Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) Joey6


Joey6
csendes tag

Üdvözlet!
Segítséget kérnék, tanácsot, hogy mi lehet a gond a tablettel?
Adott egy ALLDOCUBE M8 TABLET, probléma vele az, hogy a képernyő elmosódik, sötét lesz, becsíkozódik, és olvashatatlan lesz rajta minden. Valamennyi időt várunk vele, vagy ha többször megnyomjuk a bekapcsoló gombot, akkor „meg javul” és újra tiszta lesz a kijelző. Elég bosszantó. Napi 1x-2x fordul elő, nem mindig.
A Banggood-on vettem decemberben, majd jelzem nekik, de sok jót nem várok.
Köszönöm a válaszokat!

(#82402) cidalain válasza Joey6 (#82401) üzenetére


cidalain
veterán

Érintkezési hiba, vagy kijelző hiba.
Első eset jobb, mert ahhoz csak szét kell nyitni, igazgatni a szalagkábelt, és kész.
Mindenképp jelezd az eladó felé, és majd kiderül mit ajánlanak. Azért nézz utána mennyibe kerülne hozzá egy kijelző Kínából, hogy legyen mihez viszonyítani a Banggood ajánlatát. Nyilván a visszaküldés-kijavítás lenne alapesetten a legjobb, de az alsó hangon 3 hónap legalább, így inkább valami partial refunddal jobban járhatsz, de figyelni kell hogy legalább annyit kapj, hogy egy LCD+itthoni munkadíj kijöjjön belőle. Mondjuk ez se sokkal gyorsabb, ha az LCD-t kintről rendeled. Viszont érintkezési hiba esetén 1 nap alatt megjavulhat. De nem érdemes addig szétszedni amígy az eladóval nem ügyezed le a dolgot.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82403) Joey6 válasza cidalain (#82402) üzenetére


Joey6
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Kijelzőt pont olyat nem találtam. (15-45$)
Előző tabunk Lenovo tab8 volt (amit anno te ajánlottál :) )
az is kijelző cserés lenne. A gyerkőc el törte.
A posta díjat megnéztem kínába 7-8000 ft-tól!
Megpróbálok kicsikarni egy kis pénzt a Banngood-tól. Elvileg 1 év gari van. :N
Kiváncsi vagyok mit mondanak.

(#82404) cidalain válasza Joey6 (#82403) üzenetére


cidalain
veterán

Ha paypallal fizettél, akkor számla ellenében kérheted a visszaposta költségtérítését talán 9000 forintig. Pontosat a Paypal topicban biztosan találsz hogyan kell ezt igényelni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82405) Joey6 válasza cidalain (#82404) üzenetére


Joey6
csendes tag

Néztem, de a 3 hónapnál régebbinél már nem ajánlja fel.
De még utánna nézek.
Köszi!

(#82406) rothfb válasza Krissz5435 (#82400) üzenetére


rothfb
veterán

Huawei mediapad T5 3/32-es és a Lenovo P10 4/64 lte (te a 3/32-est írtad wifi-st) van a családban. Mindkettő jó tablet. Az M5 lite hardvere ugyanaz, mint a T5-é, így szerintem azt kihagyhatod. Olyan tabletet meg ne vegyél szerintem, amin 7-es android van. A T5-ön 8-as, a P10-en 9-es az utolsó android verzió.
Egyiknek sem valami gyors a hardvere, de ha nem játszol, bármelyik jó lehet.
Mit akar az jelenteni, hogy legyen jó a wifije?
Ezt csak azért kérdezem, mert nagyban befolyásolja a wifi milyenségét a router oldal.

[ Szerkesztve ]

(#82407) Krissz5435 válasza rothfb (#82406) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Arra gondoltam, hogy a lenovo tab4 10-nél pl panaszkodnak, hogy szoftveresen rossz a wifi (valami bug) és nem javítják ki.
A Tab4 akkor kiesik, marad a két huawei meg a p10. Ha az akkuidőt nézem, akkor a p10-zel kb párban van az m5 lite, viszont szarabb a p10 üresjárati fogyasztása.

