Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81501) togvau


togvau
senior tag

Megérkezett az új tabletem, Android 9-el, és az a problémám, hogy nincs semmi vezeték nélküli kijelzős opció benne. A régi 5.1-es droidosban volt, tudtam vele használni a miracastos cuccomat.

Ha letöltök appot, az megnyitja ugyan azt a rendszehez tartozó tartalomátküldés képernyőt mint a régi tableten, de semmilyen eszközt nem lát.

Mi kell ahoz, hogy egy Android miracast olni tudjon?

hitler, sztálin, micro usb

(#81502) Dr.NX válasza togvau (#81501) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

6-os Android óta nincs Miracast, hogy Chromecastot használjanak a userek.
https://en.wikipedia.org/wiki/Miracast#Android
Hátha valaki tud javasolni appot a Play Store-ból, ami megoldja.

Elfogadom a sütiket.

(#81503) cidalain válasza balazsovics (#81500) üzenetére


cidalain
veterán

kuponnal csak 185 dollár [link]
Kupon: BG1eba75

(#81501) togvau
Van a wireless display mód, vagy mi a csuda. Nekem a tabom látja a TV-met, és tudok rá kivetíteni. A régi tabommal biztos, hogy Miracast-tal használtam. Viszont azt nem tudom, lehet hogy a TV-m több technológiát is támogat, ezért megy ezzel a tabbal is. (este otthon utánanézhetek, mert most se a tab, se a tv nincs kéznél)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81504) Somatom válasza Dr.NX (#81502) üzenetére


Somatom
veterán

Médiaátküldés többé-kevésbé működik, de screencast nincs CC nélkül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81505) balazsovics


balazsovics
tag

Még azt a kérdést engedjétek meg, hogy a galaxy tab 8-hoz képest a Teclast T8 és a Mi pad 4 milyen?

(#81506) cidalain válasza balazsovics (#81505) üzenetére


cidalain
veterán

Ahhoz a Galaxy 8-hoz ami itthon akciósan 50, és csak 2 GB ram van benne, csak 4 magos soc, csak HD felbontású kijelző?
Annál mindegyik sokkal jobb
Ez a Samu egy erős alap tablet, de rohadt drága, 35-40 körül mondanám ajánlott vételnek, de akkor is inkább a hazai 2 év gari miatt.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81507) balazsovics válasza cidalain (#81506) üzenetére


balazsovics
tag

Köszönöm, hogy megerősítetted, amit gondoltam. :)

(#81508) cidalain válasza balazsovics (#81507) üzenetére


cidalain
veterán

Nincsmit. A T30 és a Xiaomi is összehasonlítható a Samuval árban és sokkal erősebbek annál. Így adott pénzért többet kapsz, ha azok közül valasztasz.
(Xiaominál ajánlott egyből a gyári rom lecserélése xiaomi.eu romra, ez a legelején egy fél óra buherálás, de van itt szaktopic, van leírás, van segítség.)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81509) zebede


zebede
őstag

Teclast M30, 10,1", 4/128GB, Helio X27, LTE B20, 7.500mAh akksi, GPS.

Spanyol raktárból, postával biztosítással: 50.500Ft.
Kínából, BGM30cd kuponnal, postával, biztosítással 45.500Ft.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#81510) tomic


tomic
addikt

Tudnátok segíteni abban, hogy szerintetek melyik az az Androidos tablet ami kb egál szinten van egy Apple 7.generációs 10,2"tablettel?
Sebességben,tudásban felbontásban,szolgáltatásban,árban érdekelne.

(#81511) cidalain válasza tomic (#81510) üzenetére


cidalain
veterán

Samsung S5E
Kicsit ugyan drágább (az ipad 32 GB-os verzióhoz képest), cserébe papíron erősebb, több ram, nagyobb háttértár. Kicsit kisebb akku. Ezek mondjuk annyira nem összehasonlíthatóak a különböző oprendszer miatt, mindegyik mást követel meg a normális működéshez.
A kamera, és a kijelző azonban egyértelműen jobb, mint az iPad ezen verziójában. És a Samu microSD-vel bővíthető is.
Ez az iPad egy belépő szint Apple vonalon, a Samu viszont nem az Android vonalon. Véleményem szerint megéri azt a 20-30k többletet a Samu.
Bár talán még a Huawei Mediapad M5 10 Lite is partiban van ezzel az iPad-dal, az meg olcsóbb kicsit.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81512) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok,

Feleségem születésnapjára szeretnék venni egy Androidos tabletet.
Főleg internetezésre, youtubeozásra, facebookra lenne használva.
8-10 inches kijelző és 3-4 GB ram a cél, minél frissebb operációs rendszerrel.
Használt készülék is szóba jöhet.
Az összeg amit rászánnék az 50-70 ezer Ft.

