Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) tomosny válasza baalco (#94) üzenetére


tomosny
csendes tag

Nekem a traffic couter-t ajánlották, hibátlan, jól számol.

Egyenlőre nem jöttem rá, h eltelik 1 perc vagy amennyit beállítok, akkor elsötétül, de csak bekapcsoló gombal lesz megint aktív plussz képernyő zár van rajta. Hol tudom beállítni,h ne kelljen bekapcs gombbal szarakodni.

(#102) baalco válasza tomosny (#101) üzenetére


baalco
tag

A képernyő záras macerát nem lehet megúszni. :(

Neked megy a 3G? Vodánál vagyok, van mobilWEB-em is, mégsem engedi bekapcsolni a GSM/WCDMA módot...

(#103) GBRDVD válasza baalco (#92) üzenetére


GBRDVD
tag

ooops, eltűnt pár hsz-em, sejtem miért, vettem az adást..

Én viszont egyáltalán nem értem (sohasem értettem) ezeket az önkényes törléseket. Miért tűnik el egyáltalán bármi is? Felnőtt emberek vagyunk, egymás számára fontos, vagy fontosnak vélt információkat osztunk meg. Nem játszunk, trollkodunk, vagy káromkodunk... Várom az illetékesek válaszát: ki, mikor, mit, és miért törölt. Valamint ki, mikor, mit, és miért fog újra...

(#104) baalco válasza GBRDVD (#103) üzenetére


baalco
tag

Én voltam a hibás, olyan programról írtam beszámolót, ami wareznak számít Androidra. Jogos volt az adminok "belenyúlása", benne van a fórumszabályzatban. Csak én mint kezdő droidos nem tudtam, hogy az a progi wareznek számít :F

(#105) GBRDVD válasza baalco (#104) üzenetére


GBRDVD
tag

Gondoltam, hogy jogos, mert ugye a szabály, az szabály... (Bár szerintem kicsit álszentség, mindenki használ warezt, az is, aki töröl, de ebbe ne menjünk bele, mert messzire vezet...) Csak az bosszant, hogy nyomtalanul eltűnik valami, és csak abból lehet rájönni, hogy foghíjas a hozzászólások sorszáma. Rejtély, miért nem oldották meg úgy, hogy pl. "ez a hozzászólás warez, stb, akármi miatt törölve".

(#106) baalco válasza GBRDVD (#105) üzenetére


baalco
tag

Kaptam róla mailt, csak nem volt nyitva az oulook-om.

(#107) tomosny válasza baalco (#102) üzenetére


tomosny
csendes tag

Nagyon lassan haladok a kicsikével. A héten ügyeletes vagyok, egyszerüen nincs rá idöm. csak néha fél óra.... Egyenlőre SIM kártyát még be sem tettem. Jelenleg telefonkönyv konvertálót keresek, hogy a 2 nokiámról áttudjam hozzni a telszámaimat. Nekem egy név alatt több szám is szokott lenni.
Képernyős dolog ez azért gáz, hogy bekapcsoló gombot kelljen nyomkodni.
Firmware frissitést te feltetted? van értelme?

[ Szerkesztve ]

(#108) Pikkolo^^ válasza tomosny (#107) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Szinkronizáld a Nokiákat a gmail-el és utána sima ügy.

(#109) tomosny válasza Pikkolo^^ (#108) üzenetére


tomosny
csendes tag

azt hogy kell!

(#110) Pikkolo^^ válasza tomosny (#109) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Remélem Symbianos-ok a telefonjaid, mert csak akkor lehet: http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?hl=en&answer=147951

(#111) tomosny válasza Pikkolo^^ (#110) üzenetére


tomosny
csendes tag

igen mindkettő az. nézzem a linket

(#112) baalco válasza tomosny (#107) üzenetére


baalco
tag

úgy láttam ugyanaz a verzió van már rajta eleve, úgyhogy nincs értelme.

