Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83351) Hzi válasza Akila (#83350) üzenetére


Hzi
aktív tag

Ha kicsit vissza olvasol, láthatsz egy Huawei ajánlást, M5 Lite 8", a Turbadotól.
LTE-s, 3/32-es és szinte pont 60k.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#83352) cidalain válasza Hzi (#83351) üzenetére


cidalain
veterán

Az a Huawei tudja a hanghívást?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83353) Hzi válasza cidalain (#83352) üzenetére


Hzi
aktív tag

Az LTE nem azt jelenti?
SIM kártya olvasót is ír.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#83354) Somatom válasza Hzi (#83353) üzenetére


Somatom
veterán

Az LTE mobilnetet jelent és ahhoz is kell SIM, de ebből sajnos nem következik az, hogy hanghívásra is alkalmas. Vagy igen, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83355) baal-amiga válasza Akila (#83350) üzenetére


baal-amiga
senior tag

A pár hsz-szel fentebb említett Huawei m5 Lite 8 jó lehet a célra, keretbe talán belefér.

benéztem, sry;

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#83356) Hzi válasza Somatom (#83354) üzenetére


Hzi
aktív tag

A fentebb említett oldal szerint voLTE-t is tud. Így már ok?
[link]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#83357) Somatom válasza Hzi (#83356) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem bárhogy OK, mert így se, úgy se veszek ilyet. De, ha venni akarnék és a hanghívás kritérium lenne, akkor nekem ez kevés lenne. Egy user megerősítésében jobban bíznék.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83358) Hzi válasza Somatom (#83357) üzenetére


Hzi
aktív tag

Jövő héten megmondom (ha megérkezik)! :K
Egyébként a gsmarena is írja, hogy melyik hálózaton milyen sávokat tud:
[link]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#83359) B.i.L válasza Hzi (#83358) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ebben a videóban van Telefon ikon “dialer” elnevezéssel...
innen én is azt gondolnám,hogy tud :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#83360) Akila válasza Hzi (#83358) üzenetére


Akila
újonc

Se a Samsung, se a Huawei oldalán nem szerepel az LTE-s tablet specifikációjában hogy az tud-e hanghívást, viszont letöltve a tabletek kézikönyvét ott a Phone vagy a Dialling fejezetek alapján mindegyik használható telefonként is. Egyes a tableteket tesztelő, bemutató oldalak kicsit bővebb infót is adnak pl. https://mynexttablet.com/huawei-mediapad-m5-lite-8-review/ Így kiderül, hogy a Samsung Galaxy Tab A T295-el szemben a Huawei MediaPad M5 Lite 8" nem rendelkezik telefon hangszóróval ezért csak úgy használható, mint egy állandóan kihangosított mobil. Eseti használat miatt ez nem biztos hogy gond, mindenesetre ezt próbálom megtudni attól, akié majd lesz.
Azért jó lenne, ha majd megírnád a tapasztalatodat vele.
--
Légy derűs, tégy mindent örömmel

[ Szerkesztve ]

(#83361) Hzi válasza Akila (#83360) üzenetére


Hzi
aktív tag

Vagy mikrofonos fülessel.
Remélem, a héten megkapom és tesztelem. :K

[ Szerkesztve ]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#83362) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

A milyen tabletet vegyek topik évek óta halott, így itt kérdeznék rá.

50000 Ft a keret egy új tabletre itthoni webshopból vásárolva, és olyan valakinek lenne véve aki leginkább "e-book" olvasásra használná. Mit tudtok ajánlani ilyen áron? A lényeg hogy minél több garancia legyen rajta, és az is jól jönne, ha az Android támogatása és frissítése is elég sűrű és korrekt lenne a gyártónál.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#83363) zagloba válasza Livius (#83362) üzenetére


zagloba
aktív tag

Akkor inkább e-book olvasón gondolkodjál inkább a kijelző miatt! Én azt vennék! :)

(#83364) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok! Régi Asus tabletetem cserélném valami frissebre. Nézegettem az új típusokat végül egy ár értékben jónak tűnő készüléken akadt meg a szemem. Sajnos itthon hivatalosan nem kapható de ez nem tantoritana el.
A típus maga a Teclast m18 as készüléke lenne.
Először is valaki használ ilyet, vállalható? Hw-sen jónak tűnik ezért az árért. Esetleg más alternatíva?

