Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) Pacino68 válasza cidalain (#82700) üzenetére


Pacino68
tag

Igen, egy 7000 akksival hibátlan lenne.

"A 22-es csapdája"

(#82702) emeritusz


emeritusz
csendes tag

Üdv,

a segítségetek kérem. Keresek olyan a kereskedelemben számlával kapható Androidos tableteket, amik ezt tudják:

+ 10", 1280x800 felbontás (ez alatt ne legyen),
+ 2GB/16GB ram/rom is elég
+ SOC 4 mag/A53 is elég, GPU legyen mali 400-nál jobb, de igazából mindegy.
+ Android 7.x elég
+ ár max. 70 ezer (egy ASUS VT168N érintőmonitor + raspi4 kb. 90 ezerből kijön)

MOST JÖN A DE:
+ Bootloader feloldható legyen
+ Root-olható kell legyen
+ letölthető firmware, boot.img szerkeszthető kell legyen minél könnyebben.
(tudom ugrik a gari...)

Eddig Huawei T3 10-eket használtunk, és mivel a kedves Huawei másfél éve a bootloader feloldó kód kiadását befejezte, csak a dc-unlockerrel (3rd party "szolgáltató") lehetett megoldani, szerencsére nem drágán.

Sajnos a Huawei frissítette a modellt és a firmware-t Android 8x-re, ez miatt a dc-unlocker által kihasznált rés már javítva lett és nem használható. Firmware downgrade-re a hivatalos szervíz sem volt képes, vissza kellett küldjük...

Csak azért hogy teszteljünk, nem akarunk berendelni vakon tableteket. Lenovo-kat néztem, de amikről találtam infót és jók lehetnének az árösszehasonlító oldalakon kifutó modellek, legtöbbször már nem is kaphatók, újakat meg nem tudom mennyire lehet root-olni.
Jó lenne olyan tipust találni, amit hosszabb ideig lehet kapni.

Köszönöm az ötleteket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#82703) Gergo5555


Gergo5555
friss újonc

Hali fórumosok!
Sokat olvasgattam a témát, mert kerestem egy elalvás előtti, ágybanfekvős, netezgetős, nulla játékos tab-ot, ami azért megfelel a 2020-as igényeknek is. Nézegettem a samsung s5e-t, de tokkal, vonóval 140-150 lett volna.
Az én "titkos tippem" a Lenovo Tab P10 4/64 Wifi
Előnyei:
10.1" FHD, 4Gb RAM, 64 Gb tárhely, ujjlenyomatolvasó, 7000 mAh akksi, jelzőled, 3,5mm jack, gyorsan tölt.
Hátrányai:
Tok nélkül rossz kézben tartani, mert vág és csúszik egyszerre. A gyári tok szállítási határideje 2-4 hét, ha még létezik, 6000Ft az utángyártott. Az LTE verzió mocskos drága valamiért.

A webshopok leírásaiban szereplő android 8 ne riasszon el senkit, mert bekapcsolás után rögtön frissül android 9-re. Az egyébként meglepően jó Opera böngészővel egy tökételetes tablet lehet, a fentebb írt igényekre. :)

(#82704) Viktor77 válasza Gergo5555 (#82703) üzenetére


Viktor77
titán

Ok, csak ami felhasználást te írsz, arra egy T5 is tökéletes és 20K-val olcsóbb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#82705) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok! Van egy kínai tab a neve, Softwinner QT-7 ehhez keresek szoftvert már napok óta de nem találok, ami meg ugyan olyan paraméterekkel rendelkező tab annak a szoftverét nem tudom feltenni rá. Phoenix suite-vel akarom feltenni de nem engedi a tabot felismeri a gép ugy hogy kikapcsolt állapotban nyomom a hangerő - és nyomkodom a bekapcs gombot, par másodperc múlva fel is ismeri de a frissítést nem kezdi el, gondoltam már arra hogy a win 10 et nem szeretheti? Mert amiket néztem videokat ott win 7-el frissítik, szoval nem tudom vagy a szoftver nem jó vagy a franc se tudja, ha valaki tud esetleg valami megoldást erre a problémára azt megköszönném előre is! 😁

