Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) ktamas55 válasza Kalci1 (#300) üzenetére


ktamas55
tag

Igen, azt hiszem én a drágább verziót választottam. Az ára 289 USD volt, a szállítás + 40, úgyhogy a végösszeg 329 USD. Nem is beszélve arról, hogy ha még vám is jön rá! Bár ezzel azt ígérték, hpgy 6 napon belül itt lesz. Végül is az ára nem is érdekelne, csak már itt lenne a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#302) ktamas55


ktamas55
tag

Most nézem, hogy nem EMS szállításom van, hanem DHL. Ez került 40 USD-be.

(#303) jFox válasza jFox (#299) üzenetére


jFox
őstag

Sziasztok!

Megérkezett végre az FG8-am. :DD Kicsit játszok vele és írok róla egy tesztet. Bár ahogy elnézem mindenki a 3G modellek felé kacsintgat inkább. :P
Elöljáróban annyit, hogy az összeszerelése jó, nem nyifog, nem recseg. Tegnap itt volt egy barátom akinek ZTE Blade van, azzal hasonlítottuk össze, a kijelző van olyan szép mint a Blad-en, pedig csak fele a felbontása.
WiFi, EDGE jól működik. A kamerája is tűrhető. Nem egy CyberShot, de megteszi. :K

Ami negatívum így elsőre: úgy érkezett, hogy Invalid IMEI mind a két sim, de a neten találtam rá egy egyszerű megoldást. Ha hangszóróján hallgatok zenét, csengőhangnál, SMS hangnál, stb. a hang alatt egy erős sípolás hallatszik. Érdekes, hogy fülhallgatón nem. :F
Az akksi néha felforrósodik, főleg WiFi használat alatt. :F

Ja és 26eFt-volt az egész cakli-pakli. :DDD

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#304) beboke


beboke
csendes tag

Lenovo A60-ról!

22.-én rendeltem az etotalk-tól és rendben 2.-án a kezembe adta a postás. A szállítás sima légipostai volt, semmi extra költséggel. Az eladóról csak annyit, hogy a pluszként rendelt flash program mellé grátiszban adott egy 4 Gb-os kártyát, amit telerakott navigációval. A telefonra a többnyelvű rendszert telepítette, ja és rootolt volt a készülék. A minden szép mellett a keserűség sajnos az, hogy a software nem igazán működteti a telefon rádióját. 300 méterre a toronytól eldobálta a hálózatot. Próbaképpen telepítettem más romokat is, és láss csodát a telefon megjavult. Rendesen kezeli a hálózatot. Most csak azt sajnálom, hogy az általam próbált ROM-ok mind tele vannak mindenféle kínai alkalmazással. Még a Marketet és a G-mailt sem találom. Tudna valaki segíteni hol találok használható ROM-ot?

Köszönöm segítségeteket

(#305) kofy válasza beboke (#304) üzenetére


kofy
tag

#258-as hozzászólás ;)

(#306) jFox


jFox
őstag

Gyerekek!
Nemsoká itt a kánaán! LG Optimus Link Dual Sim Android
És ezt is a Nagy Testvér kapja először. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#307) cappa72


cappa72
nagyúr

Üdv!
Szóba került a lenovo p70.
Ha esetleg valakinek már van, akkor egy beszámolót szívesen olvasnék.
Az A60 tulajoknak köszönöm az eddigi összefoglalókat.
C.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#308) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Na nemrég beszrt a HDC Z710-em (~3-4hónapos).
Kihalt a 3G (néha előfordult) egy restart kellett volna neki (egy meg szokta gyógyítani), de a bekapcs utáni kis rezgés után semmi életjel...nem indul el.
Mindkét akksijával, töltőről és pcről is ugyanez a helyzet.
Megy vissza Kínába...
Ez volt 2. kínai 2SIM-es, az kb 1,5évig húzta...Ennyit a Kínai vackokról.
Közben lett egy Nexus S.
Bár bevállalok valami olcsó 1 SIM-es Androidosat, pláne ha lóvét nem utalnak vissza...

