Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) lolchief70 válasza cidalain (#63600) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi, átmentem oda is. :R

(#63602) busman12


busman12
csendes tag

Sziasztok!
egy tabletet akarok venni a gyerkőcnek(10 éves)ezt néztem ki "LENOVO IdeaTab A5500 (A8-50) 8" IPS 16GB Tablet megéri a 40000 pénzt ? esetleg másik ebben az árkategóriában
-filmnézés
-kevés játék
-zene
előre is köszi :R :R

(#63603) cidalain válasza busman12 (#63602) üzenetére


cidalain
veterán

Teljesen rendben van, tudja azt, amire szannatok. 40-ert nem nagyon van jobb 8-as meretben. Ebben az arkategoriaban a 2 GB ram sajna meg csak alom...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63604) gmeszaros


gmeszaros
tag

Sziasztok!

Tudnatok nekem olyan tabletet ajanlani, ami alkalmas lenne arra, hogy cegek dolgozoinak hangulatat merjuk vele az Atlassian Mood App segitsegevel? Ez gyakorlatilag nem mas, mint egy egyszeru webes alkalmazas, szoval az mar elegendo, ha a bongeszo fut rajta akadas nelkul egy nem flashes egyszeru oldalon. A kovetkezok a feltetelek:

1. Magyar vagy EUs szamla kell. Lehet hasznalt is, de ezt adjanak (pl. mint a notebooksystem.hu vagy a laptotpsystem.hu-nel).
2. A kijelzo legyen sima iPad koruli (es ha lehet akkor arany is legyen hasonlo, bar nincsenek illuzioim, hogy ez lehetseges)
3. Ne akadozzon a bongeszo amig azt az appot hasznaljuk (csak arra hasznaljuk)
4. Legyen Wifi (csak epuleten belul lesz hasznalva)
5. Lehessen hozza folyamatos toltest biztositani
6. A vegere maradnak a fontos dolgok: lehessen hozza fali vagy foldrol indulo allvanyt kapni.
7. A legfontosabb: a fentieket teljesito legolcsobb megoldas lenne jo, hiszen ha a pilot bevallik, akkor akar 15-20 -at is vennunk kell.

Koszonom!

(#63605) keszo válasza tjb007 (#63594) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm

akkor ha jól olvasom, "fel kell hogy mennyen odinnal"
nem lesz téglásítva egyből

Attila

(#63606) body007 válasza tjb007 (#63594) üzenetére


body007
addikt

Na, átolvastam a Mi Pad topikot. Azon kívül, h minden almás fanboy szerint másolat meg, h a miui nincs rendesen optimalizálva én nem láttam kivetni valót. Nekem opció a külföldi rendelés, nem mindegy a -30k-s ár... Egyébként a honorbuy-on 200 usd EU raktárból.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63607) cidalain válasza body007 (#63606) üzenetére


cidalain
veterán

nem mondta senki hogy szar. előnye a miui, ami egyben a hátránya is.
külföldi rendelésnél viszont van hasonló tablet olcsóbban (akár dual boottal is).
várnék a rendelésével, nemsoká jön a mi pad2, ennek lejjebb fog menni az ára valószínűsíthetően. (most release-elték a mi pad 2-t, a karácsonyi szezon előtt lehet hogy bedobják a piacra - már ha van logikájuk)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63608) body007 válasza cidalain (#63607) üzenetére


body007
addikt

viszont van hasonló tablet olcsóbban (akár dual boottal is).

Kérhetnék pár ajánlást? Dual boot nem érdekel, jó kijelző (elég a fullHD), 8 col, erős grafika (játékra kell)

A miui nekem előny :K (pár éve már csak olyan telóim voltak amin elérhető).

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63609) cidalain válasza body007 (#63608) üzenetére


cidalain
veterán

Chuwi, Teclast, Pipo, Onda modelleket is érdemes nézegetni. 200$-ért még 9,7"-os is van.
Chuwi Hi8, elég jó. Dual bootos, de max kicsit átalakítod :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63610) szjoci válasza szjoci (#63597) üzenetére


szjoci
őstag

Sikerült megtalálnom a tablet típusát (rajta van a dobozon :B ), hátha ez segítene: Lazer Kid MID7115

(#63611) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Allview Viva i10G tablet megvételén gondolkozom. Van valakinek tapasztalata a márkával?

