Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) longwild válasza jerry311 (#14850) üzenetére


longwild
aktív tag

Köszönöm a választ, nagyon korrekt! :)

Kíváncsi vagyok más bátor jelentkezők történetére is ;)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#14852) KMan


KMan
őstag

Jobbkormanyos vezetesnel mire kell nagyon oda figyelni? :D

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#14853) jerry311 válasza KMan (#14852) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hogy sebességváltás helyett ki ne nyisd az ajtót! :DDD

Első körben arra, hogy az autó bal oldalon nagy, jobb oldalon, meg ott van vége melletted. Aztán meg, hogy melyik sávba kanyarodsz, főleg akkor érdekes ha hülye szögekben találkoznak az utak.

Nagyjából ennyi.

(#14854) wildufo válasza KMan (#14852) üzenetére


wildufo
csendes tag

Meg arra, hogy a bennszulottekkel ellentetben te hasznald az indexet :)

Meg hogy 3 lampaoszlop egymas utan lakott teruletnek szamit, es hacsak nincs kint mas ertelmu tabla, ott 30-cal kell menni. Ha nem igy teszel, akkor lehet valasztani olyan 60 font koruli bunti + pontok vagy egy 95 fontos AA tanfolyam kozott. Tapasztalatbol hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#14855) legiaap válasza wildufo (#14854) üzenetére


legiaap
nagyúr

Index az itt nagyon nem téma. Alig használja valaki.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14856) MPowerPH válasza jerry311 (#14850) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Bónusz:
Addig leszek itt, amíg a következő két feltétel együtt nem teljesül:
- Angol állampolgárság
- kifizetett magyarországi lakáshitel.
"

Ez üt. :D

Don't Tread On Me

(#14857) tildy válasza longwild (#14849) üzenetére


tildy
nagyúr

3.5 eve kinn, Web developer.
Szuleimet, meg 1-2 baratot. De korabban sem eltem a kozelukben, igy nagyon nem kot vissza. Hitelem diakhitel volt, mar kifizettem.

Meddig leszunk itt:
1. vagy orokre
2. vagy tovabballunk valami hidegebb/havasabb teruletre.

Szinten meg akarom szerezni az allampolgarsagot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14858) Coccolino_O válasza jerry311 (#14850) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ha sikerül a bónuszt teljesítened, akkor visszajössz v. más országba mész?

(#14859) jerry311 válasza Coccolino_O (#14858) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az attól függ, mi lesz Magyarban.
A legesélyesebb jövő: család kihal, barátok meg szintén elköltöznek külföldre.
Ha tényleg ez lesz, akkor már nem fogok visszamenni. mert minek.
Az viszont elég valószínű, hogy ha nem költözöm vissza Magyarba, akkor is elhúzok melegebb éghajlatra, nem tetszik ez a 18 fokos nyár.

BMW001
Az ilyen. :DDD
Mondjuk erősen remélem, hogy 2 éven belül ki lesz fizetve a lakás, utána meg már csak az állampolgárságra "várok".

[ Szerkesztve ]

(#14860) kovsol válasza jerry311 (#14859) üzenetére


kovsol
titán

Amúgy ha tovább akarsz költözni akkor mire jó az állampolgárság ? Milyen előnyei vannak?

May the Force be with you!

(#14861) tildy válasza kovsol (#14860) üzenetére


tildy
nagyúr

PAr orszagba konnyebben utazhatsz be, nem kell netan vizum.

Amugy tok erdekes, hogy mig szint emindenki melegebb helyre menne innet, mi pont huvosebb helyre vagyunk:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14862) legiaap


legiaap
nagyúr

Bassza meg most van honvágyam: [link]
Ilyet itt sosem látni.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14863) jerry311 válasza tildy (#14861) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mondjuk Izland sem egy rossz hely. Ott legalább van hőszigetelés és olcsó a fűtés.
65-75 EUR/hó: víz, fűtés, áram és 25°C a házban bukóra nyitott ablakokkal.

(#14864) kenguru99 válasza legiaap (#14862) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Mikor legutóbb jöttem haza edinburghből, akkora vihar fogadott minket ferihegyen, hogy leszállt a gép majd le is zárták a repteret. Nem engedtek kiszállni a gépből fél óráig, csapkodtak a villámok, viharos szél, hömpolygő víz a betonon. A skót utasok meg voltak illetődve rendesen.