(#309) jFox válasza Bitlisz (#308) üzenetére


jFox
őstag

Pedig ebben Qualcomm proci van nem is MTK. :F Na meg TV sincs benne. :DDD
Minőségi darabnak tűnik így messziről. Kár érte.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#310) kofy


kofy
tag

Lenovo A60-hoz kapcsolódó alapvető kérdésekről (firmware, root, recovery) találtam egy angol oldalt. Itt pl. leírják, hogy a recovery módban melyik krikszkraksz mit jelent.

[link]

Használjátok egészséggel!

(#311) kofy


kofy
tag

Egy friss hír: Hivatalos ICS ROM nem lesz a Lenovo A60-ra (ezen mondjuk én nem nagyon csodálkozom...).
Forrás: Lenovo support

(#312) baalco válasza kofy (#311) üzenetére


baalco
tag

Úgy tudom 1 GHz proci alatti készülékeknél eleve szóba se kerül az ICS.

(#313) f8enter válasza jFox (#273) üzenetére


f8enter
aktív tag

Szia,

Tehát B63M:

Előnyök:
-remek SIM kezelés, jól konfigurálható
-remek SMS küldés kezelés
-2.3.4 oprendszer
-(nekem) 2 napos akksi idő 3g-vel
-gyárilag 2db akksi
-jó képernyő minőség mind megjelenítés, mind tapi oldalról
-atom jó wifi (hotspotnál döbbenet távolságról is megy a Legendhez képest, és 72Mbps-el csatlakozik hozzá a noti)
-nagyon gyors 3g hotspot (több MB/s letöltési sebesség)
-jól eltalált ergonómia, kézreálló kezelőfelület
-jó kezelési sebesség
-egyre szélesebb támogatói tábor, ami a custom romok megjelenésének előfeltétele
-független
-számomra verhetetlen ár/érték arány

Hátrányok:
-0 dokumentáció
-a dual sim miatt csak erős megkötésekkel használhatsz egyedi dialert, sms kezelőt, stb., bár ez az összes dual sim készülékre igaz
-a hozzá adott hálózati töltő megzakkantja a kijelzőt (gyakorlatilag töltés közben nem működik, míg másik töltőfejet használva minden rendben)
-gyakrabban kell újraindítani, mint egy márkás gépet (nekem előfordul, hogy a 3g be/kikapcsolásra nem reagál a software, reboot megoldja)
-igazi nagy hátrányt nem tudok mondani, így egy hónap intenzív használat után nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon örülök, hogy megvettem, egyáltalán nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#314) cappa72 válasza f8enter (#313) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szia!
Azt szeretném a B63M esetén megkérdezni, hogy:
- market van-e?
- milyen a GPU? (ebben is PowerVR SGX 531?)
Ezzel szemezgetek, meg még
[EVO-3G]
[Rhyme pro]
[Star X18i]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#315) Kalci1 válasza ktamas55 (#302) üzenetére


Kalci1
csendes tag

Ma du. megérkezett a HDC A9100-esem! :DD
29.-én adták fel Kínában, 4.-én ért be MO-ba. s ma (8.-a) meg is kaptam..... :C

Első benyomások-tapasztalatok:

A készülék kidolgozásában - anyagminőségében semmiben nem marad el az eredeti SII-től.
Nagyon szép képet ad a kijelzője, s szuper érzékeny és gyors.
Gyömbérkenyeres 2.3.4 tehát Market, legújabb Task manager....stb. benne van.
Wifi -t gyorsabban találja meg mint a gondolat!
Nyelvek angol és kínai. Ami nem tetszik, hogy az angolnál több helyen megjelennek (a beállításoknál is) az angol helyett kínai ákom-bákomok :( remélem ez egy beállítással -csak meg kéne tanulnom kínaiul :o esetleg frissítéssel megoldódik.)

