Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Nyurga válasza süti5 (#550) üzenetére


Nyurga
tag

Evvel csak az a baj:
2G: CDMA 800
3G: CDMA2000 1xEV-DO
SIM2 2G: GSM 900/1800/1900
SIM2 3G: CDMA2000 1xEV-DO

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#552) süti5 válasza Nyurga (#551) üzenetére


süti5
őstag

Magyarul nem jó ide?
Két simet ha beleteszem csak egyik fog működni, mert nem ismeri fel a hálózatot?
Csak nem forgalmaznának ilyet itthon hivatalos boltban, nem? Nem lehet, hogy ez már eu-ra módosított példány?

(#553) Nyurga válasza süti5 (#552) üzenetére


Nyurga
tag

ahogy mondod, csak a 2 sim fog menni és az is csak 2g módban.

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#554) allando válasza süti5 (#550) üzenetére


allando
tag

Szerintem 100 fölött lesz az ára...

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#555) solarix45


solarix45
senior tag

Most láttam egy videót a Samsung Galaxy Y Pro Duos-ról, bár csak kicsomagolást mutatta az ember, de mondta és mutatta benne, hogy ennél is egy külön gombbal kell a sim-ek közt váltogatni. Nagyon kár, mert tetszik a telefon, de ezt a SIM váltogatósdit nagyon utálom a c3322-ben is. Nagyon sokszor rossz számról indítok hívást...
Meg értelmesebb lenne, ha mondjuk a nem fogadott hívások közül indítva arról a SIM-ről tárcsázna alapértelmezetten, ahova a hívás érkezett.

(#556) indigo válasza solarix45 (#555) üzenetére


indigo
aktív tag

Ez nem programfüggő? Mintha olvastam volna, hogy Androidon szintén választhatsz, hogy melyikről indítod a hívást, de előtte javasolja azt a SIM-et, amire beérkezett a hívás.

(#557) jFox válasza solarix45 (#555) üzenetére


jFox
őstag

A Samsung-nak ez már a védjegye szerintem. :( Nekem is volt D780, D880.
Viszont a mostani, FG8 -amnál meg van az amire vágysz. :K A híváslistából arról a SIM-ről iundítja a hívást, amire érkezett, vagy korábban hívtad. Ha másikról kell azt hosszan nyomva lehet előcsalni. A telefonkönyvből hívva pedig feltesz egy kérdést, hogy melyik SIM-ről szerretnéd indítani.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#558) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Lenne egy kérdésem a dual stand by képesség kapcsán.

Végül arra jutottam, hogy nekem elegendő ez a funkció, nem kell a dual active, megoldom a dolgot átirányítással. Viszont van ami fontos lenne. Láttam, hogy épp allando írta, hogy a dual stand by-nál ha az egyik simet netezek, attól még hívhatnak a másikon, csak a két hívás nem fér össze.

Ez minden dual stand by-os nál így van?

Ha igen, akkor szerintem benevezek az Alcatel 918d-re.

Előre is köszi.

Üdv

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#559) jFox válasza N.GÁBOR (#558) üzenetére


jFox
őstag

Az enyém tudja. :K
Hol lehet kapni ilyen Alcatel-t, és mennyiért?
Mondjuk nekem eddig nem nagyon tetszettek az Alcatel-ek, mert mindegyiknek olyan "gyerekjáték" formája volt. De a 995-ös már jobban hasonlít egy komolyabb letefonra. Remélem lesz abból is DulaSim.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#560) N.GÁBOR válasza jFox (#559) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ezt jó hallani!:)

Eddig én sem gondolkodtam Alcatelben, csak aztán élőben megtetszett ez a teló.

Egyébként itt Graz-ban láttuk a Mediamartkban 100 EUR-ért. Szerintem ez teljesen korrekt ár. Lehet, hogy a Lenovo A60 jobb lett volna, de ez is tetszik és olcsóbbra jövök ki, meg csak bemegyek a boltba és megvan, nem kell heteket várnom rá.:)

May the force be with you!

