Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) Devid_81 válasza Coccolino_O (#13950) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tavasz bealltaval az osszes partmenti fellendul, de aztan elegge kiurul osszel...es mindig szeles, szoval telen nem nagy elmeny ott lenni! :N

...

(#13952) Coccolino_O válasza Devid_81 (#13951) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Szóval Kent, Brighton, Bristol, ilyesmik.

Ez lett volna a másik kérdésem, hogy holt szezonban mit lehet kezdeni magaddal?

(#13953) Petek válasza Coccolino_O (#13950) üzenetére


Petek
tag

Bath-ban egesz evben vannak turistak jauar, februart leszamitva. Mit keresel konkretan vendeglatas teruleten?

In vino veritas

(#13954) Coccolino_O válasza Petek (#13953) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ha végeztem a sulival, akkor a kövi szakmám a szakács lesz. De akkor viszont itthon kell maradnom évekig, hogy legyen x év tapasztalatom.

(#13955) szaboattila1


szaboattila1
csendes tag

Sziasztok fiúk, lányok, Attila vagyok és nemrég elterveztem, hogy szeretnék visszamenni Londonba. Segítségeteket kérném, amennyiben valaki tudna ajánlani egy jó munkaközvetítő céget, küldene nekem egy privát üzenetet? Hétvégén fogom és visszaolvasom ezt a topicot szépen, viszont most nincs időm hozzá sajnos, de ha lenne valaki aki egy jó tanáccsal megajándékozna, megköszönném szívesen.:)

(Tudom, sokan nem szeretik a közvetítőt és azt fogják ajánlani, hogy a nélkül menjek ki, de azt nem szeretném bevállalni...mégegyszer nem..:) )

(#13956) wildufo válasza boatkiller (#13948) üzenetére


wildufo
csendes tag

Egy honnappal is lehet, jobb helyeken akkor is a lejarattol szamitjak az ervenyesseget, tehat ilyen esetben az uj MOT 13 honapig ervenyes.

Az fontos, hogy az lyuk hol van. Ha benne van a fenyaramban, akkor ebayen vegyel egy bontottat 3.5 fillerert, ugyan szerintem igy is atmenne (ha tenyleg pici) dehat nem hiszem hogy az az £5 vagna foldhoz.

(#13957) eszgé100


eszgé100
őstag

guildfordról és/vagy környékéről vagy a déli tengerparti városokról (pl. Brighton) van valakinek tapasztalata? gondolok itt pl. a környezetre, szobaárakra, lehetőségekre, esetleg környékbeli magyarokra. nem lmgtfy-ra gondolok, azt magam is el tudom intézni, a személyes tapasztalatok érdekelnének, mert az sokszor hihetőbb, mint a netes találatok.

haverommal már egy ideje szeretnénk délebbre költözni, és nem sokára fog betelni a pohár mindegyikünknél. London egyelőre túl nagy falat lenne, de jó lenne, ha nem lenne túl messze. sajnos a kezdeti elégedettség az itteni helyünkkel kapcsolatban már semennyire sincs meg, részben saját magunk, részben rajtunk kívül álló okok miatt. sem a környék, sem a munka nem az igazi már, előrelépésre pláne fizetésemelésre egyikőnk sem lát esélyt, az egyéb lehetőségekről nem is beszélve.

az infókat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13958) potkem


potkem
aktív tag

Üdv.
Ha már ott leszünk Banbury-ben az első dolgom hogy veszek egy laptopot.
Tudnátok valami jó, megbízható webáruházat ajánlani?
Ahol aránylag jó áron vannak és a garancia sem nyűgös.
Max 500 fontot szánnék a dologra, de hát csak annyi szórakozásunk lesz kint az elején.

Azért kérek segítséget már most, hogy addig legyen időm eldönteni melyik is legyen.
Na és legyen időm olvasgatni az adott szériákról.

Előre is köszönöm. :R

(#13959) legiaap válasza potkem (#13958) üzenetére


legiaap
nagyúr

Currys
PCWorld
Vagy rendelj amazonról, ebay-ról.

eszgé100: Hol laksz per pill?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13960) Balinov válasza potkem (#13958) üzenetére


