Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) SZATA válasza tjb007 (#62399) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi az ajánlást!
Az ASUSnál a C és a CX között mi a különbség? A CX az csak 8GB-os? Csak azt lehet már kapni, úgy tűnik.

(#62392) cidalain:
Az a baj, hogy használt LG 8.0-s sincs most a HA-n. Mint ahogy más értelmes 8-as sem.

[ Szerkesztve ]

(#62402) SZATA válasza anonym1s (#62400) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha az értesítési sávba jön, akkor le kell tiltani az adott program értesítéseit az alkalmazáskezelőben.

(#62403) tjb007 válasza SZATA (#62401) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek a különbségek:

(#62400) anonym1s

Ezt próbáld meg: [link]
Rootolt rendszer szükséges hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#62404) Nataniel


Nataniel
senior tag

Sziasztok! Elözőleg kérdeztem,most konkrét paraméterekkel kérdezek
■Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8"-10"
■ Új, vagy használt [Új]
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? [Külföld]
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) [Játék/internet/desktop/többrétü feladatokra: pl szövegszerkesztés, 4k video, gimp]
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül.~200 dollár a plafon
Ha vannak konkrét elképzeléseid: DuálOs(win&android), hdmi, 3/4G internet vagyis SIMkártyás, wifi (ha lehet duál),4.0 kékfog, otg kapcsolat egér/klaviatúra/2.5" winester (külső), stb, GPS(!!!), intel baytrail cpu (3735F lenne célszerű), intel videókártya 7.gen... minimum 6000mAh az akku. 2gb ram, 64gb rom, bővithető minimum 64gb sdkártyával... azthiszem,mindent beleirtam.

Javaslatokat várok.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#62405) tjb007 válasza Nataniel (#62404) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindennel együtt (áfa, adminisztrációs/kezelési költség, szállítási költség) 200 dollár, vagy csak a készülékre vonatkozik?

(#62406) Nataniel válasza tjb007 (#62405) üzenetére


Nataniel
senior tag

Lehetőség szerint tok-vonó... de reális ár/érték arány a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#62407) tjb007 válasza Nataniel (#62406) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amik tokkal-vonóval kijönnének azoknál egy vagy több feltétel nem teljesül, amiknél meg mindegyik teljesül (Teclast X98 Air 3G 64GB, PiPO W6S) azoknál még pluszban kéne fizetni a 200-on felül.

(#62408) Nataniel válasza tjb007 (#62407) üzenetére


Nataniel
senior tag

Lehet tudni,mennyit? Pl dhl-el vagy egyéb opció. A Techlast és Pipo márkákról mi a vélemény a topicon belül? Hibák? Esetleg amire ügyelni kell?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#62409) Potzee válasza Nataniel (#62404) üzenetére


Potzee
addikt

TECLAST X98 Air 3G 9.7"
(tinydeal EU warehouse)
ill. ugyanez gearbest-ről

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62410) Nataniel válasza Potzee (#62409) üzenetére


Nataniel
senior tag

Köszönöm, egyenlőre patentabbnak tünik a PiPo-nál.

#62411:

Érthető, a közösségi támogatás sokat nyom a latba, esetemben főképpen. 😃
A kérdés még adott, mi a véleményetek a PiPo-ról,illetve a Techlastról?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#62411) tjb007 válasza Nataniel (#62408) üzenetére


tjb007
nagyúr

Alapvetően vegyesek a vélemények (mondjuk a PiPO W6S-ről negatív véleményt még nem olvastam, de az egész netet nem néztem át), épp úgy mint a többi márka esetében.
A Teclast X98 Air amúgy ez egyik legnépszerűbb modell, nagyon nagy közösség van mögötte, rengeteg minden érhető el hozzá, szóval ha választani kell, akkor inkább azt. Több embernek is ilyenje van, keress rá a Windows tablet topikban.

(#62409) Potzee

Az első csak 32-es és nem az EU-ból jön, hanem Hongkongból (hiába listázza ki a spanyolnál).
A másodiknál meg úgy látszik megint csak hibásan működik az oldal, mert ha szűrsz rá egyszerűen nem listázza ki. Mondjuk szállítással együtt ez is 200-nál többre jön ki (kemény 5 dollárral, ha nem kell a biztosítás), de ez elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#62412) Potzee válasza tjb007 (#62411) üzenetére


Potzee
addikt

Érdekesen szűr a gearbest oldala, de 205$-ért szállítással együtt megvehető EU raktárból:

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62413) tudesky86


tudesky86
csendes tag

Üdvözlet...

