Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) imiadmin válasza lexjani (#649) üzenetére


imiadmin
őstag

szerintem is a te telód a viewsonic 4s lesz, ha majd megjelenik...

(#652) jFox válasza imiadmin (#645) üzenetére


jFox
őstag

1Kg a súlya? :Y Lehúzza a zsebemet. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#653) lexjani


lexjani
csendes tag

És a ZTE u960?
Láttam hogy zoli 967 megvette!
Nekem is megtetszett!
Mennyire jó ez a teló?
Érdemes e megvenni és mennyi az ára?
Tud e annyit mint egy középkategóriás samsung vagy sony ericson?
PL: Se Ray neo, vagy samsungtól a galaxy w?

(#654) GBRDVD


GBRDVD
tag

http://www.technet.hu/telefon/20120226/viewphone_4s_4e_es_5e_-_3x2_sim-es_android_erkezik/

http://gadget.blog.hu/2012/02/27/viewsonic_viewphone_4e

Dual sim dömping??? Csak az a kérdés, hogy hány év múlva jutnak el ezek Európába...

[ Szerkesztve ]

(#655) baalco válasza GBRDVD (#654) üzenetére


baalco
tag

nemhogy Európába, hanem egyáltalán... a Viewsonic V350-re is vagy 1 évet kellett várni a bejelentés után és úgy tudom elég csúnyán mellényúltak vele (pixelhibás kijelző, akadozik, stb) :W
mindenesetre legalább jó irányba halad a trend (Alcatel, Samu, Motorola) :C

(#656) jFox


jFox
őstag

Igaz még nem okos, de megtörni látszik a jég. :C
DualSim telefon egy (új) szolgáltató ajánlatában.
[link]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#657) imiadmin


imiadmin
őstag

N.GÁBOR kartárs segédletével :R boldog tulajdonosa vagyok egy ALCATEL OT-918D androidos/dual sim-es telónak...

A telcsi tényleg nagyon rendben van... a két kártyát jól kezeli... és hihetetlenűl gyors a 650mhz-hez képest...

szóval, jöhetnek a kérdések... :DD

(#658) szakasztott válasza imiadmin (#657) üzenetére


szakasztott
csendes tag

több kérdesem is van:
1) ha az egyik kártyán aktív hívásod van, és a másikra bejövő hívás érkezne, hogy reagál a készülék? Kicseng, foglaltat jelez vagy kikapcsoltnak jelzi a másik számra érkező hívást?
2) mennyiért sikerült?
3) én hogy juthatnék egy ilyenhez? :)

(#659) N.GÁBOR válasza szakasztott (#658) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Hali!

Ha gondolod akkor ahogy imiadminnak is hoztunk, szívesen tudnánk Neked is hozni.

imiadmin-nak 129 EUR-ért tudtuk hozni. (nekem még nagyobb mázlim volt, 100-ért vettük, de ennyiért már sajna nincsen)

Grazban élünk Kedvesemmel, így a mediamarkt és a saturn az a két áruházlánc, ahol megtudjuk venni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#660) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Mivel már többen érdeklődtetek, ezért lehet, hogy teszek fel egy apróhirdetést, még meglátom:)

May the force be with you!

(#661) solarix45


solarix45
senior tag

Én is gondolkodtam, hogy küldetek veled egyet :). De igazából nekem ráér a dolog.

Barátnőmnek lenne sürgősebb, viszont neki nagyon fontos lenne a Skype. Ha esetleg imiadmin, ki tudnád próbálni, hogy mi a helyzet a Skype-pal, annak nagyon örülnék.

Szerencsére egyelőre sikerült találni egy póttelefont, meg lehet, hogy Spanyolországból hozna egy Alcatelt, mikor megy haza két hét múlva. Jó lenne addigra látni, itthon mennyibe kerül.

(#662) szabekala


szabekala
tag

Itt van egy ilyen motyó, ha érdekel valakit:
[link]
:C

[ Szerkesztve ]

(#663) imiadmin válasza szakasztott (#658) üzenetére


imiadmin
őstag

Sziasztok,

megpróbálok válaszolni mindenkinek:

1. sajnos az Alcatel sem váltotta meg a világot... ha az egyik kártyán telefonálsz vagy aktív adatforgalom van, a másik kártya nem érhető el... én ezt úgy oldottam meg, hogy egymásra irányítottam a kártyákat, így az épp aktív kártyára becsörög a második hívás...

