Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) kofy válasza jFox (#250) üzenetére


kofy
tag

A második link végén ott van: 830$ :Y

(#252) kofy válasza tomosny (#249) üzenetére


kofy
tag

Rootolásról röviden: Katt!

A Gigabyte dolgot sajnálom, meglátjuk hogy nálam mi fog történni 1-2 hónap múlva. A biztonság kedvéért van még nálam egy alap Nokia, ha bármi történne a telóval napközben (munkámhoz fontos a telefonos elérhetőség).

(#253) jFox válasza kofy (#251) üzenetére


jFox
őstag

Akkor nem lesz olcsóbb itt sem. :( Maradunk a kínai csodáknál. :O

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#254) baalco válasza kofy (#252) üzenetére


baalco
tag

Nekem is G1345-öm van és meg vagyok vele elégedve. :C

(#255) tomosny válasza kofy (#252) üzenetére


tomosny
csendes tag

Detto, nálam is van egy nokia :-)

(#256) tomosny válasza baalco (#254) üzenetére


tomosny
csendes tag

Nálad jelentkezett valamelyik probléma? ha nem az jó jel, mert akkor pechjem volt és pont egy szarul összerakottat kaptam.

(#257) baalco válasza tomosny (#256) üzenetére


baalco
tag

Ezek nem jelentkeztek. Egyedül, amit régebben írtam, hogy csak a sim2 foglalatban megy a 3G. De ott viszont rendesen működik, úgyhogy nem érdekel egyelőre.
Ezek szerint az elsők között lehet hogy van pár bugos verzió. (te is meg én is itthon szerintem még az elsők között vettük meg)

(#258) kofy


kofy
tag

Lenovo A60.

Mivel már megy az orosz oldal, ezért még néhány "közérdekű" link.

A youtube videós tutorialhoz tartozó ROM és programcsomag, melyet én is feltettem: [link]

Most pedig ez a ROM van fenn nálam (javum): [link]

(#259) Bitlisz válasza jFox (#250) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Motorola XT882 volt már hírben, és tárgyaltuk, hogy nem jó ide.

[ Szerkesztve ]

(#260) jFox válasza Bitlisz (#259) üzenetére


jFox
őstag

De nem itt tárgyaltuk, én meg az IT cafe-ról vagyok. Uh. ez kimaradt nekem. Majd átolvasom. :R
Mind1 az ára miatt amúgy sem esélyes, legalább is nálam. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#261) domdom19 válasza kofy (#258) üzenetére


domdom19
csendes tag

szia!
Szimpatizálok én is a Lenovo A60-al, csupán még egy dolog amit nem tudok, képes-e mms-t küldeni, illetve fogadni?

Mivel az én Dual simes telóm, ami csak LG GX200 sajnos tudna, de ha jól tudom a szolgáltatóknál nincs beregisztrálva a teló, és ezért nem tud.

A munkámhoz jól jönne, ha tudna, mert tetszik a teló, és szeretnék én is egyet magamnak.

Köszi a segítséget, illetve ha még van vélemény várom.

Üdv!

(#262) szabilcs


szabilcs
csendes tag

Sziasztok!
Két szimes mobilt vennék,mobilnetezésre és telefonálásra.
Eddig két jelöltem van:
GIGABYTE G Smart G1345 Sunfish | Fekete
És a:
Lenovo A60

A lenovorol olvastam miket írtatok itt,tetszik de hiányozna a magyar menü,vagy már csináltak hozzá?
A G1345-ről valakinek személyes tapasztalat?Esetleg más vélemény?
Vagy ha tudtok ajánlani más hasonló vagy jobb telót azt megköszönném.

(#263) kofy válasza szabilcs (#262) üzenetére


kofy
tag

Lenovo A60-hoz nincs magyar menü, és szerintem nem is nagyon lesz. De az angol mellett választhatsz kínait :D , oroszt, spanyolt, illetve megcsinálták már a németet, franciát és még néhány más nyelvet is (még nem láttam élőben, csak hallottam).

További tapasztalatok Lenovo A60 ügyben.

Pro: A wifije baromi érzékeny, sokkal több wifit lát mint az őskövület iphone 3g-m. Alapból be volt kapcsolva a wifi notification, de már nagyon zavart, hogy amint elment egy volánbusz, orangeways, vagy más wifis jármű, azonnal riasztott, hogy van szabad wifi a környéken. Persze csak 10mp-ig :DD Meg aztán fogyasztotta ez az akkut is.

