Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) eddie17 válasza alton1978 (#13799) üzenetére


eddie17
addikt

Still Game. Ezt nézem itthon hogy szokjam. Glasgow-ban játszódik. Fingom sincs mit mondanak. :D
Na jó erős túlzás, de nagyon sok szó mint ha nem is angol lenne. :)
Azt hiszem glaswegian accent a neve ennek. Trainspotting sokkal "emberibb" szerintem. :)
Aberdeen-be meg nem is mennék mert ott senki nem érti a másikat. :D

(#13802) alton1978


alton1978
tag

Sanya: köszi a segítséget! Utána is nézek, mert már unom, hogy kb. a skót "beszólásoknál" a címzett én vagyok-e, s ha egyértelművé válik, hogy igen, akkor végig kell vegyem, hogy mit is kérdeztek? Avagy mondtak? :DD

eddie17: hallottam arról a sorozatról, de hozzájutni még nem sikerült...
Az viszont tuti, hogy a Edinburgh-i akcentussal nem lesz olyan gondod, mint a glasgow-ival. Saját tapasztalat... :N

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#13803) Coccolino_O válasza Bubee82 (#13798) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az, amit a múltkor írtál? :)

(#13804) Bubee82 válasza Coccolino_O (#13803) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem, azon nem engedtek tovább. Azóta voltak történések, nem is egy.

Ma például két hívásom is volt. Nem kizárt hogy még két interjút be kell szorítsak jövő hétre :F Kicsit felgyorsultak az események, de remélem már hazajönnöm sem kell :) Levélben megkapják a felmondásomat :)

(#13805) Bubee82 válasza eddie17 (#13801) üzenetére


Bubee82
őstag

Volt hozzá szerencsém. A glasgow-i reptéren a buszsofőrrel. Még szivatott is kicsit, h még csak véletlenül se vágjam mit mond :)

(#13806) eddie17 válasza Bubee82 (#13805) üzenetére


eddie17
addikt

Jó lehetett! :D Kíváncsi vagyok mennyi ilyen szituáció lesz.

Más: Kicsit felmértem az angol tudásom, egész korrekt online szintfelmérő.
Szerinte:
A tanuló több témában (nem speciális témák) képes egyszerû, folyamatos szöveget alkotni. Gyakran használt szavak, kifejezések, egyszerû nyelvtani szerkezet segítségével ki tud fejezni élményt, állásfoglalást, kívánságot. Olvasott ill. hallott szövegbõl képes kiszûrni a legfontosabb információkat.
Intermediate
Remélem odakint is működni fog. :D Ja, sosem tanultam iskolában angolt, csak németet.

(#13807) Bubee82 válasza eddie17 (#13806) üzenetére


Bubee82
őstag

Annyira azért nem volt vicces, miután már harmadszorra se értettem mit a tökömet hablatyol :)

(#13808) Balinov


Balinov
félisten

gyors kerdes, Midlands (B'ham) kornyeken evi 22-25k brutto irodai munkara az milyen fizunak szamit?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13809) Viszlát válasza Balinov (#13808) üzenetére


Viszlát
addikt

Gyors válasz: átlagosnak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13810) Balinov válasza Viszlát (#13809) üzenetére


Balinov
félisten

melyik, a 22 vagy a 25? mondjuk 25k+ (28k) az mar jonak szamit beosztottkent?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13811) Viszlát válasza Balinov (#13810) üzenetére


Viszlát
addikt

Az nagyon függ attól, hogy miféle irodai munkáról van szó. Irodai kiscsicskaként nagyon is jó fizetés. :)

Szerkesztés: a 22-25-ös tartományra írtam az átlagost, alja-teteje nagyjából.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13812) Balinov válasza Viszlát (#13811) üzenetére


Balinov
félisten

tegyuk fel amerikai gyarto,multi, EMEA regio, disztributori halozat, sales order management, mondjuk 2 orszagban levo dealer-ek backlogjanak managelese, ugyesbajos dolgo, arazas, kis supplier expedite, Oracle 11i es R12 ismeret, 4ev szintem piacvezeto cegnel ugyanilyen tapasztalat, + az otthoni 11ev

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13813) Viszlát válasza Balinov (#13812) üzenetére


Viszlát
addikt

Annak szerintem elég jó fizu, 18-20 közötti átlag rémlik nekik (ha jól sejtem akkor ez valamiféle sales coordinator szerű meló lehet).

