Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) Chili7 válasza cidalain (#83447) üzenetére


Chili7
őstag

Oké, nem lesz vám. Ez jó!

De milyen kozkázatokkal kell még számolni ha az ember "kínait rendel"?

Van tapasztalat nyelv, lokalizáció, frissítésekkel kapcsolatban?
Garancia érvényesítés?( ahogy látom a banggodon 1 év gari van)
Élettartam, anyagminőség, stb. Szervíz mo-n?

(#83452) cidalain válasza Chili7 (#83451) üzenetére


cidalain
veterán

A garinügyintézés probléma. Ha kishiba, ami itthon olcsón megjavítható, akkor megcsináltatod itthon, elvileg kifizetik (persze erről előtte egyeztetni kell a bolttal)
Ha nagy baja van, akkor sajna vissza kell küldeni, az problémásabb, meg nagyon időigényes.
Az ilyen másodvonalas kínai cuccoknál azért előfordulhat azért probléma, de többnyire rendben vannak. Érdemes BG-n amúgy extra biztosítást kötni, mert ha elveszik a csomag, vagy gyári hibásan érkezik, akkor szó nélkül küldenek másikat. És nyilván nem azonnal leokézni ha megérkezik, hanem nyüstölni 1-2 napot, hogy minden oké e. Ha nincs baja, akkor valószínűleg nem is lesz az 1 év garis idő alatt.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83453) Arween válasza cidalain (#83450) üzenetére


Arween
senior tag

Köszönöm, akkor ezt vesszük :)

(#83454) Boba10 válasza floratm (#83404) üzenetére


Boba10
újonc

Én egy hónapja használom a Teclast p20 hd-t. A munkámat segíti (kamionban), tehát szinte folyamatosan működésben van. Online és offline navigációk, HBO Go és Netflix streaming valamint letöltés, Telekom Tv Go és egy Telenor SIM a mobilnethez. Ez a dolga, és ezzel hibátlanul megbírkózik. Hétköznapi felhasználóként nem tudok hibájáról beszámolni, igaz, a pozitív oldalon sincs mit kiemelni, hacsak az árát nem! Nekem eddig csak örömöt szerzett. Én csak ajánlani tudom.

(#83455) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. A linkben szereplo tabletek kozul melyiket válasszam? Igazából ram vs felbontás a kérdésre? Az 1280*800 kevésnek tűnik, de a másik oldalon meg a 2Gb ram néz ki kevesnek. Melyik hiánya fajna kevésbé?

(#83456) cidalain válasza nababika (#83455) üzenetére


cidalain
veterán

Inlább a 4GB ramot válaszd. Mondjuk jó lenne ha a fullHD és a 4GB ram egyszerre meglenne. De ha csak ez a két opciód van, akkor inkább sok ram legyen.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83457) truecolor16


truecolor16
csendes tag

Sziasztok.

Cobalt t7 tabhoz valaki tud romot ?

csak logoig jut el, köszi a helpet

(#83458) gjoe


gjoe
őstag

Sziasztok
Erről a tabletről [link] vélemény
Vagy max 100ezerig mi az ajánlott?
Lehetőleg itthonról, vagy megbízható helyről EU

(#83459) rothfb válasza gjoe (#83458) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem P10-esem van, abban 128 Gb tárhely és 7000 mAh-s akksi van. Meg egy régebbi Snapdragon proci. Lte-s. 4 Gb ramos.
Én maximálisan elégedett vagyok vele. Szerintem ez is jó lehet. Bár a Mediatekes procikat nem ismerem.

(#83460) nababika válasza cidalain (#83456) üzenetére


nababika
aktív tag

Köszi. Akkor meg korul nézek, máshol is. Meg egy kérdés a Huawei mennyire használható? A Google hiányára gondolok.

(#83461) cidalain válasza nababika (#83460) üzenetére


cidalain
veterán

csak a Huawei Matepadban nincs google támogatás.
a Mediapad szériában még van, és marad is. így egy Mediapad M5 Lite, vagy Mediapad T5 4GB ramos készülék vehető nyugodtan, google is van, meg rendben is vannak.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83462) cidalain válasza cidalain (#83461) üzenetére


cidalain
veterán

azon az oldalon van másik lenovo is olcsóbban 4GB rammal egyébként.
bár a norvég nem az erősségem :) [link]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83463) bippeti


bippeti
tag

Pár hete mediapad t5 4 GB van a családban, teljesen rendben van.
Ismét tabletet kell keresnem. Az iPlay 30 még nem elérhető, az iPlay 20-at néztem, illetve próbálom meg összehasonlítani a t5-tel, segítsetek ebben. Amit látok, hogy majdnem féláron (40.000 vs 72.000 a 4GB RAM), jobb (?) antutu eredménnyel kapható az iplay. Mit kell még nézni, ami segít a döntésben e kettő között? Valaki írta feljebb, hogy csak a proci miatt nem rendelte meg. Nem jobb, mint a t5-é?

