Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) Magnum_ válasza hunderbörd (#63250) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Acer Aspire switch2?

I humbly and respectfully decline™

(#63252) VD válasza hunderbörd (#63250) üzenetére


VD
őstag

Saját tapasztalat ASUS Transformer PAD TF303CL [link]
Napi szinten használom munkában. Word,Excel,One Note,PowerPoint, hibátlanul fut és kezelhető. Aksi így fél év után is 6 órás kijelző időt tud. Billentyűzeten az USB-re bármi rádugható (pendrive, wireless egér). Nekem 100%-ban kiváltotta a laptopot.
Egy baja, van, hogy kifutott model és szinte sehol nem lehet kapni már.

(#63253) Magnum_ válasza VD (#63252) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hdmi-n kikötve tévére 720p-s filmmel könnyen elbánik?

szép tab nagyon

I humbly and respectfully decline™

(#63254) VD válasza Magnum_ (#63253) üzenetére


VD
őstag

Ez ugyan a 300-as előd model [link]
Személy szerint nem próbáltam, mert nincs micro HDMI kábelem. Viszont vezeték nélkül is működik a TV-re megosztás, ott nincs gond.

(#63255) hunderbörd


hunderbörd
tag

köszönöm mindkettőtöknek! :)

(#63256) cidalain válasza hungar (#63240) üzenetére


cidalain
veterán

Ezt nem tudjuk eldönteni neked, céges policy kérdése
Ugyanakkor ha nem személyeknek lesz kiadva, hanem közös helyen tárolva, és akinek kell elvisz belőle egyet, akkor célszerű az egyen profil (hisz nem kell mindenkinek 20 jelszót/feloldási mintát tudni). Ekkor felhívni a figyelmet hogy nincs külön személyes adat védelem, úgy tessék használni.
Ha a tabok ki vannak utalva egy-egy embernek hosszabb időre, akkor lehet egyedi profil, viszont akkor projekt végén közös adatmentés a használóval, majd profil törlés - vagy factory reset.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63257) kurtzyx válasza tjb007 (#63242) üzenetére


kurtzyx
tag

Annyit, hogy fixen [mágneses?] tartsa a tabletet és ne 1 tokban lifegjen mert a termek többségében nincs asztal.

Kösz, akk közbe elnézek a másik topicba is.

[ Szerkesztve ]

(#63258) insyde5


insyde5
aktív tag

Hali!

Beszereztem egy ASUS MeMoPad 8 ( Me181cx ) 8Gb masinát.

Tokot szeretnék venni rá, valami "támasztósra" gondoltam, ami visszahajtható a kijelzőre.

Adnátok tippeket?

Külföldről nem tudok rendelni, csak Mo.-i lehetőségeket kérnék.

Köszönöm.

(#63259) tjb007 válasza tLK^ (#63246) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért nem megy, mert egy a készüléken lévőnél régebbi verziót próbálsz meg feltenni, downgrade-re pedig nincs lehetőség.

(#63247) Attila1007

Ha 50 ezer forintig még hajlandó lennél elmenni, akkor annyiból kijönne az Acer Iconia B1-830 és az Alcor Access O819M (fontos tudnivaló). Ha nem, akkor marad a Lenovo.

(#63249) Gabe81

Ennél többet segíteni nem tudok. Fordulj az ASUS felé a problémáddal, ők biztosan meg tudják oldani.

(#63250) hunderbörd

A Windowsos vonalon nézelődj inkább, az Androidosok közt jelen pillanatban nem nagyon van már olyan, ami mellé billentyűzetes dokkoló járna. Természetesen lehet vásárolni univerzális tokba építetteteket és egyéb megoldásokat, de az olcsóbbak gagyik, amik meg tényleg jók azok drágák.

(#63252) VD

Még nem futott ki, inkább csak kifutóban lévő, elég sokan forgalmazzák még, viszont billentyűzet már nem jár mellé.

