Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) KoPy89


KoPy89
tag

Koszi mindenkinek! :)

(#13552) Coccolino_O válasza g@bo (#13546) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ez várható volt, és most már úgy látszik, hogy nemcsak a szélsőségesek hangoztatják a dolog "súlyosságát".

(#13553) g@bo válasza Coccolino_O (#13552) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát igen, de menyiben érinti a már kintlévőket?

gondolom, az idén még időben érdemes nekilóduli az ügynek, és elkezdeni kint valamit melózni, mert aki nem lesz bent a rendszerben, 2 év múlva nem is lesz...

(#13554) Coccolino_O válasza g@bo (#13553) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"hát igen, de menyiben érinti a már kintlévőket?"

Nem tudom, ehhez nem értek és nem is látom át az egészet. Nem hiszem, hogy kitoloncolnának bárkit is, aki nem brit, mert pár szektor be is dőlne szerintem a bevándorlók hiánya miatt... Aki új, annak nyilván fel kell kötnie a gatyáját, én valami pontrendszerről olvastam utoljára, de hogy tényleg megvalósítják-e, az még a jövő zenéje.

(#13555) lakisoft válasza Balinov (#13528) üzenetére


lakisoft
veterán

Megjött a válasz a Vectone Mobil-tól. Nincs jelenleg roaming szolgáltatásuk Magyarországon :(.

(#13556) MaciG


MaciG
addikt

Lehet fura kérdés, de Londonban milyen az átlagos légszennyezettség?

BANZAII

(#13557) kovsol válasza MaciG (#13556) üzenetére


kovsol
titán

Portsmouthi friss tengeri levegő után mikor leszállt a vonatról Waterloonál első 5-10 percben nagyon zavaróan rossz volt nekem a londoni levegő, de hamar megszoktam és utána már nem is éreztem, hogy szar lenne a levegő. Én mondjuk soha nem éltem Budapesten se, és mikor megyek ott is zavarni szokott először a levegő. Lehet velem van a gond :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13558) g@bo válasza kovsol (#13557) üzenetére


g@bo
nagyúr

a budapesti (úgy általában a magyar) levegőben van valami állandóan rossz szag...

(#13559) lakisoft válasza lakisoft (#13555) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez a roamingot nagyon benéztem :(. Mindegy. Jó lecke volt. Másnak is volt már itthon roaming problémája?

(#13561) userZ válasza g@bo (#13546) üzenetére


userZ
tag

Nem hiszem, hogy Angliának érdeke lenne kilépni az eu-ból, valakinek dolgozni kell itt is :) : Angliából is elmennek a diplomások
És ez nem csak a diplomásokra igaz, több angol, ír embert is ismerek személyesen, akiknek nincs diplomája, de már évek óta Ausztráliában élnek és eszük ágában sincs visszajönni az UK-ba.

Stop the Earth, I want to get off!

(#13562) kovsol válasza userZ (#13561) üzenetére


kovsol
titán

Ennyivel jobb lenne a helyzet Ausztráliában ? Ott mondjuk jó sok mérgező állat van :B

May the Force be with you!

(#13563) userZ válasza kovsol (#13562) üzenetére


userZ
tag

Vidéken biztos, de legalább évente nem csak kb tucatszor látod a napot :)
Az ír ismerősöm, el van ájulva az ottani klímától, hogy míg itt élt, szinte egész nap épületben volt a rossz idő miatt, amióta kint van, csak aludni jár haza a lakásba, szinte egész nap a szabad levegőn van.

Stop the Earth, I want to get off!

(#13564) Balinov válasza lakisoft (#13555) üzenetére


Balinov
félisten

hat, szomoruan hallom. Ez mondjuk szolgaltato szempontjabol nevetseges, nem hiszem el, hogy ehez az egyszeru kerdeshez napok kellenek, hogy megvalaszoljak..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13565) g@bo válasza userZ (#13561) üzenetére


g@bo
nagyúr

" Naponta átlagosan 986 ember vándorol ki Angliából "

hát ez elég szép szám, csak sajnos a bevándorlók zöme nem diplomás. mindenki nem mosogathat. :D

igy anglia is lecsúszik majd, mert ahol az agy, ott lesz a zseton...

(#13566) Coccolino_O válasza userZ (#13561) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem is gondoltam volna...

