Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) insyde5


insyde5
aktív tag

Üdv!

Ilyen elvárásoknak valami Friss Tipp?

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
- 8"

■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
-Új

■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
-itthon a gari miatt

■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
netezés, olvasás, esetleg film, youtube. JÁTÉKRA NEM!

■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül.
40 k körül

AZ akksi idő számít!

(#63152) Ngeri11


Ngeri11
csendes tag

Nos, döntöttem, mégpedig a Samsung Galaxy Tab 10.1 2014 Edition mellett. Az okok: erős hardwer, 2560 x 1600 kijelző, ismert márka, és ami eldöntötte a kérdést, az az S Pen volt. Nem olcsó viszont, 110.000Ft-tól kezdődik. (Több helyen olvastam hogy túlárazott volt amikor kiadták, viszont én ebben az árban nem találtam még egy ilyen jó gépet.)
Kiváncsi lennék a ti véleményetekre is a választásommal kapcsolatban. :P

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#63153) csendes válasza kisapa (#63135) üzenetére


csendes
őstag

Sajnos ez sok tabletnél így van. A tárhely egyik részét eleve elfoglalja maga az operációs rendszer. A maradékot pedig kétfelé particionálják, és a marketing szerint az átlag felhasználó alig telepít programot, viszont sok multimédiát tárol a gépen, így aztán az kapja a kisebbik részt. Az Op3ndottnál is emiatt volt a nagy felzúdulás.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63154) csendes válasza cidalain (#63136) üzenetére


csendes
őstag

Kínai tabletnél és mobilnál sajnos a megapixel sokszor nem az érzékelő felbontását jelöli, hanem hogy szoftveresen hány megapixelre interpolálják fel. Marketing kínai módra...

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63155) csendes válasza Mtbsrác (#63150) üzenetére


csendes
őstag

Elsőre kérnék kölcsön egy OTG kábelt, ami másnál normálisan működött.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63156) faramuci69


faramuci69
csendes tag

Sziasztok,

Ilyen elvárásoknak valami Friss Tipp?

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
~ 10

■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
- Új

■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
- mindkettő opció. Jobban bízok az aliexpressben mint a körúti-gagyigsm-ben.

■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
- skype, netezés, játék, email, szövegszerkesztés

■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
- több opció is érdekelne 1: ~60, 2: ~120 (de az is lehet, hogy végül kettőt vennék, mert több jelentkező is van a családban a használatra. Ekkor a drágább 4G (LTE) lenne)

Jó lenne, ha starpabíró lenne.

Rövid piackutatás után, több termék is megtetszett, de mindnél vannak problémák.
Ezért is fordulok segítségért hozzátok. :)

Tetszik a drágábbak közül:
Cube i7 stylus, 10.6, core M - Ez nem csak windowsos? Esetleg van versenyképes kínai alternatívája?
iPad Air 1 - tudom ez nem androidos, de lehet, hogy megfontolandó alternatíva lehet.
Sony Z2 -
Samsungok nem igazán jönnek be.
A Nexus 9 tetszene, de félek, hogy még nem kiforrott darab, talán a következő generáció. Ráadásul a beszerzése is nehézkes. Van hír arról, hogy a HTC tervez valamit még idén kiadni?

(#63157) darkengurry


darkengurry
csendes újonc

Sziasztok! 10"os olcsó gépet keresek szövegszerkesztéshez, táblázatkezeléshez, olvasáshoz. Szerintetek mi az az alsó határ, ahol még nem zavaróan szar a gép? Hordozható billentyűzetekről mi a véleményetek? A célom az lenne, hogy legyen egy könnyen hordozható eszközöm tanuláshoz, munkához, szóval valamilyen billentyűzetre számítanék.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
10".

■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Mindegy, de ne menjen tönkre azonnal

■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
mindegy, nem sűrgős

■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
szövegszerkesztéshez, táblázatkezeléshez, olvasás (gondolom ehhez a windowsos a legmegfelelőbb az office miatt, de 80nál láttam az első 10"ost vele.)

■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
dokkoló/billentyűzettel együtt 60-at, de erre a felhasználásra mérten a legolcsóbbat keresem, tapasztalat híján nem tudom, melyik alkalmas még rá.

Köszönöm a segítséget!