(#82706) Gergo5555 válasza Viktor77 (#82704) üzenetére


Gergo5555
friss újonc

Melyikre is gondoltál? Link is jó lesz.
Ja, egyébként a Lenovo P10 USB-C-vel tölthető, mint egy telefon, és persze nincs COCOM-listán a gyártó. :)

[ Szerkesztve ]

(#82707) Viktor77 válasza Gergo5555 (#82706) üzenetére


Viktor77
titán

[link]
De még a 4/64-es változat is megáll 70-ben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#82708) Gergo5555 válasza Viktor77 (#82707) üzenetére


Gergo5555
friss újonc

De ezek 3/32-ők, ami még a topik álmoskönyve szerint sem jelent jót. :D

(#82709) Viktor77 válasza Gergo5555 (#82708) üzenetére


Viktor77
titán

Írtam, ami felhasználást te említettél, arra bőven elég a 3/32. Arról nem is beszélve, hogy a proci jóval erősebb benne.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#82710) raziel01 válasza Gergo5555 (#82703) üzenetére


raziel01
veterán

[link]
Lenovo Tab M10 FHD Plus 10,3" (TB-X606F) ZA5T0189BG 4GB/64GB Wi-Fi tablet, szürke (Android 9)
73 990 Ft

Ezen is elgondolkoztam volna a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#82711) Gergo5555 válasza Viktor77 (#82709) üzenetére


Gergo5555
friss újonc

A proci inkább más, mint erősebb.

(#82712) Viktor77 válasza Gergo5555 (#82711) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, IGP-ben jobb a 450, de ugye ez most nem számít.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#82713) Gergo5555 válasza Gergo5555 (#82711) üzenetére


Gergo5555
friss újonc

Még a lenovo marketingosztálya is feljebb helyezi a P10-et, mint az M10-et.
Nincs az M10-ben ujjlenyomatolvasó, 4/64, kisebb az aksija, de viszont vastagabb.
És csak jelezném, hogy a Lenovónál is ugyanannyi marketinges/ármegállapító dolgozik, mint a Samsung, Huawei, Xiaomi világcégeknél. Ezek tutira rokonok, és egy mezei magyar vásárló sose fog jobban járni. :DD

(#82714) bolic


bolic
őstag

Mivel az emag nem tűntette fel adatlapon, hogy tartalmazza-e az USB-C töltőt. Azért kérdezem, hogy melyik univerzális USB töltőt vegyek? Vagyis hány amperes illik hozzá a bármelyik Lenovo Tab P10-hez? :Y :R Előre is köszönöm szépen!

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#82715) Fin10 válasza bolic (#82714) üzenetére


Fin10
tag

A csomag tartalmazza a töltőt is, nem kell külön venni.

(#82716) cidalain válasza emeritusz (#82702) üzenetére


cidalain
veterán

8" nem elég?
Xiaomi Mi Pad 4 8" még kapható néhány helyen, nagyjából pont 70 körül van most a drága dollár miatt.
Ha nem ok, akkor a Lenovo M10 HD típusnak néznék utána, hogy nyitható e a BL, és rootolható e. Ez amúgy 50 alatt megvan.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82717) bolic válasza Fin10 (#82715) üzenetére


bolic
őstag

Köszönöm!

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#82718) rothfb válasza Gergo5555 (#82703) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem is ez a típusom van, lte-s is, de leszóltak, hogy régi a hardver. Pedig nem játszom és így akadásmentes a tablet. Általános használatra szerintem tökéletes. Van Huawei T5 és M3 is a családban, de azok sem jobbak ennél. De már nem ajánlgatom, mert amúgy egy csöppet tényleg drága. De titkos tippnek jó.