De ha tudod a pozíció pontos megnevezését, akkor érdemes guglizni average salary hozzáadásával.

Ez a lóvé amúgy 1700-1800 font nettó, abból még egyedül is igen szépen el lehet karistolni Birminghamben. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13814) Balinov válasza Viszlát (#13813) üzenetére


Balinov
félisten

18-20k? az nagyon sovany, jopar k-val kevesebb, mint amit most keresek,nagyon jopar k-val..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13815) Viszlát válasza Balinov (#13814) üzenetére


Viszlát
addikt

Nézd, óvatosan kell ezzel az átlaggal bánni azért, nagyon hülye helyzetek alakulnak ki amiatt, hogy a vécés nénit is higiéniai menedzsernek hívják.

Szerintem nem is így merül fel a kérdés, hanem, hogy a konkrét ajánlat személy szerint neked megéri-e vagy sem. A többit le kell tojni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13816) Balinov válasza Viszlát (#13815) üzenetére


Balinov
félisten

nekem semmi konkret nincs most, paromnak van jo kilatasban egy B'ham-i noverallas, azt nezem epp,hogy kb en mennyit keresnek (egyenlore monster.co.uk)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13817) Viszlát válasza Balinov (#13816) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha nem sürgős a váltás, akkor mindenképpen érdemes lenne megpróbálnod a munkahelyváltással szintet is lépni, általában könnyebb így, mint cégen belül. Szóval ha rám hallgatsz, hozzágondolsz egy kicsit a CV-d valós tartalmához és nézelődsz kicsit magasabbra. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13818) Balinov válasza Viszlát (#13817) üzenetére


Balinov
félisten

az a baj, nem vagyok egy managertipus, csinalni szeretem a munkamat, nem beszelni rola :DDD , ha erted, mire gondolok. Nem tudom, ez mennyire pontos saccograf, de ha ugy nagyjabol igaz, akkor 28+ evi bruttot kene keresnem ugyanannyi nettohoz,mint ami itt van.

UK-ban mennyi a personal tax credit? Hol lehet ennek utananezni? Ha hazas az ember, az noveli a TK-t vajh?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13819) Viszlát válasza Balinov (#13818) üzenetére


Viszlát
addikt

listentotaxman.com - itt meg tudsz adni minden infót és kiszámolja neked. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13820) Balinov válasza Viszlát (#13819) üzenetére


Balinov
félisten

huh, ezt kar volt igy lefekves elott megneznem :O . most vagy ireknel atlag feletti a fizetes, vagy en keresek rossz helyen UK-ban hasonlo allast :U

ugy 1800-1900/ho netto-ert munkakort kell elcsipni melyik agazatban?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13821) Viszlát válasza Balinov (#13820) üzenetére


Viszlát
addikt

Jó kérdéseid vannak hallod. :D

IT oldalon: [link].

De amúgy majdnem mindegyik ilyen jellegű oldalon (jobsite, reed, stb) rá lehet keresni fizu szerint is a melókra.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13822) Balinov válasza Viszlát (#13821) üzenetére


Balinov
félisten

oo,ez meg csak a kezdet, ne aggodj :DDD IT nekem kilove, user szint nem eleg sehova

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13823) Viszlát válasza Balinov (#13822) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahogy nézegetem a dolgokat, jobban jársz ha ott maradsz. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13824) Viszlát válasza Balinov (#13822) üzenetére


Viszlát
addikt

Cork amúgy milyen hely, jártál már arra? Találtam ott egy jó kis mainframe developer állást. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13825) melon válasza tildy (#13756) üzenetére


melon
tag

Hatha segit az info: ezt en ugy csinaltam, hogy igenyeltem egy olyan hitelkartyat, amit rossz vagy hianyzo hiteltortenettel rendelkezoknek is hirdetnek, pedig par credit checken atmentem mar elotte en is (mobil elofizetes, net elofizetes, stb), es volt mar egy masik tipusu hitelkeretem is (overdraft). Online igenyeltem meg tavaly - egy eves itttartozkodas utan, es meg is kaptam egy viszonylag kicsi limittel, egbekialtoan magas kamattal.

