Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) tkesy válasza legiaap (#14750) üzenetére


tkesy
őstag

És ezt nézted már? innen van

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#14752) legiaap válasza tkesy (#14751) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na mindjárt csekkolom
Köszi

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14753) tildy válasza legiaap (#14748) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig volt. 48 ezer koruli a hivatalos magyar letszam.
Amugy:[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14754) legiaap válasza tildy (#14753) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én meg voltam győződve sokkal több ember migrált ide. Sőt azt hittem magyarok többen vagyunk.
Azt olvastam, hogy a németekhez több magyar vándorolt ki, mint ide. Magyarország a növekedés mértéke alapján összeállított térségi rangsorban a második helyen áll ott.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14755) Coccolino_O válasza tildy (#14753) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Kötelező a "részvét" a népszámláláson?

(#14756) tildy válasza Coccolino_O (#14755) üzenetére


tildy
nagyúr

Kotelezo elvileg, gyakorlatilag nem hiszem, hogy olyan hazakban kitoltottek ( vagy valaki ams toltotte ki) , ahol 10-en laknak egy 4 szobas hazban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14757) Coccolino_O válasza tildy (#14756) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Csak azért kérdezem, mert azt hittem, hogy sokkal több magyar tartózkodik kint nálatok.

(#14758) Petek


Petek
tag

Hallottatok, hogy iden oktobertol nehezitik az allampolgarsaghoz jutas felteteleit? Sok egyeb mellett most mar nem eleg a life in the UK teszt vagy az ESOL entry level 3 teljesitese, hanem mind a ketto kell. Ez sajnos plusz penzt es idot jelent a palyazoknak. Hatha valakit erint...

[ Szerkesztve ]

In vino veritas

(#14759) legiaap válasza Petek (#14758) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mire én eljutok oda, addig még fogják módosítani még párszor.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14760) Malibutomi válasza Petek (#14758) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én ugy tudtam a life in uk teszthez kell az esol 3 most is.

(#14761) tildy válasza Malibutomi (#14760) üzenetére


tildy
nagyúr

Papir nem kellett rola, csak annyi, hogy legyen annyi szovegertesed, hogy megertsd .

Amugy ertheto a dolog, sokan meg azt sem ertik , mikor kezukbe nyomjak a papirt, hogy alljanak fel elenekelni a himnuszt.

Mindegy, nekem a Level 2-rol is megvana papir, meg a life in the UK-rol is.

Amugy emlekeim szerint nem vagy kapcsolat van a ketto kozt, a Life in the uk teszt eddig is kellett hozza.

Coccolino_O: realisabb a 100 000-s szam. Egyreszt , akik az utobbi 2 evben jottek, masreszt a nem bejelentettek miatt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14762) Petek válasza Malibutomi (#14760) üzenetére


Petek
tag

A szigoritas majd okrober 28-tol lep eletbe, most meg eleg az egyike a ket fent emlitett dolgonak. Csak azert irtam, ha valakinek szandekaban all az allampolgarsag megszerzese, es megfelel az egyeb kovetelmenyeknek, akkor erdemes lehet meg a valtozas elott elinditani a folyamatot.
Az alabbi linken lehet ellenorizni amit mondtam: [link]

In vino veritas

(#14763) jerry311 válasza Petek (#14762) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jelenleg azert eleg a Life in the UK mert elmeletileg olyan nyelvi szinten van a teszt, hogy annak megertese es sikeres kitoltese kb. az ESOL entry level 3-at jelenti nyelvtanbol.
En nem lattam a konyvet, de elmondasok alapjan nagyon egyszeru nyelvezetet es szavakat hasznal. Majdhogynem tomondatokban van az egesz tananyag. Ami szerintem eleg gaz.

Visszaterve az elejere: ugy tunik dolgozik nehany magyar is az angol hivatalokban aztan megmondtak az ittenieknek, hogyan lehet tobb penzt csinalni valamibol. :DDD
Nemsokara tovabb bontjak irasbeli es szobeli reszre mindkettot es 4 dijat kell majd befizetni. ;]

(#14764) Malibutomi válasza jerry311 (#14763) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én belenéztem az ESOL tesztbe, nagyon könnyűnek tünt.