Kontra: Ami hátrány előjött, hogy ha valamelyik nap sokat beszélek telefonon, akkor sokkal jobban merül. Előfordult már 55%-os töltöttség is estére, ami számomra egy kicsit már félelmetes volt (a szifon mellett Nokia E72-t használtam, az bírta akár a három napot is, ezért még szoknom kell az "új módit").

(#264) Wilbury válasza f8enter (#216) üzenetére


Wilbury
csendes tag

Van valami hír B63M ügyben? Megérkezett, esetleg tesztelted már, vagy még mindig kering valahol? :U

(#265) baalco válasza baalco (#257) üzenetére


baalco
tag

Sziasztok,

egy jó hírt osztok meg veletek: egy külföldi fórumon más is említette ezt a problémát (3G opciót nem lehet sim1-en beállítani, további részleteket korábban már leírtam, tessék visszakeresni).
Kapott a Gigabyte Support-tól egy .apk file-t, amit lefuttatva megoldotta a dolgot. Erre felbuzdulva én is írtam megint a Supportnak és én is megkaptam a progit, amit gyorsan felraktam és lefuttattam.
És tényleg működik!! :))
Megint be lehet állítani a sim1-en is a 3G netet.

Így, hogy ez is megoldódott bátran tudom mindenkinek ajánlani a Gigabyte G1345-öt. :C

(#266) htaos válasza kofy (#263) üzenetére


htaos
tag

Sziasztok!
A Vaterán olvastam, hogy megoldották a magyar menüt az A60-hoz. :DD

OnePlus 9 pro | "Főnök! Nem indul az aggregátor! Hát tolják be..." (By Gecsa)

(#267) f8enter válasza Wilbury (#264) üzenetére


f8enter
aktív tag

Pénteken jött meg, elsőre igen kellemes benyomás. Atom gyors internet, kellemes felület, jó felhasználói sebesség, stb.
Ennél azért gyengébbre számítottam. Az akksi is meglepi, 2 napig simán viszi 3G-vel is.
Még barátkozunk, de elsőre nagyon meg vagyok elégedve. Remélem sokáig így is marad.

(#268) kofy


kofy
tag

Lenovo A60.

Egy "hibajelenségről" írnék. A telefon néha melegszik és akkor zabálja az akksit.
Konkrétan:
Reggel amikor felkeltem 87%-on volt a töltöttség. Majd bementem a munkahelyemre, telefonomat az ingzsebbe tettem. Az előbb elővettem és éreztem, hogy meleg. No nem "testmeleg", hanem annál melegebb, bár nem tűzforró. Az akksi 60%-on, holott nem használtam... Kitettem az asztalra, pár perc alatt lehűlt.
Hmmm. Remélem akku probléma és ha beteszem a másik akkut, jó lesz. Amúgy ha most melegszik, mi lesz nyáron? :Y
Most egyébként 1500mAh akksi van benne, állítólag már lehet kapni erősebbet (a neten felbukkant 1800mAh-s kicsit drágán, de az utód Lenovo P70-est már 2000mAh-s akksival szállítják, és ígérik hogy az A60-hoz is lesz erősebb). Meglátjuk, lehet beruházok egy erősebb akksira.

Egyelőre úgy tűnik, hogy a telefon egyetlen szűk keresztmetszete az akksiidő, bár - ahogy olvasom - ez nem egyedül erre a modellre igaz, sok Androidos okostelefon szenved.

A magyar nyelv egyáltalán nem hiányzik (ez egyéni preferencia). Korábban, más telefonoknál sokszor lettem ideges, hogy "furcsán" fordítottak le egy-egy funkciót magyarra és alig találtam meg. A vaterán általam látott 3-4 ezer forint nem is sok a magyarításért, akinek szüksége van rá.

[ Szerkesztve ]

(#269) varjucar válasza kofy (#263) üzenetére


varjucar
csendes tag

Magyarosításhoz érdemes lenne kipróbálni a MoreLocale2 progi. Marketről tölthető... Az én HTC Sensation-öm is ezzel lett magyarosítva... :)
Ha valaki kipróbálja, szóljon, mert lehet, hogy rendelek egy A60-ast.

Akku: Én örülnék ha csak 1 napot is kibírna a Pda-m. Aktív használat mellett reggel 5-től 13-14 óráig bírom... Bár tényleg aktívan használom: folyamatos 3g, Bt. Push mail, kb. napi 60-80 perc telefonálás és kb. 60-90 perc képernyőhasználat...

[ Szerkesztve ]

(#270) gtr323 válasza varjucar (#269) üzenetére


gtr323
tag

MoreLocale2 tapasztalat Lenovo A60-on: nem megy.
A Go Launcher felülete magyarosodott, de maga a rendszer angol maradt.

