Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83551) cidalain válasza denko (#83550) üzenetére


cidalain
veterán

a hivatalos álláspont az, hogy amin rajta van a google támogatás, azon rajta is marad.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83552) Emu


Emu
őstag

11.11 Last minute dealek között sikerült megcsípni egy Teclast P20HD-t kuponnal 30e Ft-ért spanyol raktárból. Elvileg 7 napot írt szállításra, bízom benne ideér karácsonyig...

Kezdő tabletnek szerintem jó lesz mindenkinek, remélem nem fogok csalódni benne.

(#83553) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!

10 éves gyereknek kellene játékra valami 8" tablet. A kínai beszerzés nem gond.
Mit ajánlatok? Árban 30-40 e környéke ami játszik.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#83554) cidalain válasza Josi (#83553) üzenetére


cidalain
veterán

Alldocube M8 Banggood-ról. Cseh raktár, free shipping, 1 hét szállítási idő. 100 USD alatt van most. Persze ez nem hardcore 3D játékra való, de egyszerűbb dolgokat simán elvisz.
Más 8-ast hirtelen nem is tudok, ami beleférne a keretbe.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83555) Josi válasza cidalain (#83554) üzenetére


Josi
aktív tag

Én is ezt nézegettem. Öcsém gyerekének kellene. Ha előbb szól, Megkapja a Lenovo Tab 3 8 plus LTE 3/32 tabomat. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#83556) windlord


windlord
őstag

Huawei M5 Lite -ot erdemes venni meg?
Esetleg tudasaban/araban mi johetne meg szoba ebben az arsavban?
Felhasznalas: atlag...

(#83557) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Rendeltem 2db Alldocube M8 tabletet a Banggood-ról. Szeretnék hozzájuk színes, strapabíró védőtokokat is, de nem nagyon találok. Tudnátok ajánlani?

-

(#83558) Aldorfin


Aldorfin
csendes tag

szimpatikus az alldocube, 10esben melyiket érdemes venni?

(#83559) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Huawei M5 lite tabletet használok, sim kártya nélkül.
A cella készenlét akku fogyasztása elég sok.
Van vmi mód kikapcsolni, hogy ne keresse folyton?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#83560) cidalain válasza Aldorfin (#83558) üzenetére


cidalain
veterán

Alldocube iPlay 30
Banggoodon most előrendelhető, jövő héttől szállítják. Karácsonyra necces a megérkezés.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83561) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Srácok, attól, hogy egy tablet rendelkezik LTE foglalattal, még nem evidens, hogy mobiltelefonálni is lehet vele, ugye?
Vagy LTE = mobiltelefon funkció is?
Köszi!

(#83562) Somatom válasza LaMotta (#83561) üzenetére


Somatom
veterán

Az LTE -ből nem következik a hanghívás. A ROM -ban kell hozzá a Phone.framework. Enélkül nem megy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83563) palimre


palimre
csendes tag

Sziasztok, van egy Samsung Galaxy Tab A 10.1-es tabletem. Nekem ez az egész új, ezért lehet, hogy túl egyszerűt kérdezek.

A minap próbáltam ki a meet csevegést rajta. A teszt kedvéért a velem egy szobában ülő partnerrel.

Azt láttuk, hogy az előlapi kamerával az arcom egész furcsa szögben jelent meg a partner számítógépén. Akárhogy állítgattam, nem lett igazán jó.

Aztán kapcsoltam, hogy az ok egyszerű, a kamera a gép keskenyebb oldalának a tetején van, én pedig vízszintesen tartottam a gépet, tekintve hogy a hozzá vásárolt tok csak ebben a helyzetben tartja meg a gépet.

Lehet, hogy hülye kérdés, hogy van-e szoftveres megoldás, hogy a vízszintesen tartott gép bal oldalára kerülő kamera mégis jó képet adjon? (Az a sejtésem, hogy nem, de azért kérek megerősítést)

Vagy csak egy elforgatható tok a megoldás?