Namost a kamat nem erdekelt, mert a cel az, hogy a kartyat hasznaljam a mindennapi koltesekhez, igy a bankban levo penzem nem fogy, csak egyszer, ho vegen, amikor visszatoltom, es a kicsi keret is elegendo volt mar ahhoz, hogy a havi elelmiszer + egyeb dolgok arrol menjenek. Igenyeltem tarskartyat is, igy a csaladban nem csak en tudok vele vasarolni.

Aztan nemreg a limitem tobb, mint a ketszeresere emeltek, mert jo adosuk vagyok, gondolom emelgetik majd meg, ha ugy latjak jonak. A tervem az, hogy ha mar itt leszek min. 3.5 eve, akkor majd valasztok olyan kartyat, ami nekem tetszik, de addig is epult/szepult a tortenetem, es mar valoszinuleg nagyobb esellyel kapok majd szebb/jobb kartyat. Bar a celom ugyis csak az, hogy kamatmentesen hasznalhassam mas penzet, ill. hogy a hiteltortenetem szebben mutasson, szoval vegulis mindegy, hogy milyenek a feltetelek. Egyelore.

(#13826) tildy válasza melon (#13825) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyelore megvarom mit igazol vissza a post office ( most toluk kertem, mert azzal kulfoldon sem vonnak le plusz penzt vasarlasra) , ha az sem megy, kerek a bankomtol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13827) Balinov válasza Viszlát (#13824) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Viszlát,

igen, 2x voltunk Corkban, legutoljara 4 napot tavaly osszel. Kellemes kis varos, kb 120ezer lakos, folyoparti, hangulatos belvarossal, foiskolakkal,egyetemekkel. Gazdasagrol nem sokat tudok, annyit hogy az Apple-nek van ott valami letesitmenye (Dani kollegam occse dolgozott ott callcenterben par honapot) meg asszem a Pepsi-nek is van valamije ott (volt ir kollegam ment oda bussiness data analyst-nak).

Tegnapi temamban megkereshetlek pm-ben? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13828) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tegnap megbüntetett a yard, 02.09. -én lejárt az egészségügyi alkalmasságim. :((( Szépen benéztem, életemben nem néztem még meg a jogsi hátsó részét, tán amikor megkaptam akkor egyszer. Az igazolvány csak 2014:03-ban jár le.(első jogsi, 17 évesen, és csak 8 évre adtak alkalmasságit? :F )
Ma elvileg megyek a dokihoz, utána egyből bekönyörgöm magam az okmányirodába. Egy a bibi, lehet a TB-m már nem él, ha piros leszek, akkor nem tom mi lesz. Külföldön ezt hogy tudom elintézni? Pl. ha azt mondom, hogy akkor kimegyek így, és angolosítom a jogosítványomat, akkor ezzel egyből elküldenek ott egy háziorvoshoz(amihez még nem jelentkeztem be)?

Don't Tread On Me

(#13829) Sanya válasza alton1978 (#13802) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha hozzám skótul, tájszólással beszélne, akkor magyarul elküldeném egy szépen, hosszú míves mondatba foglalva :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13830) Viszlát válasza MPowerPH (#13828) üzenetére


Viszlát
addikt

Semmi köze a TB-nek ehhez a vizsgálathoz, azért is fizetsz érte. Egyébként meg ha itt kint dolgozol, akkor van TB-d, vagy én vagyok lemaradva és már nincs meg a munkád?