(#271) Wilbury válasza f8enter (#267) üzenetére


Wilbury
csendes tag

Pár kérdés lenne a B63M -el kapcsolatban:
- magyar menü lett-e végül benne? (vannak oldalak ahol magyar menüt is jelölnek)
- mekkora sd kártyát adtak mellé?
- ROM és RAM mekkora? (itt is láttam eltérő adatokat)
- beállítási nyűgjei voltak-e?
- bármi amit fontosnak tartasz megosztani... :K

Előre is kösz...

(#272) f8enter válasza Wilbury (#271) üzenetére


f8enter
aktív tag

Szia,

-Morelocale2, nincs magyar nyelv
-0MB
-512/512
-csak megszokni kell
-Nagyon jó kis telcsi, öröm használni

Érdemes volt megvenni, gondolom lesz rá root és custom rom is, akkor még jobb lesz.

(#273) jFox válasza f8enter (#272) üzenetére


jFox
őstag

Majd várhatunk egy átfogóbb tesztet is róla?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#274) Wilbury


Wilbury
csendes tag

A Fastcardtech oldalán csináltam egy szűrést az MTK6573 chipsetre (ami szerintem ebben a kategóriában a meghatározó ár/értékű tényező). Itt lehet csemegézni a nem is kicsi választékot. Úgy látszik a kínai gyárak rácuppantak erre a szegmensre, mert elég sűrűn hozzák ki az újabb versenyzőket a legváltozatosabb formákkal. (a vas nagyon hasonló mindegyiknél)

MTK6573 dual sim Android választék

(#275) PMarc


PMarc
csendes tag

Már régóta keresek valami normális Androidos dual sim okos mobilt...
Megnyerő volt a Lenovo A60 -ról írottak.
Honnan érdemes beszerezni és mennyiért?
Előre is köszi a válaszokat! PM :)

(#276) kofy válasza PMarc (#275) üzenetére


kofy
tag

fastcardtech.com, etotalk.com, etowalk.com, hotmid.com
mindenképpen 200 dollár alatt legyen az ára.

(#277) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Ahoj

Milyen telefont tudtok ajánlani?
Amiket tudnia kell:dual sim,3g,wifi,kamera,android.

Nézegetm a Lenovo A60 at.olvasgattam róla sok jót.
Ti hol vásároltátok?

:R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#278) gtr323 válasza Tommi000001 (#277) üzenetére


gtr323
tag

Én a hotmid.com-ról rendeltem, gond nélkül jött, tracking number is járt hozzá. (Az, hogy a postás már rég a kezembe adta, mire az is frissült, az más téma.)

Még egy plusz pont a Lenovonak: néha szoktam úgy telefonálni, hogy a nyakammal szorítom a vállamhoz, miközben mindkét kezem foglalt valamiért.
Na, szegénykémet ebből a helyzetből rántotta magával a gravitáció a járólapra, ami nem a legrugalmasabb közeg. Nagyot szólt, de valahogy lapjára, azaz a hátoldalára esett. Felvettem, a haver ugyanúgy a vonalban volt mint a zuhanás előtt.
Annyi történt vele, hogy a hátlapba applikált kamera előtti kerek üvegszerű lapocska darabokra törött.
A szilánkokat szépen kiszedegettem, majd a kamerára (a hátlap alatt) egy kis celluxot ragasztottam és kész. Komolyan mondom, jobb mint az eredeti, ha valaki ilyet szeretne, nyugodtan csapja a földhöz! :)

(#279) Tommi000001 válasza gtr323 (#278) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Vámot mennyit kellet fizetned ?

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#280) gtr323 válasza Tommi000001 (#279) üzenetére


gtr323
tag

Semennyit, ez szépen átcsúszott. Az ebay-en is rendszeresen vásárlok, tapasztalataim szerint az amerikai cuccokat gyakrabban piszkálják, a távol-keletieket ritkábban.

[ Szerkesztve ]

(#281) Kalci1


Kalci1
csendes tag

Sziasztok!

Ehhez mit szóltok?:

http://www.fastcardtech.com/goods-6521-Touch+Galaxy+HDC+A9100+S2+Android+23+3G+WCDMA+43inch+Capacitive+screendual+sim+dual+core80MP+camera.html

vagy ez:
http://www.fastcardtech.com/goods.php?id=6482

Régóta keresek dual-sim-es Androidos telefont, de Mo-n normálisat még nem találni....
Sokan le akarnak beszélni a kínai occccó telefonokról, de ha nincs más alternatíva......