Balinov
félisten

PC World/Curry-s tuti van Banbury-ben. Nem mindig olcso, de legalabb valasztek van,igy meg tudod sasolni, melyik model-t kell dabs-on,aria-n,stb. kajtatni ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13961) eszgé100 válasza legiaap (#13959) üzenetére


eszgé100
őstag

Birkenhead
Liverpoollal szemben a folyó másik oldalán

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13962) legiaap válasza eszgé100 (#13961) üzenetére


legiaap
nagyúr

Pedig biztos szép hely lehet ott a tenger közelében.
Amúgy a déli félteke nekem is nagyon mozgatja a fantáziám.
Egyszer majd elmegyünk kirándulni arra Plymouth felé. Kíváncsi vagyok milyen a környék arra.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13963) eszgé100 válasza legiaap (#13962) üzenetére


eszgé100
őstag

sajnos egyáltalán nem az, és ezen a tenger is csak annyit segít, hogy tiszta tőle a levegő

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13964) Devid_81 válasza eszgé100 (#13963) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hidd el a londoni nagyvarosi csunya szurke elettol szebb, de csak ideig oraig.
En voltam lenn parszor mult evben nyaron, had ne mondjam 2.-ik alkalomnal mar jottem volna haza barmi aron...szamomra az, hogy ott a tenger, es melle olyan hideg, hogy a labujjadat beledugva a hideg kiraz...hat nem is tudom, egy nagy csalodas az egesz.
Persze had ne mondjam az angolok meg benne furodtek...jo ha volt 16 fokos a viz...
Es mindig fuj a szel, es mindig a tengerrol a szaraz fold fele, csak azt nem tudom hogy minek :)

...

(#13965) eszgé100 válasza Devid_81 (#13964) üzenetére


eszgé100
őstag

akkor időjárás szempontjából Brighton sem jobb, mint a mostani :W

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13966) legiaap válasza Devid_81 (#13964) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én meg már nem is tudom mikor láttam utoljára a napot itt Birminghamban. Én télikabátban, kesztyűben és sapkában nyomulok, azt ma láttam (de amúgy minden napra jut ilyen barom) egy csávót pólóban. Majdnem adtam neki egy taslit, hogy észhez térjen. Amúgy tök jellemző az is, hogy a gyerek a babakocsiban is hiányos öltözetű. Nem adnak rá cipőt, vagy csak egy póló van rajta.
Hülyék ezek.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13967) tildy válasza Devid_81 (#13964) üzenetére


tildy
nagyúr

En is siman bementem furodni Brightonban. :D
Mondjuk en Norvegiaban is kiprobaltam a tengert, terdig belementem, na ott azert sipirc volt kifele>D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13968) Devid_81 válasza legiaap (#13966) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem a legborzalmasabb elmenyem tavaly volt akkor meg kelet Londonban laktam.
Reggel buszra fel, busz megalloig folymatos karomkodas, 10 centis friss ho reggelre.
Felszallok, kabat-sapka-sal ahogy illik, kovetkezo megalloban srac felszallt, rovidnadrag-polo-papucs...nah ott volt nalam az amikor hataron volt, hogy megussem a marhat... :DDD
Szerintem annyira atvoltam fagyva hogy keptelen lettem volna 30 perces bemelegites nelkul barkinek egy fulest letolni...ezert is hagytam ki :DDD

tildy Te meg vigyazz magadra, teljesen atalakulsz, es beepulsz a helyiek matrixaba! :DDD
Nalam a furdesre alkalmas viz homerseklete valahol huszon-fok korul kezdodik, pedig meg csak nem is vagyok tulsagosan fazos fajta! :N

...

(#13969) Zodicus válasza Devid_81 (#13968) üzenetére


Zodicus
senior tag

Ilyen nekem is volt: plusz 1-2 fok, szakadó eső, én beöltözve rétegesen, majd a zebránál utolért egy kretén, szintén póló+bermuda+strandpapucs. Gondoltam fejbevágom, hogy térjen már észhez kicsit.

(#13970) Devid_81 válasza eszgé100 (#13965) üzenetére


Devid_81
nagyúr

No azt meg kell meg mondjam, hogy Londonban is csak egyetlen szeltipus van, az ami mindig szembol fuj.
Megyek reggel a meloba fuj, es szembol, mi kellhet mas a parasztnak 5:30 korul ugye a kave melle.
Jovok haza a melobol, mar megint fuj...es megint szembol...tudnam mikor es hogy valtozik meg...kellene legyen egy idoszak amikor sehonnan nem fuj, hanem csak gondolkodik azon, hogy most akkor cserelunk...
Ha egyszer elcsipem azt az idot, akkor nagyon megviccelem, mert akkor legalabb az egyik utam nem lesz annyira nehez :D ;]

...

