Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) zgyorik válasza codmester (#63800) üzenetére


zgyorik
tag

milyen gomb kombinációval?

(#63802) csendes válasza totron (#63798) üzenetére


csendes
őstag

Jogos, pand már nincs JB-en, csak korábbi verziókra, akkor ezt az alkalmazást szedd le. Viszont akkor működnie kellene, ha a Symbian telefon támogatja a Personal Area Network-öt (PAN) és a megosztás (sharing, tethering) engedélyezve van. [link]
Ha csak Dial Up Networking-et (DUN) támogat a telefon, akkor ez (vagy hasonló alkalmazás) lehet, hogy működik: [link]: Works great with my Nexus 7 running Android 4.2 and Nokia Symbian phone over bluetooth. Interface is a little clunky, but does the job. Frustrating that Android doesn't support using the DUN of paired devices, but this is a great workaround.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63803) tjb007 válasza ziiu (#63793) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS ZenPad 10 Z300CG, vagy 80-nál egy picivel többért erősebb processzorral az LTE-s változat, a Z300CL.

(#63794) codmester

Alcor Access O819M

(#63796) zerge861

Erre inkább itt kérdezz rá: [link]

(#63799) zgyorik

Ha valamelyik hangerőállító gombot megnyomod nem történik semmi?

(#63804) IldiH


IldiH
aktív tag

Sziasztok!
Egy lenovo yoga 2 1050f tablet (4.4.2. Android) képernyőjéről letöröltek egy rakat alkalmazásikont. Nem sikerül rájönnöm, hogy miként rakjam őket vissza. De azt sem sikerült még kitalálni, hogy ezen ikonok hiányában miként lehetne elindítani egy-egy alkalmazást. A játékoknál próbáltam biztonsági mentés, letörlés, újratelepítést, de az ikonok nem kerülnek ki.
A használati utasításban egy szó sincs erről.

(#63805) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

van egy ASUS TF303CL tabletem. Tudtommal lehet róla telefonálni, a kérdésem az lenne, hogy hogyan? :)
Tettem rá valami play áruházas tárcsázós progit, de nem működik...
(a telefonomból raktam át a SIM kártyát)

Köszi.

üdv.: Péter

(#63806) tjb007 válasza IldiH (#63804) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Lenovo UI app drawer mentes, tehát ha eltűnik onnan egy ikon, akkor az két dolog miatt lehet: vagy törölve lett, vagy le lett tiltva az adott alkalmazás. Legalábbis normális esetekben így kéne lennie. Első körben azt kéne megnézni a Beállítások → Alkalmazások menüpontban, hogy szerepelnek-e egyáltalán a listában és nem lettek-e letiltva ezek az alkalmazások. Ha ott vannak és letiltva sincsenek, akkor ugyanitt el kell lapozni az Összes nevezetű oldalra, meg kell keresni a gyári launcher alkalmazást és rá kell nyomni az Adatok törlése feliratú gombra.
Ha a helyzet ez után is változatlan a legegyszerűbb az, ha felraksz egy másik launchert (Apex, Nova stb.), persze ezzel az UI is meg fog változni és ezzel még a Lenovo felületén nem fognak ezek az ikonok újra megjelenni.
További lehetőségek:
- gyári állapotra való visszaállítás
- komplett rendszer "újratelepítése"

(#63805) ocsi19

VoIP only, tehát a hagyományos módon nem lehet vele telefonálni.

(#63807) IldiH válasza tjb007 (#63806) üzenetére


IldiH
aktív tag

Igen, azt tudtam, hogy nincs app draver. Gyerek törölte az ikonok egy részét, de az appok fent voltak a listában, nem voltak letiltva. Sajnos még az újratelepítésük sem segített. Marad a visszaállítás, de azért köszönöm :)

(#63808) zgyorik


zgyorik
tag

A korábban említett Tablethez esetleg egy Firmware-t tudnátok nekem linkelni??Nagyon megköszönném.

(#63809) Bananosfank


Bananosfank
újonc

Sziasztok, nekem egy Overmax OV-TB-09E típusú tablettal lenne gondom. Indításkor megakad az android szövegnél és nem hajlandó továbbmenni. Próbáltam valahogyan recoverybe tenni, de mivel az eszközön csupán kettő gomb van (+ egy reset), így nem igazán lehetne navigálni sem a felülírt menüben. Mindemellett az egész univerzumban senkinek sincs hasonló problémája, vagy megoldása hozzá (a google szerint). Ha valaki tudna ebben segíteni azt igazán megköszönném (és még kekszet is kapna).