Balinov: persze és köszi a választ. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13831) legiaap válasza MPowerPH (#13828) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nálam is így volt a jogsim. A két dátum nem egyezett. Majdnem megszívtam én is.
Most már egyezik.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13832) MPowerPH válasza Viszlát (#13830) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem nem, minden a régi. Csak még nem tettem meg a bejelentést az OEP felé, hogy külföldön fizetem. Ezt ma csinálom... Amint megteszem, a rendelőben kékre váltok. Ez után pedig megigénylem Angliában a kis nemzetközi kártyát, amit ha itt felmutatok, akkor ellátnak.
Egyébként még mindig zöld voltam, pedig a jogviszonyom november 1-től megszűnt az egyetemmel.
Csak holnapra kaptam időpontot az okmányirodában, de nem oszt nem szoroz. Személyesen kellene átvenni, vagy ha otthagyom a jogsimat, akkor kipostázzák, de csak a magyar címemre. 30 nap az átfutási idő, de remélhetőleg meg lesz 1 hét alatt. Édesanyám utána feladja nekem az angol címemre, máshogy nem lehet megoldani. Addig jogsi nélkül leszek kint...majd nem megyek hosszabb utakra.

legiaap: Az igazolvány 2014-ben jár csak le... Akkor most 2014-ben újra végig kellene ezt csinálnom? Mondjuk nem izgat. Tavasszal kezdem a C+E -t itt kint, utána már úgyis angol jogsim lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13833) jerry311 válasza MPowerPH (#13832) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem akarok nagyon negativ lenni, de mostanaban (az utobbi masfe evben) inkabb az egy honaphoz kozelit a jogositvanyok ugyintezesi ideje.

A jogsi eleje szemelyi, a hatulja a kategoria ervenyesseg. Utobbi az orvosi igazolastol szamitott 10 ev (vagy 2. csoportos alkalmassag eseten 5 ev).

[ Szerkesztve ]

(#13834) tildy válasza MPowerPH (#13832) üzenetére


tildy
nagyúr

ellátnak, de csak surgos esetben

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13835) MPowerPH válasza jerry311 (#13833) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor több mint 1 hónapig jogsi nélkül leszek, nem tudok mit tenni. :o Igazából használnom kell az autót, még ha nem is állandó rendszerességgel, így 1 hónapig rulettezek.
No mind1, ez így mázli volt. Ha nem állít meg a rendőr, akkor simán visszamegyek lejárt kategóriás jogsival. Ki tudja, mikor vettem volna észre.

tildy: A nemzetközi kártyával is? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13836) Balinov válasza Viszlát (#13830) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen, es ment az iment egy PM. Bocs, kicsit hosszura sikeredett, de az objektivitas megkovetelte :B :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13837) grabber válasza jerry311 (#13833) üzenetére


grabber
addikt

Jogsit most csináltattam.1,5 hét alatt kijött az új és a személyit meg 2 hét alatt visszakaptam.

(#13838) Balinov


Balinov
félisten

plasztik jogsin hol kell nezni az egeszsegugyi alkalmasag lejartat? 4a-nal 2008.04.03 van, 4b-nel 2018.04.03. akkor egy darabig meg jo vagyok, nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13839) jerry311 válasza grabber (#13837) üzenetére


jerry311
nagyúr

Magyarorszagi jogsirol es az ottani ugyintezesrol volt szo. :)

Balinov
Hatulja. 11-es oszlop. Formatum: ev.ho.nap, mindegyik 2 szammal csak hogy ne legyen keveredes :W

[ Szerkesztve ]

(#13840) grabber válasza jerry311 (#13839) üzenetére


grabber
addikt

Túlságosan is pörög a topik :B

(#13841) Balinov válasza jerry311 (#13839) üzenetére


Balinov
félisten

mieza :W smiley? :U
18.04.01. akkor okes vagyok. Mondjuk most esett le, mielott kijottunk, megcsinaltattam 10evre

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13842) eddie17


eddie17
addikt

Úgy néz ki akkor, hogy csak később lesz meg az útlevelem mikor már kint leszek. Ahogy fentebb is írtam már.
Konkrét hátrányom lesz bármiféle ügyintézésbe?
Gondolok itt NI number, számlanyitás, stb.