(#83464) Npeter25


Npeter25
tag

Sziasztok. Van egy Asus Zenpad p00c-m amit rootoltam, majd sikeresen kinyírtam. A bootig eljut, de a rendszer mar nem tolt be. Hova tudnek fordulni segitsegert?

(#83465) atos30 válasza bippeti (#83463) üzenetére


atos30
aktív tag

Antutu csak irányzéknak jó. Lehet magas a pontszám, de ha nincs optimalizálva a rendszer , akkor egy kevesebb pontszámú is lehet jó választás. A mediapad T5 jól sikerült rendszer lett( nálunk is van családban) , bár újabb androidot nem hiszem hogy fog kapni.
Elgondolkoztató a Samsung használtan. A Samsung 2 év garival adja a gépeit, így használtan ki lehet fogni 1 éves karcmentes gépeket néha 55-65%-os áron, amin még mindig lesz 1 év gari. Lenovokról is jókat hallani, bár azokról nincs tapasztalatom.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#83466) keritohi


keritohi
csendes tag

Sziasztok!
Véleményeteket kérném tablet vásárlás előtt.
Szülőknek lenne a tablet, és semmi másra nem fogják használni, csak facebook és youtube. Nem is szánnék rá nagyobb összeget. Igazából több tesztben egy "ökölszabályt" olvastam, mégpedig hogy minimum 2gb RAM legyen benne. Így a következő kettőt találtam rögtön a belépők között:
1. [link]
2. [link]
összehasonlítás: [link]
Az első esetében szimpi hogy "nevesebb" márka és hogy 8colos, viszont csak 1Ghz cpu, a második már 1,5Ghz, viszont számomra noname.
Javaslat? Érdemes gondolkodni az 1Ghz cpu-val?
Köszi :R

(#83467) Dr.NX válasza keritohi (#83466) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Magadnak megvennéd bármelyiket is?

Elfogadom a sütiket.

(#83468) nababika válasza cidalain (#83461) üzenetére


nababika
aktív tag

Koszonom. Vegul egy Mediapad M5 Lite 64Gb-t vettem. Remelem nem banom meg, egyelore szepen muzsikal. :C

(#83469) keritohi válasza Dr.NX (#83467) üzenetére


keritohi
csendes tag

Ez jó kérdés. Én alapból nem vagyok tabletes (éppen ezért nem is ismerem a hardverek pro és kontráit), inkább a notit részesítem előnyben. Viszont úgy gondolnom, hogy a kívánt funkcióknak megfelehetnek szerintem. Csak mégis melyik jobb ha csak egy hajszálnyival is a másiknál.

(#83470) Somatom válasza keritohi (#83469) üzenetére


Somatom
veterán

Ha lenne ellenségem és idegi alapon szeretném kicsinálni, akkor vennék neki ilyet. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83471) Dr.NX válasza keritohi (#83469) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

30 ezerért ezt jobb választásnak gondolom:
Alldocube M8 32GB
10 mag, fullHD, 3 GB RAM.
Ez inkább a belépő kategória, nem az általad linkelt hulladékok.

Elfogadom a sütiket.

(#83472) keritohi válasza Somatom (#83470) üzenetére


keritohi
csendes tag

:D most már kapizsgálom mire akartok kilyukadni. Akkor görgetek még a találati listában

(#83473) Somatom válasza keritohi (#83472) üzenetére


Somatom
veterán

Amit Dr.NX linkelt, az a specifikációi alapján jó alternatíva.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83474) bippeti válasza atos30 (#83465) üzenetére


bippeti
tag

Szia, Kösz a véleményt. Használtat nem szeretnék. Valakinek van rálátása, tapasztalata arra, hogy az iplay mennyire jól optimalizált? Mert ezek szerint, ha arra nincs panasz, akkor a vas alapján oda billen a mérleg. Vagy van egyéb szempont is, amit górcső alá kéne venni?

