Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Kukko válasza Wilbury (#150) üzenetére


Kukko
csendes tag

Miért érzem úgy, hogy ez mese habbal? (lehet az opcionális márkajelzés matrica teszi) :)
Am. ha berendeled, kíváncsian várom az eredményt :)

(#152) jFox válasza Wilbury (#150) üzenetére


jFox
őstag

Igen ez az "Optional HTC logo" nekem is teccik. :C
De ha megkapod várjuk a véleményed. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#153) htaos


htaos
tag

Sziasztok!
Ehhez mit szóltok? :DD

OnePlus 9 pro | "Főnök! Nem indul az aggregátor! Hát tolják be..." (By Gecsa)

(#154) jFox válasza htaos (#153) üzenetére


jFox
őstag

4.3" :Y ez már majdnem tab. Ha rendelsz ilyet feltétlenül referálj! :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#155) x_o_n válasza htaos (#153) üzenetére


x_o_n
veterán

tyüü ez dögös

(#156) jFox


jFox
őstag

Az F606- kínnai csodafonról van valakinek tapasztalata?
A vaterán egész emberi áron meg lehet venni, igaz gar nélkül.
Elvileg 2.2 froyo, 2mpx kamera, wifi és edge, ha lehet hinni a specifikációnak. [link]
MTK 6516 chip dolgozik benne a youtube videók szerint egész jó hatásfokkal.
Szóval mi a véleményetek róla?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#157) svédcsepp válasza Wilbury (#150) üzenetére


svédcsepp
tag

Nekem ez is tetszik :-)

" Package 1*Handset, 1*Charger, 1*Manual, 1*USB Cable, 1*Earphone, 2*Battery"

a "handset" vajon mi?

persze ettől még lehet nagyon jó kis kütyü.
szólj ha meg érkezik. Meglepően olcsó.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#158) Bitlisz válasza svédcsepp (#157) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Gondolom a mobil...

(#159) Bitlisz válasza jFox (#156) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ez ugyanez, de hasonlóhoz volt szerencsém, egy ideig asszon nyúzta, de neki nem jött be, most a húgom fogja.
MTK 6516 egy nagyon gyenge, szal játékokat csak módjával, netet meg inkább nem kell vele használni. De stabil, akár 2-3 napig is húzza feltöltés nélkül (igaz nem nagyon van használva sem).

(#160) jFox válasza Bitlisz (#159) üzenetére


jFox
őstag

2 kártyával használtad? Ment rendesen a dual standby?
GPS jól mûködött?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#161) Bitlisz válasza jFox (#160) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

2 kártyával ment.
Ezen sem megy az aktív standby, tehát, ha hívás van az egyik SIM-en, a másik SIM nem lesz elérhető.
GPS ment, igo elindult rajta, de csak vész esetére ajánlanám, mert érzéketlen és lassan talált műholdat.
Igaz soha nem navigáltunk vele.

(#162) jFox válasza Bitlisz (#161) üzenetére


jFox
őstag

Köszi az infókat. :R
"netet meg inkább nem kell vele használni." ezt mobilnettel érted, vagy wifi-n sem megy a net rendesen?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#163) Bitlisz válasza jFox (#162) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Böngészésre értem, tökmindegy min (de mobilneten meg max gondolom EDGE, szal az meg felejtős).

(#164) jFox válasza Bitlisz (#163) üzenetére


jFox
őstag

Én most a D880-on keresztül (EDGE) egy PDA-t használok (opera mobile) mobilnetezésre. Jó nem egy tablet élmény, de használható. Amíg várom az asszonyt, addig megnézem a leveleket, fórumot, stb. Wifi-n viszont száguld a PDA is rendesen.
Ez akkor wifi-n is lomha?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#165) Bitlisz válasza jFox (#164) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Kinek mi a használható, ezen van a hangsúly.
Én erre inkább azt mondom, igen, képes rá, de használja az akinek...

(#166) jFox válasza Bitlisz (#165) üzenetére


jFox
őstag

De el vagy kényeztetve. :DDD
Akkor már nem emléxel a boldog hőskorra, amikor az volt a mobil internet, hogy fekete-fehér kijelzőn SMS alapon - szerencsésebb esetben CSD-n 9600bps-el - nyomtuk a WAP-ot? :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#167) Bitlisz válasza jFox (#166) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Haladni kell a korral:)

(#168) f8enter


f8enter
aktív tag

Sziasztok,

Egy hete szóba került a B63M telefon. Nagyon tetszik a mobil, van esetleg valakinek tapasztalata vele?