(#14765) jerry311 válasza Malibutomi (#14764) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha' ezt mondom. A Life in th Uk konyv is azon a nyelvi szinten van, mint az ESOL 3. Kb. tomondatok.

(#14766) Petek válasza jerry311 (#14763) üzenetére


Petek
tag

''Visszaterve az elejere: ugy tunik dolgozik nehany magyar is az angol hivatalokban aztan megmondtak az ittenieknek, hogyan lehet tobb penzt csinalni valamibol.
Nemsokara tovabb bontjak irasbeli es szobeli reszre mindkettot es 4 dijat kell majd befizetni.''

Ezen jot rohogtem, de tenyleg magyarosnak tunik ez a burokratikus nehezitese a dolgoknak.

En most olvasom a konyvet, es tenyleg rettento egyszeru raadasul hasznos infok is vannak benne a tarsadalmi, jogi dolgokrol. Az is igaz, hogy a teszt nem nehez, en elozetesen kiltoltottem egyet, es 70%-ot ertem el :)
pelda kerdesek: 1. What is the name of the admiral who died in a sea battle in 1805 and has a monument in Trafalgar Square, London?
Cook

Drake

Nelson

Raleigh
2. The second largest party in the House of Commons is usually known by what name?

Senate

Opposition

Lords

The other side

In vino veritas

(#14767) Soticop válasza jerry311 (#14763) üzenetére


Soticop
újonc

Na ezen besírtam... :C Remélem nem vesznek át semmit a csodás magyar bürökráciából!

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14768) Soticop


Soticop
újonc

Tényleg, hátha valaki járatosabb az állampolgárasági kérdésekben:

Tételezzük fel, hogy születik egy gyermekem itt a szigeten. (Természetesen apu-anyu magyar) Mien állampolgárságot kap a gyermek? GB citizen lesz autómatikusan?
Mert a magyar állampolgárságot kérvényezni kell, amit majd a magyar Bevándorlási Hiv. kivizsgál, és talán megkapja a gyermek. Persze tissztességée illeték lerovása után... Hónapok múlva... :W

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14769) tildy válasza Petek (#14766) üzenetére


tildy
nagyúr

Tavaly oktoberben - pont a szulinapomon csinaltam- meg nem voltak tortenelmi kerdesek benne.

legiaap: most valtozott. Korabban nem voltak tortenelmi kerdesek, es a kerdesek mindig masok, nem ugyanazok - rohejes lenne ha ugyanaz lenne- viszont amibol fel kellett keszulni, az evekig ugyanaz volt.

Soticop: ha permanent residencyd van itt, vagy allampolgarsagod, akkor igen, GB citizen lesz, egyebkent nem. Magyar allampolgarsagot nem kell kulon kervenyezni, az magyar allampolgarsagu szulok utan, automatikusan jar.
Amirol te beszelsz az szvsz az anyakonyveztetes. De az nem magyar allampolgarsag kerese.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14770) Soticop válasza Soticop (#14768) üzenetére


Soticop
újonc

"milyen"

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14771) legiaap


legiaap
nagyúr

Amúgy a kérdéseket évről évre változtatják, vagy már egy ideje ugyanazok?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14772) Coccolino_O válasza tildy (#14769) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A brit állampolgárság miatt "könnyebben" tudsz mozgolódni másfele is? Ausztrália, Kanada, Új-Zéland, ilyesmikre gondoltam.

(#14773) tildy válasza Coccolino_O (#14772) üzenetére


tildy
nagyúr

IGen. Van ahol tovabb lehet maradni turtistakent pl, talan Ausztraliaban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14774) Soticop válasza tildy (#14769) üzenetére


Soticop
újonc

Sajna nem így van. Családi körben van újszülött (EU-n kívüli ország) és most kezdték meg az eljárást. Nem jár automatikusan. :( (még én is úgy tanultam, hogy járnia kellene)
Persze nem rég hozták ezt a "jópofa" jogszabályt.

