Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) solarix45 válasza N.GÁBOR (#699) üzenetére


solarix45
senior tag

Elvileg erre nemzetközi gari van, tehát a helyi Alcatel képviseletet kell megkeresni gariztatás esetén.

(#702) imiadmin


imiadmin
őstag

Bakker... meg-root-oltam a telót.. :Y

(#703) imiadmin válasza imiadmin (#702) üzenetére


imiadmin
őstag

Jelentem, az Acatel 918D-n működik az installát cuccok áthelyezése SD-re! :DD

minden (pl.: widget, iGO, stb) "átrakható" az SD-re úgy, hogy a Link2sd (ehhez kell a root) átmásolja a progikat az SD-re és egy linket készít a belső NAND-on... így a progi már nem a belső tárhelyet foglalja.. :))

[ Szerkesztve ]

(#704) FeZ... válasza imiadmin (#698) üzenetére


FeZ...
aktív tag

imiadmin !

Köszönöm az információkat ! :-)

[ Szerkesztve ]

(#705) FeZ... válasza N.GÁBOR (#699) üzenetére


FeZ...
aktív tag

N.GÁBOR !
Köszi, ez így nekem teljesen megfelelő. Ha meg a garit tényleg itthon is lehet intézni, még annyira is ! :-)
Megtennéd, hogy írsz nekem egy e-mailt, az elérhetőséged érdekében ? Az enyém publikus.
Köszi !

(#706) N.GÁBOR válasza FeZ... (#705) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Írtam az email címedre!

Üdv

May the force be with you!

(#707) N.GÁBOR válasza imiadmin (#703) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ejha, de hard-core lettél már:)

Egyénként lehet, hogy én vagyok a hülye de a 2.3-mas droid nagy előrelépése nem pont az, hogy lehet már a kártyára telepíteni? :)

May the force be with you!

(#708) imiadmin válasza N.GÁBOR (#707) üzenetére


imiadmin
őstag

lehetni lehet, de sajna a progik -hiába rakod át őket SDre- egy része mindig marad a beső tárhelyen és szép lassan beteíti... lehet, hogy azt látod, hogy van még 20mega szabad, de már nem enged se letöteni se telepíteni semmit... :W
Én már elértem azt a pontot... :D

ha valakit érdekel a 918D root-olása, leírom a lépéseket... :DD

[ Szerkesztve ]

(#709) szabekala válasza imiadmin (#708) üzenetére


szabekala
tag

Akkor osztd meg lécci :K nekem is betelt... :O

[ Szerkesztve ]

(#710) imiadmin válasza szabekala (#709) üzenetére


imiadmin
őstag

Szóval, sikerült root-olni az Acatel 918D telót az alábbi módon:

1. A progi ami kell: SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse.zip

2. kitömörítés valahova: pl.: C:\SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse\

3. telót debug módba kell kapcsolni: beállítások -> alkalmazások -> Alkamazásfejlesztés -> USB hibakeresés (ide pipa)

4. usb csatakoztatás.. driver: ..\SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse\Drivers\android_winusb.inf
itt kiválasztani az "Android ADB interface"-t. (lehet, hogy nem kell megadni neki drivert, mert a progi megtalálja induláskor... és azért ezt megtettem...)

5. progi indítása:
..\SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse\SuperOneClick.exe

- bejön, hogy donate-ljük.. majd később..
- sok helyen azt írják, hogy ki kell kapcsolni a telefont... én nem tettem… bekapcsolt állapotban volt végig.
- nyomjunk rá a Root gombra.
- megtalálja a telót. (tulajdonképpen ha az 5-ös lépés kimarad, itt megtalálja mint ismeretlen eszköz -!itt az összes ismeretlen eszközre rákérdez!- és rápróbálja a drivert..)
- elkezd dolgozni... megkérdez pár dolgot.. (pl.: hogy csinálhat-e BusiBoxot meg ilyenek.. csináljon...)
- mindent fogadjunk el...
- és kész a root-olás.

ellenőrzés:

Én úgy ellenőriztem (már leválasztott állapotban), hogy letöltöttem a marketből a telóra az Android Terminal Emulator-t és a shell-ben nyomtam egy su parancsot.
itt rákérdez, hogy engedjük-e a proginak a root jogot. (mondjuk azt, hogy igen)
és már meg is kapuk a "#"-et..

ha kérdés van, jelezzétek.. :))

[ Szerkesztve ]

(#711) imiadmin válasza imiadmin (#710) üzenetére


imiadmin
őstag

lassan indulhatna egy Alcatel 918D fórum, mert már sokan unhatják, hogy elacatelesedtünk...
:U

(#712) albgab válasza imiadmin (#710) üzenetére


albgab
aktív tag

ezzel más telót is lehet rootolni?

