Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) tildy válasza jerry311 (#14789) üzenetére


tildy
nagyúr

Karacsonyra ( elotte nem sokkal, es utana) vannak 17-25 fontos jegyek, iranyonkent. Igaz debrecenbol-debrecenbe.

"Amúgy lehet mondani, van Wizzair kártya, ami ad kevdezményt, de ez annak éri meg aki gyakran utazik, itt már kiestem. "

Wizzair kartya mar nem igazan ad kedvezmenyt. Amire te gondolsz, az a wizzair exclusive, ami 25 font egy evre, cserebe egy oda-vissza ut alatt visszahozza az arat.

Tavaly talan 5szor mentem haza, ebbol egyszer siekerult 1600 forintert kifogni a jegyet.

Tevedes ne essek, en is mentem volna most nyaron, de nem igazan talaltam igazan jo ajanlatot ( jo ajanlat 50 font alatt oda-vissza)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14802) emvy


emvy
nagyúr

A rendszeres autoval hazajarkalassal egy a gond: jelentosen veszelyesebb, mint a repules. (Meg sokkal tobb ido.)

while (!sleep) sheep++;

(#14803) MPowerPH válasza emvy (#14802) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rendszeresen igen. De inkább az idő, bevallom félek a repülőtől. :B Évente kétszer hosszabb időre csak autóval. Ellenben ha becsúszik egy-egy hosszú hétvége, akkor simán hazarepülök.

Don't Tread On Me

(#14804) Bubee82


Bubee82
őstag

Ha már így szóba jött az autós utazás:

Bár még nem tudom miként lesz, de júniusba tervezek egy hazautat vagy egy mo-Anglia utat. Akit érdekel az írjon privátot.

3 fő jöhet. Az autó egy Skoda Octavia kombi, úgyhogy van hely. Nekem nem sok cuccom lesz.

(#14805) Petek válasza MPowerPH (#14800) üzenetére


Petek
tag

Raadasul a gazolaj ara nyugat europaban lenyegesen alacsonyabb a benzinnel, sajnos ezert is jobb dizellel menni, nem csak a fogyasztas kulonbseg miatt. Pedig az auto 6 hengernel kezdodik, es benzin hajtja :K
Amugy azert is jobb angol rendszamu autoval menni, mert pillanatnyilag Anglia nem tagja a kozlekedesi szabalysertesek (pl gyorshajtas) elkovetoirol adatot szolgaltato egyezmenyeknek, igy ha lefenykepeznek, de nem allitanak meg helyben, akkor meguszod a gyorshajtast. Persze en soha nem csinalok ilyent, es nem is biztatok senkit erre, csak megemlitettem. :B

In vino veritas

(#14806) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Valaki vizsgázott itt kreszből? Most érek az LGV tesztek végére, már csak a hazard perception lesz hátra, amit át kell nyálaznom, és július elején szeretnék vizsgázni. Pontosan hogy épül itt fel egy kresz vizsga? Tudom, le van írva a könyv elején, de én azt szeretném hallani, hogy a gyakorlat mit mutat.

Petek: Hasznos info volt, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14807) alibaba78 válasza MPowerPH (#14806) üzenetére


alibaba78
őstag

Tenyleg ugy, ahogy le van irva. Miutan bepakoltad a cuccaid egy zarhato szekrenybe, a szemelyidet leadtad, beultetnek egy crt monitor ele. 50 kerdesbol legalabb 43 helyes valaszt kell adnod, es utana kezdodik a hazard perception. 14 video, mindegyikben 2 veszelyhelyzet. Amint azzal vegeztel, es kimesz, mar a kezedbe is nyomjak a papirt, gratula, vagy bukta. Nagyjabol ennyi, semmit sem szarakodnak. Egy tanacs a hazard perception teszttel kapcsolatban. Azt mondjak, egy veszelyhelyzetnel csak egyszer kattinthatsz, de ez baromsag. 2-3 kattintas belefer, engem legalabbis nem tiltott le. :)

(#14808) grabber válasza jerry311 (#14789) üzenetére


grabber
addikt

1100 Font volt a repjegyem :D De át is repültem az óceánt :)

(#14809) tkesy válasza grabber (#14808) üzenetére


tkesy
őstag

melyiket? :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#14810) jerry311 válasza grabber (#14808) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az q drága.
Ennél még a jövő tavaszra szóló retúrjegyem is olcsóbb lesz Japánba.

