Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) FPeti77 válasza N.GÁBOR (#750) üzenetére


FPeti77
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat, ez nagyon jó hír nekem, már csak egy jó telefont kéne választani

(#752) fornettisuti válasza FPeti77 (#751) üzenetére


fornettisuti
veterán

Alcatel OT 918D ;)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#753) smirdex


smirdex
tag

Nocsak.. Alakul az samsung s6102 ára is..

(#754) lor


lor
tag

Hello

Szeretnem lecserelni a meglevo samsung d780-am
kineztem a HDC A9100-et
felhasznalas:
telefon sms
elerheto legyek mindket szamon
/azt nem tudom hirtelen ezek hogyan is mukodnek a mostani samsungon ill az uj gepeken. de ha becsorog mikozben a masikon beszelek az nekem eleg. ha fel is lehet venni a masik bejovot az a tuti/
azon kivul pdf fajlok megnyitasa es olvasasa /muszaki szabvanyok eloirasok/
ezert inkabb a nagyobb felbontast preferalnam 480x800
ha zenet is jol jatszik le es a gps iranytu mukodik akkor meg inkabb orulni fogok.

ilyen felhasznalasra hasznalhato a fent emlitett modell?
vagy vmi mast?
ha nem aftermarket modell az sem baj. pl van vmi motorolla samsung lg ilyesmi

koszi udv, lor

pityputy

(#755) mistercox


mistercox
csendes tag

Hali!

Érdeklődnék,hogy akik samsung b7722-őt használnak náluk milyen a kihangosítás mert nálam egyszerűen szőrnyű!!! :((

(#756) fornettisuti válasza lor (#754) üzenetére


fornettisuti
veterán

HDC A9100
ekkora kijelzőhöz önmagában is kevés az 1300mah akku, dual simesnél pedig pikk-pakk lemerül, ha tapicskolsz.

szerintem ez nem aktív dual simes, igy valoszinüleg ennél is ha éppen telefonálsz az egyik kártyán, letiltja a másikat, ergo egyszerre a két kártya alapból csak készenlétben van.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#757) indigo válasza fornettisuti (#756) üzenetére


indigo
aktív tag

Hát, ha Nokia akksit tesz bele, akkor nem fog az olyan könnyen lemerülni.
Persze duál standby, nem aktív, de be lehet állítani, hogy hívásértesítőt kapjon, ha keresték a másik számról. A többi szempontoknak (pdf, gps, stb.) lazán megfelel.
Egyébként elég népszerű telefon, szerintem van egy pár custom ROM is hozzá és javítás is, ha kell.

(#758) lor


lor
tag

ezt a nokia akksit hogy gondoltad?
amelyik belefer egy atalakitoval vezetekeljem oda?
/epitessek egy szakival?/

gondolom a gyari akksinal nem a kapacitassal van elsodlegesen gond hanem azzal, hogy amit rairnak az nem felel meg a valosagnak illetve nem olyan jo minosegu.

azota emeltem a tetet ha szukseges.
a zte u960 es tarsai jo minoseget kepviselnek?
ez az a zte aki a blade-t is gyartotta?
arrol anno jokat irtak.

pityputy

(#759) jFox válasza lor (#758) üzenetére


jFox
őstag

Szerintem van hozzá kompattibilis nokia akksi. Nekem az FG8-ba pl. pont belepasszol a Nokia BP-4L akksi. :K Ezzel kibír kb. 3 napot. A gyári akksijával meg kb. 1 napot. :F

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#760) lor


lor
tag

azt a makot!
jo tehat azert tovabbra is bizhatunk a "kinai" minosegben akksi teren.
ha masolat akkor tudnak szornyut csinalni.

a dual sim dual standby csak az jelenti amit ertek belole, hogy csak nyugalmi allapotban aktiv mindketto sim? hivaskor azonban csak egy lehet aktiv.
van olyan ami dual aktiv is?
vagy amikor ilyeneket irnak, hogy Dual Sim Dual Standby G+W G+G az jelentene ezt?

tudom-tudom sokat kerdezek /meg beszelek neha/
koszi lor

pityputy

(#761) fornettisuti válasza lor (#760) üzenetére


fornettisuti
veterán

1.: azt jelenti
2.: van (relative ritkább, leginkább kínai gyártmányok ezek is MTK alapokon)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#762) indigo válasza lor (#760) üzenetére


indigo
aktív tag

Van olyan, hogy dual aktív: egyelőre ZTE U960. Fentebb leírták a tapasztalatokat róla.
G+W = GSM+WDCMA - tehát ebbe a SIM foglalatba tehetsz olyan SIM-et, amellyel telefonálhatsz GSM hálózaton és tehetsz olyat bele, amellyel internetezhetsz WDCMA hálózaton - nálunk UMTS (mobilnet).
G+G = GSM+GSM - tehát ebbe csak olyan SIM-et tehetsz, amivel GSM hálózaton telefonálsz, mobilneteset nem.