(#561) smirdex válasza N.GÁBOR (#560) üzenetére


smirdex
tag

Itt a fórumon olvastam, hogy van akinek a dual simes telón megszakad az adatkapcsolat ha másik kártyára hívás érkezik.Nos van néhány kérdés ami csak lehet használat közben derül ki.A névjegyek számhoz való rendelése tényleg hasznos funkció lenne, a samsung d980-nál is figyelnem kell állandóan, hogy melyikről indítom. A nem fogadott hívásoknál szintén.
Menéztem a samsung s6102 leírását, nem láttam benne "kártyaváltó" gombot (igaz a 980-on sim, a kijelzőn kell rendezni a váltást) és nem ír semmit a hívás indítások mikéntjéről...meg sem említi, hogy bárhol is ki kell választani a kártyát. Persze ettől még bármi lehet :(
Az alcatel hasznlati útmutatójába is belenéztem, nem találtam utalást as sim-ek közötti választásra...ha lesz időd esetleg nézz bele, érdekel te mit olvasol a " sorok között" ...

(#562) N.GÁBOR válasza smirdex (#561) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Rendben, ha időm engedi akkor belenézek. Aztán lehet, hogy majd "élőben" is betudok számolni a képességeiről.:)

May the force be with you!

(#563) N.GÁBOR válasza smirdex (#561) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nah, gyorsan belenéztem a kézikönyvbe.

Ugyanaz a helyzet mint az említett samu modelleknél. Hívás indítása előtt vagy sms küldése előtt egy érintőgomb megnyomása után lehet kiválasztani, hogy melyik simet akarjuk használni. Ez talán nem túl szerencsés, de remélem megszokható.

May the force be with you!

(#564) smirdex válasza N.GÁBOR (#563) üzenetére


smirdex
tag

Köszi..:( de ezt hanyadik oldalon találtad? mert én nem leltem :W

(#565) N.GÁBOR válasza smirdex (#564) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

A 31. oldalon van először a 3. fejezet elején egy ábra mellett, aztán később még kifejti.

Akartam képet feltenni, de látom, hogy a feltöltés nem elérhető.

May the force be with you!

(#566) jFox válasza N.GÁBOR (#563) üzenetére


jFox
őstag

Valahogy muszály választani, hogy a két sim közül melyiket szeretnéd használni.
Ez a hozzárendeléses dolgot max. opcióként tudnám elképzelni, de minden számomat külön-külön hozzárendelni, hogy melyik sim-en hívható az elég macerás lenne szerintem.
Én mondjuk úgy szeparáltam, hogy a céges számok a céges kártyán vannak, ezt jelöli is a telefonkönyvben, uh. látom és tudom, hogy melyik sim-ről kell hívnom. Annyi, hogy nem lehet elnevezni a sim-eket, mint a Samsungnál így az eljén gondolkodtam, hogy a sim1 vagy a sim2 a céges, de aztán megszoktam.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#567) smirdex válasza jFox (#566) üzenetére


smirdex
tag

Tény, hogy muszáj választani,de nekem az is jó lenne már ha az adott kártyán lévő számot alapvetésben az adott sim-ről hívná...a visszahívásnál szintén működhetne az, hogy a nem fogadott hívást arról a kártyáról indítaná, amelyikre érkezett előtte.
Sajnos ezek egyikét sem tudja a d980.....ezért is váltanék...
Te hol szerezted be ezt a készüléket?

(#568) jFox válasza smirdex (#567) üzenetére


jFox
őstag

A DealExtrem-röl rendelte nekem egy barátom.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#569) allando válasza jFox (#568) üzenetére


allando
tag

Mennyi idő alatt jött meg?

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#570) jFox válasza allando (#569) üzenetére


jFox
őstag

kb. 3hét. November végén rendeltük meg és karácsonykor már nyomkodtam. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#571) allando válasza jFox (#570) üzenetére


allando
tag

És mennyibe "fájt" Esetleg vám, áfa stb?