(#63158) tjb007 válasza mcs (#63149) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel a 40-45 ezer forintos kategóriában 8 hüvelykes Lenovo csak egy van, abban is egy elég réginek és gyengének (a konkurens modellekben lévőkhöz képest) mondaható processzor van, így nem csoda, hogy az Intel szimpatikusabb (nekem is az lenne). :) Kizárásos alapon maradt az ASUS MeMoPad HD 8 ME181CX.

(#63151) insyde5

WayteQ xTAB-8X, Lenovo 8, ASUS MeMoPad HD 8 ME181CX

(#63156) faramuci69

Itthon 60: ASUS ZenPad 10 Z300C, Allview Viva H10 LTE
Itthon 120: Lenovo Yoga Tablet 2 10" (LTE-s is), ASUS Transformer Pad TF303CL, ASUS ZenPad 10 Z300CL

Külföldről való rendelésnél az a 60 és 120 áfával együtt értendő, vagy az még pluszban jöhet rá (ha nem nem EU raktáras)?
A Cube i7 Stylus csak Windowsos, a HTC tablet pedig idén nem várható (főleg nem 10 hüvelykes).

(#63157) darkengurry

[link] vagy [link] (a Shipping from: résznél Németországot kell választani)
A billentyűzet beszerzése már nem lesz egy olyan bonyolult feladat.

(#63159) mcs válasza tjb007 (#63158) üzenetére


mcs
veterán

Volt már nekem korábban Asus ME70C, és az abban lévő két magos Atom rendszerteljesítményben simán hozta azt a szintet, mint a munkahelyi Lenovo A8-50 A5500-H az MTK 8382vel. Játékokban gyengélkedett csak az Asus néhol, de az valószínűleg az x86 architektúrának volt köszönhető. Anyám úgyse fog játszani, így neki a négy magos Atom bőven kielégítő lesz. ;)

(#63160) kisapa válasza csendes (#63153) üzenetére


kisapa
senior tag

Akkor viszont ezt egyértelműen kellene kommunikálni.Ez így tulajdonképpen félrevezetés,és akkor finoman fogalmaztam.

(#63161) cidalain válasza csendes (#63154) üzenetére


cidalain
veterán

éppen ezért nem foglalkozunk a MP számmal.
Ha számít a minőség, akkor fel a prohardver tesztekhez, és megnézegetjük a teszt képeket, amik mindíg vannak, majd ez alapján eldöntjük hogy jó képeket csinál vagy sem. ugyanez külföldi tesztelős oldalakon is divat, tehát amit nem tesztelt a prohardver, arról is lehet találni sample image-eket.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63162) zolikaDB válasza tjb007 (#63158) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mennyire vállalható sima tartalomfogyasztásra az ASUS ZenPad 10 Z300C a 10"-os kategóriában? Tehát, tudva, h kicsi a felbontása? Saját topikjában cirka 40 vélemény van, ott a 15-ös 1366*768-os notebook kijelzőhöz hasonlítva mondják, h nem rossz...
Vagy a 64-65k-ért ebben a méretben itthon van alternatíva?
Köszönöm :R

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#63163) csendes válasza zolikaDB (#63162) üzenetére


csendes
őstag

Asus Transformer Pad TF303K-1D014A 10" 75 ezer Ft körül 1920x1200 Qualcomm 8064
Asus Transformer Pad TF303CL-1G011A 10" Wifi + LTE 16GB 90 ezer Ft körül 1920x1200 Intel Z3745
Alcor IQ935R 32GB 70 ezer Ft körül 2048x1536 Intel Z3735F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63164) tjb007 válasza zolikaDB (#63162) üzenetére


tjb007
nagyúr

Teljes mértékben vállalható, alternatíva pedig (nagyobb kijelzőfelbontással) 65-ért nem lesz.

(#63165) zolikaDB válasza tjb007 (#63164) üzenetére


zolikaDB
veterán

csendes, tjb007: hálás köszönet! :R

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#63166) #81562624 válasza tjb007 (#63164) üzenetére


#81562624
törölt tag

ennek van 7-es vagy 8-as képátlújú változata?