(#713) cappa


cappa
csendes tag

[Ez lesz] álmaink netovábbja?

(#714) cossie023 válasza imiadmin (#711) üzenetére


cossie023
csendes tag

Szia!

Nem kell létrehozni, már van fóruma:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#715) GBRDVD válasza imiadmin (#711) üzenetére


GBRDVD
tag

Nincs para, nagy érdeklődéssel figyeljük az eseményeket! Olyannyira, hogy kedvem támadt beszerezni egy ilyen telót.

(#716) imiadmin válasza albgab (#712) üzenetére


imiadmin
őstag

szerintem igen, lehet másikat is amire jó a driver (MTK proci)... :DD

de mindjárt kipróbálom a nejem galaxy mini-jén.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#717) GBRDVD válasza cappa (#713) üzenetére


GBRDVD
tag

Nagyon jó adottságokkal rendelkezik ez a Lenovo A750. Kellene valami teszt róla.

(#718) indigo válasza GBRDVD (#717) üzenetére


indigo
aktív tag

Egy teszt tényleg jó lenne, mert az MT6575 képes 720p-ben felvenni videót és 8Mpixeles kamerát kezelni. Ezek egyike sem így van jelölve az ilyen oldalakon (etotalk, stb.). Szerintem egymástól másolják és halvány lila gőzük sincs, hogy mit.
Mondjuk nekem személy szerint egyik sem fontos a fentiek közül egy telefon esetében, de azért a pontosságot elvárom, hamár 300 dodót kérnek érte.

(#719) süti5 válasza indigo (#718) üzenetére


süti5
őstag

Nekem fontos lenne a jó fényképező, ennek ugye nem lenne feltétele a mpixel hajhászás.
Azt veszem észre egyébként, hogy a kb. 5 évvel ezelőtti ericsson k800i-m 3mp-es kamerája is ugyanilyen vagy jobb képeket csinál mint a mostani gigabyte vagy az alcatel.

Nekem jó lenne 3mpixel, de csináljon szép, éles, tiszta képeket. Ahhoz, hogy kis vagy közepes képeket előhívjak vagy emléket megőrizni bőven elég lenne és sokszor kiválthatná a fényképezőt.

(#720) N.GÁBOR válasza süti5 (#719) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Szerintem a K800-i még talán jobbat is csinál, hisz ez az Alcatel nem autófokuszos. Mondjuk nekem az a véleményem, hogy egy mobil előhívásra nem tud elég jó képet csinálni. De tudom, ez örök dilemma tárgya.:)

May the force be with you!

(#721) kofy


kofy
tag

Lenovo A750:

[link]

Van itt kép, videó stb. Igaz, hogy orosz, meg kínai, de ez nekünk nem akadály. :DD

(#722) indigo válasza kofy (#721) üzenetére


indigo
aktív tag

Nem semmi. Már az MT8320-as chipet is beszélik a topikban. :U

Na, még egy link is.

[ Szerkesztve ]

(#723) szabi__memo válasza indigo (#722) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:C

(#724) f8enter


f8enter
aktív tag

Sziasztok,

Ma sajnos leejtettem a B63M-em, és összetört a kijelzője. Nagyon elégedett voltam vele, ha jól láttam, ugyanerre chipkészletre (MTK6573) épül az Alcatel 918D is. Van jelenleg a piacon más beszerezhető alternatíva jó ár/érték aránnyal?
GPS jó legyen ez fontos.

(#725) f8enter válasza f8enter (#724) üzenetére


f8enter
aktív tag

Most néztem körbe, és az Alcatel 918D-sem kapható kis hazánkban. :( Van ötletetek olcsó, jó és gyors megoldásra? Kijelző nélkül kissé nehéz az élet, és eléggé vágja a fülemet is :)

(#726) imiadmin válasza f8enter (#725) üzenetére


imiadmin
őstag

írj egy privátot N.GÁBOR kollégának.. Ő egy hét alatt beszerzi neked a 918D-t Ausztriából... :C

(#727) indigo válasza f8enter (#725) üzenetére


indigo
aktív tag

A jó és gyors megoldás Alcatel 918D-re az N.GÁBOR kolléga apróhirdetése. Már egy páran vettek tőle. A root is megoldott a telón, link2SD is működik... Alcatel topic.

Hopp, megelőztek :))

[ Szerkesztve ]

(#728) f8enter


f8enter
aktív tag

Köszi srácok, így tettem.

(#729) f8enter


f8enter
aktív tag

A Samsung S6102 mennyire alternatívája az Alcatelnek?