(#63810) Analytikind


Analytikind
csendes tag

Sziasztok,
tabletet szeretnék vásárolni és ebben kérném a tapasztaltabbak segítségét.

Kritériumok:

OS:
Főként Android ( ezért is írtam ebbe a topicba )

Hardware:
Méretre nem tudok konkrétat mondani, olyan "közepes méretű - 8 inch".

Egyéb technikai specifikációk nem érdekelnek, telefonálni sem akarok róla. Azért Wifi kritérium.
A kijelző legyen szép.

ÁR:
50.000, max 60.000.

Amire használnám:

Főként olvasás ( 60 % )
Böngészés ( 25 % )
Játék ( 15 % )

Külföldről való beszerzés is opció ha tényleg best buy és biztonságos, de inkább az itthoni vásárlás preferálnám.

Előre is köszönöm! :K

(#63811) kpetyke válasza csendes (#63739) üzenetére


kpetyke
tag

Az zavar hogy a billentyűzet random eltunik neha szaggat eltunik a messenger mikozben irok... mig egy tab3 nal se tapasztalok hasonlokat 8colt tetszik a felbontas is eleg. Milyen alternativak akadnak meg a piacon? Hasznalt is szoba johet foleg cserelni szeretnem.

Mennyit er egy lg v490 telenor fuggo flip tokkalajandek foliaval? :)

ugyan itt lg tablet elado :P

[ Szerkesztve ]

(#63812) Bocephus


Bocephus
újonc

Üdvözlet mindenkinek, tablet vásárláshoz kérnék segítséget.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 7
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? 9 éves fiamnak lesz, fő csapás irány a játék (Angry Birds, stb.) de szerintem internetezésre és filmnézésre is fogja használni.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 50K

Samsung Galaxy Tab 4 és Asus MemoPad került látókörbe de, ha tudtok jobbat én arra is nyitott vagyok. Gondolkodtam még az ASUS ZenPad-on is bár arról nem olvastam valami jó kritikákat.

Köszönöm a válaszokat előre is.

B.

(#63813) cidalain válasza kpetyke (#63811) üzenetére


cidalain
veterán

ez szerintem messenger hiba. tapasztaltam más márkánál is, sőt telónál is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63814) csendes válasza kpetyke (#63811) üzenetére


csendes
őstag

Az LG keyboard-dal időnként előfordul ilyesmi [link]. Először érdemes a firmware-t frissíteni. Ha nem segít, akkkor próbáld meg leállítani az LG keyboard-ot és törölni az adatokat (clear data). Vagy talán még jobb, ha körülnézel és keresel egy másik keyboard alkalmazást a Play-ről [link].
Hogy mennyit ér, az attól függ még, hogy mikor vetted, és milyen állapotban van (kopás, karcok). Konkrétan az interneten használtan, függetlenül 35-50 ezer Ft között árulják. Szerintem a mai napig nagyon jó tablet, ha csak annyi a gond vele, amit írtál, nem érdemes eladni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63815) kpetyke válasza csendes (#63814) üzenetére


kpetyke
tag

Másik keyboard appal próbálkoztam de ugyan ez van. A másik, hogy nem találtam olyan keyboardot ami jobb lenne:S vagy elfoglalja az egész képetnyőt, vagy nem áll kézre.

(#63816) .nodi.


.nodi.
tag

Üdv! a közeledö ünnepre tekintettel mar most gondolkozom tabletekben. Nem akarok sokat költeni .20k szánnék rá. Ebböl a lehhető legjobbat bar tudom ez elleg keves osszeg.