Még állítgatom be, tesztelgetem-próbálgatom s később több tapasztalattal fogok rndelkezni, de a mostani első körös véleményem a készülékről: szuper!!! :D

(#316) f8enter válasza cappa72 (#314) üzenetére


f8enter
aktív tag

Szia, van market, a GPU-val nem volt semmi problémám.

(#317) cappa72 válasza f8enter (#316) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm!

C.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#318) ktamas55


ktamas55
tag

Üdv. mindenkinek!
Ma én is megkaptam az A9100 dual sim-es galaxy S 2 klónt.
Egy kérdésem lenne, hogy ez a telefon együttműködik-e a KIES programmal?
A telefonkönyvet szeretném áttelepíteni a telefonra, de nem akar összejönni.
Mit tehetek?
A jelenlegi telefonomról BT-vel egyesével át tudom küldözgetni, de van 500 névjegyem,
az így elég sokáig tartana.
Kösz a válaszokat.

(#319) jFox válasza ktamas55 (#318) üzenetére


jFox
őstag

Nekem is Samsung-om volt az FG8-előtt, egy D880. Én BT-on átküldtem az egészet, (Ki lehetett jelölni, küldése az összes számot.) lementette egy mappába. Utána meg be lehetett importálni az Android telefonkönyvébe.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#320) tramdriver83


tramdriver83
csendes tag

Üdv. Én is erősen gondolkodom egy androidos dual sim-es telón. Ez az ár érték arányt tekintve elfogadható lenne. Csak kérdés mennyire rizikós belevágni. Ti mit gondoltok? Köszönöm a választ. [link]

(#321) allando válasza tramdriver83 (#320) üzenetére


allando
tag

Szerintem egyszerübb kínai oldalon rendelned ( olcsóbb) Ez sem raktárkészletről szállítja.
Csak annyi, hogy itt magyar nyelvű a weblap felülete.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#322) tramdriver83 válasza allando (#321) üzenetére


tramdriver83
csendes tag

Gondolod, Ahogy nézegettem az árakat túl nagy különbség nincs, mert postaköltséggel együtt olyan 100 - 110usa dollár, ami a mai árfolyamon 24 - 25 ezer. Ráadásul az angolnyelvtudásom finoman szólva is hiányos, a kínairól már nem is beszélve. És a legtöbb magyar eladó úgy írja ha gond van a telóval először ők megnézik és ha olyan a hiba amit ők nem tudnak orvosolni csak akkor küldik vissza a gyártónak. Amit persze én fizetek. Hát nem tudom. És maga a készülék lehet hinni az adatoknak amit, írnak róla szerinted? Az is feltűnt, hogy valamelyik eladó 1 míg más 2db akkumlátorral adja, pedig szerintem a gyártó alapból kettőt ad.

(#323) pikopeti


pikopeti
csendes tag

Sziasztok! Ezekbe a dual simes telefonokba tökmind1, hogy milyen sim kártyákat teszek ugye? Tehetek bele egy magyar t-set meg egy német simet is, ha kártyfüggetlen tudja kezelni?

(#324) baalco válasza pikopeti (#323) üzenetére


baalco
tag

Persze! Akik pl sokat utaznak pont azért használják ezeket, mert olcsóbb így, mint roamingolni. :)

(#325) szabilcs


szabilcs
csendes tag

Sziasztok!
Az érdekelne mennyire karcálló a kijelzőjük ezeknek a kínai csodáknak és hogy mennyire szívják maguk alá a port?Ha van ilyen tapasztalat márkásabb telókról azt is megköszönném.

(#326) Pikkolo^^ válasza szabilcs (#325) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A kijelzővédelmük elég bóvli. Az összeszerelés minősége sem tip-top, vannak mozgó alkatrészek :-)

(#327) rr100 válasza Kalci1 (#315) üzenetére


rr100
csendes tag

Szia!

