Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82901) rothfb válasza Petrónius (#82894) üzenetére


rothfb
veterán

Van egy ilyen a családban és jó cucc. Rendesen működik.

(#82902) Ronam válasza sebijani1982 (#82899) üzenetére


Ronam
addikt

Másik launcher esetleg?:)

(#82903) lacko6 válasza sebijani1982 (#82899) üzenetére


lacko6
senior tag

Szia nalam is ez van.Szerintem ujra kell rakni a rendszert.
De ha lessz megoldas engem is erdekelne.

(#82904) 426os válasza sebijani1982 (#82899) üzenetére


426os
őstag

Rakjatok fel egy másik launchert. Ajánlom figyelmetekbe az Evie Launchert. Tegnap raktam fel a gyári Teclast helyett és nagyon elégedett vagyok vele (nincs benne temérdek feature, csak ami kell, de az működik, feklámok nélkül)

.

(#82905) sebijani1982 válasza 426os (#82904) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Neked és Lacko06, Ronam
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#82906) cidalain válasza bindi94 (#82900) üzenetére


cidalain
veterán

simán vehető az is.
Jó Helio alap, átlagnál nagyobb 11,6" kijelző. gyári billentyűzet (ami hasznos ha kell gépelni sokat, viszont ezt ölben nem lehet úgy használni mint egy laptopot, csak asztalon marad meg normálisan így)
azért nem írtam, mert 60 párezer forint, ami az elméleti költséghatárod felett van kicsivel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82907) bindi94 válasza cidalain (#82906) üzenetére


bindi94
csendes újonc

Spanyol raktárból most 51ezer forint

(#82908) Somatom válasza sebijani1982 (#82899) üzenetére


Somatom
veterán

Nova Launcher.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82909) 426os válasza Somatom (#82908) üzenetére


426os
őstag

Nekem a Nova-ból pl. hiányzik, hogy lefelé "suhintással" le tudjam nyitni az értesítéseket (csak a fiztős tudja). Amúgy nagyon jó az is, régen sokáig használtam. Ezt az Evie-tegnap találtam és nekem nagyon kézreáll.

.

(#82910) Somatom válasza 426os (#82909) üzenetére


Somatom
veterán

Na és? Vedd meg! Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82911) 426os válasza Somatom (#82910) üzenetére


426os
őstag

Miért vegyem meg, ha van jól működő, ingyenes alternatíva? :F

.

(#82912) Somatom válasza 426os (#82911) üzenetére


Somatom
veterán

Azt, hogy jól működő, eddig csak Te állítod. A Nova viszont régi bútor, az Android Alkalmazások topikban ajánlott launcher, ami azt jelenti, hogy ha vkinek Nova -val kapcsolatos kérdése lenne, akkor igen jó eséllyel kapna rá választ.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82913) wolfiu


wolfiu
csendes újonc

Sziasztok! Ti vagytok az utolsó reményem...

Lenovo Tab 4, (Lenovo TB-X304F) készülékről van szó. Kb. egy éve vettem. 2 hete vettem hozzá egy micro sd memóriakártyát. Kingston, 32 gigás. Beletetettem, ráraktam pár dolgot, olvasta kb. 1 percig, aztán akadozott. És ennyi, nem működött... Formáztam többféle módon is, beleraktam, kivettem, de egyszerűen nem kezeli normálisan a tablet a memóriakártyát.
Ugyanez a kártya más eszközben tökéletesen működik.

Guglizgattam. Találtam jó pár kérdést, ahol hasonlókról panaszkodnak a Lenovo tabletekkel kapcsolatban. Normális megoldás sehol sincs, csak az alap dolgok, amiken végigmentem. Kártya formázása, tablet újratelepítése, frissítések keresése, stb.
Esetleg jár már valaki hasonlóan? Lett rá megoldás vagy a Lenovo tableteknél a micro sd kártya kezelése ennyire nem működik? Vagy csak a széria ilyen gagyi? Mert, lényegében így dobhatom is ki a tabletem, 16 giga a rendszerre és még 1-2 appra elég maximum.

(#82914) Drizzt


Drizzt
nagyúr

8 colos tab varhato mostansag? Mediapad m5 8.4-em van. Picit kezd a kepernyoje meghalni. Amugy majd ket eve minden nap hasznalom vagy 2 orat minimum. Nagyobbat nem szeretnek, de ugy latom, hogy kezd ez a meret kikopni nagyon.

I am having fun staying poor.

(#82915) canadaa


canadaa
tag

Sziasztok!