(#14811) grabber válasza jerry311 (#14810) üzenetére


grabber
addikt

Heathrow-Los Angeles-Honololu-San Diego-Heathrow-Budapest :U

(#14812) Bubee82 válasza grabber (#14811) üzenetére


Bubee82
őstag

Na egy ilyenre én is be fogok nevezni :K

(#14813) Balinov válasza grabber (#14811) üzenetére


Balinov
félisten

ekkora karikaert viszont szvsz nagyon jo ar volt az a fontmennyiseg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14814) engine88


engine88
aktív tag

Két éve élek kint, és elhatároztam hogy maradnék még akár évtizedeket is.
Egy éve vagyok Stagecoach-nál, már a magánnyugdíjpénztáram is megnyitottam is és pár hónapja erősen él bennem a vágy hogy megvegyem a saját házam. Ahogy néztem 150.000 fontèrt ki lehet fogni egy jobb házat itt vidéken ahol lakom.

Van itt valaki akinek saját háza/lakása van? Vagy ismerősének?

(#14815) legiaap válasza engine88 (#14814) üzenetére


legiaap
nagyúr

1 év után már házat akarsz venni?
:Y
Én tuti nem vennék házat sem odahaza sem itt. Ennek nagyon egyértelmű oka van. A "röghözkötést" nem tartom túl jó dolognak. Persze ez csak az én véleményem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14816) emvy válasza engine88 (#14814) üzenetére


emvy
nagyúr

Az egyik kollegam vett hazat. Mi a kerdes?

while (!sleep) sheep++;

(#14817) jerry311 válasza legiaap (#14815) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azt azért ne felejtsd el, hogy bár itt sem szárnyal a gazdaság, azért jóval pörgősebb az ingatlanpiac.
Gyakorlatilag kb. minden lakás/ház kiadható a havi törlesztőrészletért vagy felette, illetve nem feltétlenül kell hónapokat várni egy vevőre, aki hajlandó fizetni is.

(#14818) legiaap válasza jerry311 (#14817) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezt aláírom, de tételezzük fel az ember vesz egy lakást "XY" helyen, mert ahhoz közel dolgozik aztán rá kap egy sokkal jobb melót az ország másik végében. Akkor mit csinál?
Kiadja és amennyi a háznak a törlesztő részlete annyiért ki is tudja adni, vagy többért azt valamennyit nyer is rajta, de aggódhat, hogy nem teszik-e tönkre a lakók, vagy lelakják azt költhet a felújításra. Macera.
Már mint részemről az lenne.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14819) engine88 válasza emvy (#14816) üzenetére


engine88
aktív tag

A kérdés az lenne hogy könnyű-e hitelt kapni?
15.000 font tőkém lenne, 150.000-ért nézek házat és egyedül venném.

(#14820) emvy válasza engine88 (#14819) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, az keves lesz, 20-25% kelleni szokott. Ha van 25% es rendes jovedelmed, akkor nincs gond.

while (!sleep) sheep++;

(#14821) tildy válasza legiaap (#14818) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszi magaval a mortgaget. Ennyi.

Mi is gondolkodunk vasarlasban, de egyelore meg varunk vele. Egyreszt meg 2-3 ev mire ki tudom venni az otthoni eletbiztim, masreszt meg akarom varni amig meg egy 10-es pluszban osszejon ( eddig kb mindent beleszamitva 20E van, de ebben mar az is benne van, hogy ez nem azonnal mozgosithato, kolcsonbe is adtam, azt is vissza kell kapnom).

