Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) emvy válasza legiaap (#14700) üzenetére


emvy
nagyúr

Vegig, az exchangeig? :)

while (!sleep) sheep++;

(#14702) Zodicus válasza emvy (#14701) üzenetére


Zodicus
senior tag

Hallottad, jó net-ért mindent... :D ;]

(#14703) Bubee82


Bubee82
őstag

Sziasztok!

Elképzelhető az, hogy online autóbiztosítás ajánlatkeresés során kvázi letiltanak?

A Moneysupermarketen próbálkoztam jónéhányszor, melyik az a márka/típus/beállítás, amivel a legjobban járok. Most már 2-3 napja a 140 biztosító közül egytől sem jön ajánlat, csak egyetlentől (Be Wise), amelynek a biztosítási díja évi 9500 lokális pénz. Amíg próbálkoztam, mindig volt legalább 5-6 ajánlat.

Most próbáltam a Confused.com-on, de ugyanaz, vagyis nem kapok ajánlatot már sehonnan máshonnan.

(#14704) eszgé100 válasza Bubee82 (#14703) üzenetére


eszgé100
őstag

En mar nagyon sokat lezongoraztam, es mindig vannak ajanlatok, szoval szerintem nincs ilyen, hogy valakit letiltanak, ez csak valami bug lehet a rendszerukben

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14705) Viszlát válasza Bubee82 (#14703) üzenetére


Viszlát
addikt

Atyaég, milyen autód van? :Y

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14706) Bubee82 válasza eszgé100 (#14704) üzenetére


Bubee82
őstag

Én is furcsállnám. Egyelőre hagyom akkor, hátha én akasztottam ki a rendszert ;] :DDD Megvárom még tolnak egy reboot-ot :DDD

Viszlát

Egyelőre még semmilyen :) Nem tudom ki ez a biztosító, de csodálom, hogy nem halt még éhen. Egyébként bármilyen autót néztem, mindig ez az összeg jött ki nekik :C

[ Szerkesztve ]

(#14707) eszgé100 válasza Bubee82 (#14706) üzenetére


eszgé100
őstag

Rossz helyen laksz

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14708) tkesy


tkesy
őstag

Az angol amazon-on hogy nevezik a kártyafüggetlen telefont? sim-free?
az államokban factory unlocked néven futnak ezek a telók, azt tudom...

és még egy kérdés: tudja valaki, hogy lehet felvenni a kapcsolatot (ha fel lehet egyáltalán) az amazon-on hirdető céggel?
mert használt terméket hirdet, és lenne pár kérdésem.. pl, hogy miként ad rá garit, (ha ad), tud-e róla képet küldeni, tartozékok mik vannak hozzá, stb...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#14709) legiaap válasza tkesy (#14708) üzenetére


legiaap
nagyúr

Sim free, vagy unlocked-ként szokták feltüntetni.
Your account, your orders, kiválasztod az adott terméket, contact seller

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14710) Ivan15 válasza Bubee82 (#14703) üzenetére


Ivan15
senior tag

a biztositok sajat honlapjan is van arkalkulator es ha vmelyik tetszik, mert pl ott az olcsobb, ott kell bejelölni, hogy küldjenek egy szerzödesajanlatot postan a megadott cimre. Aztan azt alairni es visszaküldeni

(#14711) MPowerPH válasza Bubee82 (#14703) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én is ezzel küzdöttem, aztán sikerült kiokoskodni a dolgot. Találtam 1db biztosítót, ami elfogadható ajánlatot adott.

Don't Tread On Me

(#14712) tkesy válasza legiaap (#14709) üzenetére


tkesy
őstag

de még nem vettem meg, így az orders rész még üres

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#14713) legiaap válasza tkesy (#14712) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ja, így már nem tudom mi a helyzet.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14714) Bubee82 válasza Ivan15 (#14710) üzenetére


Bubee82
őstag

Köszönöm a tippet.

BMW:

Melyik biztosító volt az? Ja és hogyan okoskodtad ki?

[ Szerkesztve ]

(#14715) MPowerPH válasza Bubee82 (#14714) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gocompare.com -on sikerült kikalkuláltatnom. :)

mod: Nekem ez volt az utcsó, amit kipróbáltam. Az addigi oldalak vagy nem is tudtak biztit kínálni, vagy az autó árának a kétszeresét dobták ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14716) Bubee82 válasza MPowerPH (#14715) üzenetére


Bubee82
őstag

Na akkor megpróbálom azon, csak nehogy "letiltson" az is :) Bár lehet már azzal se jutok semmire :N

(#14717) legiaap válasza MPowerPH (#14715) üzenetére


legiaap
nagyúr

A TV is tele van az ilyen reklámokkal:[link], [link]
Amúgy elég idegesítőek.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14718) MPowerPH válasza legiaap (#14717) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azok...