2. mivel én nem bízok a postában, így a 129EUR (akkori árfolyamon 37.410,-) + utánvétel + extra sűrgös + törékeny (~2.300,-) összesen jattal együtt ~40e lett a vége. Ebbe persze nincs benne N.GÁBOR rohangálása... :R

3. aszem ezt megválaszota már N.GÁBOR. :U

(#664) imiadmin válasza solarix45 (#661) üzenetére


imiadmin
őstag

Skype....
most ehet, hogy lámának fogtok tartani, de még életemben nem Skype-oztam... :B

megpróbálom összelőni és írok, hogy mi lett....

(#665) imiadmin


imiadmin
őstag

:DD Ezt kapjátok ki: megjelent a Gigabyte g1355

van róla egy teszt is amiben a következő van leírva:

"Nem épp egy sebességbajnok, azonban a frissítések után én kicsit gyorsabbnak éreztem, mint a hasonló felszereltségű ZTE Skate-et, de meg se közelítik az Alcatel OT-918D modelljét."

:DD :)) :DD :)) :DD

(#666) szabekala válasza imiadmin (#664) üzenetére


szabekala
tag

Én már legalább 4-5 éve két kártyás telefonokat használok, az utóbbi időben androidosokat, persze eddig kínai noname-et, mert csak az volt, de ez az Alcatel eddig magasan a legjobb. Föleg ennyért. A skype is kiválóan megy rajta megfelelő sávszélesség esetén , de magával a program futásával sincs semmi gond ,semmi hibaüzenettel nem találkoztam még vele kapcsolatban. A régebbi ericsson x10-hez képest is jobban megy rajta, egy nokia c5-c6-ot már ne is említsük ezzel együtt egy lapon...
Még ami szerintem nagyon jó benne az átgondoltan és variálhatóan integrált két kártya használhatósága.Ismerve hogy volt ez a többiben eddig. Lásd samsungok... :)

(#667) imiadmin válasza szabekala (#666) üzenetére


imiadmin
őstag

Én is kb 2 éve hajkurászok dual-sim telókat... másfél éve - a tegnap előtti napig - egy gsmart s1205-ös winmo 6.5-öt használtam.
Ahhoz képest iszonyatos a különbség... viszont egy dolgot nem sikerült beállítanom a 918D-n: hogy lehet alap csengőhangot hozzárendelni a kártyákhoz, hogy már a csengésből haljam, melyik kártyára jött be a hívás... androidról lévén szó, biztos, hogy van rá alkalmazás, de melyik az?

[ Szerkesztve ]

(#668) szabekala válasza imiadmin (#667) üzenetére


szabekala
tag

Eddig még nem jutottam...
Tanulmányoztad a leírását? [link]
Úgy láttam a market még nem preferálja a dual sim-et.
Kétkártyás tárcsázó app sincs még fenn, ha esetleg le akarná valaki cserélni a gyárit. Bár szerintem nem is kell ebben. Jó lett.

(#669) N.GÁBOR válasza szabekala (#666) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Örülök, hogy megy a skype, még nem volt lehetőségem kipróbálni, de ez nekem is fontos:)

May the force be with you!

(#670) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Mivel egyre többen érdeklődtetek aziránt, hogy tudunk-e ilyen készüléket még hozni, ezért csináltam egy apróhirdetést. Remélhetőleg ott minden információt megtaláltok.

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#671) szakasztott válasza imiadmin (#663) üzenetére


szakasztott
csendes tag

köszönöm az infókat!

Élt bennem a remény, hogy a most kijött Samsung Galaxy Duos Y S6102 folytatja a Samsungos hagyományt, miszerint mindkét kártyán lehet szimultán aktív hívás, de ők is inkább lejjebb tették a lécet :(

A használati utasításban ez áll:
"A készülék támogatja a dupla készenléti állapotot két különböző hálózathoz. Azonos időben mindkét hálózaton nem indíthat vagy fogadhat hívásokat."
http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201202/20120224093900448/GT-S6102_UM_Open_Gingerbread_Hun_Rev.2.0_120221_Screen.pdf

Azért nem értem ezt, mert technikailag megoldható, épp végelgyengülésben szenvedő DSTL1-em csont nélkül hozza ezt a funkciót.

(#672) imiadmin


imiadmin
őstag

Van egy problémám az Alcatellel.... :O
Ha le van rakva a telóm valahova és keresnek, de nem tudom felvenni / nem veszem észre, hogy kerestek, akkor nem látszik a telefonon semmi sem (nem villog vagy világít rajta semmilyen led sem!)
Csak abban az esetben látom, hogy volt nem fogadott hívásom, ha megnézem hogy mi van a képernyőn... Az SMS-ekkel dettó ez a helyzet... :W

sajnos nem találtam semmilyen beállítási lehetőséget erre...
valaki tud rá megoldást?