(#14865) tildy


tildy
nagyúr

Erdekes cikk a berleti dijakrol. [link]
jerry311: jol hangzik:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14866) SityiSXT válasza jerry311 (#14863) üzenetére


SityiSXT
őstag

Izland nem rossz hely turistaként, de ott élni - teljesen más tészta. Izlandi nyelvtudás nélkül nem vesznek fel sehova, folyton fúj a szél (25-30 km/h teljesen megszokott dolog ott, más országban ezt már erős szélnek hívják, itt meg nem ritka a 60-70 km/h sem), sokszor esik az eső (a szél miatt ráadásul majdnem vízszintesen), a tél hosszú, sötét, depresszív (a nyár viszont rövid, világos, kellemesen hűvös), a boltokban nincs választék (pl. papírzsebkendőből mindössze kétfélét kapni), drága (amit nem tudnak helyben előállítani, azt vagy hajóval, vagy repülővel hozzák, és mivel nem EU tag, vám is van). De az tény, hogy a természet különleges, a fürdőik isteniek, az emberek barátságosak, az izlandi konyha pedig ízletes kajákból áll.

(#14867) jerry311 válasza SityiSXT (#14866) üzenetére


jerry311
nagyúr

A szél az egy érdekes kérdés. Több vendégem említette ezt a problémát Angliával kapcsolatban is. Sőt, az elmúlt 1.5 évben én sem tudok nagyon sok szélcsendes napot felidézni.
Elég érdekes hallani ezt az izlandi nyelvtudás dolgot, 2 hét alatt gyakorlatilag nem találtunk olyan embert, aki ne beszélt volna angolul.
Az biztos, hogy Izland drága, ez gyakorlatilag megcáfolhatatlan.

(#14868) SityiSXT válasza jerry311 (#14867) üzenetére


SityiSXT
őstag

3 évet éltem ott, mielőtt Londonba jöttem volna, és itt azt kell mondjam, jobb az időjárás. Nem is kicsivel. Pedig nem vagyok egy nagyon fázós típus. 3 évet éltem Finnországban is az erdő közepén, és ott bár télen hidegebb van, mégsem fáztam annyira, mint Izlandon. A február a kivétel, mert a -25 - -30 foknál rettenetesebb nincs.
Izlanddal igazából az a gond, hogy lehetőségek nem nagyon vannak. Mivel mindenki ismer mindenkit, a legtöbb állást is ennek alapján töltik be...

(#14869) engine88


engine88
aktív tag

Egy 100.000 fontos hazhitelnel kb mennyit kell visszafizetni es kb mennyi ido alatt atlagban?

(#14870) Wyco válasza engine88 (#14869) üzenetére


Wyco
tag

Felmesz HSBC oldalara, es megnezed a mortgage calculatort. (legegyszerubb. nem utolso sorban mert sok fajta konstrukcio van, ahol te szabod meg hany evre akarod a penzt.)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#14871) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Jott vki ma azaz 20an a 17:35os Ryanair-val London-stansted-rol Budapestre?

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14872) Fortissimus


Fortissimus
őstag

van ket elado jegyem az O2 arenaba Depeche Mode koncertre majus 29-re, plussz lehet lesz meg egy 28-ra.
ha vki erdekelne irjon privit:)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#14873) Soticop válasza engine88 (#14869) üzenetére


Soticop
újonc

Nézz be a postoffice-ba is, egész szép számokat olvastam a szórólapjukon legutóbb. Jó lakáshitel konstrukcióik vannak, FirstBuy-ban is. Gondolom neked az kéne.... :))

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14874) Soticop válasza longwild (#14851) üzenetére


Soticop
újonc

Mit hagytam otthon?

-"Túlfizetett" közalkalmazotti állást, amihez a legutóbbi jogszab.-ok szerint titkosszolgálati megigyelés is jár ingyen,
- Az idióta főnökeim (Remélem a holló mondja szemüknek csecsebogyó!)
- Állandó idegesség, csengőfrász a telefontól,
- Folyamatos b.sztatás a melóban

Sokan kérdezik, nem bántad meg? DE! Azt hogy nem előbb léptem le! :W

Itt gondnok vagyok, elég jó fizuval és körülményekkel. Egy év alatt töbször köszönték meg a munkám mint otthon eltöltött nyolc alatt... :K

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14875) longwild válasza Soticop (#14874) üzenetére


longwild
aktív tag

:)

Köszi!

