Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) atala válasza tjb007 (#62290) üzenetére


atala
addikt

Megkérdeztem a T-nél meg lehet venni 20 havi kamatmentes részletre 39800 Ft-ért. (1990 Ft/hó)

Akkor ezek fényében melyiket ajánlanád?

Alcor Access O819M - Bele kell piszkálni, kém programot le kell írtani róla (45.000 Ft)
WAYTEQ 8'' - XTAB-8X - Át kell particionálni (35.000 Ft)
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE (40.000 Ft)

Nekem a huawei szimpatikusabb. Árához képest nagy tudású, csak a procit nem ismerem.
A lányom régi tabletébe egy RK3188 Mali400 MP4 volt. A huawei-be pedig egy Quallcomm MSM8916 1,2 GHz Quad Core.
Mennyivel gyengébb ez a proci?

(#62302) jFox válasza tjb007 (#62296) üzenetére


jFox
őstag

Köszi a válaszokat. :R
Megtekintem akkor ezt a Concorde tabot.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#62303) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Sziasztok!

Jelenlegi tabletemet ( Asus Nexus 7 2012 ) szeretném lecserélni.

A szempontok:
Col 10, sztereó hangzás, tudásban legyen jobb. Ha lehetséges fehér színű legyen.
Olvasásra, filmnézésre,és második monitornak használnám.
Az ára max 70, de törekednék arra, hogy minél olcsóbb legyen.

Tudnátok mondani pár lehetőséget? Köszi előre is!

(#62304) Doner válasza tjb007 (#62290) üzenetére


Doner
aktív tag

Köszönöm az információt, sajnos akkor kénytelen vagyok feljebb tolni az árat mivel számomra értelmetlennek tűnik egy olyan tablet megvásárlása ami idővel belassuló, szoftveresen haldokló pokollá változik és nem lehet újrahúzni..Mindenképp olyant szeretnék amihez le tudok tölteni elérhető filmware-t a saját oldalukról, amit aztán fel tudok tenni rá(így valódi kliensprogram ami mindent megcsinál helyettem nem is érdekel a lényeg hogy legyen filmware).

Plusz elfelejtettem mondani hogy mindenképp szeretném navigációra is használni a készüléket a multimédián kívül. Sokaknak mondtad az lg gpad 7-et hogy ebben erős a gps tehát nekem az is megfelelő lenne amennyiben ahhoz van elérhető filmware(gondolom ahhoz van?). Viszont rákeresve pl iponon is már nem elérhető azt írja mármint a LG G-Pad 7.0 V400 7". Honnan tudnám biztonságosan megvásárolni garanciával 40 körül?(Bár tudom hogy ez már pofátlan kérdés, de ez nekem tökéletes lenne csak bizonytalan vagyok a beszerzésében, használtat semmiképp nem szeretnék. Előre is kösz.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#62305) echterion válasza tordaitibi (#62300) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, ma reggel felraktam a korábban linkelt cuccot, azóta faszán megy a az eddig nem futó film is, a gyerek meg örül. Ezúton is köszi mindenkinek a segítséget.

**********

(#62306) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok linkelni magyarul vagy angolul egy működő leírást Android hard reset-hez USB-n keresztül? Olyan kellene, ami akkor is működik, ha jelszavas képernyővédelem van beállítva. Tudom gyanús, de nem lopott gépről van szó, csak nagyon hozzánemértő személy elállított tabletjéről.

(#62307) cidalain válasza Doner (#62304) üzenetére


cidalain
veterán

Expansys-ban meg van. Sietni kell kifuto szeria.
Ott most 37700, de mivel kulfoldrol kuldik 3k folott van a posta.
Ahogy fogynak a keszletek ugy megy fel az ara. Korabban jo 5k-val olcsobb volt ugyanitt. Itt ugy tudom normalis a gari

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#62308) keszo


keszo
őstag

Sziasztok

Hogy lehet a supersu-t működésre bírni?
Azt írja hogy nincs konfigurálható fájl.