(#730) imiadmin válasza f8enter (#729) üzenetére


imiadmin
őstag

Én nagyon szemeztem a galaxy Y duos-al (S6201)... volt egyszer az EURONICS újságban de kiderült, hogy nincs és nem is lesz... ekkor megjelent Indiában.. már majdnem megrendeltem onnan... akkor jött a képbe N.Gábor jóvoltából az Alcatel.... mikor megjött az Alcatel a postával, akkor természetesen megjelent itthon az S6201 is... :W azt hittem szétvet az ideg.... :W úgy voltam vele, hogy használom egy hétig az Alcatelt és ha nem jön be, eladom és veszek egy Y duos-t...

De nagyon pozitívat csalódtam a 918D-ben... ma már le nem cserélném a samsungra... :R

[ Szerkesztve ]

(#731) f8enter válasza imiadmin (#730) üzenetére


f8enter
aktív tag

Esetleg megnézted a S6201-est, vagy nem bosszantottad magad vele?

(#732) imiadmin válasza f8enter (#731) üzenetére


imiadmin
őstag

sajna még sehol sincs kiállítva.... (speedshopban sem vot...)

egy sima galaxy Y-t megnéztem, de nem adott többet a 866mhz semmivel sem...főleg a kijelzője volt csalódás a 320x480 után...

(#733) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Hali!

Erre valaki?

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#734) f8enter válasza Rizzo (#733) üzenetére


f8enter
aktív tag

A B63M-re írtam itt tapasztalatokat. HA nem zavarja a törött, de funkcionálisan működő kijelző, megalkudunk.

(#735) jFox


jFox
őstag

Android Guruk!

Hogy tudok Androidon egy névjegyet SMS-ben elküldeni?
FG8, 2.2.2 Froyo -n próbáltam, de nem lelem sehol ezt az opciót.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#736) indigo válasza jFox (#735) üzenetére


indigo
aktív tag

Az enyémen olyan van, hogy SMS írás -> menü gomb -> egyebek -> insert contact.
Bár ez 2.3.4-es android. Asszem nem sokat segítettem :D

(#737) jFox válasza indigo (#736) üzenetére


jFox
őstag

Nekem olyan van benne, hogy Attach (Csatolás), de abban csak képet, hangot, videót lehet csatolni hozzá. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#738) fecg21


fecg21
aktív tag

üdv mindenkinek !

Ha valakinek ehhez hasonló specifikációjú telefonja van( mtk6573 , 512mb ram , PowerVR SGX535 GPU) , az megoszthatná a tapasztalatait. [link]

A youtube-os teszt videók alapján nagyon is használhatónak tűnik az mtk6573. Vélemények? Ajánlott, nem ajánlott? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#739) indigo válasza fecg21 (#738) üzenetére


indigo
aktív tag

Én egy ehhez nagyon hasonló típust vettem (s820). Annyi a különbség, hogy az enyémben sgx531-es grafikus chip van. Nem tudom, hogy gyakorlatban mi a különbség a két GPU között, papíron az sgx531-nek 1db Texture Mapping Unit-ja van és 128bites adatbusza, az sgx535-nek meg 2db TMU-ja és 64bites adatbusza van.
A tapasztalatom a készülékemmel kapcsolatban, hogy a 2.3.4-es android nagyon jól illeszkedik a hardverre. Programok megnyitása és bezárása gyors, tehát nem kell várnom, hogy pl. kilépjek valamiből, stb. Nem vagyok egy gémer, így a játékokat nem teszteltem le. Eddig egy SE X8-at használtam gyári 2.1-gyel, majd nemrég tettem fel 2.3.7-et rá, de nem nyújtott akadásmentes felhasználást. Antutu Benchmark-kal lemérve mindkettőt közel azonos pontokat kaptam, mégis az új telefonom sokkal gördülékenyebb.
Visszatérve a telefonodra, szerintem jó választás, csak az ára kicsit magas. Főleg, hogy hónap végére/következő hónap elejére már itt lesznek az újabb maggal (MT6575) szerelt telefonok ugyanennyiért. Lehet várnod kellene kicsit.

(#740) JOC27


JOC27
csendes tag

Valaki segítsen. a7272+ típusú dual simes teló, android 2.3.4 op. rendszer gyárilag nem volt rá telepítve a market alkalmazás.
Feltelepítettem de nem megy rajta. Belépni be tudok a merketba, böngészni is, de letöltés közben lefagy a market alkalmazás. És ha be van állítva a google account, lassú a telefon, meg fagyogat.
Köszi.