(#83564) cidalain válasza palimre (#83563) üzenetére


cidalain
veterán

Bele kell nézni a kamerába. Ha balról oldalról vesz a kamera, te meg nem oda nézel (hanem a képernyőre), akkor értelemszerűen profilból fog venni. Állított helyzetben sem sokkal jobb, kissé felülről vesz, sosem nézel a kamerába. Ha meg mindig a kemrába nézünk vidwohivás közben akkor pont nem látjuk a másik embert a képernyőn. Szóval ez ilyen. (Ez nagy kijelzős gépnél hatványozottan szarabbul néz ki mint mondjuk egy 6" körüli mobiltelónál)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83565) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok! 7-10 col körüli tabletet keresek, aminek karácsonyig meg kellene érkeznie. Van mostanában olyan best buy, amit érdemes megrendelni akár bangood-ról akár aliexpressről, ami EU raktáras, tehát nem kell vámmal foglalkozni és félni sem kell, hogy nem érkezik meg?
Általános dolgokra, netezés, messenger, facebook, videó nézés, játékok (candy crush meg ilyesmi, semmi komoly) lenne használva. Szigorú keret nincs, de maximum 50 ezer körül szánnék rá, ha vannak már ennyiért olyanok, amit megérik. Max 2-3 évre terveznék úgyis vele, az a tapasztalatom, hogy akksi miatt többet nem is nagyon bírnak.

Köszönöm előre is.

Tomikapc

(#83566) floratm válasza Tomikapc (#83565) üzenetére


floratm
senior tag

En ezt venném. https://m.aliexpress.com/item/4000193674517.html

Most jo árba van, lengyel raktárat választva akár 1 hét alatt ideérhet..

(#83567) Tomikapc válasza floratm (#83566) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm, ezt a fajtát én is néztem, viszont úgy látom, hogy nincsen csak orosz és kínai raktárban.

Tomikapc

(#83568) Tomikapc válasza Tomikapc (#83567) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

(#83569) cidalain válasza Tomikapc (#83568) üzenetére


cidalain
veterán

Nem rossz, de sokkal jobb az utódja, az iPlay 30.
Ha megteheted inkább azt vedd. Banggoodról veheted kínából is, csak EU priority Line postával vedd, akkor nem kell vámmal foglalkozni

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83570) Tomikapc válasza cidalain (#83569) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi. Jól látom hogy több, mint egy huszassal drágább magyar pénzben a 30as? Nem biztos, hogy annyit megérne nekem a +1000mAh és a valamivel nagyobb teljesítmény. Bár picivel a kamera is jobb, viszont az nem szempont.

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#83571) cidalain válasza Tomikapc (#83570) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, ahogy nézem most igen. Sávosan volt az ára, 1 hónapja preorderben 160valamennyi volt. Akkor most nem éri megvenni, meg kell várni a tényleges premiert a héten, aztán jönnek majd rá kuponok, az tuti. 175 körül szerintem simán esélyes behúzni még novemberben.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83572) floratm válasza Tomikapc (#83567) üzenetére


floratm
senior tag

Én is Iplay 20 at rendeltem jobb mint a teclass4, gorilla g és kevésbé tükröződik, és panyol raktár
Az utódja biztos jobb lesz de azt a +20% teljesitménykülönbséget nehéz észrevenni mindennapi használatba

[ Szerkesztve ]

(#83573) need


need
addikt

Sziasztok...

Mivel nem ismerem a Tablet piacot.. segítséget szeretnénk kérni..

Szükségem lenne egy 10" Tabletre.. amivel levelezgetésre böngészésre használnánk
32/4 GB az ár 50-60 Ezer is..

köszönöm :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#83574) cidalain válasza need (#83573) üzenetére


cidalain
veterán

Kintről Alldocube iPlay 30. Most 200 USD, de most jelenik meg. Lehet hogy 1-2 hét múlva lesz rá kupon is, az elmúlt pár hétben volt sokkal jobb ára is preorderben.
Itthonról max Huawei Mediapad T5, de a 3GB-os megy 60 körül, a 4GB-os 70 környéke

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83575) need válasza cidalain (#83574) üzenetére


need
addikt

hálás köszönet :R :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#83576) Tomikapc válasza floratm (#83572) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi, várok, ha a héten jön valami akció a 30-asra akkor bekockáztatom azt, ha nem, akkor marad a 20as. Köszi.

Tomikapc

(#83577) deuvox


deuvox
csendes tag

Hali,

asszonyak kellene youtube, hirolvasas, konyv olvasas, iskolai pdf olvasasra, facebook-ra tablet.
Abszolut nem power user nem jatszik, viszont a meret szamit.

