Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) süti5


süti5
őstag

Az a baj a dual-sim vonalon, hogy egyrészt mindig egy-két generációval le van maradva az éppen aktuális élvonalbeli telóktól, másrészt ritkább ezért drágább illetve a szolgáltatóknál nem kapható vagy csak nagyon buta kivitelek....

Nekem a gigabyte bevált, nem volt olcsó, se hatalmas tudású, de ami nekem kellett - wifi, gps, dual sim - benne van és megbízható, bírja még másfél évesen is két-három napot az akksija. Nem mondom, hogy tökéletes, de nekem jó. Nyilván egy galaxy s duo jobb lenne, de ez van:)

Nem értem, miért nem forgalmazzák egyébként, nekem céges és magán is ugyanannál a társaságnál van, vennék is tőlük jó kis dual simest, de esély sincs rá.... csak gagyi nokia van 5 ezerért...

(#452) harkaly1 válasza süti5 (#451) üzenetére


harkaly1
csendes tag

http://www.dhgate.com/ihtc-s810-mtk6573-wcdma-3g-android-2-3-4/p-ff808081331195e4013314ff4c2f523a.html
szerintetek ezzel a telóval működik itthon is a 3G?

(#453) Nyurga válasza harkaly1 (#452) üzenetére


Nyurga
tag

·GSM:850/900/1800/1900 3G WCDMA 2100MHz

Itthon gsm-ben 900 ill 1800-at használnak, valamint 3G 2100Mhz, tehát mennie kell

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#454) jFox válasza Nyurga (#453) üzenetére


jFox
őstag

De nálunk nem UMTS 2100-van? :F

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#455) szabi__memo válasza jFox (#454) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ua.

(#456) harkaly1 válasza szabi__memo (#455) üzenetére


harkaly1
csendes tag

Ezek szerint ahol azt írják hogy WCDMA 3G-t tudja, az itthon is működik? Minden dual simes telefonnál csak azt látom UMTS-t sehol sem...

(#457) szabi__memo válasza harkaly1 (#456) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen ha a 2100Mhz-et tudja (nem tudom van-e olyan ami nem)

(#458) Lacyka


Lacyka
aktív tag

Sziasztok,

pár dual simen már én is túl vagyok az elmúlt 3 évben.
viszont ezek közül "kínai csodák" még csak 1et próbáltam (htc touch diamond replica), nem valami nagy elégedettséggel.
most váltani szeretnék a g1310-ről, mert "nemgyerebe".
[ő] lenne az áldozat.
mi a véleményetek? :C

^.^

(#459) baalco válasza Lacyka (#458) üzenetére


baalco
tag

Szia,

a 650MHz proci elég sovány manapság. :(
Én egy G1345-öt nyúzok, nem rossz, kiforrottabb, mint a G1310.

(#460) Lacyka válasza baalco (#459) üzenetére


Lacyka
aktív tag

az, csak vigyázz vele, könnyen letörik a töltőcsatija.
Páromnak van 1345-e, hát 2 hónap alatt le is törte.
speedshop, válasz nem garis javítás, alaplapcsere 48ezer. Úgyhogy felejtős.

a 650mhz+400mhz, ui. dual core-s. a gigába meg egy 800mhz-es single core qualcomm procc van.
a 6573-as mtk jobb és újabb.

^.^

(#461) baalco válasza Lacyka (#460) üzenetére


baalco
tag

hmm, köszi az infót :) remélem én megúszom
a kínai cuccoknál engem a gari aggaszt. ha történik vele vmi, akkor elég körülményes a csere/javítás

g1345-nél milyen a hangminőség nálatok? nálam a másik oldal panaszkodik, hogy nagyon "zajos" a vonal, én pedig jól hallom. lehet, hogy a mikrofon gáz?

[ Szerkesztve ]

(#462) Lacyka válasza baalco (#461) üzenetére


Lacyka
aktív tag

ez tipikus gigabyte betegség.
ugyanez van a 1345nél a 1310esemnél, sőt az s1205-ömnél is ez volt.

^.^

(#463) Yany válasza Lacyka (#458) üzenetére


Yany
addikt

Rossz a GPS-e. Írják is a fórumokon, de ismerősöm is pont ezért vált meg tőle.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#464) ktamas55 válasza szabi__memo (#457) üzenetére


ktamas55
tag

Most látom, hogy a 457-es bejegyzésre küldtem a választ, a 458-asra szántam.