(#82719) djkacor válasza djkacor (#82705) üzenetére


djkacor
tag

Valaki? De szerintem ehhez nincs szoftver mert semmit nem találok, az alaplapra ez van írva
tw a0766bs3 v20 20171201

(#82720) cidalain válasza djkacor (#82719) üzenetére


cidalain
veterán

Én sem találtam semmi érdekeset google kereséssel :(

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82721) SV21


SV21
tag

Üdv mindenkinek!

Ma véletlenül kicsit nagyobb erővel tettem az asztalra a tabletem, és sajnos berepedt a kijelző, egy részén pókhálósan. :O
Egyébként tökéletesen működik és érzékel, fények és színek ugyanúgy rendben vannak, mint a manőver előtt.

Ha nem javíttatom meg és így használom tovább, akkor is buktam a garit/jótállást?
Tehát ha pl két hónap múlva ne adj isten meghal az akksi vagy bármi lesz, akkor így jártam?

(#82722) cidalain válasza SV21 (#82721) üzenetére


cidalain
veterán

Ha gyártó lennék tuti azt mondanám, hogy biztos azért ment tönkre az akku, mert a leeséskor megsérült az alaplapon a töltőáramkör is (vagy akármi)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82723) F-ECT$ válasza SV21 (#82721) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha javíttatod, akkor is jó eséllyel buktad. Persze a cégnek kell bizonyítani hogy a sérülés miatt romlott el pl az említett akksi, de tuti nem lesz egyszerű érvényesíteni a jogaidat ha előfordul valami.

Dive ever, work never.

(#82724) szabolcs5757


szabolcs5757
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni tablet vásárlás kapcsán. Államvizsga előtt állok, és rengeteg tananyagom van, amit nem szeretnék kinyomtatni és a laptop sem túl kényelmes megoldás tanulás szempontjából. Jelenleg egy 5 éves Ipad mini 2-m van, ami a mai kor applikációt már elég nehezen viseli, így tényleg csak PDF olvasásra használom, de a lassúsága már néha meghaladja az ingerküszöböm. Sajnos eddig nem foglalkoztam tablet témával, így egyáltalán nem vagyok otthon benne. Mivel elsődlegesen tanuláshoz vásárolnám, így aminek örülénk, ha tudná a tablet:

- Akár 1000 oldalas szöveges PDF / kisebb, 200-500 oldalas képekkel tarkított PDF viszonylag gördülékeny kezelése, benne szövegek keresése.
- Fontos lenne, hogy a PDF-ekbe tudjak jegyzetelni (kézírással, gépeléssel, rajzokkal stb.), ezért legyen valamivel nagyobb mint a mostani Ipadem (7,9 col, 2048x1536 felbontás).
- Ne kelljen várni 10-20 másodperceket az appok váltogatása között, és ha váltok, az előző alkalmazás ne záródjon be, sőt nem hátrány ha az osztott képernyőt is jól tudja kezelni a tab, de ez már csak hab lenne a tortán.
- Lehetőleg 1 töltéssel bírjon ki egy egész napos tanulást (PDF olvasó, Chrome, Youtube, Google Drive), vagy olyan helyen legyen a töltő csatlakozója, hogy töltőn is kényelmesen lehessen használni a tabletet.
- Legyen szép, részletgazdag a kijelzője, mert később más funkciót is be kellene töltenie, aminél elengedhetetlenek a képi részletek jó megjelenítése.
- Stabil WiFi kapcsolat

Játékra egyáltalán nem használnám, mobilnet szintén nem szükséges.
Létezik ilyen igényeknek megfelelő tablet 100.000 Ft alatt?
Bármilyen segítséget megköszönök!