Attila

(#62309) tjb007 válasza kleinguru (#62299) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo A7-10

(#62301) atala

A Huaweit.
Az MSM8916 papíron egy picivel gyengébb, ugyanakkor már modernebb (ARMv8-as/64 bites p.magok) az RK3188-nál. Nekem a telefonomban van ugyanez a processzor,

(#62303) Ashenvale86

ASUS MeMO Pad 10 ME103K, Samsung Galaxy Tab 4 10.1

(#62306) Chrystall

0. A készüléken engedélyezve kell lennie az USB hibakeresésnek, ez elengedhetetlen, enélkül nem fog menni a dolog.
1. Letölt, feltelepít: [link]
2. Rendszergazdai parancssor megnyit,
cd [meghajtójel]:\[adb könyvtárt elérési út] (pl. cd c:\Program Files\adb)
3. adb devices parancs kiad
4. Ha megjelent csatlakoztatott eszközként a készüléked, akkor adb shell parancs kiad, következő sorban megjelenik a # jel, itt pedig kiadod a wipe data parancsot.

Ennyi.

Ha angolul kéne: [link]

(#62308) keszo

Tehát a rootolás megvolt, de a SuperSU nem akar működni?

[ Szerkesztve ]

(#62310) csendes válasza keszo (#62308) üzenetére


csendes
őstag

Először Root Checker-rel megnézném, hogy tényleg sikeres volt-e a rootolás [link]. Előfordul, hogy a root program kiírja, hogy sikeres volt a rootolás, de valójában mégsem.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62311) atala válasza tjb007 (#62309) üzenetére


atala
addikt

Biztos lettem volna, hogy az Alcort ajánlod. :)
Mivel cégre vesszük, és a T-nél magánszemélaként van a telefon, így az áfát onnan nem tudjuk visszanyerni.
Most azon vacilállunk, hogy megvegyük az Alcort, jóval erősebb hardverrel nettó 36 ezerért, (és rootolással tegyem vírus mentessé), vagy vegyük a Huawei-t 40 ezerét, gyengébb hardverrel.
Nem vagyok egy egyszerű eset. :D

(#62312) atala válasza tjb007 (#62309) üzenetére


atala
addikt

Döntöttünk. :) A Huawei-t veszem. Ha az Alcort root-olom, ugrik a gari, és még el is lehet cseszni.
Ha esetleg nem lesz már T-nél a Huawei, akkor jöhet az Alcor.

(#62313) kleinguru válasza tjb007 (#62309) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#62314) tjb007 válasza csendes (#62310) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az is előfordul, hogy a Root Checker azt írja nincs rootolva, aztán mégis (és vice versa) :)

(#62311) atala

A partíciókiosztás és a frissebb konstrukció miatt lett inkább Huawei, de látom időközben már megszületett a döntés. :)

(#62315) keszo válasza tjb007 (#62309) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm, nem sikerült a root.
Nem lett rootolva ezért nem csinált semmit.

Attila

(#62316) jFox válasza tjb007 (#62309) üzenetére


jFox
őstag

Erről az Alcor Q788L-ről van valami bővebb infó?
Érdemes várni rá? Milyen soc van benne?

tbj007: bocs, mellé nyomtam. Mindenkinek szól a kérdés, bár úgy látom te vagy itt a legtájékozottabb.
tbj

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#62317) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok!

Minimum 7"-os, új, itthon beszerezhető játszós tabletet keresek maximum 50ezer forint értékben, mit ajánlotok?

Előre is köszi!

(#62318) balagedebr


balagedebr
tag

Remix 1.0 OS-sel kapcsolatban mi a véleményetek? esetleg valakinek van tapasztalata vele?
Tabletet keresek 10-11" környékén, először a Cube 9X-et és i6-okat néztem. Aztán ráakadtam az i7 Remix-re. Elsőre jónak tűnik, külön tetszik a billentyűzet, mert a vásárolni kívánt tabletet használnánk szövegszerkesztésre is. De nem tudom mennyire tartsak ettől az OS-től.

(#62319) tjb007 válasza jFox (#62316) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyira új, hogy még a weboldalukra sem kerül fel.
Érdemes rá várni, az ár/érték aránya jó, SoC témában meg három versenyző lehetséges (vagyis ezek a legvalószínűbbek): Snapdragon 410, MT6732M, MT6735.