Általános kérdés: IT-s pozikra mennyire érdemes pályázni Angliába és hogyan a legjobb? Egy barátom USA állásokkal szenved nagyon... telefonon, skype-on végignyomják 3-4 körön, végül szó nélkül nem őt választják, véleménye szerint azért, mert kelet európai és nem "helyben" van.

Angliára ez mennyire igaz?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#14876) wildufo válasza longwild (#14875) üzenetére


wildufo
csendes tag

100%-ra, hiszen ha nem vagy itt, nem is akarod annyira a melot.

(#14877) Coccolino_O válasza longwild (#14875) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Azért azt tegyük hozzá, hogy az USA egy teljesen más világ ilyen szempontból. Ott azért vannak ám költségei is annak, hogy (tételezzük fel) felvesznek valaki olyat, aki nem ott él. És nemcsak a pénzről szól, hanem a rengeteg utánajárásról, már ami a céget illeti.

[ Szerkesztve ]

(#14878) eszgé100 válasza Soticop (#14874) üzenetére


eszgé100
őstag

nekünk is minden nap megköszöni a főnököm a munkánkat, még akkor is, amikor a silány teljesítményünk nem igazán indokolná

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14879) blackydan válasza longwild (#14849) üzenetére


blackydan
senior tag

Szia!

Kemény négy hónapja élünk kint a párommal, mind a ketten section leaderként tevékenykedünk egyazon étteremláncnál.
Amit hátrahagytunk:
-család
-barátok
-a saját részemről a katonai karrier
-2 macsek

Mit tervezünk:
-mi is szeretnénk az állampolgárságot megszerezni
-barátnőmet mielőbb a pénzügyi szektorban, remélhetőleg valamelyik banknál elhelyezni
-magam részéről vagy följebb jutni a "ranglétrán" a mostani helyen vagy valóra szeretném váltani az egyik régóta dédelgetett álmom, hogy azzal foglalkozzak amivel ténylegesen szeretnék de ehhez még pénz kell nem is kevés..
-melegebb helyre költözni idővel :D

(#14880) lorcsi


lorcsi
veterán

angliából magyarországra egy a4 méretű picit vastagabb csomagot mekkora összegért lehet elküldeni ?
kb..

(#14881) Bubee82 válasza lorcsi (#14880) üzenetére


Bubee82
őstag

Múlt hét. Royal Mail. Fél kilós A4 méretű, kb. 4 cm vastag doboz.

Track & trace, airmail.

11 font.

Magyarországra kézbesítés: kb. 2-3 nap.

Magyarországi kézbesítés: kb. 1 hét :W :W

(#14882) lorcsi válasza Bubee82 (#14881) üzenetére


lorcsi
veterán

nem is olyan olcsó :(

ok-ok
ez már nekem elég, nagyjábóli számításhoz
ezt találtam meg, elég olcsón..és a szállítást szeretném megúszni olcsón

[ Szerkesztve ]

(#14883) Bubee82 válasza lorcsi (#14882) üzenetére


Bubee82
őstag

Lehet a csomagszállítók olcsóbban elviszik, de ahhoz nem tudok hozzászólni.

(#14884) tildy válasza Bubee82 (#14883) üzenetére


tildy
nagyúr

25 fonttol kezdodik altalaban a csomagszallitas szalitokkal...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14885) MPowerPH válasza Bubee82 (#14881) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt én is megtapasztaltam... Bélelt nagy boríték, pénteki feladás, de csak ma ért oda. :W

Don't Tread On Me

(#14886) legiaap


legiaap
nagyúr

És megint weather...édes istenem, hogy ismét téli kabátban kell nyomni odakinn...nem úszott felfelé ez a sziget véletlen? Tök Izlandi idő van itt.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14887) Bubee82 válasza legiaap (#14886) üzenetére


Bubee82
őstag

Most jöttem interjúról. Ott is mondták, hogy ez már gáz.

Nekem megfelel, bár ma tényleg hideg van. Amúgy nincs problémám mióta itt vagyok, pedig sokkal rosszabbra számítottam.

BMW:

Pff. De tényleg az a legidegesítőbb, hogy az angolok áttolják gyakorlatilag semmi perc alatt, a magyarok meg b*szakodnak maszatolnak vele 1 hetet. Igazából én már el is temettem (névnapi ajándékot küldtem a lányomnak), mondtam, hogy azt már valaki más gyereke élvezi... De végül odaért, csak elég nagy stresszt okozott :W Még rá is írtam, hogy csak 18-án bontható fel :D Erre odaért 21-én :U

Tildy

Sejtettem. Velük csak rendes csomagot éri meg küldetni.

