve a lakás. Előtte másik lakásban, ahol csak ADSL-re volt lehetőség, 4 hetet kellett várni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14521) legiaap válasza Viszlát (#14520) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nálam is be volt kábelezve még is 2 hónapot vártam erre a nem túl erős netre.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14522) tildy válasza userZ (#14512) üzenetére


tildy
nagyúr

talktalk 3 het, plusnet 1-1.5.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14523) emvy válasza Devid_81 (#14505) üzenetére


emvy
nagyúr

Ment...

while (!sleep) sheep++;

(#14524) emvy


emvy
nagyúr

Meg van egy ingyen elviheto, tokeletes allapotu Eltax centersugarzo (hangszoro, a gyengebbek kedveert).

while (!sleep) sheep++;

(#14525) tildy válasza emvy (#14524) üzenetére


tildy
nagyúr

Mikor koltoztok?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14526) legiaap


legiaap
nagyúr

Az miért van, hogy egy carphonewarehouse-ban vagy egy phones4u-ban több előfizetéses csomag van egy adott szolgáltatónál, mint az adott szolgáltató oldalán?
:F

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14527) emvy válasza tildy (#14525) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerdan repulunk el, holnap viszik a cuccokat.

while (!sleep) sheep++;

(#14528) boatkiller válasza MPowerPH (#14407) üzenetére


boatkiller
tag

Szia!
Elárulnád, hogy melyik cég az ahol a kamionsofőrök ilyen jól keresnek?
Érdekelne, mert azért az összegért szívesen váltanék. :)

(#14529) jerry311


jerry311
nagyúr

RIP Margaret Thatcher

(#14530) tkesy


tkesy
őstag

Elkészült a topik összefóglalója, jelenleg itt található... ha bárkinek bármilyen jellegű észervétele lenne, nyugodtan szóljon, most még gond nélkül tudom javítani... ha nincs, akkor pár napon belül kérem, hogy szúrják be 0. hsz.-nak...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#14531) tildy válasza tkesy (#14530) üzenetére


tildy
nagyúr

:C :C :C :C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14532) Coccolino_O válasza tkesy (#14530) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ez nagyon komolynak tűnik így elsőre, le a kalappal.

(#14533) engine88


engine88
aktív tag

Wow ez aztán megsüvegelendő teljesítmény. Grat hozzá.

Kutatok egy könyv után: angol állampolgárság letételéhez szükséges, amiből fel lehet készülni.
Valaki tudja mi a címe?

(#14534) tildy válasza engine88 (#14533) üzenetére


tildy
nagyúr

Life in the United Kingdom - The journey to citizenship.
Iden valtozott par dolog, lehet erdemes az uj tesztkonyvet is megvenni.

A vizsgat mar hamarabb is leteheted, mint ahogy az allampolgarsagod igenyelned. De ne hagyd el amit kapsz papirt, mert akkor mehetsz megint vizsgazni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14535) Devid_81 válasza tkesy (#14530) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem olvastam meg el teljesen,tenyleg jo es sok sok munkad lehetett benne! :R
Minimalber modosult,amit irtal az meg a tavalyi allas,igy hirtelen ennyi eszrevetel.

...

(#14536) Zodicus válasza tkesy (#14530) üzenetére


Zodicus
senior tag

Tartalmas és terjedelmes lett, remek összefoglaló. Gratula :C

(#14537) jerry311 válasza tkesy (#14530) üzenetére


jerry311
nagyúr

TV adó:

Csak akkor kell ha TV-t nezel vagy az elo adassal egyidoben "leadott" internetes adast nezel. Tehat akkor is kell(ene) TV adot fizetni, ha nincs TV-d, de elo adasban nezel egy meccset neten.
Ugyanez vonatkozik az adasok rogzitesere is, tehat akkor is kell ha kesobb felveszed az elo adast, de csak kesobb nezed meg.

Nem kell TV adot fizetni, ha:
- kesobb nezed meg a musorokat, de nem te rogzited az adas idejen (pl BBC iPlayer),
- csak filmeket nezel, (netflix, DVD/Blu-Ray)
- csak jatekkonzolokhoz, PC-hez hasznalod.

A TV ados ellenorzo szemely nem hatosagi szemely. Nem vagy koteles beengedni a lakasba/hazba.

