Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) blackydan válasza Soticop (#14893) üzenetére


blackydan
senior tag

Jól van akkor nem csak én voltam ilyen balga :DDD Az utóbbi években egyre többen teszik ugyanezt, legyen az szerződéses vagy hivatásos, már korántsem éri meg a dolog annyira mint évekkel ezelőtt... Egy kis részem talán ott maradt mert, szerettem amit csináltam, de anyagilag jobb befektetésnek tűnik a mostani helyzet, ráadásul fűszerezve van egy kis kalanddal is :K

Amúgy valaki ismer Londonban outlet áruházakat/boltokat, amiket érdemes meglátogatni ? :))

[ Szerkesztve ]

(#14902) tildy válasza eszgé100 (#14895) üzenetére


tildy
nagyúr

Vegre egyszer? Nem is tudom mar miota szamoljuk, hogy milyen joarc az idojaras, hogy hetvegere mindig megjavul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14903) eszgé100 válasza tildy (#14902) üzenetére


eszgé100
őstag

Mivan?? Uk-ben vagy te egyaltalan? :DDD
Nem hogy a napokat, de meg a napsuteses, szelcsendes orakat is meg tudom szamolni egy kezemen.
Tudom nem hetvege, de pl. csutortokon is konkretan 6 fok volt es mar igencsak majus vege van a naptarban, szoval akarhonnan nezem az idojaras nem joarc, hanem egyenesen hulladek. Persze nem szeretem en sem a 30+ fokot, mint ami otthon van, de egy tartos, kellemes 18-20 fokkal ki lennek bekulve

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14904) legiaap


legiaap
nagyúr

Szerintetek melyik a legjobb mobil szolgáltató UK-ban? Filózok, hogy lelépnék az O2-tól.
Tudom eléggé összetett kérdés, de hátha kapok olyan választ ami seggbebillent és irányba állok.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14905) MaciG válasza Bubee82 (#14891) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi. És ennek valahol utána lehet olvasni, hogy is van ez? Pl. Ha itthon megállapítottak egy X százalékot az kint is annyi? Egyik haveromat fűzöm, hogy jöjjön velünk majd ki, mert csak jobb többen menni és ismerősökkel lakni ,mint vadidegenekkel, csak neki gyerektartást kell fizetnie és ennek próbálunk utána járni, kint mi lenen a helyzet ezzel.

BANZAII

(#14906) Bubee82 válasza MaciG (#14905) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha itthon megállapítottak egy X százalékot az kint is annyi?

Otthon állapítják meg, attól függően, hogy hol dolgozik (ország) és mennyit keres. Pontos információm nincs, de utána tudok kérdezni.

Egyik haveromat fűzöm, hogy jöjjön velünk majd ki, mert csak jobb többen menni és ismerősökkel lakni ,mint vadidegenekkel

Én erre csak úgy zárójelben jegyezném meg, hogy nem. Sokkal jobb egyedül. Többszöri tapasztalatom. Soha senkiben nem lehet megbízni, csak abban, amit te megteszel magadért. Sokszor a saját családod is ellened fordulhat és akkor ők nem haverok meg barátok. Külföldön farkastörvények uralkodnak (nem mintha máshol nem, de ott abban a helyzetben különösen igaz), ha tetszik ha nem. Ne kérj segítséget, próbálj meg mindent saját magad megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#14907) MaciG válasza Bubee82 (#14906) üzenetére


MaciG
addikt

Persze nem vagyunk egyformák, de az elején inkább laknék ismerősökkel, mint olyanokkal akik esetlegesen nem is nagyon beszélnek angolul, aztán később úgy is megpróbálnánk asszonnyal különköltözni, de az elején azért még nem igen válogathat az ember.

Azt viszont megköszönném ha utána tudnál nézni vagy linkelni valamit ahol ezt meg lehet lesni. :R

BANZAII

(#14908) tildy válasza eszgé100 (#14903) üzenetére


tildy
nagyúr

Londonnak mindig mas az idojarasa. Nagyon esos ido volt penteken, de tegnap is ma is csodalatos napsutes van:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14909) Bubee82 válasza tildy (#14908) üzenetére


Bubee82
őstag

Szerintem ők vannak rossz helyen :F :D mert nekem sincs mire panaszkodnom, pedig én sem szeretem se az esőt, szelet, hideget. És még csak nem is londoni vagyok :N

[ Szerkesztve ]

(#14910) emvy válasza Bubee82 (#14906) üzenetére


emvy
nagyúr

Ki hogy valogatja a baratait.

while (!sleep) sheep++;

(#14911) Bubee82 válasza emvy (#14910) üzenetére


Bubee82
őstag

A családot nem tudod ;) (Mellesleg nem mondtam, hogy örök érvényű és általános, de sajnos az életben ez fordul elő a legtöbbször.)

