Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) Devid_81 válasza kraftxld (#14300) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ironikusan kerdeztem, mondjuk lehet nem jott le. :N
Kerlek szepen ebbol a fizubol igen, meg lehet elni! :K
Ambar a rajtad kivul 3 emberrol tudni kell az igenyeket.

...

(#14302) userZ


userZ
tag

Nem semmi állványos posterrel találkoztam tegnap este sétálva hazafele a melóból...ott ahol eddig általában autós hirdetések szoktak lenni, most a következő felirat áll: Stop opened doors for EU immigration!
Úgylátszik a románoktól, bolgároktól tényleg megijedtek itt a Szigeten. Kicsit ironikus, hogy pont egy immigrant negyed kellős közepén díszeleg most ez a hirdető felület. :DDD

Stop the Earth, I want to get off!

(#14303) Devid_81 válasza userZ (#14302) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a gond, hogy eleg rendesen elcseszik a helyzetet, remelem nem mi isszuk majd meg a levet, aki munkaval szeretne itt megelni legalisan... :U
Nem lenne jo oda jutni mint Canadaban amit a mi kis eltartottjaink eljatszottak. :W

...

(#14304) emvy válasza Devid_81 (#14291) üzenetére


emvy
nagyúr

En biztos nem mennek csak celiranyosan, biztos lehet talalni melot szakmaban 1 nap alatt de biztos van akinek 3 honap alatt sikerul...es nem art valami penz bevetel amig megy a kereses.

Nezd. Ha szakmaban talalsz munkat 2 honap utan, az jobb, mintha nem a szakmadban 1 nap utan. Anyagilag is kifizetodobb mar rovid/kozeptavon is, hosszutavon meg mindenhogyan jobb. Ha elindulsz egy takarito allasban MSc diplomaval, akkor nagyon-nagyon nehezen fognak visszavenni a szakmadba kesobb.

Ha meg az ember sok penzzel jon ki, mert van mibol keresni, akkor minek jon, ha otthon is van/volt penze?
3 honapig itt el lehet lenni mondjuk masfelmillio forintbol (oke, van, aki ketszazezerbol is elvan, de legyunk pesszimistak). Az sok penz? Mihez kepest? Nem lehet, hogy valaki
- vilagot akar latni
- szakmailag akar fejlodni
- nem szeret otthon elni
- vagy esetleg tobb penzt akar keresni? Masfelmillio forint az nyugati szemmel nezve nagyon-nagyon keves penz.

while (!sleep) sheep++;

(#14305) emvy válasza kraftxld (#14297) üzenetére


emvy
nagyúr

70k a te szakmadban Londonban is eleg jo fizetesnek szamit. Nem tudom egeszen pontosan a szakmai multadat, de amit a forumbol levettem, Londonban talan 85-ig (plusz bonusz) is el tudnal menni. Bar most kicsit doglott az allaspiac. Kesobb, ha majd lesz itteni szakmai multad is, mondjuk 100. 100-110 korul vege a bulinak jelenleg, afolott mar rendesen menedzserkedned kell. Ha Londonba jonnel, van par jo fejvadasz kontaktom, akik ilyen (60-100 kozotti) arkategoriara specializalodtak. :) (De mondom, a 70-es ajanlatod tokeletesnek tunik elso korben.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14306) Devid_81 válasza emvy (#14304) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En megertem a te allaspontodat is!
Mindosszesen azert irom, nem szeretnem ha valaki kijonne es almokat kergetne, itt sincs kolbaszbol a kerites, bizony nem konnyu jo allast szerezni.
Masfel millio itten viszonylatban megoldhato, otthoni viszonyok kozott sokaknak csak egy ujabb alom...
Aki otthonrol el tud indulni annyi penzzel szerencset probalni ide az is nagyon ritka...100 bol 1 szvsz.

...