Nem vagyok képben tabletekkel. Egy régi Lenovo volt nekem 1GB RAM-al, de annyira belassult már, hogy használni sem lehet (gyári reset..stb sem segített). Azóta sem próbáltam egyet sem.
Anyámnak szeretnénk most venni egyet, böngészés, youtube általános felhasználásra.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
8-10
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. eMAG, Amazon, kínai webshopok stb.) is opció?
Mo.-n
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Böngészés, YouTube
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
~100-150e, de bele kellene férnie a toknak is.

Néztem a Samsung S6 Lite -t, ebben van 4GB RAM, 135-145 között láttam, S5e sajnos már kicsit drágább.
Chromebook csak 100k, de mintha ez nem rendes android lenne.
Mai 2GB -os készülékektől mennyire kell félni?

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#82916) cidalain válasza canadaa (#82915) üzenetére


cidalain
veterán

2 gb ramosat nem vennék már, hacsak nem nagyon szűk a keret, de nálad nem ez a helyzet. Mindegyik említett Samu ajánlott, bőven elég amire akarod, sőt.
Ha spórolnál inkább, és tényleg csak net+film menne a gépen akkor a Huawei Mediapad T5 4/64GB verziója is elég lehet, amit 70-ért már megkapsz értelmes helyről.
Értelemszerűen az említett két Samu sokkal jobb gép. De nem feltétlenül kell Aston Martin a hétvégi bevásárláshoz sem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82917) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Megvettem ezt a tabletet és csodálkozva néztem mikor sim kártyát szerettem volna belerakni. Több oldalon is írják a specifikációban hogy sim kártya foglalat. Én ebben csak memória kártya foglalatot találok. :F

[ Szerkesztve ]

(#82918) Fernet válasza Petrónius (#82917) üzenetére


Fernet
senior tag

Mert két verzió van.

EZ lett volna a SIM-es

(#82919) Viktor77 válasza Petrónius (#82917) üzenetére


Viktor77
titán

Ott is van a nevében, hogy Wifi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#82920) rothfb válasza Petrónius (#82917) üzenetére


rothfb
veterán

Ez bizony csak Wifi. Benézted...

(#82921) Petrónius válasza Fernet (#82918) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Akkor ez csak WiFivel használható?

(#82922) Petrónius válasza rothfb (#82920) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ezt bizony benéztem. Szerintetek a MediaMarkban érdemes megpróbálni egy cserét?

(#82923) Fernet válasza Petrónius (#82922) üzenetére


Fernet
senior tag

Mindenképp megpróbálnám. Webshopban vagy személyesen vetted?

(#82924) Petrónius válasza Fernet (#82923) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Személyes vétel volt.

(#82925) Fernet válasza Petrónius (#82924) üzenetére


Fernet
senior tag

Webshopnál mondtam volna a 14 napos elállást, de így is megpróbálnám. Egy kérdést mindenképp megér. Jelezd azért, hogy mire jutottál, kíváncsi vagyok.

(#82926) Petrónius válasza Fernet (#82925) üzenetére


Petrónius
aktív tag

OK.

(#82927) rothfb válasza Petrónius (#82924) üzenetére


rothfb
veterán

Ha a 3 napban benne vagy, szerintem szó nélkül ki fogják cserélni ráfizetéssel. Mert ugye az lte-s mindig drágább. Ha kicsúsztál, akkor is érdemes megpróbálni a cserét.

(#82928) cidalain válasza Petrónius (#82924) üzenetére


cidalain
veterán

Beballagtál, és levetted a polcról, vagy kértél segítséget eladótól (ha igen neki mondtad hogy sim-mel szeretnéd használni?)

Nekem egyszer volt olyan hogy eladóval nézegettük a termékeket, kiválasztottam, makd otthon kibontáskor néztem, hogy totál más (visszavittem, kicserélték - rossz volt a termék alatt a cimke a poocon, és a címke szerinti gépet kaptam - sőt azon az áron kaptam meg, amit a címke mutatott, egyébként ez kicsit drágább lett volna)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82929) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Sziasztok
Segítségre lenne szükségem új tablettel kapcsolatosan.
Amire szükségem van: ~10" képernyő, fullHD felbontás, min 4/32 memória, Netflix és Youtube működjön rajta, elég a wifi modul (3G/LTE stb nem kell), ne legyen 70 ezer forintnál drágább, csak Mo-n hivatalosan kapható termék érdekel.
Amit néztem és megfelelne az igényeimnek az a Huawei MediaPad T5. Erről mik a vélemények? Van még más ami szóba jöhet a fenti igényekkel?

(#82930) cidalain válasza II.Démonlord (#82929) üzenetére


cidalain
veterán

Itthon nincs más hasonló 4GB ramos hasonló árban.
Bátran vehető ez a gép. Arra amire szeretnéd, filmezgetni bőven jó.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82931) bindi94 válasza cidalain (#82930) üzenetére


bindi94
csendes újonc

Blackview Tab 8 10.1" Wi-Fi + LTE 64GB-ről mi a véleményed/tek?
https://telefoncenter.hu/blackview/3127-blackview-tab-8-101-wi-fi-lte-64gb-4gb-ram-billentyuzet-arany.html
48ezer forint billentyűzettel együtt.