Érdeklődésem arra irányulna, hogy GPS-t szeretnék venni, de nem tudom, hogy melyik lenne a jobb megoldás ami megérné és jól is működne, mivel a kérdésem az lenne felétek, hogy tabletet érné meg venni vagy GPS-t?
Kamionozok és szeretném használni GPS-ként meg filmnézésre is, de olyan infom nincsen a tabletekről, hogy azok hogy szuperálnak GPS-ként? Gyorsan tervez? Megbízható?
Vagy maradjak a régi verziónál és vegyek egy GPS készüléket?

A lehetőségek:
Lenovo TAB A8 (59-407805)
Asus MeMoPad HD 8 ME181CX-1A032A
VAGY
WayteQ X980BT

vagy ha tudtok ajánlani valamit azt megköszönöm...

(#62414) ®abstract®


®abstract®
őstag

a pipo w4s és a chuwi vi8 gondolkodok...szerintetek melyiket érdemes?

jó lenne nekem windows 8.1 tablet is de még nincs konkrétum.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#62415) tordaitibi válasza tudesky86 (#62413) üzenetére


tordaitibi
veterán

Egy wayteq xtab7-et nyuzok februar ota.
Orkodom, es mellette soforkodok, ejjel nappal megy a tab.
Hibatlaul fut az Igo, a google navi, a Sygic, a Be- on Road navigacio.
En mar em vennek csak navit. Ez ugyanazt tudja, es a terkepfrissites wifi mellett 2 perc, emellett komplett medialejatszo, email kepes, jatekok, es az enyem dualsimes telefon is. Mindezt 20 ezerert.

(#62416) tjb007 válasza tudesky86 (#62413) üzenetére


tjb007
nagyúr

A tabletet több mindenre tudod használni, mondhatni multifunkciós, szóval azt kell eldöntened, hogy használnád-e majd a navigáción kívül más is, vagy sem.
A lehetőségek közül meg bármelyiket választatod, amelyik számodra szimpatikusabb.

(#62414) ®abstract®

A W4S-ből csak a 64GB-osat érdemes megvenni, de akkor is csak emiatt. A kettő közül inkább a Vi8 ajánlottabb, abból is gyakorlatilag bármelyik az igényeid függvényében.

(#62417) ®abstract® válasza tjb007 (#62416) üzenetére


®abstract®
őstag

köszi.én is a 64gigásra gondoltam kell a windowsnak hely.

Vi8 ból 32gigásat láttam.
miért ajánlottabb a chuwi?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#62418) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Sziasztok!

Öcsémnek keresek tabot amin játszani tudna. (Minecraft, modern combat...)
Mivel nyúzza rendesen ezért itthonról, garisat szeretnék venni.
Sajnálatosan látom, hogy még mindig az 1/8, 1/16-os tabok dominálnak.
Gondolom ha két évig használni szeretné akkor nem árt a 2/16 egy tabnak.
Visszaolvasva az első ilyen értelmes tab az a Asus MeMoPad ME572C-1A004A
Jól látom hogy ennél jobb vétel most nincsen?
Kicsit félek hogy a Full HD megeszi az akksit meg a teljesítményt.

(#62419) anonym1s válasza SZATA (#62402) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen, oda is rengeteg jon.
Ez jo otlet, nekem nem jutott eszembe, meg is csinaltam az osszes letoltott jateknal.
Kossz a tippet!

(#62420) tjb007 válasza ®abstract® (#62417) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jobb a kijelző és sokkal népszerűbb, így a támogatottsága is sokkal jobb (ha esetleg módosítani szeretnél valamit, vagy ha neadjisten beüt a krach van).

(#62418) TedThomas

Igen, jól látod, ráadásul most van rá 10% kedvezmény (és minden más ASUS tabletre szóval aki teheti használja ki), szóval nagyon megéri.

(#62421) anonym1s válasza tjb007 (#62403) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz!
Ez jonak tunik, de nincs rootolva a gep.
Tudsz egy jo galaxy tabpro 10,1" forumot?