A 3G hiánya kicsit aggaszt. Azt nem értem, hogy első nap még be tudtam állítani, de átállítottam csak GSM-re az akksi miatt, viszont már nem tudom visszaállítani, hogy GSM/WCDMA preferált.. :W
csináltam egy factory resetet és most már ha sim1-ben a Voda, akkor nem azt írja ki, hogy "vodafone HU", hanem "Vodafonei Magyarország Zrt." pontosan, betű szerint, nem elírás :O
egyébként minden működik...

telefonkönyv: én is szívtam vele. próbáld meg .csv-be kivarázsolni, azt már be tudod importálni a gmail címtárba. innen már csak egy szinkronizálás a telefonon a gmail-el és már ott is figyelnek a kontaktok.

[ Szerkesztve ]

(#113) tomosny válasza baalco (#112) üzenetére


tomosny
csendes tag

PC suite-tal exportáltam a telszámaimat. majd gmailbe importáltam.
Megis érkeztek a bejegyzések, de mind ismeretlen névvel, és jegyzetben van beleírva minden info. egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#114) baalco válasza tomosny (#113) üzenetére


baalco
tag

sajnos nincs más ötletem. nekem simán átemelte a .csv kiterjesztésű file-t a gmail-ba.

(#115) tomosny válasza baalco (#114) üzenetére


tomosny
csendes tag

nekem is átmegy, csak a név helyén az szerepel "ismeretlen" ha belemegyek contact-ba akkor a jegyzet sorban vannak az infók. :(((

(#116) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Itt azért megjegyzem az én HDC Z710-emhez is van már 4 különböző ROM.
Van amelyikben a kamerát, fm rádiót változtatták több egyéb mellett,
de a legutolsó elvileg tud magyarul is (kicsomagoltam és van benne vmi magyar nyelvi fájl, vagymi...egy fórumban írják a német nyelv is megy).
Valamint egy kínai fórumot olvasgatva nemsokára lesz valami új (valódi 2.3?) frissítés.
Szal ha szoftveresen rendbe rakják nem lesz rossz ez se.
Most is egész használható.
De akkor már csak a 256MB RAM miatt kell vele ésszel bánni...

(#117) Pikkolo^^ válasza tomosny (#113) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Miért nem azt próbáltad meg amit én írtam?

(#118) gtr323


gtr323
tag

Szintén maximálisan elégedett Lenovo A60 tulaj van errefelé?

(#119) kofy válasza gtr323 (#118) üzenetére


kofy
tag

...két és fél hete várom a telót... már kicsit ideges vagyok

(#120) gtr323 válasza kofy (#119) üzenetére


gtr323
tag

Semmi pánik, nekem is 17 nap volt! Honnan rendelted, melyik futár hozza? Tracking number-t kaptál hozzá?

(#121) kofy válasza gtr323 (#120) üzenetére


kofy
tag

Fastcardtech. Ingyenes postával kértem, úgyhogy számítottam hogy lassú lesz, de hogy ennyire... (ebayes cuccok általában 1 hét alatt itt vannak) De kértem rá biztosítást is, bármilyen probléma esetére... Tracking numbert adtak kétfajtát is, de a kínai posta azt írja, hogy nincs ilyen szám. Mindegy. 20 munkanapot várok (4 hét), aztán utána kezdem a virtuális asztalborítást, ha addig semmi...

Addig is egy sztori.
Egy német fórumban olvastam, hogy valakinek azért kellett visszaküldenie kényszerből a Lenovo A60 telefonját Kínába, mert a német vámosok nem engedték be a telefont a CE jelzés hiánya miatt. Azt mondták, ha egyedileg bevizsgáltatja (horror áron) a TÜV-vel, akkor OK, egyébként vissza a feladónak. A srác ez utóbbit választotta...

(#122) oszlopos


oszlopos
csendes tag

Hali!
Nekem van egy fg8-am.
Van valakinek ilyenje?
Nem tudom fölrakni rá a legújabb img fájlt, ami a gps-t gyógyítja.

