Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82251) Sequadon válasza kbyte1024 (#82249) üzenetére


Sequadon
tag

Köszönöm, átnézem őket.

Örülök, hogy itt sokkal segítőkészebb a társaság mint Banggood-on :D

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#82252) kbyte1024 válasza Sequadon (#82251) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jaja szívesen,tényleg jó a csapat én is meglepődtem ;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82253) cidalain válasza zsizsef (#82250) üzenetére


cidalain
veterán

Pont ezt írtam én is más szavakkal.
Én 1 GB ramos tabletet is tudtam használni gond nélkül tavaly ilyenkor. Csak tudni kell mire való, és akkor nem lesz gond. Csak ugye az emberek általában a legolcsóbbat akarják, aztán ha már megvan akkor mindenre akarják használni

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82254) kbyte1024 válasza cidalain (#82253) üzenetére


kbyte1024
addikt

Bizony ez a fő gond. Mert ugye csak,"erre meg arra,"kell. Aztán jön a szívás. Pedig ha pár ezrest rászánna még akkor nem lenne gond.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82255) Somatom válasza cidalain (#82253) üzenetére


Somatom
veterán

Nálunk a kamionokban T1 10, vagy T3 10 a szolgálati tablet. Meglepődtem, hogy 1GB Ram -mal milyen jól kezelhető a 4.4 -es droid. Apk -ból felraktam rá pár programot és teljesen jól használható. Most egy másik autón vendégeskedek és a T1 10 csak nyüglődik. A különbség az, hogy ezen a ..... kolléga beállított egy Google fiókot (eredetileg fiók nélkül kapjuk a tabokat a cégtől). Persze, ettől rögtön rászabadul a Google a tabra és az már sok(k) neki.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82256) tomic


tomic
addikt

Mi szerintetek a lehető legolcsóbb tab amit egy kisgyerek rajzfilm nézéshez tudna használni? Sd kártyán vannak neki lementve a filmjei valamint itthon a nas-on. Ezeket kezelje.

Esetleg van kimondott gyereknek való tab is?

[ Szerkesztve ]

(#82257) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok,
Töltőn, a falra rögzítve lesz főként lesz tartva, így jó lenne valami okosság, hogy sokáig bírja
7"-nál nagyobb, legjobb lenne valami olcsó 10" vagy esetleg a kettő között
Csak új, lehetőleg hazai beszerzés, esetleg valami kihagyhatatlan külföldről.
2 célra lenne: nagyrészt teljes képernyős, böngészőben futó lakás automatizálás státusz és vezérlés, valamint rendszeres filmnézés, max fullhd forrásból, inkább 720p, rámásolva
valami olcsó kellene, 30-50 ezer a maximum, ha lehetne inkább egy nagyobb cég legkisebb termékét venném, hátha az tartósabb
előny lenne, ha bloatware mentes rom-ot rá lehetne rakni, és azzal lenne használva. Semmilyen Google alkalmazás nem kell, maximum Youtube, de az sem kell feltétlen.
FullHD kijelző sem kell, inkább kisebb felbontás, csak IPs, ha belefér.
USB-n ezekbe dughatok hálózati kártyát és menni fog?
Van valami app, amivel tudom szabályozni, hogy ne töltsön, csak mondjuk 40% alatt és maximum 75%-ig töltse? Vagy mit javasoltok?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#82258) kbyte1024 válasza fgordon (#82257) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jesszus van ám kritèrium :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82259) rothfb válasza fgordon (#82257) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem erre a töltés dologra nem lesz megoldás. Nem hallottam még olyan progiról, ami a töltést szabályozza ha folyamatosan töltőre van téve az androidos kütyü. Ha lenne is ilyen, csakis root-al működhetne. De szerintem egyáltalán nincs ilyesmi.

Meg ez az usb-n hálózati kártya... Milyen hálózati kártyára gondoltál? És főleg minek?

[ Szerkesztve ]

(#82260) fgordon válasza kbyte1024 (#82258) üzenetére


fgordon
senior tag

Nyilván lesz ám kompromisszum ;] , leírtam mi lenne az ideális... :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#82261) fgordon válasza rothfb (#82259) üzenetére


fgordon
senior tag

Androidos telefonokra van ilyen program, bár még nem használtam, ebből gondoltam, hogy Android ez is. Igen, én is úgy emlékszem, hogy root kell hozzá. Tehát olyan tablet lenne jó, ami rootolható.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#82262) kbyte1024 válasza fgordon (#82260) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát az időzített töltést úgy lehetne megoldani ha egy okoskonektorba dugód és azon állítod be hogy mikor adjon áramot neki.Gondolom okosotthon kütyüket szeretnél vezérelni róla?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82263) fgordon


fgordon
senior tag

Melyiket javasolnátok a lenti célokra?

8"
Acer Iconia One 8
Amazon Fire HD 8

10"
Lenovo Tab E10
Amazon Fire HD 10 (2019)
Lenovo Tab M10 Plus FHD

:R :R :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#82264) Dr.NX válasza rothfb (#82259) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slash.batterychargelimit&hl=en
Én egy időben használtam, működik jól. De valóban kell hozzá root.