Tudtok ajánlani megbízható webshopot a beszerzésre?

Köszönöm!

(#169) Wilbury


Wilbury
csendes tag

Nekem ugyanez a kérésem.
Majdnem fix hogy megrendelem, de megerősítés kellene a külföldi webshopokkal kapcsolatban.
Egyrészt melyik aki megbízható, másrészt mi az esély rá hogy elakad a vámon, mennyit kell ilyenkor pluszban kicsengetni stb.
Ha valaki rendelget rendszeresen kínai kütyüket írja meg plz a tapasztalatokat.

(#170) f8enter


f8enter
aktív tag

Az előző mellé további kérdéseim is támadtak.

Egy WCDMA 3G/3.5G: UMTS/HSDPA/HSUPA 1900,2100MHz specifikációjú telefon működik magyar 3g hálózaton?

A "Dual standby" azt jelenti, hogy ha 3g hálózaton forgalmazok, akkor egyik kártyán sem lehet felhívni?

[ Szerkesztve ]

(#171) jFox válasza f8enter (#170) üzenetére


jFox
őstag

A WCDMA az ázsiai szabvány, az UMTS az európai szabvány. Csak kérdés mennyire lehet hinni a kínaiaknak. :F
Sztori: nagykeres cég rendelt Kínából 300w-os PC tápokat. A kínai megkérdezte mi legyen ráírva? Válasz: a cégnév, meg a táp teljesítménye. A kínai vissza kérdez, teljesítménynek mennyit írjanak rá? :D Szóval azt írnak rá amit kérsz.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#172) Wilbury válasza f8enter (#170) üzenetére


Wilbury
csendes tag

Bejövő híváskor lekapcsol a net, fogadhatod a hívást (a másik kártyára befutó hívás ilyenkor foglaltat jelez) ha vége a hívásnak, a net automatikusan összeszedi magát.
A dual standby kifejezés tudtommal azt jelzi, hogy - a sima dual sim-es kártyákkal ellentétben- az ilyen jelölésűek tudják kezelni az azonos szolgáltatónál meglévő kártyákat is.

(#173) Wilbury


Wilbury
csendes tag

Újabb esélyes versenyző a láthatáron!
Ugyanaz az mtk6573 chipset, ebbe tv is van, sőt elvileg 2 akkut is kezel (van egy beépített akksija is)

STAR A3

itt egy VIDEÓ is róla

(#174) jFox válasza Wilbury (#173) üzenetére


jFox
őstag

Csak ezt a rohadt TV-t ne raknák bele mindegyikbe. :W Ez olyan gagyi feeling-et ad neki.
A "jó, jó nem márkás, meg nem is olyan teljesítményű, DE VAN BENNE TV IS!!!" marketing nem olyan szimpatikus nekem.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#175) f8enter válasza jFox (#174) üzenetére


f8enter
aktív tag

Ezt a TV-s véleményt osztom.

(#176) f8enter


f8enter
aktív tag

alibaba.com-ról rendelt valaki? Van velük tapasztalat?

(#177) f8enter válasza f8enter (#176) üzenetére


f8enter
aktív tag

Leveleztem egy hölggyel, aki megadta a bolt paypal címét, és arra kért, hogy oda küldjem paypalon a pénzt, aztán már csomagolják is az árut.

Ez szokásos eljárás? Eddig csak webshopból vásároltam.

(#178) Bitlisz válasza f8enter (#177) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Alibabát még a kínai kollégáim sem merik használni:)

(#179) f8enter válasza Bitlisz (#178) üzenetére


f8enter
aktív tag

Akkor inkább keresek más webshopot. Köszi.

Valakinek van jó tapasztalata kínai bolttal? B63M-et rendelnék, de szeretnék a pénzemért telefont is kapni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#180) Wilbury válasza jFox (#174) üzenetére


Wilbury
csendes tag

Engem nem is a tv, hanem a dual akksi fogott meg rajta.
Megnéztem a videókat róla : úgy műxik, hogy van egy sima 1250-es akksija, és adnak mellé egy plusz hátlapot amibe bele van integrálva egy 1750-es. Ha combosítva akarod használni, leveszed az eredeti hátlapot és felteszed a turbózottat- így lesz 3000-es az akksid. Nem rossz.
Egyébként csak a választék kedvéért linkelek még egy típust az mtk6573 chipsetből azoknak akiknek nagy a 4" , és a kisebb méretet szeretik: W7272 MTK6573