(#83475) bippeti válasza bippeti (#83474) üzenetére


bippeti
tag

Még kapargatnám ezt az iplay20-as témát, hátha van valakinek tapasztalata: nem fullos játékra keresek gépet, nyilván akkor nem ezt nézném. Böngészés, classrom, egy-két kisebb játék, youtube, hbogo, messenger, ilyen alap dolgokra kellene. Azt gondolom, hogy a 4 giga ram elég lehet hozzá, hogy maga a rendszer ne lag-oljon, de ide kérek véleményt, tapasztalatot: mivel sikerült ezt a vasat megakasztani, lagolni?

(#83476) Somatom válasza bippeti (#83475) üzenetére


Somatom
veterán

Én biztos nem vennék eszközt ilyen SOC -al. A Wikipedia szerint 28nm -es a csíkszélessége. Nem egyértelmű, hogy egy, vagy kétcsatornás a ramkezelése.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83477) bippeti válasza Somatom (#83476) üzenetére


bippeti
tag

Nem tudok szakmailag hozzászólni azokhoz, amiket írtál.
Az átjött, hogy a csúcsgépeket nem erre a lapra alapozzák, de nyilván itt most a cél az lenne, hogy nem egy brutál eszközt keres az ember, hanem egy teljesen általános felhasználásra valót, amivel kapcsolatban csak azért lenne szükség "erőre", hogy az alaprendszer ne laggoljon, lehessen olvasgatni, böngészni, filmezni akadás nélkül úgy, hogy kijöjjön ez 40.000 jó magyar forintból (vagy közel ehhez). Már többeknél láttam ezt az igényt. Ha jól sejtem, az a SOC-cal szerelt eszköz, amit te vennél, nem jön ki ennyi pénzből.
Egy-két videót láttam róla, ott dinamikusnak tűnt, az érdekelne, hogy tartós használat után mi vele a tapasztalat és hol van az a határ, ahol már kevés az eszköz teljesítménye.

(#83478) Somatom válasza bippeti (#83477) üzenetére


Somatom
veterán

Nemhogy a csúcsgépeket, de még a középkategóriát sem. Nem értelek. Amit linkeltek neked, az sztem kijön 40 -ből és abban egy 20nm -es Helio X27 van, egy 880 -as Mali GPU -val. Hogy értsd, minél nagyobb a csíkszélesség, annál nagyobb a melegedés és az akkuzabálás. A csúcsgépekben 10nm alatti SOC -ok vannak, tehát a 20nm -es Helio is csak alulról súrolja a középkategóriát. A ramkezelés sebességének fontosságát sem hiszem, hogy különösebben magyarázni kell. Hiába van 4GB RAM, ha a rendszer nem tud elég gyorsan hozzáférni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83479) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Egyik családtagom kért meg, hogy nézzek nekik valami tabletet karácsonyra.
Egy 7-8 éves gyerek és a szülők használnák leginkább.

50.000 Ft a max keret amit rászánnának és ebből kellene a legjobb Ár/Érték/Teljesítmény arányút megtalálnom.
Nem tudom, hogy mivel járnának a legjobban, mert mostanában nem foglalkoztam a témával.

8"-os kijelző szerintem élég lenne nekik.
Előre is köszönöm. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#83480) bippeti válasza Somatom (#83478) üzenetére


bippeti
tag

Nem nekem linkelték, nem 10"-os, hanem 8", ill. a 4 GB RAM-ot vettem alapul, emiatt nem vettem fel összehasonlítós listára.
Megértettem, amiket írtál és köszi a magyarázatot. Jobb szeretnék 10-es tabletet, két kérdés van, hogy ezzel a teljesítménnyel ezen az eszközön milyen kompromisszum jár a használatot illetően. Illetve a másik, hogy az általam elfogadható kompromisszumot mennyiből tudom kihozni, ha másik eszközt kell választani.
(Hogy értsd: gyereknek kell és lehet rá akármennyi gari, ha összetöri, stb., jó lenne minél olcsóbban kijönni ebből a kérdésből. Tudom, vigyázzon rá, stb, de akkor is.)

(#83481) cidalain válasza blaca83 (#83479) üzenetére


cidalain
veterán

Hát, itthonról elég necces. Nincs értelmes 8-as tablet 50-ért. 2 giga ramos van, de olyat már nem vennék általános felhasználásra sem.
Huawei Mediapad T5 3 gb rammal 60 de ez 10", vagy a Lenovo Tab M8 FullHD, ami 8", de ez szintén 60 (Alzánál, máshol csak a gyengébbik sima 2GB-os HD kapható)

Ha külföld játszik, akkor onnan véve bele lehet férni 50-be, tudunk mondani tippeket.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83482) blaca83 válasza cidalain (#83481) üzenetére


blaca83
őstag

Szia!