Viszont nézem, neten azért fellelhető a T5-ből arany színű is nem aranyáron. Lehet az lesz, és akkor lesz egy elég jó akkuidejű tablet ami jól néz ki. 1-2 helyen 58 alatt van picivel.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#82408) Krissz5435 válasza Krissz5435 (#82407) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Hát most nézem, hogy a t5-öt 4 óra alatt lehet feltölteni, míg az m5 liteot 2 óra.
A p10-nek is 3,5 óra kell.
Hát nem tudom melyiket válasszam, az m5 lite felé húzok, csak pár ezerrel lenne rövidebb.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#82409) rothfb válasza Krissz5435 (#82408) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt már neked kell eldöntened. Az biztos, hogy az M5-ben és a P10-ben 7000mAh-s akksi van. Én a P10-el 12-13+ órás képernyőidőket produkálok. Mindenképpen nagy akksis valamit vegyél szerintem. Nekem mindegy volt a töltési sebesség, a P10-hez 2A-es töltőt adtak, de van egy 1A-es Huaweiem, azzal szoktam tölteni. Lassabb, de éjjel töltöm, mindegy mennyi idő alatt töltődik fel.

[ Szerkesztve ]

(#82410) cidalain válasza Krissz5435 (#82408) üzenetére


cidalain
veterán

Az M5 Lite a T5 combosított verziója. Alapja ugyanaz, de az M5 Lite tele van olyan szenzorokkal, ami nincs a T5-ben, illetve az akku is sokkal nagyobb, így értelemszerűen sokkal tovább is bírja. Persze ennek ára van, azért kerül többe.

(#82399) Nightspirit
10" alatt nehéz ügy mostanában jó tabletet találni.
Xiaomi Mi Pad 4 eltűnőben (és az elején kell a romcsere), de ha épp van rá kupon akkor 200 usd körül jó a 4/64-es verzió. 250 körül alapáron szerintem drága.
Mostanában szokott lenni Alzán 3/32-es Lenovo M8 második szériás, Mediatek Helio P22-vel (de Banggoodon is vehető, ott 4/64-es is van) A Mediatektől nem kell tartani már, főleg a Helio csipek elég jók, fogyasztás téren is. Főleg úgy hogy a Snapdragon is tud gyártani már low budget csipet (pl a 450-es, ami pont a Lenovokban szokott lenni, pl az első szériás M8-ban)
Chuwi Hi9 Pro is vehető, nem kell megijedni a másodvonalas kínai gyártóktól sem de azért érződik rajta az olcsóság. Ez pl 110 dolcsi alciósan. De akinek ez a fontos hogy olcsó legyen, az viszont sokkal jobban jár egy ilyennel, mint ha itthon venne 35-ért bármit, mert az mind használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82411) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Abban kérnék még segítséget, hogy mi okozhatja azt, hogy alacsony fényerő szinten, amikor betölt egy-egy képernyő, akkor fokozatosan, 1-2 másodpercenként a fényerő magtól állítódik. Nem tudom jobban leírni a jelenséget.

Az adaptív fényerő (automatikus) funkció KI van kapcsolva, tehát nem idomul, és egyébként is benti körülmények között produkálja ezt a dolgot.

Tehát pl. rányomok a Chrome-ra, betölt a Google, ahol sok a fehér rész és kb. 5 másodpercen keresztül mintha villogna a képernyő, "beállítja" a megfelelő fényerőt, 1-2 másodpercenként változtatva. Aztán kb a 3. ilyen állításnál beáll. Viszont ez nekem iszonyat zavaró.
Lenovo M8.

(#82412) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Megpróbálkoztam egy videókészítéssel: amit láttok, azt nem a felvételt készítő telefon produkálja, hanem a táblagép. 1-2 másodpercenként úgy gondolja, állít a fényerőn. Talán valamennyire látszik, bár nehéz levideózni. Ez minimális fényerőn van most videózva.
Ez hiba lenne, vagy valami funkció, amit ki tudok kapcsolni valahol? Itt a videó: [link]

Szerk: ez lenne a készülék, Media Marktból: [link]

[ Szerkesztve ]