Ha mást vennék, akkor is a lényeg (70 000 Ft-ig):
átmérő: min. 9 col.
felbontás: 1280x800-tól NAGYOBB
memória: lehetőleg 1 GB-nál nagyob
flash memória: min. 16 GB
erős grafikai proci
GPS

Esetleg az LG G Pad 8.3 V500?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#63612) csendes válasza body007 (#63606) üzenetére


csendes
őstag

Csak éppen +39 USD a szállítás, akkor már olcsóbb Merimobiles-ról Euroline-nal. Egyébként ennyiért tényleg jó vétel, ha valakinek van türelme megvárni, amíg összerakják a szoftvert.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63613) csendes válasza KisApám (#63611) üzenetére


csendes
őstag

Új LG 8.3-t már nem nagyon fogsz kapni, kifutott.
Az Allview Viva i10G tab a többi termékükhöz hasonlóan átmatricázott kínai gyártmány. Csak Android van rajta, ha dual OS fontos, akkor inkább [Alcor-IQ935R], illetve kínai webshopokban FHD dual OS tabletek 140-200 dollár közöttt kaphatók (+szállítás + ha nem EU raktár, akkor 27% ÁFA)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63614) csendes válasza lolchief70 (#63599) üzenetére


csendes
őstag

Valóban kapható X98 Air III, még cikk is van róla: [link]. Az Air 3G és Air II többféle ROM-mal kapható, azokból van dual boot verzió is, pl: [link][link]. Az xda-developers-en viszont azt írják, hogy ez csak marketing, hogy el tudják adni a régebbi csak Androidos X98 Air-t [link]. Szóval inkább érdemes Dual boot-ost venni, ha kell Windows.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63615) KisApám válasza csendes (#63613) üzenetére


KisApám
addikt

Az az ALCOR nem lenne rossz, de a GPS nagyon kellene...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#63616) csendes válasza KisApám (#63615) üzenetére


csendes
őstag

Bocs, elnéztem. Akkor a kínai tabletek többsége is kiesik, de azért marad néhány, pl: [Teclast X98 Air 3G 64GB ROM]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63617) tjb007 válasza csabond (#63595) üzenetére


tjb007
nagyúr

Cube i6 Air 3G + szállítás

(#63596) gyga

Itt kérdezz rá inkább: [link]

(#63604) gmeszaros

Van valami maximum ár? Ha nincs, akkor jó lenne kitalálni valamit.
Az elvárásokkal nem lesz gond (nem nehéz teljesíteni), a tablet állvány is rendben lesz, univerzálisat kell venni és bármelyikhez jó lesz.

(#63606) body007

A félkész rendszer pont elég sokaknak ahhoz, hogy ne ezt válasszák.

(#63610) szjoci

Így sem lett sajnos könnyebb a dolog. :(

(#63611) KisApám

Marad az Allview Viva i10G. Gyakorlatilag ez az egyetlen, amit "itthon" újonnan megkapsz 1280x800-nál nagyobb felbontással.

(#63614) csendes

„Az xda-developers-en viszont azt írják, hogy ez csak marketing, hogy el tudják adni a régebbi csak Androidos X98 Air-t”

Igen, pár eBay-es eladó, mert csak róluk volt szó. Az Air III sehogy sem lehetne szimpla marketing, mivel nem egyezik sem az Air 3G-vel, sem az Air II-vel. Amúgy létezik belőle dual OS verzió is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63618) csendes válasza tjb007 (#63617) üzenetére


csendes
őstag

A hivatkozott cikkben [link] is leírták, hogy az Air III-hoz kicsit átszabták a borítást és Atom Z3735F SoC került bele, ami visszalépés az Air 3G/ Air II-höz képest. [link] Erre szerintem jogosan lehet azt mondani, hogy "marketing" Air III-nak nevezni. A ROM-ból meg lehet sokféle, bár a korábbi hírek úgy szóltak, hogy csak Android-os verzió lesz: [gizmochina], közben meggondolták, hogy dual OS-sel könnyebb lesz eladni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63619) tjb007 válasza csendes (#63618) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ja hogy így marketing? Lehet annak is nevezni, de a nagyobb számozás eddig sem volt és ezután sem lesz garancia arra, hogy az újabb jobb is (lásd Samsung).
Nem lett jobb és erősebb, olcsóbb viszont igen.

(#63620) csendes válasza csabond (#63589) üzenetére


csendes
őstag

Akkor azért nem tévedtem olyan nagyot :DDD lásd [#63617]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63621) body007 válasza cidalain (#63609) üzenetére


body007
addikt

Ezek a nevek nekem nem túl bizalomgerjesztőek :D

Egyébként ennek a Intel Z3735F-nek milyen a teljesítménye (grafikai, játék alatti) mondjuk egy tegra k1-hez képest?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63622) tjb007 válasza body007 (#63621) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyengébb.