Már nagyon várom a tapasztalataidat, természetesen a két sim kezelése, a navigáció (IGO), stb lenne érdekes elsősorban, és a kijelző mennyire karcolódik, mennyire olvasható fényben stb.

(#328) jFox válasza tramdriver83 (#320) üzenetére


jFox
őstag

Én is szemezgettem egy ilyennel, de aztán csak a full érintőset választottam. Az egyik lényeg, hogy olyat néz ki, amibe bele passzol valamelyik neves gyártó akksija. Mert amit gyárilag adnak hozzá, az harmat gyenge. Hiába van ráírva ezersokszáz mAh, a fele jó ha igaz. Amit én vettem (FG8) abba pl. belemegy a Nokia BP-4L -es akksi. Ezzel 2 napig bírja a teló, amit gyárilag adtak hozzá azzal szűken 1 nap. ;)
Azért nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#329) beboke


beboke
csendes tag

Kedves Lenovo A60 tulajdonosok.

Szeretném kérdezni Tőletek, hogy működik-e a kamera exponáló gomb. Én úgy emlékezem, hogy az elején még működött, de aztán a többszöri ROM cserék után egyszer azt vettem észre, hogy már nem működik. Fizikailag a nyomógomb jó mert bootolásnál működik. Jelenleg JAVUM legújabb változata van fent (A60_S184_111125). Ha nálatok működik kérlek írjátok meg melyik ROM amivel jó.

(#330) tramdriver83 válasza tramdriver83 (#322) üzenetére


tramdriver83
csendes tag

Kösz az infót. Akkor már értem mért adnak alapból két aksit. :) Csak az a kérdés, hogy miből lehet megállapítani, hogy az adott modell alkalmas-e más akkumlátorral való működésre, és ha igen pontosan melyik típus számu kell hozzá. Mert állítólag a Nokiás akkumlátorokkal használhatók, na de abból van egy pár fajta.

(#331) jFox válasza tramdriver83 (#330) üzenetére


jFox
őstag

Utána kell olvasni GSM- és webáruházak fórumán, stb. A google is a barátod pl. bíroad telefon típusát meg mellé, hogy nokia accumulator és hátha kidob valamit. Én az enyémnél nem néztem utána, privát szerencse, hogy megláttam haveromnál, hogy az N97-ben is ugyan ilyen akksi van, Csak egy kicsit vastagabb. :U De simán belefér. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#332) Kalci1 válasza rr100 (#327) üzenetére


Kalci1
csendes tag

Hi!

Nekem eddig bejött. :D

Nem olcsó mulatság (62 rugó+ egy 16GB kártya: 8eFt), de a két SIM tökéletesen műkszik kártya és előfiz. függetlenül (GSM+3G) plusz ami még benne van (Wifi, GPS....stb.) s érzésre-tapasztalatra semmiben nem marad el a SGSII mögött, ami egy SIM-el is 120 rugó. :Y

A kijelzőre adnak egy védőfóliát, de mivel üvegből van, s ha nem gyémántkörmöd van, akkor nem hajlamos karcolódni. :DD

Az, ami volt progi rajta, az eléggé felejtős............de Lady Panda v. etotalk.com-on lehet rom frissítést (2011.11.26) leszedni, kb. 1 perc frissíteni, s aztán változik a felület+progik. Utána kb. 2/3-át törölni lehet és Market-ről telepíteni, ami tetszik.

Langauge csak english vagy valami egzotikusabb :DDD

Fizetős - byte zabálós - progikat (google maps + chinese megfelelőit) azonnal törölni, mert megzabálják a pénzedet! ;]
De ez mindegyik kínaira cuccra áll! :o

Nekem bejött a készülék, de mondom számomra a legfőbb előny, hogy két SIM-et kezel függetlenül, s fele árból, mint a Magyar rablópiacon! :))

Üdv: Kalci

(#333) rr100 válasza Kalci1 (#332) üzenetére


rr100
csendes tag

Köszi!