Olvasgattam itt a Gigabyte GSmart--al kapcsolatos problémákról is....hát nem valami bíztató, hogy hazai piacon jobbat lehetne kapni mint pl. a kínai cuccok.....

Mit gondoltok érdemes belevágni egy kínai rendelésbe????

Üdv: Kalci

(#282) jFox válasza Kalci1 (#281) üzenetére


jFox
őstag

Legközelebb használd már a Link gombot a hsz szerkesztô ablak alján!

A paraméterek jól hangzanak, kérdés, hogy mennyire valósak és milyen minôségû az összeszerelés?
Az a 800g-os súly mondjuk elég érdekes az A9100 -nál. :Y Lehet, hogy orosz akksi van benne... :D

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#283) Kalci1 válasza jFox (#282) üzenetére


Kalci1
csendes tag

Köszi a tippet! Még csak most tanulom a fórumozást... :R

145 g az A9100-es egy akksival...
A 800 g sztem a csomag súlya lehet.

A telókról láttam több youtube felvételt, amikor az eredetivel párhuzamosan a fake készülékeket is tesztelték, s semmivel nem volt lassabbak az eredetinél.

Remélem így lesz a megrendelttel is.

(#284) PMarc válasza kofy (#276) üzenetére


PMarc
csendes tag

Köszi! :) Megnézem.
Mennyi általában a szállítás, ktg és idő?

(#285) allando


allando
tag

Sziasztok.
Nekem kínai dual simes kellene
Ami mindenképp fontos aza a dual sim, a TV, a WIFI, legalább 2 MP kamera az, hogy ANDROID legyen és a a GPS.

Többek között az A738 as telefont kinéztem magamnak.
Mi a véleményetek erről szerintetek érdemes vele foglalkozni?

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#286) ktamas55


ktamas55
tag

Sziasztok!
Tegnap rendeltem egy kínai mobilt az etowalk.com-ról. Van-e valakinek tapasztalata, hogy mennyi a szállítási idő?
A megrendelés után kaptam tőlük egy e-mailt, hogy a "kinldy" kapcsolathoz erősítsem meg a telefonszámomat és az e-mail címemet. Mi ez a kinldy kapcsolat? és mit kell tennem?

(#287) hangyaboly válasza ktamas55 (#286) üzenetére


hangyaboly
csendes tag

Ha esetleg gépelési hibáról van szó és azt akarták írni, hogy 'kindly', az csak annyit jelent, hogy kedvesen, barátságosan. Magyarul szerintem végtelenül udvariasan szerettek volna megkérni, hogy erősítsd meg a telefonszámod és az e-mail címed. Szerintem tedd is meg! :D

(#288) Wilbury válasza allando (#285) üzenetére


Wilbury
csendes tag

allando: Fontold meg 2x is mert ez szerintem rezisztív képernyős, a procija se mai darab, ram-ja se lesz egetverő, és az androidj verziója is elavult. Sztem az MTK6573 chipsetben gondolkozz. (korábbi hsz-ben linkeltem egy készüléklistát)

Más: Nézzétek csak meg EZT! Régebben láttam hírt hogy a Honeycomb-ot (3.0-ás android táblagépekre) rá tudják tenni telefonra is, ezek szerint megy a dolog. Az igazán érdekes az, hogy állítólag 4.0-ás UI van alatta. Egy androidvas-guru megmondhatná hogy lehetséges-e ez? Egyáltalán a chipset (mtk6573) elbírja-e az android 4.0-át?

(#289) Edwin.


Edwin.
csendes tag

Sziasztok!

gtr323, kofy,
Mik a néhány hetes/hónapos tapasztalataitok a Lenovo A60-assal kapcsolatban?

Köszi,
Edwin

(#290) kofy válasza Edwin. (#289) üzenetére


kofy
tag

Szia!
Részemről semmi extra. Működik. :D
Naponta töltöm, úgy OK. Egyszer még csinálta a melegedést, de azóta kopp-kopp nincs baj.
Még egy jelenséget vettem észre. Néha akkor is hálózati foglaltságot jelez (nem kapcsol), amikor úgy tűnik minden rendben a hálózattal. Lehet, hogy a trémobil a ludas, lehet, hogy a telefon. 2 perc múlva aztán minden OK.

(#291) Edwin. válasza kofy (#290) üzenetére


Edwin.
csendes tag

Szia,

Köszi az infót. Lenne még néhány kérdésem:
Hogy van megoldva a váltás a két sim között hívás/üzenetküldés előtt előtt?
Ha az egyik kártyán beszélsz, a másik foglaltat jelez?
Mindkét kártya esetén ugyanolyan (jó) a hangtisztaság?