(#14538) Bubee82


Bubee82
őstag

Sziasztok!

HSBC debit card esetében megtudhatom a kártyáról, hogy mi a bankszámlaszámom? Mert nagyon kellene már, hogy a fizummal tudjak mit kezdeni, de ma csak a kártya jött meg.

Gugliztam és találtam is valamit(ket), de elég régiek és szerintem nem stimmelnek.

(#14539) rgqjx válasza Bubee82 (#14538) üzenetére


rgqjx
aktív tag

A kártyán a dombornyomott számok kb így néznek ki:

1234 1234 1234 1234 <-- ez a kártyaszám
04/13 04/16 <--- érvényességi idő (tól-ig)
12-23-56 12345678 <-- ez kell neked(mindkettő!). Az első számcsoport a sort code, az utolsó az account number.

A sort code tudtommal a bankfiókot azonosítja, ahol a bankszámlát nyitottad, az account number, értelem szerűen a számládat. Ha valahol kérik, mert pl utalnának rá, akkor mindkettőt add meg.

(#14540) Bubee82 válasza rgqjx (#14539) üzenetére


Bubee82
őstag

Áááh, köszi! :R

Akkor holnap irány a HR Office :K

(#14541) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali. Neten keresztül hol tudom bejelenteni az NI-nak, hogy megváltozott a lakcímem?
Pluszban érdekelne, hogy mi a módja a jogosítványom honosításának? Gondolom ezt is neten kell intézni, de csekket honnan szerválok, amin befizetem ennek a díját?

Don't Tread On Me

(#14542) emvy válasza MPowerPH (#14541) üzenetére


emvy
nagyúr

Mit akarsz bejelenteni es miert?

while (!sleep) sheep++;

(#14543) MPowerPH válasza emvy (#14542) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért mert elköltöztem, és tudtommal(és másik szerint is) köteles vagyok bejelenteni. HM-nek elküldtem a levelet, munkáltató, bank kipipálva. Csak az NI maradt.

Don't Tread On Me

(#14544) eszgé100 válasza MPowerPH (#14541) üzenetére


eszgé100
őstag

jogsit pont ma csináltam. szóval a postán találsz egy D1 nevű nyomtatványt, értelemszerűen kitöltöd + egy igazolványkép rá, majd vissza a postára, ott kell venned egy 50 fontos postal ordert (ami még plusz 6.50-be kerül), az egész pakkot a jelenlegi jogsiddal és a személyiddel (vagy valamilyen fényképes igazolványoddal) együtt beküldöd a dvla-nek, aztán vársz

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14545) tildy válasza eszgé100 (#14544) üzenetére


tildy
nagyúr

En 50 fontos csekkel adtam fel, neten kertem d1 nyomtatvanyt. Semmifele postal orderre ne fizettem pluszban.
Csekket a banktol kap altalaban mindeki, mikor szamlat nyit. Csekkfuzetben kitoltottem egy 50 fontrol szolot, aztan feladtam vele.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14546) tildy válasza rgqjx (#14539) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt hiszem ez is mehet bele tkesy irasaba. Sokaknak trivialis, de nem mindenkinek:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14547) jerry311 válasza tildy (#14545) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, rám is akartak csekket sózni, de erős tiltakozásom láttán végül nem kaptam.
Túl nagy biztonsági kockázatot látok benne.

(#14548) eszgé100 válasza tildy (#14545) üzenetére


eszgé100
őstag

én sem kaptam csekkfüzetet, úgyhogy perkálhattam pluszban :(

0. hsz-ben volt, hogy küldenek NI cardot, de már régóta csak a papírt küldik az NI számmal, szóval a kártyát ne várja senki

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14549) MaciG válasza jerry311 (#14537) üzenetére


MaciG
addikt

Bár elenyésző összegről van szó, de honnan tudják azt, hogy én neten mikor néztem élőben valamit? Vagy ha van is TV a lakásban (mondjuk nappaliban), honnan tudják, hogy azt én néztem és nem valamelyik lakótársam?

BANZAII

(#14550) Balinov válasza MaciG (#14549) üzenetére


Balinov
félisten

az utobbi esetben szerintem nem erdekli oket ki, mivel a tv licenszet felteszem haztartasonkent kell fizetni. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.