(#63257) kurtzyx

Ez esetben akkor -ahogyan azt korábban is írtam- a Windowsosok között kéne szétnézned.

(#63260) csendes válasza darnics (#63243) üzenetére


csendes
őstag

Először az illesztőprogramot kell telepíteni, addig nem fogja látni a tabletet az RKPATCH. [link]
Ha még nincs telepítve az illesztőprogram, az illesztőprogramot telepítő ablak jelenik meg.
Válassza a Telepítés egy megadott helyről (haladóknak) opciót, majd kattintson a Tovább gombra.
A következő ablakban válassza a Szerepeljen a megadott hely a listában opciót és talózza ki az illesztőprogramot (rockusb.sys) tartalmazó mappát (pl. “letölési hely”\drivers – válassza ki a számítógép kofigurációjának és az operációs rendszernek megfelelő mappát).
A számítógép telepíti az illesztőprogramot. A telepítés végén kattintosn a Befejezés gombra.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63261) tLK^ válasza tjb007 (#63259) üzenetére


tLK^
csendes tag

Köszi a gyors választ.

Akkor a legfrissebb androiddal probálkozzak meg és akkor elméletileg fel fog rá menni minden gond nélkül.
Ha valami lenne akkor írok.

Köszönöm még1x.

(#63262) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv! Egyik ismerősöm szeretne tabot vnni. 10" ost szeretne de a keret elég karcsú olyan 30k lenne a keret. használtak is szóba jöhetnek. Netezés ,film, játék. Igazábol mindenre lenne használva. előre is köszi

(#63263) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

milyen 10'os amoled kijelzös tableteket ajánlanátok? fontos az ár, üzemidö, megbizhatóság
nem fontos a kamera, háttértár (ha memkarival bövithető).
Internetre és olvasásra lenne elsősorban, esetleg játékra (ha jol fut rajta a heartstone az jo pont)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#63264) csendes válasza Dyingsoul (#63263) üzenetére


csendes
őstag

Samsung Galaxy Tab S 10.5; Samsung Galaxy Tab S2 9.7

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63265) Dyingsoul válasza csendes (#63264) üzenetére


Dyingsoul
veterán

ezek kicait többe kerülnek, mint amennyit rászánnék. 100 alatt joval nincsenek?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#63266) tjb007 válasza Dyingsoul (#63265) üzenetére


tjb007
nagyúr

AMOLED kijelzős nincs. Illetve van, csak nem ekkora kijelzőátlóval.

[ Szerkesztve ]

(#63267) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

Smalio Titanius QuadPad tabletem van. 15k-s emagos szutyok :D Van rajta egy alkalmazás Online Update a neve. És amikor kedve tartja random apk. kat telepitget. Általában DU battery meg DU boostert. Hogyan tudnám kigyomlálni? (rendszer alkalmazás szinten van, pedig csak egy kártevő)

Üdv!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#63268) tjb007 válasza atomanti19 (#63267) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha rendszeralkalmazás, akkor csak rootolás után. Anélkül meg marad a letiltás.

(#63269) atomanti19 válasza tjb007 (#63268) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Sajnos nem engedi letiltani. Akkor ez szívás :S

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#63270) csendes válasza Dyingsoul (#63265) üzenetére


csendes
őstag

Érdemes üzletben kicsit megnézegetni egy Samsung Galaxy Tab S 8.4 (a nevéből kitalálható a méret) tabletet. Ugyanakkora a felbontása és sokkal könnyebben hordozható.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63271) Dyingsoul válasza csendes (#63270) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a tippet, ennek már az ára is jobb és a paraméterei is jobban tetszenek! :R Ha van még ajánlás, jöhet!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#63272) tjb007 válasza Dyingsoul (#63271) üzenetére


tjb007
nagyúr

AMOLED kijelzővel itthon csak négy van forgalomban, de abból három 100 ezer forintnál kezdődik. Ha nem ragaszkodsz az AMOLED-hez, akkor akad még egy-két lehetőség.