(#14307) emvy válasza Devid_81 (#14306) üzenetére


emvy
nagyúr

Mashogy mondom:
- ha van jo szakmaja, akkor maradjon otthon, amig ossze nem jon az az 1 millio, amivel el tud indulni
- ha azt gondolja, hogy jo szakmaja van, de otthon remenytelen ez az osszeg, akkor nincs jo szakmaja, es jojjon nyugodtan barmilyen meloba

(az 1 millio helyettesitheto mas osszegekkel is, ki mit tart realisnak, ez egy hasrautesszeru szam)

while (!sleep) sheep++;

(#14308) Viszlát válasza Balinov (#14299) üzenetére


Viszlát
addikt

És mennyit rabolnak le tőled ezért? Néztem a honlapot, de ott csak 100-as meg 150-es csomagot találtam, elég borsos árakkal. Az enyém egyébként 60/3, ezt hozza is bármelyik napszakban, csak a hülye Virgin a 120-as csomag mellé sem ad 3 Mb-nél nagyobb feltöltési sebességet. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14309) eszgé100 válasza emvy (#14307) üzenetére


eszgé100
őstag

én is egy millióval jöttem, csak én mínuszban :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14310) emvy válasza Viszlát (#14308) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent ez uvegszal, ugye, nem vDSL?

while (!sleep) sheep++;

(#14311) Balinov válasza Viszlát (#14308) üzenetére


Balinov
félisten

asszem 65€, line rental fee-val egyutt. tenyleg nincs ilyen csomagjuk, de kb 1 hete kaptam egy sms-t, hogy 20mbit-tal megtoltak a letoltesi sebessegemet, ingye'

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14312) Viszlát válasza emvy (#14310) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, Virgin Fiber.

Balinov: az szép volt tőlük, de azért elég húzós áraik vannak. Én 22.50-et fizetek a 60/3-ért egy évig, aztán 27.50 lesz belőle (26.70 illetve 32.65 EUR). Van másik szolgáltató akivel versenyben vannak, vagy az van mint otthon sok helyen, hogy egyeduralkodó?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14313) Balinov válasza Viszlát (#14312) üzenetére


Balinov
félisten

foleg egyeduralkodo, talan a Magnet van meg, de az dsl alapu, nem fiber..ha koltozunk, lehet visszamegyek 50-esbe, mert majd kelleni fog tv-is, az meg mar tul sok lenne

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14314) Devid_81 válasza emvy (#14307) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez igy okes.
De jelzem eddig sem kotozkodesnek szantam. ;)

...

(#14315) emvy válasza Devid_81 (#14314) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha nem ertunk egyet, az nem azt jelenti, hogy barki is kotozkodott, nyilvan :)

Viszlat: ez jo ar.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14316) eddie17


eddie17
addikt

Egy kis kérdéssel fordulnék hozzátok!
Ha van egy lakás és nincs "tenant fee" akkor milyen plusz költségek merülnek fel a lakásátvételkor az első hónap és a "deposit"-on felül? A council tax-et azonnal kell fizetni?
Köszönöm a választ! :R

(#14317) emvy válasza eddie17 (#14316) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindennek van par het atfutasi ideje, a council taxnek is, altalaban.

while (!sleep) sheep++;

(#14318) eddie17 válasza emvy (#14317) üzenetére


eddie17
addikt

Szóval akkor csak az a kettő összege van. Meg esetleg a villanytöltés, vagy ilyesmi. Értem.
Köszönöm! :R

(#14319) Devid_81 válasza emvy (#14315) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Okok, csak nem akartam nezetelterest! :R

[ Szerkesztve ]

...

(#14320) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

Eloszor is szeretnem megkoszonni mindenkinek a tanacsokat, otleteket es miegymást:-) A helyzet az hogy nekem olyan 300 ezer(ha nagyon meghuzom 400) forintom van erre a celra es sajnos parom sincs akivel kitudnek menni. Tudom hogy nagyobb eselyel talalnek allast ha csak ezzel foglalkoznek, de megmondom oszinten,(azok alapjan ami nekem eddig lejott) hogy en nyugodtabb lennek ha lenne kozben akarmilyen allasom, mert akkor tudnam hogy legalabb addig biztos kint tudok maradni amig nem kapok egy jobb allast. Nem mondom hogy gyarban akarok csavarozni, de egy pincer, pultos, recepcios, elado, vagy egyeb vendeglatos, szolgaltato(lehetoleg olyat ahol hasznalom is a nyelvet de nem feltetel) munkat elvallalnek addig amig nem kapok valamit, nem budos nekem a munka, regebben 12 oraztam rendszeresen.