(#63623) cidalain válasza body007 (#63621) üzenetére


cidalain
veterán

kínaiak, na. vagy megszokja őket az ember (mert előbb utóbb úgyis elárasztják a világot ezek is, ahogy pl a lenovo vagy a xiaomi, vagy a huawei, vagy a zte), vagy nem.
ha nem akkor veszi a samsungot itthonról márkanév felárral.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63624) Waikiki


Waikiki
tag

Ma jött meg a Teclast P98 4G, ha bárkinek bármi kérdése van vele kapcsolatban, szóljon.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#63625) tjb007 válasza Waikiki (#63624) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kérdések nélkül is írhatsz róla pár sort (kijelző, sebesség, összeszerelés, szoftver stb.). :)

(#63626) body007 válasza cidalain (#63623) üzenetére


body007
addikt

Nem azért írtam, én is Kínai párti vagyok :D De azért próbálom az első vonalat előnybe részesíteni, mint a felsorolásodban lévő négyest például Ezekkel nekem mindig az a bajom, h a support (nem csak a gyártói, a közösségi is) elég bizonytalan :( De köszi, nézelődőm még :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63627) csendes válasza Waikiki (#63624) üzenetére


csendes
őstag

Hol vetted? Milyen a hangszóró? A sleep issue (alvási gond) megoldódott már? [link]: As soon as I installed a few apps and then let the screen turn off there was no coming back from this sleep of death. I would have to use the reset button on the back of the tablet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63628) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, ismerős venne 30-40k körül 10"-es tabletet. Elsőre azt mondtam neki, hogy ennyiért felejtős, de hátha ti tudtok valamit. Olvasásra és filmnézésre kellene neki és persze újat szeretne, magyar boltból.

[ Szerkesztve ]

(#63629) tjb007 válasza Khelben (#63628) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha az újba belefér még a refurbished is, akkor ASUS MeMO Pad 10 ME103K, vagy ASUS Transformer Pad TF103C/CX.

(#63630) Khelben válasza tjb007 (#63629) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem nem tudja, mi az a refurbished, úgyhogy belefér, köszi :)

(#63631) Akcok94


Akcok94
senior tag

Üdv,

Olyan tabletet keresek ami jó gps-nek, főleg net nélkül kéne mennie, col-ba olyan 7-8 környékén és olyan 50-60k közötti összeg van rá. Másik kérdésem milyen jó gps program van ami főleg kamionra van tervezve.

Köszönön

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#63632) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok!

Tud valamelyikőtök egy jó szervizt, ahol törött kijelzőket javítanak?

Sikerült leejtenem az 1 hónapos Acer B1-830-at a hivatalos szerviz annyiért javítaná, amennyiért újat vennék.

Köszi,

Charlie

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63633) body007 válasza CharlieDrop (#63632) üzenetére


body007
addikt

Alin 20 dodo, kis kézügyesség azért kell :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63634) CharlieDrop válasza body007 (#63633) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi, de mit jelent a kis kézügyesség? :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63635) csendes válasza CharlieDrop (#63632) üzenetére


csendes
őstag

2015. júniusban lett bejelentve, egyelőre a hivatalos Acer szervizen kívül máshonnan nehéz alkatrészt szerezni hozzá. Web és telefonszám: [link]. Tényleg 50 ezret kérnek :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63636) CharlieDrop válasza csendes (#63635) üzenetére


CharlieDrop
veterán

33+ÁFÁ-t
és plusz szállítási költséget most max pár ezer az eltérés, mert csak a javítás 42000 és 50 ezres tabról beszélünk

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63637) csendes válasza body007 (#63633) üzenetére


csendes
őstag

Én is csak azt az egyet találtam, se az eBay-n, sem az AliExpress-en nem láttam másikat erre a típusra. Eléggé újonc eladó (240 eladás), és "TAB7" szerepel a címben; nem árt egyeztetni vele rendelés előtt. És az sem biztos, hogy elég az érintőképernyőt cserélni.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63638) csendes válasza CharlieDrop (#63636) üzenetére


csendes
őstag

Árajánlatot lehet ingyen kérni más szerviztől: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63639) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok!

A barátomnak szüksége lenne egy tabletre, olyan 30000 Ft könyékén, átlagos használatra (netezés, film, kép nézegetés, szövegszerkesztés és pdf olvasás). Amire szüksége lenne, hogy az aksija legalább 4-5 órát kibírjon egy feltöltéssel. Mit tudnátok ajánlani? (Az OP rendszer az jelenesetben mindegy).

Előre is köszi!

(#63640) body007 válasza CharlieDrop (#63634) üzenetére


body007
addikt

Szedtél már szét ilyesmit? Nem nagy kunszt, arra értem :) Mondjuk én pont a minap törtem el egy kijelzőt csere közben, szal csak óvatosan :D Igaz én a kijelző keretét cseréltem volna, az meg úgy oda volt ragasztva mint állat...