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14775) tildy válasza Soticop (#14774) üzenetére


tildy
nagyúr

A magyar állampolgár gyermeke a születésével a törvény erejénél fogva, automatikusan magyar állampolgár lesz. A magyar állampolgárság keletkezése független a születési helytől. Akár az apa, akár az anya után „örökölhető” a magyar állampolgárság. A külföldön született gyermekek azonban csak azt követően élhetnek állampolgársági jogaikkal és kötelezettségeikkel, miután születésüket Magyarországon is anyakönyvezték. E nélkül pl. útlevélkérelem benyújtására sincs lehetőség.

Ez konkretan finn konzuli info.

Illetve itt is itt van. [link]

Muti a jogszabalyt.

Szerintem te amugy kevered, nem allampolgarsagot kezdtek intezni, hanem az anyakonyvezest, nem ugyanaz a ketto.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14776) Soticop válasza tildy (#14769) üzenetére


Soticop
újonc

Ez most lehet lükén fog hangzani: :U
Az már permanent ha, évek óta itt élsz (NI, bejelentett meló, stb) vagy külön kell valamit intézni.
Amikor visszaolvasgattam láttam, hogy Te intéztél valamit a home-office-al...

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14777) tildy válasza Soticop (#14776) üzenetére


tildy
nagyúr

"When you have lived in the UK for a continuous period of 5 years in accordance with the European regulations, you can apply for a document certifying permanent residence. "
[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14778) Soticop válasza tildy (#14777) üzenetére


Soticop
újonc

Köszönet az infóért :R
Testvérkémék futottak bele a dologba Norvégiában. Pontos jogszabályi hátterét nem ismerem, de repestek a boldogságtól, hogy mehetnek vagy kétszer is Oslo-ba emiatt. :((
Ők is természetesnek vették... De megkérdem neked a jogszabályszámot, ill. a pontos folyamatot, h gondolod! :K

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14779) Soticop válasza tildy (#14777) üzenetére


Soticop
újonc

Akkor még egyet csavarnék a sztorin:
Amenyiben a gyermek megkapja a Brit állampolgárságot, családegyesítés jogcímén kérelmezhető-e a szülők részére is az állampolgárság? :D

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14780) tildy válasza Soticop (#14778) üzenetére


tildy
nagyúr

Valoszinuleg anyakonyvezes lesz az, nem allampolgarsag.

Csaladegyesites: tudomasom szerint nem lehet igy a szuloknek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14781) tildy


tildy
nagyúr

Tevedtem, megis lehet: [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14782) Soticop válasza tildy (#14781) üzenetére


Soticop
újonc

Köszi! :R

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14783) legiaap


legiaap
nagyúr

Ha valaki ebay-en rendel valamit teszem azt kínából, kifizeti majd valamikor meghozzák akkor le van tudva az egész?
Vagy kell valami vámmal bajlódnom?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14784) Malibutomi válasza legiaap (#14783) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

http://www.dutycalculator.com

(#14785) jerry311 válasza legiaap (#14783) üzenetére


jerry311
nagyúr

Értékfüggő. (de már nem emlékszem mi a max. vámmentes)
Szolgáltató függő.
Ha nem fizetnek érte UK vámot feladáskor (mert ilyet is lehet), akkor:
a, kihozza a futárcég, hogy mielőbb megkapd majd később kapsz egy számlát a vámköltségekről
b, kapsz egy számlát a befizetendő vámköltségekről és ha beérkezett a pénz kiszállítják a csomagod.

(#14786) Malibutomi válasza jerry311 (#14785) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha nem éri el a 9 fontot a duty akkor az 0 rá, de VAT van azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#14787) legiaap válasza Malibutomi (#14784) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi a linket.
Na a kalkulátorral az jött ki, hogy
Duty: 0
VAT: 0
Total import duty & taxes due: 0

Megnyugodtam

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14788) legiaap


legiaap
nagyúr

Vettünk repjegyet szeptemberre, de nagyon elszaladtak az árak...
280 Fontot fizettünk Ryanair-re Birmingham-Pozsony, Pozsony-Birmingham távra két főre.
Tök szar, hogy Birmingham Anglia második legnagyobb városa, de közvetlen gép nem megy Budapestre.
Érdekes, hogy Pozsonyba olcsóbban repülünk, mint Pestre.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14789) jerry311 válasza legiaap (#14788) üzenetére


jerry311
nagyúr

EasyJet - LGW-BUD-LGW 330 GBP.
Persze csak azon a hétvégén, amikor haza kell mennem esküvőre, előtte és utána is kijönne kb. feléből. :(((

(#14790) MPowerPH válasza legiaap (#14788) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezért járok én autóval, ha tehetem. Benzinköltség, minden egyéb mással együtt kijön 500 fontból, és kifelé jövet tele az autó.