(#763) lor


lor
tag

koszi az infokat!
amiket itt irtak az u960-rol azt olvastam.
a negativ velemenyek annyira nem zavartak meg kiveve a szamkuldes hianya az egyik kartyanal.

tegnap ota kicsit enyhultem, mert ratalaltam a galacy ace duos-re kicsit olcsobb lenne, mint az u960 de kisebb orajel meg kijelzo /felbontas is persze/
ki kene probalni az a meretet es lehet akkor maradok a samsung markanal.
meg feldobok par penzermet is :-)

pityputy

(#764) ktamas55 válasza indigo (#757) üzenetére


ktamas55
tag

Üdv,
Én is A9100-t használok. Említed, hogy van hozzá pár costum ROM és javítás. Hogyan lehetne hozzájuk jutni. Időnként akadozik a gépezet. A WIFI nehezen talál párt magának. Időnként se kép se hang, de aztán nyomkodásra csak életre kel. Nem tudom mit tegyek vele. Köszönök minden ötletet.

(#765) indigo válasza ktamas55 (#764) üzenetére


indigo
aktív tag

A9100-ból van egy pár fajta (TOPS, GT, HDC, X19i), ami nem mindig jelent azonos belsőt. Én egyébként erről az oldalról tájékozódom. Beütöm a fenti címet google translate-be :)) Ha esetleg HDC A9100-ad van, akkor ahhoz a HDC is adott ki javított ROM-ot, amit máshonnan is le lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#766) smirdex


smirdex
tag

(#767) ktamas55 válasza indigo (#765) üzenetére


ktamas55
tag

Szia,
HDC A9100 telefonom van. Irod, hogy ehhez van javított ROM. Légy szíves egy címet adni, hogy honnan tudmám letölteni. A ROM frissítése nem igényel valami spéci tudást? Én sajnos nem vagyok ismerője ennek a területnek. Tudnál segíteni? Milyen címet kell beütni a google foedítóba?

[ Szerkesztve ]

(#768) imiadmin válasza smirdex (#766) üzenetére


imiadmin
őstag

Hogy ez mekkora csalódás!

milyen béna már a két kártya kezelése.... áldom az eget, hogy megvettem az Alcatel-t... :R

(#769) smirdex válasza imiadmin (#768) üzenetére


smirdex
tag

Úgy tűnik valóban jobb választás....a minap az egyik mobilos cég kínálatában 40.990 ft volt, de miután belinkeltem másnap már felment az ára...ez a teszt sem kedvez majd a samsung duos eladásoknak vélhetően...

(#770) kofy


kofy
tag

Sziasztok! Ha valakit érdekel, eladóvá vált a fél éves Lenovo A60-asom. Részletes leírás a hardveraprón.

(#771) janakbacsi válasza kofy (#770) üzenetére


janakbacsi
őstag

miért adod el az a60-ast? nem vált be? én most rendeltem meg az etotalk-tól az utódját, az a65-öst. van valami negatív tapasztalatod?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#772) kofy válasza janakbacsi (#771) üzenetére


kofy
tag

Szia!
Bevált, nagyon szeretem, nincs baja, csak tovább szeretnék lépni nagyobb felbontásra. ZTE u960 vagy Lenovo a750 lesz az utód, még nem döntöttem.

(#773) albgab válasza kofy (#770) üzenetére


albgab
aktív tag

Szia!

Mennyivel jobb a 2.3.5 mint a 2.3.3?
(nekem is ilyen telóm van)

Köszi

(#774) kofy válasza albgab (#773) üzenetére


kofy
tag

Szia!
Láthatólag semmivel, de nekem az akkuidő táltosodott meg. Két napot simán kibír az új ROM-mal.

(#775) lor


lor
tag

sziasztok.
amikor egyes online boltokban kiirjak a kovetkezoket:
Flash player 11 v11.0.1 ( +US$1.99 )
Multi-language keyboard ( +US$1.99 )
Skype ( +US$2.99 )
Unlocked and Rooted ( +US$3.99 )
Android Market ( +US$2.99 )

azokat erdemes megvenni vagy magamnak is fel tudom ra tenni?
gondolom a market az elsodleges

illetve mit jelent az unlocket rooted?

a friss telefonrol lehet-e ill. erdemes-e egy mentest csinalni?
a rajta futo progikrol opercios rendszerrol?

pityputy

(#776) GBRDVD válasza kofy (#772) üzenetére


GBRDVD
tag

kofy!

Lenovo A750-ről esetleg van valami bennfentes infód? :) Én eddig kínai és orosz oldalakon kívül még nem találkoztam vele, és rendelhető állapotban sem találtam meg...