Üdv,
Edwin

(#292) kofy válasza Edwin. (#291) üzenetére


kofy
tag

1. A beállításoknál megadhatod, hogy mi legyen az alapértelmezett hívásnál, SMS-nél stb.: SIM1,SIM2 vagy mindig rákérdezzen. Én ez utóbbit választottam, így minden hívásnál, SMS-nél megkérdezi, hogy melyikkel szeretném. Ha van nem fogadott hívásom, és visszahívom, akkor is megkérdezi, de ahhoz a SIM-hez, amelyik számon hívtak, odateszi, hogy "suggested", vagyis azzal javasolja a visszahívást.
2. Igen, foglaltat jelez és miután letettem, kapom az SMS-t, hogy volt nem fogadott hívásom.
3. Véleményem ebben a kérdésben nem mérvadó, mivel botfülem van :DD A vonal másik végén eddig senki sem panaszkodott, pedig autós kihangosítós hívások is előfordulnak.

(#293) Kalci1 válasza Wilbury (#288) üzenetére


Kalci1
csendes tag

Nagyon tutik a paraméterei ennek a Rhyme telónak! :D

Majd rávadászok egy youtube vidire, hogy mit tud ez a 3.0-ás android, de a képek alapján szuper!

Én már megrendeltem a HDC A9100-est (nekem az összes közül az nyerte meg a bizalmamat- majd meglátjuk, hogy megszolgálja-e), pénteken adták fel, úgyhogy remélem még karácsony előtt megjön....

(#294) Edwin. válasza kofy (#292) üzenetére


Edwin.
csendes tag

Köszi az infókat.A közeljövőben rendelek egy iyen telefont.

(#295) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

dealextrem-ről menni idő alatt szokott ideérni a cucc? Én onnan rendeltem de már több mint 3 hete és egy kicsit aggódok. :O
Meg jó lenne már a telefon mert az elődje igencsak döglődik...

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#296) baalco válasza jFox (#295) üzenetére


baalco
tag

Szia,

én annak idején (2 éve) rendeltem tőlük december elején és a két ünnep között jött meg a cucc a karácsonyi őrület miatt. Rendes postával kérted (azaz semmi extra)? Tracking nr. van? Ott látnád, ha elhagyta Hong Kong-ot. 4 hét után azért én rájuk kérdeznék levélben, hogy mi van vele.

(#297) ktamas55 válasza Edwin. (#294) üzenetére


ktamas55
tag

Kalci1 #293 ra válasz
Én is megrendeltem a HDC A9100-est. November 24-én utaltam át a vételárat. EMS szállítással kértem, ezt ugyan nem tudom egészen pontosan, hogy mit jelent, de nem a sima fapados szállítást jelenti. Én az etowalk.com - tól rendeltem. Tájékoztass légy szíves, hogy mikor kapod meg és mik a tapasztalataid. Egy kérdésem lenne. Tudom-e valahol nyomon követni a szállítás státuszát?

[ Szerkesztve ]

(#298) Kukko válasza jFox (#250) üzenetére


Kukko
csendes tag

Néztem én is, de két nagy hátrányát véltem felfedezni: a Sim2 nem kezeli a GSM hálózatot (szóljatok ha tévedek) és busás (kb. 830 dolláros = közel 200 eFt-os) ára.

(#299) jFox válasza baalco (#296) üzenetére


jFox
őstag

Köszi, már irtam nekik, csak még nem válaszoltak. :( Ami érdekes, hogy kértem tacking szolgáltatást, de nem adtak tracking numbert. :F

kukko : Igen sajnos elég húzós ára lesz. :O Ha jól olvastam valahol akkor az ázsiai piacra szánják. Gondolom ha lesz európai modell abban mind a két sim GSM-es lesz.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#300) Kalci1 válasza ktamas55 (#297) üzenetére


Kalci1
csendes tag

289 USD-ért vetted??? :Y a fastcardtechnél 50 USD-al olcsóbb volt :K

S mennyit raktak rá az EMS-el? Kértél biztosítást rá? Vagyis mennyibe került összesen?

Nekem 263,86 USD lett a vége airmaillel, tracking-el, biztosítással :))

Az EMS gyorsabb, de tuti - vagy nagy valószínűséggel - bemegy a vám-ba.........az még plusz 30% vámköltség :F

Ha kaptál tracking numbert, akkor ahol beregisztráltál ott tudod követni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.