(#123) oszlopos


oszlopos
csendes tag

Merthogy a mobileuncle azt írja, hogy miután kiválasztom a fájlt, hogy nem látja a flash img fájl az sd kártyán, és töltsem le a mobileuncle.com-ról, ami ugye csont kínai. Tud valkai segíteni?

(#124) JutkaB válasza Kvazár (#9) üzenetére


JutkaB
csendes tag

nekem ViewSonicom van, V350. Kezdeti hőbörgés után megszerettem, de tény, hogy felül van árazva. Sok apró hibája van, de van benne magyar menü. J

(#125) tomosny


tomosny
csendes tag

Gigabyte g1345-re valaki feltette már a gyári rom frissítést? érdemes? nem talállok infot, hogy miért lenne érdemes.

Nekem tapasztalatok 1,5 alatt:

Maximum 1 napos készenlét. nem extrém használat mellett. A vissza gombnál a hátlap zizzeg minden megnyomásnál. Bluetooth néha nem müködik, csak ki-be kapcs után. Jelenleg azt mondom megérte a vétel.

(#126) baalco válasza tomosny (#125) üzenetére


baalco
tag

ha minden igaz (márpedig igaz), akkor ott ahol mindketten vettük a telefont már eleve az a ROM van felrakva.

nekem meg a sim1-ről elszállt a 3G, de csodák csodája a sim2-ben viszont tudja, pedig gyárilag nem lenne szabad... :F ,de a lényeg, hogy sim2-ben hasít a net :C

(#127) tomosny válasza baalco (#126) üzenetére


tomosny
csendes tag

ez vicces, én SIM1be használom a netet hibátlanul.
rom verzió 0.38.4, nekünk 0.38.0 van.

(#128) baalco válasza tomosny (#127) üzenetére


baalco
tag

nekem 0.38.0 az alapsáv viszont 0.38.4 a build szám... na akkor melyik a micsoda? :F

(#129) tomosny válasza baalco (#128) üzenetére


tomosny
csendes tag

? :F :F :F :N

(#130) tomosny válasza baalco (#128) üzenetére


tomosny
csendes tag

Nálad müködik az Android manager?

(#131) baalco válasza tomosny (#130) üzenetére


baalco
tag

Működik. Mi a gond?

(#132) Kukko


Kukko
csendes tag

És mit szóltok az XT 531-hez?
http://awurl.com/UA0HaJN8G#first_awesome_highlight

(#133) tomosny válasza Kukko (#132) üzenetére


tomosny
csendes tag

Ázsiai piacra készül.

(#134) tomosny válasza baalco (#131) üzenetére


tomosny
csendes tag

nekem az XP alatt nem müködik. honnan szedtél le drivert xp-hez, gigabyte alatt nem találtam.

(#135) baalco válasza tomosny (#134) üzenetére


baalco
tag

Nekem Win 7-em van. :P

(#136) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Én is agyalok egy ilyen 2 sim-es androidos teló vételén. Most egy Samsung D880-am van ami szintén dual sim, de szeretnék valami "okosabbat" :D
Ezeket a Gigabyte-okat egy kicsit drágállom. A vaterán, teszvesz-en kapható kína csodafonokról van valakinek tapasztalata?
Ami nekem kéne: dual sim, dual activ, legalább EDGE, legalább 2mpx kamera, esetleg qwerty.
TV nem kell. :N

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#137) Kukko válasza tomosny (#133) üzenetére


Kukko
csendes tag

Az világos, de úgy néz ki egyik ismerősöm pont arra jár belátható időn belül.

(#138) x_o_n válasza jFox (#136) üzenetére


x_o_n
veterán

nincs velük gond:)én is most rendeltem egy jópofát.

(#139) tomosny válasza Kukko (#137) üzenetére


tomosny
csendes tag

tudomásom szerint ott más mobil szabvány van, így itthon nem fogod tudni használni. Javítson ki valaki, ha rosszul tudom.