(#82413) cidalain válasza RoSSo3 (#82412) üzenetére


cidalain
veterán

Nem lehet valami energiagazdálkodási beállítás?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82414) RoSSo3 válasza cidalain (#82413) üzenetére


RoSSo3
senior tag

köszi a választ!
ezt gyanítottam én is, de az akkumulátor beállításoknál minden energiagazdálkodási opciónál ki van véve a pipa. most teljesen feltöltöm, megnézem, hogy úgy hogy viselkedik.

a legfontosabb az lenne, hogy kiderüljön, hogy ez szoftveres vagy hardveres jelenség? kb. 1 hete használom, nem sok app van fent rajta, és alap android, nincs semmi extra ROM vagy mod, vagy launcher vagy semmi ilyesmi.

(#82415) cidalain válasza RoSSo3 (#82414) üzenetére


cidalain
veterán

Ha magasabb fényerőn nem csinálja a villgást, akkor gyanítom, valami sw probléma lesz inkább.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82416) rothfb válasza RoSSo3 (#82412) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem ez hardveres vagy szoftveres hibának tűnik. Én még megpróbálnék egy gyári visszaállítást. Ha nem változik és garis, a videóval együtt visszavinném. Ha nem garis, akkor használd így vagy venned kell másikat.

(#82417) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Köszi a válaszokat! Igen, garis bőven, 1 hetes a készülék kb - vagyis azóta van nálam, azóta használom.

Furcsa, hogy a sípolás is a fényerősséghez kötődik, és azon belül is főleg az alacsony fényerősséghez. És ez a villódzás szintén.

Ami még feltűnt, hogy néha a Youtube videókat úgy kezdi el lejátszani, hogy a hang megy a kép meg lemarad, aztán behozza magát a kép, aztán megint lemarad. Ilyenkor újra el kell indítsam az adott videót, hogy ez megszűnjön.

Nagyjából az általam használt 10 appot tettem fel. Játék egyáltalán nem is ment rajta, tehát nincs terhelve sem.

Nagy kedvem nincs visszavinni, mert Murphy törvénye, hogy ott majd a nagy zajban nem fogják hallani a sipolást és a fényerő sem fogja "produkálni" magát. De ugyanakkor meg magától gondolom nem fog megjavulni - a gyári beállítást megpróbálom, köszi a tippet!

Ebben a 8-as kateriában nem találtam ár-érték arányban jobbat ennél, így szerintem becserélném ugyanerre. Csak félek tőle, hogy beveszik, eltelik majd pár hét, mire jön eredmény, hogy mi a gond vele, javítják, stb. Megint nem lesz táblagépem hetekig - ahogy a Medion készülékkel is jártam :(

(#82418) rothfb válasza RoSSo3 (#82417) üzenetére


rothfb
veterán

Te vagy a sípolós is? Fényerő vs sípolás? A készülék cserés, ez egyértelmű hardveres hiba.

[ Szerkesztve ]

(#82419) RoSSo3 válasza rothfb (#82418) üzenetére


RoSSo3
senior tag

igen-igen :( akkor azt hiszem, holnap visszaviszem. kíváncsi leszek, milyen menetrendje lesz a dolognak. a Medion szervize leszerepelt, remélem, a Lenovoé jobb lesz - be fogok számolni mindenképp, mi volt!

köszi a tanácsokat!!

(#82420) rothfb válasza RoSSo3 (#82419) üzenetére


rothfb
veterán

Mivel 3 nap eltelt, el fogják küldeni szervizbe és egy jó db-ig nem fogod újra látni. Ha adnak másik, azon nagyon meglepődnék. Az lenne a fair, de nem valószínű.