Mit ajánlanátok?
Előre is köszönöm.

(#81513) tomic válasza cidalain (#81511) üzenetére


tomic
addikt

Köszi a segítséget.
Az Applet csak azért hoztam fel mert azt próbáltam az egyik ismerősömnél. A kijelzője tetszett,a gyorsasága nagyon rendben volt. Nem akadt nem gondolkodott órákig. Viszont Apple, ami hozzám,hozzánk tuti nem jön.

Valami ilyesmit keresek Androidosban.
Samsung picit drága,de ha azt mondod csak ez a kategória tudja ezt akkor lehet spórolni.

Amúgy ezt a Huawei-t mondod? [link]

Xiaomi nem csinál valami hasonló tabot? Ők mindig erős hardvert kínálnak elérhető áron?

[ Szerkesztve ]

(#81514) cidalain válasza tomic (#81513) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, erre a Huaweire gondoltam.
Xiaominak csak a Mi Pad 4 (8"), vagy a Mi Pad 4 Plus (10"} jön szóba. Kb 1 éves jószágok már, igaz, jó a hardver. A gyári szoftver cseréje ajánlott egyből, így kis kézimunka kell hozzá (xiaomi.eu rom javasolt legaább, ugyanakkor más alternativok is vannak. Xiaomi.eu rom már nem frissül - talán 2019 augusztusi az utolsó. És úgy hírlik a Xiaomi több tabletet nem fog piacra dobni)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81515) f(x)=exp(x) válasza LeventeV (#81512) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Én is ilyen paraméterrel keresek tabletet... :B

(#81516) cidalain válasza LeventeV (#81512) üzenetére


cidalain
veterán

itthonról nem igazán van jó 8"-os tablet.
Elvétve előbukkan még itt ott Lenovo tab4 8 Plus, de használtan jó opció, bár ez akciósan megvolt 50-ből, így használtan nyilván valahol 40 alatt lenne ideális vétel

10" esetén Huawei Mediapad T5 ami 60 körül kapható akcióval, esetleg Samsung SM-T590, bár ez inkább a határod felső része, vagy egy kicsit felette akciósan, viszont használtan jó opció. Használtan még Huawei Mediapad M5 Lite 10, ami lényegében egy kicsit kicicomázott T5 ugyanazokkal az alaphardverekkel, csak kicsit jobb szenzorkörítés, kicsit erősebb akku, és opcionálisan M-Pen érintőceruza is járhat hozzá.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81517) tomic válasza cidalain (#81514) üzenetére


tomic
addikt

Most néztem egy tesztet a Huawei-ről. Jókat mondanak róla de mikor azt mondta, hogy a proci egy 2014- es telefonétól picit jobb,akkor elbizonytalanodtam. Ettől azért több kellene.
Xiaomit elfelejtettem.
Akkor csak a Samsung S5E marad vagy van valami más is szerinted?

(#81518) cidalain válasza tomic (#81517) üzenetére


cidalain
veterán

Tabokba nem divat csúcs procit tenni sajnos. Max csak a Samu aktuális top terméke fogható egy erős telóhoz. Ez most a Galaxy Tab S6.
Megnézheted a sima Huawei Mediapad M5 típust is, de az S5E szerintem annal is jobb kicsit.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81519) balazsovics


balazsovics
tag

Sziasztok!

Természetesen addigra sikerült meggyőzni tesóm a banggoodról, hogy pont letelt az akció... :W nézegetem a Teclastokat ott, de nem igazán tudom melyik lenne a nyerő. Még mindig 8" és lehetőleg a korábbi áron kellene :)

(#81520) balazsovics


balazsovics
tag

Ez pl?
https://www.banggood.com/Teclast-M89-PRO-MT6797X-Helio-X27-3GB-RAM-32GB-7_9-Inch-Android-7_1-OS-Tablet-p-1484082.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

(#81521) balazsovics válasza balazsovics (#81520) üzenetére


balazsovics
tag

Illetve kicsit drágábban még ő, akit javasoltatok is. Ahogy nézem megérheti a +10e-t, annyival jobb.
https://www.banggood.com/Teclast-M30-X27-10-Core-4G-RAM-128G-ROM-10_1-2_5K-Screen-Android-8_0-OS-4G-Phablet-Tablet-PC-p-1542562.html?rmmds=search&cur_warehouse=ES

(#81522) cidalain válasza balazsovics (#81519) üzenetére


cidalain
veterán

Melyiket nézted eredetileg? Nézek rá kupont, azok jobb árat adnak, mint az akció ;)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81523) PeterUr


PeterUr
csendes tag

Nekem elég érdekes megoldású tablett kéne. Mert lehetőleg legyen ütésálló és víz álló, aránylag nagy kijelzővel. Lehetőleg SIM kártya és Wlan többféle szabvány. A többi abszolút nem fontos inkább tesztelés helyszínen meg jegyzetelés a baj hogy wines lenne jó a műszerek szoftverei miatt. Na ilyet ésszerű árban nem találok legalábbis nem sikerül találni.