[ Szerkesztve ]

(#14912) tildy válasza Bubee82 (#14911) üzenetére


tildy
nagyúr

+1:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14913) ronson válasza Bubee82 (#14911) üzenetére


ronson
őstag

+1 :O

(#14914) MPowerPH válasza Bubee82 (#14911) üzenetére


MPowerPH
félisten

Családot nem... Mi egy másik magyar párral élünk együtt, tulajdonképen a srác a főnököm itt kint, még ha már csak félig igaz a dolog. De tök jól megvagyunk... Előtte 4 hónapig ketten éltünk egy lakásban, de nem volt valami élvezetes. Elsősorban a lakás miatt(kertes házban nőttem fel), és néha uncsi volt. Így közös DO-on mindig lehet közösen főzőcskézni, most már grillpartizni, vagy akár csak simán iszogatni. Előtte ezt úgy kellett megoldani, hogy az egyikünk taxizott a másikhoz. Ha pedig jönnek mások, nekik is van hely aludni, nem kell hajnalban hazataxizni. Egyébként meg teljesen külön élünk, egyikünk sem függ a másiktól.
Ennek is van jó oldala.
Ismerősömék 6-an laknak(1p+4s) egy 5 szobás házban... Na azt nem csinálnám, túl zsúfolt, és a sok különböző ember csak ellentéteket szül. Ők anyagi megfontolásból csinálják így.

Don't Tread On Me

(#14915) emvy válasza Bubee82 (#14911) üzenetére


emvy
nagyúr

+1:)

while (!sleep) sheep++;

(#14916) eszgé100 válasza tildy (#14908) üzenetére


eszgé100
őstag

óóóó, itt is :DDD
ennek örömére, nyitott tetejűt varázsoltam az ice cream vanomból. azt persze nem kell mondanom, hogy a főnököm mennyire büszke volt rám, mikor este előadtam neki, hogy mi történt

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14917) tildy válasza eszgé100 (#14916) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezzel meg mi tortent?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14918) Balinov


Balinov
félisten

sracok, ajanljatok nekem egy olyan hivatalos angol oldalt, ahol beirom a ceg nevet (vagy VAT reg. #-t) es kilistazza a cegadatokat (szekhely, stb.)? :R

Orok halam

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14919) eszgé100 válasza tildy (#14917) üzenetére


eszgé100
őstag

Mentem ki egy uj helyre, es utbaesett ket hid. Azt hittem, hogy elfer a kocsim alatta. Az elsonel nem volt semmi gond, de a masodikkal, mint latod nem volt szerencsem :)
Szolt akkorat, azt hittem, hogy osszesz.rom magam, annyira megijedtem. Kiszalltam, hogy meglessem mi tortent es hirtelen nem tudtam eldonteni, hogy segitseget hivjak, vagy rohogjek inkabb. Persze a rohogest valasztottam, aztan mikor abba birtam hagyni felhivtam munkatarsamat, hogy jojjon oda segiteni. Neki is kellett par perc mire ossze birta szedni magat. :))
Este kerdezte az oreg, hogy milyen napom volt, mondtam, hogy fasza, de kellene beszelnunk.

- Mi tortent?
- Igerd meg, hogy barmit mondok nem rugsz ki
- Jol van, mondjad
- Az van, hogy nem mukodik a ventilatorom, tudod, ami a kocsi tetejen van.
- Ah, kit erdekel? Mi tortent vele?
- Kiszakadt az egesz

Ekkor eloadtam neki a sztori maradek reszet, de o is csak rohogni tudott rajta, aztan mondta, hogy nem kell izgulni, majd el lesz intezve

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14920) MaciG


MaciG
addikt

Van valami idökep hasonló oldal amin meg lehet nézni a UK jelenlegi időjárását? Vagyis biztos van, mert én is találtam, de melyik a leghitelesebb?