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#572) jFox válasza allando (#571) üzenetére


jFox
őstag

26k-volt mindenestől. Akkor még jobb volt a dollár is. Meg nem tettek rá vámot.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#573) allando válasza jFox (#572) üzenetére


allando
tag

:K Az jó.

[ Szerkesztve ]

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#574) Zotyo72


Zotyo72
csendes tag

Helló népek!

Kérlek benneteket, ajánljatok nekem egy Android OS-es két SIM kártyás telefont, legalább 400 x 320-as, de inkább 800 420-as felbontással, multitouch-os kapaitív képernyővel, 40e Ft-ig bezárólag. Márka előny, de nem feltétel. Budapesten meg lehessen vásárolni, megbízható webshop is jó, utánvéttel, futárral.

A 2 SIM kártya fontos, de nem orrba-szájba történő használatra lesz. A max 40 rugó szintén, többet telefonra én nem szánok.

Eddig sajnos vagy túlárazott xarokat, vagy gagyi xarokat, vagy rezisztív xarokat, vagy hasonlókat találtam. Illetve ilyen noname izéket, hogy:

http://www.digifactor.hu/olcso-mobiltelefonok/android-mobiltelefon/4165-h400-android-2.3-dual-sim-wifi-tv-erintos-uj-okostelefon.html
vagy
http://www.digifactor.hu/olcso-mobiltelefonok/android-mobiltelefon/4159-x12-android-ezust-dual-sim-wifi-gps-tv-erintos-uj-okostelefon.html

De ezek egyike sem az igazi, legalábbis külföldi források szerint. Nagy elvárásaim egyébként nincsenek, okostelefonnak inkább Motorola Xoom tabletet használok, az Android, a felbontás és a tapi típusa csak a követelmény.

Köszönöm.

(#575) baalco válasza Zotyo72 (#574) üzenetére


baalco
tag

Kicsit nagyok az elvárásaid... ennyiért nem kapsz normális, nem "noname" telefont..
sajnos ez van, vagy rászánsz több pénzt, vagy bevállalsz egy kínai webshopos telót.

(#576) fateless válasza Zotyo72 (#574) üzenetére


fateless
veterán

Igen magasak az elvárásaid. Én 80k-ért is örülnék egy megfelelő minőségű és tudású dual simes készüléknek

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#577) Zotyo72


Zotyo72
csendes tag

Nekem más volt a véleményem az elvárások magasságáról, de ezen most ne lovagoljunk, lehet, hogy nincs igazam. Nem lényeg.

Felteszem akkor úgy a kérdést, hogy van-e valakinek tapasztalata a kínai klóncsodákkal kapcsolatban? Mondjuk az Apple is Kínában készül, csak ugye más minőségnek kell megfelelnie, mint a tokkal-vonóval 100 dolláros copynak. Megéri ilyet venni, vagy annyira lutri és többnyire hulladékok az ilyenek, hogy inkább ne?

http://www.mobile-phones.cn/advanced_search_result.php?keywords=Dual+SIM&categories_id=194&inc_subcat=1&search_in_description=1&x=33&y=6&list_type=1&sort=5a

Egyes 2.3-as OS-ű telefonok kellő felbontással sem kerülnek 25-30k-nál többe, még expressz szállítás felárral sem. Persze vannak ott Lenovo és más készülékek is átszámolva 80-100k Forintért, de engem most az alsó kategória érdekel.

Csak ugye a dzsunkán gyártott garanciát aztán próbálja valaki érvényesíteni...

Szíven szerint egy Samsung C3322-est használnék, csak már nagyon megszoktam az onscreen billentyűzetet. Egyébként nem kell az okosság a telefonba, munka alatt és munka után is a széles sáv előtt ülök, egyébként rendes számítógépet vagy tabletet használok, telefon tényleg csak a ritkán bekövetkező hallófonálásra kell. Van, hogy napokig se bejövő, se kimenő hívás nincs egyik kártyáról sem. Átlagban 5k alatt van a telefonszámlám.

