Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) gtr323 válasza pumasztar (#50) üzenetére


gtr323
tag

Természetesen, gond nélkül megy.
Annyi a baj még vele, hogy Andrea úgy beszél mint Köbüki a Mézga családból, miszerint a szavaknak a csak az elejét mondja ki. Nézek egy másik verziót rá, hátha azzal jó lesz.

(#53) gtr323 válasza pumasztar (#52) üzenetére


gtr323
tag

Ahhoz nem kell, a Market-hez kéne, de arra még mindig nem jöttem rá, hogyan. Valahogy megoldották, mert van olyan hely, ahonnan már így lehet rendelni!

(#54) Bálint85


Bálint85
senior tag

erről mi a véleményetek?
x12 dual sim

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#55) Bálint85 válasza Bálint85 (#54) üzenetére


Bálint85
senior tag

és tud segíteni valaki ,hogy hogyan lehet kínából rendelni telefont?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#56) Pikkolo^^ válasza Bálint85 (#54) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem ajánlott, MTK6516 proci van benne ami nem túl jó még 2.2 alatt Android alatt sem.

(#57) Pikkolo^^ válasza Bálint85 (#55) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Regisztrálsz paypal-on és azon keresztül érdemes vásárolnod. Miután megvan beregisztrálsz egy bankkártyát és akkor arról fogja lehúzni a pénzt egy biztonsági ellenőrzés után, néhány nap. Ezek után lehet vásárolni, regisztálsz az adott oldalon, belerakod a kosárba, beírod a címed és kész, vársz :)

(#58) Bálint85 válasza Pikkolo^^ (#57) üzenetére


Bálint85
senior tag

de konkrétan miért nem jó?

az f003-ban milyen proci van mert most adtam el épp?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#59) baalco válasza Bálint85 (#58) üzenetére


baalco
tag

Szia,

Egyelőre én is egy F003-at nyúzok. Elvileg MT6235 208Mhz-es proci van benne.

(#60) Bálint85


Bálint85
senior tag

milyen dual sim-est érdemes venni max 35e ft-ig ha kínából rendelném?
a - gps, wifi legyen rajta és minimum 2mpx kamera

mennyi pénz a posta ha kintről rendelem és van vám is és az mennyi?

és melyik az a kínai utánzat amelyik a sony ericsson galaxy S 2 - nek felel meg?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#61) Bálint85 válasza Bálint85 (#60) üzenetére


Bálint85
senior tag

elírtam :B SAMSUNG galaxy S 2 -nek

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#62) Pikkolo^^ válasza Bálint85 (#58) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Lassú Android alatt.

(#63) Pikkolo^^ válasza Bálint85 (#60) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Másik fórumban már írtam, hogy kínai telefonból csak Windows Mobile van Androidot érdemes venni. 35e-ből csak WM jön ki.

S2 klón

A postaköltség boltonként változó, etowalk pl. 25$. Mobino1 7-8€ között.

(#64) tomosny válasza Pikkolo^^ (#63) üzenetére


tomosny
csendes tag

speciel ez nekem tetszik, kár, hogy nem dual active, mint pl. a samsung c5212 :)

[ Szerkesztve ]

(#65) Bálint85 válasza Pikkolo^^ (#63) üzenetére


Bálint85
senior tag

S2 klón jó telefon, lehet magyarosítani?
windows mobile telefonok jók különben mert sokan szidják őket?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#66) Pikkolo^^ válasza Bálint85 (#65) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem tudom, hogy lehet-e magyarosítani az androidot, nem ismerem az S2 klónt.

Ha alig telefonálsz akkor az Android a te rendszered, ha sokat akkor WM + Phonex tárcsázó. Az Android gyári tárcsázója és amiket le lehet tölteni azok mind gagyik.

(#67) tomosny válasza gtr323 (#25) üzenetére


tomosny
csendes tag

Kitudnád probálni, hogy ha használod a google maps-et navigálásra, s a másik SIM-en érkező hívásnál megszakad a navigáció vagy sem.

(#68) baalco


baalco
tag

Egy újabb Gigabyte a láthatáron... Ennek már 512 Mb a RAM-ja és 2,3-as Android van rajta.
A VS 350-ről nem vmi bíztató az egyik vélemény..