(#62422) TedThomas válasza tjb007 (#62420) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Köszi a gyors választ. Igen én is láttam a kedvezményt ezért gondoltam, hogy akkor rohanok is érte :)

(#62423) tjb007 válasza anonym1s (#62421) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az XDA-t tudom ajánlani: [link]

(#62424) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Szeretnék a tablethez valamilyen bluetooth-os kontrollert.
Valakinek van ezzel tapasztalata: [link]?
Esetleg más ajánlott?

(#62425) anonym1s válasza tjb007 (#62423) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz!
Kozben megtalaltam a megoldast. Kingroot.
Ez nem csak root program, hanem le lehet tiltani vele a programok automatikus indulasat es reklamokat.
Eddig reklammentes a gep, es gyorsabb is :)

(#62426) tonyrulez válasza Jámbor (#62341) üzenetére


tonyrulez
őstag

MX Player Custom Codec with DTS & AC3 Support

Letöltöd a platformnak megfelelőt (vagy az AIO-t ha nem vagy benne biztos), elindítod az MX Player-t, és leokézod a kodek telepítését. Ennyi. Ha így se lenne hang, akkor át kell tenni szoftveres dekóderre.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#62427) jksx


jksx
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az Asus refurbished tabletjeiről?

(#62428) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Sziasztok. Keresnek 30 ezer ft környékén olyan tabletet, aminek ehhez az árhoz képest "jobb" kamerája van. Külföldi beszerzés is szóba jöhet.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#62429) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Gyors segítség kellene, mert most kellene megoldanom.
Keresőben próbáltam, de nem nagyon találtam megoldást.
Van egy csodálatos Beex S5 tablet. Van benne egy SD kártya (FAT32) látja is a tárhelynél. Viszont az elvileg mozgatható alkalmazásokat sem tudom mozgatni (link2sd), mintha nem látná az SD kártyát. Total Commander-ben másoltam rá egy képet, viszont ha meg akartam nézni, a gyári galéria alkalmazás nem nyitotta meg, viszont az ES explorer megnyitotta. Valami jogosultsági gondra gondolok. Root nincs. Illetve mivel lehetne rootolni? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#62430) csendes válasza jksx (#62427) üzenetére


csendes
őstag

A lényeg, hogy olyan helyről vedd ahol van rá legalább 1 év garancia és interneten rendeld, mert akkor 14 napig indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Ha mondjuk 20-30%-kal olcsóbb, mint a "vadonatúj" 2 év garanciával, akkor megéri, hiszen annak a valószínűsége, hogy egy év után de két éven belül meghibásodik a tablet, valószínűleg kisebb mint 20-30%. Egyébként típustól függ. Például a 8GG ME176CX refurbished 25 ezer Ft, és jobb, mint az új Zenpad 7 WiFi, ami kb. 20 ezer Ft-tal drágább.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62431) csendes válasza g_g_g (#62429) üzenetére


csendes
őstag

Root nélkül nem működik a link2sd: [link]. A root-nál a legújabb root alkalmazásokkal érdemes próbálkozni, firmware verziótól is függ, hogy melyik működik.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62432) fingerstyle


fingerstyle
újonc

Valaki! Valaki Valaki!

ROM-ot cseréltem a táblagépemen és az új ROM ill. a táblagép érintője nincs szinkronban érsd: ha fel-le húzom az ujjam akkor jobbra-balra lapoz... :(
Heeelp!!!

(#62433) TedThomas válasza fingerstyle (#62432) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Gratula a beírásért :)
Ennyi információból biztos tud valaki segíteni :D
Milyen tablet? Milyen rom volt előtte? Milyen romot tettél fel? Hogyan tetted fel?....

Egyébként IDE kérdezz be mert itt nem lesz válasz szerintem.

(#62434) atala


atala
addikt

Bocs, rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

(#62435) jksx válasza csendes (#62430) üzenetére


jksx
senior tag

Köszi!

Itt veszem meg. Adnak rá 1év garit. Ha esetleg valami hibája van akkor gondolom arra nem vonatkozik a 14 napos elállás. Mindenesetre mielőtt elhozom kipróbálom.

(#62436) csendes válasza jksx (#62435) üzenetére


csendes
őstag

A 14 napos elállásnál nem kell indok, viszont vannak bizonyos feltételek: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62437) Shingen válasza jksx (#62435) üzenetére


Shingen
addikt

Teljesen korrekt bolt.