(#181) Bitlisz válasza f8enter (#179) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Rendeltem már szprice, Fastcardtech, mobino1-től is...
Megjött mint, de a számlával mindig trükköztek...hiába kértem, hogy a fizetett értéknek megfelelően küldjék, ugyanis a negyed árat többnyire nem fogadták el itthon a vámosok.
Ha mondjuk 10ezer alatt van, tökmindegy (max kidobott pénz), de efelett mindig javasolt, hogy nyomon követhető és biztosított legyen a szállítás, pl TNT / DHL Express / Fedex / UPS / EMS. (na ettől nem lesz olcsó! )
Fizetni meg csakis Paypal-al! Erre rájön még itthon a 25% áfa (jövőre 27%), plusz ha a szállító vámoltatásért kér vmit (asszem Fedex br 2500Ft-ot kért), ezt átvételkor kell megfizetni. Garanciával ne nagyon számolj, ugyanis vissza kell küldeni...na azt is csak nyomonkövethetővel tenném, ami nekünk főleg nem olcsó (1x néztem, és a legolcsóbb is simán 10-15ezer volt).
Ha ehhez a teljes árhoz képes itthon is megkapható max +20-30%-s áron, garral, akkor nem érdemes kintről vacakolni. Pl. digi-world.hu, vagy Vaterán...
Ez a legbiztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#182) f8enter válasza f8enter (#179) üzenetére


f8enter
aktív tag

A myefox.com egy normális oldalnak tűnt, meg is rendeltem. Kaptam 20$ kedvezményt is. Remélem megérkezik. (B63M)

(#183) f8enter válasza Bitlisz (#181) üzenetére


f8enter
aktív tag

Paypallal fizettem, meg trackelt szállítást kértem. Vámot még sosem fizettem kínai cuccra. Te ezek szerint meg mindig? Őszintén szólva azt nem számoltam bele az árba, annyiért már nem lenne őszinte a mosolyom.

(#184) Bitlisz válasza f8enter (#183) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Volt rá példa, de mostanában mindig kérték, és inkább nem hazudtam...mert kérték a kivonatot az utalásról is. Igaz a Paypalos "kivonat" elég volt pdf-ben.

Mellesleg nem szeretek trükközni. Csak 1x üsse meg az ember a bokáját.

(#185) f8enter válasza Bitlisz (#184) üzenetére


f8enter
aktív tag

Tőlem sosem kértek semmit. Hozta a postás és kész. Hong-kong post-os küldemény volt mind tracking numberrel.

(#186) jFox válasza Bitlisz (#184) üzenetére


jFox
őstag

Akkor ha rendelek a DW-ből vagy azolcsóság.hu-ról akkor is érhet ilyen meglepi vám költség? Ha jól láttam ők is Kínából küldetik egyenest a vevő címére.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#187) Bitlisz válasza jFox (#186) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Olvasd el az oldalon az információkat, magyarul van...
A dw-nél nem, hisz itthonról szállít, de az occsóságnál igen.

(#188) jFox válasza Bitlisz (#187) üzenetére


jFox
őstag

Úgy emlékeztem, hogy a dw-nél os HongKong Post volt írva, de nem. Igazad van. Köszi. :R
De ahogy nézem bele is kalkulálják az árba. :D

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#189) Wilbury válasza f8enter (#183) üzenetére


Wilbury
csendes tag

Hány $ lett így a vége? (Feltételezve hogy nem lesz több költség)

(#190) f8enter válasza Wilbury (#189) üzenetére


f8enter
aktív tag

192

(#191) jFox


jFox
őstag

ICS hands on.
Ha már lessz ilyen kétkártyáson is... az lesz a jó világ. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#192) GBRDVD válasza tomosny (#147) üzenetére


GBRDVD
tag

baalco! Így néhány hét használat után összességében mi a véleményed a Gigabyte telóról?

(#193) tomosny válasza GBRDVD (#192) üzenetére


tomosny
csendes tag

Szia!