(#777) GBRDVD válasza imiadmin (#768) üzenetére


GBRDVD
tag

A teszt szerint nagyon béna ez az Y duos. Nem tudja valaki, hogy az Ace duos várható egyáltalán nálunk valaha?

(#778) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Etotalk-on vásárolt, főzött rom-mal üzemelő G11pro készülékem eladósorba került. Magyar nyelvű menüje nincs, de akinek ez nem fontos, annak kitűnő választás lehet. Akit érdekel keressen meg pm-ben!

http://www.etowalk.com/att-g11i-pro-incredible-s-multilanguage-3g-wcdma-android-dual-sim_p2675.html

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#779) imiadmin válasza GBRDVD (#777) üzenetére


imiadmin
őstag

Hali,

mikor egyszerre megjelent indiában az y meg az Ace duos, majdnem rendeltem egyet...
aztán meglepődtem, hogy a normál ACE-hoz képest le lett butítva... és így már nem tűnt annyira jó választásnak 70e-ért... (kb. ennyibe jött volna be)

És ha ugyanúgy kezeli a két sim-et mint a kistesója, akkor végképp felejtős...

(#780) süti5 válasza janakbacsi (#778) üzenetére


süti5
őstag

Miért adod el?
8 mp-es autofókuszos a fényképezője? Videót milyen felbontásban vesz fel?
Akksija meddig bírja?
Ez milyen gyártmány? HTC?

(#781) janakbacsi válasza süti5 (#780) üzenetére


janakbacsi
őstag

Veszek egy drágábbat, szintén az etotalktól, amelyikkel lehet skype videotelefonalni. A linken meg tudod nézni a specifikacioit en nem nagyon fotoztam vele. Akksit az ilyen keszulekekhez hasonloan minden este toltore kell rakni ha tenylegesen hasznalod a nap folyaman. Nem eredeti htc hanem az incredible s kinai masolata.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#782) kofy válasza GBRDVD (#776) üzenetére


kofy
tag

Annyit tudok, hogy késik. Már meg kellett volna jelennie március elején, de ez - tudomásom szerint - nem történt meg. Már én is várom...

(#783) kofy válasza lor (#775) üzenetére


kofy
tag

A legtöbb kínai telefonhoz beszerezhetők az infók a rootoláshoz és a markethez az interneten keresztül, de kicsit nehezen (általában kínai és orosz fórumokról). Ha a kényelmed és az időd megéri az árat, akkor ezt a kettőt kérheted. A flash a skype és a multi billentyűzet a marketről beszerezhető...

(#784) gtr323 válasza kofy (#772) üzenetére


gtr323
tag

Szintén e kettő között gondolkodom én is!
A750 mellett szól a márka megbízhatósága, a 2000 mAh-os akksi.
A ZTE nekem kicsit "kínaibbnak" tűnik (az itthon kapható modellek minőségéből ítélve), viszont 0,3 collal nagyobb a kijelzője és a tényleges Dual Standby azért nem lenne hátrány. Az ár tekintetében a Lenovo kicsit olcsóbb, úgy érzem, ez lesz nálam a befutó, ha lehet majd rendelni.

(#785) albgab válasza kofy (#774) üzenetére


albgab
aktív tag

Te raktad rá az új romot vagy valakivel rakattad?
Még nem csináltam ilyet és kicsit fosok attól hogy valamit el....ok.

(#786) indigo válasza albgab (#785) üzenetére


indigo
aktív tag

A 6573 alapú telefonokat nem lehet kinyírni. Ha nincs is kép és semmit sem csinál, de rádugod az USB kábelt és ADB eszközként felismeri a Windows, akkor ismét lehet életet lehelni a készülékbe. Szóval nem kell félni a ROM frissítéstől.

(#787) süti5


süti5
őstag

Lehet hogy kivárom mire lemegy a gigabyte teló ára. Nekem bevált az s1205, nem hibátlan, de pl. az akksi nekem teljesen megfelelő. Aktív használattal is kibír nálam 2 napot, de gyenge használattal simán elmegy négyet is. Most pl. szerda este töltöttem fel és most van 70%-on....
Engem nem zavar, hogy nagy az új teló, én is nagy vagyok így nem néznék ki hülyén vele. A nagy kijelző szintén plusz pont, a fotó 5mp és már leddel illetve autofókusszal. Csak ne 75-ért kezdene..... Olyan emberesnek néz ki, nekem ez nem tetszik se a galaxy y duosban se az alcatelben, hogy túlságosan lekerekítettek.

(#788) kofy válasza albgab (#785) üzenetére


kofy
tag

Én raktam rá. Amíg jött a készülék, fórumokat olvastam, ahol mindent leírtak. Egy délután alatt végeztem cakkpakk a "munkával" (a csomag kibontásától a rootolt, marketes, "belakott" telefonig).