Elfogadom a sütiket.

(#82265) kbyte1024 válasza fgordon (#82263) üzenetére


kbyte1024
addikt

Lenovokat a ruszkik sok okossagot csinálnak. A többit nem ismerem.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82266) fgordon válasza kbyte1024 (#82262) üzenetére


fgordon
senior tag

Én arra gondoltam, hogy maga az eszköz mint a Thinkpad notebook-ok akkor töltenek, ahogy beállítom a százalékokat, de akkor keresek más megoldást. Megírom majd, ha találtam valami használhatót.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#82267) rothfb válasza Dr.NX (#82264) üzenetére


rothfb
veterán

Mindig tanul az ember újat.:K

(#82268) rothfb válasza fgordon (#82263) üzenetére


rothfb
veterán

Lenovoval nagyon jó a tapasztalatom. Legalábbis az LTE-s 4 gb ramos P10-el.
A többit én se ismerem.

(#82269) cidalain válasza tomic (#82256) üzenetére


cidalain
veterán

Itthonról nehéz ajánlani, mert 2 GB ram kevéske lesz hosszabb távon, amiben meg több van, az 10', és 60 ezertől kezdődik.
Inkább külföldről vennék, pl Chuwi Hi9 Pro, Teclast M8 mindegyik 110 dollár körül van okosított postával. Nekem a Chuwi jobban tetszik papíron, de mesét nézni tökmindegy igazából. Mi degyiknek 3 GB ramja van, jó felbontású kijelző, bár onkább beltéren javallott mesét nézni, kint kevés lehet a fényerő, ami filmnél zavaró lehet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82270) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Huawei M3 és egy M3 lite, mindkettő használt, kb. hasonló árban.
A felhasználás általános: filmezés, netezés, egyszerűbb játékok.
Néztem a paramétereket, látom a különbségeket, de azért érdekel a felhasználók véleménye.
Ti melyiket választanátok és miért?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#82271) Jimbo75


Jimbo75
tag

Sziasztok! Édesanyám Lenovo Yoga tabletje rakoncátlankodik, gondoltam frissítek rajta, de amikor próbálnám akkor ezt az üzenetet kapom: Hálózati kapcsolódás sikertelen, próbálja újra. Wifin fenn van, mit tudok ilyenkor tenni?

(#82272) kbyte1024 válasza Jimbo75 (#82271) üzenetére


kbyte1024
addikt

Próbáld törölni a wifi kapcsolatot,és újra bevinni,ha nem segít akkor egy resetet neki.Esetleg routert újraindítani.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82273) Jimbo75 válasza kbyte1024 (#82272) üzenetére


Jimbo75
tag

Köszi, a wifi törlés segített:R

(#82274) kbyte1024 válasza Jimbo75 (#82273) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nincs mit :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82275) cidalain válasza Hzi (#82270) üzenetére


cidalain
veterán

M3 8.4" és M3 Lite 8" típusokról van szó pontosan?

Az M3 régebbi fél évvel, viszont erősebb Kirin soc van benne, akku is nagyobb, kijelző is 8.4", és a felbontása is kicsit nagyobb, szenzorokból is kicsit több van benne.

Mindegyik tudja, amire szeretnéd. Ha az egyik esetleg 4 GB ramos verzió akkor válaszd azt. Ha egyformák akkor talán inkább a sima M3

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82276) Hzi válasza cidalain (#82275) üzenetére


Hzi
aktív tag

Hali, igen, ezek a méretek.
Az M3 4/64-es, a Lite 3/32-es.
Megnézem akkor az M3-at.
Köszi! :R

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#82277) TaliGa válasza Hzi (#82276) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Sziasztok,
Mennyire veszélyes olyan használt tabletet venni, aminek a hűségideje ketyeg a szolgáltatónál? Nyilván, ha gebasz van az LTE rész megy a levesbe, de ezen túl?

"So say we all"

(#82278) cidalain válasza TaliGa (#82277) üzenetére


cidalain
veterán

Egyszerűsítve: problémás
Viszont ha a telefon/tab is részletre jött ki, akkor az amíg nincs kifizetve nem a tulajdonosé, hanem a szolgáltatóé, így a tulaj nem adhatja el. Tulajdonképpen aki ezzel tisztában van, és mégis megveszi, esetleg a volt tulaj nem fizeti tovább a részleteket, akkor itt már bűncselekmény esete van. A vásárlóra orgazdaság is ráhúzható.
Viszont ha a teló/tab nem részletre lett vásárolva hanem kp-re, és csak az előfizetésre vonatkozik a 2 év hűség, akkor elvileg nincs félnivaló, mert ha nem fizetik tovább az előfizut, akkor a készüléket sem fogják korlátozni.
Javaslom az eladóval együtt elballagni a szolgáltatóhoz, és megkérdezni, hogy a tablet ki van e fizetve, az eladó tulajdonában van e. Esetleg erről egy papírost kérni, hogy védve legyél.
Minden más eset szerintem lutri, nem mennék bele az adásvételbe.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82279) TaliGa válasza cidalain (#82278) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Köszi a részletes választ!