Másodszor pedig most olvastam, hogy halloweeni akcióban a bangoogon megvehető 49 körül amire lecsapnék, de a kupon amit tegnap dobtak fel nem működik. Próbálta esetleg most valaki ugyanezt venni?

[ Szerkesztve ]

(#83365) Somatom válasza siege5 (#83364) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez ugyanaz a motor, mint ami az én M16 -omban van, csak nagyobb felbontású kijelzővel és más akkuval. Nem egy gamer cucc, de általános felhasználásra sztem rendben van. Persze, csak 3.x kernel van alatta és 8 -as droidnál nem lesz rá frissebb.
A kijelző is szép, a T10 -emben van ilyen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83366) Alg válasza Alg (#83320) üzenetére


Alg
veterán

UP? :U :F

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#83367) cidalain válasza Alg (#83320) üzenetére


cidalain
veterán

jegyzetelés tollal értendő? vagy teljesen jó a tablet érintő billentyűzet?

Huawei Mediapad M5 Lite 10 (ebből van érintőtollas verzió is gyárilag, kis felárral)

Esetleg Samsung S5e (nincs tollas verzió, nem kezeli az S-Pent), vagy S6 Lite (alapértelmezetten van hozzá toll) használtan. Ezek újkori ára 130-150 között van, egy alig használt példányt simán megkapsz a keretedből. Esetleg annak kismértékű kitolásával egy új S5e is beleférhet akciósan.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83368) Alg válasza cidalain (#83367) üzenetére


Alg
veterán

Mindenképpen tollas verziót szeretnénk.

S6 Lite: SM-P610 (/615, az LTE-s verzió) ez lenne az? Ehhez van gyárilag S pen?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#83369) cidalain válasza Alg (#83368) üzenetére


cidalain
veterán

igen erről van szó pontosan.
tudomásom szerint ehhez gyárilag tartozék a toll, amit fel is tüntetnek az értelmes helyeken (kevés ilyen van). Turbado, Alza, Emag ezt nem emeli ki ahogy nézem, Sestore-nál már ott van.

egy kérdést megér a bolt felé, ahol vennéd.
(annak idején én is felhívtam a boltot, hogy az SM-T395 amit forgalmaznak tartalmazza e az S-Pent és a tokot, mert a leírásban nem nyilatkoznak, de kéne lennie. És volt is persze, csak tojtak a weben kiemelni)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83370) Alg válasza cidalain (#83369) üzenetére


Alg
veterán

Köszönöm! :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#83371) atos30


atos30
aktív tag

Samsung tab A 2019.
Az utolsó frissítés óta másodjára fordult elő , hogy a képernyőzárnál a pin kódot beütve azt írja várjak 30 másodpercet azt próbáljam újra. Ez valami bootlop lesz, mert nem enged be, újra és újra ez az üzenet fogad.
Aki hasonlóba belefut annak a megoldás a reset: power+ volume down olyan 7másodpercig nyomva tartani.
Újraindulás után újra normálisan fog működni.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#83372) nemettom


nemettom
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék, mert 7 éves Lányomnak szeretnék venni karácsonyra egy tabletet, tehát nem profi használatra, nem nagy játékokhoz, FB, insta, stb nem játszik még. Azért Jó lenne ha pár évig tudná használni.
Szerintem egy 8 colos elég lenne, és új készülékben gondolkozok csak. Ha van EU raktáros, vagy tuti ideér addig, akkor külföldről is jó. Az alap játékai mellet időnként film/mesenézés is szóba jöhet kocsiban, utazáskor.
Örülnék ha beleférne egy kb 40 Ft-os keretbe.

