Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) hzx0


hzx0
aktív tag

Rekovery valaki tudót már telepíteni?

(#502) allando válasza jFox (#495) üzenetére


allando
tag

Szia,
Nem fog működni. Asszem neki androidos telója van. Az másképp.....van.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#503) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Állandóan nézegettem a dual simes androidos telefonokat, és képzeljétek, ma mikor a Saturn-ban sétálgattunk a Kedvesemmel, találtam egy Alcatelt.

Kipróbáltam, megnyomogattam és elsőre nagyon tetszik. Nincsen rajta a mai divatnak megfelelő fényes felület, nem recseg és bár nem tudom milyen a hardvere, minden szép és folyamatos volt. A kijelző is szép képet ad szerintem.
Itt 130 EUR, ami talán-talán még viselhető is.:)

May the force be with you!

(#504) jFox válasza allando (#502) üzenetére


jFox
őstag

Nekem is Androidos telefonom van, meg az A3000 is androidos, aminél olvastam ezt a megoldáat. Plusz nálam mûködött. Szerinted miért javasoltam... :U
Na meg egy próbát megér, mielôtt az ember költségekbe veri magát.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#505) smirdex válasza N.GÁBOR (#503) üzenetére


smirdex
tag

Már egy ideje én is nézegetem az androidos dual-t, lassan dönteni kell mert a régi (d980) cserére szorul. Egyelőre várom a fenti samsungokat a két sim egyidejű működése miatt, bár a lenovoa60 is szimpatikus az előbb említett funkció hiánya kivételével.
Nálunk nincs Saturn, de lehet megnézem az MM-ben mi a helyzet Alcatel ügyben....

(#506) allando válasza jFox (#504) üzenetére


allando
tag

Szia,

Neked legyen igazad..

Nekem most is van egy A738-as telefonom. Nagyon facccca. ( De nem fényezni akarom. Tényleg, nézzetek utánna a neten...) :DD
Megkóstoltam amit ajánlottál de semmi... :W

Egy biztos, Root expoler az tuti kell hozzá :K mert amikor az enyém visszaérkezett az a progi rajta volt.

[ Szerkesztve ]

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#507) libna válasza jFox (#495) üzenetére


libna
csendes tag

helló mindent ugy csináltam de semi

(#508) N.GÁBOR válasza smirdex (#505) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nekem is szimpatikus volt a Lenovo, főleg, hogy laptopok terén csak ezt favorizálom. A leírtakból azonban úgy érzem, hogy itt koránt sincs meg az a minőség amit elvártam korábban. Persze okés olcsó, de nekem nem ér annyit, hogy vacakoljak az országhatáron túli rendeléssel, aztán esetleg ne érkezzen meg, ha gond van akkor pedig a garanciát is csak macerásan tudjam érvényesíttetni.

Nekem is a fenti két samu tetszik (annyira nem zavar az alacsony felbontás), de ez az Alcatel is nagyon pöpecnek tűnik. Az ára is baráti, hisz mostani árfolyam mellett nem éri el a 40 000 Ft-t.

Amúgy az Alcatel most milyen gyártó? Tudom, hogy eredendően francia, de ez még mindig így van, vagy az ILC-vel egyesülvel már Kínában gyártanak ők is?

May the force be with you!

(#509) libna válasza jFox (#495) üzenetére


libna
csendes tag

na végre sikerült köszi szépen!! most a második kártyát nem ismeri fel de ha bele teszek a lejárt kártyát az meg ismeri.

(#510) N.GÁBOR válasza N.GÁBOR (#508) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Bocsánat, nem ILC-vel hanem a TCL communications-sal. Bár mivel ez egy kínai vállalat, így gondolom a gyártást is áthelyezték.

May the force be with you!

(#511) smirdex válasza N.GÁBOR (#508) üzenetére


smirdex
tag

Nos egy rugóra jár az agyunk dual sim ügyben...:)
Nem tudom milyen cég az Alcatel , dehogy a távol keleten gyártat az biztos :)

Érdekes, hogy a Saturnban kapható, de más forrásban nem találtam itthon....most olvastam,hogy Alcatel Blaze Duo 918-ből két féle is van...