Thamesmeadet nezegettem.

emvy: az attol fugg. First buy strukturaban, vagy Shared ownershipben siman eleg lehet. Ott pl. jarhat az allamtol is kamatmentes kolcson, illetve bizonyos esetekben allami tamogatas is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14822) emvy válasza tildy (#14821) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy bizonyos speci helyzetben eleg az is. En biztos nem allnek neki 10% onerovel egyebkent egy olyan orszagban, ahol _meg_ nem volt lakaspiaci kress. Szerintem lesz. A shared ownership az nem 'rendes' vasarlas, mert akkor nem a tied az egesz (ergo a 15k az vegulis nem 10% onero)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14823) jerry311 válasza legiaap (#14818) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért azt ne felejtsd el, hogy itt nem a lakásban lakó, nem fizető, kárt okozó véglényt védi a törvény, mint Magyarországon. :U

(#14824) emvy válasza jerry311 (#14823) üzenetére


emvy
nagyúr

Viszont itt le is kell adozni a kiadasert kapott penzt.

while (!sleep) sheep++;

(#14825) tildy válasza emvy (#14822) üzenetére


tildy
nagyúr

A normal vasarlasnal is csak akkor a "tied" valojaban, ha mar teljesen kifizetted. Ertem mire gondolsz, de ami miatt letrehoztak , az pont az, hogy keves onerovel is neki tudjanak indulni az emberek.

Egy idoben volt szo amugy arrol, hogy council lakasban illetve housing associationban lakok kapnak valami allami tamogatast, elobbi talan mac 70E font, utobbinal talan 16 ezer fontrol van szo.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14826) jerry311 válasza emvy (#14824) üzenetére


jerry311
nagyúr

Most ez nem értem hogy jön ide. :F
Arról volt szó, hogy esetlegesen mennyire lakják le a bérlők vagy milyen problémás az egész. Az adózás kb. a legegyszerűbb része, csak be kell fizetni a pénzt oszt tsókolom. :))

(#14827) emvy válasza jerry311 (#14826) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugy jon ide, hogy kevesbe 'nyereseges', mint aminek magyar szemmel tunik. No offense.

while (!sleep) sheep++;

(#14828) emvy válasza tildy (#14825) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, a normal vasarlasnal az elso pillanattol kezdve a tied. (Marmint erted, mire gondolok.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14829) Malibutomi válasza emvy (#14827) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mo.-is kell ám adózni utána...

(#14830) emvy válasza Malibutomi (#14829) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, tudom, csak toredeke az adozok aranya.

while (!sleep) sheep++;

(#14831) jerry311 válasza emvy (#14830) üzenetére


jerry311
nagyúr

Aki nem adózik utána, az gyakorlatilag saját magát lövi lábon, ha netán jogi útra terelődik a dolog, akkor egy pillanat alatt felnyomja a bérlője az APEH-nél.
Mellesleg adózás nélkül sem jövedelmező.

[ Szerkesztve ]

(#14832) tildy válasza emvy (#14828) üzenetére


tildy
nagyúr

Egeszen addig a pillanatig, amig nem tudod fizetni a torlesztot. Mert akkor olyan szepen kiraknak, hogy orom lesz nezni.

En ugy vagyok vele, hiaba papiron az van, hogy az enyem, addig nem az, amig ki nincs fizetve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14833) emvy válasza jerry311 (#14831) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyetertek. :)

while (!sleep) sheep++;

(#14834) Coccolino_O válasza Malibutomi (#14829) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Inkább úgy mondanám, hogy kellene.

(#14835) wildufo válasza engine88 (#14814) üzenetére


wildufo
csendes tag

En vettem az elobb egyet, itt fentebb irtam rola egy kicsit. Kerdezz barmit.
De csak a szivas van vele, pl 2 hetet kellett varni a fuggonyre, felhaborito! A karnist sajat kezuleg furtam fel ferden.