Köszi a választ, nem SOS a dolog és ha külföldről jobbakat lehet venni akkor szívesen fogadom a tanácsot. :C :R

Egyébként nézelődtem most este én is és pár napon belül lesz itt Pécsen akcióban ilyen:
Lenovo Tab M10 (TB-X605F), 3GB RAM, 32GB eMCP, Wi-Fi, Android 8.0, Fehér
50E lesz az ára. Ez jó vételnek számít egyébkét? :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#83483) cidalain válasza blaca83 (#83482) üzenetére


cidalain
veterán

Ha valóban a 3GB-os verzió, akkor jó az ár. Még akkor is ha esetleg csak HD felbontású a kijelző. A Lenovo randomgenerátorral sorsolta az alkatrészeket az M szériába, így gyakorlatilag bármi lehet benne.
Ilyen áron valószínűleg a picit régebbi Snapdragon soc lesz benne.

Kintről Alldocube M8, vagy a most megjelenő Alldocube iPlay 30. Banggood az ajánlott beszerzési hely. Vagy bármelyik szimpatikus Teclast, Chuwi tablet. Azokat ajánlom inkább amelyikben Mediatek Helio soc van és 3 vagy 4 GB ram.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83484) peteris


peteris
csendes tag

bippeti

Néhány napja érkezett meg a Banggood-on megrendelt Allcube iplay 20-as tabletem. Kínai raktárból rendeltem EU Priority Line szállítással, ténylegesen Luxemburgból érkezett 15 nap alatt és a végösszeg 40 ezer forint alatt maradt.
Azóta sok időt töltöttem a tesztelgetéssel és örömmel írom le, hogy minden az elvártnak megfelelően működik, nem tapasztaltam hibát. Megrendelés előtt elolvastam néhány tesztet, az ott említett néhány kifogás közül itt csak a kamerák viszonylagos "gyengeségét" igazolom vissza azzal, hogy eredetileg sem szándékoztam ezzel a géppel fényképezgetni, tehát nem élem meg hátrányként a dolgot. Videós kapcsolat tartásra (Skype-al próbáltam) teljesen megfelel.
Nem tapasztaltam sebesség problémát, a gép gyors, nem laggol. Játékra nem próbáltam. A processzor csíkszélessége nálam nem volt kulcs kérdés, de ha ez neked tényleg olyan fontos, ahogyan fentebb írták, akkor esetleg érdemes várni az iplay 30-ra, ahol erősebb a processzor (és a kamerák is), nagyobb a tárhely és az akkumulátor, de az a gép sajnos nem áll meg 55 ezer Ft alatt.
Csatolok egy részletes tesztet az iplay 20-as készülékről, érdemes végignézni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83485) Boond


Boond
addikt

Lehet, hogy furcsa kérdés, de a következő érdekelne:

Mi van ha kilépsz a viberből (tabelet, sim nélkül)? Hogyan lépsz vissza? (kódot ugye, nem kaptam - már mint a regisztrációkor igen, de az egyszeri, gondolom. Csinált már vki ilyesmit?)

2. Ha kilépsz olyan esetben az adatok törlődnek róla pl tablet, telefon (pl beszélgetés, üzenetek). Ha van sim kártya, és ha nincs, gondolom két külön eset vagy?? Vagy csak akkor, ha egy másik számmal lépnél be?

(#83486) cidalain válasza Boond (#83485) üzenetére


cidalain
veterán

Ez a te topicod: [link]
Persze lehet, hogy valaki itt is tudni fogja.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83487) Hzi válasza cidalain (#83481) üzenetére


Hzi
aktív tag

8-as tablet 60k körül van, Huawei M5 lite 8.0 3/32, a Turbadoról.
Az enyém pár napja jött meg, elégedett vagyok vele.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#83488) Hzi válasza blaca83 (#83482) üzenetére


Hzi
aktív tag

Én csalódtam a Lenovoban, Tab3 Plus, 3/16-os, 8 colos van. Ezért rendeltem a Huaweit.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#83489) blaca83 válasza cidalain (#83483) üzenetére


blaca83
őstag

Köszönöm ,utána olvasok a tìpusoknak! :K

@Hzi
Láttam egy-két Huawei modellt ami jó lenne, de eléggé megkérik az árát. :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#83490) bippeti válasza peteris (#83484) üzenetére


bippeti
tag

Köszönöm a leírást, sokat segítettél, rendelek egyet! A többieknek is köszönöm a véleményeket. :R

(#83491) cidalain válasza blaca83 (#83489) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig még azok a legmegfizethetőbbek, legalábbis amiben 3 GB ram legalább van. És ahhoz képest korrektek, mind a T5, mind az M5 Lite széria.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83492) macman507


macman507
aktív tag

Hello, kéne vennem egy tabletet netezésre, youtubeozásra, filmezésre.