A másik érdemes még használtba lenovo pad tb3-710f est keresni gyereknek ami most van samsung arra már olyan régi android fut hogy a gyerekek által használt appok jelentős része nem működik. A lenovo-ból van egy és jobb volna ha nem kellene több fajtával kínlódni :D

(#81524) zebede válasza balazsovics (#81521) üzenetére


zebede
őstag

Az M89 már csak Kínából rendelhető az M30 meg tíz colos.

(#81525) balazsovics


balazsovics
tag

Basszus, igazatok van. Eredetileg a T8-at néztük.

(#81526) balazsovics válasza balazsovics (#81525) üzenetére


balazsovics
tag

De mint kiderült a 10" se baj... :Y
Úgyhogy jó ez az M30, ilyen áron?

(#81527) balazsovics


balazsovics
tag

Szóval vagy a T8, ha van rá kupon, vagy az M30... ;)

(#81528) zebede válasza balazsovics (#81527) üzenetére


zebede
őstag

M30 48,5k most mindenestül, Spanyolországból.

(#81529) cidalain válasza zebede (#81528) üzenetére


cidalain
veterán

T8 kifogyott a Bangoodon, Gearbesten nagyon rossz ára van, felejtős most. Nem azt írják Banggoodon, hogy kifutott, így lehet hogy lesz még.

(#81523) PeterUr
Androidban van egy megfizethető nem full ipari verzió: Samsung Galaxy Tab Active 2, mindez 140 körül megvehető. 8", de csak Hd, van S-Pen stylus, nekem tetszik, használok egy ilyet melóban. (Nemrég óta csak, így szikrázó napsütésben még nem volt módom használni, de majd nyáron fogom nyilván)
Full ipari ütés, víz, mindenálló cuccok 3-400k körül vannak egyszerűen nem éri meg (mondjuk felhasználás kérdése). Esetleg fuss egy kört az Axtek Line-nál, van többféle méretű tab megoldásuk amiket forgalmaznak, és van win 10 is, meg droid is. Itt annó én kaptam eléggé emészthető árakat is. (Forgalmaznak Getac-ot is de az k drága, de van olcsóbb megoldásuk is, nyilván kompromisszumokkal a Getac-hoz képest)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81530) stagabi


stagabi
csendes tag

Sziasztok Srácok!
Csak egy kis infó, megérkezett a P10hd tabletem USB-C csatival és a céges Telekomos kártyával erős 4G van rajta! VIDÉKEN!!!??? :Y
Valaki, valami okosat?

Csak Alcatel: 985,990,995,Idol Ultra...

(#81531) Somatom válasza stagabi (#81530) üzenetére


Somatom
veterán

A B20 -at általában vidéken használják, mert az alacsonyabb (800MHz) frekvencia nagyobb lefedett területet ad. De, ez nem jelenti azt, hogy vidék = B20.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81532) cidalain válasza stagabi (#81530) üzenetére


cidalain
veterán

A magyar szolgáltatók nem csak a B20 LTE frkvenciát használják 4G sugárzásra. Amikor elkezdték kiépíteni, a meglévő helyeken elsősorban városokban még más frekvencián kezdték a sugárzást, jellemzően magasabb frekvencián, aminek a hatótávja kisebb. Aztán 800 MHz-en kezdték az országos lefedettséget, így ritkábban kellett tornyot telepíteni.
Szóval a Telecom nyomat 4G-t nagyobb településeken B3 (1800 MHz) frekvencián is, azt meg pont tudja a tabod, és nálad el is érhető a településeden = öröm, boldogság
(Voda sugároz B20-on kívül B7-en, Telenor meg B3, B7, B8-on is)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81533) zebede válasza stagabi (#81530) üzenetére


zebede
őstag

És egyébként milyen a gép?

(#81534) stagabi válasza zebede (#81533) üzenetére


stagabi
csendes tag

Szerintem teljesen rendben van, minőségi problémát nem találtam mindene működik. Meglepi volt az USB-C, mondjuk a töltőt kispórolták a dobozból. Fényerő napsütésben is renben. Filmezni térképet nézegetni tökéletes. Kamerák ratyi. Játszani nem szoktam.