(#140) x_o_n válasza tomosny (#139) üzenetére


x_o_n
veterán

nem ezért 4-bandosak?mert ugy tudom éppen azért..mert sok kis kinai boklászik a világban és ezek a 2- 3-4 kártyás csodák mind 4-bandosak igy a világ összes részén lehet öket használni.

(#141) kofy


kofy
tag

Lenovo A60 status update:

Eltelt egy hónap, telefon még sehol. Írtam a kiskínaiknak, hogy WTF? A válasz szerint a csomagot a magyar vám visszaküldte "valamilyen okból". De ők újrapostázták pár napja, és "most már minden O.K. lesz". Meglátjuk...

Én is bekerültem volna a CE jel hiánya miatti boszorkányüldözésbe?

(#142) x_o_n válasza kofy (#141) üzenetére


x_o_n
veterán

melyik oldalról rendelted?egyre több az ilyen panasz.

(#143) Pikkolo^^ válasza x_o_n (#142) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Fastcardtech-ről rendelte. Én beszéltem az online supporttal, elég link banda :) Rendeljetek az etowalk-tól, normális support van skype-n keresztül.

(#144) jFox válasza x_o_n (#138) üzenetére


jFox
őstag

Te milyet rendeltél? Majd referálj róla, ha megérkezett!
:R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#145) Wilbury


Wilbury
csendes tag

Kaptam 185$-ra ajánlatot az alibaba.com tól az alábbi készülékre. Sztem elég baráti mind az ár mind a kütyü:

B63M MTK6573

[ Szerkesztve ]

(#146) jFox válasza Wilbury (#145) üzenetére


jFox
őstag

Jól néz ki, csak a WCDMA 3g-vel itthon nem sokra megyünk. :(
Nálunk UMTS van ha jól tudom.
Viszont jó nagy kijelzője van. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#147) tomosny válasza baalco (#135) üzenetére


tomosny
csendes tag

Te probáltad a Bluetooth-tot? Mennyi a max sebesség PC és a telefon között. Ahogy számolgattam max bluetooth 1.0 az adatátvitel, pedig 2.1 simán vinnie kellene. Autókihangosítóval tesztelted. Nekem nagyon torz a beszélgetés, néha nem csatlakozik másik eszközhöz hiába van beállítva az automatikus kapcsolódás.

(#148) baalco válasza tomosny (#147) üzenetére


baalco
tag

PC-vel az adatátvitel tényleg elég lassú, értéket nem tudok, de ha gyorsan át akarok vmit húzni, akkor kis file-oknál megteszi. Ha több mindent pakolok, akkor inkább kábel. Mindenképpen rakd fel a telóra a Bluetooth File Transfer v4.80 -t úgy könnyebb a kezelés.
Én egy egyszerű Samsung Bluetooth fülessel használom, azzal jól szól, de az automatikus csatlakozás nálam sem mindig megy, kb 10-ből 2-szer nekem kell ráböknöm, hogy csatlakozzon a kiválasztott eszközre. Kihangosítóm nincs.

(#149) Wilbury


Wilbury
csendes tag

Na meg ez lehet még befutó cucc nálam

FC A1-01 3G mobile phone

A mai nap kapok erre is árajánlatot.

A B63M-nél nem egyértelmű a specifikációknál a HSDPA/UMTS támogatás. Elvileg a proci (MTK6573) támogatja alapból, de azért rákérdeztem biztos ami biztos. Ha megjön a válasz megírom

[ Szerkesztve ]

(#150) Wilbury


Wilbury
csendes tag

Na közben nyomoztam, és ezt találtam B63M ügyben : EZ LESZ A TUTI Telefon!
Itt minden részletesen le van írva és azt kell mondjam, ha az ott leírtak igazak akkor megtaláltuk a nyerőt:

- UMTS/HSDPA ? pipa
- Dual sim/ dual standby ? pipa
- Elég erős vas ? pipa
- Normális felbontás és kijelző? pipa
- Magyar nyelv? pipa
- Nyerő ár? pipa (200$ alatt)
- Legfrissebb android os 2.3.4 pipa

:C

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.