(#13971) Zodicus válasza Devid_81 (#13970) üzenetére


Zodicus
senior tag

Vagy megfordulsz, mostmár azért is alapon :DDD

(#13972) Devid_81 válasza Zodicus (#13971) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azon is gondolkodtam, egyszeruen csak munkahelyet kell csereljek, ami a lakohelyemtol nyugatra van es nem keletre, es ha sikerulne ugyan ilyen idobeosztast kapjak, akkor mindig hatszelem lehetne...nah majd agyalok ezen! :DDD

Szerk: vagy a melohelyhez kepest kellene elkoltozzek a jo iranyba...de inkabb masik melo, mert ezek idiotak, de most meg megvarom a "nagy lehetoseget" csak meg nem tudom mennyit kell szenvedjek erte... :U

[ Szerkesztve ]

...

(#13973) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Egy kis bulvar, partmentiek elonyben! :)

2016-ban indul a Titanic 2

ui: csak attol felek az a Jurassic Parkos project is elkeszult am kozben, vagy a hajo oda megy, vagy a hajon vannak fenn a dinok, szoval tessek vigyazni! ;] :)

...

(#13974) Balinov válasza Devid_81 (#13973) üzenetére


Balinov
félisten

sebaj, Titanic 2. Belfastban a Titanic muzeum melle elfere megegy, van eleg ures ter ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13975) SityiSXT válasza tildy (#13967) üzenetére


SityiSXT
őstag

En az izlandiakon akadtam ki... Nyaron jo, ha van 15 fok, a szel mindig fuj, az ocean meg kb. 10 fokos, ha megvan. Erre pareves kolykok vidaman(!!!) pancsolnak benne...
Finnorszagban nem volt ilyen gondom, a szaunabol kirohanva a topartra kellemes volt a 14-16 fokos viz - nyaron. Telen hasonlo helyzetben sokkal jobb volt a -20 fokos levegon alldogalni, mint a 4 fokra "felfutott" lekbe megmartozni. Ertem en, hogy egeszseges, de irgalmatlanul hideg.

[ Szerkesztve ]

(#13976) Devid_81 válasza Balinov (#13974) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oh, ez jo! :DDD ;]

...

(#13977) melon


melon
tag

Hat nagyon nem ertem en ezt a 'mindjart megutom, hiszen alig van feloltozve' tipusu reakciot. Most oszinten, azert mert te fazol, masnak is kotelezo? :) Mindenki mas viszonyokhoz van szokva.
Ha itt 15 fok van, es napsutes, akkor en mar gyakran rovidnadragot hordok, engem is megutnel? Eszem megall :W

(#13978) Devid_81 válasza melon (#13977) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azert gondolom ezt Te magad sem gondolod komolyan, hogy mi itt pofozkodunk az utcan mert ok nem faznak?! :U

...

(#13979) boatkiller válasza wildufo (#13956) üzenetére


boatkiller
tag

Köszi a választ. Május 27-ig érvényes az MOT. A lyuk tényleg nem túl nagy, és a csomagtartón lévő lámpán van nem pedig a normál lámpán.(v40 volvo kombi) Kerestem már lámpabúrát, de még nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#13980) tildy válasza Zodicus (#13969) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne bantsatok mar oket. En peldaul az otthoni nepeket nem ertem, akik 15 fokban mar kabatot vesznek, mert faznak!

Nem mindenkinek egyforma a hohaztartasa, nekem spec tokeletes az itteni ido, mert utalok izzadni, nem is szerettem a magyarorszagi nyarakat.
Mondjuk 1-2 fokban strandpapucs mar huzos, de 5-10 foknal siman vallalhato amit leirtal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13981) Zodicus válasza tildy (#13980) üzenetére


Zodicus
senior tag

De nem is a 15C-ról volt szó, hanem amikor az angolok 95%a is felöltözik rendesen, de a kreténje már lilul, de akkor is pólóba feszít. Amúgy az időjárást én is szeretem :))

(#13982) Balinov válasza Zodicus (#13981) üzenetére


Balinov
félisten

vesebetegek gyulekezete, sokszor csodalkozom, hogy miert nem hugyoznak vereset :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13983) Devid_81 válasza Balinov (#13982) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Haverlany volt babysitter angoloknal, es mondta, hogy volt baj a kislanyokkal rendesen, felfazasbol kiindulo problemak, nem reszleteznem.
Anyjuk annyit mondott erre, "majd megszokjak a hideget"
Valamennyire megszokhatjak mind, mert eleg szaporak...avagy termekenyek maradnak, de furcsak azert ez a fajta "edzes" nekem.

...

(#13984) Balinov válasza Devid_81 (#13983) üzenetére


Balinov
félisten

edzes,edzes,edzes...az a lelke mindennek.

nalam 2 altipus bass*a ki rendszeresen a biztositekot, telviz idejen pics*szoknyaban 15cm-es high heel-el a Temple Bar-ban koricalo, meg a zindiai varnyu, aki telen sapka,sal, nagykabat......es mezitlab borszandalban flangal...igy, egeszenkonkretan.