Don't Tread On Me

(#14719) Bubee82


Bubee82
őstag

Megpróbáltam az Aviva-nál is, de nem adott ajánlatot egy 93-as Honda Civic-re sem.

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy itt lesz még gondom ha autót akarok venni. Márpedig jövő héten esedékes...

(#14720) eszgé100 válasza Bubee82 (#14719) üzenetére


eszgé100
őstag

Olyan autoval probaltad, ami nem 20 eves? Nem csoda, hogy arra nem jon egy ajanlat sem.

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14721) Bubee82 válasza eszgé100 (#14720) üzenetére


Bubee82
őstag

Igen.

(#14722) eszgé100


eszgé100
őstag

szeretem mikor ilyen a dagály:

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14723) kenguru99 válasza eszgé100 (#14722) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Én meg az apályt szerettem mikor bent álltam az edinburghi öbölben.
Tibi barátom azt mondta: gyere nyugodtan nem vizes.
Ááá nem...
Estig tocsogott a tengervíz a cipőmben. :)

[link]

[link]

(#14724) eszgé100 válasza kenguru99 (#14723) üzenetére


eszgé100
őstag

ahol a kép készült olyan a partszakasz, hogy amint elmegy a tenger pár perc múlva már száraz is a homok, és lehet benne sétálni :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14725) kenguru99 válasza eszgé100 (#14724) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A part közvetlen környéke tényleg viszonylag száraz de mi eléggé bementünk. Ott meg igencsak vizes, saras volt.

(#14726) mat-


mat-
csendes tag

aki autoval szokott menni: kb mennyi ido az ut? meg szoktatok allni utkozben hosszabb idore? hol? eurotunnel vagy komp?

koszi a valaszokat

(#14727) Balinov válasza mat- (#14726) üzenetére


Balinov
félisten

nekunk 4eve Dublinbol Gyorig asszem oda 31 vissza 36 ora volt az ut egy Punto MKII-vel, abbol Ir tengeren komp Wales-ig kb 3ora ill. Holyhead-rol le Doverig kg 6ora volt, szoval szamoljal ra egy napot (24h). Megallni nem alltunk meg, csak tankolni, pisilni,meg gyorsan kajalni valamit. Dover-Calais comp, de visszafele Dunkirk-nek jottunk Doverbe, kb fel oraval hosszabb az ut, de kozelebb van a Belga hatarhoz es olcsobb, mint Calais-bol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14728) werszomjas válasza mat- (#14726) üzenetére


werszomjas
őstag

Az hogy mennyi idő ilyen távon azért függ az autótól, nem mind1, hogy valami kisbusszal jössz, amivel max 90-el tudsz jönni vagy személy autó amivel beállsz 130-140re pályán.

Pihenő idő meg attól függ, mennyire bírod, eszméletlen fárasztó, lehet nem is bírod végig tolni, ha akarod akkor sem, érdemesebb pihenni, vagy mi általában felváltva vezetünk, bár autóban aludni én nem szeretek meg nem is tudok, de már néhány óra szempihentetés/relaxálás is jót tesz.

Egy élő példa hazajövetelre. (nem tudom sikerül-e megnyitni, ez egy 28 órás út volt, megállás nélkül, csak tankolás, kis nyújtózás volt, egy ford transit, tehát elég lassan haladtunk)

Komp esetén ajánlott korábban neten megvenni a kompjegyet, úgy olcsóbb, hátránya, el kell érned, tehát ki kell számolnod nagyjából az utat :)

Na meg a másik, GPS-re nem érdemes teljes mértékben hallgatni, ha keresztül vezet valamelyik nagyobb városon, és elkapsz egy csúcsforgalmat, elmegy néhány órád, ha megnézed az útvonalam az elég jó, nem érintettünk semmi nagyobb várost, mindenhol keresni kell az elkerülőt.

----------------------------------------------------------------

Nekem is lenne kérdésem:

Tud valaki jó/olcsó virág küldő szolgálatot, akitől lehet neten rendelni és esetleg PayPal-al, bankkártyával fizetni + kis üzenetet is hagyni a virág mellé?

Anyák napjára szeretnék virágot küldeni, itthonról Magyarországról drága lenne, ezért valami angol shopból rendelném. :R

üdv

(#14729) emvy válasza werszomjas (#14728) üzenetére


emvy
nagyúr

En 23 ora alatt ertem haza motorral ugy, hogy Franciaorszagban nem igazan mentem autopalyan, inkabb videki utakon. A 23 persze ket reszletben ment le, elso nap 11, masodik nap 12.