(#14321) Soticop válasza Kokuszkocka (#14320) üzenetére


Soticop
újonc

priviben írtam :))

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14322) tildy válasza Devid_81 (#14291) üzenetére


tildy
nagyúr

1.5szer annyi ment el nekunk, mint otthon 3 honap alatt. Ott albira, kajara midnenre kb 200-250 ezret koltottunk havonta, itt meg kb 1000 fontot.
Igaz mi egy millioval jottunk ki, es direkt igy terveztuk , hogy szakmaban probalunk elhelyezkedni.

Ha meg az ember sok penzzel jon ki, mert van mibol keresni, akkor minek jon, ha otthon is van/volt penze?
Tobb oka van. Mert pl. ez a vagya, vagy szimplan elege van az otthoni hajtasbol, esetleg szakmailag akar fejlodni? En egy evig kuporgattam, hogy ki tudjunk jonni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14323) tildy válasza kraftxld (#14300) üzenetére


tildy
nagyúr

Siman vallalhato. Nekem most jott ki a legutobbi eves fizum, brutto 22vel kezdtem 3 eve, most majdnem a duplaja. Es varhato , hogy megy fentebb, de talan nem ilyen utomben. Bar en is 60 kornyekere akarok 2-3 even belul pozicionalni magam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14324) eszgé100


eszgé100
őstag

valaki van Blackpoolból?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14325) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok! :)
Üdv Mancheterből, egy ideje itt vagyok, egybe vagyok, rendben vagyok.
Nem tud valaki hasonló oldalt, mint a PH, ahol használ számítógépes cuccokat lehet venni? Gumtree meg Ebay kuka sajnos, Tomshardware.co.uk döglött.

Köszi.

(#14326) jtaggerX


jtaggerX
tag

Sziasztok!

pár napja olvasgatom a fórumot, és kezd elindulni a lavina... mármint bennem. :)

Egyenlőre fontolgatom angliát, németországban már éltem, de az időjárás inkább angliába húz. :)

Balinov: Neked külön üdv. :))

A csúcson csak egy hely van! :)

(#14327) Devid_81 válasza tildy (#14323) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Te mi a jo franccal foglalkozol, ha szabad erdeklodni?
Rengeteg ismerosom van kinn, ertsd szo szerint a szakkozepes talalkozot konnyebb lenne itt megtartani, mert a nagyobb resze a csapatnak itt el, mint otthon.
Es arrol nem beszelve, hogy regi melohelyekrol, mindenhonnan...kb nem lenne eleg a csapatnak 2 doubledecker :D
De jelen pillanatban az egesz csapatbol egyetlen embernek van 24k fizuja, O futar cegnek irodajan melozik, mint fuvarszervezo.
Itt mindenki csak azt hajtogatja ettol nem igen van feljebb "foldi halandonak" es bizony Britt allampolgarok nem vagyunk es soha nem is leszunk, hiaba az itteni passport ha van, mindig is idegen maradsz.

...

(#14328) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Bank Holiday alkalmabol egy gyors netmeres (30/3)

...

(#14329) legiaap válasza Devid_81 (#14327) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most mondjam azt hogy nekem meg az eves fizum kb. 11.000
:P
Akkor fasza kis holiday lesz ez neked.
:)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14330) Devid_81 válasza legiaap (#14329) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az enyem kerlek 14.5k es igertek sok sok emelest, amibol semmi nem lesz! :D :O
Majd a nyari szabadsagom utan (Juni eleje) nekiszaladok a melokeresesnek, de addig itt kell legyek, nincs jobb otletem! :W

...

(#14331) tildy válasza Devid_81 (#14327) üzenetére


tildy
nagyúr

IT, PHP fejlesztes.