Nekem S6 Lite-om van gyereknek Huawei MediaPad M5, es az M5 keparanya es merete jonne be asszonykanak.
Van valami 11"-hoz kozelebbi Droid Tab amit ajanlanatok? Németországban vennem.

Sajt

(#83578) Somatom válasza deuvox (#83577) üzenetére


Somatom
veterán

Azzal sztem az lesz a baj, hogy 10" fölöttihez nem fog olyan tokot találni, amivel kényelmes lenne használni. Én is egy autós tartóval használom otthon a Teclast M16 -ot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83579) deuvox válasza Somatom (#83578) üzenetére


deuvox
csendes tag

M5-hoz van tokunk gyereknek nem gaz hasznalnia, igaz az az M16-nal kozel egy collal kisebb.

Az M16-ot nezegettem neki, kicsit tartok a tamogatasatol meg a kijelzotol.
Neked mik a tapasztalataid vele?

[ Szerkesztve ]

Sajt

(#83580) Somatom válasza deuvox (#83579) üzenetére


Somatom
veterán

Fene tudja. Az enyém összeszerelési hibás, alul egy ponton halványan bevilágít a kijelző háttérvilágítása. Sötét hátterű témáknál, filmek éjszakai jeleneteinél látszik. Nem tudom, hogy ez olvasásnál mennyire zavaró és hogy mennyire jellemző a típusra. Én más szempontok miatt választottam. A HDMI, a natív 16:9 és a dupla töltőport miatt alkalmas asztali üzemmódra. Otthon ezt használom PC helyett.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83581) LaMotta válasza Somatom (#83562) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Köszi szépen! :R

(#83582) dareee


dareee
tag

Üdv! Tesóm kér karácsonyra egy 10 colos tabletet.
Nekem van egy Huawei MediaPad T5 10 ami tökéletes lenne neki is, de van más opció, 40 és 65 ezer ft között?
Esetleg a Huawei T3 vagy Lenovo TAB M10 jó opció lehet? stream, film nézés és böngészésre kell, és azért jó lenne 50 körül lenne.

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#83583) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Nagyszülőknek szeretnék egy 10"-os tabletet vásárolni Skype-oláshoz. Fontos a jó hangminőség, hangerő, illetve a stabil működése.
Árban nem tudom, hogy mennyiért lehetne ilyet venni, illetve merrefelé keresgéljek.
SIM fogadásra képesnek kellene lennie, mert mobilnetről menne a skype.
Csak itthoni beszerzés érdekelne.

Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#83584) cidalain válasza dareee (#83582) üzenetére


cidalain
veterán

Nem igazán van más opció, azért a 3GB ram kellene bele.
T3-ban csak 2 van, és a Lenovo M10 ből is csak a HD verzió olcsó, de abban is csak 2 GB ram van, és elég béna kijelzőfelbontás.

A Lenovo M10 FHD meg hasonló árban van mint a Huawei Mediapad T5 3 GB-os verziója. E kettő közül tudsz választani, és sajna inkább a kereted felső határához lesz közel (60 körül)

Jim74
Neked is ugyanez a T5 illetve az M10 FHD tabletek LTE verziója jöhet szóba, 60-70 körüli áron. Figyelni kell most az akciókat, várható hogy lehet fogni pár ezrest az általános árhoz képest (bár ma pl néztem, hogy mintha a szokottól drágább lenne egy-két cucc most, és lehet hogy innen alcióznak a normál ár alá 2 forinttal. Mert ez olyan magyaros blekkfrájdéj)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83585) Jim74 válasza cidalain (#83584) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

Én csak 70-80 körül látok :(

(#83586) Jim74 válasza cidalain (#83584) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez jó lehet?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#83587) Boond


Boond
addikt

Sziasztok!

Találtam egy ilyen tokot, a Huawei Mediapad T5-höz. A kérdésem, annyi lenne, hogy van ebből magyar változat esetleg?

https://tok-shop.hu/Huawei-Mediapad-T5-10-101-Bluetooth-billentyuzetes-mappa-tok-fekete

Vagy, ha nem létezik "gyárilag" magyar billentyűvel, akkor tényleg csak ilyen egyszerű lenne? Hogy át kell csak matricázni, és magyar lesz?

https://www.huaweishop.hu/kolink-univezalis-billentyuzet-matrica-fekete-alapon-feher-betuk-magyar-kiosztas-/cikk/169216/4879/

"Jim74
Neked is ugyanez a T5 illetve az M10 FHD tabletek LTE verziója jöhet szóba, 60-70 körüli áron. Figyelni kell most az akciókat, várható hogy lehet fogni pár ezrest az általános árhoz képest '
Én vagy 1 hónapja vettem, de lehet 1,5 és azt figyeltem, meg, hogy inkább feljebb ment az ára, azóta, mitn le, akció mértékében is, meg árban is... de ettől még lehet akció, max a korábbihoz képest nem sok eltéréssel, vagy hasonló áron.