Egyébként ha leegyezteted az ali-s eladóval a típust én mindenképp megrendelném - véd az ali ha mást / rosszat küldene - kicserélni meg valszeg ki tudod, de ~5-10-ért gondolom megcsinálja neked valaki.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63641) CharlieDrop válasza body007 (#63640) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)

és a tröbbieknek is :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63642) Nunder


Nunder
őstag

Üdv,

Kollégám kérte a segítségemet én pedig a tieteket tablet vásárlásában.

Főbb paraméterek:

- Kijelző: 8"
- Új készülék legyen, itthonról vásárolva
- Idősödő hölgynek szeretné a kolléga teljesen átlagos média fogyasztásra, Skype-ra, és nagyon egyszerű játékokra
- Keret: 60.000 HUF

Semmilyen extra igény nincs, jól olvasható legyen a kijelzője.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#63643) csendes válasza Nunder (#63642) üzenetére


csendes
őstag

Asus MeMoPad HD 8 ME181CX; Lenovo TAB A8 (59-407800) 16GB Wifi

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63644) cidalain válasza csendes (#63643) üzenetére


cidalain
veterán

Az Acert ki ne felejtsuk: acer b1-830

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63645) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok, már majdnem megrendeltem a Lenovo Tab 2 A7-10-et, mikor a BestByteban belebotlottam a Lenovo Tab 2 A7-30-ba (nem keverendő a tavalyi IdeaTab A3300 A7-30-al). Sokkal szebbek a színek (talán a videón is átjön: [link]), köszönhetően az Infinity képernyőnek, ami hiányzik az A7-10-ből, viszont a Mali-450 helyett csak Mali-400 van benne, de ez különösebben nem érdekel mert nem játékra kell. Pár kérdésem lenne:

1.Lehet-e ezzel telefonálni? Egyik helyen azt írják hogy igen, a másik helyen meg azt hogy csak az internethez kell a SIM-kártya adatforgalomhoz, de hanghívás nem indítható.

2.Angol nyelvű fórumokon azt írják hogy az A7-30 súlyos" Touch" problémával van megáldva [link], de nem sikerült rájönnöm, hogy csak egyes készülékeket érint, vagy a teljes sorozatot. Van esetleg itt olyan aki tud erről valamit?

3.Ha interneten megrendelem, s kiderül hogy Touch problémás, s visszacsomagolom, akkor is megillet az elállás joga vagy az csak bontatlan termékre vonatkozik?

Erről a Touch problémáról sajnos csak azután értesültem miután a kezembe volt kb. fél percet, mert siettem. Mire visszamentem hogy tüzetesebben megvizsgáljam, addigra már nem volt kapható a Bestbyteban, csak az edigitalban [link], de ott meg nincsen kirakva.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#63646) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Tabletet keresek, 9.7", 2/16-32-64, GPS, IPS verzió érdekel, CPU-GPU mindegy, android-windows mindegy (láttam olyat, amin mindkettő van, ezek használhatóak is vagy csak marketing?)
Amiket eddig néztem Teclast, Cube, Pipo... nem tudom melyik mennyire megbízható?!
Wifi only érdekel elsősorban...
Lécci ajánljatok kedvező ár/érték arányú megbízható készülékeket :R (bruttó 50-70e van rá)

Segítségeteket előre is köszönöm
Sanya

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#63647) cidalain válasza nightshadow (#63645) üzenetére


cidalain
veterán

Ha neten rendeled, akkor megillet az elallas joga, termeszetesen nem kell bontatlannak lennie. Viszont ez esetben minden tartozekot, zacsit, dobozt tarts meg.
Nyilvan ha a proba alatt serulne a cucc (karc, akarmi) akkor arkompenzaciot fognak alkalmazni.
Egyebkent majdnem ugyanaz mint a tavalyi. Soc megegyezik, a hattertar nott 16-ra, BT lett jobb. Legalabbis gsmarena szerint.

(#63646) bsanya
ezek ajanlottak. Bar ezek kozul nemelyik 3G-s, de van anelkuli valtozatuk is.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63648) bsanya válasza cidalain (#63647) üzenetére


bsanya
aktív tag

Köszönöm!
Kicsit nagyobban a Cube i7 is ajánlott lenne, megláttam és megtetszett :D
Csak erről az Intel CPU-ról nem tudok semmit... :F

Xiaomi Mi 11i

(#63649) cidalain válasza bsanya (#63648) üzenetére


cidalain
veterán

Az az Intel proci: [link]
Hogy ar-ertekben az i7 jo e vagy sem azt nem tudom.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63650) bsanya válasza cidalain (#63649) üzenetére


bsanya
aktív tag

Köszönöm!
Félek nem erre gondoltam... :D
A kérdésem inkább arra irányult volna, hogy vajon hol áll az Intel proci az MTK, Allwinner, Tegra, Rockchip, Qualcomm stb... CPU-k versenyében :R

Xiaomi Mi 11i

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.