Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) cidalain válasza insyde5 (#63449) üzenetére


cidalain
veterán

Csak a lathatoak kozott 80 megat elvisz az Asus sajat maga.
OneDrive hasznalatban van?
Azert atlagos hasznalat mellett illene 300 mega szabadnak lennie...

(#63450) 2rda
Qualcom Snapdragon soc-osat keress. Nem tudom most van e ilyen eppen a piacon.
Lg g pad szeria mar nem nagyon van boltban sajnos. (Igaz ez nem tud 3g-t, csak a 8"-osban van ilyen. Talan valamelyik szolgaltatonal meg van)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63452) insyde5 válasza csendes (#63447) üzenetére


insyde5
aktív tag

polaris office ( táblázatkezelőt inditottam ) rettenetes lassú. kicsit megmozdítom a dokumentumot és hibaüzenet , leáll. Google docs táblázatok betöltés közben hibaüzenet : leáll.

Érdekes, ha a Mirosoft exelt használom , szépen működik.
Az Asus szövetkezett a microfossal? :W

Igen, a OneDrive használatban van.

(#63453) csendes válasza insyde5 (#63449) üzenetére


csendes
őstag

A böngészőn belül bővítményként (kiegészítőként) telepítetted az Adblock-ot/Adguard-ot? Vagy mi állt le? :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63454) csendes válasza insyde5 (#63452) üzenetére


csendes
őstag

Az nem meglepő, ha egy Intel CPU-s tablet-en jól fut az MS Office. Az Intel Atom Z37** sorozat az egyik legnépszerűbb SoC mostanában tabletekben, bőven elég a teljesítménye böngészésre, szövegszerkesztésre. Az 1GB RAM is elég néhány weblaphoz, nem emiatt lassú. Lehet, hogy egyszerűen törölni kellene néhány alkalmazást, illetve a gyorsítótárat. A legfrissebb firmware van a tableten?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63455) cidalain válasza csendes (#63453) üzenetére


cidalain
veterán

Ezt hogy lehet? Az en tabletes chrome-omban nincs bovitmenyek resz...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63456) vlevi válasza Sk8erPeter (#63429) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ma jutottam hozzá egy Lenovo yoga2-hoz. Odaver, de nagyon. Kis tulzassal a chromeban ugyanugy tudok bongeszni, mint az asztali gépemen. Ez az atom proci nagyon ott van a szeren. Netezése kicist jobb volt a korabbi, 9.7"-os tablet, szélesebb kepernyo miatt. Marmint állitav,mert fektetve ez a szélesebb. De a korabbi, rockchipes tabletem rettentoen be tudott lassulni, amikor olyan kedve volt. Ez hasit.
Kitkat van rajta, es allitolag a lenovo mar kiadta a lalipapit, de valahogy nem akar ideérni rá a frisiites.

(#63457) csendes válasza cidalain (#63455) üzenetére


csendes
őstag

Firefox-ban van: [link] Chrome-mal és android böngészövel ezt lehet:[link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63458) Mtbsrác válasza Mtbsrác (#63293) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Erre vki vmi okosság?

(#63459) cidalain válasza csendes (#63457) üzenetére


cidalain
veterán

Ja ezt a chrome-osat tudom, de nem jo. A popup block nem segit a beagyazott hirdeteseken. A kulon telepitheto abp meg szerintem elegge sok eroforrast eszik.
Lehet fel kell tennem egy ff-et, vagy valami mast.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63460) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

A Hauvei media pad M2-vel kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?
Hardveresen mennyire jó?
Szoftverét szokták frissiteni?

(#63461) szundybence


szundybence
aktív tag

Szevasztok!

Előre is elnézést kérek, ha rossz helyre írtam, de nem találtam ennél megfelelőbb topikot a kérdésemnek.

Azt szeretném tudni, hogy az A-GPS szoftveresen, vagy hardveresen romlott-e el az androidos készülékembe?

Volt, hogy prímán működött, kb 5-10 másodpercen belül jelet talált. Aztán volt, hogy csak 5-10 perc alatt. Most azonban egyáltalán nem talál már jelet, nem működik.

Lehet, hogy csak érintkezési hiba, nem kap áramot a modul, vagy ez valami más, ismert dolog? Van valami módszer, amivel kideríthető, hogy szoftveres, vagy hardveres a hiba oka?

(#63462) Troy. válasza vlevi (#63456) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Hol sikerült vásárolni?