(#13567) Balinov válasza Coccolino_O (#13566) üzenetére


Balinov
félisten

valami pedig tortenik, en Dublinban elek, de az utobbi fel, 1 evben csomoszor futok bele olyanba,hogy ir munkavallaloknak szerveznek job expokat, kanadaba, NZ-be, AU-ba, soot, nemreg epp a BBC-n volt egy kepes riport,hogy UK-ba toboroznak itteni friss vegzos novereket

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13568) Coccolino_O válasza Balinov (#13567) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Döbbenet, habár ha jobban belegondolok, ők is csak a jobb életet keresik.

Nem igazán tudom eldönteni, hogy ténylegesen sokan vándorolnak ki tőlünk v. csak a média fújja fel? Problémának probléma természetesen, hiszen ez kihatással van mindenre és mindenkire, aki itthon van.

(#13569) Balinov válasza Coccolino_O (#13568) üzenetére


Balinov
félisten

az irt en sem akartam elhinni, de aztan ajanlottak ezt a cikket, eleg nagy az arany, a lakossaghoz viszonyitva

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13570) MaciG válasza g@bo (#13565) üzenetére


MaciG
addikt

És mi lehet az oka ennek a nagy kivándorlásnak? Csak az időjárás? Mert nem hinném ,hogy mondjuk Ausztriában vagy Amerikában sokkal jobbak lennének a kereseti lehetőségek. Vagy igen?

BANZAII

(#13571) jerry311 válasza MaciG (#13570) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van ismeros aki innen angliabnol tervezi az ausztral kivandorlast. Kb ugyanennyit keresne ott is, de pl lakas helyett berelhetne egy naaaagy hazat naaaagy kerttel, ugyanennyiert, ami csak jobb lenne a gyerekeknek.
Meg az idojaras is melegebb...

[ Szerkesztve ]

(#13572) tildy válasza jerry311 (#13571) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg megeszik a polio, vagy a szilikoncsoves novenytol kerul komaba. Ovatosan Ausztraliaval.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13573) MaciG válasza jerry311 (#13571) üzenetére


MaciG
addikt

Mondjuk én is szívesebben mennék Ausztriába vagy Amerikába, csak hát ott még nehezebb sofőrként elhelyezkedni. :(

BANZAII

(#13574) jerry311 válasza tildy (#13572) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vagy megbotlik, elesik, kitori a nyakat. Sehol sem veszelytelen elni. Ja de, bezarva meztelenul egy gumiszobaba. Bar meg ott is megvan az esely, hogy felrenyel es megfullad. :U

MaciG
Ausztria ott van a szomszedban...

[ Szerkesztve ]

(#13575) MaciG válasza jerry311 (#13574) üzenetére


MaciG
addikt

Kicsit elírtam, de angol nyelvtudással (német nélkül, ott se egyszerű a helyzet.) :)

BANZAII

(#13576) eszgé100 válasza tildy (#13572) üzenetére


eszgé100
őstag

én azért elmennék :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13577) Wyco válasza eszgé100 (#13576) üzenetére


Wyco
tag

mi tart vissza? :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#13578) eszgé100 válasza Wyco (#13577) üzenetére


eszgé100
őstag

kellene egy kis tőke hozzá (mindenféle értelemben) mert nem hiszem, hogy még egyszer akkora szerencsém lesz, mint amikor idejöttem, meg azt hiszem elfogyott a naptejem is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13579) #31757056 válasza userZ (#13561) üzenetére


#31757056
törölt tag

Majd jonnek a kelet europai szakemberek, foleg lengyelek, es majd atveszik a kivandorlo diplomas angolok helyet. :)
Amugy en nem csodalom, hogy az angoloknak is eleguk van. Legfokeppen a bevandorlokbol. Decemberben a mi munkahelyunkre jottek angolok 3-man, a masodik napon mar csak 1 jott be dolgozni, o relative sokig birta, majdnem 2 hetet volt nalunk. Amikor kozoltem vele, hogy az ot korulvevo kb 400 munkatarsbol rajta kivul 1 masik angol van a masik muszakban, eloszor nem hitte el. Javasoltam neki, hogy probaljon kommunikalni az emberekkel. Amikor megprobalt velunk angolul beszelgetni, meg ok voltak felhaborodva, hogy miert nem egy szlav nyelven szol hozzajuk. Az a nehany kulfoldi aki tud is angolul, az sem ertette ot a helyi akcentusa miatt rendesen. Majdnem sokkot kapott amikor realizalta, hogy a sajat orszagaban szinte idegen, nem tud kommunikalni, es az emberek fel vannak haborodva amikor a sajat anyanyelven szol hozzajuk. Azert ez iszonyu erzes lehet, gondoljatok bele, otthon dolgoznatok egy magyar uzembe, tobbszaz kollegad lenne es pl mindenki bolgar, vagy torok vagy akarmi, es meg ok tamadnanak neked amikor megkiserelsz veluk a sajat orszagodban a sajat anyanyelveden beszelgetni.