BANZAII

(#14921) tildy válasza MaciG (#14920) üzenetére


tildy
nagyúr

A google-e. Idokepjuk meg nincs, viszont mivel anno meg az idokep elott anno csinaltam ilyen terkepes idojarasos dolgot ( szakdolim is abbol volt) , gondolkozok egy ilyen oldal osszehozasan.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14922) Petek válasza MaciG (#14920) üzenetére


Petek
tag

[link]

Ez a hivatalos idojaras jelento. Tapasztalataim szerint megbizhatobb mint az egyeb adatokon alapulo mobilos alkalmazasok, de az idojaras valtozekonysaga miatt itt nem szamithatsz olyan biztos egy hetes elorejelzesre mint otthon.

In vino veritas

(#14923) Bubee82


Bubee82
őstag

Háj,

Úgy néz ki június 13-án este-éjszaka indulok hazafelé, ha valakit érdekel.

(#14924) Balinov


Balinov
félisten

sziasztok, ha ismeros adoev kozben valtott melot es az uj helyen tobb adot vonnak le tole (love nagyjabol ugyanaz), akkor mit lehet tenni? Sokkal tobb reszletet nem tudok, pl. azt sem, hogy kapott-e elozo melohelyen P45-ot ill. tax band besorolasa ugyanaz-e.

Merre talalok ezen kivul meg hasznos infot?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14925) eszgé100


eszgé100
őstag

Komolyan mondom, ennel hulladekabb hely a vilagon nincs, mint ez a szajbatekert varos, ahol sinylodnom kell... Ma delelott valami kis k.csog atugrott a hatso keritesunkon es ellopta a tarolobol a bicajomat. Pont csak annyira volt draga, hogy mar nem volt egeszen oszinte a mosolyom, mikor fizetnem kellett erte, de cserebe minden kilometer karpotolt. Tudom, hogy 0 az esely ra, hogy megtalalom, de lehet jobb is, mert a leszakitott kezeit feldugnam a s.ggebe, akit meglatnek rajta :W

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14926) jerry311 válasza eszgé100 (#14925) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezzel azt (is) akarod mondani, hogy nem volt zart helyen a bringa es le sem volt lakatolva? :F (nem, a kert nem zart hely) :U

(#14927) legiaap válasza eszgé100 (#14925) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az fasza. Részvétem.

Más:Van itt valakiakinek az EE-nél van előfizuja? Érdekelne személyes tapasztalat, hogy mennyire jó szolgáltató.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14928) emvy válasza legiaap (#14927) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem volt. Nem volt veluk semmi gondom.

while (!sleep) sheep++;

(#14929) legiaap válasza emvy (#14928) üzenetére


legiaap
nagyúr

Net sebesség tényleg fasza? Mert olvastam egy két fórumon hogy kültérben jó, de bent meghal a cucc.
Hogy tudom a számomat megtartani? O2-nál egyszerűen saját magam meg tudom tenni neten. Itt van ilyen?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14930) emvy válasza legiaap (#14929) üzenetére


emvy
nagyúr

Attol fugg, hol vagy. Nekem Londonban alapvetoen rossz tapasztalatom volt a mobilinternettel.

while (!sleep) sheep++;

(#14931) eszgé100 válasza jerry311 (#14926) üzenetére


eszgé100
őstag

Igen, de azert akkor is, na.
De igazabol nem is szamit mar az egesz, mert mar hiaba sirok rajta, csak az zavar, hogy hogyan jut valakinek ilyen az eszebe, legalabb tort volna be rendesen, vagy legalabb csinalta volna este

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14932) jerry311 válasza eszgé100 (#14931) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ertem en... :K

Sajnos/szerencsere, apam olyan kornyeken nott fel, ahol ez szukseges volt. Igy mar mindekt is ugy nevelt, hogy ami nincs lebetonozva azt ellop(hat)jak. Ugyhogy gyerekkorunktol belenk volt nevelve, hogy meg 5 percre sem hagyhatjuk lakat nelkul a bringat. Csek ezert kerdeztem, hogy le volt e zarva.

[ Szerkesztve ]

(#14933) Ivan15 válasza eszgé100 (#14931) üzenetére


Ivan15
senior tag

valoszinüleg egy kelet europai bevandorlo kis köcsög volt, ki lopna mas ott biciklit? Az angolok? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14934) emvy válasza Ivan15 (#14933) üzenetére


emvy
nagyúr

Mennyire utalom ezt a hozzaallast.

while (!sleep) sheep++;

(#14935) eszgé100 válasza Ivan15 (#14933) üzenetére


eszgé100
őstag

Igen, sajnos az angolok, ha ismerned a kornyeket, akkor fel sem merulne benned ilyen kerdes :(

emvy: ezt is csak onnan tudom, hogy mikor kihivtam a rendoroket egy munkas, aki az egyik hazban dolgozott, szolt, hogy latott valakiket, es meg is kerdezte toluk, hogy mi a fenet csinalnak, de leraztak annyival, hogy elhagytak a kapukulcsot