Csak Alcatel: 985,990,995,Idol Ultra...

(#81535) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

8" tabletet vennék normál, átlagos felhasználásra. Fontos a szép kijelző, jó akksi, megbízhatóság. A keret max 45 ezer ft, szóba jöhetne használt is, ha jó vétel. Láttam itt a Hardveraprón Samsung Galaxy Tab S 8.4 -et, de nem tudom bevállalható-e egy 2014-es kiadású tablet ennyiért. Még vagy 2 évig szeretnénk mi is használni.

OnePlus 12

(#81536) zebede válasza sharkypeti (#81535) üzenetére


zebede
őstag

Akkor már inkább az ugyanott hirdetett Huawei MediaPad M3 Lite, vagy a Samu S2.
Szerintem.

(#81537) Hzi válasza sharkypeti (#81535) üzenetére


Hzi
aktív tag

50k-ért Huawei M3-at is hirdetnek, én is vacilláltam rajta, az tuti jobban megéri.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#81538) antalbt válasza cidalain (#81503) üzenetére


antalbt
csendes tag

cidalain: köszönöm a kupont, pont tablet vásárlása előtt álltam, berendeltem egyet a Xiaomi Mi Pad 4-ből.

Segítenél, hogy hol találok leírást a xiaomi.eu rom felrakásához. :R

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#81539) cidalain válasza antalbt (#81538) üzenetére


cidalain
veterán

Egészségedre.
Itt a topicja: [link]
Itt a kulcs leírás: [link]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81540) bolic


bolic
őstag

Figyelem! Facebookon megtudtam hogy a Huawei már nem gyárt androidos készülékeket! :Y

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#81541) Somatom válasza bolic (#81540) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ezért nem vagyok a Facebookon. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81542) cidalain válasza bolic (#81540) üzenetére


cidalain
veterán

Nem kell ehhez FB tagnak lenni. Olvasol valamit, neked kell eldönteni, hogy aki írta az hülye-e, amit írt annak van-e értelme, igaz-e.
(Aki meg erre nem képes, az maga is hülye)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81543) LeventeV válasza cidalain (#81516) üzenetére


LeventeV
senior tag

Koszi a valaszt.
Valoszinu, hogy a Samsung lesz a befuto, szetnezek a hasznalt piacon is.

(#81544) Dr.NX válasza cidalain (#81542) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mondjuk az olvasottak alapján van esélye annak, hogy így lesz és nem lesz Google a Huawei készülékeken. A legutóbbi hivatalos nyilatkozat az, hogy elsődleges választásuk továbbra is a Google (Play Store és annak ökoszisztémája), de anélkül is el tudnak lenni, ha muszáj.
Egyébként meg Android != Google.

Elfogadom a sütiket.

(#81545) Somatom válasza Dr.NX (#81544) üzenetére


Somatom
veterán

De, nem azt írta, hogy nem lesz GPSZ, hanem azt, hogy Android nem lesz. Az nem ugyanaz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81546) cidalain válasza Somatom (#81545) üzenetére


cidalain
veterán

Ráadásul, hogy >már nem gyárt< ami nem igaz

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#81547) Hzi válasza Hzi (#81537) üzenetére


Hzi
aktív tag

Nah, valaki rá is csapott.
Használja egészséggel. :C

Én meg várok, hátha lesz egy M5-ös 8"-os eladó (pláne garival). :K

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#81548) tomic


tomic
addikt

Ez a többiek àlltal vàsàrolt Teclast M30 milyen erőt képvisel? A koràbban említett Applet hozza szerintetek vagy csak àr értékben jobb?

(#81549) antalbt válasza cidalain (#81539) üzenetére


antalbt
csendes tag

Köszönöm!

(#81550) Dißnäëß válasza tomic (#81548) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Papíron elég fasza, de a valóságban én elég csoffadtnak éreztem, azaz nem túl folyékonynak a scrollozgatást, ablakok nyitogatását-becsukását, ilyesmiket. Olyan nem reszponzív, de megcsinál mindent, amire kéred.

Kicsit tank. Lassan gyorsul, nehezen áll meg, nehezen változtat irányt, de elpusztíthatatlan és ha beindult, jól megy. Masszív, nehéz is, nekem asszem privátban nem is kellene 10-es tablet.

Launcher azonnali csere + alig várom, hogy XDA Dev kidobjon rá valami értelmes fw-t és azonnal flash-elem fel.

Igaz hugomé .. :D de akkoris. Amúgy ő szereti nagyon. :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.