(#82421) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Lehet találtam valamit a fényerő villódzás témájában. Elképzelhető, hogy az Android lenne az oka? Ebben a forumban "dimmelésként" emlegetik ezt a hibát, és csak egyes Android verzióknál érezhető, Lenovo táblagépeknél.
[link]

(#82422) Nightspirit válasza cidalain (#82410) üzenetére


Nightspirit
csendes újonc

Hello. Köszi a választ. Hát elhiszem hogy nehéz találni de a 10 col az nekem akkor is túl nagy sajnos. Így marad a 8. Látom van azért probléma Lenovokkal is, bár biztos csak balszerencse...
Találtam egyébként Xiaomi Pad4 8-ast. 230Euro- és még + kedvezmény új regisztrálóknak Banggood-on. Meg Aliexpressen is elérhető, de néhány ügyfél keményen szidja az eladót.
Na most annyi lenne a kérdésem hogy ez az MIUI is android tehát van google play meg minden normálisan ugye? Azt irja hogy nincs OTA frissités, tehát akkor ami android lesz rajta az marad, vagy pcről kell megoldani a frissitést. Nem vagyok egy guru de vannak erről biztos leírások esetleg videók.
Megmondom őszintén kicsit tartok ezektől a chuwi meg hasonló dolgoktól, de persze attól még nem feltétlenül lehetnek ezek sem rosszak, ez tény.
emiatt a korona-vírus helyzet miatt tapasztalható esetleg nagyobb késedelem szállításkor?

(#82423) cidalain válasza Nightspirit (#82422) üzenetére


cidalain
veterán

Mi pad 4 gyárilag csak kínai belpiacos. Global verzió sem gyári, hanem jellemzően a webshopok által ráhenkölt módosított xiaomi.eu, ezért nincs OTA. Érdemes a globalt venni, mert annál nyitott a bootloader. Amikor megkapod célszerű lecserélni valami hivatalos alternatív romra az egész rendszert. Van leírás, itt a fórumon is mert van szaktopikja.
Egyébként jó tablet, én elégedett vagyok vele.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82424) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
Megvan a Teclast m89pro, kipróbáltam egy 256 gb-s sd kártyával, ami telefonnal működik és sérültnek látta, a mérete a probléma?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82425) Josi válasza milkabrams (#82424) üzenetére


Josi
aktív tag

A leirások szerint 128Gb-ig kezeli az SD kártyát. Szóval a mérettel lesz a gond.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#82426) milkabrams válasza Josi (#82425) üzenetére


milkabrams
őstag

És ezzel tudok valamit kezdeni?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82427) rothfb válasza milkabrams (#82426) üzenetére


rothfb
veterán

Venni egy 128 Gb-os SD kártyát.
Vagy venni egy olyan tabletet, ami kezeli a 256 Gb-os kártyát. De az utóbbi a drágább megoldás.:)

(#82428) milkabrams válasza rothfb (#82427) üzenetére


milkabrams
őstag

Csak van valami szoftveres megoldás.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82429) Somatom válasza milkabrams (#82426) üzenetére


Somatom
veterán

Csinálj egy 128 -as első partíciót FAT32 -vel, a többit hagyd lefoglalatlanul! Hátha megkajálja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82430) milkabrams válasza Somatom (#82429) üzenetére


milkabrams
őstag

De én az egészet szeretném használni.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82431) Somatom válasza milkabrams (#82430) üzenetére


Somatom
veterán

Most a vágyaidról diskurálunk, vagy a lehetőségeidről?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82432) milkabrams válasza Somatom (#82431) üzenetére


milkabrams
őstag

Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, mégis miért írsz?!? Gyanítom xda-n megoldották, mint ahogy sok mást is pl. LG quad dac high gain mód.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82433) cidalain válasza milkabrams (#82432) üzenetére


cidalain
veterán

Jaj ne már...
Hivatalosan nem kezeli. Ha tudnánk róla hogyan lássa az egészet, már segítettünk volna.
Ha gyanítod hogy van rá megoldás valahol, xda-n pl, akkor ott kell körülnézned. Most mi guglizzunk helyetted, vagy tényleg nem értem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82434) milkabrams válasza cidalain (#82433) üzenetére


milkabrams
őstag

Mert még csak kérdéseket találtam, de úgy gondoltam, hogy mivel ez is egy tabletekkel folgalkozó topic, talán akad valakinek valami ötlete, én kérek elnézést, hogy ilyesmit feltételeztem.
Ezzel zárjuk is le.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82435) cidalain válasza milkabrams (#82434) üzenetére


cidalain
veterán

Az első három bejegyzésre teljesen jó, értelmes választ kaptál.
Negyedikre bökted ki, hogy tulajdonképpen az első háromra te is tudtad a választ, de te mégis alternatív megoldást keresel, hogy úgy működjön, ami nem elvárható a specifikációk alapján.