[ Szerkesztve ]

(#69) GBRDVD válasza baalco (#68) üzenetére


GBRDVD
tag

Na, ez a Gigabyte viszont érdekes lehet... Feltéve ha nem 5 hónappal november után jelenik meg... Ugyanis az előző Gigabyte-ok csak 5-6 hónappal a februári beharangozó után lettek kaphatók...

(#70) baalco válasza GBRDVD (#69) üzenetére


baalco
tag

Ettől félek én is... Kérdés van-e türelmem megvárni vagy beleugrok egy Viewsonic V350-be... Az a baj, hogy külföldi fórumokon kapott hideget-meleget is a V350..
De a G1345 800Mhz-e nem hangzik rosszul és az akksi is jobbnak tűnik, mint az előző Gsmart -oké. Pffff, nehéz döntés.

[ Szerkesztve ]

(#71) baalco válasza GBRDVD (#69) üzenetére


baalco
tag

Hoppácska... , ennek a fele se tréfa. Mondjuk ma már dobott fel a gugli cseh és román webshopokat is.

[ Szerkesztve ]

(#72) GBRDVD válasza baalco (#71) üzenetére


GBRDVD
tag

:Y Megérkezett volna, amire vártunk??? Ez egy épkézláb konstrukció, az adatok alapján! :)

Hónapokat vártunk a korábbi Gigabyte gSmartokra, erre minden előzmény nélkül már kapható is egy új? Erősebb procival, több rammal, 2.3 Androiddal, Magyar nyelvvel, jobb akksival, stb? Ráadásul magyar garancia. Úgy néz ki, a Gigabyte belehúzott!

Véleményt kérnék valaki hozzáértőtől a Qualcomm MSM7227-T @ 800 MHz prociról.

(#73) baalco


baalco
tag

Kezdek örülni, hogy nem ugrottam rá a VS 350-re.
Ez már gyanúsan esélyes egy vásárlásra. :)

(#74) baalco válasza GBRDVD (#72) üzenetére


baalco
tag

Kezemben a telefon! Nem bírtam várni és megvettem. Ma esti és a hétvégi program kipipálva. :))
Amint megbarátkoztam a telefonnal, jövök a tapasztalatokkal.

(#75) tomosny válasza baalco (#74) üzenetére


tomosny
csendes tag

Voltam én is speedshopban, azt mondták, hogy elvileg ez már tudja a dual activ-ot, nem csak a dual stand by-t. Légyszíves nézd meg, hogy tényleg tudja-e. Teszt várjuk!!!

(#76) baalco válasza tomosny (#75) üzenetére


baalco
tag

Ott csináltam vele (a kiállított darabbal) egy próbahívást és közben felhívattam magam. Sim2-n beszéltem, hívtak a Sim1-en és a Sim2-re jött be a hívás.., tehát a Sim1 nem volt elérhető. (Sim1 át van irányítva Sim2-re, ha nem elérhető) Tehát csak standby.
De ez csak 1 próbahívás volt és szerintem nem is volt teljesen okés a próbadarab.
Most még csak 1 kártyát raktam bele, este fogok belemélyedni és a másik kártyát is belerakni.
Ez az első okostelefonom, úgyhogy nem lesz rövid ismerkedés.. :)
Szerintem egy bővebb ismertető hétvége után várható. Addig meg megpróbálom csöpögtetni a tapasztalatokat.

(#77) GBRDVD válasza baalco (#76) üzenetére


GBRDVD
tag

Rendben, köszönjük. Én is a Speedshopból jövök, de a G1345 nincs kiállítva, csak a G1310 és a G1315. Azokat nézegettem. Nekem is azt mondták, hogy a 45-ös már tudja a dual activ-ot!

Csak azért nem vettem még meg, mert a 70ezres árat sokallom érte... Mondjuk nem hiszem, hogy lejjebb fog menni, mert a G1310 már 1-2 hónapja stabilan 60000 Ft, a G1315 pedig 65000 Ft. Ez meg 70000. Az az igazság, hogy ezért az árért bőven lehet komolyabb készüléket venni (főleg a kijelző tekintetében), de ugye nem duál simeset... Mondjuk a nemlétező ViewSonic v350 80ezréhez képest a 70ezer kifejezetten baráti...

Várjuk a beszámolókat. :R

(#78) GBRDVD válasza baalco (#76) üzenetére


GBRDVD
tag

http://www.gigabytecm.com/Eng/ProductOview.aspx?pid=96
Itt tudsz ROM-ot update-elni, szept. 14.-én jelent meg új.