Nekem kb. két hónapja van a9100 készülékem. Minimálisan meg vagyok vele elégedve. A GPS-t nem használom, arra van rendes GPS, a telefon az telefon legyen. A Bt és a WIFI ha megtalálta a párosított készüléket akkor már működik, de elég nehezen kapcsolódik. ha már volt párosítva akkor is egy későbbi bekapcsoláskor szinte soha nem találja a párját. Kezdődhet a pároztatási procedúra elölről.
Mint telefon jól működik. Jó a hangja, jó a kihangosítása, bár a térerő mindkét kártya esetében eléggé ingadozik. Többször elveszti a jelet, igaz csak 1-2 mp-re. (Beszélgetés közben még nem volt ilyen, csak egyéb használat közben!) Elég sok magyaritott app. van hozzá és jól használhatóak.
Nekem is volt már több dual sim-es telefonom, (az utolsó egy Samsung B7722) azoknak mindegyiknek 2 db. IMEI száma volt, ennek a kínainak csak egy van. Ennek mi lehet az oka? Egyébként működik ugyanazon szolgáltató két kártyájával is, és más más szolgáltató kártyájával is. Az akksi csak telefon esetén kb. 2 napot bír.
Vigyázz a vámmal az még rájön az árra. Keress olcsóbb helyet, ez kapható 230 USD-ért is.
Kb. 7 nap alatt megérkezett. Nem egy Samsung Galaxy S 2, de az ára sem az.

[ Szerkesztve ]

(#465) Yany válasza ktamas55 (#464) üzenetére


Yany
addikt

Erről jut eszembe. Az ismerősöm a hangminőségét is pocséknak tartotta, összehasonlítva más dualsim-es kínaival (tehát nem a prémium készülékekhez mérten volt ilyen véleménnyel). A G11Pro-t ajánlgatják a fórumokban, ha nem kell skype videó, ha pedig fontos, a videózás is és a két sim kártya egyszerre használhatósága is (tehát pl. hívás közben megy a 3G net), akkor a ZTE U960-ast ajánlják.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#466) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Tudom nagyon buta kérdés, de ezek a dual simes telefonok arra is alkalmasak, hogy mondjuk legyen benne egy magyar vodafonos és egy osztrák teleringes kártya? Melyik a legjobb vétel szerintetek emberi ár (40 000 alatt, körül) mellett?

Előre is köszönöm.

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#467) Nyurga válasza N.GÁBOR (#466) üzenetére


Nyurga
tag

az elv szerint lehetséges, csak hol az egyik hol a másik vagy épp mindkettő roamingol attól függően hogy hol vagy :)

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#468) Yany válasza Nyurga (#467) üzenetére


Yany
addikt

Ha határon lakik, simán el tudom képzelni, hogy mindegyik sim a maga szolgáltatójánál van és nincs roaming.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#469) N.GÁBOR válasza Yany (#468) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Igazából amiatt lenne jelentősége, mert Grazban lakunk hétközben, hétvégén pedig otthon. Ha lenne egy dualsimes, akkor nem kellene két telefon.

May the force be with you!

(#470) Lacyka válasza ktamas55 (#464) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Köszi.
Mennyire gyors a procc?
A gyakorlati használatra gondolok, mert én tuti televágom app-okkal, és az tud lassítani rendesen. Ezért is kell mindenképp dual core-s 512mb ram-os teló.
Ebből pedig ez tűnik jó választásnak.
Bár gondolkodom még egy [ilyen] hd7-en.
Szerintetek melyik tűnik jobbnak? Próbált valaki ilyet?

^.^

(#471) ktamas55 válasza Lacyka (#470) üzenetére


ktamas55
tag

A gyorsaságot illetően.
A telefonkönyvnél veszem észre, nálam 600 db névjegy van a tel. könyvben. Beállítottam hozzájuk elég sok adatot így ha egy nevet keresek elő az eltart 6-8 másodpercig.
Ugyanez a Galaxy S 2 esetében, ahogy írod be a keresendő nevet, az már a képernyőn is van. Egyébként a proci a HD7 esetében is ugyanaz.

(#472) Lacyka válasza ktamas55 (#471) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Igaz, ugyanaz az mtk van benne.
Inkább gyakorlati tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, aki már használt ilyet, hogy mi a véleménye.
Vacilálok a kettő között, de keddig el kellene döntenem. :-)

^.^

(#473) nonsense


nonsense
csendes tag

Sziasztok.

Közel állok egy vásárláshoz, de dönteni még nem tudtam. A két készülék, ami szóbajön:
- A60
- B63M

Szeretném kérni, hogy írjátok meg a tapasztalataitokat a GPS funkcióval kapcsolataban. Ilyesmire vagyok kiváncsi, hogy mennyire használható vagy nem használható, mennyire szívja az aksit, ha megy stb.