(#63817) cidalain válasza .nodi. (#63816) üzenetére


cidalain
veterán

ha kicsit tudsz tornázni felfelé az áron akkor esetleg ez 22-ért a héten: Wayteq 7Q

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63818) .nodi. válasza cidalain (#63817) üzenetére


.nodi.
tag

Max 25feljebb nem akarok. Esetleg meg jovo honap ha jol jovok ki akk 30 de maradjunk eloszor a 25 nel ez a plafon ha tobb lesz akor vissza jovok kesobb

(#63819) tjb007 válasza Bananosfank (#63809) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tipikusan az a helyzet, amikor egyetlen egy dolog segíthetne csak, a gyári ROM, de az meg (ezeknél a nem minősítem inkább milyen brandeknél) szokás szerint nem érhető el. Az Overmax oldalán régebben még elég sok modellhez elérhető volt, mostanra viszont ki lett teljesen pucolva az oldaluk. Annyit tudsz tenni, hogy írsz a haza disztribútornak, ők talán lesznek olyan kedvesek és a rendelkezésedre bocsátják, de erre elég kicsi az esély.
Kérdezz rá esetleg még itt is: [link]

(#63810) Analytikind

Itthonról ASUS ZenPad 8.0 Z380C, külföldről Chuwi Hi8 (ez mondjuk dual OS-es), esetleg még a Teclast P98 (Shipping from: Germany), de ez már nagyobb.

(#63812) Bocephus

Jobb nem nagyon van, a MeMO Pad ME176C/CX jó választás lesz.

(#63820) Bocephus válasza tjb007 (#63819) üzenetére


Bocephus
újonc

Köszönöm a választ.

(#63821) Wucky


Wucky
senior tag

Ma megrendeltem az itt ajánlot Asus Memopad Hd 7 176 cx refurbished-et. Köszönöm a segítséget!
Remélem azért nem lesz gondom a refurbished-el. :))

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#63822) Hoku


Hoku
csendes tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék karácsonyra tabletet vásárolni. 7 hüvelykes kijelző elég volna, 8 nem baj, 10 már sok. Újonnan szeretném megvásárolni itthon. A felhasználási terület kevés email, főleg facebook és skype, illetve viber, néha internetezés, ha jó a böngészési élmény.
Eddig volt egy Bluepanther Voyager 7 akkori áron 24k-ért, de mostanra elfogadhatatlan szintre lassult. Valami olyasmit szeretnék, ami minél tovább használható marad (magyarán a szoftver 2 év után nem nyeli le keresztbe a hardvert). A keret 40k (kevesebb értelemszerűen nem baj), nagyonnagyonmax 50k ha számottevően jobb.

Kérlek segítsetek, előre is nagyon köszönöm!

Hoku

(#63823) cidalain válasza .nodi. (#63818) üzenetére


cidalain
veterán

25-ért viszont már kicsit kibővül a lista
Asus ME176CX refurbished (sajnos csak a piros ennyi most)
Lenovo A7-10 Adam
Esetleg Lenovo A7-40 (de ez már eléggé régei több mint 1 éve a piacon van)
Igazából 30-ra nem érdemes emelni a limitet. ugyanezek a termékek vannak annyiért is. Akciókat kell figyelni, amelyik bemegy akcióba, akkor az vihető 25-ért, vagy alatta. ha nem akciós, akkor 25-30 között vannak.

(#63822) Hoku
Lenovo A8-50 most akciós a héten
Asus Memopad ME181CX
Acer B1 830
Ezeknek néznék utána. Az Acerban már 8 magos soc van, az eléggé előremutató. sajnos a 2GB ram még mindig nem elérhető ennyiért.

Meg kell nézni más áruházban is, nem feltétlenül a legolcsóbb helyeket linkeltem!

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63824) Rated921


Rated921
csendes tag

Sziasztok!

Vettem az auchanba ma egy Beex tablet tokot billentyűzettel!

Felismeri mindkét tabom, Beex is meg a Samsung is... de csak pár gomb működik helyesen... többit hiába nyomom, nem érzékeli..

Mi lehet a probléma? Érdemes visszavinni, kicseréltetni vagy inkább visszakérni a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#63825) Bananosfank válasza tjb007 (#63819) üzenetére


Bananosfank
újonc

Köszönöm a gyors választ :)

(#63826) .nodi. válasza cidalain (#63823) üzenetére


.nodi.
tag

Nagyon szépen köszönöm

(#63827) Shingen válasza tjb007 (#63819) üzenetére


Shingen
addikt

ők talán lesznek olyan kedvesek és a rendelkezésedre bocsátják, de erre elég kicsi az esély.

Valószínű, ingyen biztos nem adnak segítséget.

風林火山

(#63828) tjb007 válasza Rated921 (#63824) üzenetére


tjb007
nagyúr

Először cseréltesd ki, és ha a cserével is ugyanaz lesz a helyzet, akkor megpróbálhatod visszakérni az árát.

(#63827) Shingen

Van/volt azért pozitív példa is.