Eddig nagyon ígéretes. Még két kérdésem lenne:
- Bluetooth stabil-e?
- iGO (hogy) fut rajta?

Nekem is elsősorban a két sim miatt kellene váltanom galaxy s-ről, és a Gigabyte G1345-t nézegettem eddig, Nagyon örülök hogy írtál, mert nem találtam még sehol komolyabb tesztet erről.

(#334) kofy válasza beboke (#329) üzenetére


kofy
tag

A javum ROM korábbi verziójával nálam működik... (ha visszaolvasol, valamelyik hozzászólásomban belinkeltem melyik ROM-ot használom, azóta nem változtattam).

(#335) ktamas55 válasza Kalci1 (#332) üzenetére


ktamas55
tag

Én is egy HDC a9100 jelű készüléket használok (kínai Samsung Galaxy S 2).
Eléggé kezdő vagyok az android terén. Írod, hogy lecserélted a kínai felületet és frissítetted a szoftvert. Hogyan tudom megcsinálni?
Lenne egy másik kérdésem is. Az ébresztő hangok mellé, amelyek gyárilag a készülékben vannak, lehet-e pl. mp3 hangot beállítani? Én nem találtam sehol ilyen beállítást.
A két SIM kártyához nem lehet külön-külön csengőhangot beállítani? Ezt sem találtam.
Amit viszont komolyabban hiányolok, az az, hogy a jó öreg naptár program, ami a legolcsóbb készülékekben is benne van, itt sajnos nincs. Ezzel mit tudnék kezdeni?
Köszönöm a válaszokat.

(#336) rr100


rr100
csendes tag

Naptár helyett Jorte a marketről. Szerintem talán még jobb is mint a gyári.

Esetleg te próbáltad már az iGO-t?

(#337) ktamas55 válasza rr100 (#336) üzenetére


ktamas55
tag

Nem próbáltam az iGO-t.
A bluetooth-al viszont az a tapasztalatom, hogy időnként elveszíti a jelet.
Autóban fülhallgatóhoz használom. Szinte minden újracsatlakozásnál ismételten párosítani kell.

(#338) rr100 válasza ktamas55 (#337) üzenetére


rr100
csendes tag

:( Hát ez nálam komoly gond. Bár lehet ha tudod frissíteni javul ez is. Ha változna a dolog akkor kérlek írd meg, ennek (és az iGO használata telefonálás közben :DD ) függvénye hogy meg veszem-e.

(#339) ktamas55 válasza rr100 (#338) üzenetére


ktamas55
tag

OK! A JORTE naptárat letöltöttem, szuper módon működik. A ROM frissítés ráférne erre a kínai csodára, de nem udom hogyan kell. Hol tudnék ennek utána nézni? Hol találok valami jó szamárvezetőt?

[ Szerkesztve ]

(#340) batis88


batis88
csendes tag

Sziasztok. Láttam itt többen rendeltek már külföldről telefont, így talán tudtok válaszolni a kérdésemre. Az érdekelne, hogy telefonok rednelése esetén mi a helyzet a vámmal? Bizonyos érték felett gondolom fizetni kell, vagy a szállítás költségében már benne van az is?

(#341) jFox válasza batis88 (#340) üzenetére


jFox
őstag

Úgy tudom, hogy van ilyen opció ezeknél, hogy ráírják, hogy "gift", vagy hogy 40$ alatti az ára és ha a vámon nem néznek bele, akkor átcsúszhat.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#342) Kalci1 válasza ktamas55 (#335) üzenetére


Kalci1
csendes tag

Hi!

Marketről szinte mindent le lehet szedni..... :K

Rom frissítés leírással linkkel: [link]
vagy: [link]

Én nem a hard, hanem a soft update-et használtam (második link), s egy perc alatt simán megvolt, s minden műkszik rajta.