Ez inkább általános tabletes fórum, típusokról, specifikációkról, tapasztalatokról. Ami neked kellene az már inkább mélyvíz. Mivel a problémád nem valószínű, hogy megoldható simán szoftveresen, így az android alkalmazások topikot sem javasoltam, ha esetleg mégis, ahhoz root kellene, de az megint már mélyvíz. Ha szerencséd van, akkor egy módosított custom rom megoldja a problémádat, de az megintcsak nem egy ajánló topic témája. Hogy ilyen rom létezik e, az a kérdés. Ha van, akkor lesz is leírás mellette, hogy mitévő legyél.

Ugyanakkor nem valószínű gyors megoldás, másodvonalas kínai cuccokra nem gyártanak tömegével custom romot, szóval marad a gyári, és marad a max 128 GB. Ez van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82436) milkabrams válasza cidalain (#82435) üzenetére


milkabrams
őstag

Közben megoldottam, működik 128gb+is.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82437) Dr.NX válasza milkabrams (#82436) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Esetleg megoszthatnád itt is, hogy hogyan sikerült.

Elfogadom a sütiket.

(#82438) milkabrams válasza Dr.NX (#82437) üzenetére


milkabrams
őstag

Csak formázni kellett. Géppel formázva sehogy sem akart működni, csak a tabon formázott kártyát ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#82439) rothfb válasza milkabrams (#82438) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs kizárva, hogy valójában arra a tab-ban formázott kártyára ténylegesen csak 128 Gb-nyi adatot tudsz rámásolni. Hiába 256 Gb. Érdemes lenne kipróbálni.

(#82440) Joey6


Joey6
csendes tag

Sziasztok!
Korábbi ALLDOCUBE M8 TABLET probléma folytatása.
Banggood válaszolt: Az Ön esetére megpróbálhatja helyrehozni a helyzetet, miután konzultációt követően megmondta nekünk a javítási díjat.
Tudtok ajánlani valamilyen szervizt, ahova írhatok, árajánlatot, segítséget kérhetnék?
Köszönöm!

(#82441) cidalain válasza Joey6 (#82440) üzenetére


cidalain
veterán

Van egy tag aki hirdet javítást itt az aprón. Nem ismerem, sosem dolgoztattam vele, de mivel egyetlen találat, ezért úgy gondolom belinkelhetem ide: [link]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82442) Petyuska111


Petyuska111
tag

Elméleti kérdés: ha egy alaplaphibás tabletet, ami egyáltalán nem kapcsol be (6-os Androiddal, ami úgy van beállítva, hogy minden bekapcsoláskor kérjen pin kódot) beadok szervízbe, bármilyen módon belenézhetnek az ott tárolt adatokba (gmail fiók, tárolt fájlok, stb.)? Vagyis mennyire biztonságos szervízbe adni. A törlésre ugye szervíz előtt nincs mód, mert nem kapcsol be egyáltalán. Elméleti a kérdés, már visszakaptam a szervízből, nem javítható, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire voltak biztonságban az adataim. Semmi komoly nem volt rajta, de pl. fizettem rajta bankkártyával, stb., inkább a jövőre nézve vonnám le a tanulságokat. Törhető egy ilyen rendszer, ki tudják belőle szipkázni a tárolt információkat egy be sem kapcsoló gépből? Telefonnal is történhet ilyen bármikor, azon már sokkal több személyes adat lehet.

(#82443) cidalain válasza Petyuska111 (#82442) üzenetére


cidalain
veterán

Elvileg nem. Gyakorlatilag meg biztosan igen, de nem olyan egyszerűen, hogy egy holmi szervizes csóka 2 perc alatt megcsinálja.
Eleve jelszavas a védelem, így az adott androiddal biztosan nem férnek hozzá. Viszont ha a tárhely memóriachipet leszeded az alaplapról, akkor elvileg olvasható a tartalma, de ez azért nem a szomszéd pistike szint már. Úgyhogy szerintem ezt a szerviz nem csinálja meg, meg amúgy senki nem fog ezzel foglalkozni ha te csak egy átlagos gipsz jakab vagy.
Viszont lehet titkosítani egy eszközt, akkor pont a tárhelyet titkosítjuk, és akkor egy kiszerelt memóriachippel sem fognak tudni mit kezdeni.