Köszi előre is a segítséget.

(#83373) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!

En is egy kis segitseget szeretnek kerni:-)!
Elsosorban egy 7-9 kozotti tabletet szeretne egyik ismerosom vasarolni egy 7-8 eves kisfiunak jatszani . De bevallom nem igazan tudom milyen jatekokat tol.
Szoval gondolom a 2 giga ram alatti tablet nem jatszik.LTE nem kell.

Max 40 ezret szannak ra es itthoni beszerzes lehet.
erre gondoltam
Huawei MatePad T8
Lenovo Tab E8 ZA3W0013BG
Lenovo M8

de ha van megbizhato marka ,tipus ami belefer a keretbe ,azt megkoszonnem.
Koszonom a valaszokat.
Udv

(#83374) Dr.NX válasza Hali1975 (#83373) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez teljesen esélytelen.
Dupla kerettel esetleg.
Ezeken a négymagos, 2 GB RAM-os, alacsony felbontású csodákon max. böngészgetni lehet, de azt is csak módjával.

Elfogadom a sütiket.

(#83375) Aksomatic válasza cidalain (#83367) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Én nem ajánlom jegyzetelésre, egyetemen használok M5 lite-öt, de nem igazán mondanám egyszerűnek a műveletet

(#83376) Hali1975 válasza Dr.NX (#83374) üzenetére


Hali1975
tag

OK, koszonom a valaszt:-)!
kertem,hogy legalabb egy-ket jatekot adjon meg, hogy a most meglevo /tenyleg eleg kis lassu 7esen mit tol.
Majd kiderul.

(#83377) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Mi lenne magyarorszagi forrasbol a letezo legolcsobb tab, amin kulonosebb szarakodas nelkul lehet netezni es youtube-ozni?
Kamera, tarhely, gpu, szine, szaga, stb. abszolut nem erdekel. Annyi a fontos, hogy ha raboksz a chrome-ra, akkor ne kelljen negyedorat varni, hogy bejojjon egy oldal, a youtube ne kepregeny modban uzemeljen es, ha lapozod a fokepernyot, akkor ne 2 fps-sel szaggasson. Baratnom lefekves elott elolvas nehany cikket, meg megnez 3 macskas videot es ennyi. 🤷

Na most erre egy 200 ezres gep csoppet overkill. :D Viszont nem ismerem a tablet piacot, meg amugy is elkeserito az egesz tablet helyzet, szoval nem tudom mit lehetne venni.

Van valami "best buy" ilyen kokler felhasznalasra?

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#83378) cidalain válasza Aksomatic (#83375) üzenetére


cidalain
veterán

Van akinek kézreáll a digitális pen, van, akinek nem.
Viszont ha nem használod, akkor ugyanúgy jegyzetelsz, mint bármelyik másik tableten. Viszont bármelyik másik tablet esetén nem dönthetsz úgy hogy S-pennel (Huaweinél M-Pennel) jegyzetelsz.
Pl mateknál képletet jegyzetelni elég nehéz billentyűzettel. Vagy fizikán ábrákat.
Huaweit nem próbáltam, de a Samu S-Pen elég használhatónak tűnik. Munkába használom olykor, de nem tudom pl hogy egy egyetemi előadáson tudnám e követni a tanárt digitális jegyzeteléssel, az egy másik kérdés. Viszont az életszerű, hogy lefotózom a táblát, majd ráfirkálok a képre kiegészítést.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83379) cidalain válasza persil (#83377) üzenetére


cidalain
veterán

Huawei Mediapad T5 3 GB ramos verzió 60 környékén. Kicsit többért 4 GB ramos verzió is van. 3 GB ram alá nem mennék, mert várós lesz, folyamatosan újratöltögetős lap/appváltáskor