(#63167) tjb007 válasza #81562624 (#63166) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, van mindkettő: [link]

(#63168) Sheld


Sheld
senior tag

A Chuwi 10"-os tabletjeinek sajnos nagyon felment az ára, így maradok 8"-nál.

Két tableten vacilálok:
Onda V820w
Chuwi Hi8/Vi8 [attól függ, melyik lesz raktáron]

Ami nekem fontos, tudjak rajta word-öt használni, és PowerPoint-ot. Csatlakoztatási lehetőségek közül csak a WiFi, Bluetooth, és OTG ami nekem fontos. (Bluethooth és OTG a billentyűzet+egér kombó miatt kell nekem.)

Ha lehet, akkor windows-os tablet, vagy dualboot-os érdekel.

Melyik lenne jobb vétel a felsorolt 2 (vagy 3) közül, esetleg tudtok-e olyat mondani, ami 35-40 körül kijön billentyűzetes tokkal? Vásárlás kb 2 hét múlva lesz esedékes.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#63169) tjb007 válasza Sheld (#63168) üzenetére


tjb007
nagyúr

A felsoroltakat mind a három tudja, ennek ellenére mégis inkább a két Chuwi közül érdemesebb választani a bloatware mentesebb Android és a nagyobb közösségi támogatás miatt.

(#63170) milkabrams válasza Ngeri11 (#63152) üzenetére


milkabrams
őstag

el kell hogy keserítselek, ugyanis ekkora felbontáson egyáltalán nem erős ez a hardver

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63171) Mtbsrác válasza csendes (#63155) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Van 3 (2db amit adtak a 2 tabhoz egyet meg vettem külön) szóval ez a hibalehetőség kilőve.

(#63172) Ngeri11 válasza Ngeri11 (#63152) üzenetére


Ngeri11
csendes tag

Valaki? Sajnos úgy fest eltűnt a hozzászólásom a feledés süllyesztőjében... :F

edit: jaj bocsánat, milkrabams(63170)-on átslisszant a tekintetem...
Főleg a 3GB RAM-ra céloztam, a review videókon elég szépen ment a rendszer, játszani meg nemigen szokásom androidon. Legfeljebb filmeket nézek néha.

[ Szerkesztve ]

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#63173) tjb007 válasza Mtbsrác (#63171) üzenetére


tjb007
nagyúr

Feltétlen szükség van arra az alkalmazásra? Fájlkezelőn keresztül nem próbáltad (pl. ES File Manager)? Kipróbálásként rádugtam az egyik Androidos tabletre a kamerát (SJCAM M10) és a gyári (nagyon fapados) fájlkezelőn keresztül gond és akadás nélkül le tudom játszani a videókat.

(#63174) milkabrams válasza Ngeri11 (#63172) üzenetére


milkabrams
őstag

a samu féle 3gb olyan mint máshol 2gb és igen a rendszer szépen megy videón, de ha samut veszel ajánlott a gyári helyett nova launchert használni, de még ez sem segít ha beállítasz valami mogzó hátteret

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63175) Bári


Bári
tag

Tudom, hogy off, de hátha. Mai napon a használtan vásárolt netbook-om töltése elromlott. A töltőjén eddig volt egy kék LED, az már sehogysem világít, valamint nem tölti a gépet sem. A gép maga jól működött amíg volt benne áram.

Volt-e már valakinek ilyen esete? Ilyenkor a táp ment tönkre (nem világít a kék LED) vagy a netbook? egy táp 3900 HUF, egész gépet vettem kb 4-szer ennyiért. Lehet túláramot kapott az egyetemi aljzatban, mert itthon kb 3-4 napot ment folyamatosan és vígan működött, ma meg kampec...

(#63176) kristof_


kristof_
tag

Sziasztok!

Erről a tabletről van valakinek valami infója KRUGER-MATZ KM0975 Eagle 975 9.7" 16GB Elsőr nagyon szimpatikusnak tűnik.
Vagy esetleg tudnátok ajánlani mást?
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 9-10
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Elsősorban itthon
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Leginkább csak pdf/ppt-k és egyéb formátumok olvasása, netezés, filmnézés. Játszani úgy sem játszanék rajta.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
Nagyon maximum 60.000Ft, de 50.000Ft körüli ajánlatot is meghallgatna a pénztárcám :)
Megjegyzésként: rengeteg tabletet végignéztem, de mindegyik amire nagyon felcsillant a szemem az 3G-t nem támogatta. Minden ajánlatot szívesen hallgatok.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#63177) Ngeri11 válasza milkabrams (#63174) üzenetére


Ngeri11
csendes tag

Ahogy nézem, lehet igazad lesz... :-/ Mégsem ér annyit az a toll hozzá.
Marad versenyben a Galaxy Tab S 10.5 és a Lenovo IdeaPad Yoga 2. Még eldöntöm hogy ér-e 20.000-et a 4K kijelző.