.

(#63463) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, tabletet szeretnék venni.

Általánosságban mennyire megfelelő a tapasztalatotok szerint olvasáshoz, webes böngészéshez és emailezéshez egy 8" tablet? Érzékelhető-e főleg ilyen szinten ha csak 1280*800 a felbontás és nem HD??

Ezeket néztem. Ti melyiket ajánlanátok:

Huawei MediaPad T1
Asus ZenPad Z170CG

Köszi.

Milyen hosszú üzemidőre lehet ezekkel számítani? Hány óra a realitás pl. olvasásnál?

-

(#63464) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv!

Édesapámnak keresek androidos tabot, érdekelne mit ajánlotok. A keret 40 eFt (max 45 eFt). Az elvárások:
- 8" kijelző
- újat szeretne min. 2 év garival, hazai forrásból
- leginkább böngészésre, skype-ra, filmnézésre (pendrive-ról) használná
- 3g mondem felesleges, szín mindegy

Köszönöm előre is!

(#63466) netseft


netseft
aktív tag

Bedobom ide is a kérdésemet, érdekel mások tapasztalata is. Konkrétan egy Lenovo S8-50 érintett, de érdekel tapasztalat bármilyen tablet kapcsán. Köszi.

"Sziasztok. Akinek ilyen tablete van, szintén látja a kijelzőn az érintő szenzorokat bekapcsolt állapotban is? Leginkább egybefüggő, világos színeknél feltűnő, például egy fehér hátterű honlapnál vagy PDF-nél. Közelről jobban, távolról kevésbé érzékelhető. Tekinthető ez normálisnak, vagy hiba? Köszönöm a válaszokat."

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#63467) csendes válasza netseft (#63466) üzenetére


csendes
őstag

Ha neked zavaró, vidd vissza. Internetes rendelésnél 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63468) csendes válasza szundybence (#63461) üzenetére


csendes
őstag

Első körben megnézném, hogy engedélyezve van-e a gps. Utána tesztprogrammal megnézném, hogy látja-e a műholdakat: [link]. Az A-GPS hez kell sim kártya, mert a cellainformáció alapján gyorsítja a meghatározást.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63469) szundybence válasza csendes (#63468) üzenetére


szundybence
aktív tag

Én ezt használom, de már egyáltalán nem mutat semmit. Persze, engedélyezve van, de olyan, mintha vagy áramot, vagy antennajelet nem kapna. Nincs akkor értéke már így használtan, hogy szervízbe vigyem. Valószínűleg én fogom szétszedni, kontactspayzni, De csak akkor, ha már kiderült, hogy ez nem az Android (4.1.1) valamiféle ismert hibája. Annyit csináltam, hogy visszaállítottam a gyári állapotba és csak a fenti programot tettem fel rá. Semmit nem talál. Jelentheti ez azt, hogy hardveres a hiba?

Esetleg van valakinek fényképe, hogy az A-GPS hogy néz ki? Betáp, antenna, stb.

(#63470) netseft válasza csendes (#63467) üzenetére


netseft
aktív tag

Nem hazai beszerzés. Ezért is érdekel az, hogy valaki tapasztalt-e már ilyet.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#63471) csendes válasza netseft (#63470) üzenetére


csendes
őstag

Igen, ez normális: [link] Digitizer lines are visible – they can be seen even in low intensity light. Though not hinder the tablet, but they can irritate your presence

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63472) csendes válasza szundybence (#63469) üzenetére


csendes
őstag

Jelentheti. Milyen tablet?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63473) szundybence válasza csendes (#63472) üzenetére


szundybence
aktív tag

"Milyen tablet?" Miért, annyi félét ismersz? :N Mert ugye az előzőekben például ezt írtad: "Az A-GPS hez kell sim kártya, mert a cellainformáció alapján gyorsítja a meghatározást." Nos nem kell. Szóval ne is haragudj, de nem bízom a szakértelmedben. Szerintem csak szeretsz beszélgetni. Szóval elköszönök tőled, ha nem bánod.

(#63474) csendes válasza szundybence (#63473) üzenetére


csendes
őstag

Bocsi, a GPS-hez nem kell, de szerinted honnan veszi az adatot az A-GPS a meghatározás gyorsításához? [link]A-GPS augments that by using cell tower data to enhance quality and precision when in poor satellite signal conditions.
Részletek: [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63475) szundybence válasza szundybence (#63461) üzenetére


szundybence
aktív tag

Már szétszedtem, felcsiszoltam az érintkezőket, átforrasztottam amit lehetett. A probléma megmaradt. Sajnos nem érintkezési gond. Ez bizony Android szoftveres probléma.