(#63829) .nodi. válasza .nodi. (#63826) üzenetére


.nodi.
tag

Az asus a leg szipatikusabb. Jo felbontás és leg magasabb orajel a procinak. Ips kijelző ugye? azt nem latom feltüntetve

[ Szerkesztve ]

(#63830) .nodi.


.nodi.
tag

Még annyi hogy olyan amiben van sim foglalat és nem csak wifin lehet neteni hanem a sim (mobil)netén is lehet netezni?

(#63831) bsanya válasza ocsi19 (#63805) üzenetére


bsanya
aktív tag

Pont azt szerettem volna kérdezni, hogy milyen tablet ez az Asus Transformer Pad TF303CL-1G011A???
Az egyik áruházban pont akciós 80e forintot megér?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#63832) kelly7


kelly7
aktív tag

Kicsit emeltem az összeget a tablet vásárláshoz, mert 10''-os tabletet szeretnék mindenképp, és 40000-ért normálisat nem találtam. Gyakorlatilag két modellnél maradtam (eddig) ami a keretbe még épphogy belefér. Az egyik Asus ZenPad Z300CG-1B021A 16GB Wifi + 3G, a másik Asus ZenPad Z300C-1B047A 16GB. Mindkettö 2GB ram, ami szerintem nem utolsó szempont. 1Gb-ot nem akarok. Gyakorlatilag ezek között csak a 3G a különbség,illetve a proci. Egyikben Intel SoFIA 3G-R C3230RK a másikban Intel SoFIA C3200.
Kérdésem az, hogy a két proci között van-e valami különbség, vagy csak a 3G miatt más? Majd egy tizes a difi a két tablet között, egyenlőre mondjuk a 3G-t nem használnám, de soha nem lehet tudni.
Ezeken az Asus tabletekre, OTG kábellel lehet mondjuk pendrive-ot kötni?

(#63833) tjb007 válasza kelly7 (#63832) üzenetére


tjb007
nagyúr

A teljesítmény szempontjából nincs különbség, a másik kérdésedre pedig igen a válasz.

(#63834) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,

olyan kérdésem volna hogy melyik a jobb gps-s tablet? Amelyikben "a-gps" vagy "gps" van?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#63835) cidalain válasza .nodi. (#63830) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, az Asus IPS-es. Tenyleg jo valasztas, amennyiben nem a jatek lenne a fo cel.
Ha mas szin kellene mint a piros, akkor viszont 30 az ara.

Wayteq xTab 7x 3G modemes, 25 korul van.
Vagy ujabb fajta Lenovo A7-30 (Arvin), ami tud Sim kartyat fogadni, most 27990-ert akcios az edigitalban ezen a heten.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63836) .nodi. válasza cidalain (#63835) üzenetére


.nodi.
tag

Unnepre biztos lessz meg akcio. Remelem :-) hat vegyes felhasználas lenne. Lenne jatek is de nem hinnem hogy olyan komolyak. Azert arra is lehetne hasznalni nem?

(#63837) tjb007 válasza Akcok94 (#63834) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ma már a tabletek 99,9%-ában A-GPS van, abba a maradék 0,1%-ba meg az ipai használatra szánt eszközök tartoznak.

(#63838) cidalain válasza .nodi. (#63836) üzenetére


cidalain
veterán

Persze lehet jatszani is.
A komolyabb 3D csucsjatekoknal elofordulhat kompatibilitasi problema az Intel rendszerrel. De ez nem azt jelenti hogy mindig elo is jon a gond.
Biztos lesz meg ezer akcio. Most jon majd a black friday is nemsokara, november vegen (az mar elegge pont idoben van a karacsonyi felkeszulesre, es nagy akciokba is bele lehet szaladni)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63839) .nodi. válasza cidalain (#63838) üzenetére


.nodi.
tag

köszi. akkor figyelni fogom majd november vége felé a boltokat hátha jó áron lehet lecsapni erre a termékre. a komolyabb játékok meg amúgy is inkább fizetősek szerintem olyan nem lenne letöltve ugysem.
Real Racing 3 szerintem még ez ami lenne játszva de ezek csak mennének azért.meg Clash of Clans ezek nem valami nagy igényüek azért

(#63840) cidalain válasza .nodi. (#63839) üzenetére


cidalain
veterán

Erdemes lehet a topicjaba megkerdezninezt a 2 jatekot.
Illetve ebbol a tabletbol van 8Gb es 16Gb-os hattertarral is. Jobban jarnal ha a 16Gb-osat tudnad megvenni jo aron.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63841) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék, vásárolni igazából nem volt még sosem így nem tudom melyik milyen csak azt tudom hogy max 40e-et szeretnék rá költeni ha ebből lehet venni normálisat.