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83380) persil válasza cidalain (#83379) üzenetére


persil
nagyúr

Megnezem es koszi. Bar netezgetesre meg kicsit soknak erzem a 60 ezret. Na mindegy. :)

Egyebkent azt nem sikerul felfognom soha az eletben, hogy "mi a baj" a tabletekkel. Ha egymas melle teszel egy telot meg egy tabletet, csontra ugyanazzal a hardverrel, os-szel, akkor a telefon meg ugyis 5x gyorsabb, hogy magasabb a kijelzo felbontasa. Felfoghatatlan.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#83381) Aksomatic válasza cidalain (#83378) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Kézreáll, nem az a baj. Squiddel jegyzetelek előre kiadott pdf anyagokra, viszont a program képességei nem alkalmasak szerintem arra, hogy egy órai anyagot követő workflowt fel tudj venni, mert nem annyira praktikus, mint pl. iPad-en a Notability.
A ceruza is pontatlan kissé, ami mondjuk akkor tud zavaró lenni, ha utólag akarsz egy szóba vagy függvénybe javítani

(#83382) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, a gyerekek ipad 4-et használnak, de elejtették és megrepedett a kijelző. Játszanak vele, hbogo és YT... Nem ismerem a tableteket, de gyorsaságban, tudásban ehhez hasonlót szeretnék venni használtan. Tudtok mondani márkát és típust? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#83383) Dr.NX válasza scabi78 (#83382) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Írj egy keretet, anélkül nehéz.
Ha maradnál az iPadnél, akkor itt kérdezd meg:
https://prohardver.hu/tema/ipad_topic/friss.html

Elfogadom a sütiket.

(#83384) scabi78 válasza Dr.NX (#83383) üzenetére


scabi78
senior tag

Nem ragaszkodom az almahoz. 20_30k a keret, az ipad 4-ekert 20at adtam darabjaert.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#83385) Akila


Akila
újonc

Onyx Boox Nova 2 vagy Note 2 mennyire használható internetes hírolvasásra, böngészésre vagy arra inkább érdemes egy tabletet venni esetleg matt fóliával? A használat harmada-fele lenne ebook vagy pdf olvasás a többi netes tartalomfogyasztás videó nélkül. Kon-Tikiről mit tudni, elérhető lesz az nálunk is?
--
Légy derűs, tégy mindent örömmel!

(#83386) Akila válasza Akila (#83385) üzenetére


Akila
újonc

Hopp, ez az e-book olvasós fórumba ment volna, elnézést.
--
Légy derűs, tégy mindent örömmel!

(#83387) nemettom válasza nemettom (#83372) üzenetére


nemettom
csendes tag

Hoppá, most néztem csak az elírást, 40e Ft keret lenne.
Bármi tippet szívesen veszek.

(#83388) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Itthonról ajánlható 8" tablet kb. ez a kettő van:
Lenovo TAB M8 Full HD 3 + 32 GB Platinum Grey 60e
Huawei MediaPad M5 Lite 8.0 32GB LTE Grey 60e
Külföldről beszerezhető ezeknek a 4/64GB változata is.
Most lesz 11.11. akció, hátha lesz valami jó akció.
7" értelmezhető tablet már régóta nincsen.
Olcsóbb márkák (Oukitel, Umidigi, ilyesmi) között talán lehet 7"-hoz közeli telefont találni, persze a hülye képarány miatt nem ugyanaz az élmény.

Elfogadom a sütiket.

(#83389) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Ez egy szép nagy telefon (7,12"), Banggoodon egész jó árban van:
Oukitel K9 170USD
7.12 Inch FHD+ Waterdrop Display 2244*1080
Android 9.0
4GB RAM 64GB ROM
MTK Helio P35 Octa core 8*Cortex-A53, up to 2.3GHz
6000mAh Battery
177.6×86.3×8.9mm
232g

Elfogadom a sütiket.

(#83390) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

vajon a Teclast M40 ami szinte még friss ropogós tab, vajon mikortól lehet rendelni? vagy mivel még nincs test/videó lutri ?