(#13580) Balinov válasza #31757056 (#13579) üzenetére


Balinov
félisten

Hubazz, Cayman, ez nem semmi, teljesen megertem a helyi eroket, hogy szo szerint elmenekultek.

hamar ittvagy: Jessops,hogy tonkrement most hol nezel fotos cuccok utan? amazonon kivul

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13581) Wyco válasza Balinov (#13580) üzenetére


Wyco
tag

Megneznem, hogy Mo-n milyen lenne a kozhangulat ha arányaiban annyi azerbajdzsani, kirgiz, indiai, meg piréz lenne az országban mint itt bevándorló. Jobbik kitérne a hitébol de szerintem még az SZDSZ is.

(fotoscuccok: ebay? egyebkent lesz par elado cuccom Canonra, egy 40D váz, meg néhány obi)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#13582) Balinov válasza Wyco (#13581) üzenetére


Balinov
félisten

Pont ezert irtam,hogy megertem Cayman par angol ex-kollegajat.

Angol ebay-en nezegettem, UK only sellekeket mar tobb izben, de tobbnyire uj amazon.cu.uk/.de arnal picit olcsobbak, akkor meg mar inkabb veszek 0km-es ujat, plane amazon sellertol. Konkretan Nikkor 50/1.8 AF-S-t neztem.

Sajna canon nalam nem jatszik, Nikon rendszerbe vasaroltam bele magam, meg 3 eve a megboldogult Jessops-nal.

Bar multkor olvastam egy cikket,hogy valamelyik masik ceg tervezi,hogy atveszi a J halozatat

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13583) MaciG válasza Wyco (#13581) üzenetére


MaciG
addikt

Ne aggódj, vannak itt is csak az a különbség, hogy nem a munkahelyeden futsz velük össze hanem a hivatalban miközben sorba állnak a segélyért...

BANZAII

(#13584) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nah latom atalkultunk Ausztral forumra. :)
En biztos megle'pem, ido meg kerdeses, hogy mikor.
Ha csak ezt az eletkorulmenyt tudom biztositani kinn amit itt tudok, akkor mar az idojaras miatt sem jonnek vissza ide tobbet.
Jol esik amikor januar vegen hajnalban 12-13 fokban tudok biciklizni a melohelyig, otthon-otthon meg repkednek a minuszok, de valahogy szarul esik amikor 13 fok van szinten, naptar szerint meg julius...mint tavaly pl.
Nem kell nekem kanikula, de a napsutest szeretem, hozzateszem soha az eletben nem voltam ilyen hofeher mint amilyen itt vagyok...mint egy masodnapos vizihulla. :U

...

(#13585) legiaap válasza Devid_81 (#13584) üzenetére


legiaap
nagyúr

Aztán mindenki átköltözik és ott is ugyanez lesz. Ott meg majd azok költöznek el.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13586) Devid_81 válasza legiaap (#13585) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt szoktam erre mondani, hogy a sz.r mindig ugyan az, csak a csomagolasa mas es mas, az a baj, hogy hiaba gyonyorkodsz a csomagolasban, ha ugy is ki kell bontanod...
Ezt ugy ertve a foldre, globalisan. :K
Mindenesetre atlesnek oda, tudom sok a merges kigyo-bogar-kenguru meg fene sem tudja mi nem, de itt is barmelyik nap meghalhatok...eleg egy hulye sofor es maris vege a palyafutasomnak, vagy eleg egy rossz mozdulat reszemrol es ennyi.
Akkor mar inkabb napsutesben haljak meg egy kigyotol :D

...