[ Szerkesztve ]

(#14888) MPowerPH válasza legiaap (#14886) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tényleg gáz, hogy megint rá kellett nyomni a gázkazánt.(pedig itt nem rossz a szigetelés) Azt hittem idén nyár végéig már nem kell bekapcsolni.... Főleg, hogy kb. 1 hónapja kint tanultam a kertben, napozóágyon, árnyékban, mert a napon nem lehetett kibírni, olyan meleg volt. Most meg... :o

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14889) legiaap válasza MPowerPH (#14888) üzenetére


legiaap
nagyúr

2011 március 20-án jöttünk ki UK-ba, akkor egy szál pólóba rohangáltam, meg eső sem volt. Az az év jó volt. Azt hittem nem is UK-ben vagyok, most meg biztos vagyok benne, hogy ez nem UK, hanem sarkvidék.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14890) MaciG


MaciG
addikt

Nem tudom valaki van-e ilyen helyzetben vagy tud-e erről valamit, de ha valaki ha valakinek fizetnie kell gyerektartás, akkor ezt úgy is be tudják hajtani rajta ha kimegy dolgozni Angliában? És ha igen milyen mértékben?

BANZAII

(#14891) Bubee82 válasza MaciG (#14890) üzenetére


Bubee82
őstag

Fizetéstől függ és azt hiszem az országtól. És igen, behajtatják, főleg ha az anya utánamegy a gyámügyön / bíróságon. Ott elintézhető, hogy a megemeljék.

(#14892) Soticop válasza eszgé100 (#14878) üzenetére


Soticop
újonc

Ugyi milyen sok mùlik a pijàron? :D

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14893) Soticop válasza blackydan (#14879) üzenetére


Soticop
újonc

Látom te is fegyveres voltál... :)
Részemről 6 év hiv. állomány utan dobtam be a türcsit.

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14894) Soticop válasza lorcsi (#14880) üzenetére


Soticop
újonc

Postán ne! Nekűnk egy csomag sosem érkezett meg. A Royal eljutatta Mo.-ra de ott szublimált... :S

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14895) eszgé100 válasza legiaap (#14886) üzenetére


eszgé100
őstag

Basszus el sem hiszem, hogy vegre egyszer hetvegen sut a nap, meleg is van es meg 300km/h-s szel sincs :))

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14896) legiaap válasza eszgé100 (#14895) üzenetére


legiaap
nagyúr

És bakker ilyenkor melózok
:(
10 napot tolok egy huzamban.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14897) eszgé100 válasza legiaap (#14896) üzenetére


eszgé100
őstag

En is termeszetesen. Miert is lenne maskepp? :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14898) MPowerPH válasza legiaap (#14896) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem mákom van, DO-t cseréltem vasárnapra, így lehet menni kirándulni... Már ha a szép idő megmarad.

Don't Tread On Me

(#14899) ronson válasza MPowerPH (#14898) üzenetére


ronson
őstag

Sziasztok

Valakinek lenne valami infója, hogy mi újság mostanában munka ügyben Newcastle és környékén.

Augusztus elején mennék, olcsóbbnak és élhetőbbnek tűnik, mint London.

(#14900) legiaap


legiaap
nagyúr

Fasza. Megint szívok nettel. Ez már a harmadik fél év alatt. Akár hányszor megáll egy BT-s kocsi a házunk előtt elmegy a net és nem jön vissza. Lement a mobilnetem fele, mert 1 órán át cseteltem a Sky-os (skyos csomagom van, csak a vonal BT-s) pasival. Végignyomtuk a troubleshotingot. Mondtam felesleges mert már jártam így, de erölködött. Ezt a mobilnetem fele bánta. És egy laza 72 órán belül lesz valami, amiben nem hiszek mert hétvége van, meg bank holiday lesz hétfőn. Szerintem direkt mindig ilyenkor kurnak el valamit.
"Ja hétvége van, szünet is lesz, na akkor nyessünk el egy kábelt"
És ezért a szarért fizetek. Azt majd naná, hogy péntekig melózok így addig be sem tudom engedni őket ha szükséges és úgy érzem igen. És ezért a kiesett napokért is fizetek bassza meg.
Tele a hócipőm a BT-vel!
Lehetséges, hogy ezekre hivatkozva bemutatok a skynak és felmondom a szerződést? Persze fizetni nem akarok érte.

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.