Palyakezdo (nulla munkatapasztalatos) ismeros is kb ugy kezdett mint anno en, IT fejlesztoi pozik ugyanis 20-25-tol kezdodnek.
Amugy de, van feljebb. Ha jo szakember vagy, foleg IT teruleten 30-40, de kesobb akar 60-80 is elerheto. Kulfoldikent is.
De nem csak IT teruleten. Nem veletlen, hogy emvy sem es en sem javasoljuk a fizikai , ketkezi melosmunkat annak, aki kicsit kvalifikaltabb. PErsze ha veszesen fogy a penz, szukseg lehet ra, de onnet nehez kitorni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14332) Devid_81 válasza tildy (#14331) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Iszonyat nehez bekerulni.
En mar ezekrol letettem reg, pedig otthon rendszergazda voltam, szervizes, webdesigner (mogottem kozel 100 websiteal) stb.
A legtobb cegnek sokfele itteni papir kell, ami meg nem kicsit huzos arban van, kb soha nem tudok ra osszeszedni penzt, es ha meg ossze is jonne a penz, elkellene jarni suliba, azt meg melo mellett nehez, melo nelkul meg megint csak sok penz, ami soha nem lesz.
Jobaratom nem nyugodott bele, neki sikerult ugyan, most mar Ms-eknek dolgozik itt egy kisvallalatnal, de 15k kezdovel vettek fel, es volt pont 5 eve, hogy itt van.

...

(#14333) tildy válasza Devid_81 (#14332) üzenetére


tildy
nagyúr

3 honap volt bekerulni nekem, alap angoltudassal. Nem kertek semmilyen itteni papirt, es aki hasonlo teruleten van ismerosi korbol, azoktol sem. A frissdiplomas palyakezdo ismerostol sem, igaz o viszont honapokat vart, mire lett ilyen allasa.
Sajat magad degradalod amugy le, siman menne neked is, kitartas es szorgalom. 17-18k kezdovel siman be lehet abszolut palyakezdo kategoriaba kerulni, de inkabb 20-25 graduatekent.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14334) Devid_81 válasza tildy (#14333) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Majd meg probalkozom azert, tudom, hogy magam ellen dolgozok jelenleg.
Mindenesetre most, hogy belecseppentem a maintenance meloba, ami ugyan nem egeszen az aminek latszik, de neha tenyleg szerelni is kell, ez tetszik amugy.
Muszaki beallitottsagu vagyok, szoval soha nem volt messze tolem az ilyesmi, igaz itt nem alaplapot kell javitani, es nem is tapokat, vagy TFT mint otthon csinaltam, de jo azert ez is.
Szoval lehet ilyen iranyba indulok majd el.
De most mar mindenkeppen nagy cegek erdekelnek, mert ugy latom a kiscegeknel tenyleg csak a fonokkel valo egyutt ivassal lehet elorejutni, abban meg semmi gyakorlatom, es nem is lesz! :)

...

(#14335) Armando_19 válasza tildy (#14333) üzenetére


Armando_19
őstag

Szia.
Becsatlakozom.
Lassan itt az ideje, hogy kitelepítsem magam mellé a jobbik felemet is. Neki jogi diplomája van, de nem igazán szeretne ezen a területen dolgozni. Most otthon Államigazgatási szektorban nyomja. Angolja nagyon jó. Nem szeretném, hogy bármi melóra elmenjen, mondtam neki, hogy fizetek én addig mindent amíg talál magának valami rendes állást. Hogy érdemes ennek neki kezdeni? Vannak kimondottan olyan fejvadász Agency-k, mint az adecco, stb. akik irodai munkára szakosodott embereket keresnek. Érdemes ilyeneknél próbálkozni, vagy egyből próbáljuk meg direktbe, és akkor várjunk, amíg össze jön valami neki is. A pénz annyira nem gond, nem mondom, hogy tele vagyok, meg jól keresek, de Fulltime-os vagyok egy warehouseban, 16k-t fizuval, képes lennék minden nélkülözés nélkül kiszolgálni őt a felsőbb jó érdekében.

