Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Viszlát válasza eddie17 (#13849) üzenetére


Viszlát
addikt

Én meg személyivel csináltam végig mindent, NI-t, bankszámlát, stb, nem volt gondom vele sehol, EEA igazolvány, unión belül semmivel sem kevesebb mint az útlevél, szóval ne izgulj, ha szívni fogsz, akkor nem emiatt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13852) MPowerPH válasza tildy (#13848) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, írtam is ezt... Munkáltatói igazolás pl. teljesen alapkövetelmény, Barclays NI nélkül szóba sem áll veled. Csak tudnám mi közük van hozzá...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13853) tildy válasza MPowerPH (#13852) üzenetére


tildy
nagyúr

Ni epp volt, csak mar 6 honappal ezelotti a papir.
Munkaltatoi igazolasnak meg nem felelt meg nekik a munkaszerzodes. Azt hiszem nalunk egyszer alberlet intezesnel nem fogadtak el a szemelyit.

De ha mar itt van valaki, lehet erdemesebb a jogsit lecserelni, itteni jogsira nem hisztiznek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13854) MPowerPH válasza tildy (#13853) üzenetére


MPowerPH
félisten

A legnagyobb poén az volt, amikor utolsó esélyként bementem az RBS-hez. Ott kötelezően közüzemi számlát kellett volna bemutatni. Hiába magyaráztam az ügyintézőnek, hogy nem tudok, mert nem én fizetem, hanem a Landlord, és minden kártyás. Elmentem, kértem egy igazolást erről, hogy ott lakok, fizetem a lakbért, ami magába foglalja a számlát. E mellé vittem a lakbér befizetését igazoló nyugtát. Így sem fogatták el, nekik számla kell... Akkor OK, mondtam is, megyek a Lloyds-ba, ha itt túl sok az ügyfél.

Don't Tread On Me

(#13855) eddie17 válasza Viszlát (#13851) üzenetére


eddie17
addikt

Ha emiatt nem szívok, akkor más miatt nem is akarok. :)
Mindegy március végére legkésőbb a kezemben lesz csak addig kell egy okmánnyal rohangálnom.
Vagy is kettő, mert a jogsimat is angolosítom.

(#13856) Balinov válasza Viszlát (#13851) üzenetére


Balinov
félisten

ezzel csak az a gond, hogy ha kifogsz egy olyan ugyintezot, akinek lovese nincs errol, akkor szopoagra kerulhetsz nehanapjan.

en utlevelet preferalom. amikor a PPS szamot igenyeltuk (NI szam ir megfeleloje) akkor utlevel kellett, plasztik szemelyit ugy visszatolta elem az ugyintezo, hogy orom volt nezni. 1eve a munkanelkuli hivatalba, a Jenonel, szinten az utlevelet kertek el elbol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13857) melon válasza tildy (#13846) üzenetére


melon
tag

Orulok, hogy sikerult vegre akkor. :) Hasznald egeszseggel csak ne felejtsd el mindig visszatolteni a legutobbi statementen levo teljes tartozast minden honapban, es akkor csak javul a historyd.

(#13858) tildy válasza melon (#13857) üzenetére


tildy
nagyúr

:) Direct debittel visszatolti:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13859) eddie17


eddie17
addikt

Útlevél megcsináltatva. Most már csak el kell készülnie.
És már csak 6 nap indulásig. :)

(#13860) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van mondjuk 2 db 12-es karton borom Londonban amit el kéne juttatni Mo-ra.
Az Árva Trans-on kívül van még értelmes lehetőség?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13861) tildy válasza kraftxld (#13860) üzenetére


tildy
nagyúr

Csomagkuldes.co.uk? Arvatransnal olcsobbak, es nagyon korrektek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13862) kraftxld válasza tildy (#13861) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Cefrét nem szállítanak :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13863) Petek válasza kraftxld (#13862) üzenetére


Petek
tag

Ha esetleg talasz olyant aki szallit bort 1-2 uvegnel nagyobb mennyisegben, legy szives oszd meg velunk. Engem feltetlen erdekelne.