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#63178) Victoryus válasza Sheld (#63168) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hol? Most is ~40e Ft.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#63179) krisz242 válasza floratm (#63047) üzenetére


krisz242
tag

Megrendelted a i7 remix-et? Ha még nem szerintem várj még vele egy kicsit! Nekem van már, és nem fenékig tejfel a tábla. Először is az én gépemen nem volt PlayStore telepítve, bár lehet, hogy ez azért volt, mert nem jó helyről rendeltem. Olvastam, hogy volt akinek volt rajta mikor megkapta. Na mindegy, kis mókolással, de sikerült fölraknom, és így már tudtam telepíteni appokat. Gyárilag amúgy van rajta valami kínai appstore.
A másik komolyabb probléma az, hogy a magyar ékezetes betűket nem igazán tudja megjeleníteni. A nagy ő betűt elelehet felejteni, szóköz van helyette. Nagy ékezetes betűk sincsenek, amiket meg megjelenít, azok elé és mögé szóközt rak. Ezt a fórumot pl. nem nagy élvezet olvasni vele. Elvileg ígér a Cube nyelvcsomagot, de kérdés, hogy mikor lesz belőle valami, és hogy megoldja e a problémát.(meg hogy lesz e benne magyar nyelv)
Nekem ami furcsa még, hogy a hangerő gombnál a bal oldal a hangosítás, a jobb a halkítás. (A Ramos i9-emen fordítva van.)Mondjuk ha állítva használom a tabletet, akkor úgy logikus, de szinte mindig fekszik a hasamon. Mindegy, ez szokás kérdése, ez legyen a legnagyobb baj.
Ami még furcsa, és nem nagyon tetszik az a scrollozás. A Ramosomon megszoktam, hogy ha szép lassan húzom az ujjamat a kijelzőn akkor szépen folyamatosan mozog a kép/szöveg. Na az i7 remixnél nem így van. Ugrál a kijelző tartalma, olyan mintha az érzékelő felbontása kicsi lenne. Nem tudom, hogy ez szoftveres hiba, vagy a kijelző hibája, de nekem zavaró.
Az utolsó negatív tapasztalat: a kis kínai kezeknek nem sikerült a kijelzővédő fóliát buborékmentesen felrakni. Sebaj, levesszük, úgy sem szoktam fóliát használni a kijelzőimen, inkább vigyázok rájuk. Leveszem a fóliát, elkezdem húzni az ujjamat a kijelzőn, és bizony nehezen csúszik, sőt inkább tapad. Letörölgettem mikroszálas kendővel, de az sem segített. Szerintetek lehet, hogy a fóliáról maradt valami dzsuva a kijelzőn, és azért tapad, vagy ilyen sz@r anyagból van az előlap?! Mindenesetre rátettem a saját fóliámat, amt a hozzá rendelt tokhoz kaptam ajándékba. Mondanom se kell, hogy az ügyes magyar kezeknek sikerült több és nagyobb buborékot tenni a fólia alá, mint ami gyárilag volt! :D
Azért vannak jó tulajdonságai is a tabletnek. A 11,6-os kijelző szép nagy, elég jók a színek, nagy betekintési szög, és ha nem nézzük túl közelről, akkor nem pixeles. Túl mélyen még nem merültem bele a tesztelésbe, de ha van kérdésetek, megpróbálok válaszolni.
Igazából esti fekve netezéshez vettem, mert javarészt erre használom a Ramost is, és azt éreztem, hogy kellemesebb lesz nagyobb kijelzőt nézni, de egyelőre magyar szöveget nem túl nagy élmény rajta olvasni!
Ja, és a Ramossal az a bajom, hogy legkisebb fényerőnél is baromi világos, és sötétben eznelég zavaró.
Az i7 remix ebben sokkal jobb, jól le lehet sötétíteni.
Egyelőre ennyi, remélem teljesen nem vettem el a kedveteket ettől a tablettől. Szerintem, ha lesz magyar nyelv/ékezet támogatás, meg egy-két frissítés, akkor nagyon jó kis gép lesz. Legalábbis nagyon remélem!