(#14336) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Nekem két hónapomba került egy nagyon nagy multinál elhelyezkedni helpdeskesként, szervizes tapasztalattal meg pár Microsoft minősítéssel. Az Apple papírom pont az interjú előtt lett meg két nappal. Szerintem fejvadásza válogatja, kiben mit lát, szerintem nekem az enyémmel szerencsém volt. Ja, és egy hely elvileg még mindig kiadó nálunk. ;)

(#14337) Balinov válasza jtaggerX (#14326) üzenetére


Balinov
félisten

jtaggerX: neked is udv, Mester. de miert is kulon nekem? Nick-edre ranezve valami remlik, de nem tudlak megmondom oszinten hova tenni :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14338) Coccolino_O válasza tildy (#14331) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nekem csak az a problémám az IT-val, hogy (gondolom én) egyetemi képzettség nélkül nem igazán tudsz olyan szinten tudni és érteni dolgokat, mint anélkül. A másik pedig, hogy itthon nagyon sok helyen elvárják, hogy rengeteg nyelvet ismerj. Nem tudom, hogy ez kint hogyan működik.

(#14339) tildy válasza Coccolino_O (#14338) üzenetére


tildy
nagyúr

Az otthon az van, viszont UK nem Magyarorszag. Nem tudom hany munkatarsamnak van diplomaja, de tobb vezeto fejleszorol is tudok, akiknek nincs.
Munkahelye valogatja, tolem sosem kertek meg itt a diplomam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14340) SityiSXT válasza Coccolino_O (#14338) üzenetére


SityiSXT
őstag

Szerintem itt IT területen többre mész, ha van nemzetközi képesítésed, pl. Cisco, Microsoft, Apple... A tanfolyamok ugyan rettenet drágák (1000 font körül indulnak), de ha az ember megveszi csak a könyvet (kb. 35 font, bár ez témától is függ), akkor is jó eséllyel vághat neki a viszgának (kb. 100-150 font). Hogy mennyire számít ez? A többi kolléga most tette le céges utasításra a Apple Certified Support Professional (ACSP) 10.7 viszgát.

(#14341) legiaap


legiaap
nagyúr

Itt mindenkinek olyan melója van ahol csak a billentyűzetet kell nyomogatni?
Kezdem egyedüli gladiátornak érezni magam.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14342) eddie17 válasza legiaap (#14341) üzenetére


eddie17
addikt

Ne aggódj gyári melóra készülök én is. :D Majd később jöhet az ön fejlesztés.

(#14343) Armando_19 válasza legiaap (#14341) üzenetére


Armando_19
őstag

Nem vagy egyedül. :) Ráadásul én a nehéz melók közül is olyat csinálok... Csak azt hallom egész nap, hogy KPI KPI!!

(#14344) Devid_81 válasza legiaap (#14341) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ne erezd magad egyedul, eleg rendesen meg kell kuzdjek a fizukert! :K

...

(#14345) Devid_81


Devid_81
nagyúr

30/3Mbit London, 2-es zona.

Any problem? ;)

...

(#14346) eddie17 válasza Devid_81 (#14345) üzenetére


eddie17
addikt

Ez elég gyöszös.... :(

(#14347) Viszlát válasza Devid_81 (#14345) üzenetére


Viszlát
addikt

Miért nem reklamálsz? Ez a használhatatlan kategória. Ráadásul a tiéd is fiber mint az enyém gondolom, lehet, hogy egy szűrő hiba van csak, vagy mittomén.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14348) Coccolino_O válasza legiaap (#14341) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Vagy mindenki olyat munkát szeretne, ahol "csak" nyomkodni kell a bill-t. :DDD

(#14349) Devid_81 válasza Viszlát (#14347) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Holnap ha elokerul a masik szoba lakoja rakerdezek van-e barmi amivel tolt cefetul.
Szerintem ha full sebesseggel tolt le is tobb maradna nekem.
Az a vicc, hogy ilyenkor a mobilomrol is netezhetnek, de az van, hogy meg ettol is lassabb estenkent.
De pl reggeli orakban siman 10/2Mbit is megvan a telorol (T-Mobile&EE)

...

(#14350) Balinov válasza Devid_81 (#14349) üzenetére


Balinov
félisten

router admin feluletehez nem fersz hozza? onnet mar csak gyerekjatszma lenne kisakkozni, hogy a te mac cimed general-e annyi forgalmat, vagy mas. ha masik, akkor a lakotarsat elkell a 3.14csaba kuldeni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.