In vino veritas

(#13864) legiaap


legiaap
nagyúr

Valakinek esetleg van infója, hogy az O2 mikor lesz LTE képes?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13865) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!
Ha valaki használ mobilnetet számítógépen, milyet használ?
Nézegetem, de nem tudom eldönteni melyik érné meg. Sajnos egyelőre így tudom majd tartani a kapcsolatot a külvilággal. :) Így mindenképp kell.

(#13866) eszgé100 válasza eddie17 (#13865) üzenetére


eszgé100
őstag

én másfél évig használtam a three all you can eat data-s csomagját, de arra vigyázni kell, hogy heavy userként csúnyán (szinte használhatatlanra) megvágják a sávszélességet. de ha csak alap dolgokra kell akkor rendben lesz

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13867) eddie17 válasza eszgé100 (#13866) üzenetére


eddie17
addikt

Nem lennék heavy user, alap dolgokra kell. :) Megnézem ezt a three-t. Köszönöm

(#13868) eddie17 válasza eszgé100 (#13866) üzenetére


eddie17
addikt

Átnéztem a honlapjukat, lehet én vagyok a hülye de nem találtam USB dongle All you can eat lehetőséget. :N
Csak mobiltelefon mellé találtam.

(#13869) eszgé100 válasza eddie17 (#13868) üzenetére


eszgé100
őstag

Bocs, az lemaradt.
Régebben SIM only plan volt egy SE K660-nal, később meg az iPhone-ról ment

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13870) legiaap válasza eszgé100 (#13866) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én a The One Plan csomagot használtam és totál bejött. Olyan 6-7megákkal neteztem ami mobilnettől nagyon jó, főleg hogy most max. 2-4 megával tudok netezni O2-n. Ezért lenne jó, ha jönne már LTE.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13871) eddie17 válasza eszgé100 (#13869) üzenetére


eddie17
addikt

Értem, akkor csak nem vagyok annyira hülye. :)
Akkor marad valami 1gigás csoda... hogy legalább online legyek. A nagy T-nél mint ha nem lenne korlátozás az 1giga után, vagy is nem sebesség, csak az, hogy böngészhetsz, nem tölthetsz.

(#13872) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Elnezest az off-ert, de egyre jobban keszulodok el innen ebbol az orszagbol.
Tudom ez nem az Ausztral topik, de a multkor is volt itt par ember aki mondta/irta menne arra epp ha lenne lehetosege.
Nos kerdeznem, ha megvolna a Britt Utlevelem (ami nincs es nem is fogom kivarni azt a +2 evet) akkor csak a vizumentessegtol szabadulok meg?
A letelepedeshez ugyan ugy x,y osszegnek meg kell legyen x,y bankszamlan, ezenkivul hianyszakmanak kell legyen az enyem, es meg a tobbi ami kell?
Vagy onnan, ha az embernek megvan az itten utlevele, onnan mehet azonnal, varjak sok szeretettel stb.?
Errol tud valaki valamit?
Hogy ne offoljuk szet a topikot, johet priviben, de ha titeket nem zavar johet ide is a valasz, hatha valakinek szinten segitseg lehet.
Koszonom! :R

...

(#13873) kraftxld válasza Devid_81 (#13872) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
[link]
[link]
Én kivárnám az UK útlevelet... :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13874) Devid_81 válasza kraftxld (#13873) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egyreszt 35 leszek ha megelem, masreszt minden napot ruhellek ebben az orszagban, harmadik dolog meg, ha "csak" a vizumentesseg az elony, es semmi tobb, akkor kar lenne meg 2 evet kidobni az eletembol itt.
De meg nem olvastam el mindent a nagy vizen tuli vilagrol, most csak infot gyujtok. :K
Ha nagyon korulmenyes, akkor csak siman elhuzok innen valami delebben fekvo orszagba, ahol angolt beszelnek, tudom oly tul sok nincs. :)
Koszi a linkeket! :R

...