(#512) solarix45 válasza N.GÁBOR (#503) üzenetére


solarix45
senior tag

Ez az Alcatel sem néz ki rosszul. Korábban már kérdeztem, hogy a 927D-t ismeri-e valaki, de úgy néz ki, túl új. Nagyon kíváncsi lennék, hogy tudja-e valóban egyszerre kezelni a két hálózatot. Írtam az Alcatelnek, ma válaszoltak, hogy még túl új és nem nagyon tudnak róla semmit.

Kicsit megörültem, mikor írtad a Saturnt, de gondolom, Ausztriában vagy :)

A Samsungok biztosan tudják párhuzamosan tartani a két hálózatot?

(#513) N.GÁBOR válasza smirdex (#511) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Igen, van egy sima és egy duál.
Egyébként jól értettem a korábbi hozzászólásodat, hogy a várt két samu dual active lesz?

szucsati: Igen, Grazban vagyunk a Kedvesemmel, itt láttuk tegnap a kütyüt.

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#514) smirdex válasza solarix45 (#512) üzenetére


smirdex
tag

Jól értem, hogy az Alcatel a saját telefonjáról nem tud felvilágosítást adni??? :Y Ha igen, akkor ezt végképp nem értem ... :)

(#515) N.GÁBOR válasza solarix45 (#512) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

A 927D-ről az Alcatel saját külföldi oldalán sincsen szinte semmi, pedig az oldal amúgy szerintem pofás.
A 918D-ről elég sokmindent megtudtam ott, de a 927d mintha nem is létezne.

May the force be with you!

(#516) smirdex válasza N.GÁBOR (#513) üzenetére


smirdex
tag

Abból gondolom, hogy a samu általam eddig ismert, használt dual simes telefonjai ilyenek...(d880,d980)...de más samu típusokról is ezt olvastam..mintha ez standart lenne náluk..
Ezen információ viszont az Alcatel-ről egyelőre nem derült ki....

(#517) N.GÁBOR válasza smirdex (#516) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

A 918d csak dual stand by
Samsungból is néztem jó párat ami nem droidos, hisz azok olcsóbbak.
Pl c3322 sem dual active, pedig jó és új is.

May the force be with you!

(#518) smirdex válasza N.GÁBOR (#517) üzenetére


smirdex
tag

Hát akkor a samunál sem alap....:(
Viszont találtam két új versenyzőt : LG Net Dual P698 és Mixromax A75
Ha jól értem a hozzászólásokat az LG alatt, akkor az viszont dual active.... A Micromax-ot meg igen csak lehúzzák a postokban...

(#519) solarix45 válasza N.GÁBOR (#517) üzenetére


solarix45
senior tag

Igen, nekem pont c3322-m van. Nem egy rossz telefon, de vannak benne idegesítő dolgok és valóban ez is csak egy kapcsolatot tart egyszerre.

(#520) solarix45 válasza smirdex (#518) üzenetére


solarix45
senior tag

Nem biztos... [link]

(#521) allando válasza libna (#509) üzenetére


allando
tag

Tuti? Nem néztél el valamit?

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#522) jFox válasza libna (#509) üzenetére


jFox
őstag

Na ugye! :C
Kell annak menni, végül is egy tôrôl fakadnak ezek a kínai telefonok.
Errôl a "nem szereti a sim kártyát" mizériáról is hallottam már. Egy - szintén kínai - GSM routernél volt ilyem hibám. Ott az volt a megoldás, hogy a szolgáltató kicserélte a kártyát egy másik tipusúra.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#523) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok!

Már jó ideje szemezgettem a duál SIM-es mobilokkal, mert két telefont hordok magammal (céges és privát). Rá is akadtam a Fastcardtech oldalára. Na, itt aztán van kánaán :DD Szerintem mindenki találna magának megfelelő telefont. A barátnőmmel a következő telefonokat rendeltük: s820 nekem és A9000 a barátnőmnek. Január 27-én hajnalban rendeltük, mivel ingyen volt a posta (200$ felett) kértünk rá biztosítást, ami csak 2-3%-a a teljes összegnek, szóval nem dobta meg nagyon. Viszont 300$ felett már nem használhattuk a PayPal-t, így banki átutalást választottunk. 1 hét alatt ért oda a pénz. Küldtek egy megerősítő e-mailt, amiben rákérdeztek az utalásunkra. Február 5-én adták fel a csomagot, a tracking number-t is feltüntették, amit persze nem talál a hong kongi posta :)
Szóval már nagyon várjuk.
Nekem a döntésemben a telefon kinézete, a processzor és a magyar nyelv segített. Sajnos kevés telefon rendelkezik magyar nyelvvel. Bár nem tudom, hogy mennyire lehet magyarosítani.
Lehet, írok majd egy kisebb összefoglalót, ha megérkeznek a telók. Főleg, hogy egy kis dodóval is jutalmazzák. :D