(#673) smirdex válasza imiadmin (#672) üzenetére


smirdex
tag

Ezzel a problémával találkoztam egy Samsung galaxy mini esetében , de van rá megoldás...több is,de végül ezt a progit tettem fel....
De erre a célra van még jó néhány alkalmazás...pl a missed call és ehhez hasonlatos kifejezéseket írd be a keresőbe....

Ezen felül mik az első benyomások?

(#674) smirdex válasza imiadmin (#672) üzenetére


smirdex
tag

Az Easy Reminder is erre való, ez ugyan nem jelenít meg a képernyőn semmit....

No és a Missed Reminder is...

[ Szerkesztve ]

(#675) imiadmin válasza smirdex (#673) üzenetére


imiadmin
őstag

kösz a tippeket... efelé indultam én is... egyenlőre olyat nem találtam, ami a led-et is tudja kapcsolgatni... :W

a teló jól szuperál... a környezetemben mindenki ledöbben, ha meglátja, hogy az Alcatel csiná ilyet.... már mindenki rég elfelejtette ezt a gyártót... :U

szűval azt kell hogy mondjam, hogy bejött... :DD

igazság szerint e akartam cserélni egy galaxy y duos-ra, de ahogy használom, egyre jobban tetszik.. így nem cserélem le. :Y

(#676) smirdex válasza imiadmin (#675) üzenetére


smirdex
tag

Lehet, hogy olyat nem is fogsz, ami a gyári ledet kapcsolja....arra van a noled progi...

Én is a galaxy duosra vártam, (eddig is samsung dual-jaim voltak) de most erről Az Alcatelrő elég jókat írtok...a samuról meg még nincs infó....

Senki nem tervez SAMSUNG S6102 modelt venni? :)

(#677) imiadmin válasza smirdex (#676) üzenetére


imiadmin
őstag

találtam olyat ami tudja agyári led-et kapcsogatni, de root-olni kell a telót hozzá... :W

Ma voltam a speedshop-ban, hogy megnézzem, de nincs kirakva bemutató darab... és nem is szánékoznak kirakni... :W

[ Szerkesztve ]

(#678) imiadmin válasza smirdex (#674) üzenetére


imiadmin
őstag

Na, a Missed Reminder jó lesz.... igaz nem a gyári LED-et kapcsolgatja (van ilyen funkiója, de az Acatel-el ez nem működik), de megfelel... :C

úgy állítottam be, hogy ha van emulasztott esemény, 20mp-enként kapcsolja be 5mp-re a képernyőt miközben rezeg és hangot ad ki... :C

kösz a tippet... :R

[ Szerkesztve ]

(#679) Leveee81


Leveee81
csendes tag

Szervusztok,

Hihetetlen, hogy a tesztek, leírások készítői milyen hanyag munkát adnak ki a kezük közül!!! Nem tudom eldönteni, melyik telefon érné meg, mert amiről dual standby-t írnak, kiderül valaki kommentjében, hogy dual active, és úgy általában teljes káosszal egyenlők a telefonok specifikációjáról kiadott netes tartalmak...

Nagyon tetszik az olcsó Alcatel, OT918D, de a dual active ZTE U960 (amiről tesztekben végig dual standbyként írnak) elbizonytalanít - igaz közel duplaannyiba kerül, de mégis a dual active az igazi dual, szerintem.

Lehet, hogy nemsokára besokkalok, és egy időre megint beérem a két régi telefonommal - egy viszonylag jó képet adó, lehetőleg napfényben is látható kijelzőjű, aktív kétkártyás, jó GPS vevős Androidos telefont szeretnék. Kamera, meg mittudomémiegyéb lehet a leggagyibb, úgysem használom.

Van tippetek mi lehet az én telefonom az aktuális példányok közül?

Levente

(#680) solarix45 válasza szabekala (#666) üzenetére


solarix45
senior tag

Hm... akkor mit bénáznak mások a Skype-pal? Olyanokat írtak, hogy el sem indul stb.
De jó hír, hogy megy :)

(#681) fateless válasza Leveee81 (#679) üzenetére


fateless
veterán

Amennyiben a dual active funkció ilyen fontos számodra, akkor már meg is válaszoltad magadnak: a te készüléked a ZTE U960.