(#13843) jerry311 válasza Balinov (#13841) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a csodálatos formátumnak szól.
11.03.12

Ez neked 2011 Március 12.
Egy angolnak 11 Március 2012.
Egy amerikainak November 03 2012.

Véletlen sem lehetett volna mondjuk egy egyértelmű formátumot választani, ha már nagyjából egyforma a jogsi egész Európában, de a dátumformátum más. Még csak azt sem kellett volna kikötni, hogy mi hol van, csak annyit hogy év 4 szám, hónap 3 betű, nap 2 szám. Aztán ki milyen sorrendben szereti, úgy írja a kártyára.

(#13844) Balinov válasza jerry311 (#13843) üzenetére


Balinov
félisten

javagyugy, hat ja.jogos a felvetes

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13845) tildy válasza eddie17 (#13842) üzenetére


tildy
nagyúr

Szamlanyitasnal lehet lesz olyan bank, aki elutasit.
BMW001: persze, mit gondoltal? Ahhoz, hogy teljeskoru ellatast kapj magyarorszagon S1-ednek kell lennie, nem EHIC-ednek. ( ez utobbi az europai egeszsegbiztositasi kartya)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13846) tildy válasza melon (#13825) üzenetére


tildy
nagyúr

Na , miutan a post office is elutasitott a crediexpertre ( ahol viszont good a credit ratingem, regisztraltam, lattam) hivatkozva, szepen megigenyeltem a lloydstol az aviost. 17.95% interest rate, 1200as limit. Es el is fogadtak az igenylest.

Van egy olyan erzesem, ezek utan mar a tobbi jomadar is keresni fogja a kegyeim, csak azt ne mondjam nekik , hogy nyasgem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13847) eddie17 válasza tildy (#13845) üzenetére


eddie17
addikt

Köszönöm a választ!
Majd körbenézek milyen lehetőségek vannak, hát ha lesz olyan bank akinek megfelelek. Vagy várok...

(#13848) tildy válasza eddie17 (#13847) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyre szemetebbek a bankok,es bar nem tehetnek , megis neha olyan felteteleket allitanak besirsz rajta. Pl. nalunk eset meg, hogy egyszeruen munkaszerzodes nelkul nem akartak szamlat nyitni. ( lakcimigazolast nem tudtunk adni a tesonak) Voltunk lloydsban, barclaysban , egyik sem. Aztan mire lett szerzodes, a barclays meg mindig nem akart nytini, azt mondtak kerjunk uj NI-os papirt a jobcentre-tol, a LLoydsnal mar kicsit kedvesebbek voltak, ott a munkaltatotol kellett volna kulon igazolas...
A munkaltato meg csak nezet, mi van?

Vegul ugy nyitottak szamlat , hogy tobb mint 3 eve naluk levo ugyfelkent elmentem en is. Szoval szeretnek packazni, siman kinezem, hogy szemelyivel elkuldenek a bubanatba. PEdig elvileg nem tehetnek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13849) eddie17 válasza tildy (#13848) üzenetére


eddie17
addikt

Érdekes. :N
Biztos én is végigjárom majd a hadak útját velük. Amilyen szerencsés vagyok. :)
Ha elküldenek akkor legfeljebb marad a HSBC, csak az meg ugye díjjal van felszerelve.
Mindegy, legyek kint a többi meg adja magát odakint.

(#13850) jerry311 válasza tildy (#13848) üzenetére


jerry311
nagyúr

...siman kinezem, hogy szemelyivel elkuldenek a bubanatba. PEdig elvileg nem tehetnek.

Én továbbra is állítom, hogy a személyi igazolvány nem útlevél. Az egy másik kérdés, hogy miként szabályozza ezt az EU.
Biztos én vagyok lúzer de én eddig csak útlevéllel hagytam el Magyarországot és érdekes módon soha, sehol nem volt para külföldön. Útlevél jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.