Ebben az esetben viszont sokallok a 60-80k egy telefonért. Egy sziPhone árából pedig már számítógépet veszek. Elég, ha működik gond nélkül, nekem még az sem kívánalom, amit ti sok 2 simes telefonból kényelmi funkcióként hiányoltok.

Rendes felbontás, Androis OS, multitouch. 40k vagy alatta. Lehetőleg Budapestről, de webshop is megteszi.

Hogy vannak ilyenek, azt a fenti link tanúsítja. Ezért nem ez a vita tárgya. Én azt kérdezem, hogy ajánljátok-e az ilyesmit, akik már esetleg próbáltátok.

Köszi ismét.

(#578) allando válasza Zotyo72 (#574) üzenetére


allando
tag

Jelen állapotban még csak ajánlani sem tudnék hasonlót!!!!!!!!!!
Annyiért nem fogsz találni... :N

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#579) N.GÁBOR válasza Zotyo72 (#577) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Zotyo72
Lehet, hogy minden téren nem teljesíti az elvárásaidat, de szerintem nem rossz vétel a következő Alcatel: Alvatel 918d

Ezzel szemezek én is. Ausztriában élünk a Kedvesemmel. Itt a múlt héten 100 EUR-ért láttam, ha jól emlékszem azóta felment 130-ra. Még az emelt ár is mai árfolyam mellett 38 000 Ft, így teljesen korrekt. Itt van a Mediában és a Saturnban, szerintem Budapeseten is tuti kapható.

A boltban megtapiztam és a következő a véleményem: A külső szubjektív, de nekem tetszik, főként amiatt, hogy nem csillog a felülete sehol és a rücskös műanyagnak köszönhetően talán a karcokat is jobban viseli. Az illesztések jók, nem recseg nem ropog. Sokmindent nem csináltam vele, de teljesen folyamatosnak tűnt.

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#580) fateless válasza Zotyo72 (#577) üzenetére


fateless
veterán

Ha csak az érintőkijelzős billentyűzet kell, de más nem, akkor vegyél egy Samsung Star II Duos-t (teszt), amihez itthoni garanciát kapsz, kétkártyás, tovább is bírja, és nem kell rettegned a kínai vagy-vagy minőségtől.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#581) jFox válasza Zotyo72 (#577) üzenetére


jFox
őstag

Csatlakozva az előttem szólóhoz, még a Samsung Chap Duos is jó erre a feladatra, bár annak kisebb a képernyője.

Én jelenleg egy FlyJing FG8-ast nyúzok, ami Kínából érkezett és - mint korábban olvashattad - 26k volt az egész mindenestül. Ez egy HTC Desire utánza, bár az összeszerelés minősége olyan jó, hogy nem lennék meglepődve ha lenne valami köze hozzá a HTC-nek is. (Lehet onnan lopták ki a burkolatot. :DDD) Jelenleg meg vagyok vele elégedve, az akksija egy kicsit gyenge (jó esetben 1nap), ezért lecseréltem egy Nokia BP-4L-re, amivel jóval tovább bírja.
Nem egy sebbeség mágus a telefon, de használható. Tudja ami nekem kell: telefon, 2 sim, kapacitív érintő, némi internet.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#582) N.GÁBOR válasza jFox (#581) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Természetesen ez csak az én véleményem, de a Champ duos szerintem nem jó választás. Magával a készülékkel nem lenne baj, de szerintem a kapacitív technológia hiánya eléggé "megöli" az egészet.

May the force be with you!

(#583) jFox válasza N.GÁBOR (#582) üzenetére


jFox
őstag

Igaz sokat nem használtam, csak néhányszor volt a kezemben, de szerintem jól használható az érintője.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#584) szabi__memo válasza Wilbury (#439) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hivatalosan is kijött a 6575.