(#741) fecg21 válasza indigo (#739) üzenetére


fecg21
aktív tag

Értem, szóval várnom kellene egy kicsit. Az az mt6575 olyan lényegi különbségeket rejtene-vagyis annyival gyorsabb, szebb, jobb lesz hogy megéri várni rá? :F Én személy szerint az általam linkelt telefonért azt a 180 dollárt (kb 40e. ft) nem tartom olyan vészesen soknak, bár ez már egy vízválasztó is-főleg ha azt nézem hogy kicsivel drágábban már Motorola defy-t is lehet venni. A gpu nekem különösen fontos, mert játszani is szoktam a telefonon viszonylag gyakran. És azért elkél még a 3d gyorsítás máshova is. A PowerVr meg gyenge cuccokat nem gyárt, nagy különbség nemigen lehet a két gpu között szerintem se. Köszönöm a válaszod, elképzelhető hogy várok akkor az új szériára. Holnap délután visszanézek ide a fórumra, hátha valaki tud egy-két biztos infót az új szériával kapcsolatban.

Érdekes ez a mobilarénás hír, az itt leírt tulajdonságokat papíron már az mtk6573 is tudja-meg a gyakorlatban is-legalábbis a youtube-s tesztvideók alapján. :F [link]

[ Szerkesztve ]

(#742) ktamas55 válasza fecg21 (#741) üzenetére


ktamas55
tag

179 font, nem dollár. Nem mindegy!

(#743) indigo válasza fecg21 (#741) üzenetére


indigo
aktív tag

Az általad belinkelt e-bay oldal nálam angol fontban méri az árát, nem dollárban. Ezért tartottam soknak az árát.
A MT6573 tudtommal 'csak' a FWVGA felbontást támogatja, ami max. 854x480 lehet szemben az MT6575 540x960-asával. Nem tud 720p-ben felvenni videót, csak max. 480p-ben. A kamera kezelésben is szerintem van különbség, mert a 8MP az nem 'natív' az MT6573 esetében, hanem 3 vagy 5MP van felzoomolva - de ebben nem vagyok biztos.

(#744) fecg21 válasza ktamas55 (#742) üzenetére


fecg21
aktív tag

A francba....lehet kevesebbet kellene éjszakáznom. Ezt jól benéztem. A 351 ft-os jelenlegi árfolyammal számítva ez igencsak drága lenne-ez durván 63.000ft, ezért az összegért már inkább Motorola Defy+ . Én hülye azt hittem hogy alapból usa dollárban vannak megadva az árak itt is. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#745) indigo


indigo
aktív tag

Probálta-e már valaki a Smart Phone Flash Tool progit? Mert a flesselés nem nagyon akar nekem sikerülni :( Ha valakinek van tapasztalta, akkor hadd kérdezzek tőle pár dolgot.

(#746) FPeti77


FPeti77
csendes tag

Hello!

Sok éve agyalok én is egy dual sim telefonon de volna egy kérdésem, hátha valaki ugyan így használja a saját telefonját. Lehetséges e úgy beállítani a dual sim telefont (bármelyiket), hogy az egyik sim automata hálózatválasztáson legyen, a másik pedig kézin. Azért kérdezem, mert Szlovákián lakom, szlovák a privát számom, a céges pedig telenros Hu. Sokszor előfordult, míg nem volt a saját telom kézi hálózatválasztáson, hogy áttált egy magyar szolgáltatóra ha nem volt megfelelő a térerő és hónap végén pedig jött egy zsebbenyúlás számla mert roomingon keresztül ment. A cégesnek pedig fontos volna, hogy automatikusan áttáljon az elérhető hallózatok bármelyikére.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#747) cossie023 válasza FPeti77 (#746) üzenetére


cossie023
csendes tag

Szia!

Ugyan az enyém nem androidos, de Dual sim. Egy Samsung Star II Duos C6712-ről van szó. Ebben a kártyaszinten meg lehet adni, hogy kézi vagy automata legyen a hálózatválasztás. Külön be lehet eltérőt állítani a két kártyához. Kíváncsi vagyok, de szerintem a droidos telókon is van ilyen lehetőség!

Üdv: cossie

(#748) imiadmin válasza cossie023 (#747) üzenetére


imiadmin
őstag

Szia,

szerintem N.Gábor tud segíteni... ő is ingázik Ausztria és Mo. között..

ha minden igaz, valamit írt is az Alcatel 918D kapcsán, hogy szól a teló ha hívni akar róla, hogy jelenleg roomingban van...

(#749) imiadmin válasza FPeti77 (#746) üzenetére


imiadmin
őstag

Közben megnéztem (Alcatel 918D / android 2.3.5)

van lehetőség rá kártyánként... :DD
kipróbálni nem tudom, mert ugye nem vagyok roomingba, de az elérhető egyéb szolgáltatók hálózata eleve piros x-el van jelölve a listában...

(#750) N.GÁBOR válasza imiadmin (#749) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Akkor itt a megerősítés: van rá lehetőség:) Betudom állítani kártyánként!:)

May the force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.