(#524) libna válasza jFox (#522) üzenetére


libna
csendes tag

Én próbáltam Vodafone T-mobilost éa Telenor-t de egyik sem jó És van a Orange-ro Kártyám ami már nem jó és azt ismeri mindent le tudok olvasni róla az elsö fele megy de a 2-sim az nem csak a nyarancsosat szeretni

(#525) libna válasza libna (#524) üzenetére


libna
csendes tag

Magyarosítani lehet valahogyan??

(#526) N.GÁBOR válasza libna (#525) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Emberek!
Kapható a Galaxy Y duos!
Épp keresgéltem a neten, hát mondom még mindig sehol semmi. Najó, lehet, hogy megyünk Körmendre a hétvégén, ott mit lehet kapni az euronicsben. Nah mit találtam ott?:)

Szóval az Euronicsben kapható, de sajnos pofátlanul drága. Nekem nem fontos a nagyfelbontású kijelző, de azért lehetne olcsóbb. 55 000 Ft

Ezen a szórólapon rajta van.

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#527) jFox válasza N.GÁBOR (#526) üzenetére


jFox
őstag

Majd lesz ez még olcsóbb is. :K Ahogy jön a többi.
@libna : tedd fel a Morelocal2-t a marketről, és ha ebben beállítod a HU_hu local-t akkor a Google-s dolgok, mag azok az app-ok amik tudnak magyarul azok magyar nyelven fognak hozzád szólni. Vagy felteszed a Go Laucher EX-et és ahoz van magyarítás és akkor a launcher is magyar lesz. :K Legjobb tudomásom szerint ez a legtöbb, amit házilag el lehet érni.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#528) smirdex válasza N.GÁBOR (#526) üzenetére


smirdex
tag

Ez jól hangzik...az ár biztos változik...letöltöttem a Samsung oldalárol a user manualt és ez áll benne:

"Your device supports dual standby with two different
networks. You cannot make or answer calls on both
networks at the same time."

[ Szerkesztve ]

(#529) allando válasza jFox (#527) üzenetére


allando
tag

Szia,

Az android 2.2 re van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teljes magyarosítás. Tudom, az enyém is megcsináltattam. Ha kell valakinek az elérhetősége privátban el tudom küldeni.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#530) N.GÁBOR válasza smirdex (#528) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Igen, sejtettem, hogy ez lesz. Bár megmondom őszintén nekem annyira nem fontos a dual active, mert egy magyar és osztrák kártya lenne benne. Ha mondjuk Ausztriában vagyok és a magyar számon hívnak, az alapból is drága, így nem sokat bukok az átirányítással.

Ami talán izgalmasabb. Az Alcatel 918d-t megtaláltam a media martk oldalán is, de ott már 100 eurért van, ami ugye nincs egészen 30 000 Ft.
A nagy kérdés, mert ez motoszkál bennem.

Tudom, hogy az Alcatel régen francia vég volt, most pedig francia - kínai vegyesvállalat formájában gyártják a telefonokat. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezek a telók is a Foxconn gyárakban készülnek, vagy a TCL-nek saját gyáraik vannak.
Megmondom őszintén azért kérdem, mert nem szívesen vennék olyan telót, ami a hírhedt foxconni őrületek közepette készül. Persze lehet, hogy csak álmodozom, de remélem, hogy az alcatelek nem ott készülnek. Mert amúgy nagyon tetszenek.
A cég azt válaszolta, hogy "Kínában készülnek ugyan, de kizárólag az európai normák betartásával" . persze mondani bármit lehet

Tudom, talán túl idealista vagyok, de még bízom benne, hogy emberi feltételek mellett készül pár dolog, ahogy az Alcatel is biztosított efelől az emailjükben.

Üdv

May the force be with you!

(#531) smirdex válasza N.GÁBOR (#530) üzenetére


smirdex
tag

Arról nem tudok semmit, hol gyártat az Alcatel......a 100 euro már elég jó ár dual simes androidért...És melyik verzió kapható a media marktban? Ugyanis a 918N és a 918D minkettő duos, de mégis különbözik.