(#62317) DiceBlade

ASUS MeMO Pad 7 ME572C, Acer B1-830

(#62320) csendes válasza balagedebr (#62318) üzenetére


csendes
őstag

A Remix OS lényegében Android, egy kicsit belepiszkáltak a felületbe, hogy hasonlítson az asztali gépekéhez. Vagyis Remix OS 1.0 = Android 4.4, Remix OS 1.5 = Android 5.0. Billentyűzet az i7-hez alapból nem jár: [link], billentyűzettel együtt már kb. 217 USD + ÁFA
Ennyiért már van tűrhető notebook is, persze a kijelző kisebb felbontású, és a súlya is több mint 720 g (a tablet súlya ennyi, billentyűzet nélkül), viszont alkalmas komolyabb szövegszerkesztésre is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62321) atala válasza tjb007 (#62314) üzenetére


atala
addikt

Igen, köszi a segítséget. 2,5 éve is itt kértem segítséget tablet ügyben. Nem sokáig húzta az Alcor Zest Q813i. Eddig is sok baj volt vele. Kamera csere, töltő csatlakozó csere, a sok töltő fejről nem is beszélve. Állandóan elgörbült, lötyög...stb. Megfogadtam, többet nem veszek olyan tabletet amihez 2,5x0,7-es jack töltő van. Sokkal jobb a mikro usb-s töltés.

Viszont a huawei-nél hiányozni fog a gyorstöltés. Állítólag csak 1 Amperes a töltője, és hiába dugunk rá 2 ampereset (ami lehet hogy nem is tetszene neki), nem fog gyorsabban tölteni. 3,5 óra egy feltöltés.

(#62322) Hunujv


Hunujv
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani olyan tabot 60 körüli árért(használtan), ami jobb, mint nexus 7 2013?

(#62323) Ashenvale86 válasza tjb007 (#62309) üzenetére


Ashenvale86
tag

Köszi a tippeket.

Erről mit gondoltok?

[link]

(#62324) csendes válasza Ashenvale86 (#62323) üzenetére


csendes
őstag

Reális az ára. Már két éves modell, de a kategóriáján belül még mindig felveszi a versenyt az újabb típusokkal. Részletes teszt: [link]. Hivatalos Android 4.4 frissítés elérhető a legtöbb kiadásra (US, WW, stb.): [link], viszont Android 5.0 már valószínűleg nem jön ki rá.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62325) milkabrams


milkabrams
őstag

lehet hogy galaxy tab pro 8.4 helyett a tegra 4-es asust kellett volna vennem?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62326) Nataniel


Nataniel
senior tag

Kérdésem lenne hozzátok:
Adott egy kiszemelt vagyis a PiPo W6s

Tud valaki esetleg nekem gyakorlati tapasztalattal birni?(vagy úgy általában véve a pipo tabletek kapcsán?)

Alt.info: ez a tablet Android/Windows DualOs

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#62327) Ashenvale86 válasza csendes (#62324) üzenetére


Ashenvale86
tag

Köszi a linkeket. Mit gondolsz, érdemes venni?

(#62328) tjb007 válasza Hunujv (#62322) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

(#62324) csendes

Nem csak valószínűleg, biztosan nem fog jönni rá.

(#62325) milkabrams

Gondolod ezt azért, mert?

(#62327) Ashenvale86

Ha az igényeidnek megfelel, és nem gond, hogy refurbished, akkor igen, érdemes venni.

(#62329) Hunujv válasza tjb007 (#62328) üzenetére


Hunujv
tag

Köszi! :R

(#62330) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok.
Adott egy Galaxy Tab S 8.4 LTE tab. Adott egy 128GB-os SDHC Class10 micro sd kártya.
A tab érdekesen viselkedik.Amikor betezsem a kártyát,látja rajta a mappákat,a méretet mindent.
Amint másolnék rá valamit,vagy csak elindítanék egy filmet,hibaüzenet,és onnantól üres a kártya a számára,és nem lehet semmi se csinálni vele.
Másik telefonban és pc-n tökéletes. De pl egy 16gb-os kártya meg teljesen jó a tabban.
Ötlet valaki?

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#62331) Zeki válasza FlashLed (#62330) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet csak 64-esig viszi a memóriakártyákat.

(#62332) FlashLed válasza Zeki (#62331) üzenetére


FlashLed
senior tag

Nem.
Ugyanis támogatott a 128gb is,de egyébként 64-essel is ezt csinálta...Nem értem :(

The Mechanic

(#62333) Nataniel válasza FlashLed (#62330) üzenetére


Nataniel
senior tag

Én megnézném,hogy "valódi-e" a kártya. Értsd,tesztprogrammal.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#62334) milkabrams válasza tjb007 (#62328) üzenetére


milkabrams
őstag

gyári launcher tele van mikrolagokkal, élő háttérkép diavetítőt csinál belőle, nova launcherrel javult a helyzet.
Cod Strike Team, Iesabel, Tainted Keep néha belassul, jobb mint az előző tabletem (Galapad g1) de nem annyival mint azt a hw alapján gondoltam.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62335) foxi69 válasza FlashLed (#62330) üzenetére


foxi69
tag

Nálam 64 Gb-os kártyával ugyanezt csinálja. A fórumában kérdeztem, de semmi értelmes válasz nem jött.