(#14836) jerry311 válasza wildufo (#14835) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem ertem a lakasvasarlasnak meg a fuggonyre varasnak mi koze egymashoz, :F
de biztos felhaborito. :U

(#14837) wildufo válasza jerry311 (#14836) üzenetére


wildufo
csendes tag

a lakasba nem epitik bele a fuggonyt, azt neked kell megvenni es feltenni kulon, de ez szerintem mindenhol igy van. a koze az, hogy ha nem vasaroltam volna lakast, fuggonyt sem kellett volna, tehat varnom sem kellett volna ra.

(#14838) Balinov


Balinov
félisten

Crasok, Ebuyer mennyire megbizhato bolt es vajon szallit Irorszagba is? Ez alapjan nem biztos, UK mainland+ NI-t irja tobbek kozott, de ROI-t nem.

amazonon, dabs-on, aria-n, overcklockers-en kivul van meg valami jo online UK bolt, aki szallit ROI-ba? NAS kene...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14839) Viszlát válasza Balinov (#14838) üzenetére


Viszlát
addikt

Vazz, rákerestem a crasokra, azt hittem az is valami bolt. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14840) Balinov válasza Viszlát (#14839) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD :DDD :DDD de azert mosma megvan, hogy mi is az, ugye? Nyugtass meg :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14841) Viszlát válasza Balinov (#14840) üzenetére


Viszlát
addikt

Meg. :D De így összekeverni a betűket... már megint részegen mentél be dolgozni? :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14842) jerry311 válasza Balinov (#14840) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kicsit dilsexais. :DDD

(#14843) Balinov válasza Viszlát (#14841) üzenetére


Balinov
félisten

ah, 2 hete nem ittam, csak vizet meg kv-t. na majd holnap, jon a dumaszinhazas Kohalmi meg a Csenki Dublinba :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14844) Balinov válasza jerry311 (#14842) üzenetére


Balinov
félisten

ugyanmar jerry311, nem vagyok en neduddki :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14845) kornel76 válasza Balinov (#14838) üzenetére


kornel76
aktív tag

Itt nézd meg Scan
vagy itt AriaPc.

Azt nem tudom, szállítnak-e Írországba, bár valószínűleg mert Mo-ra igen, illetve gőzöm nincs milyenek az áraik.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#14846) MiklosSaS válasza kornel76 (#14845) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A scan-t ajanlom, de az aria-t nem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14847) jerry311 válasza MiklosSaS (#14846) üzenetére


jerry311
nagyúr

Indoklas?
Csak mert eddig Aria-tol vettem cuccokat, nem volt vele minosegi gondom, igy mondjuk meg garancias ugyem sem volt veluk.

(#14848) grabber


grabber
addikt

Ha valaki szeretne akkora repulo karriert mint en.Hiaba kerestem 4-5 napig jegyeket,nem talaltam 1,3k alatt jegyet magamnak.
Bementem a Flight Centre-be és a legelso ajanlat mar 1,1k volt.Ugy hogy fix napokat mondtam nem is a legolcsobb ajanlatot kerestem.

(#14849) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vetődtem erre a fórumra, olvasgattam is egy kicsit, de azért kíváncsi lennék:
-ki, mióta van kint és mivel foglalkozik? Esetleg mi az, amit hátrahagyott a kivándorláskor?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#14850) jerry311 válasza longwild (#14849) üzenetére


jerry311
nagyúr

Eljő az igazság pillanata. ;]
1.5 éve élek itt.
"Biztonsági őr" vagyok.
Hátrahagytam: család, barátok, kutya.
Es szeretett kocka Ladámat, amit 1 év állás után eladtam az indiánoknak. Igazából az sem jelentett problémát, hogy 1 év alatt elveszett mindkét kulcsa az autónak, simán kinyitottak, beindítottak. Viszont 1 év állás után is beindult poccre.

Egyetlen oka van annak, hogy ide jöttem:
- megtaláltak egy ajánlattal, olyannal, amiről otthon a magamfajta meg csak nem is álmodik. (Nem kerestem állást semmilyen formában.)

Bónusz:
Addig leszek itt, amíg a következő két feltétel együtt nem teljesül:
- Angol állampolgárság
- kifizetett magyarországi lakáshitel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.