Az ilyeneket szertinem ha meg 5 evig ittleszek, sem fogom tudni megerteni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13985) eszgé100 válasza Balinov (#13982) üzenetére


eszgé100
őstag

majd fognak véreset hugyozni, mikor Devid_81 meg legiaap nem bírja tovább elnézni őket és nyomnak rájuk egy körbepörgőset ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13986) Balinov válasza eszgé100 (#13985) üzenetére


Balinov
félisten

nem ultrahangos vesekozuzas

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13987) melon válasza Devid_81 (#13978) üzenetére


melon
tag

Termeszetesen nem gondolom komolyan, csak furcsalltam az egymas utani hozzaszolasokat. Ehh, biztos csak nehezebb napom volt, nezd el nekem, reszemrol no hard feelings.

(#13988) Devid_81 válasza eszgé100 (#13985) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nema' mar igy is azt hiszik itt rolam, hogy en olyan harcias vagyok! :D
Nem bantom en oket, csak meg mindig furcsa, hogy ezek igy "birjak"
De tenyleg szinte rozsaszin-lila tartomanyban vilagit a boruk, de akkor is csak egy poloban feszulnek.

...

(#13989) Devid_81 válasza melon (#13987) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nincs itt semmi baj keremszepen! :N
Nehez nap meg ertheto, nekem az elmult egy evem minden napja nehezen telik ebben az orszagban, semmi jellegu honvagyam nincs, elmenni innen jobb helyre vagyam, na az van minden nap! :K

...

(#13990) tildy válasza melon (#13987) üzenetére


tildy
nagyúr

Feletek is soka melo? Nalunk is, raadasul pepecs... argh...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13991) MPowerPH válasza tildy (#13938) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, nem rossz, mint utólag kiderült. Ellenben az agency fee üt. 250 font páronként+150 font a papírmunkáért. Tehát az irodának most azonnal le kellene raknunk 1950 fontot, ami magában foglalja még a depositot, és az egy havi lakbért is... :Y
Kezdek megőrülni, brutális nehéz dolog ez. Holnap megnézünk még egy házat, azzal együtt már 4 közül választhatunk.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13992) tildy válasza MPowerPH (#13991) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi ket eve 1600-1700 fontot raktunk le egy szobaert. Es akkor meg csak szobat bereltunk. Ehhez az albihoz is le kellett tenni 1500-t.( 1 ho+1 ho kaucio, itt szerencsere nem volt ugynoki dij, elvegre a housing association nem kerhetett ilyet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13993) eszgé100 válasza MPowerPH (#13991) üzenetére


eszgé100
őstag

annak páronkénti 250-es díjnak nagyon lerántás szaga van. szerintem ilyen sehol sincs

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13994) melon válasza tildy (#13990) üzenetére


melon
tag

Most nehezebb, mert estenkent freelance projekten dolgozom - tudom, magamnak akartam, megerdemlem :) De szerencsere nemsoka kifut mar, es akkor remelhetoleg visszaall minden a normalis kerekvagasba.

(#13995) wildufo válasza eszgé100 (#13993) üzenetére


wildufo
csendes tag

Hogynemán. A haart-nál is hasonló nagyságrenddel húztak le annak idején. A lakásról meg semmit nem tudott mondani az ember cserébe (pl. rezsi, council tax). Simán megdontotte a sorryidontknow/perc világrekordját.

(#13996) wildufo válasza melon (#13994) üzenetére


wildufo
csendes tag

Hogyan kell freelancelni? Kell adozni utana? Neha tobb ora szabaidom van naponta, es addig akar penzt is kereshetnek, gondoltam freelance, csak par dolog nem egyertelmu nekem.

(#13997) melon válasza wildufo (#13996) üzenetére


melon
tag

En foallas mellett inditottam vallalkozast, bovebb info itt. Adozni az aktualis adoev utani januarban kell, ha online vallod be, NI-bol tobbfele van, olvasd el az infokat, eleg reszletesen le van irva.

(#13998) eszgé100


eszgé100
őstag

most, hogy már mindenki elment freelancernek, akár lehetne is zárni a topikot... ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13999) Balinov válasza eszgé100 (#13998) üzenetére


Balinov
félisten

;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14000) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Csak hogy #14k legyen :D ;]
Egyebkent en is agyaltam mar sokat azon, hogy kellene valamit alkotni itt, adozas masabb, jobb mint otthon, de nem vagyok biztos abban, hogy annyira akarom... :U

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.