Ehhez persze az kell, hogy a nemet reszen 200 korul gyere, amit motorral egyszeru tartani, autoval nem feltetlen.

while (!sleep) sheep++;

(#14730) Viszlát válasza mat- (#14726) üzenetére


Viszlát
addikt

Pár tucatszor megjártam, Budapest - London leggyorsabban 19 óra alatt sikerült (furgonnal), Csalagúton átkelve. Ez non-stop vezetés, tankolással (evés menet közben), 90-100-as tempó, de nem a szokásos útvonalon. Nürnbergig ugyanaz, de ott le a 6-osra (würzburgi építkezés és frankfurti őrület megúszva), Mannheim alatt át Pirmasens fele, ahol van egy 41.7 km-es szakasz ami nem autópálya. Saarbrückennél pedig felfelé Luxemburg fele, ahova átlépve lehet tankolni 40 centtel a német és francia árak alatt, majd tovább Belgiumnak, Namurnál balra el Mons és Lille irányába (brüsszeli dugó szevasz), és Dunkerque-nél lyukadsz ki a parton, körülbelül 15 km-re a Calais komptól és 20-ra a vonattól. Legolcsóbb és leggyorsabb útvonal Angliába és mellesleg szebb is mint a magyarok által leginkább ismert 3-ason végigzötyögni németen.

Személyautóval simán hozható a 15-16 óra, főleg ha németben megtolja neki kicsit az ember. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14731) MPowerPH válasza mat- (#14726) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kifelé 22 óra, visszafelé 24. De én fent lakok Liverpool mellett. A legjobb úgy indulni, hogy a német szakaszon éjszaka menj át, akkor szépen lehet haladni, sokat lehet nyerni is, akár. Megállás pisi, tankolás, evés.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14732) legiaap


legiaap
nagyúr

Nem tudom találkozott-e már valaki hasonlóval, de azért leírom.
Nálunk a villany Eon és feltöltős. Ilyen pendrive szerűséget kell odaadni a boltosnak, majd bedugni a mérőbe.
Ma az egyenleg 12 font volt a mérőn. Töltöttem rá 50 fontot. Bedugtam és most 302 font lett az egyenleg rajta.
De a kártyámról csak 50-et vont le, a blokkon is az van.
Nem értem a dolgot.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14733) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Lenne a jelenlévőkhöz pár kérdésem angliai álláskeresésről.
Röviden vázolnám a helyzetet, nem hitel, nem szegénység, egyebek miatt gondolkodunk mozdulni UK-ba. Nem is kapkodunk, de már szipkázom össze az infokat, mert az elhatározás már megvan.
Tartalékunk is van, és mindketten tudunk mit kezdeni magunkkal kint, de mégsem akarunk csakúgy nekifutni, lévén van két gyerkőc is, és ilyenkor már óvatosabb az ember. Na meg ugye nem vagyunk már mai csikók (36 év)
Szóval visszaolvastam a topicban majd egy évnyit, de mégis (vagy épp ezért) kérdezek.
Az én esetem nem annyira érdekes, amit itt vállakozok, azt tudom kint is csinálni, csak a jóval nagyobb népesség, és jobb anyagiak miatt valószínű jobban. Erre majd visszatérünk, ha netán odajutottunk, és céges dolgokban lesz kérdésem, hátha tudtok segíteni. :)

A párom a kérdéses. Ő most is angol hivatalos nyelvű iskolában foglalkozik a világ minden részéről érkező diákokkal, így ő értelemszerűen ezen az ágon keresne valamelyik angol universityn állást (felsőfokú angol, és tizenévenapi szinten használja).
A terv az hogy innen nézelődne, és kirepülne interjúra ha úgy alakul. Ezzel szemben ahogy itt láttam sokkal előnyösebb ha már kintről keres meglévő címmel, ottani telefonszámmal stb.
Nyilván nem kell részleteznem a kérdés lényegét, hogy mennyivel jobb lenne úgy indulni, hogy neki megvan a fix, amíg én kijárom a cég útját, és beindul a dolog, ami azért ugye nem két nap. Viszont sokan írtátok itt az érkezés utáni intéznivalók nehézségeit (bankszámla, NI, lakcím, mire lesz a neveden közüzemi számla stb.).

Szóval ha van pro/kontra véleményetek szívsen venném. Van-e aki inen keresett állást és úgy ment ki, netán megérné azt a pár hét különlétet, hogy ő már kint van mi meg még itt.

Köszi :R

(#14734) Balinov válasza Malibutomi (#14733) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Malibutomi

en ireknel vagyok, igy csak erre az egy mondatra reagallnek.

A terv az hogy innen nézelődne, és kirepülne interjúra ha úgy alakul. Ezzel szemben ahogy itt láttam sokkal előnyösebb ha már kintről keres meglévő címmel, ottani telefonszámmal stb.