"Az Alcatel Blaze Duo kétféle modell formájában kerül a boltok polcaira: az OT-918N a 3G 850/2100 MHz-es hálózatokat támogatja, az OT-918D pedig 900/2100 MHz-eseket, de mindkét típus működőképes a GSM 850/900/1800/1900 MHz-es hálózatokon. A Blaze Duo 650 MHz-es processzorral, 256 MB RAM-mal és 320 x 480-as felbontásra képes 3,2 colos érintőkijelzővel rendelkezik. A felszereltséghez tartozik továbbá a 3 megapixeles kamera, a GPS, a Wi-Fi, a Bluetooth 3.0 és egy akár 32 GB-os kapacitású kártya befogadására alkalmas microSD foglalat.Az Alcatel Blaze Duo-n Android 2.3 Gingerbread operációs rendszer fut, nem utolsó sorban pedig két SIM-kártya is belehelyezhető. Az OT-918N modell ára 140 dollár (kb. 32 000 Ft), míg az OT-918D-esért 180 dollárt (kb. 41 000 Ft-ot) kell fizetni."

Itt van egy teszt és összehasonlítás Samsung Galaxy GT-S6102 vs Alcatel Blaze Glory 918N

[ Szerkesztve ]

(#532) N.GÁBOR válasza smirdex (#531) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ejha, nem tudtam, hogy kétféle is van. Amúgy köszi a tesztet.

Megnéztem, a 918d kapható a mediaban. ( a saturnban is ez van)

May the force be with you!

(#533) jFox válasza allando (#529) üzenetére


jFox
őstag

Persze. Jó pénzért minden van. :DDD
Én a házi megoldást írtam le.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#534) lcdtv válasza smirdex (#505) üzenetére


lcdtv
aktív tag

nekem b7722 telóm van és én is nézegetem az androidos dualokat, ami nem egyszerű mivel egyidejűleg szeretném használni a simeket, remélem írsz ha megleled a tökéletes androidos telót

(#535) allando válasza lcdtv (#534) üzenetére


allando
tag

Szia,

Én nem fényezem az enyém (A738) de szerintem ez egy tökéletes választás volt. Gyors .
Nézz utánna a neten.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#536) allando


allando
tag

De kihalt a topik. :Y
Mindenki az A738-at nézi a neten? :DD
A dual sim legyen veletek. :R

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#537) indigo válasza allando (#536) üzenetére


indigo
aktív tag

Hát, én még mindig várok, hogy megérkezzen a telóm Kínából. Még csak 5 nap telt el a feladás óta, még 2x ennyit kell legalább várjak. :O

(#538) lcdtv válasza allando (#535) üzenetére


lcdtv
aktív tag

ez tud egyszerre két simet kezelni, tehát ha beszélek akkor ha a másikon hívnak akkor "bekopogtat" mert több mobilról is olvasgattam de egyik sem tud ilyet, anno ezért vettem samsung b7722-öt mert ez tudja, viszont jó lenne androidos mobil ami lekezeli szépen ezt a funkciót

(#539) ktamas55


ktamas55
tag

Helló mindenkinek!
Keresek egy olyan programot, amelyikkel fel lehet venni a telefonbeszélgetéseket.
Tud valaki ilyet ajánlani?

(#540) allando válasza ktamas55 (#539) üzenetére


allando
tag

Hello,
A Total Recall nevű progi Android Marketről,jól működik,hallható mid két fél,felveszi kimenő-bejövő hívásokat.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#541) allando válasza lcdtv (#538) üzenetére


allando
tag

Szia.
Nem "kopog" be egyik androidos sem. :( Ha az egyiken beszélek a másikat hívják akkor nem elérhető közben. Amit te írtál EGYIK SEM TUDJA!!!!! :K

[ Szerkesztve ]

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#542) fateless válasza allando (#541) üzenetére


fateless
veterán

Úgy hallottam, ez a készülék tudja ezt, de persze ez már 100k.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#543) allando válasza fateless (#542) üzenetére


allando
tag

Azért furcsa mert tök mindegy mennyibe kerül. Ami a lényeg: Android 2.2 vagy 2.3 stb rendszer fut benne. Amúgy az a készülék még nem volt kezem között.
Ami a lényeg: a külső mindegy. A program (android) ugyanaz.
És ez nem hardveres hanem software függő.