(#13875) jerry311 válasza Devid_81 (#13874) üzenetére


jerry311
nagyúr

Málta? Kanári szigetek?

(#13876) Devid_81 válasza jerry311 (#13875) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Madarazni jovohonapban megyek, ha valahol talalok olyan helyet ahol az angollal el tudok helyezkedni akkor meglepem, es "ott ragadok".
Malta, passz, azon meg nem gondolkodtam. :N
Lenn a kis szigetek nem tudom mennyire mukodnek telen, nyilvan Ok is a nyarra epitkeznek, akkor vannak lehetosegek, bar a tel sem olyan huvos mint pl Maltan, ahol telen azert rendesen kihalnak az utcak stb.
(bar az idojaras itt is olyan "rossz" lenne mint ott)

...

(#13877) Bubee82 válasza Devid_81 (#13874) üzenetére


Bubee82
őstag

Mi ennyire gázos abban az országban (a te tapasztalataidra volnék kíváncsi)?

(#13878) tildy válasza Devid_81 (#13874) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak az idojarassal van itt gondod? Csak mert az ausztraloknal nem biztos, hogy mindenkinek bejon a sok pok, illetve az egyeb veszelyes allatok, a skalpolo madar , meg mindenfele novenyek. Persze a nagyvaros ott is mas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13879) kraftxld válasza tildy (#13878) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még az útmenti fű is megesz ha csúnyán nézel rá, azonnal hogy leszálltál Sydney-ben :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13880) Zodicus válasza kraftxld (#13879) üzenetére


Zodicus
senior tag

ennyire ne bíztassátok :DDD

(#13881) tildy válasza kraftxld (#13879) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat , ha gympie gympie, akkor en nem baratkoznek vele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13882) Coccolino_O válasza Bubee82 (#13877) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Leírhatná, engem is érdekel. :K

(#13883) Devid_81 válasza Bubee82 (#13877) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt most igy neked valaszkent, de ugyan ugy szol tildynek Coccolino_O-nak es mindenkinek aki kivancsi a dolgokra! :)

Nem annyira gazos orszag ez, vagyis nezopont kerdese.
Tobb dologgal is van nekem bajom itt, de egyik sem volt meglepetes, amikor jottem tudtam mi var itt, es kb az is fogadott.
Idojarassal is van bajom elsokorben
A tel oke, sok esetben (most is) jobb mint otthon.
Enyhebb a tel mint otthon, csapadek itt is van, lattunk havat, az is van, ugyan nem igen a megmarados fajta, de volt azert meg abbol is egy keves.
Eso, erre barmikor a nap barmely idoszakaban szamithatsz,
De nem kimondottan az a fajta eso ami otthon van, hogy ha reggel kinyitod a szemed latod esik, akkor valoszinuleg aznap esni is fog.
Itt varsz 20 percet es lehet teljesen mas mar az idojaras, vagy csak arrebb mesz 1 merfoldet es mar nyoma sincs az esonek, kicsit hasonlo mint az otthoni nyari zaporok, de meg sem.
Szel az azert mindig van, meg is szoktam koszonni mindig, szeretem, foleg ha esik is kozben, az a legjobb amit egy biciklis itt kaphat.(lasd En)
A nyar ha el nem marad, mint mondjuk tavaly, akkor eleg turheto, de eso barmikor, szel barmikor, es itt az, hogy Te reggel szikrazo napsutesre ebredsz, gyonyo kek eg mellett...mint a feher hollo...az meg, hogy kitart egesz napra, szinte felejtos, de azert lattam mar olyat, aki hallott mar rola... :D
Imadok/imadnek menni, csavarogni, akar fel a hegyekbe, vagy csak kimenni a varos szelere, es kicsit pihizni, de ezt itt nem igen lehetem meg, hacsak nem viszek 4 evszakos ruhat, persze mindenbol vizhatlan kiadast.