(#63273) csendes válasza atomanti19 (#63269) üzenetére


csendes
őstag

Próbáltad safe módban törölni? Ha nem megy, akkor megvonni az alkalmazástól az admin jogot és utána törölni? [link]
Valami antivírus alkalmazás nem tudta azonosítani? Csak Google Play-ből tölts le programot.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63274) tjb007 válasza csendes (#63273) üzenetére


tjb007
nagyúr

Rendszeralkalmazást nem lehet csökkentett módban sem törölni, ahhoz mindenképpen root hozzáférés szükséges.

(#63275) V.Stryker válasza tjb007 (#63272) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondjuk nekem se fontos a 6-os android, de legalabb 5.1 legyen rá. :)
Mi az a 10 colos amit erdemes venni es a hardvere kiszolgal 2 évig?
Minőséget, meg szoftvert nezve Huaweit vennek, de nincs 10 colos gépük és idén nem is lesz. :(

Még mindog 50-60 körül...
Vagy legyen windowsos tablet? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63276) csendes válasza tjb007 (#63274) üzenetére


csendes
őstag

Rákerestem, de több helyen is feltehetőleg ugyanaz a felhasználó írt csak erről. A tabletet egyébként az emag-on is árulják [link]. Ha rendszeralkalmazás, akkor valaki főzött ROM-ot tett fel (lehetett a forgalmazó is). Ebben az esetben nem elég a root jog, hanem a gyári ROM-ot kellene valakitől elkérni, mert ki tudja, hogy még mi van ezen kívül benne. Vagy pedig nem rendszeralkalmazás, hanem harmadik feles, akár a Play-ről, akár máshonnan apk-ból telepítve. Ebben az esetben leszedhető, esetleg vírusírtóval eltávolítható.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63277) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

30k környékén keresek tabletet, melyet kvázi ebook olvasóként használna leendő gazdája. A Lenovo A7-40 van más értelmes alternatíva? Külön bónusz, ha kapható az ojrónicsban.

Köszi előre is! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#63278) Dyingsoul válasza tjb007 (#63272) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát igen, szembesülnöm kellett ezzel a ténnyel... Azért akarnám az AMOLED kijelzőt, mert úgy gondolom azon jobban lehet olvasni mint egy ips-en vagy bármilyen más kijelzőn (kindle lehet kivétel, de nincs kedvem arra kidobni a pénzt ha esetleg mást is szeretnék csinálni pl filmet nézni a vonaton vagy hasonló a későbbiekben).
Rosszul gondolnám és az amoled mégsem a best buy olvasáshoz? (államvizsgára készülök, így elég sokat fogom bámulni a kicsikét, nem csak hobbi olvasó leszek...)

Egyébként ezekre a Galaxy tabokra jönni fognak új android rendszerek vagy ezeknek hol áll meg a támogatása? Gondolok elsősorban a T700-ra. (8.4-es)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#63279) darnics válasza tjb007 (#63245) üzenetére


darnics
aktív tag

nem engedi lecserélni a filét a driver mappába még rendszergazdaként sem.további megoldás???köszi!

(#63280) mxr576


mxr576
csendes tag

Sziasztok!

Huawei MediaPad M2 8.0 -ról van valami véleményetek, tapasztalatok? Samsung T560 versenyezne vele. Ma láttam a Mediaban a Samsungot, és ha bár tudom, hogy Samsungot nem szabad venni... megtetszett. Viszont, ahogy láttam a neten nincs rá Lollipop, ellenben a Huawei alapból azzal jön. Ennyit azonban nem akartam tabletre szánni...
(Előzőleg egy kínai Pipo M9-em volt, mivel azzal nem jó tapasztalataim voltak összességében így kínai tabletekkel már nem akarok szórakozni.)

(#63281) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép estét !