Én is Gigabyte-tot használok. Maga az android kezd tetszeni, igaz nokia után van pár dolog amit nem tudok megemészteni. Maga a telefon minőségre számomra gagyi. Hátlap nyöszörög folyamatosan. A hangminőség változik nem folyamatossan, mondjuk hívásonként. Gyári autó kihangosítóval használom, kritikán aluli hangminőség itt is, ezelötti telefonokkal semmi problémám nem volt. Persze vannak időszakok amikor tiszta a hangzás. Bluetooth néha kapcsolódik laptophoz autóhoz néha nem, ekkor bluetooth ki-be kapcs. Ez lehet egyedi hiba csak nálam jelentkezik. Várom én is a teszteket másoktól. Összeségében megérte, tetszik, h nem kell cipelnem két telefont. fagyás belassulás, eddig nem jeletkezett 3 hét alatt. Wifi, GPS hibátlan elég erős antennák vannak benne. Ha ilyet veszel mindenképpen úgy számolj, hogy max 1 napot bír. Nekem minden éjjel töltenem kell. Igaz blutooth folyamatossan bekapcsolva. kb 1-1,5 órát beszélek naponta. kb 1 óra net, (wifin, vagy hálózaton). Nekem is van, olyan mondjuk 30-40%-on van estére, de ebben az esetben is tölteni kell... Nyugodtan kérdez mire vagy kíváncsi szívessen kiprobálom megnézzem Neked.

(#194) baalco válasza GBRDVD (#192) üzenetére


baalco
tag

Összeségében meg vagyok vele elégedve. A proci sebessége nekem megfelel, szépen fut rajta minden. Egyedül a HSDPA "probléma", amit fel tudok hozni, mint negatív, de végülis működik és sztem csak én fogtam ki egy bug-os készüléket. Ha majd rászánom magam, akkor leadom szervízbe egy alapos átvizsgálásra. (voltam már bennt a Speedshopban, ott vettük észre a sráccal tök véletlenül, hogy a sim2-ben működik csak a HSDPA adatátvitel mód, holott gyárilag csak a sim1 foglalatban kéne működnie) Egyelőre nem zavar a dolog, hiszen tudok 3G-n netezni és ez a lényeg. És most már nehezen válnék meg tőle akár pár napra is. :))
Az akksi kb 1,5 napot bír. Erős használat mellett (telefon, 3G, wifi) este tölteni kell, de van, hogy 2 napot is kibír (ha este 60% körül van és éjszakára "Repülőre" állítom, akkor kihúzza a két napot.
A wifi is jól működik, a gps is könnyen talál jelet és stabil.
A fényképező nem rossz, de nyaralásra azért kell egy igazi fotómasina :) Ez inkább a "mindig kéznél van" célokra felel meg.

Akinek dupla simes okosteló kell, annak bátran ajánlom, megbízhatóbb, mint a többi kínai csoda és nem mindegy az 1év magyar gari sem... az ára mondjuk nem alacsony, de számoljunk csak: 2db egykártyás közepes okosteló + 1 gps.... (najó közepes okosban van gps, akkor az nem jön hozzá), de nekem nem mindegy, hogy csak EGY telefon húzza a zsebem.. :DD

hoppá, látom Tomosny megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#195) tomosny válasza baalco (#194) üzenetére


tomosny
csendes tag

Nekem SIM1-ben müködik a HSDPA.
Fényképező szerintem szintén gagyi, ne számíts rá, nagyon nehéz jó képet csinálni, tényleg arra jó, h valamit leakarsz fényképezni. Családi fotóra nem alkalmas. Nagyon könnyen bemozdul a kép.

[ Szerkesztve ]

(#196) GBRDVD


GBRDVD
tag

Értem, nagyon köszönöm Nektek az információkat! Egyelőre nincs konkrét kérdésem, mert még mindig nem szántam rá magamat a vételre, inkább kivárok. :) Sajnos ezek az apró hiányosságok a Gigabyte esetében szomorúak. Ahhoz képest meg drága. Abban bízok, hogy néhány hónap múlva tényleg elindul egy "bunmm", és elkezdik végre a "nagy" gyártók is kiadni a dual simes telókat... Mondjuk egy ilyennel nagyon kiegyeznék:

http://awurl.com/UA0HaJN8G#first_awesome_highlight

Kár, hogy távolkeletre készül. Gyakorlatilag majdnem ugyanolyan a specifikációja, mint a Gigabytenak, még kinézetre is hasonlít.

(#197) GBRDVD


GBRDVD
tag

Lesz nálunk is!
http://mobilarena.hu/hir/motorola_xt531_olcso_gingerbread_mobil.html

"Ázsia egyes régióiban két SIM kezelésére alkalmas kiadásban is piacra kerül". Nem értem, hogy gondolják, máshol meg csak 1 simes lesz ugyanaz a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#199) jFox


jFox
őstag

Atata A22 -ről nincs valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#200) Wilbury válasza jFox (#199) üzenetére


Wilbury
csendes tag

3G-t nem tudja sajnos. Kicsivel többért dupla ilyen jót kapsz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.