(#83391) Felixxxx


Felixxxx
csendes tag

Sziasztok! Nem találtam külön topikot, így itt próbálok tanácsot kérni. Hozzém került egy Samsung Galaxy Tab E sm-t560. Bekapcsolásnál a samsung felirat szépen bejön, aztán becsíkozódik a kép, eltolódik.. aztán lassan befeketedik a kijelző.. és ennyi. Igazából a készülék nem is fontos, viszont az adatokra nagy szükség lenne. Esetleg tud valaki tanácsot adni, hogy álljak neki? :R

(#83392) atos30 válasza Felixxxx (#83391) üzenetére


atos30
aktív tag

Nálam egyszer a régi wayteq gps- em csinált hasonlót. Aksicsere lett belőle. Érdekesség volt, hogy töltőre dugva is csinálta ezt a bejön a logó aztán csíkozódás majd sötétség. Próbaképp hagyd a töltőn egy napig és utána próbáld meg bekapcsolni, amíg a töltőn van.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#83393) uandras válasza nagysandor79 (#83390) üzenetére


uandras
újonc

Teclast M40:

Banggood szerint november 8-án fog jönni, most baromi jó áron előrendelhető, de abban igazad van, hogy sehol sincs még komolyan vehető teszt róla, szóval eléggé lutri...

"Baromi jó ár": a listaára a megjelenéskor a banggood-on 54k HUF körül lesz, most 44k-ért előrendelhető... a szállítás kb. 1200 Ft (EU priority line), és elvileg december első felében ideér...

Nekem is viszket az ujjam, hogy bökjek rá a rendelésre, de még vacillálok.... ahogy nézem még 2-3 órát fog kitartani az előrendelős áru kontingens...:-)

(#83394) uandras válasza uandras (#83393) üzenetére


uandras
újonc

Bocs, az 54k is preorder ár, valahogy így néz ki most a skála:

(#83395) Crondore válasza uandras (#83393) üzenetére


Crondore
tag

Szerintem a UNISOC T618 miatt érdemes lehet kivárni az első teszteket.

(#83396) siege5


siege5
aktív tag

Én is hasonlóan filozok de nincs EU raktár(pl a fenti is hk. S) . Azt meg nem látom hogy ez milyen verziós pl de a többi teclast gépnél sem. Nem szívesen vennék Ázsia nyelven gépet. Tud erről Valkai valamit?

[ Szerkesztve ]

(#83397) uandras válasza Crondore (#83395) üzenetére


uandras
újonc

Szerintem se ugrok bele tesztek nélkül.... csak annyira csábító az ár...:-)

(#83398) siege5 válasza uandras (#83397) üzenetére


siege5
aktív tag

Hátha lenne 11.11kor az m18 vagy m16bol hasonló áreséssel.

(#83399) Kobe


Kobe
veterán

Hi

A 2018as utolso osszefoglalo frissites nem igazan uptodate igy inkabb kerdezek.

Masodik osztalyos gyereknek vegyes celzattal, tanulasra illetve oktato jatekokra milyen 8-10" koruli tabletet lehet ajanlani, kb 200 USD, 200 EUR max ertekhatarral?
Nyilvan nem ipadre lonek, hanem olyan ami vagy birja kicsot a strapat vagy ha kap is, nem annyira draga hogy fajjon a kiesese

Lehet kinai is, de valami ismertebb marka, vagy atmatricazott (wayteq, voyo, xiaomi stb)

(#83400) Boond válasza cidalain (#83221) üzenetére


Boond
addikt

Na most egy olyan kérdésem lenne, hogy Huawei MediaPad T5-nél, van ilyen opció, lehetőség, hogy "alkalmazászár"

Ez mire vonatkozik? pl ha felrakom a vibert, arra is lehet alkalmazni?
Vagy ha nem, mivel lehetne alkalmazásokat zárolni, jelszavazni?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.