Jerry311: hat ez az, hogy en meg olyan helyen nottem fel, ahol evekig meg a terasz ajtot sem szoktuk becsukni estenkent, azert duhit ennyire

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14936) rgqjx válasza legiaap (#14927) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Bár én az ország dél-nyugati részén élek és még a T-Mobile-al kötöttem kb. 2 éve a szerződést (amiből ugye EE lett), de megnéztem a speedtestet a mobilomon:
Ping: 140 ms
Download 823 kbps
Upload 428 kbps

Szerintem térerő kérdése ez elsősorban, van a lakásnak olyan pontja, ahol néha a hivás is akadozik.

(#14937) legiaap válasza rgqjx (#14936) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azt hiszem be kéne rendelnem egy simet és lecsekkolni mielőtt beleugrok egy előfizuba.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14938) tildy válasza legiaap (#14929) üzenetére


tildy
nagyúr

PAc numbert kikered O2-tol , aztan vagy telon vagy neten szolsz az EE-nek. Amugy meg: [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14939) legiaap válasza tildy (#14938) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi a linket. Amúgy ha vennék előfizut a phones4u-ban vagy a carphone-ban akkor szerinted ott is meg tudják nekem egyből csinálni?
Még nem vittem számom eddig semerre sem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14940) emvy válasza legiaap (#14939) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudjak, neked kell kerni a PAC-ot.

while (!sleep) sheep++;

(#14941) legiaap válasza emvy (#14940) üzenetére


legiaap
nagyúr

Semmi gond, tök egyszerűnek tűnik, csak fura, hogy odahaza ezt simán megcsinálják a szolgáltatók ha kérem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14942) tildy válasza legiaap (#14941) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott megtudjak, itt komoly azonositas van rajta. Csak a szamlatulaj intezheti.

Egyebkent meg megveszed az EE-set, kiprobalod, ha bejon, akkor meg elinditod szamhordozast.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14943) legiaap válasza tildy (#14942) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most megakadt a szemem egy olyan EE csomagon amivel minden korlátlan. Még a haza telefonálás és sms is korlátlan. Ilyet még sehol másutt nem láttam. Viszont szerintem még mindig a Three az egyetlen ahol van olyan csomag amivel korlátlan a netmegosztás.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14944) Kis Joe válasza legiaap (#14943) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Egy ido utan a Three is belassitja
Ha jol remlik 100mb utan

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#14945) legiaap válasza Kis Joe (#14944) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én használtam Three-t olyan csomagban, ahol korlátlan volt a megosztás és stagnált a sebesség. Nem lassítottak.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14946) eszgé100 válasza legiaap (#14945) üzenetére


eszgé100
őstag

lassítanak azok, elég durván, hogy máshogy ne nevezzem a használhatatlanság szintjére

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14947) legiaap válasza eszgé100 (#14946) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor én kimaradtam belőle. Most betoltam egy Three-s simet a telómba, tesztelgetem, meg majd szerzek egy EE-set is azt mire akarok venni új telefont akkorra már az o2-nál is elérhető lesz a szupergyors net és addigra már mindegyik le fogom tesztelni és úgy választok majd csomagot.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14948) tildy válasza Kis Joe (#14944) üzenetére


tildy
nagyúr

Korlatlan csomagom van (one) threenel, sosem lassitottak. De van 15 GB-os is, ott sem. Szoval ez a 100 meganal lassitanak tuti kamu.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14949) eszgé100 válasza tildy (#14948) üzenetére


eszgé100
őstag

hivatalosan úgy van megfogalmazva, hogy a heavy userek elérését korlátozzák, egy bizonyos napszakban.
ez a top 5% legtöbb adatot forgalmazót jelentette akkor, mikor még azt használtam. én persze mindig benne voltam

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14950) Kis Joe válasza tildy (#14948) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Neha feltunoen belassitottak, valoban hasznalhatatlansagi szintig. Van amikor a csomagban bennefoglaltak egyenlegenel fel is tuntetnek egy hatralevo adatmennyiseget pedig elmeletileg nekem is korlatlan van (ha jol remlik all in one 15 a csomagom neve)
Es amiota van broadband-em is azota erdekes modon nem dobalja el annyiszor a halozatot sem

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.