Illetve bármilyen előny és hátrány, amit fontos mindkét készülékkel kapcsolatban.
Proci, memória, android, wifi, dual standby, flash, market vagy bármi egyéb érdekel.
Nagy kérés tudom. Előre is köszönöm!

Az OpenWrt az egyetlen olyan rendszer, amivel hasonlóan pozitív tapasztalataim voltak, mint az Androiddal!

(#474) N.GÁBOR válasza nonsense (#473) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nekem is lenne egy kérdésem a Lenovo-val kapcsolatban.
Esetleg van arról információtok, hogy a Lenovo A60 Sar értéke mekkora?
Csak azért kérdem mert nem CE-jelzéses termék, így lehet, hogy nincs is neki meg ez a minősítés, de ha megvan valaki írja meg légyszi.

Előre is köszi.

May the force be with you!

(#475) albgab válasza N.GÁBOR (#474) üzenetére


albgab
aktív tag

Enyémben van egy CE0700-as jelzés

(#476) ktamas55 válasza N.GÁBOR (#474) üzenetére


ktamas55
tag

Legyetek már józanok!
Egy ilyen utánzatokat gyártó világrésztől elvárjátok, hogy a CE jelzést csak akkor tüntessék fel a termékükön, ha az a termék megfelel a követelményeknek?
Ennyi erővel én is ráírhatom, hogy CE!!!!
Nincs igazam? Csak fülhallgatóval telefonáljatok, ne tegyétek közel a kínai telefont az agyatokhoz.

(#477) Nyurga


Nyurga
tag

Sikerült hozzájutnom egy Gsmart G1345-höz, eddig egész jól bevált, van még aki ilyet használ?

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#478) baalco válasza Nyurga (#477) üzenetére


baalco
tag

na végre még valaki :C
én szeptember óta nyúzok egyet, nekem is tetszik :DD

(#479) Nyurga válasza baalco (#478) üzenetére


Nyurga
tag

akku neked mennyit bír, nekem vegyes wifi és 3g használattal nem megy 1 napnál többet.

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#480) N.GÁBOR válasza ktamas55 (#476) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Persze igazad van, de azért a Thinkpad laptopokat és más minőségi cuccokat gyártó cég szerintem nem kockáztatná ilyesmivel a renoméját.

May the force be with you!

(#481) baalco válasza Nyurga (#479) üzenetére


baalco
tag

nekem is 1 nap, de van hogy csak 50%-ig megy le estére, de akkor a következő nap napközben tuti rá kell tölteni.
végülis éjjel nem zavar senkit, ha töltőn van.. egy időzítős konnektor meg szépen lekapcsolja a dugaljt 3 óra után, addig úgyis feltöltődik
hétvégén lightos használat mellett összejön a 2 nap is
rootolni próbáltad már? én még nem szántam rá magam...

(#482) Nyurga válasza baalco (#481) üzenetére


Nyurga
tag

akkor még szokom:) valami orosz oldalt találtam ahol leírják a rootolás menetét, viszont mit érnénk vele custom rom nincs hozzá:)

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#483) allando válasza Nyurga (#482) üzenetére


allando
tag

Vigyázz azzal. Halott ügy. (Nekem "kipurcant" és alk. adtam el...)

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#484) baalco válasza allando (#483) üzenetére


baalco
tag

mi volt a baja? mennyi idő után?
nekem 4 hónapja megvan és semmi gond

(#485) allando válasza baalco (#484) üzenetére


allando
tag

Csak egyszerűen hard reseteltem és kampec...

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#486) albgab


albgab
aktív tag

Eltudnátok nekem mondani miért jó egy új rom a telón?

Nekem egy Lenovo A60-asom van. A60_S171_111025 van rajta
Mivel jobb a A60_S171_111025 rom [link] vagy a S366-81 [link]

Köszi az infókat

(#487) hzx0


hzx0
aktív tag

Nemrég vettem egy ilyen androidos dul sim Kínai készüléket (Hero H7000 Android 2.2). Eddigi tapasztalatim nagyon jók. Őszességében megvagyok vele elégedve pont azt kaptam ennyi pénzért, amire számítottam. Előtte is Jávás Kinai dualos mobilom volt 2 évig nyüstöltem hiba nélkül Az egyetlen, ami kicsit zavar az a lassú proci CPU:Media Tek MTK6516 460MHz+280MHz. Viszont a 4.3 inch Capacitive multi-touch nagyon kényelmes jól reagál. Aksi 1 nap. Általános használattal + kicsi játék, wifi. Mobil net csak EDGE.Termék támogatás 0. Csak egy Orosz forumot találtam . Valoszinüleg soha nem lesz rajta Android 2.3. Jo lenne legalább beckup-ot csinálni, mert még a mostani rajtalevő rom-ot sem találtam sehol. Jó lenne tudni melyik recoveryt lehet rátenni amitől nem lesz tégla. Rotolni nagyon könnyen lehet super-one-click egyből megcsinálta. Romban levő gyári Apk 90%-át lecseréltem Magyarositotra.