Természetesen külön-külön lehet állítani számhoz is meg hívóhoz is csengőhangot/ saját szerkesztésű hangot-zenét letöltött mp3-at...... :)

Amit még érdemes a Marketről letölteni az a háttérben sunyin futó akksit és memóriát zabáló alkalmazások kill-jéhez használandó progi (pl astro).

Ti tudtok olyat amit nem kell minden egyes alkalommal használni, hanem be lehet állítani , hogy ha ezek elkezdenének futni, akkor lelőjje őket? :F

(#343) Kalci1 válasza rr100 (#333) üzenetére


Kalci1
csendes tag

Bluetooth-on küldtem már file-t az OK volt. Most hét végén próbálom összelőni a kihangosítóval-+ az autó GPS-ével, arról majd később.

IGO8 futott egy próbáig rajta, de nem használtam úton. Most kaptam egy új egyedi fejlesztésűt, úgyhogy az előzőt leszedtem, s kipróbálom ezt.....

(#344) ktamas55 válasza Kalci1 (#342) üzenetére


ktamas55
tag

Az rendben van, hogy a névjegyekhez tudok külün-külön csengőhangot állítani.
Azt nem találom, hogy a két SIM kártyához hogyan tudok külön csengőhangot beállítani.
Azt szeretném tudni, hogy melyik SIM-et hívják.

(#345) ktamas55 válasza jFox (#341) üzenetére


ktamas55
tag

Kínai telefont rendeltem, 286 USD volt az ára és 40 USD a DHL fuvar.
A feladó kínai azt írta a csomagra, hogy az ára 45 USD, amit a vámosok nem hittek el
és nyilakkozatot kértem tőlem a befizetésről. (el kellett nekik küldeni a PayPal számlát)
Csak ekkor vámolták el és utána kaptam meg az árut. Így a megrendeléstől számítva a 7. napon a kezemben volt a telefon.
Van egy edereti Samsung Galaxy S 2 telefonom, de az csak egy SIM-es, azért kerestem egy dupla kártyásat. Ez a kínai (bár elég drága) külsőre majdnem olyan mint az eredeti, de a belső csak távolról jelenthet a Samsungnak.

(#346) ktamas55 válasza jFox (#341) üzenetére


ktamas55
tag

Kínai telefont rendeltem, 286 USD volt az ára és 40 USD a DHL fuvar.
A feladó kínai azt írta a csomagra, hogy az ára 45 USD, amit a vámosok nem hittek el
és nyilakkozatot kértem tőlem a befizetésről. (el kellett nekik küldeni a PayPal számlát)
Csak ekkor vámolták el és utána kaptam meg az árut. Így a megrendeléstől számítva a 7. napon a kezemben volt a telefon.
Van egy edereti Samsung Galaxy S 2 telefonom, de az csak egy SIM-es, azért kerestem egy dupla kártyásat. Ez a kínai (bár elég drága) külsőre majdnem olyan mint az eredeti, de a belső csak távolról jelenthet a Samsungnak.

(#347) jFox


jFox
őstag

Akkor ez nem csúszott át. :P

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#348) zarew válasza ktamas55 (#346) üzenetére


zarew
senior tag

Szia!
Mennyit raktak rá.És ügye a szállítási díjat is beleszámolták?

(#349) ktamas55 válasza zarew (#348) üzenetére


ktamas55
tag

Azt nem tudom, hogy a szállítási költségért is kell-e vámot fizetni. Nekem a vám 18 eFt-ba került.

(#350) Kalci1 válasza ktamas55 (#349) üzenetére


Kalci1
csendes tag

kb. 93 rugóba került a beszerzése egy kínai telefonnak? :Y

A két SIM egy készülékben való használata megért ennyit??? :F

Csak azért, mert én is ezért vettem ezt, de egyrészt nekem már eleve időszerű volt egy új telcsi (az előző sajátom már 4,5 éves volt) s egyszerre két telefont cipelve a céges gagyival sem akartam már tovább bajlódni. :U

Ja, és nekem 61700 -ból jött meg ugyanez a telcsi :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.