Munkak, nah errol mindenki tudna meselni, mindenkinek megvan a maga kis tortenete.
Rolam annyit, eddig 3 helyen dolgoztam, ebbol ketto "hosszabb tavu" mindenhol szerettek, mert dolgoztam rendesen, sokszor tul is teljesitettem magam, inkabb nagyon sokszor.
Mar megint ott tartok, hogy a jo igeretekbol "oh ha ilyen jol dolgozol magasabb pozicioban leszel nagyon hamar" semmi nem lett.
Jelenlegi melohelyemen is az megy, hogy aki egyutt iszik-fuvezik a fonokkel az haver-barat es elorelep, vagy legyel besugo, legyel egy fereg-tetu es elore jutsz.
Nah en ezekre egyikre sem vagyok kepes, es nem is leszek, inkabb szegenyen, de tiszta lelkiismerettel ehen halok egy hid alatt.
Ez az ut otthonrol is ismeros lehet, sajnos ez megy a vilagon mindenhol. (remelem nem amugy)

Arak, draga "tomegszallasok" tomkelege, rettenetes tomegkozelekedesi arak, de jo etel-alapanyagarak.
Ez jellemzi nagy vonalakban Londont, biztos van aki alatamasztja, biztos van aki megcafolja.
Amennyiert berlem a 2.8m X 2.5m es single roomot, az Usaban a parttol 5 perces gyalog utra volt egy masfel szobas panelhazi lakasunk, amikor ott voltam, 2 furdovel, nappalival, 2wc....itt azert az arert egy kamra/furdoszoba meretu valamit kapsz, amit hivhatsz szobanak.
Tomegkozlekedesbol van az olcso-idegolo emeletes-vagy anelkuli piros buszok tomege az utcakon, barhova eljutsz, kerdes az ido.
Draga, de gyors a vonatozas, legyen fold felett-alatt.

Szoval jelenleg gondolkodoban vagyok, erosen.
Ha valahol a fold eldugott kis zeg-zugaban ugyan ezt az eletszinvonalat tudnam magamnak biztositani egyetlen munkahelybol, es meleltte valami valtozas lenne, bizony belecsapnek! :K
Es azt is tudom, hogy barhova mennek megint mindent nullarol kellene felepiteni, de mar megtettem 3x az eletemben, az otthoni mozgolodasokat nem szamolom, azok nem erdekesek.

ui: jelenlegi melohelyemen tudjak, hogy szamtechben otthon vagyok es skyTV-s dolgokban, ha ez iranyban tudnak majd nekem biztositani valamit a kozeljovoben, akkor maradok meg a fenekemen, ha nem akkor lepes lesz! :)

Bocs a komplett blog/novella bejegyzesert, de kb ennyi ami zavar jelenleg.

...

(#13884) Coccolino_O válasza Devid_81 (#13883) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Jelenlegi melohelyemen is az megy, hogy aki egyutt iszik-fuvezik a fonokkel az haver-barat es elorelep, vagy legyel besugo, legyel egy fereg-tetu es elore jutsz."

Hm. Elgondolkodtató...

(#13885) legiaap


legiaap
nagyúr

Na két hét után újra frankó lett a netem.
11 mega le és 1 mega fel.
:D

Amúgy érdekes, hogy Sky-os netem van, de BT-s csávók jöttek ki szerelni mind két alkalommal. Viszont, amikor érdeklődtem a BT-nél, hogy mikor jönnek, akkor elküldtek a fenébe, hogy nem velük vagyok szerződésbe.
Hiába mondtam, de a vonal a tiétek és múltkor is BT-s faszi volt kint szerelni.
:D

Ja és a Fiber net itt Birminghamban kiépítés alatt. 2014-2015-re elér hozzánk is (központtól amúgy 10 perc sétára lakunk, szóval elsők közt fogjuk majd megkapni, de még nagyon messze van)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13886) wildufo


wildufo
csendes tag

PHP programozót keres a cégem:

https://www.webrecruitjobs.com/site/viewvacancies.cfm?ID=337457

PHP, MySQL, Milton Keynes.

(#13887) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szerintetek ez lefedi a teljes C+E követelményt, vagy még hiányos?