(#82932) Somatom válasza bindi94 (#82931) üzenetére


Somatom
veterán

Elvben jól hangzik, DE!
Biztos, hogy semmilyen bugja sem lesz javítva.
Egy kínai dzsunka CPU dolgozik benne, 28nm -en, tehát garantáltan zabálós és melegedős.
Ehhez egy PWR8322 -es GPU társul. Pl. a Nokia C3 -ban van ilyen, szóval ez is belépő szintű. Egyszóval azért olcsó, mert rizikós.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82933) bindi94 válasza Somatom (#82932) üzenetére


bindi94
csendes újonc

Értem, köszi a választ. Teclast p20hd, M30 és M16-nál is benne van ez a rizikó?

(#82934) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állók, ezért szeretném a segítségeteket kérni.
Mindenképpen itthon vásárolnám és újat szeretnék venni. Internet, TV- és filmnézés lenne rajta, illetve a tanulmányokhoz is szeretném majd használni. A végösszeg amit szánnék rá az 140-150 ezer Ft lenne.
Kinéztem két újabb típust amihez jár Pen is, ez segítene akár jegyzetelni is például, illetve rajzolni is lehet vele. :)
Ez a két tablet lenne az: Samsung Huawei
A Huawei-nek egy hátránya van ahogy néztem, hogy nincsen rajta Google szolgáltatás (Pl. Play Áruház).

Köszönöm előre is segítséget! :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#82935) Somatom válasza bindi94 (#82933) üzenetére


Somatom
veterán

A P20HD -ban ugyanaz a Spreadtrum SOC van.
A másik kettőben Mediatek Helio X27, ami kb. középkategóriának felel meg. Azt már nem nyomoztam, hogy az M30 tudja-e a B20 -at. Egyébként ezt a hsz. -t épp egy M16 -on írom. Ez elvileg tudja a B20 -at, de az enyémben még sosem volt SIM. Viszont, ez sem egy gamer cucc. Most full fényerőn van és netezés közben is forró a hátulja. Mondjuk, ez érthető ebben a melegben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82936) bindi94 válasza zsolti72837 (#82934) üzenetére


bindi94
csendes újonc

Ha a Samsungot választod, akkor semmi esetre sem az Edigitaltól vegyed.
https://telefoncenter.hu/samsung/2690-samsung-sm-p615-galaxy-tab-s6-lite-104-wi-fi-4g-64gb-4gb-ram-szurke.html
Itt 37ezer forinttal olcsóbb. :)

[ Szerkesztve ]

(#82937) bindi94 válasza Somatom (#82935) üzenetére


bindi94
csendes újonc

Hogy szuperál az M16?
Igazából nekem böngészés, Facebook, Youtube, full Hd-s filmek nézésére kellene.

(#82938) Somatom válasza bindi94 (#82937) üzenetére


Somatom
veterán

Én is erre használom. Mondjuk, a fullHD nekem nem fétisem. Ha Budapesten beülök az autóba, akkor Ulmig (kb. 8-10 óra) egyszer fel kell töltenem powerbankról. Otthon, meg a kamionban ez nem szempont. A hangminőség nem az igazi, de erre való a füles. A necces pont a tok, mert ekkora mérethez nincs normális. Én egy ilyen Hadron Tab 01 tartót használok hozzá. Otthon is. Csak, én vmi 3:1 csomagolásban kaptam, volt hozzá egy autós fejtámlára rakható konzol is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82939) canadaa válasza cidalain (#82916) üzenetére


canadaa
tag

Köszi az infót.
Telenor-tól rendeltem egy S6 Lite -t. Nem tudom mennyire vág témába, de tudnátok tokot ajánlani? Bluetooth billentyűzeteseket néztem eddig, a Samsung eredeti tokja hozzá nem tűnik túl nagy védelemnek.