(#63476) csendes válasza szundybence (#63475) üzenetére


csendes
őstag

Itt van egy részletes lista, hogy GPS gondoknál mit érdemes ellenőrizni, bár nagyrészt végigmentünk rajta: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63477) szundybence válasza szundybence (#63475) üzenetére


szundybence
aktív tag

Igen, mindent megcsiszoltam, csak mit nem? Na? Hát az akksi érintkezőit. Most azt is megcsináltam. Mindjárt van GPS!

Köszönöm a segítséget! :R

(#63478) marcellx


marcellx
csendes tag

Sziasztok!
Tab vásárlás előtt állok és szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek a választásban.
Elvárások:
- 7" esetleg 8" kijelző
- újat szeretnék
- csak itthoni beszerzés lehetséges
- legfőképpen játékra használnám de természetesen a netezés és mindennapi használat is lenne.
- 25-30e Ft-rá a keret.
Előre is köszi.

(#63479) tjb007 válasza marcellx (#63478) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo A7-10

(#63480) .nodi.


.nodi.
tag

Üdv!
Huawei honor x2-ről lehet tudni valamit?? nálunk nem kapható?? mert nm tlálok sehol

(#63481) tjb007 válasza .nodi. (#63480) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hivatalosan még csak az M2 került forgalomba, az X2 nem. Lehet, hogy majd 1-2 hét múlva az is elérhető lesz itthon (az M2 is elég nagy késéssel ért ide), de az is lehet, hogy nem.

(#63482) Attila1007


Attila1007
csendes tag

Hali!

Megint kikérném a véleményeteket. Tabletet keresek következő paraméterekkel:
-8-9 col közötti kijelyző.
-Lehetőleg új vagy esetleg 0 perces, hosszútávon szeretném használni és nem szeretném ha az aksija már el lenne használódva kicsit is.
-Itthon szeretném megvásárolni lehetőleg megnyomkodni mielött megveszem, de ha van valami epic külföldi akció nem zárkózok el tőle.
-Elsődlegesen mindennapi használatra lenne netezés,olvasás, filmezés játék és fényképezés nem fontos szempont.
- 50től max 70 ezerig gondoltam
- 3g mindenképpen kell, örülnék legalább 16 gb háttértárnak de ha csak 8 de nagyon megéri (pl erősebb hardver) azzal is megbékélek valamint ne 4:3-as legyen hanem 16:9, 16:10

Eddig ezeket néztem ki:
Lenovo A8 16gb 3g - 50k
Huawei MediaPad M1 LTE - 64k
vagy esetleg Samsung Galaxy Tab 8.0 - 65K de ezt kicsit túlárazottnak érzem

LG G pad 8.0 vagy 8.3-at kerestem, de nem nagyon találtam már.

Előre is köszi!

(#63483) cidalain válasza Attila1007 (#63482) üzenetére


cidalain
veterán

(Szolgaltatonal meg van lg g pad 8.0 LTE, amugy erosen kifuto szeria)
(8.3 az mar masfel-ket eves termek egy jo ideje nem kaphato mar)
(Lassan uj lg szeria varhato, de hogy pontosan mikortol lesz elerheto itthon az kerdes. Lesz jobb is mint az eddigiek, es ugyanolyan/gyengebb is)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63484) .nodi. válasza tjb007 (#63481) üzenetére


.nodi.
tag

-.- Akkor csak mashol elerheto.

(#63485) DAVID0000 válasza tjb007 (#63363) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Szia!

Szóval 10" kijelzővel akár külföldről, milyet ajánlanál? 50e+ is lehet árban..

Köszi

(#63486) tjb007 válasza DAVID0000 (#63485) üzenetére


tjb007
nagyúr

Teclast P98, ONDA V919 3G, Teclast X98 Air 3G, Cube i6 Air 3G

(#63487) pkornel


pkornel
aktív tag

Sziasztok közeledik a karácsony és tudnátok ajánlani egy tablet-et a fiamnak? Nem kell hogy nagy szám legyen csak férjen rá bőven játék és azért fussanak is a 3d-s játékok normálisan. Köszi előre is a segítséget! :R

(#63488) tjb007 válasza pkornel (#63487) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mekkora kijelzővel, és mekkora összegig?