[ Szerkesztve ]

(#83588) dareee válasza cidalain (#83584) üzenetére


dareee
tag

köszönöm a segítésget!
hihetetlen amúgy hogy 1,5 éve vettem kb, nem sokkal drágábban, és nincs új, olcsóbb vagy hasonló áron egy jobb opció. gondolom a 10 colos tablet piac elég kis szelet, pedig kanapén vagy ágyban, konyhába stb. nagyon jó, csak ezt használom, telefon teljesen offos azóta...

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#83589) cidalain válasza Jim74 (#83586) üzenetére


cidalain
veterán

Igen ezekről van szó.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83590) Jim74 válasza Boond (#83587) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#83591) Jim74 válasza cidalain (#83589) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#83592) cybermage


cybermage
csendes tag

Sziasztok, a 2 tablet között vacillálok ... melyiket vegyem?
Samsung Galaxy Tab A7 10.4 vs Samsung Galaxy Tab S6 Lite
Help!
Udv,
Mage

(#83593) Mr.QwErT


Mr.QwErT
csendes tag

Hello Mindenki
Közeleg a karácsony és a kisebb fiamnak /10éves/ akarok tabletet venni az alap dolgokon kívül youtube, zene, film, játék/nem tudom pontosan mi de tankok vannak benne/ +ami fontos ,hogy rajzolásra is használná nem tudom a Teclast P20HD mennyire alkalmas aktiv Stylus Pen-el való rajzolásra.
Abban tisztában vagyok hogy nyilván nem tud olyant mintegy Wacom Intuos de még a Sams. v aHuaw . de ha csak ½ tudja már egy darabig el van vele
már csak azért mert ezt találtam.
[link]

(#83594) Somatom válasza Mr.QwErT (#83593) üzenetére


Somatom
veterán

Attól függ, hogy milyen szinten rajzol a fiad. Pálcikaemberekhez ez is jó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83595) Mr.QwErT válasza Somatom (#83594) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

Még nem Leonardo ,de a barlangrajzon már túl van :DD most éppen autókat rajzol főleg tűzoltó, mentő.

(#83596) cidalain válasza Mr.QwErT (#83595) üzenetére


cidalain
veterán

A különböző aktív penek sosem lesznek olyanok, mint a Samu S-pen vagy Huawei M-pen.
Olyanok, mint egy sima passzív bumszli stylus, csak vékony a hegyük. Nincs nyomásérzékenység, nincs semmi extra pozitív tulajdonság. Írni/rajzolni se kényelmes vele, mert úgy kell írni, hogy kézzel ne érj a képernyőhöz, mert ugye az is érzékelődik.

A normális tollas tabok viszont nem P20HD árban vannak sajnos.
Persze kipróbálhatod az elképzelésed, de nem ezzel fog a gyerek Leonardóvá fejlődni

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#83597) Mr.QwErT válasza cidalain (#83596) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

Köszi :R akkor felesleges a Pen.

(#83598) Boond válasza Boond (#83587) üzenetére


Boond
addikt

Esetre erre valaki tud vmit? mi a helyzet ezzel? esetleg tapasztalat, vagy hasonló?

(#83599) Ebisu68


Ebisu68
csendes tag

Üdv

5 és fél éves gyereknek szeretnék tabletet karácsonyra. Leginkább youtubezásra és játékra használná, legalább 8 colos kellene és belföldi cégtől. Fontos, hogy ne legyen lassú, ne akadjon, mert akkor hamar ráunna. Ár másodlagos, vhol 50-100k között legyen. Tudnátok valamit ajánlani? Köszi előre is.

(#83600) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok a Lenovo TAB M10 Pro tud annyival többet az Alldocube iPlay 20-nál mint a kettő között lévő árkülönbség? (45 000ft vs 80 000ft)
Mert paramétereikben elég hasonlóak.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.