[ Szerkesztve ]

(#488) Mikuland


Mikuland
tag

Örvendetesnek tartom, hogy megmozdultak az androidos duál fronton. Itt láttam a héten Bogék Alcatel bemutatóját. Úgy néz ki megfizethető áron és használható minőségben lesznek kaphatók.
Mivel nem vagyok jó rendelgető, így inkább kivárom az itthoni érkezéseket, mert az androidot már próbáltam egy Pulse-on a duál meg a céges teló miatt szükséges lenne.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#489) Marty


Marty
tag

Üdv Mindenkinek!

Telefonvásárlás előtt állok, böngészgettem már sokat, rengeteg külföldi oldallal.
Tudtok esetleg valamit ezekről a vásárlásokról?
Free shipping mennyire bizonytalan dolog?
Van olyan mód, ahol a kézhezvételkor fizetek?
Melyek megbízható és olcsó webshopok ?

Amit kinéztem az a Star X18i Android :)

Köszönöm a válaszokat előre is

(#490) solarix45 válasza Marty (#489) üzenetére


solarix45
senior tag

Dealextreme-től én már rengetegszer vásároltam, teljesen megbízható. Miért fizetnél utólag? Paypallal lehet fizetni a legtöbb helyen, megbízható, biztonságos. Amúgy ismeretlen oldalakat érdemes megnézni a WOT segítségével, jó pár webshoptól egyből fordultam vissza a sok rossz visszajelzés miatt. Van ilyen Firefox kieégszítő is.

(#491) Marty válasza solarix45 (#490) üzenetére


Marty
tag

Erről: cellphonemic.com mit gondoltok?
Megbízható lehet? Mert ez a WOT zölden jelzi :)

Továbbá a free shipping mennyire tuti megoldás?
Mondjuk mint valakinél olvastam, hogy üresen jött a doboz... ez előfordulhat?

(#492) libna


libna
csendes tag

Sziasztok valaki tudna nekem segíteni mert invalid imei azt irja a telom android 007 mind a kettő símre ezt írja köszi ha tudtok segíteni itt az email címem libna@tvn.hu

(#493) allando válasza libna (#492) üzenetére


allando
tag

Szia,
Fullra letörölted (hard reset) igaz?
Az A738-asom nekem is igy járt. És 4 ezrembe fájt. Ha gondolod elküldöm a számát. Megbízható.

[ Szerkesztve ]

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#494) libna válasza allando (#493) üzenetére


libna
csendes tag

oké várom a számot és köszi szépen!! gyári reset-et csináltam és ki purcant

(#495) jFox válasza libna (#494) üzenetére


jFox
őstag

Nekem így érkezett az FG8-am. Gondolom a kis kiínai játszott vele, aztán hard reset, hogy a vevő meg ne tudja. :F

A megoldás a következő:

Tedd fel a telóra a Terminal Emulatort (Market)
abba írd be a következőt:
echo 'AT+EGMR=1,7,"imei1"'>/dev/pttycmd1
echo 'AT+EGMR=1,10,"imei2"'>/dev/pttycmd1

(Az imei1, imei2 helyére természetesen a vlós imei számot kell beírni, ami az akksi alatt található.)

Utánna újraindít és máris van imei-d! :D

Nekem így helyrejött az FG8, de jó más MTK 65xx-es telókhoz is állítólag. Én egy külföldi fórumon találtam, ott Star A3000-hez javasolták. :K

mod: most néztem utána, hogy milyen ez a 007. Ugyanolyan chipsetje van mint az enyémnek uh. szerintem működni fog. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#496) smirdex


smirdex
tag

Samsung Galaxy Y Duos and Galaxy Y Pro Duos start selling in Europe...
[folytatás...]

(#497) N.GÁBOR válasza smirdex (#496) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Kíváncsi vagyok egy hazai vagy osztrák árra, már várom ezeket a masinákat.

May the force be with you!

(#498) baalco válasza N.GÁBOR (#497) üzenetére


baalco
tag

Sajna a felbontásuk elég gyengusz :(
Galaxy SII dualt akarok! :DD

(#499) jFox válasza baalco (#498) üzenetére


jFox
őstag

Majd lesz az is, csak bírd megfizetni. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#500) baalco válasza jFox (#499) üzenetére


baalco
tag

naja, attól félek én is :O

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.