Azt kell végiggondolnod, hogy valóban olyan létfontosságú pillanatok-e azok, amikor dual active kell és nem bírja ki a másik fél, hogy nem azonnal beszél veled, hanem visszahívod (illetve a másik féllel való beszélgetést csak úgy megszakítod), hogy kifizesd a felárat, vagy inkább azt mondod magadnak, hogy az árkülömbözetbe, elefér akár kétezer percnyi hívásátirányítás is arra az esetre, ha épp telefonálsz, hogy akkor is fel tudd venni, így téve kvázi dual active-vá az Alcatelt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#682) szabekala


szabekala
tag

:DD Van magyar nyelvü pdf leírás is az Alcatelhez :R :[link]
És vegyétek már meg ezt az egy darabot, ne kelljen itt szégyenszemre több napig árulgatnom ezt a jó kis telefont. :( [link]
Kettőt vettem Ausztriában az egyik amit árulok még bontatlan ,az enyém kipróbálható előtte. :K

[ Szerkesztve ]

(#683) fateless válasza szabekala (#682) üzenetére


fateless
veterán

Biztosan segítene vagy egy működő link, vagy egy itteni hirdetés az eladásban ;)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#684) szabekala válasza fateless (#683) üzenetére


szabekala
tag

:F Melyik nem működ?

[ Szerkesztve ]

(#685) indigo válasza fateless (#681) üzenetére


indigo
aktív tag

Ha hívásátirányítást választom, akkor felajánlja-e a rendszer, hogy melyik SIM-ről hívom vissza ("suggested") a hívót vagy automatikusan az átirányított kártyáról fogom tárcsázni? Mert ha az átirányított kártyáról hívnám fel, akkor elvesztené a dual sim a jelentőségét.

(#686) fateless válasza indigo (#685) üzenetére


fateless
veterán

Ezt az itteniektől kell megkérdezni.
Mindemellett mivel ez nem valószínű, hogy gyakran történne meg, ezért gondolom, nem olyan nagy nehézség ilyenkor vetni rá egy pillantást. Ezért is volt kérdés, hogy mennyit ér meg pénzben a dual acitve szolgáltatás.
Ez pedig már csak kíváncsiság: mi az a terület, ahol ennyire életbevágóan fontos az azonnali elérhetőség, ahol nem lehet foglalt? Ha nincs hozzá közöm, azt is elfogadom, de tényleg kíváncsi vagyok rá.

szabekala: Most már megy - akkor nem ment a link, de az egész expressz.hu nem ment akkor, pedig gondoltam, rákeresek

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#687) N.GÁBOR válasza szabekala (#682) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Köszi szépen a magyar nyelvű útmutatót.:)

May the force be with you!

(#688) süti5


süti5
őstag

Engem az riaszt el az alcateltől, hogy azt írják, hogy lényegében szar a kamerája:(
Nekem ezek a lényegek egy telóban: dual sim, gps, kamera.
Ha van wifi akkor az is jó, ezek mind benne vannak most a gigabyte s1205-ben.
Lecserélném majd persze gyorsabbra, de egyelőre nem találok sokkal jobbat, az alcatel fotói felbontásra és minőségre úgy tűnik egy szinten állnok a gigabyte-tal, viszont biztosan gyorsabb, de csak azért meg nem cserélném le, akkor már jobb kamera kellene....

(#689) Lilith977 válasza szabekala (#682) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Szabekala: dobtam egy privit teló-ügyben :)

(#690) N.GÁBOR válasza süti5 (#688) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Azt hiszem imiadmin-nak is épp olyan gigabyte-ja volt mint Neked és most benevezett egy Alcateltre. Ha jól értettem a szavait akkor nem nagyon lehet összehasonlítani a kettőt összességében, bár lehet, hogy a kamera terén tényleg nincs különbség.

May the force be with you!

(#691) imiadmin válasza N.GÁBOR (#690) üzenetére


imiadmin
őstag

igen.. én pont egy s1205-öt cseréltem le, amit majd másfél évig használtam... ez idő alatt nagyon hozzámnőtt... de azt kell hogy mondjam, hogy ég és föld az s1205 és az OT-918D... mintha egy trabiból beülnél egy mercibe...

a kamera hiába ua, mégis jobb képet csinál... ha gondolod feltöltök egy két képet amit csináltam...