Android titkosítás infók: [link]

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82444) Petyuska111 válasza cidalain (#82443) üzenetére


Petyuska111
tag

Ha jól tudom android 10-nél már nincs teljes tárhely titkosítás opció, tehát újabb eszköznél ez nem működik. Csak az SD kártyát tudja titkosítani, ha van a telóban. A telefont magát nem. "Biztonsági mappa" van az S10e telómon, esetleg az pótolhatja ezt valamennyire?

(#82445) cidalain válasza Petyuska111 (#82444) üzenetére


cidalain
veterán

Ezt a részét passzolom. :B

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82446) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Gyerek nem hagy békén, hogy már kevés játék megy a tableten, főleg az újabbak, ha be is tölt kilép, meg minimum grafikán is szaggatnak.

Most egy LG G pad 7 (V400) van, de már eléggé elhasznált :)

Mennyiért lehet kapni egy 8-10 colos, jobbféle GPU-val és CPU-val ami a mai kor követelményeinek megfelel, és kitart jópár évig mint ez (5 éves kb).
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-10
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. eMAG, Amazon, kínai webshopok stb.) is opció? Bármi szóbajöhet, ha van rá gari
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) játék
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj). Ez a kérdés :)

Köszi!

(#82447) cidalain válasza coolpet (#82446) üzenetére


cidalain
veterán

Én ugyanezt egy Xiaom Mi Pad 4-re cseréltem. Mostanában csak Banggoodon láttam, viszont kupon nélkül 260 usd körül van, ami elég sok. Kuponnal ha 200 körül megvan, az jó. De az elején kicsit mókolós, romot kell cserélni rajta (na jó nem kell, de erősen javasolt)

Itthon nincs sok értelmes 8-as. Esetleg Lenovo M8 de csakis 3 vagy 4 GB rammal. (Banggoodon kapni ezt is, 4 GB-osat)

10" esetén a legolcsóbb értelmes gép a Huawei Mediapad T5, ami akciósan 60 környékén már megvehető két év hazai garival.

Ugyanakkor a játék kicsit bővebben kifejtendő, mert nem mindegy hogy passziánsz, vagy full 3D akciójáték. Nem mindegy, erős grafikás játékokhoz nem elég általános hardver, ott már 100 fölött kellene költeni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82448) Dr.NX válasza coolpet (#82446) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Én azt mondanám, hogy játékra minimum 4 GB RAM (és ma már az se hűha, persze nem tudom milyen játékokról van szó), azok 80 ezertől kezdődnek.
https://tablet-pc.arukereso.hu/f:4-gb,android/?orderby=1

Elfogadom a sütiket.

(#82449) galuska95 válasza cidalain (#82445) üzenetére


galuska95
aktív tag

Sziasztok!

Húgomnak szeretnénk tabletet venni (14 éves). Ebből ki is lehet következtetni a fő felhasználási területeket. Youtube, netflix, pinterest valamint chrome böngészésre lenne a legtöbbet használva, valamint később egy két doksi szerkesztése.
Kb. 50-60 ezret szánunk rá de ha kell lehet több is.
Eddig ezt néztem: [link] mediapad T5 10
Jó lenne a 10collos képernyő, a BT billentyűzet csatlakoztatási lehetőség és a minimum 32Gb tárhely.
Mit ajánlotok ilyen ársávban?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#82450) coolpet válasza cidalain (#82447) üzenetére


coolpet
senior tag

Hát 7 éves lesz és többnyire transformerset nyom a tabon.

Most tőlem látta a Last Day On Earth:Survivalt, és azzal próbálkozik, de minimum grafon vagy 2 percet tölt maponként, és néha (minden 3. mapváltáskor) kilép :)

Tényleg 60K-t kell költeni hogy egy pár évre el legyek vele?
Ez a G-Pad is jó volt az android 5-el évekig :) Igaz nem tolta a gyerek :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.