(#79) tomosny válasza baalco (#76) üzenetére


tomosny
csendes tag

várjuk!!! :C

(#80) baalco válasza GBRDVD (#77) üzenetére


baalco
tag

Én is úgy kértem el "pult alól" a 1345-öst kipróbálni, mert telefonon azt mondták előtte, hogy van bemutatódarab.
Első hirtelen benyomások: (vegyétek figyelembe, hogy első okostelefonom, úgyhogy összehasonlítási alapom nincs)

- hangminőség mindkét sim-en kiváló oda-vissza :C
- gps első jelfogása kb 1perc volt, igaz az erkélyen álltam, nem mozogtam, mindenesetre bíztató
- kijelző jól látható, ma jobban megnézem napsütésben is, hogy mennyire használható, az automata fényerő működik, külső fénytől függően sötétül/világosodik
- érintéseket veszi szépen, még nekem kell megszokni, hogy érinteni, nem nyomni :)
- Android Market gond nélkül megy
- párosítás a Samsung bluetooth headsettel simán összejött
- wifi-t még nem próbáltam
- fényképező még nincs tesztelve, egy képet csináltam, az szépnek tűnt kicsiben
- Angry birds akadozás nélkül "repül" :)

vannak persze negatívok is: :((
- előre telepített Sim Manager nem működik, a sim-ekről nem tudtam előcsalni a kontaktokat, így az outlook-ot szinkronizáltam az Android Managerrel (elég könnyen ment)
- úgy tűnik adatkapcsolat közben nem tud befutni hívás, foglaltat jelez a kártya és mivel szerintem csak dual standby, a másik nem elérhető - ezt még tesztelem, illetve hogy wifizés közben mi a helyzet, valamint hogy 2G vagy 3G függő-e, remélem csak beállítás kérdése...
fentiekre remélem rom frissítés vagy vmilyen android app ad megoldást (még nem vetettem bele magam az alkalmazások rengetegébe)
- apróság, de vkinek bosszantó lehet: a microUSB bemenete nincs lefedve, szabad a lyuk, itt koszolódhat, stb.
- hangerő gomb oldalt nem túl felhasználóbarát, alig lehet érezni, nem esik kézre telefonálás közben, így hívás közbeni hangerőszabályozás elég nehézkes

Eddig azt mondanám, hogy ha az adatkapcsolat alatti híváskezelést meg lehet oldani, akkor jó választás volt. Eddig ezt találtam, mint kritikus hiányosságot, de lehet hogy tényleg csak beállítás vagy szoftver kérdés..

Én is várom a javaslatokat, hogy miket nézzek meg, illetve ha vki rábukkan hasznos infóra telefonról, az is jöhet :R

(#81) baalco válasza baalco (#80) üzenetére


baalco
tag

*** update ***

Netezés közben (sim1 a default adatkártyám) befutnak a hívások (ha sim2-t hívják, az is sim1-re jön be, mert át van irányítva), hívás befejezése után megy tovább a böngésző
Tehát a tegnapi "nemelérhetőség" oka: arra az időpontra esett, amikor a Marketről töltöttem le a Mérges Madarakat.
Tanulság: normál netezés közben semmi gond a hívásokkal, viszont ha nagyobb letöltés fut, azt nem szakítja meg a hívás miatt!!

Persze tovább próbálgatom a lehetőségeket (pl. wifi-s letöltéssel mi a helyzet)

(#85) Bitlisz válasza baalco (#84) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Normális töltőt érdemes hozzá venni, én pl vettem egy Nokia AC-10 töltőt, ez 1200mA-t tud szemben az 500mA-el amit kaptam ehhez a ping-pong ütő telóhoz (HDC-Z710) adtak.
Meg mivel nem szoktam kihúzogatni a töltőt...és a kínait valahogy nem hagynám ott éjjel-nappal...
Nomeg egy kb 15 centis USB kábelt tartok magamnál a munkahelyemen:)

(#86) baalco válasza Bitlisz (#85) üzenetére


baalco
tag

Köszi a tippet! Beruházok egybe. A munkahelyemen nekem is alapból ott fityeg a gépből az usb kábel :)

(#87) GBRDVD válasza baalco (#84) üzenetére


GBRDVD
tag

Részletes beszámolóidból a végén akár egy prohardver cikk is születhet. :) Lehet, hogy jövő héten én is megveszem a telót. Nekem is az első okos lenne...