(#63180) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Szakik!

Sose volt meg tabletem, igy a teszkos robbanaskor vettem egy open dottot. Erzem annak a korlatait,de racsusztam a tabletre, a laptopom alig kalcsolom be.

Van esetleg valami jo (kinai) tab minden koltseggel egyutt 35k-ig (nagyon max 40), ami:
4:3as keparany
Intel Z2520-nal jobb proci (sokkal),
Fullhd (HD is jo lehet talan), de fenyeros,
2Gb.
Android.

Koszonom.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#63181) mazsi


mazsi
senior tag

Srácok!

Beszéljen le valaki a Teclast X98pro tabletről! ;)

Vámmentesen tudom beszerezni másfél hét alatt, egy Op3ndott, Nexus7, Asus T100 triót cserélnék le rá, mert ebben 4GB memória van, és még marad is pénzem.

Tudtok ennyiért hasonló tudású cuccot?

[ Szerkesztve ]

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#63182) mazsi válasza Magnum_ (#63180) üzenetére


mazsi
senior tag

Az Op3ndott gyakorlatilag Teclast. Remek tableteket találsz 100-120 dollár környékén, ha nincsenek extra elvárásaid.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#63183) Sheld válasza Victoryus (#63178) üzenetére


Sheld
senior tag

Én innen lestem:

[link]

Az ondát meg innen: [link]

[link] Ő az, aminek felment az ára. Ez közel 50ezer, és még nincs hozzá billentyűzetem.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#63184) Victoryus válasza Sheld (#63183) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az még most is csak 43e forint. Annyit bőven megér.

A Teclast X98-nak egy baja van: nincs rajta normál usb. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#63185) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy Asus TF700KL tabletem, amin 4.1.1-es android fut.
A problémám az, hogy látszólag véletlenszerűen előjön a :

"Sajnos az android.process.acore folyamat leállt." hibaüzenet.
Ha rányomok az Ok gombra utána eltűnik egy időre.
Viszont amikor a beállításoknál meg akarom nézni a Nyelv és Bevitel opciókat, akkor 100%,hogy előjön, és nem is tudok ott beállítani semmit emiatt.
Hogyan tudnám ezt javítani?

Factory resetet próbáltam már, és sajnos másik Romot nem lehet erre a gépre rakni, mert nem készítettek.

Köszi!
Üdv,
Gábor

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#63186) csendes válasza mazsi (#63181) üzenetére


csendes
őstag

Ha jól értem a kérdést, akkor az ellenérvek:
Nincs GPS
Nincs 3G/4G, csak külső stick-ről van mobilhálózat
Többféle ROM-mal árulják (kínai, kétféle nemzetközi), ezért a hivatalos viszont eladóktól érdemes beszerezni [link], nehogy valaki kínai ROM-mal kapja meg.
A Windows/Android frissítés, rootolás garanciavesztéssel jár [link]
3-4 óra a töltés (persze 8000 mAh kapacitásnál ez nem csoda)
A SoC teljesítménye az első tesztek alapján jó, de a teljesítményfelvétel kb.. duplája a Z37XX sorozatnak. Emiatt melegszik, gyakran veszi vissza a túlmelegedés miatt a frekvenciát, illetve gyorsabban lemerül. [link]
A felvett hang minősége rossz, valószínűleg driver hiba miatt.
További információ, root, ROM: [xda-developers]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63187) csendes


csendes
őstag

Ha valaki mostanában keres dual OS tabletet, most a Banggood-on 7% kuponnal árulnak kb. 24 típust: [link]. Pl. kuponnal Chuwi Hi8 86,5 USD. Erre jön még 27% ÁFA és a vámkezelés díja.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63188) tjb007 válasza kristof_ (#63176) üzenetére


tjb007
nagyúr

Maga a brand nem tartozik a nagyon ajánlottak közé. A linkelt modell a Teclast X98 Air 3G csak Androidot futtató 16GB-tal szerelt megrendelésre készült verziója, ennek ellenére elég sok panasz volt az összeszerelésre, többeknek szétnyílott, elengedett a ragasztás. Ha neked szimpatikus, akkor vedd meg.
További 3G-s/LTE-s modellek max. 60 ezer forintig: Allview Viva H10 LTE, Lenovo A10-70

(#63180) Saint_

Kijelzőátló?
Mindennel együtt és a megadott kritériumokkal nagyon max. 40-ért nem lesz semmi.