(#789) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Sziasztok!

Találtam egy kínai oldalt [link], ahol kedvező áron vannak Lenovo telefonok. Az A60 hihetetlen olcsón van fent, már-már gyanúsan olcsón. Írtam egy levelet a tulajnak, szépen válaszolt is, azóta több levelet is váltottunk, percekkel később már kaptam is a válaszokat, de felmerült bennem, hogy esetleg ez egy kamu oldal, és pont az olcsóságával húzza be a vásárlókat. Furcsa a yahoo-s e-mail cím is.
Vagy elképzelhető, hogy tényleg ennyiért adják már ezt a telefont?
Összehasonlításként a HTC-k reális áron vannak, de van iPhone szemtelenül olcsón, és nem létező iPhone 5 is. :F
Mit javasoltok? Merjek rendelni? Elvileg megbízható csatornákon lehet fizetni, nem tudom, ez számít-e valamit a biztonságban, ha esetleg nem kapnék semmit.

[ Szerkesztve ]

(#790) indigo válasza pmikloska (#789) üzenetére


indigo
aktív tag

Ej, "A kapcsolódás sikertelen" :(

[ Szerkesztve ]

(#791) albgab válasza kofy (#788) üzenetére


albgab
aktív tag

akkor tudsz küldeni egy linket ahol normálisan le van írva?
Én eddig csak rosszat találtam.
Letöltöttem egy 2.3.5-ös rendszert ehhez a telefonhoz, csak nem tudom, hogy jó e. :N

(#792) kofy válasza albgab (#791) üzenetére


kofy
tag

Leírás helyett videó:

[link]

A szükséges programok pedig ezen fórum első hozzászólásában:

[link]

(#793) albgab válasza kofy (#792) üzenetére


albgab
aktív tag

köszi :DD

(#794) albgab válasza kofy (#792) üzenetére


albgab
aktív tag

usb drivert próbálok meg leszedni hozzá találtam már pár helyen de nem sekerül felrakni (orosz vagy kínait találtam)
Viszont találtam egy A60_S190_120117.rar

(#795) indigo válasza albgab (#794) üzenetére


indigo
aktív tag

Én ezt raktam fel. Mivel a tied is 6573 alapú, így ez Windows-hoz jó kell legyen. Talán próbáltad?
Vagy esetleg ezt is próbálhatod. Jelszó: bm-smartphone-reviews.blogspot.com

(#796) gtr323 válasza pmikloska (#789) üzenetére


gtr323
tag

Western union, Moneygram és banki átutalás lehetősége van, valamiért a Paypal-t nem szeretik, nyilván nem véletlenül. Ilyen helyről soha nem rendelnék, felejtős!!!

(#797) albgab válasza indigo (#795) üzenetére


albgab
aktív tag

én nagyon béna vagyok.

leszedtem azt amit ajánlottál
van benne 3 file (mind a hármat kicsomagoltam)
a v 1.0-ból felraktam az egyiket,de nem csinál semmit sem
azt írja sikeresen feltelepítettem az eszközt használatra kész

mit csináltam szarul?

[ Szerkesztve ]

(#798) pmikloska válasza gtr323 (#796) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Áh, köszi a megerősítést, én is erre az álláspontra jutottam. Úgy tűnik, ez az oldal egyetlen személyé, aki egy csaló.

(#799) indigo válasza albgab (#797) üzenetére


indigo
aktív tag

Nem vagy béna, nekem is furcsa volt elsőre :)
Én elsőnek, ha jól emlékszem, a "MT65x3 USB drivers.7z"-t csomagoltam ki és telepítettem fel. Azt írta sikeres, de az Eszközkezelőben nem volt rendben. Ezután a v1.0-t telepítettem és jó lett, helyesen ismeri fel a Windows. Ha még így sem menne, akkor az Eszközkezelőben levő kérdőjeles tétel illesztőprogram frissítését kell választani és megkeresni a könyvtárat, ahová az "Android_Phone_usb_driver.rar"-t kicsomagoltad. Onnan kiválasztja magának a fájlokat, bemásolja, frissíti és kész. Ezután az Eszközkezelőben az Android Phone-> Android Composite ADB Interface-t kellene látnod.

(#800) hhjani


hhjani
csendes tag

Sziasztok!

Le akarom cserélni a telefonomat egy androidosra. Ezt néztem ki:
http://www.ebay.com/itm/HD7-ANDROID-2-3-4-3G-CAPACITIVE-GPS-MAP-SMARTPHONE-4GB-/160750621403?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Other_Phones_ET&hash=item256d7bd2db#ht_10906wt_1403

Mi a véleményetek róla?
Van-e valami jobb ár-érték arányú, ami hasonló képességekkel bír?

Üdv,
hhjani

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.