Don't Tread On Me

(#13888) eszgé100


eszgé100
őstag

ezt már szeretem, mikor este rendelek valamit és reggelre itt van vele a futár :))

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13889) legiaap válasza eszgé100 (#13888) üzenetére


legiaap
nagyúr

Wow
Mit rendeltél, honnan?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13890) tildy


tildy
nagyúr

na az 1200as credit limitbol kapasbol 6200 körüli lett.ehh.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13891) Viszlát válasza tildy (#13890) üzenetére


Viszlát
addikt

Tyű, mikor bulizunk? :DDD ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13892) tildy válasza Viszlát (#13891) üzenetére


tildy
nagyúr

:P Ne huzogasd a cica bajszat, mert megkarmol:D

Kenytelen voltam ehhez nyulni, eleg sok kiadasom lesz a kozeljovoben. Az a draga jo szivem, az visz engem a sirba :DDD :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13893) eszgé100 válasza legiaap (#13889) üzenetére


eszgé100
őstag

csak egy pizzát a sarokról ;]

egy gépházat, ebayről a dabs-outlettől.
tegnap este fél 8 körül rendeltem, 23 óra fele jött, hogy postázták, reggel 9 körül meg már itt volt vele a UPS futár.

egy pár hete olajszűrőt rendeltem anyám kocsijához, azt a FEDex hozta másnap reggel

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13894) Devid_81 válasza tildy (#13890) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tobb mint egy eve vagyok Lloyds-os (minden fizum arra jott eddig, van penzmozgas), siman bemegyek kerek credit limit piszkalasat megadjak?
Vagy kell nekem valami rettenetes dolog?
Anyam anyakonyvi kivonata, egyebek? :)
Nekem is kelleni fog egy projecthez, nem feltetlenul 6200 de jo lenne valamennyi :D

...

(#13895) legiaap


legiaap
nagyúr

Mivel nem nagyon értek ehhez a hitelkártya dologhoz, ezért elolvastam egy leírást róla, de nem nagyon világos még így sem.
Szóval, hogy képzeljem el ezt a dolgot?
Az ember bemegy, igényli, megvizsgálják, elbírálják, megállapítják mennyit pénzt kaphat.
Eddig világos. De utána itt mi történik:
- Új szerződést kötnek?
- A régi Debit kártyát bevonják vagy ez egy teljesen új kártya, amin rajta lesz a megállapított összeg?
- Erre a kártyára jöhet fizetés?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13896) Balinov válasza legiaap (#13895) üzenetére


Balinov
félisten

az elejet jol gondolod, a masik fele kivan kiegeszitest.

a jelenlegi debit-ed melle kapod + kartyakent, nem helyette
erre nem jon, az a personal accountodra jon, amihez a debit van tarsitva default szerintem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13897) jerry311 válasza legiaap (#13895) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gyakolratilga nyitsz egy kartyaval elerheto, szabad felhasznalasu hitelszamlat, aminek van egy max. hitelosszege es egy szazalekban meghatarozott minimalis havi torlesztoje. Na meg persze nem gyenge kamata, ha a kamatmentes idoszakon belul nem fizeted vissza a hitelt.

(#13898) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Felvétel van nálunk is, IT Helpdeskes munkakörre. Ami feltétlenül kell:
- Windows
- Mac OS X
Ami nagyon ajánlott:
- Novell
- Active Directory
- Lotus Notes
- BlackBerry
- Adobe Creative Suite
Olyan angol nyelvtudás kell, hogy megértsd, amit telefonon mondanak - eléggé nemzetközi a cég, így néha ez kihívás lehet.
A munkahely Londonban van, Kensington Village-ben.
Részleteket privátban.

(#13899) SityiSXT válasza SityiSXT (#13898) üzenetére


SityiSXT
őstag

Microsoft Office kimaradt a nagyon ajánlottak közül... :B

(#13900) legiaap


legiaap
nagyúr

Ilyenkor mindig bánom, hogy miért nem "kockának" tanultam... :(

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.