風林火山

(#62438) ottoarc


ottoarc
tag

Sziasztok! Az Alcor Zest Q880I mennyivel muzsikál gyengébben, mint a Wayteq 8X Quad? Ugyanolyan SOC van benne, de itt mégsem ajánlja senki. Ennyire nem jó vétel?

(#62439) november


november
tag

Sziasztok!

Használt tablet vásárlásán gondolkodom. És azt szeretném tudni hogy ilyenkor mire kell figyelni. Illetve ha egy olyan tabletet árul az eladó amit külföldön vett, akkor mi a helyzet ilyenkor a garanciával?

(#62440) jksx


jksx
senior tag

Üdv!

A Concorde Tab Omega 3G-röl mi a véleményetek?
Ezt érdemes megvenni, vagy inkább az Asus Fonepad 7 FE170CG-ot, vagy egy Wayteq xTab 7x quadot?

[ Szerkesztve ]

(#62441) Zeki válasza november (#62439) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha kínai, akkor mondhatni hogy nincs rá garancia.

(#62442) underdark


underdark
aktív tag

hali
azt miből lehet tudni, hogy egy gépnek mennyire jó a wifije?

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#62443) milkabrams


milkabrams
őstag

Valaki látott már tolkien témájú tokot samsung galaxy tab pro 8.4 tabletre?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62444) Zeki válasza underdark (#62442) üzenetére


Zeki
nagyúr

Milyen messziről látja a routert, hogy csatlakozik is rá, és megy a youtube. :)

(#62445) jksx válasza underdark (#62442) üzenetére


jksx
senior tag

És hogy a sebességet hozza-e?

(#62446) TedThomas válasza underdark (#62442) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Tapasztalat.
Lehet hogy a szintetikus teszteken tök jó, próbálgatod és minden király, de mondjuk óránként ledobál.
Néha percekre belassul. Ha pont úgy ülsz, fekszel az ágyon akkor már nem jó.
Szerintem kb kideríthetetlen tesztekkel.
Az enyém azt csinálja ,hogy minden fasza nincs vele semmi gond de amint rádugom a HDMI kábelt onnantól kezdve nem tudok megnézni egy youtube videót :( Lehúzom róla és ugyanonnan megy a youtube videó.

De amit CineDOG1 írt az elég jó közelítő pont.

(#62447) tjb007 válasza ottoarc (#62438) üzenetére


tjb007
nagyúr

Semennyivel, viszont a 8X-re van CWM és át is tudod particionálni, ami azért meg tud spórolni némi bosszankodást.

(#62440) jksx

Az OMEGA-ban nagyobb az akku és jobbak a kameramodulok, ennyi a különbség a 7X Quadhoz képest a specifikációt tekintve.
Gyakorlatilag mindhármat (persze nem egyszerre :) ) érdeme megvenni. Hogy melyiket az már a te preferenciáidtól függ.

(#62448) szparista1


szparista1
csendes tag

Sziasztok!
Engem a CONCORDE Tab Omega 3G érdekelne és szeretném telefonálásra is használni fülessel.
Az kérdezném hogy gyári alap szoftver el ez a funkció működik e? Itthon venném és nem szeretném hogy az 1 éves garancia elszálljon, ezért 1 évig semmiképp se szeretnék bele piszkálni.
Visszább olvasva láttam hogy pár hónapja nem adott a gyártó imei számot hozzá, ezért akkor még nem működött vele ez a funkció. Vki tudja ez megoldódott e már? :)
Hivatalos weboldaluk szerint telefonálni lehet vele.
Lenovo IdeaTab A7-30 azért esett ki számomra mert ott vétel után egyből hozzá kellene nyúlnom szoftver és akkor ott garancia bukik.
WayteQ xTAB 7X Quad meg kisebb aksi.
Köszönöm előre is a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#62449) jksx válasza tjb007 (#62447) üzenetére


jksx
senior tag

Köszi!
Azt hiszem akkor az Asus Fonepad 7 FE 170CG lesz a befutó.

(#62450) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Sziasztok!

Olvastam, hogy a BEEX S2 tablethez nem tudtok firmware-t tölteni. Nekem megvan, a frissítő szoftverrel együtt. Ha valakit érdekel, akkor feltudom tölteni tárhelyre.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.