(#82940) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Barátomnak szeretnék születésnapjára 1 tabletet venni. 50k kb. Felhasználás: kamionos... filmnézés, netezés. 4G nem szükséges de ha belefér akkor okés, normális gps ha esetleg befosik a meglévő (ideiglenes megoldás), "szép" kijelző és kb ennyi a lényeg szerintem.
Kinti rendelés okés, eu postával. Garancia egyébként mennyire él, ilyen gearbest, banggood, geekbuying és társainál?
Mit javasolnátok és hol/van e most valami akcijó?
Görgettem kicsit vissza, M30 tetszik, régebbi és bevált típus (így hirtelen őt választanám)?!. P20HD annyira új hogy kihagynám még, M16 nagyobb kijelző (nagyobbat esik) miatt max de a felbontás... és 4G "hiányos"?
:R

(#82941) Somatom válasza gorje (#82940) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem M16, egy korábban mutatott autós tartó, meg egy Y USB kábel, amivel meg tudja tápolni az OTG -re dugott háttértárakat. Ez a "kötelező" tablet kelléktár kamionos felhasználásra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82942) zsolti72837 válasza bindi94 (#82936) üzenetére


zsolti72837
őstag

Ez mennyire megbízható bolt garancia szempontjából? :)

Nem ismerem és nincs tapasztalatom vele ezért kérdezem.

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#82943) Dr.NX válasza zsolti72837 (#82942) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ilyenkor érdemes a céginfókat elolvasni. 2019-ben alapított bolt, 3 milliós alaptőkével. Árukeresőn vannak jó vélemények, de nem vennék rá mérget, hogy a cég létezni fog akkor is, amikor garanciális ügyet szeretnél intézni.

Elfogadom a sütiket.

(#82944) zsolti72837 válasza Dr.NX (#82943) üzenetére


zsolti72837
őstag

Köszönöm az információt! :R
Na igen, ettől félek én is.

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#82945) cidalain válasza zsolti72837 (#82944) üzenetére


cidalain
veterán

nem kell félni, mérlegelni kell.
mi a fontos? a minél olcsóbb vételár, vagy a normális gyári garancia?
ha ez utóbbi nagyon fontos, akkor mindenképpen olyan helyről kell vásárolni, ami hivatalos értékesítési partner. esetünkben ez a Samsung Magyarország weboldalán fel van tüntetve. ilyen boltból vásárolva a hivatalos garanciaidőn belül akár közvetlenül a Samu Magyarország szervizébe is viheted a gépet, így mindegy hogy a cég akitől veszed esetleg megszűnik.

akik 30-40-50 rugóval olcsóbban adják, azok nem buknak a készüléken természetesen, csak nem itthonról szerzik be azokat, hanem mondjuk olyan európai országból, ahol kisebb az áfa, és/vagy még vissza is igénylik azt. ezt nevezik szürkeimportnak. van olyan eset ami legális, de van olyan is (jellemzően amikor az áfával játszanak), ami illegális. ilyen esetben általában az eladó cég vállalja a garanciát, ők intézik azt (vagy külföldön ahonnan vették, vagy adnak másik készüléket, ha nincs kedvük azzal szórakozni, vagy azt mondják, hogy ez nem garis hiba, és nem csinálnak semmit). nyilván ezek annyira nem vevőbarát opciók, de nyugi, az ilyen cégeknek nem is a vevő a legfontosabb, hanem a profit.

halkan hozzáteszem, hogy ilyen termékeknél (tablet, teló) akár lehetőség is van pl mókolt android telepítésére is, amit a vásárló nem vesz észre, mely utána fontos információkat szivárogtat ki a felhasználóról. (külföldön volt már erre példa)

a kockázatok mérlegelése után, ha valaki még mindig spórólni akar, akkor ő csakis személyes átvétellel, vagy esetleg olyan utánvétes konstrukcióval vásároljon, ahol van lehetőség fizetés előtt belenézni a csomagba. előreutalás, online fizetés nem javasolt.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82946) siminhu


siminhu
tag

Sziasztok,

nagyszülőknek keresek Tabletet

9-10’ kijelző
Új vagy használt garis
Megbízható garanciális ügyintézés akár kína
TV nézés, alap játék internet
35-40e

jó legyen 2-3 évig..erre

köszi,

sim

[ Szerkesztve ]

(#82947) Dr.NX válasza siminhu (#82946) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

10 láb? Az jó nagy, több mint 3 méter. :)

Hát ha fontos a garanciális ügyintézés, akkor a kínai rendelést nem nagyon kell erőltetni. (Mondom ezt úgy, hogy minden tabletem Kínából van.)
Úgy meg sovánka a keret, max. egy Huawei MediaPad T3 10 jön ki, aminek elég nudli a hardvere.

Elfogadom a sütiket.

(#82948) siminhu válasza Dr.NX (#82947) üzenetére


siminhu
tag

Ha Kína akkor mi?

(#82949) zsolti72837 válasza cidalain (#82945) üzenetére


zsolti72837
őstag

Minden szavaddal egyetértek amit írtál. :K

Szerintem valamelyik hivatalos viszonteladótól fogom megvásárolni mindenképpen, ha erre esik a választás.

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#82950) Petrónius válasza Fernet (#82925) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szia!
Szóval kicsúsztam a 3 napból de szó nélkül kicserélték, természetesen ráfizetéssel. :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.