Don't Tread On Me

(#14791) Soticop válasza legiaap (#14783) üzenetére


Soticop
újonc

Nem rég érkezett csomag Kínából, eddig nem jelentkezett a HM! Remélem ez így is marad :DD

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14792) jerry311 válasza MPowerPH (#14790) üzenetére


jerry311
nagyúr

Autó? Kösz nem. :(
Már a 2.5 óra egy helyben ülést gyűlölöm, pedig ha nagyon akarok akkor repülőn még lehet esetleg járni egyet. Ehhez képest autóval sokszorosa az út és menet közben nincs séta sem.

(#14793) Viszlát válasza jerry311 (#14789) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért ez durva. Legutóbb április közepén repültem MAN-BUD viszonylatban, 34 font volt mindenestül a jegy...

(#14790) BMW001: milyen autóval (típus, motor)?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14794) MPowerPH válasza jerry311 (#14792) üzenetére


MPowerPH
félisten

Viszont világot látsz. :D Meg nálam az már a nyaralás része.

Viszlát: Egy olyannal, ami hátrányban van a hazaúton az új diesel-ekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14795) legiaap válasza MPowerPH (#14790) üzenetére


legiaap
nagyúr

Majd ha olyan fizum lesz, hogy megengedhetek magamnak egy autót, akkor én is azzal fogok hazamenni. Vezetni szeretek, szóval még élvezném is.
Addig marad a nyűglődés repülővel.

Amúgy lehet mondani, van Wizzair kártya, ami ad kevdezményt, de ez annak éri meg aki gyakran utazik, itt már kiestem. Meg amúgy is, mert Birminghamből nem megy.

Én tudok mihez viszonyítani, mert szinte majdnem, hogy napra pontosan ugyanakkor szoktunk haza menni és így látom, hogy változnak az árak.
Én sosem úgy vásárolok, hogy akcióra utazok. Legyen ez egy farmer, egy telefon vagy akár jelen esetben egy repjegy. Plussz-mínusz pár nap, de akkor veszem meg, mikor nekem jó.
De hogy egy egyszerű fapados járatért is már mit elkérnek hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14796) Viszlát válasza MPowerPH (#14794) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem kötekedésképp kérdeztem, csak kíváncsi voltam, de nem tudtam, hogy nemzetbiztonsági titokról van szó. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14797) MPowerPH válasza Viszlát (#14796) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy 528i, benzines. Ált. 8l/100km-el lehet abszolválni a távot.

Don't Tread On Me

(#14798) Viszlát válasza MPowerPH (#14797) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem gondoltál még gázos átalakításra? Ha jó állapotban van a motor, akkor simán jó buli és ha ekkora távokat utazol, hamar vissza is jön az ára. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14799) jerry311 válasza MPowerPH (#14794) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mentem én már pár helyre autóval:
- Bp - Svájc - Bp
- Bp - Brüsszel
- 2000 km-es kör dél Franciaországban
- 3500 km Izlandon.

Szép meg jó, meg élvezetes (főleg hogy szeretek vezetni is). De hogy rendszeresen nem tenném meg az biztos, annál nekem többet ér az a pár óra amivel előbb Bp-n vagyok a családnál vagy amennyivel többet maradhatok az otthon maradt barátaimmal.

[ Szerkesztve ]

(#14800) MPowerPH válasza Viszlát (#14798) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem...(anno gondoltam rá) De csak azért, mert magyar az autó, és mire most nyáron hazafelé veszem az irányt, már egy angol autóval szeretném megtenni. Mindenképpen diesel, ha már váltok. És akkor mindjárt nem 8l, hanem csak 6,5-7l, ami egy ilyen úton is 42l-es megtakarítás minimum, de még lehet keveset mondtam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.