A winmo6.5 és az android kezelhetősége/bővíthetősége/támogatása összehasonlíthatatlan...

jut eszembe: eladó egy használt Gigabyte gsmart s1205 dual sim-es teló.. :DD

(#692) süti5 válasza imiadmin (#691) üzenetére


süti5
őstag

Ha megteszed hogy felöltesz képeket azt megköszönöm, az is jó, ha küldesz esetleg mailben, mert tényleg érdekelne...

(#693) baalco


baalco
tag

Samsung Galaxy Y duos van már vkinek? Ha igen, mik a tapasztalatok?
Köszi

(#694) solarix45 válasza imiadmin (#691) üzenetére


solarix45
senior tag

Kicsit rosszul kezdted a hirdetésed :P

Majd még kérlek, az akksiról számolj be! Ha elmegy 3 napot, akkor ez a tuti telefon :).

(#695) imiadmin válasza solarix45 (#694) üzenetére


imiadmin
őstag

az aksi -egyenőre- nem megy el max másfél napot, mert -egyenlőre- új és egész nap nyomkodom... :DD

ha majd elmúlik az újdonság varázsa, szerintem a 2-2,5 nap biztos bírni fogja...

(#696) solarix45 válasza imiadmin (#695) üzenetére


solarix45
senior tag

Hát, ha állandó nyomkodással 1,5 nap, az teljesen jó szerintem.

Amúgy egyelőre, nem egyenlőre :)

(#697) FeZ... válasza N.GÁBOR (#670) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Szia !

Nagyon szimpatikus nekem is az Alcatel 918. Lehet, hogy vennék én is egyet tőled. :-) De előtte kérdeznék még róla. A GPS-t kipróbáltad már ? Mennyire használható ? Milyen navigátor fut rajta ? Azt tudod esetleg, hogy mi a különbség az 918N és D között ? Tudnál felrakni valahova képet, amit a kamerájával készítettél ? Ez utóbbi kevésbé szempont nálam, csak érdekel. A WIFI, a Dual SIM és a net nélkül használható GPS ami fontos lenne számomra. Arról van esetleg információd, hogy mekkora memóriakártyát lehet beletenni max. ? Magyar nyelv van rajta ? Mondjuk ez sem létfontosságú, csak egy hajszállal jobb lenne magyarul. :-) Ha esetleg garanciális probléma lenne vele, abban (is) tudsz segíteni ? Feltehetően Ausztriába kell ilyenkor visszavinni, jól gondolom ?
Köszi előre is !

(#698) imiadmin válasza FeZ... (#697) üzenetére


imiadmin
őstag

Szia,

egy részét én is meg tudom válaszolni:

A GPS hibátlanul megy rajta.. (az iGO amigo van rá portálva ami wifi nélkül is használható..)

Én azt olvastam, hogy az N és a D között frekvencia használat a különbség:
"Alcatel Blaze Duo OT-918N features 850MHz and 2100MHz support, the Alcatel Blaze Duo OT-918D with 900MHz and 2100MHz network bands."

Már ígértem másnak is a képet, így itt és itt meg lehet nézni... ezek a képek automatikus beállítással készültek.

Természetesen gyárilag van benne magyar nyelv... (az SMS-ekben a hosszú 'ő' sajnos kalapos.)

a garis részről N.GÁBOR tud infót adni...

(#699) N.GÁBOR válasza FeZ... (#697) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

FeZ
Akkor ami még maradt:)
- a leírás és a tesztek szerint 32 gigás kártyát fogad maximum
- amennyiben gond lenne a készülékkel és abba a boltba kel visszavinni, ahol vettük, akkor természetesen ha visszaküldöd a telót megoldható a dolog. Remélhetőleg azonban ezt nem kell "tesztelni"

imiadmin: a Picur a képen tudja már kezelni a masinát?:)

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#700) imiadmin válasza N.GÁBOR (#699) üzenetére


imiadmin
őstag

hát... ezek a gyerkőcök már így nőnek fel... el sem tudják képzelni, hogy régebben fekete fehér volt a tv aminek nem volt távirányítója sem és hétfőnként nem volt adás... nekik ez a mai technika teljesen megszokott... szinte azonnal ki tudja lockolni a képernyőt és hív valakit.... oda kell figyelni, hogy le ne nyúlja az asztalról... :Y

Én tegnap raktam bele egy class10-es 16Gb-os kártyát... simán megy vele...

most a root-olást túrom a netről....
azt írják, hogy ha root-olod, és leformázol a microSD-ről 1gb-ot ext3-ra, akkor azt a teló használni tudja majd mint saját telepítésre alkalmas területet... :C

innentől kezdve nincs korlát... :Y

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.