Segítséget szeretnék kérni tőletek !
Hogyan bírnák egy Tabletről nyomtatni wifin keresztel úgy hogy van egy hálózati nyomtató ?
Annyit halottam hogy gmailos fiókon keresztül valahogy meg lehet oldani hogy ha a tableten is ill. a pc is be vagyunk jelentkezve !!!?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#63282) darnics válasza csendes (#63260) üzenetére


darnics
aktív tag

mocsi ez megoldodott mert a wayteq-rol ott volt az illesztő azt felraktam azzal lecseréli csak amit küldtél azzal nem de ugyan ugy nem csinál semmit.

(#63283) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#63262) üzenetére


phoenix1989
őstag

Pls

(#63284) Doki16


Doki16
addikt

Van egy táblagép amiben meghalt egy ilyen akkumulátor. Én sehol nem találok erre a számra rákeresve akksit. Mennyire lenne gáz ha ugyanilyen kapacitású és méretűt raknék bele de más típusszámút?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#63285) V.Stryker válasza Doki16 (#63284) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A feszültségnek azért egyeznie kell. Plusz a lábkiosztás? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63286) tjb007 válasza V.Stryker (#63275) üzenetére


tjb007
nagyúr

Felhasználási kör? Mert ha semmi komoly, akkor szerintem egy ASUS Z300C bőven kiszolgál 2 évig.
A Windowsost meg neked kell tudnod, hogy megfelelne-e. Annyi biztos, hogy azoknál a frissítéssel nem lesz gond. :)

(#63276) csendes

Elég valószínűtlennek tartom, hogy az eMAG ilyennel szórakozna. Ha meg harmadik feles lenne egyszerűen le lehetne tiltani vagy törölni, de egyiket sem lehet.

(#63278) vitko

Ízlés kérdése, van akinek bejön, van akinek meg nem.
A T700 szerintem a következő verziót még meg fogja kapni, többet viszont már nem, legalábbis hivatalosan.

(#63280) mxr576

Nem egy kategória a kettő, a MediaPad M2 8.0 fényévekre van a T560-tól, annyival jobb. A T560 azzal a processzorral csak egy túlárazott alsó kategóriás modell, ettől függetlenül persze nincs megtiltva (még szép), hogy bárki is olyat vegyen.

(#63281) RAZERXX

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#63287) RAZERXX válasza tjb007 (#63286) üzenetére


RAZERXX
tag

Lehet ,köszi !
Nyomtató mindegy hogy milyen ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#63288) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv! Egyik ismerősöm szeretne tabot vnni. 10" ost szeretne de a keret elég karcsú olyan 30k lenne a keret. használtak is szóba jöhetnek. Netezés ,film, játék. Igazábol mindenre lenne használva. előre is köszi

(#63289) Doki16 válasza V.Stryker (#63285) üzenetére


Doki16
addikt

Az egyertelmu. 3.7V es ket vezetek megy belole ki. Itt a kerdes, az hogy ha mindent specifikacio stimmel akkor helyethesitheto-e gond nelkul.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#63290) Dyingsoul válasza tjb007 (#63286) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Jó hát akkor nagyon köszönöm az ajánlásokat akkor a galaxy tab 8.4 mellett döntök (bár eredetileg az összeg felét terveztem rászánni, de valahogy kiböjtölöm)! :DDD :R

Ugyanitt kacsatoll-libatoll eladó! :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#63291) DougButabi válasza RAZERXX (#63281) üzenetére


DougButabi
tag

Távolról szeretnél nyomtatni, vagy otthonról? Ha otthonról, mert az ugye logikus, akkor driver telepít és készen is vagy, semmi extra nincs egy nyomtatásban.