"So say we all"

(#82280) Hzi válasza TaliGa (#82277) üzenetére


Hzi
aktív tag

Vagy nézd meg a Telekom ajánlatait.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#82281) cidalain válasza Hzi (#82280) üzenetére


cidalain
veterán

Nem értem az összefüggést :U

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82282) TaliGa válasza Hzi (#82280) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Arra gondolt, h most van Tkomnál tízhavi hűséggel vállalható elég jó akció. Sajnos pont olyan típusokból, amit kizártam. Van két fontos szempont: LTE (hanghívásra alkalmas) + duplakoppos ébresztés, erre meg csak a Samsung TAB S-ek képesek együtt, viszont új árában meg brrrr. Találtam egy S5e-t igen jó áron, de az eladó korrektül elmondta, h részlet+hűség ketyeg rajt, így viszont nem veszem meg.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#82283) cidalain válasza TaliGa (#82282) üzenetére


cidalain
veterán

Ha a hanghívás elég, és nem feltétel a B20 LTE, akkor Mi Pad 4 is jó lehet elérhetőbb áron. Az EU rom tudja a duplakoppos ébresztést, és hanghívás is megy úgy tudom (nekem csak wifi only van, így ezt nem tudom megerősíteni). De hogy EU rom legyen rajta azt neked kell rátenni, így kis "buherálás" is kell (gyári romot amúgy is ajánlott cserélni)
Viszont LTE csak városokban menne a 800 MHz frekvencia nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82284) TaliGa válasza cidalain (#82283) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Néztem, de a Plus 100k fölött van, akkor már inkább sztem használt S4/S5e itthonról.

"So say we all"

(#82285) cidalain válasza TaliGa (#82284) üzenetére


cidalain
veterán

A 10" modjuk tényleg drága, ráadásul a szuper forint-dollár árfolyamnak köszönhetően kintről sem olyan nagyon olcsó.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82286) koqxdio


koqxdio
csendes tag

Sziasztok!
Én lenni amatőr, de az nagyon...))
Adott egy M3 Lite, 3/32GB, rajta 7.0, viszont újabb verzióra lenne szükségem, min. 7.1-re.
Frissíthető erre, "elbírja" stb? Ha igen akkor megoldható házilag vagy irány szakember, szakbolt?
Köszönöm!

(#82287) kbyte1024 válasza koqxdio (#82286) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szia ,Huawei kiadta a 8as droidot már rég. Legalábbis az M5 tabimon mar volt.Ota frissítéssel nem találja?

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82288) cidalain válasza koqxdio (#82286) üzenetére


cidalain
veterán

Ez nem olyan egyszerű kérdés mint windowsnál, hogy elbírja e az újabb oprendszert. Nincs olyan hogy veszek egy droid 7.1 installt aztán felteszem. Csak olyan androidot tehetsz rá ami kimondottan ehhez a készülékhez való. Ha a Huawei adott rá ki frissebbet, akkor azt le kellene tudnod frissíteni a menüből. De én úgy tudom hogy erre nincs frissebb gyári rendszer a 7.0-nál.
Ugyanakkor nincs minden veszve, mert alternatív, nem gyári rom van hozzá frissebb. Linage OS 17 van rá Android 10 alapon: [link]
Ennek frissítése sem sétagalopp, először rá kell varázsolni egy TWRP recovery-t, majd abból tudsz frissíteni. Szóval nem árt, ha van valami tapasztalat ilyen téren, vagy legalábbis alapos utánajárást igényel egy laikusnak. Fontos, hogy el lehet úgy baltázni az egészet, hogy utána a tablet csak dísznek lesz jó.
A kérdésed alapján inkább a laikus kategóriába sorolnálak etéren (nem bántásból), így inkább én szakembert javaslok felkeresni ezügyben, aki garanciát vállal a dologra hogy meg tudja csinálni (szóval a szomszéd Pistike, aki ért a gépekhez, mert rakott már memóriát PC-be, sem feltétlenül jó megoldás)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82289) koqxdio válasza cidalain (#82288) üzenetére


koqxdio
csendes tag

Köszönöm szépen a teljeskörű tájékoztatót!

(#82290) H.lacika


H.lacika
tag

Sziasztok

Mi most a best buy 70ezer max, 10col itthonról új.

(#82291) Dr.NX válasza H.lacika (#82290) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Huawei MediaPad T5 10

Elfogadom a sütiket.

(#82292) H.lacika válasza Dr.NX (#82291) üzenetére


H.lacika
tag

Köszi, ilyet ajánlottam a havernak, tavaly vettem a gyereknek, akkor nincs változás.

(#82293) ricogsm válasza H.lacika (#82290) üzenetére


ricogsm
őstag

És ez esetleg? Lenovo p10
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.