[ Szerkesztve ]

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#544) Yany


Yany
addikt

Az u960-ról, amit Dual Active-ként hirdetnek:

ZTE U960 @ etotalk.com
"Any other Dual Active phones for sale on this site
1. Does this phone have Dual Active functionality, which means SIM1 can call SIM2, and SIM2 can call SIM1 on the same handset?

2. If SIM1 is on a phone call, and SIM2 receives a phone call at the same time, will it ring or give any indication? And viceversa If SIM2 is on a phone call, and SIM1 receives a phone call at the same time, will it ring or give any indication?

3. Do you have any other phones for sale which are not only Dual Standby but Dual Active as well, like stated above?

Reply:
1. Yes, it is.
2. Yes, they will shake.
3. At this moment, there is only U960.
Thanks"

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#545) ktamas55


ktamas55
tag

Nekem is volt egy Samsung B7722-es masinám. Ha abban lenne android, akkor még mindíg az lenne.
Annál a készüléknél ha az egyiken éppen beszéltem, és a másikon éppen ez alatt az idő alatt kerestek, én nem hallottam semmi jelzést. Viszont amikor bontottam az élő hívást, ott volt a képernyőn egy jelzés, hogy kerestek és vissza tudtam hívni.
(nekem a kb. másfél év alatt talán 3-4 ilyen esetem volt)
Nem tudom miért olyan fontos az, hogy mindkét kártya egyidőben is hívható legyen? Miért fontoa az, hogy bekopoghasson a másik hívás? Megáll a világ, ha nem válaszolsz neki azabban a minutumban? Nem bírja megvárni míg visszahívod? Vagy nem tud egy perc múlva újra felhívni?
Valaki magyarázza el annak a változatnak az előnyét.

(#546) smirdex válasza ktamas55 (#545) üzenetére


smirdex
tag

Igazad van, nem feltétlenül fontos a telefon dual active funkció, csak a megszokás...:) Nekem a d880 és a d980 is ilyen volt...
Meg lehet oldani valóban átirányítással stb... Nekem azért fontos, hogy ha beszélek az egyik számon, a másik számon a hívó ne azt hallja, hogy a "hívott szám pillanatnyilag nem elérhető"...Ugye dual active esetében a második hívónak is kicsörög...pl amennyiben céges és privát kártyát üzemeltet az ember egy készülékben az ember , ha priváton tartósan beszélsz a főnök hívása fontos lehet és ezt jobb észrevenni....de biztos be lehet ezt is paraméterezni kölcsönös átírányítással stb., hogy mindíg értesüljön az ember az azonos időben érkező hívásokról
Aki viszont az egyik kártyát netezésre a másikat telefonhívásra akarja használni egy időben, már nem tudja csak a dual active-os készüléket....

(#547) allando válasza smirdex (#546) üzenetére


allando
tag

Hello.
Ezt írtad: "Aki viszont az egyik kártyát netezésre a másikat telefonhívásra akarja használni egy időben, már nem tudja csak a dual active-os készüléket...."

Na ez nem igaz. Én netezek és közbe ha hívnak csörög és fel tudom venni. Csak a hanghívás nem megy egyszerre kettőn.
A738-am van.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#548) allando válasza smirdex (#546) üzenetére


allando
tag

"ha priváton tartósan beszélsz a főnök hívása fontos lehet és ezt jobb észrevenni."
És ha neki kicsöng és nem feszed fel mert mással beszélsz akkor ő úgy fogja felfogi, hogy bas**d felvenni :K

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#549) fateless válasza allando (#548) üzenetére


fateless
veterán

Így van, ha foglaltat jelez ,akkor az sokkal jobb (egyrészt tudja, hogy most nem ér el, mert beszélsz mással, másrészt azt gondolja, hogy megint dolgozik, azért foglalt, jó beosztott.)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#550) süti5


süti5
őstag

Váltanék majd giga s1205-ről feljebb, maradva a dual simnél.
Nekem amik fontosak: jó fényképező, gps, aztán ennyi:)

Ezt nézegettem most:
[link]

Még nincsen kint az ára, de a 8mp jót jelez, bár tudom, nem a felbontás a lényeg.
Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.