(#63489) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Szeretném megkérdezni,hogy egy Lenovo TAB2 -a7-nél ki lehet e kapcsolni az akku merülésre figyelmeztető hangot? Előre is köszi! :R

(#63490) mike1334


mike1334
veterán

Üdv.
A következő elvárásoknak melyik tablet felel meg a legjobban?
Hazai beszerzés, garanciával, új.
10.1 col
Hd felbontás elég, de IPS kijelző, és szép élénk színek.
Legalább 10 órás üzemidő film nézés és wifis netezéssel (80-20%).
Minél olcsóbb.
Megbízható típus/márka. Op rendszer mindegy.
Köszönöm!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#63491) pkornel válasza tjb007 (#63488) üzenetére


pkornel
aktív tag

Kijelező az mindegy ár jó lenne olyan 30 környékén :)

(#63492) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

100k-ig net+facebook+mail kombóra milyen 8 col körüli tabok ajánlottak?

Köszi!

Amit találtam a Galaxy Tab S8.4 90k-ért.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63493) tjb007 válasza mike1334 (#63490) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo Yoga Tablet 2 10" + Windowsos tablet topik

(#63491) pkornel

Lenovo A7-10, refurbished ASUS MeMO Pad 7 ME176CX (16GB), Acer B1-770

(#63492) Ispy

A Tab S 8.4-en felül ott van még az ASUS MeMO Pad 8 ME581C, az ASUS ZenPad S 8.0 Z580CA, a Lenovo Yoga Tablet 2 8" , a Huawei MediaPad M2 8.0 és a Sony Xperia Z3 Tablet Compact is.

[ Szerkesztve ]

(#63494) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget, új tablet vásárlásában: 8-10 colos, itthoni, internet, fotózás, képek tárolása, 100eFt-ban maximalizálnám(ha nagy ugrás lenne teljesítményben kb +10eFt-ért, akkor az még belefér, de nem hinném), nem mai egyén a felhasználó így nem kell retina kijelző. 4-8 mag, 2GB ram ma már alap, LTE nem kell. Samsungot szeretne, de én konkrétan nem ragaszkodom hozzá. Meggyőzhető szerintem Ő is, hogy ha van minőségibb darab. Köszönöm előre is. :R

Samsung T705 Galaxy Tab S 8.4?

[ Szerkesztve ]

(#63495) mike1334 válasza tjb007 (#63493) üzenetére


mike1334
veterán

Köszönöm. Mondjuk kicsit drága ilyen alap dolgokra, szvsz, de hát na.. :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#63496) tjb007 válasza KaiotEch (#63494) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Tab S 8.4 jó választás, főleg ha nagy hangsúlyt fog kapni a fotózás.

(#63495) mike1334

Te szeretnél legalább 10 órás üzemidőt, azt meg 40 ezer forintért nem kapod meg. :)
Közben látom, hogy akad ismét 1-2 helyen LG G Pad 10.1 gyári garanciával 55-56 ezer forint körül, erre is ránézhetsz, ha beéred 8-9 órával is.

(#63497) .nodi.


.nodi.
tag

Tudtok olyan tabot ajánlani ami a honor x2 tulajdonságaival bir?

(#63498) Chebbie


Chebbie
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem SOS mondani, hogy erről a tabról lehet-e telefonálni? Mert 3G-s és van benne sim foglalat is, de azt sehol nem írják, hogy hívásokat lehet e vele kezdeményezni és fogadni.

(#63499) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!

Tabletet vennék. Fontos lenne, hogy elnavigáljon bárhová. Ezen kívül nagy igényem nincs, arra használnám amire a hétköznapi vásárlók. Talán annyi, hogy egy filmet szép minőségben megnézhessek rajta utazás közben. :)

És amiket néztem eddig:

- Lenovo ADAM A7-10F
- Asus MeMO Pad 7 (ME7000C-1B001A)
- Samsung Galaxy TAB3 Lite

Melyiket választanátok?
Eboltból kell rendelni, úgyhogy elég limitált a választék, szóval ne "vegyél helyette" válaszokat írjatok. :D

Köszönöm a segítséget!
X

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#63500) tjb007 válasza .nodi. (#63497) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem, akármelyik változatot is nézzük.

(#63498) Chebbie

Igen, lehet.

(#63499) Xterms

Az elsőt.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.