(#82725) Somatom válasza szabolcs5757 (#82724) üzenetére


Somatom
veterán

Ezekhez az igényekhez jó kijelző, pen támogatás, erős CPU, sok RAM kell. Sztem egy ilyen bőven 100 ropi fölött van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82726) cidalain válasza szabolcs5757 (#82724) üzenetére


cidalain
veterán

Szia. Nincs ilyen 100 alatt.
Talán a Samu Tab S6 Lite a legolcsóbb amit erre a célra vennék. A jegyzetelés miatt az S-Pen toll támogatás szerintem elengedhetetlen. (Más kérdés, hogy ahhoz hogy a PDF-be bele is tudd menteni a jegyzetet, kellene egy app is)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82727) Pacino68


Pacino68
tag

Használja valaki ezt a típust? Lenovo Tab M10 FHD Plus 10,3" (TB-X606X) ZA5V0183BG 4GB/64GB LTE tablet. Nekem csak az akksi tűnik gyengusnak 5.000, inkább min.7000 kellene bele, már venném is sztem :DD

"A 22-es csapdája"

(#82728) rothfb válasza Pacino68 (#82727) üzenetére


rothfb
veterán

Én P10-et használok nem rég óta, 4/64-est, lte-st. Ebben 7000 mAh-s az akksi. Gyakorlatilag lemeríthetetlen. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Pedig a SOC nem új, de nincs akadás és nem játszom vele. Full HD-s, szép a képe. Amit írsz, vehető szerintem, kérdés mennyiért.

(#82729) maestro87 válasza cidalain (#82726) üzenetére


maestro87
őstag

Nem feltétlenül. Ki kell nagyítani az oldalt és akkor ujjal is olvashatóan lehet írni bármelyik tableten, de még jobb ha szövegmezőt szúrsz be. :) Hasonló céllal kerestem én is app-ot a napokban és az Adobe Acrobat lett a befutó, szinte mindent tud. Lehet benne jegyzetelni, rajzolni, szöveget kiemelni és automatikusan menti google drive-ba a módosított pdf-et. Vagy ott van még a Xodo PDF reader, az még többet tud, de picit lassabb is.

(#82730) Pacino68 válasza rothfb (#82728) üzenetére


Pacino68
tag

Köszi, 73E,csak az akksi miatt tartok tőle, LTE meg kell a kocsiban. P10 meg nagyon drága valamiért :Y

"A 22-es csapdája"

(#82731) Pacino68 válasza rothfb (#82728) üzenetére


Pacino68
tag

Vagy esetleg Huawei M5 Lite LTE...

"A 22-es csapdája"

(#82732) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok!
Van egy kínai androidos tabletem 2 évig működött, ma nem akar be kapcsolni, mi lehet a baj vele? MTK8752 romot kéne hozzá keresni de neten nem találok sehol scatter fájlt! rá dugom windows 10 mediatek usb drivert fel telepíti hozzá, de nem reagál semmire!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#82733) cidalain válasza zolokas (#82732) üzenetére


cidalain
veterán

Az nem elég hogy MTK8752. A rom annyira speciális, hogy tartalmaz minden hardverelem drivert, kamera, memória, háttértár, kijelző, szenzorok, stb. Pont ugyanarra a vasra való rom kell. Noname kínai tabokra romot vadászni nehezebb, mint tűt keresni a szénakazalban... Sikeresség is hasonló sajnos.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82734) zolokas válasza cidalain (#82733) üzenetére


zolokas
aktív tag

Régebben kiírta a típust, de most nem lehet be kapcsolni se! Pedig van reset is rajta benyomtam kis tűvel de semmi! wishes volt 2 éves kb azóta nem lehet kapni!

10.1" Inch Octa Core 4G+64G Android 7.0 WiFi Tablet PC Dual SIM Dual Camera Rear 8.0MP IPS Bluetooth MTK8752 3G WiFi Call Phone Tablet Gifts

de lehet ezek akkoriban false adatok voltak!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#82735) zolokas válasza zolokas (#82734) üzenetére


zolokas
aktív tag

Mediatek k80 és overmax írja a cpu-z is meg a aida is

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#82736) thetan válasza cidalain (#82733) üzenetére


thetan
aktív tag

Ugyanígy jártam. tegnapelőtt este még használtam, Telecast T10. reggelre nem tudtam bekapcsolni. azt gondoltam lemerült, (bár előtte fel volt töltve) de hiába teszem töltőre. A töltő melegszik, de a tabletet nem lehet bekapcsolni. meglehetősen bosszant, mert sokat használom. nem tudom mit lehet vele kezdeni. Kuka?