(#63181) mazsi

[link]

„Tudtok ennyiért hasonló tudású cuccot?”

Nem.

(#63185) Gabe81

Első körben recovery alól kezdeményezd a factory resetet. Ha ez után továbbra is fennáll, akkor jöhet a rendszer újrarakása, frissítése (mert van már rá 4.1-nél frissebb is). Itt találod a manuális frissítés menetét, itt pedig a legutolsó firmware-eket: WW SKU, VF SKU. Mindenképpen ellenőrizd, hogy melyik verzióra van szükséged!

(#63189) faramuci69 válasza tjb007 (#63158) üzenetére


faramuci69
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
A két Asus közül a transzformer pad jön be inkább. Ugya billentyűzet nem része a gépnek? Hol lehet megvenni, az árukeresőn nem találtam hozzá való gyári billentyűzetet.

A Lenovoval szkeptikus vagyok egy kicsit, mint márkával, de ez jól néz ki. Azt hiszem ez tetszik jobban, bár vásárlás előtt biztosan megnézek egy kiállított darabot. Kicsit zavaró, hogy az árukeresőn fent van egy csomó Yoga 2 10 colos, különböző árakon. Van windowsos-androidos, de elvileg mind Yoga 2. Van valami oka az árkülönbségne? Miért kerül ~120eFt-ba máshol ue.? A 32 Gb RAM miatt?

Amit te ajánlottal. az 4G-s, és az eMag-nál kapható csak, de ez nem biztos. http://www.emag.hu/lenovo-tab-yoga-2-tablet-intelr-atomtm-z3745-quad-core-1-86ghz-es-processzorral-10-1-ips-2gb-ddr3-16-gb-wi-fi-4g-bluetooth-gps-android-4-4-kitkat-platinaszurke-59-427815/pd/DS9RBMBBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=b745a507f79463057978c753582c16de.

Szerinted hol érdemes beszerezni ezt a modelt? Ehhez hol kapható megfelelő billentyűzet.?

A külföldi beszerzést a kinti áron gondoltam. Mitől függ a vám és áfa fizetési kötelezettség? Megállítják ezeket a csomagokat a vámon? Persze a látottak alapján a Yoga 2 elég jónak tűnik. :)

Üdv, A.

[ Szerkesztve ]

(#63190) Gabe81 válasza tjb007 (#63188) üzenetére


Gabe81
tag

Köszönöm a gyors választ!

A legujabb file-t letöltöttem, és az útmutató szerint telepíteni akartam, de nem megy. Nem jelzi automatikusan a tablet, hogy van frissítés. Most SD kártyára tettem a Raw file-t és azt fogom megpróbálni telepíteni manuálisan.
Az android 4.1.1-nél frissebbet nem találtam.

Az a tablet egy zsákutca sajnos...

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#63191) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Pár hónapja még érdeklődtem itt és arra jutottam második generációs nexus 7 kell nekem, viszont akkor elhalasztottam a vásárt. Most visszatérnék rá, csak az lenne a kérdésem, hogy így 2015 végén elavultnak számít egy újabb nexus 7? Régen egyszerűbb volt eligazodni a hardverek között, mert kb. elég volt a magok számát, órajelet és a ram-ot figyelembe venni, de manapság már szinte minden 4 magos :DDD :B Nagyjából netezni kéne a tablet, meg néha jegyzetelni, chatelni ilyesmi, szal semmi extra, játékra sosem használnám.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63192) mazsi válasza csendes (#63186) üzenetére


mazsi
senior tag

Köszi a kimerítő választ!