(#585) indigo válasza szabi__memo (#584) üzenetére


indigo
aktív tag

Még meg sem jött a 6573-mal szerelt telefonom Kínából, de már várom az erre épülő újdonságokat :D

(#586) szabi__memo válasza indigo (#585) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát nem tudom mikorra várhatóak termékek ebből, de kíváncsi leszek

(#587) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Gigabyte G1355 közeleg, sajna MSM7227T-al

[ Szerkesztve ]

(#588) süti5 válasza szabi__memo (#587) üzenetére


süti5
őstag

Ahhoz képest, hogy azt írják rá, belépőszintű, eddig ez a legerősebb és legjobb képességekkel rendelkező giga dual simes teló.....
Nekem bejön, remélem jó áron lesz. Remélem kapacitív a kijelző és jó minőségben vesz fel videót na meg lesz benne gps:)

(#589) jFox válasza szabi__memo (#584) üzenetére


jFox
őstag

Elég ígéretes ez a tesztvideó. :K Úgy látszik a kínaiak igyekeznek behozni a lemaradást. :C
Két éve még 46MHz-ne ketyegett az MTK platformos telefonom, most már 416Mhz-en, de már itt az 1GHz-es is nem sokára.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#590) Csinicsajj


Csinicsajj
csendes tag

Sziasztok! Valaki segitsen nekem. A telefonom nem vesz be egy sim kártyát sem azt irja ki invalid Imei Mit kell ilyenkor csinálni?? Letudja nekem valaki pontosan irni???
Előre kösziii

(#591) allando válasza Csinicsajj (#590) üzenetére


allando
tag

Vegveszem alkatrésznek ha nem bírsz vele. :K

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#592) ejjj


ejjj
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Huawei u8520 dual sim-es csodám, froyo van rajta. Két fő gondom van vele, pontosabban 3, de az egyikkel aligha lehet bármit is tenni ha jól sejtem: 1. youtube-on kívül nincs flash player, adobe player nem kompatibilis vele, java-val sem megy a stream amit szeretnék 2. skype-on nem engedi a videochat-et (valószínűleg a 3-as pont miatt) 3. eszméletlen lassú (hardver).

Az lenne a kérdésem, hogy az első kettővel lehetne-e valamit csinálni, mondjuk root + 2.3 vagy valami egyéb. Amúgy is tiszta bug a froyo rajta, nem tudom csak engem tisztelt meg a droid a huawei-vel együttműködve vagy alapban teli van hibákkal, de az első két pontot szeretném megoldani.

Köszönöm a segítséget, üdv!

(#593) Csinicsajj válasza allando (#591) üzenetére


Csinicsajj
csendes tag

Most vettem:S én mindig kifogom az ilyen telefonokat amik nem mukodnek...
Nemtudsz rá megoldást?

(#594) szabi__memo válasza süti5 (#588) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, egyetlen hátránya, ha megnézed a fizikai paramétereit, hogy elég súlyosra és böhömre sikerült.

(#595) Nyurga válasza süti5 (#588) üzenetére


Nyurga
tag

erre csak annyit, hogy a G1345 a mai napig 70eFt körül van a boltban, ez tuti drágább lesz.

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#596) baalco válasza Nyurga (#595) üzenetére


baalco
tag

ráadásul ugyanaz a proci, mint a G1345-é :W belerakhattak volna igazán egy 1GHz-eset

(#597) Nyurga válasza baalco (#596) üzenetére


Nyurga
tag

Én egész jól elvagyok evvel a 800mhz-vel, persze hd filmet nem ezen nézek, de mint telefon elfogadható.

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#598) baalco válasza Nyurga (#597) üzenetére


baalco
tag

nekem is megfelel, csak nem értem, hogy ha már kiadnak egy újabb típust, akkor miért nem erősebb vassal :F

(#599) szabi__memo válasza baalco (#598) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erre futotta így 2012 elején :D

(#600) Nyurga válasza szabi__memo (#599) üzenetére


Nyurga
tag

majd erre az új MTK-ra leszek kíváncsi, főleg ha ICS rommal fognak jönni a telók.

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.