A netet hogyan lehet olyankor megoldani, ha nincs internet bekötve a házba? Nyilván valamilyen "mobilnet" kéne, de mik a lehetőségek, illetve hogy működne ez?
Kéne a tablet mellé okostelefon, hogy a tableten legyen internet, vagy okostelefon nélkül is lehet valahogy mobilnetet venni?
A tabletet nem használnám telefonálásra.

Sok tabletnél látom, hogy 2GB RAM-al vannak szerelve, ez nem kevés már manapság sima netezésre és filmezésre is? Mobilokból kiindulva, minimum 4 GB RAM kéne benne legyen gondolom.
Tudom Androidos téma, de lehet Apple terméket is ajánlani, ha az lenne a jó.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
10" körül
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Lehetőleg újat
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. eMAG, Amazon, kínai webshopok stb.) is opció?
Itthon venném.

■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
Minél kevesebbet lehetőleg :D
~ 50-100 ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#83493) siege5 válasza macman507 (#83492) üzenetére


siege5
aktív tag

A fenti használatra elég egy 3Gb-os verzió is, de a 4 természetesen hosszabb távon jobban megéri.
Mobilnetet megoldhatsz stickel (hotspot) is, nem tudom melyik szolgáltatónál hogyan van, de lehet kérni kis hordozható routerre adatot, és azt viheted bárhová, az arra megvásárolt neted wifin osztja szét.
Az itthoni általad említett összegekben én az alábbiakat néztem jónak.
Huawei MediaPad T5 10 4/64GB ez mosz akciósan normális garival 72k
Samsung Galaxy Tab A7 T500 10.4 3/32GB jobb felbontásal kevesebb rammal 80k körül
Lenovo TAB M10 Plus 4/64GB 76k

(#83494) cidalain válasza siege5 (#83493) üzenetére


cidalain
veterán

De persze kicsit drágábban megkapja ugyanezek LTE modemes verzióját is, így a mobilnetes SIM kártya egyből mehet a tabletbe is.

Én a Mediapad T5 LTE-re hajatanék, a 4 GB-os most 79-ért behúzható értelmes boltból.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83495) siege5 válasza cidalain (#83494) üzenetére


siege5
aktív tag

Na igen. Én meg közben egy alis akcióban berendeltem cseh raktárról billel a teclast t30at az ajanlasod alapján. Meg így is olcsóbb volt, mint itthon bármelyik fenti. Reméljük rendben lesz minden.

(#83496) Boond válasza cidalain (#83486) üzenetére


Boond
addikt

Köszi megpróbálom, a viber topicjába már írtam, de nincs nagy mozgás e téren úgy látom... de lehet az csak egy hírre válasz topic.

(#83497) macman507 válasza siege5 (#83493) üzenetére


macman507
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

A Lenovo-t találtam jónak ezek közül.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#83498) fear2


fear2
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
A kettő közül szeretnék választani, de elbizonytalanodtam:

[Alldocube M5XS] (erős processzor, 3GB ram, min.3 éves modell, android 8)
[Teclast P20HD ] (gyenge processzor, 4GB ram, fiatalabb modell, android 10)

Youtube, böngészés, alap játékok, semmi 3d :-) (10 éves lány gyermeknek).
Melyik lehet a jobb választás? :F
:R Előre is köszi. :R

(#83499) siege5 válasza fear2 (#83498) üzenetére


siege5
aktív tag

2.ra voksolnék.

(#83500) cidalain válasza fear2 (#83498) üzenetére


cidalain
veterán

szerintem a Mediatek Helio sokkal jobb soc.

De hogy került képbe az M5XS? Van Alldocube M8, lényegében ugyanaz a hw, kicsit újabb. igaz ez is csak 3 GB ram, és android 8. cserébe csak 30000 Forint [link] Ráadásul free shipping CZ raktárból, 1 hét alatt.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.