Felmegoldas, de sokat segithet, ha otthonrol elkezdi, de beszereztek egy UK prepaid simet valahonnet, igy elobb felhivjak, mintha magyar szamot adna meg. Arra kell azert figyelni,hogy lehetoleg olyan UK szolgaltatotol, ahol a hivasfogadas roamingnal ingyenes

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14735) Devid_81 válasza legiaap (#14732) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Laktam top-up-osban de meg soha nem volt ilyen szerencsem! :DDD
Majd ha elkezd fogyni, kerdes valoban 302-tol indul-e a szamlalo es nem csak valami pillanatnyi zavar volt az eroben.

...

(#14736) KMan


KMan
őstag

Sziasztok, megpalyaztam egy szakmamba vago allast, ezt a mailt kaptam az angliai cegtol:

As we cannot process work permit applications on behalf of candidates, we would not be able to offer you a position until you have secured the appropriate approvals from the Home Office to legitimately work in the UK.

Please ensure that you bring your PASSPORT, WORK PERMIT OR VISA INFORMATION and any other relevant paperwork, such as letters from the Home Office, to your Assessment Event. You must show original documents on the day plus a photocopy. If you are a British or EEA citizen, your passport will suffice.

Tehat, ha jol ertem akkor EU tagorszagokbol eleg csak egy ervenyes utlevel, a work permit egy igazolas amit itthon ki lehet(ne) valtani?

Koszi elore,

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#14737) Balinov válasza KMan (#14736) üzenetére


Balinov
félisten

nem kell work permit, fejvadasz auto email valsza nincs frissitve, hany ilyet kaptam 2008-ban,mikor irekhez kaptam allast. sablonduma szvsz :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14738) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

Elolvastam az összefoglalót, de mégis érdeklődnék kinek mi a tapasztalata arról, hogy elfogadják-e a személyi igazolványt önmagában munkavállalásnál? Tudom, hogy jó ha van, meg jó helyette gyakran a jogsi is, de most konkrétan az érdekelne, hogy mi van akkor ha csak személyi igazolványom van(nem a régi:) ).

(#14739) Viszlát válasza Kokuszkocka (#14738) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem csak az volt, elfogadtak mindenhol (NI, bank, melo).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14740) Soticop válasza Bubee82 (#14714) üzenetére


Soticop
újonc

Próbáld a directline-t! Nekem ők jöttek ki a "legolcsóbban". De még így se piti :(

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14741) eszgé100 válasza Kokuszkocka (#14738) üzenetére


eszgé100
őstag

én két évig voltam csak ID-val, most is csak azért csináltattam útlevelet, mert amikor otthon voltam épp ráértem. de azért nem árt, ha van az is tartalékban

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14742) legiaap válasza Devid_81 (#14735) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát nem úgy néz ki, hogy valami pillanatnyi zavar lenne.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14743) Devid_81 válasza legiaap (#14742) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah akkor egy ideig nem kell top-up-olnod :DDD
Maaaaakos! :D

...

(#14744) legiaap


legiaap
nagyúr

Már csak pár hónap és végre az O2-hoz is elér a 4G.
:C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14745) KoPy89 válasza Kokuszkocka (#14738) üzenetére


KoPy89
tag

En repteren, biztonsagi zonan belul dolgozom es csak szemelyim van... ha valaki nem fogadja el ne is allj szoba veluk. Neha a datum formatum megkeveri az ostoba angolok agyat, de amikor visszakerdezek, hogy a 2020 szerinted akkor mi, akkor rajonnek, hogy nem, nem jart meg le....

(#14746) melon válasza KoPy89 (#14745) üzenetére


melon
tag

Most nem azert, de az altalanos tapasztalat az, hogy az utlevelet jobban ismerik, es arra altalaban nem neznek furan, mig ez inkabb elofordulhat a szemelyi igazolvanynal, akkor miert nehezitse meg a dolgat azzal, hogy szemelyi igazolvannyal probalkozik?

Raadasul jobb, ha ket igazolvanyod van, mint egy - jogsi cserenel peldaul, de akkor is ha az egyik elvesz, a masikkal meg mindig tudod magad igazolni.

(#14747) tildy válasza KoPy89 (#14745) üzenetére


tildy
nagyúr

Annyira nagy nehezseg lett volna az utlevelbe odairni hogy 2020... Komolyan, mi meg okesak is vagunk, de gondolj bele aki 2007-ben csinaltatott 5 eves utleveletm azt van neki egy ilyen, hogy:

10 Jul 07
ervenyes
10 Jul 12

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14748) legiaap


legiaap
nagyúr

Van olyan oldal szerintetek ahol nyomon követni a bevándorlók létszámának változását?
Vagy ezt csak akkor lehet tudni ha volt népesség számlálás?
Mondjuk arról sem találtam (tavalyiról persze) részletes adatot.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14749) tkesy válasza legiaap (#14748) üzenetére


tkesy
őstag

eurostat statisztika

és ahol megtaláltam

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#14750) legiaap válasza tkesy (#14749) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezt én is néztem de nem túl naprakész

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.