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#82737) zolokas válasza thetan (#82736) üzenetére


zolokas
aktív tag

ha usbre kötöm gépre látja a pc csak nekem nem tudom milyen romot kéne rá tölteni nekem csak ez a bajom! nekem nem melegszik a töltő csak nem kapcsol be újra indítottam aztán nem indult!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#82738) zolokas


zolokas
aktív tag

Szét szedtem mediatek mt6580 van rá írva

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#82739) Viktor77 válasza zolokas (#82738) üzenetére


Viktor77
titán

Az a SoC, millió más eszközben is az van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#82740) cidalain válasza zolokas (#82738) üzenetére


cidalain
veterán

Az alaplapon (a nyák-on) keress valami azonosítót, típuskódot, gyártót. Az kell a típus meghatározáshoz. Anélkül esélytelen keresni is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82741) zolokas válasza Viktor77 (#82739) üzenetére


zolokas
aktív tag

scatter fájlt és androidot keresek rá amit rá lehetne rakni flashtoolsal

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#82742) zolokas válasza cidalain (#82740) üzenetére


zolokas
aktív tag

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#82743) Viktor77 válasza zolokas (#82742) üzenetére


Viktor77
titán

Ez az akksi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#82744) szabolcs5757 válasza cidalain (#82726) üzenetére


szabolcs5757
csendes tag

Ma megnéztem a MM-ban ezt a tabot és hát nem igazán nyűgözött le. Eléggé akadozott és egy 300 oldalas szöveges PDF is kissé döcögős volt rajta.
Mindenesetre köszi a tippet!

(#82745) cidalain válasza szabolcs5757 (#82744) üzenetére


cidalain
veterán

Hát sajnálom.
Mekkora a pdf? Méretileg. Egy rosszul tömörített 300 oldalas pdf lehet akár 100 mega is. Az lehet probléma.
Nincs más tippem. Most mondanám hogy Tab S6 de nem vagyok meggyőződve hogy akkor azon sem fog akadni a cucc. Pedig az csúcs-csúcstab.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82746) szabolcs5757 válasza cidalain (#82745) üzenetére


szabolcs5757
csendes tag

A Debreceni Egyetem tanulmányi és vizsgaszabályzatát próbáltam ki vele jobb híján :D más nem jutott eszembe. Amúgy 3 MB volt a mérete.

(#82747) zolokas válasza Viktor77 (#82743) üzenetére


zolokas
aktív tag

alatta meg kijelző, alaplapon nincs írva semmi

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#82748) cidalain válasza szabolcs5757 (#82746) üzenetére


cidalain
veterán

Kipróbáltam a saját gépemen. Semmi extra, pörög, akadás nélkül. Az elején megnyitáskor ha egyből a végére megyek, akkor kell kis idő míg betölt (kb 3-4 sec), de onnantól bármelyik oldalra azonnal oda tudok lépni, vagy pörgetni. Nem gondolnám hogy egy ennél kétszer-háromszor jobb gép ne tudná ezt.
Milyen PDF olvasó volt a gépen?

(#82747) zolokas
Akkor passz. Összefoglalva: fogalmunk sincs hogy konkrétan milyen gép ez, nem ismerjük a pontos hardvert (a leírás nem jó, kapásból más rendszercsipet láttál, mint ami a leírásban volt), így esélytelen hogy ezzel bármit is kezdeni lehessen.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82749) zolokas válasza cidalain (#82748) üzenetére


zolokas
aktív tag

"silead gsl 3670" ilyet találtam rajta!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#82750) szabolcs5757 válasza cidalain (#82748) üzenetére


szabolcs5757
csendes tag

Talán egy sima mezei google driveos PDF olvasó, de meg nem mondom már így utólag.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.