(#62336) FlashLed válasza Nataniel (#62333) üzenetére


FlashLed
senior tag

Igen ezen túl vagyok.
Nem hamisítvány a kártya.

foxi69: akkor nem egyedi problémáról van szó. Csak vajon mi lehet a megoldás.

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#62337) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Sziasztok!
Tablet vásárlásban szeretnék tanácsot kérni!
A kijelző lehetőleg minimum 8colos legyen
Új? (legalább 1 év gari legyen rá)
Viszonteladón keresztül a külföld is okés.
Leginkább olvasásra,egyetemre, netezésre használnám, de a játékok smooth futtatása se lenne hátrány.
Maximálisan 60ezer keretem van rá.
Előre is köszönöm a segítséget!:)

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#62339) csendes válasza Zeki (#62338) üzenetére


csendes
őstag

Nem igazán, az RK3188 SoC-nak, illetve pontosabban a Mali-400MP4 GPU-nak sok ez a kijelső felbontás (2048*1536) és ÁFA-val közel 50 ezer Ft-ra jönne ki.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62340) Zeki válasza csendes (#62339) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van euroline shipping, így nincs Áfa.

(#62341) Jámbor


Jámbor
tag

Barátom Samsung Galaxy Tab 4 7.0 tabletet vett a lányának. Az .avi fájlokat csak hang nélkül játssza le (pedig az én Galaxy Tab 2 7.0 tabletem gond nélkül megoldja), ezt írja ki a lejátszás elindításakor: ac3 hiba.

MX Playerrel is próbáltam a gyári lejátszó után, ugyanaz a hibaüzenet.

Javaslat?

Soha ne mondd, hogy soha.

(#62342) Potzee válasza Zeki (#62338) üzenetére


Potzee
addikt

A Rockchip-et én sem nem erőltetném...

Helyette ez?
Chuwi Vi10 10.6
Szintén EU raktárból ÁFA nélkül
Az új Intel Z3736F CPU-val, 2 GB ram, dual boot, 8000mAh akksi, nagy kijelző
Az US plug nem lehet gond...biztosan van otthon egy 2A-s mini USB-s hálózati töltő...

Vagy egy Cube Talk9X U65GT 9.7"
EU raktárból

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62343) Zeki válasza Potzee (#62342) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi a tippeket!

(#62344) tjb007 válasza v1kt0hr (#62337) üzenetére


tjb007
nagyúr

Acer Iconia Tab B1-830

(#62342) Potzee

A Z3736F minden, csak új nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#62345) milkabrams válasza Jámbor (#62341) üzenetére


milkabrams
őstag

Töltsd le az mx player régebbi változatát pl. Mx player 1.7.27, ezt használom én is.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62346) csendes válasza Zeki (#62340) üzenetére


csendes
őstag

A Euroline shipping erre a cikkre 24 USD, és hivatalosan a fuvarköltségre is kell fizetni az ÁFA-t

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62347) Potzee válasza tjb007 (#62344) üzenetére


Potzee
addikt

Bocs, valóban 2014 közepén jött ki.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62348) tjb007 válasza csendes (#62346) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezeknek a trükközéseknek pont az a lényegbe, hogy nem kell sem áfát, sem semmi mást fizetned a termék árán és a szállítási költségen felül.

(#62349) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy tablet vásárláson gondolkodtam, használt (de új/jó állapotút keresgélek), az alábbi feltételekkel:

- Androidos
- 40.000 - 60.000,- forint között legyen
- 1920x1080-as felbontás, ha 7" a 10"
- 4 magos 1-2gb ramos (nyilván 2 jobb, de az ár miatt nem remélem)
- Lehetőleg ne túl nagy otromba kerettel legyen, ne 50%-a legyen a kijelző a tabletnek
- Aksija bírja ki a napot

Dióhéjban ennyire gondoltam. Találtam már pár dolgot, de összezavarás miatt nem akarom leírni. Tanácstalan vagyok.

A felhasználási része az alábbi lenne:
- Játékok (nem Real Racing 3)
- Netezés
- Filmezés
- Zene/Tv-re kirakás..stb

Előre is köszönöm a segítséget! :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#62350) tjb007 válasza tevike (#62349) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS MeMO Pad 7 ME572C

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.