(#63842) .nodi. válasza cidalain (#63840) üzenetére


.nodi.
tag

Köszi a segitsegget

(#63843) .nodi.


.nodi.
tag

[link]
Erről vallami vélemény esetleg? Csak meg akadt a szemem rajt. Utolsó kérdés igérem :-)

(#63844) .nodi. válasza .nodi. (#63843) üzenetére


.nodi.
tag

Most neztem hogy azert van leárazva az asus mert:
Újracsomagolt-felújított (Refurbished) termék:
Ezek olyan teljes értékű újracsomagolt készülékek, melyek újra kereskedelmi forgalomba lettek helyezve. A leértékelés okai lehetnek szállítás közbeni doboz sérülések, esetleg kiállított darab, vagy meghibásodás esetén javított (szerviz visszavett) volt. Minden ilyen tanúsított, felújított termék teljes körű átvizsgáláson, tesztelésen és alapos tisztítási folyamaton megy keresztül, mielőtt újra ellenőrzésre és csomagolásra kerülnének. A forgalmazó a refurbished készülékekre 1 éves garanciát vállal.

(#63845) uvegtigris22


uvegtigris22
csendes tag

Sziasztok!Van egy Nexus7(2013) tabletem es mostanaban toltes problemak vannak!Van ugy hogy egesz ejszaka tolton van es reggelre 20%ig tolt fel!Vagy 3ora alatt alig tolt par szazalekot!De neha meg feltolti rendesen,de egyre ritkabban!Valami otlet,h mi lehet a baj?Aksi problema?+osszetortem a kijelzojet kb fel eve es volt kijelzocsere...par honapig nem volt gond,de most az egy hajszalvekony fekete csik megy at az egesz kijelzon keresztben!(de ez meg nem annyira zavaro,mint az aksi problema)Gondolkozok egy um tableten is,de sajna lovesem sincs milyent vegyek!Ami kriterium,h max 8as kijelzo,3g es jo lenne minel hosszabb aksi ido!Nem feltetleneul csucs kategorias gep kellene,inkabb ar ertek aranyban valami jo!(pl.:lg gpadot sokan dicserik,de sajna nincs sim kartya lehetoseg)De lehet draga tablet is!Segitsegeteket elore is koszonom!😃

(#63846) csendes válasza .nodi. (#63843) üzenetére


csendes
őstag

Ha olcsón akarsz 10" kijelzős, 3G-s tabletet magyar üzletből, akkor inkább: [Asus Transformer Pad TF310CG 8GB Wi-Fi + 3G]. Olcsóbb is, a kijelzője is jobb, jobb az akku; viszont ez nem dual sim.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63847) tjb007 válasza uvegtigris22 (#63845) üzenetére


tjb007
nagyúr

Töltésvezérlő IC vagy magával az akkuval van a gond, de én inkább az előbbire tippelnék. A kijelző meg egyértelmű.
Az új tabletre mennyit szánsz maximum?

(#63848) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Ezek közül melyiket javasoljátok?

Onda V919 [link]

Teclast X98 Air II [link]

Teclast P98 [link]

Felhasználás: Netezés, filmnézés, játékok (nem feltét, h a legújabb 3D-s játékok menjenek)
Cél: megbízhatóság, ár/érték

elöre is köszönöm

(#63849) csendes válasza szatocs1981 (#63848) üzenetére


csendes
őstag

Attól függ. Ha fontos a 4G, és Windows nem kell, akkor P98 (a szoftverrel lehetnek apróbb gondok [link], de a legfrissebb firmware-t telepítve az "alvás" megoldódik) . Ha 3G kell és dual boot, akkor Cube I6 vagy Onda V919. Ha dual boot kell, nem kell 3G, viszont sok androidos alkalmazást szeretnél telepíteni, akkor az Air II 64 GB ROM.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63850) szatocs1981 válasza csendes (#63849) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

köszi a gyors választ!
A Cube I6, az Onda V919 és a Teclast x98 amúgy teljesítményben és megbízhatóságban nagyjából azonos szinten mozog?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.