(#88) GBRDVD válasza Bitlisz (#85) üzenetére


GBRDVD
tag

Ha veszek egy ilyen Nokia töltőt, akkor elvileg egy jó darabig jó lesz minden készülékhez? (ha jól hallottam, egy ideje minden új telefon mini USB-vel jön ki már)

Az USB feltöltés gépről rendesen feltölti a telefonokat?

(#89) Bitlisz válasza GBRDVD (#88) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

"elvileg egy jó darabig jó lesz"
Ezt én is remélem:)

Tölti, ha nem használom, de lassan, fél-1 óra alatt simán nyombele 10-15%-ot...de sajna a teló tud annyit fogyasztani, főleg bekapcsolt kijelző, wifi, vagy 3G mellett, hogy az 500mA-es töltő max szinten tartja, vagy csak lassítja a lemerülést.

[ Szerkesztve ]

(#90) baalco válasza GBRDVD (#87) üzenetére


baalco
tag

:))

(#91) Pikkolo^^ válasza baalco (#84) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nálad mi az a normál használat?

(#92) baalco válasza Pikkolo^^ (#91) üzenetére


baalco
tag

ooops, eltűnt pár hsz-em, sejtem miért, vettem az adást..

normál használat? kb 1-1,5óra telefonálás, fél óra gps, mondjuk fél óra játék, fél óra net.
most pl 40%-on van a reggeli 100%ról
teljen el pár nap, akkor már én is bátrabban használom, illetve az akksinak is kell pár töltésciklus.

(#93) tomosny


tomosny
csendes tag

Tegnap megrendeltem telefonon, ma átvettem a Soroksári teschoban lévő boltjukban. Megkezdem a költözést bele... :DD

(#94) baalco válasza tomosny (#93) üzenetére


baalco
tag

Sok sikert hozzá! Én még nagyon lassan haladok vele :)

Ezt letesztelnéd, hogy nálad is így működik-e? Beírtam az Androidos topicba is, de hátha tőled gyorsabban jön a válasz, főleg, hogy a készülék ugyanaz..

"(I)Elkezdtem használni a Network Countert, de vmi nem stimmel illetve nem értem.
Lekapcsoltam a mobil adatforgalmat és a wifi-t DE a progi mégis azt mutatja, hogy wifi-n pörög az adatforgalom. Főleg fogadás, éjfél óta már 2 Mb-nál jár... Megnéztem, nincs bekapcsolva a wifi, nem kapcsolódtam rá semmilyen hálózatra(/I)
."

Köszi!

(#95) tomosny válasza baalco (#94) üzenetére


tomosny
csendes tag

Ok!

Leghamarabb este fogom megkezdeni a régi telefonomból az átköltözést, most délután sajna nem fogok ráérni. De kiprobálom majd amit kértél. Elsőkörben azt javaslom,h tegyél fel egy másik adatforgalom számlálót.

(#96) baalco válasza tomosny (#95) üzenetére


baalco
tag

jaja, végigpróbálok párat.

Azt is nézd meg, hogy a SIM Manager megy-e neked. Nekem hibát ír ki és nem tudtam a sim-ekről átmásolni a kontaktokat a telefonra, csak outlook-al szinkronizálva, PC-ről.

Erre lélekben készülj fel. :W

(#97) baalco válasza tomosny (#95) üzenetére


baalco
tag

itt kaptam rá választ, kicsit megnyugodtam :))

(#98) gtr323 válasza baalco (#80) üzenetére


gtr323
tag

A Gigabyte honlapján is ott van a specifikációnál:

"Cautions of Usage:

1. Only ONE SIM card exist at one time when making phone call or internet browsing."

ROM frissítés nem fog érni sajna semmit. Én emiatt szabadultam egy hét után a 1310-től, az is ugyanígy működött. :(

[ Szerkesztve ]

(#99) baalco válasza gtr323 (#98) üzenetére


baalco
tag

Igen, ezt én is láttam, de amit én tapasztaltam, hogy egyik sim sem volt elérhető, ha letöltés ment. "Sima" böngészés közben az a kártya, amin megy a net. az elérhető, hívás idejére megszakítja a net kapcsolatot. Ezzel még együtt lehet élni.

(#100) tomosny válasza baalco (#99) üzenetére


tomosny
csendes tag

Igen, ez hálózat specifikus, nem oly régen, még ha wapoztál addig foglaltat jelzett, ma már nem így van szerencsére.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.