A GPS hiánya tényleg zavaró, a többi vállalható kompromisszum lenne. Akkor most kereshetek hasonló mpdelt gps-szel ;)

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#63193) tjb007 válasza faramuci69 (#63189) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem része (ha csak nincs feltüntetve) a billentyűzet és nem is lehet külön megvásárolni.

Két Yoga Tablet 2 létezik csak: az Androidos és a Windowsos, illetve ezeknek az LTE-s verziói. Az árkülönbség oka? A Windows, plusz a dupla akkora tárhely is növeli az árat.
Folyamatosan változik a kínálat, tegnap még azért jóval több helyről be lehetett szerezni, de most sem csak az eMAG-nál kapható. Beszerezni meg ott érdemes, ahol még kapni lehet normális, nem elszállt áron. :) Billentyűzet is kapható hozzá.

„A külföldi beszerzést a kinti áron gondoltam.”

Ez pontosan mit is takar? Mindennel (áfa, vámügynöki szolg. díja stb.) együtt 60 és 120, vagy 60 + áfa (~80 ezer Ft) és 120 + áfa (~155 ezer Ft)?

„Mitől függ a vám és áfa fizetési kötelezettség? Megállítják ezeket a csomagokat a vámon?”

A vásárolt áru értékétől és besorolásától. Tabletre vámot nem kell fizetni, áfát viszont igen minden olyan árunál, aminek az értéke meghaladja a 22 eurót. Ezt is meg lehet kerülni azzal, hogy EU-s raktárból rendelsz és akkor nem lesz áfa, de a kínálat ebben az esetben nem túl nagy. Illetve többen is kínálnak olyan trükközős szállítási módot, aminél garantálják, hogy nem kell semmit sem fizetned.

(#63191) jjeahh

Attól függ mihez hasonlítjuk. Egy Samsung Galaxy Tab S2-höz vagy Sony Xperia Z4 Tablethez képest elavult, a hasonló árkategóriában versenyző Lenovo A8-hoz képest meg még mindig egy csúcsmodell.
Még most is megállja a helyét, nezetésre nagyon jó választás.

(#63194) Gabe81 válasza Gabe81 (#63190) üzenetére


Gabe81
tag

Hiába másolom a raw file alkárhova, nem találja meg a rendszer. Ha belépek a telepítő módba akkor sem. Nem találja file-t az SD kártyán...

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#63195) pècsimunkás válasza mazsi (#63192) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Cube i6 Air 3g esetleg . Bár , van aki panaszkodik a GPS - ère ...
Nekem Cube van . Jó kis gèp . Annyi , h nekem gyárilag xar az akksija , kb 2 - 2,5:óra a kijelző idő , de úton van már az új akksi . Remèlem ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#63196) jjeahh válasza tjb007 (#63193) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63197) faramuci69 válasza tjb007 (#63193) üzenetére


faramuci69
csendes tag

Köszönöm Szépen!

Itt tényleg olcsóbb :). Van esetleg tapasztalatod erről a boltról? Megbízhatóak?
A Yoga 2-höz is van saját billentyűzet? Itt nem találtam, de lehet megint csak bénázok.

Még van pár technikai kérdésem:
A wifi jel érzékelője milyen? Van hogy olyan helyen használom, ahol gyengébb a jel. Egyátalán van különbség ezen a téren a hasonló árú tabletek között?

Az Android Kitkat 4.4 upgradelhető 5.0-ra? Érdemes?

Kínai gyártóknál a 4G/LTE nem mindig működik tökéletesen. Van erről tapasztalatod?

Tudásban hogy viszonyul a Z2-höz?

A.

(#63198) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
10" körüli tabletet keresek. Netezésre(upc mobilnet), levelezésre, filmet nézni semmi játék vagy hasonló. Keret max 60-70k hazai garival számlával. Alcor Q111-et néztem 50k körül csak nem tudom elég-e az az mtk chip ami benne van.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#63199) zolikaDB válasza Bagira01 (#63198) üzenetére


zolikaDB
veterán

Épp az ASUS ZenPad 10 Z300C-ről írja a kollega, h ilyen célokra kitűnően megfelel. A notebook.hu-n meg jelenleg 60e HUF, 2 év garival.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#63200) cidalain válasza zolikaDB (#63199) üzenetére


cidalain
veterán

Nem lesz jó, nincs benne 3G/4G modem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.