(#63292) sanzi89


sanzi89
addikt

Kaptam 3 rossz tabletet, amiből úgy néz ki sikerült összeraknom egy jót. A pontos típusa: Silvertech 9.7 IPS 238-2137

Csináltam gyári beállítás visszaállítást, az előző tulaj teletömte 5000 játékkal, így már használható. A kérdésem az - eddig sose folt Androidos tabletem, de Androidos telefonom sincs -, hogy miként lehetne-e, valamit érdemes-e egyáltalán újabb Android verziót felrakni? Jelenleg 4.0.4 fut rajta. Igazból böngészgetésre kellene, és már egy Ph-val is meggyűlik a baja...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#63293) Mtbsrác válasza tjb007 (#63227) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Na mégis lejátsza rendesen a videokat cameráról is DE!
Akkor látja a camerát a tab ha bekapcsolom majd rádugom a camot és elindítom az ES File Browsert amit ajánlottatok. Itt is csak akkor játsza le a videokat ha megvárom míg betölti a kis thumb képeket a mappában. Lehúzom a kamerát majd megint rácsatlakoztatom a tabra onnantól fogva máris nemlátja a camerát. Kiírja hogy ott van az usbhost de tartalmat már nem ír ki. Akkor müxik ismét ha ki-be kapcsolom a tabot. Ördögi egy kör :F

(#63294) V.Stryker válasza Doki16 (#63289) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor szerintem igen. Nem latom, hogy miért ne lehetne.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63295) csendes válasza darnics (#63282) üzenetére


csendes
őstag

Pontosan milyen Windows-ra próbálod telepíteni? Próbáltál másik USB kábelt használni?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63296) phoenix1989


phoenix1989
őstag

dv! Egyik ismerősöm szeretne tabot vnni. 10" ost szeretne de a keret elég karcsú olyan 30k lenne a keret. használtak is szóba jöhetnek. Netezés ,film, játék. Igazábol mindenre lenne használva. előre is köszi

(#63297) csendes válasza sanzi89 (#63292) üzenetére


csendes
őstag

Ha minden igaz, akkor egy Allwinner/Boxchip A10 SoC van benne 512 MB RAM-mal. Nem biztos, hogy érdemes újabb android verziót felrakni rá, a hardver miatt lassú. Gyári ROM frissítést nem lesz könnyű találni, esetleg arra van esély, hogy pontosan ugyanilyen hardverrel rendelkező tablet-et találsz és annak a ROM-ját teszed fel, de ez kockázatos, ha mégsem egyezik a hardver.
A jó hír, hogy SD kártyáról is tud bootolni és az A10 tabletekre linuxot is viszonylag könnyű telepíteni. Androidhoz és Linuxhoz is itt érdemes körülnézni: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63298) sanzi89 válasza csendes (#63297) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi az infót.
Ha ennyire bolygatni kell, akkor hagyom a csudába. Egyébként 1GB ram van benne.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#63299) nightshadow


nightshadow
veterán

Úgy néz ki hogy a Lenovo A7-10F mellett döntök. Elolvastam a tesztet: [link] ahol ezt írják: "A flash tároló mérete 8 GB, amiből a rendszernek és az előretelepített programoknak nagyjából 3 GB-ra van szüksége, a szoftver 4.99 GB szabad tárhelyet ír." Kérdésem hogy ez a 4,99 GB szabad tárhely egybe van vagy particionálva van két részre mint pl. az Op3nDott esetében.

Sikerült megnéznem élőben a másik kiszemeltet is, az ASUS ME7000C-t is, ami tudom hogy gyengébb teljesítményű mint a Lenovo, viszont jobban tetszik a képernyője s a ZEN UI. Azt tudja valaki hogy kb. hány %-al gyengébb ez teljesítményben mint a Lenovo?

[ Szerkesztve ]

(#63300) csendes válasza sanzi89 (#63298) üzenetére


csendes
őstag

Bocsánat, tényleg 1 GB, de a SoC talán stimmel [link]. Az viszont már böngészéshez elvileg elég, nem tudom, miért ilyen lassú.
Egyébként nem olyan bonyolult SD kártyáról kipróbálni egy androidos ROM-ot: [link], csak kell találni egy megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.