(#13587) userZ válasza Devid_81 (#13584) üzenetére


userZ
tag

Nekem is csak idő kérdése valószínűleg, túristaként a közeljövőben minimum kimegyek... viszont be is vagyok szarva egy kicsit a távolság miatt, bárhogy adódhat és ott igencsak csak magára van utalva az ember, főleg ha egyedül vág neki :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#13588) Devid_81 válasza userZ (#13587) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En viszont pont ezt a tavolsag dolgot nem ertem am.
Anno voltam az Usaban, es onnan is hazajottem ahogy es akkor amikor akartam.
Itt vagyok kinn lassan masfel eve, es nem igen akarok hazajarni innen sem, pedig rengeteg barat-csalad stb otthon van.
Szerintem inkabb aki jobban kotodik (es pl innen is surun hazajar) az nem mer neki vagni nagyobb utaknak.
Ertem ez alatt azt is, hogy onnan, hogy repulon ulsz, majdnem mindegy 2 orat repulsz vagy 12 orat.
De amikor azt mondom masoknak altalaban nagy szemekkel neznek ram, szoval kozel egyedul vagyok a velemenyemmel :D :U

...

(#13589) userZ válasza Devid_81 (#13588) üzenetére


userZ
tag

Szerintem lassan nyithatnánk egy Ausztrália fórum topikot :D

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#13590) eszgé100 válasza userZ (#13589) üzenetére


eszgé100
őstag

van már

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13591) grabber válasza userZ (#13589) üzenetére


grabber
addikt

Amerika->Anglia->Ausztrália

ABC szerint így jönnek ;]

(#13592) Devid_81


Devid_81
nagyúr

En lakom rossz helyen vagy tenyleg minimum 30-50% ot emelkedtek az arak az elmult par honapban? :U
Vagy csak en jarok rossz boltba...
Ma megint olyan arak voltak a Saintburyben, hogy besirtam... :W

Szerk: nem mindennek, de amiket en szoktam venni azoknak a 90% megint dragabb lett...

[ Szerkesztve ]

...

(#13593) legiaap válasza Devid_81 (#13592) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én ezt a Tescoban vettem észre, de valóban mennek feljebb az árak.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13594) eszgé100


eszgé100
őstag

van valakinek tapasztalata, hogy lehet-e továbbtanulni otthon szerzett érettségivel? most vagyok 25 és rendeztem annyira a dolgaim, hogy lenne erőforrásom (szellemi és időbeli) a továbbtanulásra is

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13595) Devid_81 válasza legiaap (#13593) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Franc vigye el, ez egyre veszelyesebb lesz igy egy keresetbol...
Nah mindegy, majd kitalalok valamit, fizu emelesunk nem lesz, szoval egy ut maradt, valami jobban fizeto allas kell...vagy egy gazdag no aki eltart...bar meg szegeny sincs :D :U

...

(#13596) Devid_81 válasza eszgé100 (#13594) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tanulasra itt van lehetoseg, persze, nem is keves, es raadasul kaphatsz vilagszinten elismert papirokat, vegzettseget stb.
Kerdes, hogy tudod-e finanszirozni, vagy beleszaladsz egy hitelbe es majd iskola vegeztevel a nyakadban lesz 10.000fontnyi kolcsontol akar a csillagos eg...
(egyik ismi most jar majdnem 30.000 fontnal, elvileg iden befejezi a sulit, ha szerencseje van)

...

(#13597) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tud-e valaki barmilyen jellegu biztonsagi ori vagy szemelyvedo iskolat-kepzest-barmit itt London falvan ami mondjuk elismert, akar nemzetkozi papirt is ad?
Kicsit jo lenne mas iranyban elindulni...mint amiben eddig gondolkodtam.
Esetleg barmilyen tipp otlet hol lehet barmilyen vegzettseget szerezni vmi tanfolyassal...? :)

...

(#13598) userZ válasza Devid_81 (#13592) üzenetére


userZ
tag

Venni akarok egy szimpla toastert mostanában, 2 hete 5 font volt a tesco-ban, ma épp ránéztem, az árcédulán 7 font van már... 40%-os áremelés. Lehet én is rossz boltba járok :F

Stop the Earth, I want to get off!

(#13599) Devid_81 válasza userZ (#13598) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem, sajna nem csak itt, hanem mashol is mondtak/kerdeztek ma, hogy what'the'f.ck happend...dragult sok minden.
Nem lesz ennek jo vege! :(

[ Szerkesztve ]

...

(#13600) tildy válasza Devid_81 (#13588) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem feltetlen mindegy. En alapbol nem jarnek gyakran haza, de edesapam beteg , a szive sem az igazi , aggodom mire megyek haza legkozelebb. Innet megoldott a haromhavonta hazaugras, anyagilag is belefer, idoben is. A 12 ora mar nem biztos , hogy beleferne.

Amugy tenyleg sokat dragult minden. Mikor kijottunk a 400 gr-os kenyerek 55-65 pence kozt voltak 3 eve. Most 70 alatt kb nem kapni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.